Νέα

Αυτοκίνητο: ποιό έχουμε; Ποιό θέλουμε; Πώς θα το κάνουμε;

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.610
Like
73.049
Πόντοι
12.756
αυτό είναι το ποιντ μου

πουλιούνται γιατί συνήθως είναι καινούρια μοντέλα...και λέει ο καθένας ότι από λίζινγκ θα είναι καλοσυντηρημένο και προσεγμένο

κλάιν μάιν....

μην κανεις άλλο τον μαλάκα , το εχουμε καταλαβει οτι σε αυτο το θεμα εισαι
Υπαρχουν και καλα κομματια σε λιζινγκ , που δεν τα εχουν λιωσει , και ναι πολλοι τα παιρνουν γιατι εχουν κανει ολες τις συντηρησεις στην αντιπροσωπεια , εχουν αναλυτικό ριπορτ ατυχηματων και αλλαγων ανταλακτικων , δεν πανε στον μαστρο μητσο να βαλει ιμιτασιον ανταλακτικα , και τις περισσοτερες φορες
επειδη χρεωνεσαι για φθορες με΄σα στο αυτοκινητο ειναι σε πολυ καλυτερη κατασταση απο τα αλλα που κυκλοφορουν ιδιωτων
Τωρα αν εσυ πιστευεις οτι των ιδιωτων δεν ειναι λιωμένα καποια και οτι εσυ θα καταλαβεις επειδη στο πουλαει παπους οτι πηγαινε με 6η και 1.500 στροφες αυτα ειναι μαλακιες , γιατι μπορει να ειχε κανα ανηψιο που να απο την στιγμη
που το εβαζε μπρος μεχρι να το παρκαρει να το πηγαινε κοφτες ..

Το μονο αμαξι σιγουρο που ξερεις οτι δεν εχει λιωσει ειναι αν ειναι απο την οικογένεια , απο κανα θειο τυφλο με παρκισον , που μολις το πηρε σταματησε να οδηγει και το ειχε με την κουκουλα 5 χρόνια
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.830
Like
14.236
Πόντοι
3.656
μην κανεις άλλο τον μαλάκα , το εχουμε καταλαβει οτι σε αυτο το θεμα εισαι
Υπαρχουν και καλα κομματια σε λιζινγκ , που δεν τα εχουν λιωσει , και ναι πολλοι τα παιρνουν γιατι εχουν κανει ολες τις συντηρησεις στην αντιπροσωπεια , εχουν αναλυτικό ριπορτ ατυχηματων και αλλαγων ανταλακτικων , δεν πανε στον μαστρο μητσο να βαλει ιμιτασιον ανταλακτικα , και τις περισσοτερες φορες
επειδη χρεωνεσαι για φθορες με΄σα στο αυτοκινητο ειναι σε πολυ καλυτερη κατασταση απο τα αλλα που κυκλοφορουν ιδιωτων
Τωρα αν εσυ πιστευεις οτι των ιδιωτων δεν ειναι λιωμένα καποια και οτι εσυ θα καταλαβεις επειδη στο πουλαει παπους οτι πηγαινε με 6η και 1.500 στροφες αυτα ειναι μαλακιες , γιατι μπορει να ειχε κανα ανηψιο που να απο την στιγμη
που το εβαζε μπρος μεχρι να το παρκαρει να το πηγαινε κοφτες ..

Το μονο αμαξι σιγουρο που ξερεις οτι δεν εχει λιωσει ειναι αν ειναι απο την οικογένεια , απο κανα θειο τυφλο με παρκισον , που μολις το πηρε σταματησε να οδηγει και το ειχε με την κουκουλα 5 χρόνια
δεν λέω ότι το 100% των αμαξιών λίζινγκ είναι πετσωμένα. Οι πιθανότητες για κάποιον που δεν ξέρει κάτι εκ των έσω είναι να πάρει ένα τυπικό κακομεταχειρισμένο αμάξι.

εννοείται ότι των ιδιωτών είναι κακομεταχειρισμένα....και ακόμα μεγαλύτερο ρίσκο. Προσωπικά δεν πιστεύω κανέναν και δεν θέλω ούτε απέξω να περνάω από τα μεταχειρισμένα. Τουλάχιστον για καθημερινά φυσιολογικά αυτοκίνητα.

πάντως όποιος πήρε τα δικά μου έχει κάνει το καλύτερο ντίλ ειδικά στα επαγγελματικά τα φορτώναμε με το γράμμα του κατασκευαστή ούτε κιλό παραπάνω :tooth::tooth::tooth::tooth::tooth::tooth:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.610
Like
73.049
Πόντοι
12.756
όχι χερτζ...η χερτζ έχει και προκαταβολή και τουλάχιστον 36 μήνες συμβόλαιο.

Μπορεί αλλά στατιστικά δεν θα αντιμετωπίσεις στην πρώτη 5ετία και ακόμα και να γίνει υπάρχει η εγγύηση του κατασκευαστη? Στην 5ετία τα πουλάνε γιαυτό και το συμβόλαιο σου είναι για συγκεκριμένους μήνες. Εγώ που δεν είχα συμβόλαιο είχα αυξημένο μίσθωμα σε σχέση με τον ανταγωνισμό σε όλα όσα έχω μισθώσει.

Όλα τα προβλήματα που θα παρουσιαστούν αν το αμάξι δεν συντηρείται κανονικά δεν θα παρουσιαστούν άμεσα...αλλά αργότερα στην ζωή του. Όπως είπα....τύχη σε όποιον το πάρει μεταχειρισμένο...

Όσο για το τι γίνεται στα συνεργεία που κάνουν τα σέρβις...τι προσφορές τους κάνουν μαζικά και κατά πόσο ασχολούνται....εμένα μου έχουν πει κακά πράγματα...

Δεν έχω ασχοληθεί με όλα όσα έχω αλλάξει αλλά κάποια είχαν βιβλίο σέρβις και δεν έγραφαν τίποτα. Και για να το θέσω πιο απλά αν πας το αμάξι σου στην αντιπροσωπεία θα σου πει έλα να το πάρεις αύριο στην καλύτερη.

Στου λίζινγκ μου έτυχε να το κρατήσουν και 3 ώρες :2funny:

τοτε ρε μαλακα αν πηγαινεις σε αυτα τα μπουρδελα μην μας λες για λιζινγκ
σε μικρο εταιρίες που νοικιαζουν 1-2 χρόνια η με το μηνα , γαμησε μας
μιλαμε για σοβαρά μαγαζιά.

Προσφορες μαζικα μπορουν να κανουν , αν και δεν ξερουν σε ποιο συνεργειο θα το πας , μια χαρα ασχολουνται , τωρα αμα πηγες εσυ και σε πιασαν κοτσο επειδη σε ειδαν μαλάκα μην το γενικευεις..

Μαλάκα νιωσε λιγο , αν κανουν μαλακια τα σερβις και τους κοψει η εταιρεια λιζινγκ θα γαμηθει το συγκεκριμένο συνεργειο , απο αυτα ζουν , οι καλυτεροι πελατες τους ειναι , τους αγοράζουν αυτοκινητα, τους κρατανε τα συνεργεια ανοιχτα...

Ποιος νομιζεις ειναι ο καλυτερος πελατης τους ;; η leaseplan που τους παει 200 αυτοκινητα η ο κυρ μαλακας που αγορασε ενα Νισσαν μικρα και θα το εχει 17 χρόνια και καθε φορά θα τους λεει καντε ψαλιδι αλλιως θα παω στο βενζιναδικο να αλλαξω λαδια
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.382
Like
51.414
Πόντοι
12.756

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.830
Like
14.236
Πόντοι
3.656
τοτε ρε μαλακα αν πηγαινεις σε αυτα τα μπουρδελα μην μας λες για λιζινγκ
σε μικρο εταιρίες που νοικιαζουν 1-2 χρόνια η με το μηνα , γαμησε μας
μιλαμε για σοβαρά μαγαζιά.

Προσφορες μαζικα μπορουν να κανουν , αν και δεν ξερουν σε ποιο συνεργειο θα το πας , μια χαρα ασχολουνται , τωρα αμα πηγες εσυ και σε πιασαν κοτσο επειδη σε ειδαν μαλάκα μην το γενικευεις..

Μαλάκα νιωσε λιγο , αν κανουν μαλακια τα σερβις και τους κοψει η εταιρεια λιζινγκ θα γαμηθει το συγκεκριμένο συνεργειο , απο αυτα ζουν , οι καλυτεροι πελατες τους ειναι , τους αγοράζουν αυτοκινητα, τους κρατανε τα συνεργεια ανοιχτα...

Ποιος νομιζεις ειναι ο καλυτερος πελατης τους ;; η leaseplan που τους παει 200 αυτοκινητα η ο κυρ μαλακας που αγορασε ενα Νισσαν μικρα και θα το εχει 17 χρόνια και καθε φορά θα τους λεει καντε ψαλιδι αλλιως θα παω στο βενζιναδικο να αλλαξω λαδια
δεν είναι πολλές οι μεγάλες εταιρείες 5-6 είναι.... χερτζ, αβισ, φλεξκαρ, ...σιγά μη νοικιάζω και αμάξι από μάντρα...

όλα τα μαγαζιά...σοβαρά ή όχι....τα ίδια αυτοκίνητα σου μισθώνουν...το πως τα μεταχειρίζεται ο καθένας είναι μια άλλη συζήτηση :coffee:

δεν θα έχει πρόβλημα και θα στο γυρίσουν πίσω όπως είναι....αλλά στα τακτικά σέρβις αμφιβάλλω αν δίνουν την ίδια προσοχή με την αντιπροσωπεία....εγώ τουλάχιστον αυτό έχω δει. Σε τελική ανάλυση τι σε νοιάζει? μήπως είναι δικό σου??? αυτός δεν είναι ο λόγος που το μισθώνεις???

Σου έφερα παράδειγμα με το δίσκο αν θες το πιστεύεις...και δεν ήταν από εταιρεία του κώλου. Δεν έχει νόημα να σου πω και άλλες ιστορίες που έχω ακούσει αλλά έχουν διαμορφώσει την άποψη μου....η οποία είναι ότι όσο πιο μεγάλη η εταιρεία τόσο πιο δημόσιο είναι σε αυτόν τον τομέα.
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.382
Like
51.414
Πόντοι
12.756
δεν είναι πολλές οι μεγάλες εταιρείες 5-6 είναι.... χερτζ, αβισ, φλεξκαρ, ...σιγά μη νοικιάζω και αμάξι από μάντρα...

όλα τα μαγαζιά...σοβαρά ή όχι....τα ίδια αυτοκίνητα σου μισθώνουν...το πως τα μεταχειρίζεται ο καθένας είναι μια άλλη συζήτηση :coffee:

δεν θα έχει πρόβλημα και θα στο γυρίσουν πίσω όπως είναι....αλλά στα τακτικά σέρβις αμφιβάλλω αν δίνουν την ίδια προσοχή με την αντιπροσωπεία....εγώ τουλάχιστον αυτό έχω δει. Σε τελική ανάλυση τι σε νοιάζει? μήπως είναι δικό σου??? αυτός δεν είναι ο λόγος που το μισθώνεις???

Σου έφερα παράδειγμα με το δίσκο αν θες το πιστεύεις...και δεν ήταν από εταιρεία του κώλου. Δεν έχει νόημα να σου πω και άλλες ιστορίες που έχω ακούσει αλλά έχουν διαμορφώσει την άποψη μου....η οποία είναι ότι όσο πιο μεγάλη η εταιρεία τόσο πιο δημόσιο είναι σε αυτόν τον τομέα.

ΜΑΣ ΖΑΛΙΣΕΣ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΡΕ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ ΤΟΥ ΚΥΡ-ΘΑΝΑΣΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΤΟΥ ΚΩΛΟΥ ΓΙΟΥΦΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΕΙΣ 10 ΕΥΡΩ​

 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.830
Like
14.236
Πόντοι
3.656

ΜΑΣ ΖΑΛΙΣΕΣ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΡΕ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ ΤΟΥ ΚΥΡ-ΘΑΝΑΣΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΤΟΥ ΚΩΛΟΥ ΓΙΟΥΦΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΕΙΣ 10 ΕΥΡΩ​

όταν μαζέψεις τα λεφτά ζήτα μου προσφορά να σου πουλήσω ένα από τα λίζινγκ είναι καλοζωισμένο και έχει κάνει χιλιόμετρα μόνο σε εθνική με ήρεμη οδήγηση φυλάσεται σε γκαράζ και έχει κάνει όλα τα σέρβις :sunglasses:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.610
Like
73.049
Πόντοι
12.756
δεν είναι πολλές οι μεγάλες εταιρείες 5-6 είναι.... χερτζ, αβισ, φλεξκαρ, ...σιγά μη νοικιάζω και αμάξι από μάντρα...

όλα τα μαγαζιά...σοβαρά ή όχι....τα ίδια αυτοκίνητα σου μισθώνουν...το πως τα μεταχειρίζεται ο καθένας είναι μια άλλη συζήτηση :coffee:

δεν θα έχει πρόβλημα και θα στο γυρίσουν πίσω όπως είναι....αλλά στα τακτικά σέρβις αμφιβάλλω αν δίνουν την ίδια προσοχή με την αντιπροσωπεία....εγώ τουλάχιστον αυτό έχω δει. Σε τελική ανάλυση τι σε νοιάζει? μήπως είναι δικό σου??? αυτός δεν είναι ο λόγος που το μισθώνεις???

Σου έφερα παράδειγμα με το δίσκο αν θες το πιστεύεις...και δεν ήταν από εταιρεία του κώλου. Δεν έχει νόημα να σου πω και άλλες ιστορίες που έχω ακούσει αλλά έχουν διαμορφώσει την άποψη μου....η οποία είναι ότι όσο πιο μεγάλη η εταιρεία τόσο πιο δημόσιο είναι σε αυτόν τον τομέα.

ολα τα σερβις στην αντιπροσωπεια τα εχω κανει , και τακτικα και εκτακτα , και μια χαρά εχουν πάει ολα , περα απο τα προσωπικα δικά μου ειχα και των υπαλληλων , και δεν ηταν ενα και δυο , κανεις ποτέ πρόβλημα

Και μονο οτι μου λες οτι τα τακτικα δεν τα εκαναν σε αντιπροσωπεια σταματαω την κουβεντα εδω , λες για τσαρλατανους εσυ , εκει πηγες
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.382
Like
51.414
Πόντοι
12.756
όταν μαζέψεις τα λεφτά ζήτα μου προσφορά να σου πουλήσω ένα από τα λίζινγκ είναι καλοζωισμένο και έχει κάνει χιλιόμετρα μόνο σε εθνική με ήρεμη οδήγηση φυλάσεται σε γκαράζ και έχει κάνει όλα τα σέρβις :sunglasses:
καινουριο η μενω με σαξο
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.686
Like
20.469
Πόντοι
6.056

ΜΑΣ ΖΑΛΙΣΕΣ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΡΕ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ ΤΟΥ ΚΥΡ-ΘΑΝΑΣΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΤΟΥ ΚΩΛΟΥ ΓΙΟΥΦΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΕΙΣ 10 ΕΥΡΩ​

Λες να ειναι εκεινος ο περιπτερας που ελεγε ιστοριες στον Αλεξ?Γιατι κατι τετοια ελεγε κι εκεινος και σου ανεβαζει την πιεση,ξετυλιγεται το κουβαρι σιγα σιγα:coffee::coffee::confused::confused::confused:
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.382
Like
51.414
Πόντοι
12.756
Λες να ειναι εκεινος ο περιπτερας που ελεγε ιστοριες στον Αλεξ?Γιατι κατι τετοια ελεγε κι εκεινος και σου ανεβαζει την πιεση,ξετυλιγεται το κουβαρι σιγα σιγα:coffee::coffee::confused::confused::confused:
πω ρε μαλακα τι μου θυμησες τωρα
Αλεξ απο το κωριο και ειχε αποψη να πουμε επειδη δεν το ειπε ο σκαι ρε μαλακα
αν τον ειχα μπροστα μου τοτε θα του εσπαγα τα δοντια
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.830
Like
14.236
Πόντοι
3.656
ολα τα σερβις στην αντιπροσωπεια τα εχω κανει , και τακτικα και εκτακτα , και μια χαρά εχουν πάει ολα , περα απο τα προσωπικα δικά μου ειχα και των υπαλληλων , και δεν ηταν ενα και δυο , κανεις ποτέ πρόβλημα

Και μονο οτι μου λες οτι τα τακτικα δεν τα εκαναν σε αντιπροσωπεια σταματαω την κουβεντα εδω , λες για τσαρλατανους εσυ , εκει πηγες
συμφωνούμε


όπως σου είπα είναι μια από τις μεγάλες εταιρείες,

στην αρχή τα έκαναν στην αντιπροσωπεία και από πέρσι έκαναν σύμβαση με μικρότερο συνεργείο.

τσαρλατάνους τους λέω και εγώ...για αυτόν ακριβώς τον λόγο.
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.382
Like
51.414
Πόντοι
12.756
συμφωνούμε


όπως σου είπα είναι μια από τις μεγάλες εταιρείες,

στην αρχή τα έκαναν στην αντιπροσωπεία και από πέρσι έκαναν σύμβαση με μικρότερο συνεργείο.

τσαρλατάνους τους λέω και εγώ...για αυτόν ακριβώς τον λόγο.
ζυγισθηκες,μετρηθηκες και βγηκες γυφτος
λυπαμαι:coffee:
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.686
Like
20.469
Πόντοι
6.056
πω ρε μαλακα τι μου θυμησες τωρα
Αλεξ απο το κωριο και ειχε αποψη να πουμε επειδη δεν το ειπε ο σκαι ρε μαλακα
αν τον ειχα μπροστα μου τοτε θα του εσπαγα τα δοντια
Το θυμαμαι το σκηνικο:2funny::2funny:Και ο Νιπλης το θυμαται λογικα:confused::confused::confused:
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

ζυγισθηκες,μετρηθηκες και βγηκες γυφτος
λυπαμαι:coffee:
Ρατσιστικο ποστ,δεν συναδει με τον χαρακτηρα και το υφος του σαη:sad2::confused::confused::confused::coffee::coffee::coffee::coffee:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom