Νέα

Άρης ο Ένας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 46K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

jammin

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2007
Μηνύματα
339
Like
1
Πόντοι
1
μ****** μας ντροπιαζετε, κανουμε τοσο κοπο να φτιαξουμε ενα ονομα στην ευρωπη και κατανταμε σαν τα νησια φεροε να τρωμε 6 γκολ..να αποκλειστουν ολες οι ομαδες της θεσσαλονικης απο τα ευρωπαικα παιχνιδια για 10 χρονια να βαλουν μυαλο
αυτο λέω και με λένε ανθέλληνα!ΕΛΛΑΣ-ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ευγε καμαρια μου
 

jammin

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2007
Μηνύματα
339
Like
1
Πόντοι
1
αφου ειστε πολλα χρονια πισω ρε φιλαρακι..και να ξερεις οτι και οι βλαχοι ελληνες ειναι αν και εγω δεν ειμαι αλλα μην  γινεσαι ρατσιστης
μπραβο ρε ιστοριογνώστη. Και εγώ βλάχος είμαι στην κυριολεξία, αλλά δεν παρεξηγώ το σχόλιο. Μάλλον θα έπρεπε νε πει χωριατάκια για να το καταλάβεις καλύτερα
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Εντάξει ρε παιδιά πώς κάνετε έτσι.Ήταν ένα κακό αποτέλεσμα χθες.Να θυμήσω μήπως ότι όλες οι Ελληνικές ομάδες,συμπεριλαμβανομένης και της δικής μου,έχουν φάει ανάλογες κατραπακιές.Απλώς κρίμα γιατί ο Άρης άξιζε να περάσει,αν δεν τον σκότωνε ο Γιαννακόπουλος στο 93.Κατά τα άλλα η συνολική του προσπάθεια κρίνεται ,τουλάχιστον από μένα ΑΚΡΩΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΗ.Πέταξε έξω κ μια ομάδα της Πριμέρα Ντιβιζιόν,μην το ξεχνάμε κ μάζεψε πολύτιμους βαθμούς για την Ελλάδα.

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΑΡΗ.ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.
 

markoutsa

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2007
Μηνύματα
52
Like
38
Πόντοι
0
Με τι ασχολείστε ρε? 6, 7, 8 ,9 .... 1000 γκολ να έτρωγε η ομάδα! Ξεχάσατε όλοι πως περάσαμε μια Ισπανική ομαδάρα και θέλετε και διάκριση στην Ευρώπη? Μια χαρά τα πήγαμε και δεν είναι καμία ντροπή. Αν σαςέλεγαν, μετά την κλήρωση με τους Ισπανούς πως 8α παλεύαμε μέχρι τα Χριστούγεννα για να περάσουμε στον επόμενο γύρο, θα νομίζατε πως σας δουλεύουν...

Άρης για πάντα..

Ψηλά το κεφάλι
 

jammin

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2007
Μηνύματα
339
Like
1
Πόντοι
1
Λοιπον το χετε γαμησει το Θεμα...
Ειμαι κατοικος Θεσσαλονικης αλλα Αθηναιος...
Ειμαι Ολυμπιακος μεχρι τα μπουνια κι εχω να πω τα εξης:
Δεν υπαρχουν πιο κομπλεξικοι ανθρωποι και πιο πορωμενοι απ τους θεσσαλονικιους αλλα οσοι λετε οτι ντροπιασαν την Ελλαδα και δεν ειναι Ελληνες και λοιπες μαλακιες να πα να κοιταχτητε σε κανα γιατρο...
Ειδικα αν το λενε Ολυμπιακοι αυτο να θυμηθουν τις 7αρες που μαζευαμε εμεις καποτε και να κατσουν στα αβγα τους...
Οι ανθρωποι ειναι κολλημενοι εδω αλλα κανενας τρομπας δεν μπορει να τους λεει οτι δεν ειναι Ελληνες και οτι ξεφτηλιζουν την Ευρωπαικη εικονα της Ελλαδας....
Χαλαρωστε και να σκεφτεστε τι γραφετε πριν το γραψετε...
συμφωνώ απόλυτα. Και εγώ από β. Ελλάδα είμαι, δε ζω αθήνα αλλά τη λατρεύω. Σίγουρα εξακολουθεί να  υπάρχει ένα μεγάλο κόλλημα ειδικά των θεσσαλονικιών με την αθηνα. Σε αυτό βέβαια σίγουρα συνετέλεσε και η στάση των αθηναίων οι οποίοι πλέον δεν έχουν λόγο να συντηρούν την αντιπαλότητα γιατί οτι ήταν να κάνουν το κάνανε. Απλά εδω πρέπει να ξεφύγουμε από τα φαντάσματε αυτά και να κοιτάξουμε μπροστα.
 

thesspunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Οκτ 2006
Μηνύματα
3.341
Κριτικές
6
Like
1.082
Πόντοι
376
Γειά σας παιδιά.  Μετά απο πολύ καιρό ξαναγράφω στο site...

Μερικοί ξεχνάνε πολύ εύκολα και πιστεύουν οτι φορώντας ένα μεταξωτό (ευρωπαϊκό) βρακύ θα κρύψουν όλα τα κακά και τη βρώμα του παρελθόντος, αυτή τη βρώμα και τον κομπλεξισμό που τους έριξε 2 φορές στα τάρταρα της Β’ Εθνικής.  Ξεχνούν πολύ έυκολα τους τραμπουκισμούς στον αγώνα με τον Ηρακλή, τα καπνογόνα και το ξύλο στ’ αποδυτήρια και τα κλωτσομπούνια στον αγωνιστικό χώρο.  Αυτή η ομάδα λοιπόν θέλει από μόνη της  να λέγεται Ευρωπαία.  Ο κύριος πρόεδρός της μάλιστα δήλωσε πριν λίγες μέρες οτι αποτελεί τον φάρο του ελληνικού ποδοσφαίρου και οτι διδάσκει ποδοσφαιρικό πολιτισμό, ας γελάσω.  Ξεχνάει μου φαίνεται ο φάρος τις μπουνιές στον Κατσαμπή, το ΤΙ έγινε για να συγκαλυφθούν όλοι οι επώνυμοι φίλαθλοι (και μή) του Αρη που τα έκαναν ...τανα στο μάτς με τις γριές.  Επίσης ξεχνάει οτι την παρουσία του στην Α’ Εθνική και κατ’ επέκταση στην Ευρώπη τη χρωστάει σε ένα γκολ στο 95 σε ματς με το Χαιδάρι...

Οτι και να γίνει, η ρετσινιά δεν ξεκολάει και το «εκεί εκεί στη Β’ Εθνική» θα μείνει στα χείλη μας για πάντα...
 

jammin

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2007
Μηνύματα
339
Like
1
Πόντοι
1
Εντάξει ρε παιδιά πώς κάνετε έτσι.Ήταν ένα κακό αποτέλεσμα χθες.Να θυμήσω μήπως ότι όλες οι Ελληνικές ομάδες,συμπεριλαμβανομένης και της δικής μου,έχουν φάει ανάλογες κατραπακιές.Απλώς κρίμα γιατί ο Άρης άξιζε να περάσει,αν δεν τον σκότωνε ο Γιαννακόπουλος στο 93.Κατά τα άλλα η συνολική του προσπάθεια κρίνεται ,τουλάχιστον από μένα ΑΚΡΩΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΗ.Πέταξε έξω κ μια ομάδα της Πριμέρα Ντιβιζιόν,μην το ξεχνάμε κ μάζεψε πολύτιμους βαθμούς για την Ελλάδα.

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΑΡΗ.ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.
μπράβο. μπράβο μπράβο
Με τι ασχολείστε ρε? 6, 7, 8 ,9 .... 1000 γκολ να έτρωγε η ομάδα! Ξεχάσατε όλοι πως περάσαμε μια Ισπανική ομαδάρα και θέλετε και διάκριση στην Ευρώπη? Μια χαρά τα πήγαμε και δεν είναι καμία ντροπή. Αν σαςέλεγαν, μετά την κλήρωση με τους Ισπανούς πως 8α παλεύαμε μέχρι τα Χριστούγεννα για να περάσουμε στον επόμενο γύρο, θα νομίζατε πως σας δουλεύουν...

Άρης για πάντα..

Ψηλά το κεφάλι
αυτό ακριβώς. Αν είναι να το σκύψουμε τότε ας ξαναπέσουμε κατηγορία.
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Το χω ξαναπεί.ΔΕΝ ΣΥΜΠΑΘΩ ΤΟΝ ΑΡΗ.Η πορεία του όμως τα τελευταία 2 χρόνια αξίζουν τα συγχαρητήρια μου.Από την Β' Εθνική πέταξε έξω ομάδα της Πριμέρα Ντιβιζιόν.ΑΠΛΑ ΕΥΓΕ.
 

requiem

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2007
Μηνύματα
1.976
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
Με τι ασχολείστε ρε? 6, 7, 8 ,9 .... 1000 γκολ να έτρωγε η ομάδα! Ξεχάσατε όλοι πως περάσαμε μια Ισπανική ομαδάρα και θέλετε και διάκριση στην Ευρώπη? Μια χαρά τα πήγαμε και δεν είναι καμία ντροπή. Αν σαςέλεγαν, μετά την κλήρωση με τους Ισπανούς πως 8α παλεύαμε μέχρι τα Χριστούγεννα για να περάσουμε στον επόμενο γύρο, θα νομίζατε πως σας δουλεύουν...

Άρης για πάντα..

Ψηλά το κεφάλι
νασαι σιγουρος φιλε μου οτι η ομαδα σου φετος στην ευρωπη ειχε αξιοπροσεχτη πορεια.αποκλειστηκε αδικα χθες και ειμαι σιγουρος οτι ολοι στενοχωρηθηκαν ανεξαρτητος ομαδας που υποστηριζουν.
 

constant

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
100
Like
21
Πόντοι
1
Παιδια η Αρειαναρα εκανε το καθηκον της!!!Και μπαλα επαιξε ,και βαθμους εφερε,και αν εβρισκε τη Μπαγερν σε κακη μερα ισως και να περναγε.
Αν μεινει ο Πριγκηπας,τοτε σε 2 το πολυ χρονια θα δουμε πολυ μεγαλα πραγματα....
Ολα ειναι στα χερια τηε διοικησης!! Ή μαζευεις το γαλα....Ή δινεις μια στην καρδαρα και το χυνεις.....
 

AGNIUS

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2007
Μηνύματα
6.278
Like
43
Πόντοι
66
Αποδειχτηκε για μια ακομη φορα ποσο κοντα ειναι η συντριβη απο τη διακριση,μεχρι το 20ο λεπτο η ομαδα πατουσε καλα,ειχε και μια ευκαιριαρα,της λειπουν ομως Ευρωπαικες εμπειριες + οτι χρειαζεται παικτες σε θεσεις κλειδια οπως μπαλλαντερ και αριστερος ακραιος+κανα σεντερ φορ διπλα στον παιχταρα μας.
 

papacool

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2006
Μηνύματα
174
Like
46
Πόντοι
1
Για να είμαι ειλικρινής η καζούρα των συμπολιτών δε με πειράζει. Μου θυμίζει τα δικά μου, όταν γέλαγα με τα παθήματα του ηρακλή όταν έβλεπε Κυπριακή ομάδα και αποκλειόταν πριν να γίνουν οι αγώνες και του παοκ με τα χαλασμένα φαξ και τα κλαρίνα από την Άλκμααρ. Δεν είχα με τί να ασχοληθώ με τη δική μου ομάδα και ασχολιόμουν με τους άλλους. Έτσι κάνουν τώρα και αυτοί. Με τί να ασχοληθούν; Με τα 7 από τη Μπράουσβάίκ; Με το έπος του Θρασύβουλα; Με την προσπάθεια αποφυγής του υποβιβασμού και τη "σωτηρία" την τελευταία αγωνιστική;

Στα σοβαρά τώρα, ο ΑΡΗΣ χάρισε 8 αγωνιστικούς βαθμούς στην Ελλάδα φέτος, κέρδισε (και εν συνεχεία απέκλεισε) τη Σαραγόσα, έριξε 3 στον Ερυθρό Αστέρα (έστω και στα χάλια που είναι, ισοφαρίστηκε στο 93 στο Μπόλτον και τέλειωσε για φέτος την πορεία του. Του χρόνου πάλι.
 

AGNIUS

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2007
Μηνύματα
6.278
Like
43
Πόντοι
66
ειναι πολυ φυσικο οταν παιζεις με ομαδες τετοιου επιπεδου να γνωριζεις και τετοιες ηττες.Εδω με Γκαλη,Γιαννακη παθαμε πανωλεθρια απο την Τρεισερ τοτε που ειχαμε ομαδαρα.Το θεμα ειναι η διοικηση να διορθωσει τις αδυναμιες της ομαδας και να κοιταμε μπροστα.Προσωπικα δεν με ενοχλει η καζουρα,ειναι κι αυτη στο παιχνιδι.ΜΟΝΟ ΟΠΑΔΟΣ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ δικαιουται να κανει πραγματικα καζουρα,φετος εχει ξεφυγει,πραγματικα τους χαιρομαι οταν παιζουν,δεν ντρεπομαι να το ομολογησω.
 

papacool

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2006
Μηνύματα
174
Like
46
Πόντοι
1
Ναι πράγματι έχει βελτιωθεί. Έμαθε από τα λάθη του. Για να φτάσει όμως στο επίπεδο να παίζει καλό ποδόσφαιρο (για την Ευρώπη πάντα μιλάω), έπαθε και αυτός τις πανωλεθρίες του. Και Χέρενφεν και Μόλντε και 7αρες από Γιουβέντους κλπ. Έτσι είναι αυτά. Σε ένα και σε δύο χρόνια δεν αποκτάς ευρωπαϊκή εμπειρία. Και εμείς αν συνεχίσουμε στο δρόμο που έχουμε ξεκινήσει από πέρσι θα πηγαίνουμε κάθε χρόνο και καλύτερα.

Για την καζούρα συμφωνώ ότι είναι μέσα στο παιχνίδι αλλά για να είναι καλή πρέπει να έχει και κάποια βάση. Παοκτζήδες και ηρακλειδείς τί καζούρα να κάνουν με τα χάλια που έχουν οι ομάδες τους;
 

markoutsa

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2007
Μηνύματα
52
Like
38
Πόντοι
0
Αν κάτι με στεναχώρησε, είναι τα λάθη του Χαλκιά. Δεν επιτρέπονται για τερματοφύλακα της κλάσης του... Νομίζω πως τον επηρεάζει που δεν έχει ανανεωθεί το συμβόλαιό του... Πρέπει να γίνει αυτό σύντομα για να το χαιρόμαστ όπως πέρυσι... Η ομάδα θα βρεί το δρόμο της αρκεί να υπάρχει ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ!!!!
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.458
Like
31
Πόντοι
166
Μάγκες να είστε περήφανοι φέτος για τον ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΑΡΗ.Εγώ ως Έλληνας φέτος με έκανε περήφανο,ασχέτως της χθεσινής εξάρας.Και σας το γράφει κάποιος που δεν τον συμπαθεί κ πολύ.

Έκανε νίκες που ακούστηκαν στην Ευρώπη,εμένα μου αρκεί.
 

Επισκέπτης
Ναι πράγματι έχει βελτιωθεί. Έμαθε από τα λάθη του. Για να φτάσει όμως στο επίπεδο να παίζει καλό ποδόσφαιρο (για την Ευρώπη πάντα μιλάω), έπαθε και αυτός τις πανωλεθρίες του. Και Χέρενφεν και Μόλντε και 7αρες από Γιουβέντους κλπ. Έτσι είναι αυτά. Σε ένα και σε δύο χρόνια δεν αποκτάς ευρωπαϊκή εμπειρία. Και εμείς αν συνεχίσουμε στο δρόμο που έχουμε ξεκινήσει από πέρσι θα πηγαίνουμε κάθε χρόνο και καλύτερα.

Για την καζούρα συμφωνώ ότι είναι μέσα στο παιχνίδι αλλά για να είναι καλή πρέπει να έχει και κάποια βάση. Παοκτζήδες και ηρακλειδείς τί καζούρα να κάνουν με τα χάλια που έχουν οι ομάδες τους;
με τον ηττοπαθη μπαγιεβιτς δεν εχετε καμμια τυχη πουθενα..εξαλλου δεν εχει γυρισει ΟΥΤΕ ΕΝΑ παιχνιδι σε ολη την καριερα του..ο ποιο υπερεκτιμημενος προπονητης στην ιστορια της χωρας..το μονο που ξερει ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ειναι να διαχειριζεται την φημη του..
 

markoutsa

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2007
Μηνύματα
52
Like
38
Πόντοι
0
Pleasuregiver, αυτά που λες είναι αφορισμοί και δεν στέκουν. Ο άνθρωπος απο όπου έχει περάσει έχει αφήσει έργο, έχει πάρει τίτλους, έχει βγάλει μεγάλους παίκτες (βλ. Τσιάρτας), και τα αποτελέσματα λένε ότι είναι ο πιο πολυνίκης προπονητής. Τα υπόλοιπα είναι λόγια που λέει ο κάθε πικραμένος...
 

AGNIUS

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2007
Μηνύματα
6.278
Like
43
Πόντοι
66
Παιδια(αναφερομαι σε Αρειαναρες)μη μπερδευουμε καποια πραγματα.Ειμαστε μια καλη ομαδα με καλους παιχτες,ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΑΔΑ γιατι απλουστατα δεν εχουμε μεγαλους παιχτες,οι δυνατοτητες τους ειναι να παλευουν για μια θεση στην Ευρωπη,αν και με τους παιχτες που χτυπαει και ο Αστερας βρωμα η δουλεια.Αν θελουμε να κανουμε βημα παραπανω πρεπει η ομαδα να αποκτησει καλυτερο υλικο(Μονο ο Κοκε κανει διαφορα,ολοι οι αλλοι τιποτε ιδιαιτερο για Ευρωπαικα στανταρ.)Εκει ειναι η ουσια δε φταιει ο Χαλκιας αν δεν μπορουμε να εχουμε καποιον καλυτερο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom