Νέα

Αργυρούπολη: Εν ενεργεία στρατιωτικός (Συνταγματάρχης!) ο ληστής με τη χειροβομβίδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Vienezos1_
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 176
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
Εγγρ.
20 Σεπ 2022
Μηνύματα
353
Like
469
Πόντοι
21
νοοτροπια στρατου οσα και να παιρνεις δεν αξιζουν
εκτος αν πας καριεριστας απο ευελπιδων
τελεια και παυλα
τα σεβη μου
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
6.999
Πόντοι
1.486
νοοτροπια στρατου οσα και να παιρνεις δεν αξιζουν
εκτος αν πας καριεριστας απο ευελπιδων
τελεια και παυλα
τα σεβη μου
Δεν εναι όλα τα Οπλα το ιδιο φιλε..Ούτε κι εγω δεν θα πηγαινα Ευελπίδων,όσες φορές συνεργάστηκα με Στραταίους μου ανεβαζαν την πίεση στην πλειοψηφία τους..Τολμώ να πω ότι το ΠΝ σαν Όπλο απέχει παρασάγγας στη νοοτροπία και στον τρόπο διοίκησης.Ίσως και να κρίνω από τον τρόπο που διοίκησα εγω,τι να πω.Αλλά και οι συμμαθητές μου που ηγούνται τωρα του κλάδου μας,ειναι μια χαρά άτομα.Ούτε κολλημένοι αλλά ούτε και ζελέδες...
 
Εγγρ.
20 Σεπ 2022
Μηνύματα
353
Like
469
Πόντοι
21
Δεν εναι όλα τα Οπλα το ιδιο φιλε..Ούτε κι εγω δεν θα πηγαινα Ευελπίδων,όσες φορές συνεργάστηκα με Στραταίους μου ανεβαζαν την πίεση στην πλειοψηφία τους..Τολμώ να πω ότι το ΠΝ σαν Όπλο απέχει παρασάγγας στη νοοτροπία και στον τρόπο διοίκησης.Ίσως και να κρίνω από τον τρόπο που διοίκησα εγω,τι να πω.Αλλά και οι συμμαθητές μου που ηγούνται τωρα του κλάδου μας,ειναι μια χαρά άτομα.Ούτε κολλημένοι αλλά ούτε και ζελέδες...
δεν ειπα γενικα φιλος
το μετεφρασες λαθος
για στρατο μιλησα και μονο
αλλο στρατος αλλο αεροπορια αλλο ναυτικο
καμμια σχεση αυτο εννοειται
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.973
Like
22.764
Πόντοι
5.506
Ειδικά κάτι μάγκες, οδοντίατροι , που τους έστειλαν στρατος/αεροπορία/ναυτικό για μεταπτυχιακά στις ηπα , με δίδακτρα 400.000 $ .
Οι οποίοι μουτζώνουν το στρατό νωρίς ... και το παίζουν αμερικανοσπουδαγμένοι έξω .... ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΑΣ !
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Πικαπ , που κάνει παραπάνω από τις μηχανές σου και το αμάξι σου, ζώον . Αλλά δεν χαμπαριάζεις. Κτήνος.
Μαζι με το τραπεζακι απο το ΙΚΕΑ το υπολογιζεις ρε μπρουκλη;;; :2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.973
Like
22.764
Πόντοι
5.506
παίζει κανα καλό πλατώ?

DISK_ROUL.jpg
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.571
Κριτικές
31
Like
13.155
Πόντοι
5.097
Οι ΕΠΟΠ είναι ναυτες επί πληρωμή..Εχουν το μισθό βρεξει χιονισει 1000€ και το παίζουν και ιστορία στα ναυτακια..Εχουμε κι εδω το λουστρο που τους εκπροσωπεί...
Εννοείς ότι ξεκινάνε με 1000 και με τα χρόνια ανεβαίνουν,όπως και παίρνουν τους βαθμούς υπαξιωματικών κάθε 7 χρόνια νομίζω.
Επίσης θεωρούν δεδομένο ότι θα βγουν στα 50 με πλήρη σύνταξη.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.973
Like
22.764
Πόντοι
5.506
Ειδικά κάτι μάγκες, οδοντίατροι , που τους έστειλαν στρατος/αεροπορία/ναυτικό για μεταπτυχιακά στις ηπα , με δίδακτρα 400.000 $ .
Οι οποίοι μουτζώνουν το στρατό νωρίς ... και το παίζουν αμερικανοσπουδαγμένοι έξω .... ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΑΣ !
Να πήγαινες και συ αν δεν ήσουν κουράδα, τώρα μη σκούζεις για τους άλλους.
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
6.999
Πόντοι
1.486
δεν ειπα γενικα φιλος
το μετεφρασες λαθος
για στρατο μιλησα και μονο
αλλο στρατος αλλο αεροπορια αλλο ναυτικο
καμμια σχεση αυτο εννοειται
Θυμαμαι στο Πενταγωνο βαρδια σαν αντικαταστατης Στρατοπεδαρχη-Αντιπλοιαρχος εγω και αυτός Συνταγματαρχης Καταδρομέας-.Τι και αν ημουν εγω βαρδια?Μαζί και αυτός σαν π@υτσα μες τη μεση!Ούτε κλησεις δε με αφηνε να κανω,ούτε εφοδεία στους σκοπους...Από το πρωι μεχρι το βραδυ-και ΣΚ-μεσα..Ούτε σπιτι πηγαινε...
Μεχρι που καποια στιγμη μου εριξε μια αγγαρεία που ηταν υποδειξη στα καθηκοντα μου να την αναθεσω εγω σε καποιον κατωτερο και αρπαχτηκαμε. "Αμα ειναι να κατσετε εσεις να κανετε βαρδια κι εγω να παω σπιτι μου" του ειπα..Και απο τότε σταματησε..
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
6.999
Πόντοι
1.486
Εννοείς ότι ξεκινάνε με 1000 και με τα χρόνια ανεβαίνουν,όπως και παίρνουν τους βαθμούς υπαξιωματικών κάθε 7 χρόνια νομίζω.
Επίσης θεωρούν δεδομένο ότι θα βγουν στα 50 με πλήρη σύνταξη.
850€ ξεκινάνε και καταλήγουν γυρω στα 1300€.Ο λουστρος ο Kostakis27 εδω μέσα θα σου πει περισσότερα για το πώς αντιμετωπίζουν το ΠΝ...
 

rsotos7

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2022
Μηνύματα
2.274
Κριτικές
23
Like
6.481
Πόντοι
3.446
Θυμαμαι στο Πενταγωνο βαρδια σαν αντικαταστατης Στρατοπεδαρχη-Αντιπλοιαρχος εγω και αυτός Συνταγματαρχης Καταδρομέας-.Τι και αν ημουν εγω βαρδια?Μαζί και αυτός σαν π@υτσα μες τη μεση!Ούτε κλησεις δε με αφηνε να κανω,ούτε εφοδεία στους σκοπους...Από το πρωι μεχρι το βραδυ-και ΣΚ-μεσα..Ούτε σπιτι πηγαινε...
Μεχρι που καποια στιγμη μου εριξε μια αγγαρεία που ηταν υποδειξη στα καθηκοντα μου να την αναθεσω εγω σε καποιον κατωτερο και αρπαχτηκαμε. "Αμα ειναι να κατσετε εσεις να κανετε βαρδια κι εγω να παω σπιτι μου" του ειπα..Και απο τότε σταματησε..
Ελπιζω να μην βαραγες κανα ΤΑΕ στους καημενους τους στρατιωτες
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
6.999
Πόντοι
1.486
Ελπιζω να μην βαραγες κανα ΤΑΕ στους καημενους τους στρατιωτες
Φίλε ήμουν η χαρά του Στρατοπέδου.Ούτε κολλημένος αλλά ούτε και ζελές..Τα απολύτως προβλεπόμενα με εμφαση στην ΟΛΙΚΗ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΕΞΟΔΟΥ των εχόντων βαρδια,ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ..Μόνο αυτό ζητούσα...
 

passas87

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.669
Κριτικές
9
Like
4.365
Πόντοι
736
Και είχε γίνει μόνο σε περίπτωση μοναρχικών , όπως του χατζηανέστη και του πρίγκηπα ανδρέα ;;
Έχει κυκλοφορήσει πρόσφατα βιβλίο του τελευταίου , που θέλω να το διαβάσω !
Λάθος.
Είχε γίνει και στους Βενιζελικούς Αξιωματικους το 1935.
 

passas87

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.669
Κριτικές
9
Like
4.365
Πόντοι
736
@ADMIRAL GR
Νίκο χρόνια πολλά ότι επιθυμείς.
Υ Γ. Έχω γνωρίσει αποστρατο Ναύαρχο, πατέρα συμμαθητη μου.
Ότι πιο χαλαρο έχω γνωρίσει σε θέμα στρατιωτικού.
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.940
Like
11.166
Πόντοι
2.606
Ασταδιάλα ρε μαλέα, ποιό πικαπ, ποιό εισητήριο του μετρό και ποιό τηλεκοντρόλ ρε μαλέα. Μετρητό κασέρι ζήτησες, μετρητό κασέρι έφαγες στη μάπα. Και δεν έβαλες ούτε το 1/5 όχι τα 5πλάσια, ξεπουπουλιασμένο κοκοράκι.
φλεξαρατε μετρητουμπα και δεν το βαλατε ανακοινωση να το δει ολο το σαη?
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.586
Like
17.706
Πόντοι
3.656
Λάθος.
Είχε γίνει και στους Βενιζελικούς Αξιωματικους το 1935.
Λες για Παπουλα , Βολάνη και κατι αγρινιώτες που δεν θυμάμαι ;;;
Σωστά.
Τους ξεπλήρωσαν το χατζηανέστη κοκ .
Δίκαιο .
 
Τελευταία τροποποίηση:

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.586
Like
17.706
Πόντοι
3.656
Να πήγαινες και συ αν δεν ήσουν κουράδα, τώρα μη σκούζεις για τους άλλους.
Δεν καταδεχόμουν , επειδή στις σχολές σωμάτων , έμπαιναν με 12/20 , τυπάκια με ανθυπασπιστή πατέρα και παιδιά πολύτεκνων . Ενώ στις σχολές των πολιτών , έμπαιναν μόνο αριστούχοι πολίτες. Στο πρώτο έτος , με εισαγωγικές πάντα.
Μετά από το δεύτερο , έρχονταν μεταγραφές εξωτερικού κομματόσκυλα.
 
Τελευταία τροποποίηση:

poutsesmple1447

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2022
Μηνύματα
1.004
Like
781
Πόντοι
96
Εθελοντές μακράς θητείας γίνονται, είναι κάτι σαν αορίστου χρόνου στον πολιτικό τομέα του δημοσίου...
Στους ΟΒΑ δεν ανανεώνεται η σύμβασή τους, με τον στρατό...
Υπηρετούν για 3 χρόνια και τέρμα...
εισαι λαθος και οι εμθ και οι εποπ μετα τα 5 κ 7 χρονια αντιστοιχα γινινταν μονιμοι. οι οβα ετσι ξεκινησαν για μια τριετια αλλα τους εδωσε την δυνατοτητα οσοι θελαν την ανανεωναν με μια μικρη αυξηση συν οτι ειχαν περισσοτερα μορια για τις νεες προκυρηξεις των εποπ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom