Νέα

Αργυρούπολη: Εν ενεργεία στρατιωτικός (Συνταγματάρχης!) ο ληστής με τη χειροβομβίδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Vienezos1_
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 176
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.973
Like
22.762
Πόντοι
5.506
Ισχύει αυτό που είχε αναφέρει ο Στοκαδούρας πέρυσι στην Δεύτερη Καραντίνα ?
Ότι είχε απειλήσει την οικογένεια άλλου μέλους με σφαίρες κλπ;
Τι να απειλήσει μωρέ η κουράδα, έβαλε την ουρά στα σκέλια και έφυγε. Τέτοιοι τενεκέδες μόλις κρυφτούν πίσω από το πληκτρολόγια νομίζουν πως είναι Υπερήρωες που πήραν σουπερμαντολίνες.
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Τι να απειλήσει μωρέ η κουράδα, έβαλε την ουρά στα σκέλια και έφυγε. Τέτοιοι τενεκέδες μόλις κρυφτούν πίσω από το πληκτρολόγια νομίζουν πως είναι Υπερήρωες που πήραν σουπερμαντολίνες.
Δεν αντιλέγω καθόλου τύπε.
Αλλά όντως έφτασε στο σημείο να απειλήσει οικογένεια και παιδιά άλλου μέλους?
 

Alexis_cool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.375
Like
4.567
Πόντοι
456

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.181
Like
34.516
Πόντοι
9.931
ξεφτυλιζεται με τετοιες απολογιες κι αυτος και ολοκληρο το στρατευμα. τι ειναι αυτα ρε?
Χεσμενο το εχει το στράτευμα τυπε, αν το σεβόταν δεν θα εκανε ληστειες.

Πάντως γελαω με τις δικαιολογίες που τους βαζουν οι δικηγόροι να λενε για να δικαιολογήσουν τις πράξεις τους:grin::cheesy:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.298
Κριτικές
62
Like
44.955
Πόντοι
9.297
ναι πλέον μας εχουν φτασει σε τρελα ορια .... ακομα και συνταγματαρχης εν ενεργεια χρεη απο εδω απο εκει .... παντα υπηρχαν χρεοι ακομα και πριν 20 χρονια αλλα τωρα εχει ξεφυγει πολυ το πραγμα
Ο τύπος άπλωσε τα πόδια του πέρα από το πάπλωμα...και τώρα θα αρχίσει να κρυώνει σε ένα κελί φυλακής.
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Λυπηρό για την μάνα του,αλλά ότι πήγε να ληστέψει λες και κοτζάμ συνταγματάρχης δεν τα βγάζει πέρα οικονομικά ή ζει με 3.60....δεν πείθει
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.973
Like
22.762
Πόντοι
5.506
Δεν αντιλέγω καθόλου τύπε.
Αλλά όντως έφτασε στο σημείο να απειλήσει οικογένεια και παιδιά άλλου μέλους?
Νομίζω παλιά το είχε κάνει αυτό, σα φυλόβιος ή παλιότερα σα ζελικο ή ακόμα παλιότερα μάλλον σα λάκης33......γενικά έχουμε χάσει τη μπάλα με δαύτον το μαλάκα και με τους κλώνους και με τις μαλακίες του.
 

flyman29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2009
Μηνύματα
1.200
Like
3.434
Πόντοι
456
Λυπηρό για την μάνα του,αλλά ότι πήγε να ληστέψει λες και κοτζάμ συνταγματάρχης δεν τα βγάζει πέρα οικονομικά ή ζει με 3.60....δεν πείθει
Παίρνει 2 χιλιάρικα, αλλά έχει παιδί 17 χρονών και γυναικα με ψυχολογικά σε αγωγή που δεν εργάζεται.
Μακάρι να έβγαζε γούστα αλλά αν 1 στο εκατομύριο είναι αλήθεια είναι θλιβερό.
Δηλαδή αν βάλεις μέσα τα φροντιστήρια του παιδιού, την αγωγή της γυναίκας και ενοίκια κτλ τα 2Κ δεν φαίνονται πολλά. Plus να του έκατσε καμιά στραβή χαιρέτα μου τον πλάτανο τότε, ειδικά αν δεν είχε έτοιμα να τρώει.

Κρατάω μια επιφύλαξη για τον τύπο επειδή όπως είναι η κατάσταση τώρα με το κόστος ζωής είναι πολύ εύκολο από εκεί που νομίζεις πως είσαι άνετος να βρεθείς επαίτης.
Αν βρέθηκε αυτός ο τύπος σε αυτην την κατάσταση είναι ανησυχητικό για την κοινωνία.
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Παίρνει 2 χιλιάρικα, αλλά έχει παιδί 17 χρονών και γυναικα με ψυχολογικά σε αγωγή που δεν εργάζεται.
Μακάρι να έβγαζε γούστα αλλά αν 1 στο εκατομύριο είναι αλήθεια είναι θλιβερό.
Δηλαδή αν βάλεις μέσα τα φροντιστήρια του παιδιού, την αγωγή της γυναίκας και ενοίκια κτλ τα 2Κ δεν φαίνονται πολλά. Plus να του έκατσε καμιά στραβή χαιρέτα μου τον πλάτανο τότε, ειδικά αν δεν είχε έτοιμα να τρώει.

Κρατάω μια επιφύλαξη για τον τύπο επειδή όπως είναι η κατάσταση τώρα με το κόστος ζωής είναι πολύ εύκολο από εκεί που νομίζεις πως είσαι άνετος να βρεθείς επαίτης.
Αν βρέθηκε αυτός ο τύπος σε αυτην την κατάσταση είναι ανησυχητικό για την κοινωνία.
Συμφωνώ με όσα λες.
Απλά επισημαίνω το θέμα των οικονομικών απολαβών ενός συνταγματαρχη,ανεξαρτήτως του συμβάντος.
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Νομίζω παλιά το είχε κάνει αυτό, σα φυλόβιος ή παλιότερα σα ζελικο ή ακόμα παλιότερα μάλλον σα λάκης33......γενικά έχουμε χάσει τη μπάλα με δαύτον το μαλάκα και με τους κλώνους και με τις μαλακίες του.
Ως Ζέλικο τον πρωτοέμαθα.
Απειλή σε οικογένεια,παιδιά κλπ=δια βίου μπαν (γνώμη μου)
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.217
Like
3.490
Πόντοι
1.706
Τι να απειλήσει μωρέ η κουράδα, έβαλε την ουρά στα σκέλια και έφυγε. Τέτοιοι τενεκέδες μόλις κρυφτούν πίσω από το πληκτρολόγια νομίζουν πως είναι Υπερήρωες που πήραν σουπερμαντολίνες.
Τι παίζει με Λάκη και όπλα; Εμένα μου είναι συμπαθής, λόγω του τρόπου γραφής του. Αν απείλησε βέβαια κάποιον, τότε αλλάζει.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.973
Like
22.762
Πόντοι
5.506
Τι παίζει με Λάκη και όπλα; Εμένα μου είναι συμπαθής, λόγω του τρόπου γραφής του. Αν απείλησε βέβαια κάποιον, τότε αλλάζει.
Ιντερνετικές ψευτομαγκιές έκανε ο κουράδας. Δε θυμάμαι λεπτομέρειες και βαριέμαι να ψάχνω, πότε και πως.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.298
Κριτικές
62
Like
44.955
Πόντοι
9.297
Παίρνει 2 χιλιάρικα, αλλά έχει παιδί 17 χρονών και γυναικα με ψυχολογικά σε αγωγή που δεν εργάζεται.
Μακάρι να έβγαζε γούστα αλλά αν 1 στο εκατομύριο είναι αλήθεια είναι θλιβερό.
Δηλαδή αν βάλεις μέσα τα φροντιστήρια του παιδιού, την αγωγή της γυναίκας και ενοίκια κτλ τα 2Κ δεν φαίνονται πολλά. Plus να του έκατσε καμιά στραβή χαιρέτα μου τον πλάτανο τότε, ειδικά αν δεν είχε έτοιμα να τρώει.

Κρατάω μια επιφύλαξη για τον τύπο επειδή όπως είναι η κατάσταση τώρα με το κόστος ζωής είναι πολύ εύκολο από εκεί που νομίζεις πως είσαι άνετος να βρεθείς επαίτης.
Αν βρέθηκε αυτός ο τύπος σε αυτην την κατάσταση είναι ανησυχητικό για την κοινωνία.
Πολύ σωστός...
Μην ξεχνάμε ότι ΟΛΟΙ οι μισθοί στο Δημόσιο μετά από τρία μνημόνια έχουν φάει άγριο πετσοκομα..
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.298
Κριτικές
62
Like
44.955
Πόντοι
9.297
Συμφωνώ με όσα λες.
Απλά επισημαίνω το θέμα των οικονομικών απολαβών ενός συνταγματαρχη,ανεξαρτήτως του συμβάντος.
Ας υποθέσουμε ότι ένας εργένης έχει μισθό 600€ ζώντας μόνος του με ενοίκιο,λογαριασμούς κτλ...
Ένας Συνταγματάρχης με μισθο1.800-2.000€ με γυναίκα με θέματα υγείας που δεν εργάζεται και ένα παιδί με φροντιστήρια κτλ δεν είναι σε καλύτερη θέση οικονομικά από τον προαναφερθέντα εργένη ο οποίος τουλάχιστον πλην Αθηνών και Θεσσαλονίκης μπορεί να έχει και κάνα φράγκο για τον εαυτό του.
 

TNT!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.409
Κριτικές
2
Like
2.979
Πόντοι
456
Τι παίζει με Λάκη και όπλα; Εμένα μου είναι συμπαθής, λόγω του τρόπου γραφής του. Αν απείλησε βέβαια κάποιον, τότε αλλάζει.
Λακαρος είναι παλαιάς κοπής, αυτά που για αυτόν είναι νορμάλ για κάτι αδερφατα της Γαλλίας σα και του λόγου σου είναι εχτριμ και απολιτιστα...
 
Εγγρ.
8 Ιουν 2016
Μηνύματα
11.433
Like
7.117
Πόντοι
1.206
Ας υποθέσουμε ότι ένας εργένης έχει μισθό 600€ ζώντας μόνος του με ενοίκιο,λογαριασμούς κτλ...
Ένας Συνταγματάρχης με μισθο1.800-2.000€ με γυναίκα με θέματα υγείας που δεν εργάζεται και ένα παιδί με φροντιστήρια κτλ δεν είναι σε καλύτερη θέση οικονομικά από τον προαναφερθέντα εργένη ο οποίος τουλάχιστον πλην Αθηνών και Θεσσαλονίκης μπορεί να έχει και κάνα φράγκο για τον εαυτό του.
Συμφωνώ απόλυτα με το παράδειγμα.
Βέβαια ένας συνταγματαρχης αν δεν έχει τέτοια θέματα,γενικά ανταπεξέρχεται καλά στις οικονομικές συνθήκες του σήμερα (υπό την προϋπόθεση ότι δεν υπάρχουν προβλήματα υγείας,οικονομικής φύσεως κλπ)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom