Νέα

Απειλούν να κάψουν την Ελληνόψυχη δασκάλα Χαρά Νικοπούλου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα laplace
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

goldmember

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
50
Like
0
Πόντοι
0
Τα ξέρω φίλε gabadoο. Όμως οι Τούρκοι έχουν εποδοθεί σε μία πρωτοφανή προπαγάνδα για να σβήσουν τις ρίζες τους (από τα οροπέδια Αλτάι) και για να "περάσουν" σαν γηγενής λαός στην περιοχή μας (και αν είναι δυνατόν και σαν Ευρωπαίοι)! Και κάνουν πολύ καλή δουλειά!

Έχω βρει μαγαζί στην Πλάκα όπου πηγαίνω τακτικά γιατί είναι τίγκα στο τουριστριο-νουνί και μιλάω εκεί και με ανθρώπους από όλο τον κόσμο.

Ρε παιδιά οι 9 από τους 10 Αμερικανούς που τυχαίνει να πιάσουμε κουβέντα μου λένε πόσο σέβονται την Τουρκία για τη μεγάλη ιστορία που έχει! Και με ρωτάνε μάλιστα τι έχουμε εμείς οι Έλληνες με τους Τούρκους  (και δεν τους αφήνουμε τους ανθρώπους στην ησυχία τους)! 

Όταν τους ρωτάω να μου πούνε ποια είναι η μεγάλη ιστορία της Τουρκίας μου λένε αυτά που λες εσύ gabadoo, για τους Χετταίους - καμία απολύτως σχέση με τους Τούρκους - αλλά ακόμη και για το Βυζάντιο που πιστεύουν ότι είναι Τούρκικο! Εκεί βέβαια εγώ γελάω και τους εξηγώ ότι οι Τούρκοι ήταν βασικά νομάδες στα οροπέδια Altai και μεταναστεύσανε στην περιοχή εδώ, στην οποία δεν είναι γηγενείς!  Ότι σαν νομάδες δεν είχαν πολιτισμό και βασικά υιοθέτησαν τον Περσικό, Αραβικό, Βυζαντινό πολιτισμό!  Με κοιτάνε καχύποπτα όταν τους τα λέω όλα αυτά, λες και πάω να τους κοροιδέψω με κάποια δική μου Ελληνοκεντρική προπαγάνδα! Είναι απίστευτο τι ζημιά έχει κάνει η Τούρκικη προπαγάνδα, πρέπει να το πάρουμε πολύ σοβαρά υπ' όψη μας αυτό!   

Μιλάμε για 9 στους 10 Αμερικάνους - από αυτούς που συναντώ - που έχει επηρεάσει η Τούρκικη προπαγάνδα, όχι για μερικές μόνο περιπτώσεις! Μάλιστα, μου είχαν κάνει εντύπωση πριν κάνα χρόνο κάποια Ευρωπαικά sites στα οποία συζητούσαν ότι οι Ετρούσκοι στην Ιταλία και οι κάτοικοι της Μασσαλίας στην Γαλλία είναι απόγονοι των Τούρκων (με το δικαιολογητικό ότι οι Ευρωπαικοί αυτοί λαοί κατάγονται από τους Ίωνες)! Και οι περισσότεροι Ευρωπαίοι το είχαν χάψει και δεν αντιδρούσε κανένας, να τους πει ότι εκείνη την εποχή δεν υπήρχε καν δείγμα Τούρκου στα παράλια της Ιωνίας!

Θέλει τεράστια προσοχή γιατί η προπαγάνδα επηρεάζει φοβερά τα μυαλά των ανθρώπων και όσο οι δυτικοί αρχίζουν να σέβονται την Τουρκία για την "πλούσια και μεγάλη της ιστορία" και για το "φοβερό της πολιτισμό" τότε αυτά είναι κακά μαντάτα για μας!

αν γνωριζω καλα ανηκουν στην υπομογγολικη κατηγορια των τουρανιδων
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Τουρανο - Τάταροι. Έδειχνε απόσπασμα από τούρκικο κανάλι και έγραφε από κάτω "ΥUNAN TARAHTARDAN", μετάφραση: φασαρίες στην Ελλάδα :2funny:. Μα είναι δυνατόν να αναλύουμε δυτικά τους ταραχταρνταν
 

goldmember

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
50
Like
0
Πόντοι
0
τι θα γινει ρε παιδια; θα την καψουν αυτη την γκομενα η οχι; τοσες μερες αυτο το θρεντ κι ακομα να αποφασισετε;


οχι ακομα την σιγοψηνουν πρεπει να μας πεις την δικη σου γνωμη πρωτα
 

evabb

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2008
Μηνύματα
4.137
Like
4
Πόντοι
16
οχι ακομα την σιγοψηνουν πρεπει να μας πεις την δικη σου γνωμη πρωτα

βαριεμαι να διαβασω εστω και την αρχη του θρεντ για να δω περι τινος προκειται. αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι οταν γινεται κατι συγκλονιστηκο και το μαθενουμε απο τις ειδησης αμεσως σκαει θρεντ και ολοι λενε λες και με τις μαλακιες που λενε μεσα σε ενα σαιτ θα αλλαξει και τπτ και βριζουνε κιολας κρατη και κυβερνησεις ενω οι ιδιοι δεν κουναν το δαχτυλακι τους. γι αυτο προτιμω να σπαμαρω και να λεω μαλακιες που ουτως η αλλως δεν εχουν σκοπο υπαρξεις αλλα τουλαχιστον δεν θα χαλαω την ζαχαρενια μου και θα το παιζω αγανακτισμενη πολιτης που τα ξυνει ομως. τουλαχιστον εγω τα ξυνω ολοφανερα, οχι σαν καποιους που επειδη κριτηκαραν την επικαιροτητα νομιζουν οτι κατι εκαναν κιολας. κατι τετοια θρεντ μου την δινουν γιατι δειχνουν την φυση του ελληνα. παρλαπιπας μεχρι εκει που δεν παιρνει κι απο πραξεις μηδεν
 

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
βαριεμαι να διαβασω εστω και την αρχη του θρεντ για να δω περι τινος προκειται. αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι οταν γινεται κατι συγκλονιστηκο και το μαθενουμε απο τις ειδησης αμεσως σκαει θρεντ και ολοι λενε λες και με τις μαλακιες που λενε μεσα σε ενα σαιτ θα αλλαξει και τπτ και βριζουνε κιολας κρατη και κυβερνησεις ενω οι ιδιοι δεν κουναν το δαχτυλακι τους. γι αυτο προτιμω να σπαμαρω και να λεω μαλακιες που ουτως η αλλως δεν εχουν σκοπο υπαρξεις αλλα τουλαχιστον δεν θα χαλαω την ζαχαρενια μου και θα το παιζω αγανακτισμενη πολιτης που τα ξυνει ομως. τουλαχιστον εγω τα ξυνω ολοφανερα, οχι σαν καποιους που επειδη κριτηκαραν την επικαιροτητα νομιζουν οτι κατι εκαναν κιολας. κατι τετοια θρεντ μου την δινουν γιατι δειχνουν την φυση του ελληνα. παρλαπιπας μεχρι εκει που δεν παιρνει κι απο πραξεις μηδεν

Σε ποιους αναφέρεσαι eva?
 

goldmember

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
50
Like
0
Πόντοι
0
βαριεμαι να διαβασω εστω και την αρχη του θρεντ για να δω περι τινος προκειται. αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι οταν γινεται κατι συγκλονιστηκο και το μαθενουμε απο τις ειδησης αμεσως σκαει θρεντ και ολοι λενε λες και με τις μαλακιες που λενε μεσα σε ενα σαιτ θα αλλαξει και τπτ και βριζουνε κιολας κρατη και κυβερνησεις ενω οι ιδιοι δεν κουναν το δαχτυλακι τους. γι αυτο προτιμω να σπαμαρω και να λεω μαλακιες που ουτως η αλλως δεν εχουν σκοπο υπαρξεις αλλα τουλαχιστον δεν θα χαλαω την ζαχαρενια μου και θα το παιζω αγανακτισμενη πολιτης που τα ξυνει ομως. τουλαχιστον εγω τα ξυνω ολοφανερα, οχι σαν καποιους που επειδη κριτηκαραν την επικαιροτητα νομιζουν οτι κατι εκαναν κιολας. κατι τετοια θρεντ μου την δινουν γιατι δειχνουν την φυση του ελληνα. παρλαπιπας μεχρι εκει που δεν παιρνει κι απο πραξεις μηδεν

ναι δειχνει την φυση του ο ξερολας ελληνας-ιδα χωρις να διαβασει τι γινεται πεταει μια  μπουρδα για να πει οτι κατι ειπε συμφωνω μαζι σου οτι ειναι στην φυση μας αυτο
;)
 

evabb

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2008
Μηνύματα
4.137
Like
4
Πόντοι
16
Σε ποιους αναφέρεσαι eva?

σε ολους και σε κανεναν. αναφερομαι στην νοοτροπια του ελληνα που πολλα λεει και λιγα κανει και βαζω και τον εαυτο μου μεσα. γι αυτο προσπαθω να μην λεω τπτ αμα δεν μπορω να κανω και τπτ
 

evabb

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2008
Μηνύματα
4.137
Like
4
Πόντοι
16
ναι δειχνει την φυση του ο ξερολας ελληνας-ιδα χωρις να διαβασει τι γινεται πεταει μια  μπουρδα για να πει οτι κατι ειπε συμφωνω μαζι σου οτι ειναι στην φυση μας αυτο
;)

ναι ετσι ειμαστε μας αρεσει η κουβεντουλα, ψοφαμε. αν δεν ηταν ετσι δεν θα ειχαμε  εφευρει την φιλοσοφια αλλωστε αλλα ρε παιδια και λιγο κρατει στα λογια και παραπανω πραξεις.
 

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
Eva μια και είσαι εδώ τι γνώμη έχουν οι Βέλγοι για τους Τούρκους; Μας διαχωρίζουν καθόλου ή στο ίδιο σακί μας βάζουν;
 

goldmember

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
50
Like
0
Πόντοι
0
ναι ετσι ειμαστε μας αρεσει η κουβεντουλα, ψοφαμε. αν δεν ηταν ετσι δεν θα ειχαμε  εφευρει την φιλοσοφια αλλωστε αλλα ρε παιδια και λιγο κρατει στα λογια και παραπανω πραξεις.

οποτε τι διαμαρτυρεσαι?και που ξερεις τις πραξεις του καθενα εδω μεσα εσυ δηλαδη?
 

evabb

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2008
Μηνύματα
4.137
Like
4
Πόντοι
16
Eva μια και είσαι εδώ τι γνώμη έχουν οι Βέλγοι για τους Τούρκους; Μας διαχωρίζουν καθόλου ή στο ίδιο σακί μας βάζουν;

κοιτα τους μαροκινους εχουν πιο πολυ στην μπουκα. δεν εχει τυχει να ρωτησω καποιον η να δω αντιδρασεις παντως γενικως οι ελληνες φαινονται στην φατσα πιο ευρωπαιοι/ασπροι κι αυτο ειναι ενα συν και τα ελληνικα ακουγονται σαν ισπανικα αμα δεν ξερεις οποτε μας περναν και για ισπανους οποτε παλι καλο ειναι. γενικως οτι ειναι σε στιλ αραβικο το βλεπεις με την μια στο βελγιο και το κανεις καπως περα. ναι ρατσισμος αλλα τι να κανουμε.
 

evabb

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2008
Μηνύματα
4.137
Like
4
Πόντοι
16
οποτε τι διαμαρτυρεσαι?και που ξερεις τις πραξεις του καθενα εδω μεσα εσυ δηλαδη?

ελα τωρα αμα καναν πραξεις απλα δεν θα ηταν εδω μεσα δεν θα εχαναν ετσι το χρονο τους


τι δουλεια εχουν οι βελγοι?
γτ ζω στο βελγιο
 

goldmember

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
50
Like
0
Πόντοι
0
ελα τωρα αμα καναν πραξεις απλα δεν θα ηταν εδω μεσα δεν θα εχαναν ετσι το χρονο τους


γτ ζω στο βελγιο

δεν ξερεις τι κανει ο καθενας περα απο εδω και τι ειναι


Γεια σας! Είμαι απ'την
Ολλανδία!Δέν είναι Αλλόκοτο;

:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :dancing: :dancing: :dancing:
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
Δυο σχολια πρωτα πανω στο δικαιωμα"αυτοδιαθεσης"(αυτοπροσδιορισμου ηθελε να γραψει ο persona,λαθος εκανε)και στην ΚΑΦΡΙΛΑ ΜΕΓΑΤΟΝΩΝ του str8(αναποφευκτη για Δεξιο βεβαιως),καθως και στην συγκριση της μεταχειρισης της Ελληνικης μειονοτητας στην Πολη απο την Τουρκια,με την αντιστοιχη της Μουσουλμανικης στην Θρακη απο την Ελλαδα για την οποια εκανα,λεει,"αβαβα".

1)Οταν αποδεχεσαι το δικαιωμα εθνικου αυτοπροσδιορισμου του αλλου ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ,ειτε αποδεχεσαι να αυτοπροσδιοριζεται ως προς την εθνολογικη του καταγωγη ο αλλος ΟΠΩΣ ΝΟΜΙΖΕΙ,η οχι.
Η θεση στηριζω το δικαιωμα αυτοπροσδιορισμου σου ΑΛΛΑ αν θελεις να ονομαζεσαι Τουρκος"τον πουλο"και"πηγαινε στην Μεκκα να κοψεις το μουνι της κορης σου"ειναι ΜΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΙΣΗ.
Εγω στηριζω το δικαιωμα να αυτοπροσδιοριζεται ο αλλος ΟΠΩΣ ΑΥΤΟΣ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΕΙ και οχι οπως θελετε ΝΑ ΤΟΥ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ.Και οι τυποι που θελετε να"παρουν τον πουλο"και"να πανε στην Μεκκα για κλειτοριδεκτομη"ειναι ΠΟΛΙΤΕΣ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ(ΣΑΣ)και δεν μπορει να τους απελασει Ο ΚΑΘΕ ΠΑΠΑΡΑΣ.

2)Τοσο η Ελλαδα οσο και η Τουρκια εχουν ως σημειο αναφορας τους τον Εθνικισμο,και δεν εχουν γνωρισει την Αναγεννηση η τον Διαφωτισμο,ουτε και εχει συμβει σε αυτες μια Αστικη Επανασταση(Στην Ελλαδα δεν υπηρχε αξια λογου Εργατικη Ταξη πριν το 1922).
Αυτο λοιπον που εγινε στην Γαλλια τον 16ο-17ο αιωνα(η δημιουργια του Γαλλικου Εθνους με τους Εμφυλιους,την εξωση των Ουγενοτων κλπ)εγινε στην Τουρκια στην διαρκεια του 20ου.
Η δημιουργια του Εθνους στην Τουρκια ελαβε εξαιρετικα βιαιη μορφη σε συγκριση με την Ελλαδα(π.χ. Αρμενικη Γενοκτονια)αφου η Τουρκια προηλθε απο μια Αυτοκρατορια στην οποια ζουσαν συμπαγεις αλλοεθνεις και αλλοθρησκοι πλυθησμοι-που και αυτοι στην διαρκεια του 19ου αιωνα παλευαν για αυτοδιαθεση-ενω και και η Τουρκικη Εθνικη αφυπνιση ηρθε πολυ αργα(σε σχεση με την Ελληνικη π.χ.)μετα το δευτερο μισο του 19ου αιωνα.

Αυτα για οσους καταλαβαινουν για τι μιλαω η τελος παντων κινουνται με καλη διαθεση,το ιδιο κανει.


Τωρα,αν εσεις οι"Ελληνοψυχοι"πιστευετε οτι ειστε"ριγμενοι"σε σχεση με τους"Τουρκοψυχους"σε σφαγες και βιασμους ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΟΠΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΧΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΣΦΑΧΤΕ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΡΕΦΑΡΕΤΕ.

Και να μην τις γαμησετε απο το μουνι που τους το κοψαν οι πατεραδες τους απο τον κωλο να τις γαματε,ΖΩΑ.
πω πω μεγαλε εδωσες ρεσιταλ σε παραδεχομαι....να ξερεις οτι πολλοι που το διαβασαν σιγουρα κουνησαν συγκαταβατικα το κεφαλι....μη νομιζεις οτι επειδη γραφουν 5 -6 περιεργοι ειναι και πλειοψηφια....αψογος!!!!!!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Εγω ειμαι υπερ της ΙΣΗΣ μεταχειρισης,που συνεπαγεται και ισες υποχρεωσεις βεβαιως.
Με ΑΠΟΛΥΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΟΜΩΣ στο δικαιωμα Εθνικου αυτοπροσδιορισμου.
ΚΑΦΡΙΛΕΣ τυπου"τον πουλο"και"στην Μεκκα για κλειτοριδεκτομη"τις εγραψαν αλλοι και οχι εγω,διαβασε τις παραθεσεις που κανω.

Αυτό να το πεις όταν θα γίνει πόλεμος, ή σφαγή... Γιατί όλες αυτές οι παπαριές περί ισότητας και αυτοπροσδιορισμού έρχονται από τους σαλονάτους συμμορίτες εκ των υστέρων.......
Αλλοι όμως περνούν το κύμα της σφαγής και της λάμας.

Η φωτό που παραθέτω είναι από το Αουσβιτς για δύο λόγους.
1. γιατί δεν έχει καμμιά σχέση με την Ελληνοτουρκική διένεξη, αλλά είναι καθαρά φυλετική/εθνικιστική σφαγή
2.
Η γερμανία εκ των υστέρων αναγνώρισε ως ποινικό αδίκημα τη μην αναγνώριση του Ολοκαυτώματος των Εβραίων. Η Τουρκία ακόμα θεωρεί τη Σφαγή των Αρμενίων απώλειες πολέμου.

Υ.Γ. 1
Η υιοθέτηση μιας θεωρίας είναι πολύ εύκολη. Τι ωραίο να δηλώνεις αριστερός;
Γιατί και γω θεωρώ πως θεωρητικα ο Κομμουνισμός είναι το καλύτερο σύστημα κοινωνικής διάθρωσης.

Υ.Γ. 2
Οταν διαβάζω μια θεωρία με ωραίες λέξεις όπως ισότητα, αγάπη, ισονομία, αυτοδιάθεση, μετά αρχίζω και ψάχνω να βρω την κοσμική της εφαρμογή στον έξω κόσμο......... Ξέρεις αυτόν που είναι τρισδιάστατος και έχει συμμετοχή και των λοιπών αισθήσεων πλην της όρασης.......
Οσο δε γηράσκω, διαπιστώνω ότι όσο πιο ωραία και όμορφη είναι μια θεωρία τόσο πιο πούστικα και καριόλικα εφαρμόζεται εκ των υστέρων..........

Αυτά και συνέχισε να υπερασπίζεσαι την αυτοδιάθεση και την ισότητα μειονοτήτων. Μέχρι να σου χτυπήσουν την πόρτα αυτές οι "μειονότητες" και σου ζητήσουν το λόγο. 
 

Συνημμένα

  • auschwitz maasa-graf.jpg
    auschwitz maasa-graf.jpg
    46,3 KB · Εμφανίσεις: 19

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom