Νέα

Απειλούν να κάψουν την Ελληνόψυχη δασκάλα Χαρά Νικοπούλου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα laplace
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
oποτε θες και αν θες σχολιασε τα συννημενα. επισις μπορεις να καταδικασει τον εθνικισμο μου αλλα δεν απαντησες σε αυτο που ειπα οτι ο ελληνικος εθνικισμος ειναι σε αμυνα προς τον τουρκικο. ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΣΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΤΟΥΡΚΙΑΣ-ΣΚΟΠΙΩΝ. και η γερμανια ειχε συμμαχια με την ιταλια το 40
 

Συνημμένα

  • index-27.jpg
    index-27.jpg
    161,6 KB · Εμφανίσεις: 13
  • index-88.jpg
    index-88.jpg
    35,8 KB · Εμφανίσεις: 18
  • index-144.jpg
    index-144.jpg
    153 KB · Εμφανίσεις: 13
  • index-166.jpg
    index-166.jpg
    162,1 KB · Εμφανίσεις: 17
  • index-171.jpg
    index-171.jpg
    135,6 KB · Εμφανίσεις: 20

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
1) Η προσήλωση σε αρχές είναι ωραίο πράγμα...Το πρόβλημα ξεκινά όταν οι αρχές αυτές είναι εκτός πραγματικότητας ή προϊόν πλάνης...
Σχόλιο γενικό...Χωρίς να θέλω θίξω ούτε εσένα ούτε τα πιστεύω σου..

2) Δεν μιλάμε μόνο για τον προπηλακισμό της δασκάλας αλλά για το πρόβλημα στη θράκη γενικότερα...

3) Κάτι στον τρόπο γραφής σου και επιχειρηματολογίας μου θύμισε αρκετούς γνωστούς και φίλους στο συγκεκριμένο κλάδο που έχουν τις αυτές απόψεις με εσένα...
Άσε που θα μπορούσες κάλλιστα να είσαι ο συντάκτης του Βιβλιοφρικάριου (εφημερίδα τοίχου για το χώρο των εκδόσεων)

αυτό ακριβώς είπα σε προηγούμενο ποστ στρέιτ αλλά το έκανε αβαβά....
Ρε κοίτα που θα βγούμε και συνοδοιπόροι με τον δεξιό στο τέλος....... :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Τα λαμπιόνια τα κρατώ κλειστά μέχρι τα Χριστούγεννα...
Μετά ακροδεξιέ θα σε κάνω πυγολαμπίδα......
:uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
αυτό ακριβώς είπα σε προηγούμενο ποστ στρέιτ αλλά το έκανε αβαβά....
Ρε κοίτα που θα βγούμε και συνοδοιπόροι με τον δεξιό στο τέλος....... :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Τα λαμπιόνια τα κρατώ κλειστά μέχρι τα Χριστούγεννα...
Μετά ακροδεξιέ θα σε κάνω πυγολαμπίδα......
:uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:

Αν έρθεις να μου πεις τα κάλαντα με την Οχία ντυμένη Αη Βασίλη, χαλάλι σου!
 

Επισκέπτης
1) Η προσήλωση σε αρχές είναι ωραίο πράγμα...Το πρόβλημα ξεκινά όταν οι αρχές αυτές είναι εκτός πραγματικότητας ή προϊόν πλάνης...
Σχόλιο γενικό...Χωρίς να θέλω θίξω ούτε εσένα ούτε τα πιστεύω σου..

2) Δεν μιλάμε μόνο για τον προπηλακισμό της δασκάλας αλλά για το πρόβλημα στη θράκη γενικότερα...

3) Κάτι στον τρόπο γραφής σου και επιχειρηματολογίας μου θύμισε αρκετούς γνωστούς και φίλους στο συγκεκριμένο κλάδο που έχουν τις αυτές απόψεις με εσένα...
Άσε που θα μπορούσες κάλλιστα να είσαι ο συντάκτης του Βιβλιοφρικάριου (εφημερίδα τοίχου για το χώρο των εκδόσεων)

1)Μην μπερδευεις τον εθνικο αυτοπροσδιορισμο του καθενος με τον Εθνικισμο,ειναι δυο τελειως διαφορετικα πραγματα.

2)Συντηρωντας στην επικαιροτητα ΑΝΥΠΑΡΚΤΑ περιστατικα,οπως η υποθεση Νικοπουλου,ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ συντηρουμε και το υπαρκτο μειονοτικο προβλημα.

3)Κοινες αποψεις,κοινη επιχειρηματολογια...καμμια σχεση ομως ειτε στον χωρο του βιβλιου ειτε με τον"Βιβλιοφρικαριο"...
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Το θεμα δεν ειναι αν εσυ υποστηριζεις η οχι την Αρχη του αυτοπροσδιορισμου αλλα.....

1.Αν εφαρμοζονται οι νομοι του ελληνικου κρατους στην θρακη απο τον φοβο της Τουρκιας. Θα σου θυμισω την εκπομπη του πασοκτζη τριανταφυλλοπουλου που εβγαλε τον εκδοτη μειονοτικης εφημεριδας σε βιντεο να λεει στους μουσουλμανους ελληνες πολιτες να μην ψηφιζουν χριστιανους. Δηλαδη νοθευσει της λαικης ψηφου στην ελληνικη δημοκρατια απο τους τουρκογεννεις

2. Αν το ελληνικο κρατος θα αποδεχθει τον αλλοιωσει της  συνειδησης των πομακων μεσω των μειονοτικων σχολειων απο την Τουρκια. μεσα σε αυτο το πλαισιο να ενταξεις και την νικοπουλου.
 

Επισκέπτης
oποτε θες και αν θες σχολιασε τα συννημενα. επισις μπορεις να καταδικασει τον εθνικισμο μου αλλα δεν απαντησες σε αυτο που ειπα οτι ο ελληνικος εθνικισμος ειναι σε αμυνα προς τον τουρκικο. ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΣΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΤΟΥΡΚΙΑΣ-ΣΚΟΠΙΩΝ. και η γερμανια ειχε συμμαχια με την ιταλια το 40
Βγαινεις ΧΟΝΤΡΑ(και σκοπιμα?)εκτος θεματος με τις παραθεσεις που κανεις...Δεν θα τα σχολιασω.

Δεν υπαρχει επιθετικος και αμυντικος Εθνικισμος,υπαρχει επιθετικη και αμυντικη πολιτικη.

Τι προβλεπει η ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗ συμφωνια Τουρκιας-Σκοπιων?(αλλο Στρατιωτικη και αλλο Αμυντικη συμφωνια παντως,mind you).

 

Επισκέπτης
Το θεμα δεν ειναι αν εσυ υποστηριζεις η οχι την Αρχη του αυτοπροσδιορισμου αλλα.....

1.Αν εφαρμοζονται οι νομοι του ελληνικου κρατους στην θρακη απο τον φοβο της Τουρκιας. Θα σου θυμισω την εκπομπη του πασοκτζη τριανταφυλλοπουλου που εβγαλε τον εκδοτη μειονοτικης εφημεριδας σε βιντεο να λεει στους μουσουλμανους ελληνες πολιτες να μην ψηφιζουν χριστιανους. Δηλαδη νοθευσει της λαικης ψηφου στην ελληνικη δημοκρατια απο τους τουρκογεννεις

2. Αν το ελληνικο κρατος θα αποδεχθει τον αλλοιωσει της  συνειδησης των πομακων μεσω των μειονοτικων σχολειων απο την Τουρκια. μεσα σε αυτο το πλαισιο να ενταξεις και την νικοπουλου.
1)Εσυ ψηφιζεις οποιον σου λεει ο καθε μαλακας?

2)Σας πηρε η πονοψυχια για τους Πομακους τωρα?

Οταν καταπιεζετε τον αλλον τον ριχνετε στην αγκαλια των αντιδραστικων(3-4 φορες το εγραψα),ετσι γινεται και με αυτους.
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Το συμφωνο της βαρσοβιας αμυντικο ηταν...θα παιζουμε με τις λεξεις. η ελλας δεν ειναι σε αμυνα? αφου θες αυτην διατυπωση των λεξεων.Θα μπορουσα να σκεφτω υπο το πρισμα της αδελφικοτητας των λαων αν ειχα να κανω με ενα κρατος δικαιου. ε!!! η τουρκια δεν ειναι! πως μπορει να ειναι δημοκρατικο ενα κρατος που κανει πογκρομ σε αριστερους?  το κκε τουρκιας παιρνει 0,05 % !!!!!!!!!!!!!!! Δεν ειναι ιμπεριαλιστικες δυναμεις Αλβανια-ΣΚΟΠΙΑ-Τουρκια-ΗΠΑ?

 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Το συμφωνο της βαρσοβιας αμυντικο ηταν...θα παιζουμε με τις λεξεις. η ελλας δεν ειναι σε αμυνα? αφου θες αυτην διατυπωση των λεξεων.Θα μπορουσα να σκεφτω υπο το πρισμα της αδελφικοτητας των λαων αν ειχα να κανω με ενα κρατος δικαιου. ε!!! η τουρκια δεν ειναι! πως μπορει να ειναι δημοκρατικο ενα κρατος που κανει πογκρομ σε αριστερους?  το κκε τουρκιας παιρνει 0,05 % !!!!!!!!!!!!!!! Δεν ειναι ιμπεριαλιστικες δυναμεις Αλβανια-ΣΚΟΠΙΑ-Τουρκια-ΗΠΑ?

μόνο στους κομμουνιστές κάνει πογκρόμ η Τουρκία;
Πλάκα κάνουμε τώρα;
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
ΕΓΩ ΨΗΦΙΖΩ ΚΑΤΑ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ

ΕΣΥ ΩΣ ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΟΝΟΨΥΧΟΣ ΜΕ ΤΟ ΙΡΑΚ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΟΜΑΚΟΥΣ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΝ Η ΕΛΛΑΣ ΠΑΡΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΤΟΥΣ ΠΟΜΑΚΟΥΣ ΘΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙ ΜΙΑ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΗ ΚΟΣΣΟΒΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΘΡΑΚΗΣ
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
ΟΧΙ ΠΕΡΣΟΝΑΝΟΓΚΡΑΤΑ ΑΛΛΑ ΛΕΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΣΩ ΑΡΙΣΤΕΡΟΥΣ
 

Επισκέπτης
Το συμφωνο της βαρσοβιας αμυντικο ηταν...θα παιζουμε με τις λεξεις. η ελλας δεν ειναι σε αμυνα? αφου θες αυτην διατυπωση των λεξεων.Θα μπορουσα να σκεφτω υπο το πρισμα της αδελφικοτητας των λαων αν ειχα να κανω με ενα κρατος δικαιου. ε!!! η τουρκια δεν ειναι! πως μπορει να ειναι δημοκρατικο ενα κρατος που κανει πογκρομ σε αριστερους?  το κκε τουρκιας παιρνει 0,05 % !!!!!!!!!!!!!!! Δεν ειναι ιμπεριαλιστικες δυναμεις Αλβανια-ΣΚΟΠΙΑ-Τουρκια-ΗΠΑ?
Ωραια,τι προβλεπει η συγκεκριμενη συμφωνια,πες μου να παρω θεση(οπως θα ελεγε και ο Fethry).

Και να ξερεις οτι οι λεξεις εχουν στειλει ανθρωπους στον θανατο.

Στα υπολοιπα τα εχεις μπερδεψει χοντρα.



 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ΕΓΩ ΨΗΦΙΖΩ ΚΑΤΑ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ

ΕΣΥ ΩΣ ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΟΝΟΨΥΧΟΣ ΜΕ ΤΟ ΙΡΑΚ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΟΜΑΚΟΥΣ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΝ Η ΕΛΛΑΣ ΠΑΡΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΤΟΥΣ ΠΟΜΑΚΟΥΣ ΘΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙ ΜΙΑ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΗ ΚΟΣΣΟΒΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΘΡΑΚΗΣ
εγώ είμαι πονόψυχος με τους ανθρώπους και με τα ζώα.
με τα ανθρωπόμορφα ζώα έχω πρόβλημα.....
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ΟΧΙ ΠΕΡΣΟΝΑΝΟΓΚΡΑΤΑ ΑΛΛΑ ΛΕΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΣΩ ΑΡΙΣΤΕΡΟΥΣ
φιλικά στο λέω...
Με αριστερούς είναι δύσκολο να βγάλεις άκρη....
Εδώ δεν βγάζω εγώ με τον εαυτό μου...
οι άλλοι θα βγάλουν; :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Εγω δεν ειναι διπλωματης για να ξερω του ορους της συμφωνιας αλλα πιστευω ως νοημων ανθρωπος πως η τουρκια δεν εχει κανει αμυντικη συμφωνια για να αντιμετωπισει την τσεχια και το λιβανο?

δεν σου εκανε εντυπωση η υποδοχη ερντογαν στα σκοπια?
δεν σου εκανε εντυπωση πως το νεο γεεθα της τουρκιας τα σκοπιανα εντυπα τον λενε συμπατριωτη του?
δεν σου εκανε εντυπωση οτι γκρουεφσκι φωτογραφιζεται διπλα σε χαρτη της <μεγαλης μακεδονιας>?φαντασου τον καραμανλη να βγαζει φωτο με την κωνσταντινουπολη!!

το οτι η κοινωνια της τουρκιας και των σκοπιων ειναι ανθελληνικη ειναι αυταποδεικτο.

Επισις θα ηθελα να πεις ως δημοκρατικος πολιτης να παρεις θεση για την αναγνωριση της ελληνικης μειονοτητας στον ποντο και στην αλεξανδρεττα
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
198
Πόντοι
866
φιλικά στο λέω...
Με αριστερούς είναι δύσκολο να βγάλεις άκρη....
Εδώ δεν βγάζω εγώ με τον εαυτό μου...
οι άλλοι θα βγάλουν; :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:

λειπουν και τα 2 γνησια τεκνα της αριστερας μην το ξεχνας ;)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom