Νέα

Απειλούν να κάψουν την Ελληνόψυχη δασκάλα Χαρά Νικοπούλου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα laplace
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
Αυτό να το πεις όταν θα γίνει πόλεμος, ή σφαγή... Γιατί όλες αυτές οι παπαριές περί ισότητας και αυτοπροσδιορισμού έρχονται από τους σαλονάτους συμμορίτες εκ των υστέρων.......
Αλλοι όμως περνούν το κύμα της σφαγής και της λάμας.

Η φωτό που παραθέτω είναι από το Αουσβιτς για δύο λόγους.
1. γιατί δεν έχει καμμιά σχέση με την Ελληνοτουρκική διένεξη, αλλά είναι καθαρά φυλετική/εθνικιστική σφαγή
2.
Η γερμανία εκ των υστέρων αναγνώρισε ως ποινικό αδίκημα τη μην αναγνώριση του Ολοκαυτώματος των Εβραίων. Η Τουρκία ακόμα θεωρεί τη Σφαγή των Αρμενίων απώλειες πολέμου.

Υ.Γ. 1
Η υιοθέτηση μιας θεωρίας είναι πολύ εύκολη. Τι ωραίο να δηλώνεις αριστερός;
Γιατί και γω θεωρώ πως θεωρητικα ο Κομμουνισμός είναι το καλύτερο σύστημα κοινωνικής διάθρωσης.

Υ.Γ. 2
Οταν διαβάζω μια θεωρία με ωραίες λέξεις όπως ισότητα, αγάπη, ισονομία, αυτοδιάθεση, μετά αρχίζω και ψάχνω να βρω την κοσμική της εφαρμογή στον έξω κόσμο......... Ξέρεις αυτόν που είναι τρισδιάστατος και έχει συμμετοχή και των λοιπών αισθήσεων πλην της όρασης.......
Οσο δε γηράσκω, διαπιστώνω ότι όσο πιο ωραία και όμορφη είναι μια θεωρία τόσο πιο πούστικα και καριόλικα εφαρμόζεται εκ των υστέρων..........

Αυτά και συνέχισε να υπερασπίζεσαι την αυτοδιάθεση και την ισότητα μειονοτήτων. Μέχρι να σου χτυπήσουν την πόρτα αυτές οι "μειονότητες" και σου ζητήσουν το λόγο. 
Αυτα τα λεει και πολυ καλα κανει γιατι ετσι ειναι .Το οτι δεν ισχυουν στην πραγματικη ζωη δεν σημαινει οτι δεν εινα σωστα και οτι δεν πρεπει να υπαρχει ισοτητα μεταξυ των ανθρωπων....
Σε αυτο μπερδευονται οι πιο πολλοι.....Εμεις λεμε πως θα ΕΠΡΕΠΕ να ειναι τα πραγματα και πιο ειναι το σωστο.....Τωρα αν αυτο δεν γινεται να παψουμε να το αναφερουμε σαν σωστο?????
Δηλαδη εσυ τι λες?????Πρεπει οι ανθρωπο να ειναι ισοι???ναι η οχι?????το οτι δεν ειναι το ξερω.....θα επρεπε ομως?????οι φυλετικες διακρισεις οπως και οι θρησκευτικες ειναι γαγγραινα για την ανθρωποτητα ,ναι η οχι?????
Πολυ τρομακτικες οι φωτο απο υην ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ των εβραιων που πραγματικα συνεβη.....
Εχεις να παραθεσεις αλλες και απο αλλες ????
 

goldmember

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
50
Like
0
Πόντοι
0
Αυτα τα λεει και πολυ καλα κανει γιατι ετσι ειναι .Το οτι δεν ισχυουν στην πραγματικη ζωη δεν σημαινει οτι δεν εινα σωστα και οτι δεν πρεπει να υπαρχει ισοτητα μεταξυ των ανθρωπων....
Σε αυτο μπερδευονται οι πιο πολλοι.....Εμεις λεμε πως θα ΕΠΡΕΠΕ να ειναι τα πραγματα και πιο ειναι το σωστο.....Τωρα αν αυτο δεν γινεται να παψουμε να το αναφερουμε σαν σωστο?????
Δηλαδη εσυ τι λες?????Πρεπει οι ανθρωπο να ειναι ισοι???ναι η οχι?????το οτι δεν ειναι το ξερω.....θα επρεπε ομως?????οι φυλετικες διακρισεις οπως και οι θρησκευτικες ειναι γαγγραινα για την ανθρωποτητα ,ναι η οχι?????
Πολυ τρομακτικες οι φωτο απο υην ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ των εβραιων που πραγματικα συνεβη.....
Εχεις να παραθεσεις αλλες και απο αλλες ????

τοτε δεν ειστε αριστεροι αλλα ουτοπιστες
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
τοτε δεν ειστε αριστεροι αλλα ουτοπιστες
μου μιλας με αγνωστες λεξεις...δεν ειμαι ουτε αριστερος ουτε δεξιος ουτε κεντρωος,ουτε τιποτα.....μη τρελλαινεστε με τις ταμπελες....
Απλα θεωρω οτι ειμαι ενας ΕΛΕΥΘΕΡΑ σκεπτομενος ανθρωπος που αυτα που καταλαβαινει αυτα λεει....
Σωστα η λαθος παντως αυτα καταλαβαινει....Μακρια  απο μενα οι ταμπελες.....
Ταμπελα σημαινει αυτοματα και ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ...... :think: :think: :think: :think:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Αυτα τα λεει και πολυ καλα κανει γιατι ετσι ειναι .Το οτι δεν ισχυουν στην πραγματικη ζωη δεν σημαινει οτι δεν εινα σωστα και οτι δεν πρεπει να υπαρχει ισοτητα μεταξυ των ανθρωπων....
Σε αυτο μπερδευονται οι πιο πολλοι.....Εμεις λεμε πως θα ΕΠΡΕΠΕ να ειναι τα πραγματα και πιο ειναι το σωστο.....Τωρα αν αυτο δεν γινεται να παψουμε να το αναφερουμε σαν σωστο?????
Δηλαδη εσυ τι λες?????Πρεπει οι ανθρωπο να ειναι ισοι???ναι η οχι?????το οτι δεν ειναι το ξερω.....θα επρεπε ομως?????οι φυλετικες διακρισεις οπως και οι θρησκευτικες ειναι γαγγραινα για την ανθρωποτητα ,ναι η οχι?????
Πολυ τρομακτικες οι φωτο απο υην ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ των εβραιων που πραγματικα συνεβη.....
Εχεις να παραθεσεις αλλες και απο αλλες ????
έχω να παραθέσω πολλές....
Ο γούγλης θα σου λύσει πολλές απορίες.......
Εγώ δε διαφωνώ με τα αριστερά πρότυπα.....
Απλά μεγαλώνοντας διαπιστώνω ότι έχουν μηδενική εφαρμογή.

Θεωρητικά μπορείς να ταξιδέψεις βάσει της θεωρίας της σχετικότητας περίπου με την ταχύτητα του φωτός.......
Μέχρι τα 300000 χιλιάρικα το δευτερόλεπτο από τα περίπου 20 που είσαι τώρα απέχεις πολύ.
Αντί λοιπόν να βάζεις στόχο κατευθείαν τα 300000 βάλε τα 40 που είναι περίπου το διπλάσιο.........
Αυτό λέω........
Γιατί διαφορετικά εκτός από αστείος γίνεσαι και φαντασιόπληκτος.
 

woodstockr

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
932
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
6
"Εμεις λεμε πως θα ΕΠΡΕΠΕ να ειναι τα πραγματα και πιο ειναι το σωστο."

"Μακρια  απο μενα οι ταμπελες.....
Ταμπελα σημαινει αυτοματα και ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ......"


Φίλε hris, τα έχεις λίγο μπερδεμένα στο μυαλό σου, δεν το λέω για να σε προσβάλω.
Οι φράσεις παραπάνω είναι δικές σου, από τη μια λές "ΕΜΕΙΣ" (όποιοι και αν είστε) και θεωρείς οτι ανήκεις σε μια ομάδα διαφορετική από τους υπόλοιπους και από την άλλη λές οτι δεν σου αρέσουν οι διαχωρισμοί.
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
"Εμεις λεμε πως θα ΕΠΡΕΠΕ να ειναι τα πραγματα και πιο ειναι το σωστο."

"Μακρια  απο μενα οι ταμπελες.....
Ταμπελα σημαινει αυτοματα και ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ......"


Φίλε hris, τα έχεις λίγο μπερδεμένα στο μυαλό σου, δεν το λέω για να σε προσβάλω.
Οι φράσεις παραπάνω είναι δικές σου, από τη μια λές "ΕΜΕΙΣ" (όποιοι και αν είστε) και θεωρείς οτι ανήκεις σε μια ομάδα διαφορετική από τους υπόλοιπους και από την άλλη λές οτι δεν σου αρέσουν οι διαχωρισμοί.
Δεν ειμαι καθολου μπερδεμενος....
Εννοω οτι ακριβως λεω:ΕΜΕΙΣ δηλαδη ολοι οσοι υποστηριζουμε αυτα περι ισοτητας και οχι διαχωρισμων.....
ΟΛΟΙ,αριστεροι,δεξιοι,κεντρικοι και μεσοεπιθετικοι!!!!!!!!
αυτο εννοω .Που βλεπεις να βαζω ταμπελα?????
Και μη μου το λες οτι δεν θες να με προσβαλλεις....να εισαι σιγουρος οτι μπορω να καταλαβω ποτε θελει ο αλλος να προσβαλλει... ;) ;) ;)
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
"Εμεις λεμε πως θα ΕΠΡΕΠΕ να ειναι τα πραγματα και πιο ειναι το σωστο."

"Μακρια  απο μενα οι ταμπελες.....
Ταμπελα σημαινει αυτοματα και ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ......"


Φίλε hris, τα έχεις λίγο μπερδεμένα στο μυαλό σου, δεν το λέω για να σε προσβάλω.
Οι φράσεις παραπάνω είναι δικές σου, από τη μια λές "ΕΜΕΙΣ" (όποιοι και αν είστε) και θεωρείς οτι ανήκεις σε μια ομάδα διαφορετική από τους υπόλοιπους και από την άλλη λές οτι δεν σου αρέσουν οι διαχωρισμοί.
Ε εννοειτε οτι οι ανθρωποι εχουμε για διαφορα ζητηματα διαφορετικες αποψεις....
Αυτο ελειπε να υποστηριξω το αντιθετο....
Απλα εγω θεωρω υγιες να υποστηριζει ο καθενας αυτο που πιστευει γιατι ετσι το εισπραττει ο ΙΔΙΟΣ και οχι γιατι ανηκει σε καποιοα θρησκεια η σε καποιο κομμα...
Η λογικη του να εισαι σε καποιο αρμα ειναι ακριβως αυτη ...εισαι ''υποχρεωμενος''να υποστηριζεις τα καλα και συμφεροντα για το ''αρμα''που ανηκεις
Εγω εχει τυχι αλλες φορες να λεω κατι και να συμφωνουνε μαζι μου δεξιοι και αλλες αριστεροι....Ειμαι σιγουρος οτι καταλαβαινεις τι θελω να πω.....
 

Επισκέπτης
ΞΑΝΑΕΞΗΓΩ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ που ομως μερικοι κανουν πως δεν το καταλαβαινουν η εξαγουν τα συμπερασματα που τους βολευουν.

Για μενα το να αποδεχομαι να αυτοπροσδιοριζεται ως προς την Εθνικη του καταγωγη ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ Πολιτης αυτης της ΓΑΜΗΜΕΝΗΣ χωρας ειναι ΖΗΤΗΜΑ ΑΡΧΩΝ,και οχι μια τρεχουσα πολιτικη θεση.

Σε ζητηματα αρχων δεν μπορει παρα να ειμαστε ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΚΑΜΠΤΟΙ,και να ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.

ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΕΡΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΠΟΥΤΑΝΑ.
 

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
ΞΑΝΑΕΞΗΓΩ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ που ομως μερικοι κανουν πως δεν το καταλαβαινουν η εξαγουν τα συμπερασματα που τους βολευουν.

Για μενα το να αποδεχομαι να αυτοπροσδιοριζεται ως προς την Εθνικη του καταγωγη ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ Πολιτης αυτης της ΓΑΜΗΜΕΝΗΣ χωρας ειναι ΖΗΤΗΜΑ ΑΡΧΩΝ,και οχι μια τρεχουσα πολιτικη θεση.

Σε ζητηματα αρχων δεν μπορει παρα να ειμαστε ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΚΑΜΠΤΟΙ,και να ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.

ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΕΡΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΠΟΥΤΑΝΑ.
ΚΑΙ ΕΓΩ ΞΑΝΑΣΥΝΦΩΝΩ ΜΕΧΡΙ ΚΕΡΑΙΑΣ!!!!!!!!1
 

Επισκέπτης
Ευχαριστω φιλε.

Να συμπληρωσω οτι η ΕΚΠΤΩΣΗ μπορει να παρει διαφορες μορφες...

Μπορει να οδηγησει στο Αουσβιτς και στην Αρμενικη Γενοκτονια...

Μπορει να οδηγησει στον"πουλο"και"στην Μεκκα για κλειτοριδεκτομη"(αμφοτερες φραστικες εκπτωσεις του πληκτρολογιου).

Ειμαι(ειμαστε)ΑΚΑΜΠΤΑ ΑΝΤΙΘΕΤΟΣ-ΟΙ σε καθε εκπτωση,μικρη η μεγαλη.

Και στο Αουσβιτς και στον"πουλο"...

Δεν ξεπουλαμε,ΤΕΛΟΣ.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ΞΑΝΑΕΞΗΓΩ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ που ομως μερικοι κανουν πως δεν το καταλαβαινουν η εξαγουν τα συμπερασματα που τους βολευουν.

Για μενα το να αποδεχομαι να αυτοπροσδιοριζεται ως προς την Εθνικη του καταγωγη ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ Πολιτης αυτης της ΓΑΜΗΜΕΝΗΣ χωρας ειναι ΖΗΤΗΜΑ ΑΡΧΩΝ,και οχι μια τρεχουσα πολιτικη θεση.

Σε ζητηματα αρχων δεν μπορει παρα να ειμαστε ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΚΑΜΠΤΟΙ,και να ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.

ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΕΡΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΠΟΥΤΑΝΑ.

και γω εξηγώ κάτι ακόμα πιο απλό....
από όληηηηηηηηηηηηη τη συζήτηση εσύ κατάλαβες ότι η διαφωνία μας ήταν στο

"Για μενα το να αποδεχομαι να αυτοπροσδιοριζεται ως προς την Εθνικη του καταγωγη ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ Πολιτης αυτης της ΓΑΜΗΜΕΝΗΣ χωρας ειναι ΖΗΤΗΜΑ ΑΡΧΩΝ,και οχι μια τρεχουσα πολιτικη θεση.
"

θα στο πω λοιπόν στη γλώσσα του λιμανιού για να το καταλάβεις....
Στ αρχίδια μου από που είσαι.
Εάν είσαι παλιόπουστας θα τα κάνεις όλα μουνί καπέλο.......
Και στ αρχίδια μου ξανά η πολιτική σου θέση και η καταγωγή σου όταν λόγου χάριν για να επιβάλλεις την ειρήνη σκοτώσεις 25 χιλιάρικα παιδιά και το ονομάσεις "παράπλευρες απώλειες"

Το κατάλαβες τώρα ή θα κάνουμε ολόκληρη συζήτηση για το αν μπορεί ελεύθερα ένας εγκληματίας πολέμου να δηλώνει έλληνας, ή τούρκος;
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
ΚΑΙ ΕΓΩ ΞΑΝΑΣΥΝΦΩΝΩ ΜΕΧΡΙ ΚΕΡΑΙΑΣ!!!!!!!!1

Aγαπητε soupermouse

OI παρακατω δυο προτασεις σου ειναι αλληλο-συγκρουομενες σε πρωτο επιπεδο και σε δευτερο επιπεδο ο ελληνικος εθνικισμος ειναι σε αμυνα σε σχεση με τον τουρκικο εθνικισμο. Θα σου θυμισω οτι η τουρκια εχει υπογραψει αμυντικη συμφωνια με τα σκοπια και τα υποστηριζει στο θεμα ΝΑΤΟ.

¨<<¨Και βεβαια ΔΕΝ ΕΞΟΜΟΙΩΣΑ τον Ελληνικο Εθνικισμο με τον Τουρκικο,ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΚΡΙΝΑ,σαν πορειες και γιατι διαφερουν ως προς την ενταση τους.¨¨>>

¨¨Καθε Εθνικισμος ειναι καταδικαστεος απο μενα,και ο Ελληνικος και ο Τουρκικος.¨¨
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Αγαπητε palios eine allios απο το σχολιο σου:<<γιατι δειχνουν την φυση του ελληνα. παρλαπιπας μεχρι εκει που δεν παιρνει κι απο πραξεις μηδεν>> καταλαβα οτι απευθυνεσαι σε οσους νομιζουν οτι ειναι πανω πολιτες του κοσμου και πολιτες της ελλαδας. Τι παει να πει οτι ειμαι υπερ του ατομικου προσδιορισμου? Για ποιες περιπτωσεις? Η συνθηκη της Λωζαννης λεει μουσουλμανικη. Πως θα υπερασπιστει καποιος την ελλαδα απο νεα εισβολη οπως στην Κυπρο με νοοτροπια ισοτητας? Α! Η Αμερικη ειναι ιμπεριαλιστικη χωρα λογω Ιρακ....Η τουρκια δεν ειναι που εχει εισβαλει στο Ιρακ εν ετει 2008 και στην Κυπρο το 1974. Πως εσεις οι αριστεροι δεν κατηγορειται την τουρκια οπως κανεται με τις ΗΠΑ?
///////////////////////////////////////////////
Αγαπητε  hristidis

Η διατηρηση της εθνικης και θρησκευτικης ιδιαιτεροτητας εχει σχεση με την διαχειρηση απο τον καθενα πολιτη. Αλλα δεν μπορουμε σε μια περιοχη που ο ερντογαν και ο γκρουεφσκι παιρνουν 47% να πουμε οτι ειμαστε κατα τον διαχωρισμων δηλαδη εμεις σκοπιανοι και τουρκοι ειμαστε αριστεροι δηλαδη δειλοι διοτι ετσι θα το εκλαβουν αυτοι.το σχολιο αυτο εγινε απο την προταση σου

<<οι φυλετικες διακρισεις οπως και οι θρησκευτικες ειναι γαγγραινα για την ανθρωποτητα ,ναι η οχι?????>>
///////////////////////////////////////////////////////////////////
Αγαπητε  hristidis

Η θεση ενος εξυπνου ανθρωπου ειναι η διαχειρηση της πραγματικοτητας και οχι της φαντασιωσης. Θα σου θυμισω οτι το πολυπολιτισμικο Βελγιο ειναι στα προθυρα της διαλυσης απο τον διαχωρισμο Βαλλονων και Φλαμανδων. Επισις οι νοτιοαφρικανοι μαυροι δολοφονουν αλλους μαυρους απο αλλες χωρες της Αφρικης στο κρατος της νοτιας Αφρικης λογω ελλειψη εργασιας. Τοσο καλη ειναι πολιτικη των ανοικτων συνορων ετσι ωστε οδηγοι σε κοινωνικες συγκρουσης.

¨¨<<¨Αυτα τα λεει και πολυ καλα κανει γιατι ετσι ειναι .Το οτι δεν ισχυουν στην πραγματικη ζωη δεν σημαινει οτι δεν εινα σωστα και οτι δεν πρεπει να υπαρχει ισοτητα μεταξυ των ανθρωπων...>>

ΕΓΩ υποστηριζω αυτο που ειπε ο 1personanograta:Γιατί όλες αυτές οι παπαριές περί ισότητας και αυτοπροσδιορισμού έρχονται από τους σαλονάτους συμμορίτες εκ των υστέρων.......
///////////////////////////////

Αγαπητε  hristidis

Το οτι ολοι ειμαστε ελευθερα σκεπτομενοι ανθρωποι δεν κατι υπερβατικο και δεν εντασεται καπου. Ειναι λυπηρο που προσπαθεις να παρει το μανδυα του εγκυρου συνομιλητη με αυτο τον τροπο.Δεν ζουμε στην ΕΣΣΔ και στην κινα για να μην σκεγτομαστε ελευθερα.!!!

<<¨¨Απλα θεωρω οτι ειμαι ενας ΕΛΕΥΘΕΡΑ σκεπτομενος ανθρωπος που αυτα που καταλαβαινει αυτα λεει....¨¨¨¨>>
 

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537
Κυριακη 10/08.....δεν πατε για μπανακι.....καμμια τανιτσα....τιποτα!!!! κολημενοι με την <<ελληνοψυχη>>....97 οι σελιδες....
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Το οτι ολοι ειμαστε ελευθερα σκεπτομενοι ανθρωποι δεν κατι υπερβατικο και δεν εντασεται καπου. Ειναι λυπηρο που προσπαθεις να παρει το μανδυα του εγκυρου συνομιλητη με αυτο τον τροπο.Δεν ζουμε στην ΕΣΣΔ και στην κινα για να μην σκεγτομαστε ελευθερα.!!!

Θα μπορούσα να γεμίσω αρκετές σειρές με τις γεμάτες στόμφο αλλά κενές περιεχομένου φράσεις σου. Μου θυμίζεις παπαγάλο που προσπαθεί να εντυπωσιάσει.

Επικεντρώσου στην ουσία και άσε τα μεγάλα λόγια για όσους ξέρουν ελληνικά

Τέλος, έβαλα σε παράθεση μια φράση σου η οποια έρχεται σε ευθεία αντίθεση με τα πιστεύω σου

Δε θα στο εξηγήσω, σκέψου και λίγο
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
ΞΑΝΑΕΞΗΓΩ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ που ομως μερικοι κανουν πως δεν το καταλαβαινουν η εξαγουν τα συμπερασματα που τους βολευουν.

Για μενα το να αποδεχομαι να αυτοπροσδιοριζεται ως προς την Εθνικη του καταγωγη ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ Πολιτης αυτης της ΓΑΜΗΜΕΝΗΣ χωρας ειναι ΖΗΤΗΜΑ ΑΡΧΩΝ,και οχι μια τρεχουσα πολιτικη θεση.

Σε ζητηματα αρχων δεν μπορει παρα να ειμαστε ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΚΑΜΠΤΟΙ,και να ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.

ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΕΡΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΠΟΥΤΑΝΑ.

Επειδή κάπου η διαστρέλωση αυτών που έγραψα με σκοπό τη δημιουργία εντυπώσεων καταντά και κουραστική και εκνευριστική, ξαναεξηγώ:

Κάθε κράτος έχει ένα πλαίσιο αρχών, οι οποίες κατοχυρώνονται νομοθετικά και από τις οποίες δεν χωρούν εκπτώσεις...
Σε αυτό συμφωνούμε....(ελπίζω)

Η επίκληση εθνοτικής καταγωγής και θρησκεύματος είναι καταρχήν επιτρεπτή και ελεύθερη...
Ένας έλληνας πολίτης ιουδαϊκού θρησκεύματος πχ έχει κάθε δικαίωμα να γιορτάζει το μπατ μιτζβα του παιδιού του, το γιομ κιπούρ και να πηγαίνει στη συναγωγή και το ελληνικό κράτος είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟ να διαφυλάσσει το δικαίωμα αυτό...
Το ίδιο ισχύει για το ραμαζάνι του μουσουλμάνου έλληνα πολίτη κοκ...

Αν όμως συνδυάζεται με δράση που στρέφεται κατά της εδαφικής ακαιρεότητας και της ανεξαρτησίας αφενός και του στοιχειώδους πυρήνα ατομικών δικαιωμάτων αφετέρου είναι ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΕΑ...

Αν λοιπόν η απαγόρευση δράσης τούρκων εθνικιστών και πρακτόρων σε ελληνικό έδαφος και η απαγόρευση ακρωτηριασμών για θρησκευτικούς λόγους συνιστά έκπτωση από τις αξίες σου, τότε ήρθε η ώρα να μας πεις ποιες ακριβώς είναι αυτές οι αξίες...

 

Επισκέπτης
Yrret,εχω κανει διψηφιο αριθμο σχολιων πανω σε ενα ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ ζητημα...Στην προσωπικη διαμαχη μιας δασκαλας και ενος χωριατη στην Θρακη,που εχει γινει θεμα για τον ΓΕΛΟΙΟ λογο οτι ο χωριατης(που εκτιει ποινη δεκα μηνων για σωματικες βλαβες)ειναι Μουσουλμανος...Οπως παρατηρει ο Sanim εχουμε γεμισει κοντα 100 σελιδες για μια ΜΑΛΑΚΙΑ...

Και για την παρατηρηση που μου κανεις γραφω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ και φροντιζω να μην υπαρχει καμμια αντιφαση στα post,δεν βλεπω κατι τετοιο στις προτασεις που παραθετεις.
Αν λοιπόν η απαγόρευση δράσης τούρκων εθνικιστών και πρακτόρων σε ελληνικό έδαφος και η απαγόρευση ακρωτηριασμών για θρησκευτικούς λόγους συνιστά έκπτωση από τις αξίες σου, τότε ήρθε η ώρα να μας πεις ποιες ακριβώς είναι αυτές οι αξίες...
ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΩ και τον Ελληνικο Εθνικισμο(σου)και τον Τουρκικο Εθνικισμο(τους),και αυτο ειναι ξεκαθαρο σε καθε ΛΟΓΙΚΟ ΑΝΘΡΩΠΟ,απο τα σχολια που εχω κανει.
Την ΜΑΛΑΚΙΑ οτι δηθεν εγω υποστηριζω το δικαιωμα σε ΦΡΙΚΩΔΙΕΣ κατα μικρων κοριτσιων ΚΟΦΤΗΝ,γιατι μου αναβεις τα λαμπακια.
 

βυζολάγνος

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.784
Κριτικές
17
Like
5.746
Πόντοι
5.035
Ρε κορόϊδα κάψτε τη τώρα πριν ακριβύνει το πετρέλαιο!!! :2funny: :2funny: :2funny:
Εκτός κι αν έχει μεγάλα βυζιά η κοπέλα οπότε να της δωθεί αμνηστία!!! :rockon: :rockon: :rockon:
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
.ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΩ και τον Ελληνικο Εθνικισμο(σου)και τον Τουρκικο Εθνικισμο(τους),και αυτο ειναι ξεκαθαρο σε καθε ΛΟΓΙΚΟ ΑΝΘΡΩΠΟ,απο τα σχολια που εχω κανει.
Την ΜΑΛΑΚΙΑ οτι δηθεν εγω υποστηριζω το δικαιωμα σε ΦΡΙΚΩΔΙΕΣ κατα μικρων κοριτσιων ΚΟΦΤΗΝ,γιατι μου αναβεις τα λαμπακια.

Καταδίκασε όποιον εθνικισμό θέλεις και εγώ μαζί σου...Και εγώ με τη σειρά μου καταδικάζω διεθνιστικά ιδεολογήματα και αφελείς απόψεις "αν όλα τα παιδιά της γης διναν μαζί τα χέρια" που εξομοιώνουν θύτη με θύμα...

Δεν είπε κανείς ότι υποστηρίζεις κλειτοριδεκτομές...Ωστόσο θα με ενδιέφερε η άποψή σου αν η ελληνική πολιτεία τιμωρούσε κάποιον πατέρα που έκανε κάτι τέτοιο στο κοριτσάκι του επικαλούμενος τη θρησκευτική ελευθερία...

Τα δικά μου λαμπάκια τα ανάβει μόνο ο Ανεπιθύμητος!
Ωστόσο με το να ισχυρίζεσαι αρχικά ότι έβρισα την κόρη σου και μετά ότι είμαι δεξιός κάφρος επειδή δεν θέλω κλειτοριδεκτομές σε ελληνικό έδαφος, με εκνεύρισες αρκετά...

Συμβαίνει όμως συχνά σε αυτό το site να εκνευρίζει ο ένας τον άλλον όποτε get used to it...

Υ/γραφο: Άσχετο αλλά εργάζεσαι στον κλάδο του βιβλίου;
 

Επισκέπτης
Και εγώ με τη σειρά μου καταδικάζω διεθνιστικά ιδεολογήματα και αφελείς απόψεις "αν όλα τα παιδιά της γης διναν μαζί τα χέρια" που εξομοιώνουν θύτη με θύμα...

Υ/γραφο: Άσχετο αλλά εργάζεσαι στον κλάδο του βιβλίου;
1)Δεν αντιλαμβανεσαι οτι δεν ειναι ιδεολογημα το να μην κανω εκπτωσεις στο δικαιωμα εθνικου αυτοπροσδιορισμου του αλλου αλλα ΑΡΧΗ για πολυ συγκεκριμενους λογους τους οποιους εχω εξηγησει ηδη(οχι ολους),ψαξε τα σχολια που εχω κανει.

2)Ο θυτης στην υποθεση για την οποια ΚΩΛΟΒΑΡΑΜΕ εδω και 100 σελιδες εχει τιμωρηθει,το θυμα δικαιωθηκε,ΤΕΛΟΣ.

3)Καμμια σχεση με τον χωρο του βιβλιου,πως σου ηρθε αυτο?
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
1)Δεν αντιλαμβανεσαι οτι δεν ειναι ιδεολογημα το να μην κανω εκπτωσεις στο δικαιωμα εθνικου αυτοπροσδιορισμου του αλλου αλλα ΑΡΧΗ για πολυ συγκεκριμενους λογους τους οποιους εχω εξηγησει ηδη(οχι ολους),ψαξε τα σχολια που εχω κανει.

2)Ο θυτης στην υποθεση για την οποια ΚΩΛΟΒΑΡΑΜΕ εδω και 100 σελιδες εχει τιμωρηθει,το θυμα δικαιωθηκε,ΤΕΛΟΣ.

3)Καμμια σχεση με τον χωρο του βιβλιου,πως σου ηρθε αυτο?

1) Η προσήλωση σε αρχές είναι ωραίο πράγμα...Το πρόβλημα ξεκινά όταν οι αρχές αυτές είναι εκτός πραγματικότητας ή προϊόν πλάνης...
Σχόλιο γενικό...Χωρίς να θέλω θίξω ούτε εσένα ούτε τα πιστεύω σου..

2) Δεν μιλάμε μόνο για τον προπηλακισμό της δασκάλας αλλά για το πρόβλημα στη θράκη γενικότερα...

3) Κάτι στον τρόπο γραφής σου και επιχειρηματολογίας μου θύμισε αρκετούς γνωστούς και φίλους στο συγκεκριμένο κλάδο που έχουν τις αυτές απόψεις με εσένα...
Άσε που θα μπορούσες κάλλιστα να είσαι ο συντάκτης του Βιβλιοφρικάριου (εφημερίδα τοίχου για το χώρο των εκδόσεων)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom