Νέα

Απειλούν να κάψουν την Ελληνόψυχη δασκάλα Χαρά Νικοπούλου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα laplace
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

hristidis

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.597
Κριτικές
7
Like
0
Πόντοι
66
λοιπον μαγκες παω για υπνο,5 παει....προτο καληνυχτα φιλε μου...καληνυχτα απολυτε,εσκιγια,φεθρυ,τζωρτζεβιτς-χρηστιδη,και σε ολο το θρεντ :rockon: :rockon: :rockon:
καλα αμα δεν εγραφες και μενα θα  :knuppel: :knuppel: :knuppel: :knuppel: :knuppel: :knuppel: :knuppel:
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
ΑΕΚΑΡΑΑΑΑΑΑ..παλι το χαισαμε το θρεντ.. :2funny: :2funny:
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Τωρα θυμηθήκατε όλοι ότι ειναι Ελληνες πολίτες γιατί γαβγίζουν οι Τουρκοι για τη Θρακη. Αλλες δεκαετίες οι πατριώτες σαν εσας υποστηρίζανε ότι δεν είναι Έλληνες αλλά Τούρκοι. Δηλαδή η ρωμεικη μειονότητα της Τουρκίας είναι Τούρκοι; Και πρέπει εκεί οι δάσκαλοι να σηκώνουν τα ελληνόπουλα που εχουν μεινει στη μεγαλη του γενους σχολη να λένε τον τουρκικό εθνικό ύμνο; Που το κάνουν δηλαδή κι εκεί γιατί κι εκεί το ίδιο μαλάκες είναι. Δεν έχεις ιδέα τι σημαίνει να είσαι μειονότητα. Αυτό είναι το πρόβλημα μου. Εγω κ ολο το περιβαλλον μου το ξερουμε καλα ομως. Και υποφέραμε πολυ από τους εκατερωθεν εθνοσωτηρες-πατριωτες.

Είναι γνωστή η όχι και τόσο θερμή υποδοχή των Ελλήνων της Πόλης...
Οι οποίοι έχοντας ξυφύσει από τα νύχια των κεμαλοφασιστών (τονίζω την πολιτική τοποθέτηση διότι εκτιμώ ότι ο μέσος Τούρκος της Πόλης τους έβλεπε με συμπάθεια, όχι όμως και το πολιτικό κατεστημένο που συνεχίζοντας την παράδοση του ιδρυτή, προσέθεσε άλλο ένα πογκρόμ στο ενεργητικό του)...
Τα ίδια και χειρότερα είχαν τραβήξει και οι έλληνες της Μικράς Ασίας το ' 22, ακόμη και οι Βορειοηπειρώτες και οι Πόντιοι πιο πρόσφατα...

Ωστόσο σε χρόνο dt εντάχθηκαν στην ελληνική κοινωνία και έγιναν από τα πιο παραγωγικά μέλη της...

Αν μετά από τόσα χρόνια νιώθεις "μεινότητα" αυτόν δεν είναι πρόβλημα ούτων των ελλήνων ούτε των τούρκων αλλά δικό σου...΄
Εκτός αν όπου σε συμφέρει δηλώνεις τούρκος και όπου σε συμφέρει έλληνας...

Όσο για τους μουσουλμάνους της Θράκης, απ' όσο ξέρω, αυξάνονται και πληθύνονται...
Το ελληνικό κράτος έχει κάνει πολλά και σοβαρά λάθη αλλά έχει κάνει και αρκετά καλά για τη μειονότητα...΄Και τα τελευταία χρόνια η κατάσταση έχει βελτιωθεί...

Από εκεί και πέρα, αν κάποιος εκ της μειονότητας νιώθει τούρκος, μπορεί να πάρει την τουρκική υπηκοότητα και να επισκέπτεαι όποτε θέλει την ελλάδα υπό τους ίδους όρους που θα το έκανε ο κάθε τουρκος πολίτης...
Όχι όμως να κάνει το δούρειο ίππο εις βάρος του ελληνικού κράτους...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Ο Τουρκος της παρεας ειμαι εγω να φανταστω; Και μετα θελετε τα θρακοπουλα να γινουν Ελληνες να λενε κ τον εθνικο υμνο...Οπως και Τουρκους φωναζε ολη οι γειτονια τους δικους μου οταν ηρθαν απο την Πολη. Καραγκιοζηδες.
χε χε
κλάααμαααααααααααααααααααααα
πίκρααααααααααααααααααααααααααα
κόμπλεεεεεεεεεεεεεεεεεεεξξξξξ
Πάμε τώρα επί της ουσίας.......
Με παππού γιαγιά απο τη σμύρνη ξέρω πολλά για την κωλοφάρα των ελλήνων........
Πριν το 22 θέλαν να πάρουν και την Πόλη.........
Θα τους γαμήσουμε τους Τούρκους κλπ κλπ
Οταν φάγαν πούτσα περιέφεραν τον παππού μου ένα μήνα στα λιμάνια της Θεσσαλονίκης της Χιου και τελικά το καράβι έφτασε στον Πειραιά........
Οι ελληνάρες δεν ήθελαν στα μέρη τους αυτούς που εκδιώχθηκαν αν και αυτοί καβλώσανε να τους απελευθερώσουν.....
Μετά το μαρτύριο και τις αρρώστιες πάνω στο καράβι από την απλυσια και τη βρώμα, τους αποβίβασαν στον Πειραιά....
Σε καταυλισμό την έβγαλε ο άνθρωπος. Μετά από καιρό και αφού είχε ψιλοβρει μια άκρη διαμονής και σίτισης έψαξε για δουλεία... Τελικά επειδή όλοι οι πούστηδες τον έδιωχναν ως "τουρκόσπορο" πήγε στο Υπουργείο εσωτερικών και άλλαξε το επίθετο... Ετσι απλά εγώ πλέον έχω καταγωγή Πελοποννήσου..... Και βέβαια με το νέο επώνυμο βρήκε δουλειά στο δήμο.........

Ηθικόν Δίδαγμα. Ο Ελληνας έχει στο DNA του τη συμφεροντολογία, τον εγωισμό και την γαιδουριά.
Τι Αλβανός, τι Πακιστανός.... Εδώ Ελληνες δε γούσταρε....... Και όχι τώρα... από π.Χ. η ίδια μαλακία γινόταν......

Πάμε παρακάτω....
Η μεγαλύτερη ανταλλαγή πληθυσμών έγινε μετά το 22.
Ο διαχωρισμός δεν μπορούσε να γίνει με κανέναν άλλον τρόπο και επελέγη το θρήσκευμα....
500 χιλιάρικα έλληνες μουσουλμάνοι που ΔΕΝ ομιλούσαν την Τουρκική πήραν τον πούλα από νησιά επειδή ΔΕΝ ήταν χριστιανοί.... Στα καράβια υπήρχαν μεταφραστές για να τους καθοδηγούν........
Κοινώς βάσει την συνθήκης που υπέγραψε ο Βενιζέλος, τους έστειλαν σε μια χώρα που δεν ήξεραν καν τη γλώσσα..... Εξαίρεση αποτέλεσε σε εκείνη τη συνθήκη η Θράκη
Κάποιος θα αναρωτηθεί... Μα καλά 500 χιλιάρικα μουσουλμάνοι στην Ελλάδα τη δεκαετία του 20;
Ναι ρε.... 400 χρόνια επί τουρκοκρατίας δε βίαζαν μόνο οι οθωμανοί. Αρχισαν τον εποικισμό και δημιούργησαν και οικογένειες.... Και τις παπαρίες τις Εκκλησίας ότι είμεθα έθνος ορθοδόξων Ελλήνων Χριστιανών τις γράφω στα άθεα παπάρια μου. Εάν δεν υπήρχε το 22 και η ανταλλαγή, η Ελλάς σήμερα θα θύμιζε κάτι από Μαρόκο, Αλγερία, Πακιστάν, Μπαγκλαντές κτλ....... Μητρική γλώσσα συν γλώσσα του πρώην κατακτητή.........

Μετά τα ολίγα ιστορικά με όλη την αλήθεια, όποιον και αν δεν συμφέρει πάμε επί της ουσίας.....

Δεδομένου ότι προέρχομαι από προσφυγική οικογένεια, η οποία πριν γίνει προσφυγική είτο μειονότις, έχω διαπιστώσει τα εξής.......

Οι απανταχού μειονότητες διακατέχονται από ένα ηλίθιο σύνδρομο (προκειμένου να ξεχωρίζουν) νοσταλγίας της ρίζας, θεοποιούν τα πατρικά εδάφη και ομιλούν διαρκώς για καταπίεση και ρατσισμό....
Να πούμε λοιπόν ότι οι Ελληνες της Μ. Ασίας τρώγαν με χρυσά κουτάλια (η γιαγιά μου ήξερε πιάνο και γαλλικά, όταν οι περισσότεροι τούρκοι δεν μπορούσαν να υπογράψουν), έμεναν στιος καλύτερες περιοχές και τα πηγαίναν καλά με τους εκεί τούρκους γιατί το χρήμα έρεε άφθονον....... Γκρίνιαζαν γιατί ήταν κακομαθημένοι και μεγαλοιδεάτες και ήθελαν να γίνουν πάλι η μεγάλη Ελλάς........Και όχι μόνο ένιωθαν Ελληνες αν και τούρκοι υπήκοοι αλλά το διατυμπάνιζαν κιόλας.
Ακριβώς αντίστοιχη είναι και η νοοτροπία της μουσουλμανικής μειονότητας στην Θράκη.. Ζούνε μια χαρά, απολαμβάνουν τα προνόμια της χώρας που είναι υπήκοοι, αλλά νιώθουν Τούρκοι και προσμένουν την απελευθέρωση των εδαφών και την ενοποίηση με τη μαμά πατρίδα......
Η ιστορία διδάσκει.
Η αντικειμενική μελέτη οδηγεί σε συναφή συμπεράσματα και διαπιστώσεις....
Οταν είσαι μειονότητα και περνάς καλά αφήνεις τις μαγκίες στην άκρη. Αλλιώς μπορεί και να μην ξέρεις τι θα σου ξημερώσει.......
Καλό θα είναι οι Μουσουλμάνοι της Θράκης να συνεχίσουν τη ζωή τους όμορφα και ωραία, να αφήσουν την παραμύθα στην άκρη και τους τσαμπουκάδες και να αποδεχθούν την πραγματικότητα.
Αλλιώς υπάρχει μεγάλη πιθανότητα καθώς η ιστορία επαναλαμβάνεται να πάθουν ότι έπαθαν οι Ελληνες τούρκοι υπήκοοι της Μ. Ασίας...............
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
Είναι γνωστή η όχι και τόσο θερμή υποδοχή των Ελλήνων της Πόλης...
Οι οποίοι έχοντας ξυφύσει από τα νύχια των κεμαλοφασιστών (τονίζω την πολιτική τοποθέτηση διότι εκτιμώ ότι ο μέσος Τούρκος της Πόλης τους έβλεπε με συμπάθεια, όχι όμως και το πολιτικό κατεστημένο που συνεχίζοντας την παράδοση του ιδρυτή, προσέθεσε άλλο ένα πογκρόμ στο ενεργητικό του)...
Τα ίδια και χειρότερα είχαν τραβήξει και οι έλληνες της Μικράς Ασίας το ' 22, ακόμη και οι Βορειοηπειρώτες και οι Πόντιοι πιο πρόσφατα...

Ωστόσο σε χρόνο dt εντάχθηκαν στην ελληνική κοινωνία και έγιναν από τα πιο παραγωγικά μέλη της...

Αν μετά από τόσα χρόνια νιώθεις "μεινότητα" αυτόν δεν είναι πρόβλημα ούτων των ελλήνων ούτε των τούρκων αλλά δικό σου...΄
Εκτός αν όπου σε συμφέρει δηλώνεις τούρκος και όπου σε συμφέρει έλληνας...

Όσο για τους μουσουλμάνους της Θράκης, απ' όσο ξέρω, αυξάνονται και πληθύνονται...
Το ελληνικό κράτος έχει κάνει πολλά και σοβαρά λάθη αλλά έχει κάνει και αρκετά καλά για τη μειονότητα...΄Και τα τελευταία χρόνια η κατάσταση έχει βελτιωθεί...

Από εκεί και πέρα, αν κάποιος εκ της μειονότητας νιώθει τούρκος, μπορεί να πάρει την τουρκική υπηκοότητα και να επισκέπτεαι όποτε θέλει την ελλάδα υπό τους ίδους όρους που θα το έκανε ο κάθε τουρκος πολίτης...
Όχι όμως να κάνει το δούρειο ίππο εις βάρος του ελληνικού κράτους...
Είτε δεν έχεις γνωρισει ποτε στη ζωη σου πολίτες είτε εισαι βαθια νυχτωμενος. Κανενας απο τους Κων/πολιτες δεν μπόρεσε-ευτυχως-να ενταχθει στην ελληνικη πραγματικοτητα. Και θες κ ενα μυστικο; κανενας κων/πολιτης με επαφες και συγγενεις στην Πολη δε συμπαθει τους Ελληνες. Ουτε καν δηλωνει Ελληνας ολοι τους ειναι Ρωμιοι. Ειναι κατι που δε θα καταλαβεις μαλλον ποτε. Οπως και δε θα συναντησεις ποτε ακροδεξιο πολιτη ακομα κ το σπιτι κ το μαγαζι του να του σπασαν οι αντιστοιχοι μαλακες απο την αλλη. Διοτι υπαρχει κατι στην Κων.πολη στους εκει Ρωμιους, αρμενηδες, εβαριαους,τουρκους ακομα και Κουρδους που εδω δε θα το αποκτησετε ουτε θα το καταλαβετε ποτε ποτε. Το τι δηλωνω δε σε αφορα, δηλωνω ο,τι μου γουσταρει, αν κ σου απαντησα ηδη.
Και μια συμβουλη για του κολοκοτρωνηδες του μπουρδελα: αν δεν ξερετε ενα θεμα, αν με λιγα λογια ειστε ασχετοι,πραγμα που δεν ειναι κακο φυσικα, μην προσπαθειτε να δειξετε οτι ξερετε γιατι καποιος που ξερει θα σας κοροιδευει.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Είτε δεν έχεις γνωρισει ποτε στη ζωη σου πολίτες είτε εισαι βαθια νυχτωμενος. Κανενας απο τους Κων/πολιτες δεν μπόρεσε-ευτυχως-να ενταχθει στην ελληνικη πραγματικοτητα. Και θες κ ενα μυστικο; κανενας κων/πολιτης με επαφες και συγγενεις στην Πολη δε συμπαθει τους Ελληνες. Ουτε καν δηλωνει Ελληνας ολοι τους ειναι Ρωμιοι. Ειναι κατι που δε θα καταλαβεις μαλλον ποτε. Οπως και δε θα συναντησεις ποτε ακροδεξιο πολιτη ακομα κ το σπιτι κ το μαγαζι του να του σπασαν οι αντιστοιχοι μαλακες απο την αλλη. Διοτι υπαρχει κατι στην Κων.πολη στους εκει Ρωμιους, αρμενηδες, εβαριαους,τουρκους ακομα και Κουρδους που εδω δε θα το αποκτησετε ουτε θα το καταλαβετε ποτε ποτε. Το τι δηλωνω δε σε αφορα, δηλωνω ο,τι μου γουσταρει, αν κ σου απαντησα ηδη.
Και μια συμβουλη για του κολοκοτρωνηδες του μπουρδελα: αν δεν ξερετε ενα θεμα, αν με λιγα λογια ειστε ασχετοι,πραγμα που δεν ειναι κακο φυσικα, μην προσπαθειτε να δειξετε οτι ξερετε γιατι καποιος που ξερει θα σας κοροιδευει.
οι κολοκοτρώνηδες απόθαναν. Εδώ και πολλά χρόνια.......
Διαφορετικά η Πόλις μπορεί τώρα να ήταν ελληνική...
Δώσε και τον ορισμό του Ρωμιού τώρα. Γιατί από ιστορία μου αμαρτία μου το πάμε........

ρε τι άλλο θα ακούσουμε..... Οι Ελληνες της Πόλης δεν ένιωθαν έλληνες και δεν συμπαθούν τους Ελληνες.....
:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
 

ektoras36

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.264
Κριτικές
25
Like
4
Πόντοι
5.775
οι ελληνες της πολης νιωθαν ελληνες και αγαπουσαν και αγαπανε την ελλαδα...γιατι και εμενα απο κειθε κραταει η σκουφια μου...και εχω γνωση επι του θεματος..
 

goldmember

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
50
Like
0
Πόντοι
0
οι κολοκοτρώνηδες απόθαναν. Εδώ και πολλά χρόνια.......
Διαφορετικά η Πόλις μπορεί τώρα να ήταν ελληνική...
Δώσε και τον ορισμό του Ρωμιού τώρα. Γιατί από ιστορία μου αμαρτία μου το πάμε........

ρε τι άλλο θα ακούσουμε..... Οι Ελληνες της Πόλης δεν ένιωθαν έλληνες και δεν συμπαθούν τους Ελληνες.....
:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:


ρωμιους μας λενε μονο οι τουρκοι κι αυτο υποτιμιτικα για να δειξουν οτι και καλα καταγομαστε απο τους ρωμαιους
οταν η ρωμαικη αυτοκρατορια ειχε αναγκη στρατου εδωσε ρωμαικη υποκοοτητα σε λαους της επικρατειας της,ενας απτους πρωτους ηταν οι ελληνες που διαλαλουσαν σε ολους τους υπολοιπους λαους την <<ρωμαικη>> τους καταγωγη,ετσι μας βγηκε το ονομα ρωμιος
 

goldmember

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
50
Like
0
Πόντοι
0
οι κολοκοτρώνηδες απόθαναν. Εδώ και πολλά χρόνια.......
Διαφορετικά η Πόλις μπορεί τώρα να ήταν ελληνική...
Δώσε και τον ορισμό του Ρωμιού τώρα. Γιατί από ιστορία μου αμαρτία μου το πάμε........

ρε τι άλλο θα ακούσουμε..... Οι Ελληνες της Πόλης δεν ένιωθαν έλληνες και δεν συμπαθούν τους Ελληνες.....
:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:


μαλλον αυτοκτονησαν οταν εμαθαν οτι θα πανε στην ελλαδα,απτην λυπη τους που φευγαν απο την τουρκια
:grin:
 

skistis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουλ 2008
Μηνύματα
147
Like
3
Πόντοι
1
Ρε eskiya παντού χωμμένοι είστε, σε όλα τ φόρα, και σκούζεται; Αν κρίνω από το avatar σου σχετίζεσαι με γκρίζους λύκους και άλλα αρπαχτικά της γείτονας;

Από τον καιρό των πασάδων δείξατε την δημοκρατικότητα σας, για αυτό λέτε πως οι Έλληνες της Πόλης δεν συμπαθούν τους Έλληνες εδώ πέρα; (εδώ γελάνε).

Είχατε διωρήσει πασαλίκια και ήταν ελεύθεροι αυτοί οι άξεστοι και αγράμματοι φονιάδες, που όριζε το καθίκι ο Σουλτάνος σας ως άρχοντες με εξουσία ζωής και θανάτου, να εξτρατεύουν ο ένας ενάντια στον άλλον και όποιος νικούσε έπερνε στην κυριαρχία του τις περιοχές του νικημένου. Φίδια και μεταξύ σας από τότε.

Η αδερφούλα ο σουλτάνος (όχι ότι οι πασάδες πήγαιναν πίσω), σκότωνε ευχαρίστως τους συγκενείς του, και κυρίως τα αδέρφια του, μην τυχόν του φάνε την θέση. Από πότε ρε ούνοι γινατε άνθρωποι και μιλάτε για δικαιώματα; Από εκείνα τα χρόνια ή από τότε που αρχίσατε την γενοκτονία των Κούρδων που θα σας ιππεύσουν μια μέρα; εεεεε;
 

Επισκέπτης
Είτε δεν έχεις γνωρισει ποτε στη ζωη σου πολίτες είτε εισαι βαθια νυχτωμενος. Κανενας απο τους Κων/πολιτες δεν μπόρεσε-ευτυχως-να ενταχθει στην ελληνικη πραγματικοτητα. Και θες κ ενα μυστικο; κανενας κων/πολιτης με επαφες και συγγενεις στην Πολη δε συμπαθει τους Ελληνες. Ουτε καν δηλωνει Ελληνας ολοι τους ειναι Ρωμιοι. Ειναι κατι που δε θα καταλαβεις μαλλον ποτε. Οπως και δε θα συναντησεις ποτε ακροδεξιο πολιτη ακομα κ το σπιτι κ το μαγαζι του να του σπασαν οι αντιστοιχοι μαλακες απο την αλλη. Διοτι υπαρχει κατι στην Κων.πολη στους εκει Ρωμιους, αρμενηδες, εβαριαους,τουρκους ακομα και Κουρδους που εδω δε θα το αποκτησετε ουτε θα το καταλαβετε ποτε ποτε. Το τι δηλωνω δε σε αφορα, δηλωνω ο,τι μου γουσταρει, αν κ σου απαντησα ηδη.
Και μια συμβουλη για του κολοκοτρωνηδες του μπουρδελα: αν δεν ξερετε ενα θεμα, αν με λιγα λογια ειστε ασχετοι,πραγμα που δεν ειναι κακο φυσικα, μην προσπαθειτε να δειξετε οτι ξερετε γιατι καποιος που ξερει θα σας κοροιδευει.
Δε θα απολογουμουν ουτε θα εμπαινα στον κοπο να εξηγησω το λογο που μου καπνισε και εβαλα αυτην την εικονα. Αλλα επειδη η ημιμαθεια ειναι χειροτερα της αμαθειας και η αμαθεια χειροτερη απ τη βλακεια ( δε λεω για σενα ) το αβαταρ το εβαλα επηρεασμενος απο εναν θρυλο αλεβιτικο που διαβασα πριν καμια εβδομαδα. Ασχετοι! Ημιμαθεις!
1)Τι ειναι αυτο που υπαρχει στην Πολη,μπορεις να το εξηγησεις?
Να κανω μια υποθεση?Η σκια της Αυτοκρατοριας μηπως?
Η"βαρια φανελλα"για να το πω ετσι?

2)Γραψε για τον Αλεβιτικο μυθο αν μπορεις.Εν ταχει,δεν χρειαζονται αναλυσεις(αυτο απο περιεργεια το ρωταω).

Και βεβαια καλο ειναι να μην αλλαξεις avatar,επειδη ενοχλουνται μερικοι,πολλοι η και ολοι ακομη.

Περισσοτερα αλλη στιγμη,χαιρεται.
 

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
Γκριζο λυκο με καναν εδω, Ελληνα εθνικιστη με κανουν παντα στην Τουρκια. Ζουμε τον αιωνα την απεραντης βλακειας.

Εγώ έγραψα ότι είσαι τουρκόφωνος eskiya. Και από ότι γράφεις εσύ ο ίδιος (καταγωγή από την Πόλη και συχνά ταξίδια εκεί) προφανώς είσαι τουρκόφωνος, επομένως δεν έπεσα έξω.

Εξηγήθηκα ότι δεν σε κατηγορώ - αφού δεν κάθισα να διαβάσω όλες τις δημοσιεύσεις σου για να ξέρω το πνεύμα σου - αλλά ότι βλέποντας να υπερασπίζεσαι τη μουσουλμανική μειονότητα της Θράκης + το τούρκικο nick σου + το κατακόκκινο χρώμα στο avatar σου + ο λύκος στο φόντο όλα αυτά με έκαναν καχύποπτο απέναντι σου.

Και επειδή έχω στο σινάφι μου Κωνσταντινοπολίτες και άκουγα επί χρόνια τους γoνείς τους και τους παππούδες τους να μιλάνε με απέχθεια για την Τουρκία μου κάνει εντύπωση πώς εσύ σαν βέρος Πολίτης χρησιμοποιείς Τούρκικο nick (και μάλιστα "λήσταρχος" στα Τούρκικα) και βάζεις σύμβολα στο nick σου που παραπέμπουν έντονα στον Τούρκικο εθνικισμό - παρ' όλο που λες ότι τα εμπνεύστηκες από τους Αλεβίτες Τούρκους! Ακόμη και σε τέτοια περίπτωση, ίδιο αίμα με τους υπόλοιπους Τούρκους δεν έχουν και οι Αλεβίτες; Δεν τιμούν και σέβονται τον Κεμάλ Ατατούρκ; Γιατί τους αναφέρεις με τόσο καμάρι;   
 

Επισκέπτης
υιοθετώ πλήρως την θέση του στρέιτ.
Εχουν το δικαίωμα αυτοδιάθεσης.
Ομως ακόμα και στην ΕΕ υπάρχουν κανόνες.
Οταν είσαι σε μια χώρα σέβεσαι τη γλώσσα και την ιστορία της.
Αλλιώς πούλο.
Δηλαδή θέλεις να λέγεσαι Τούρκος;
Εύγε...Κέρδισες ένα εισιτήριο (με κτελ, έχουμε και έξοδα ως κράτος) χωρίς επιστροφή για Κωνσταντινούπολη και άει στην ευχή του Αλλάχ...
Σε ενοχλεί που εμείς τις κλειτορίδες δεν τις κόβουμε αλλά τις γλύφουμε; Μαγκιά σου...Μόνο που αν θέλεις να κόψεις την κλειτορίδα της κορούλας σου, πήγαινε κάνε το στη μέκκα και μην ξαναγυρίσεις...
Δυο σχολια πρωτα πανω στο δικαιωμα"αυτοδιαθεσης"(αυτοπροσδιορισμου ηθελε να γραψει ο persona,λαθος εκανε)και στην ΚΑΦΡΙΛΑ ΜΕΓΑΤΟΝΩΝ του str8(αναποφευκτη για Δεξιο βεβαιως),καθως και στην συγκριση της μεταχειρισης της Ελληνικης μειονοτητας στην Πολη απο την Τουρκια,με την αντιστοιχη της Μουσουλμανικης στην Θρακη απο την Ελλαδα για την οποια εκανα,λεει,"αβαβα".

1)Οταν αποδεχεσαι το δικαιωμα εθνικου αυτοπροσδιορισμου του αλλου ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ,ειτε αποδεχεσαι να αυτοπροσδιοριζεται ως προς την εθνολογικη του καταγωγη ο αλλος ΟΠΩΣ ΝΟΜΙΖΕΙ,η οχι.
Η θεση στηριζω το δικαιωμα αυτοπροσδιορισμου σου ΑΛΛΑ αν θελεις να ονομαζεσαι Τουρκος"τον πουλο"και"πηγαινε στην Μεκκα να κοψεις το μουνι της κορης σου"ειναι ΜΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΙΣΗ.
Εγω στηριζω το δικαιωμα να αυτοπροσδιοριζεται ο αλλος ΟΠΩΣ ΑΥΤΟΣ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΕΙ και οχι οπως θελετε ΝΑ ΤΟΥ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ.Και οι τυποι που θελετε να"παρουν τον πουλο"και"να πανε στην Μεκκα για κλειτοριδεκτομη"ειναι ΠΟΛΙΤΕΣ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ(ΣΑΣ)και δεν μπορει να τους απελασει Ο ΚΑΘΕ ΠΑΠΑΡΑΣ.

2)Τοσο η Ελλαδα οσο και η Τουρκια εχουν ως σημειο αναφορας τους τον Εθνικισμο,και δεν εχουν γνωρισει την Αναγεννηση η τον Διαφωτισμο,ουτε και εχει συμβει σε αυτες μια Αστικη Επανασταση(Στην Ελλαδα δεν υπηρχε αξια λογου Εργατικη Ταξη πριν το 1922).
Αυτο λοιπον που εγινε στην Γαλλια τον 16ο-17ο αιωνα(η δημιουργια του Γαλλικου Εθνους με τους Εμφυλιους,την εξωση των Ουγενοτων κλπ)εγινε στην Τουρκια στην διαρκεια του 20ου.
Η δημιουργια του Εθνους στην Τουρκια ελαβε εξαιρετικα βιαιη μορφη σε συγκριση με την Ελλαδα(π.χ. Αρμενικη Γενοκτονια)αφου η Τουρκια προηλθε απο μια Αυτοκρατορια στην οποια ζουσαν συμπαγεις αλλοεθνεις και αλλοθρησκοι πλυθησμοι-που και αυτοι στην διαρκεια του 19ου αιωνα παλευαν για αυτοδιαθεση-ενω και και η Τουρκικη Εθνικη αφυπνιση ηρθε πολυ αργα(σε σχεση με την Ελληνικη π.χ.)μετα το δευτερο μισο του 19ου αιωνα.

Αυτα για οσους καταλαβαινουν για τι μιλαω η τελος παντων κινουνται με καλη διαθεση,το ιδιο κανει.


Τωρα,αν εσεις οι"Ελληνοψυχοι"πιστευετε οτι ειστε"ριγμενοι"σε σχεση με τους"Τουρκοψυχους"σε σφαγες και βιασμους ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΟΠΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΧΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΣΦΑΧΤΕ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΡΕΦΑΡΕΤΕ.

Και να μην τις γαμησετε απο το μουνι που τους το κοψαν οι πατεραδες τους απο τον κωλο να τις γαματε,ΖΩΑ.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
198
Πόντοι
866
Δυο σχολια πρωτα πανω στο δικαιωμα"αυτοδιαθεσης"(αυτοπροσδιορισμου ηθελε να γραψει ο persona,λαθος εκανε)και στην ΚΑΦΡΙΛΑ ΜΕΓΑΤΟΝΩΝ του str8(αναποφευκτη για Δεξιο βεβαιως),καθως και στην συγκριση της μεταχειρισης της Ελληνικης μειονοτητας στην Πολη απο την Τουρκια,με την αντιστοιχη της Μουσουλμανικης στην Θρακη απο την Ελλαδα για την οποια εκανα,λεει,"αβαβα".

1)Οταν αποδεχεσαι το δικαιωμα εθνικου αυτοπροσδιορισμου του αλλου ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ,ειτε αποδεχεσαι να αυτοπροσδιοριζεται ως προς την εθνολογικη του καταγωγη ο αλλος ΟΠΩΣ ΝΟΜΙΖΕΙ,η οχι.
Η θεση στηριζω το δικαιωμα αυτοπροσδιορισμου σου ΑΛΛΑ αν θελεις να ονομαζεσαι Τουρκος"τον πουλο"και"πηγαινε στην Μεκκα να κοψεις το μουνι της κορης σου"ειναι ΜΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΙΣΗ.
Εγω στηριζω το δικαιωμα να αυτοπροσδιοριζεται ο αλλος ΟΠΩΣ ΑΥΤΟΣ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΕΙ και οχι οπως θελετε ΝΑ ΤΟΥ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ.Και οι τυποι που θελετε να"παρουν τον πουλο"και"να πανε στην Μεκκα για κλειτοριδεκτομη"ειναι ΠΟΛΙΤΕΣ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ(ΣΑΣ)και δεν μπορει να τους απελασει Ο ΚΑΘΕ ΠΑΠΑΡΑΣ.

2)Τοσο η Ελλαδα οσο και η Τουρκια εχουν ως σημειο αναφορας τους τον Εθνικισμο,και δεν εχουν γνωρισει την Αναγεννηση η τον Διαφωτισμο,ουτε και εχει συμβει σε αυτες μια Αστικη Επανασταση(Στην Ελλαδα δεν υπηρχε αξια λογου Εργατικη Ταξη πριν το 1922).
Αυτο λοιπον που εγινε στην Γαλλια τον 16ο-17ο αιωνα(η δημιουργια του Γαλλικου Εθνους με τους Εμφυλιους,την εξωση των Ουγενοτων κλπ)εγινε στην Τουρκια στην διαρκεια του 20ου.
Η δημιουργια του Εθνους στην Τουρκια ελαβε εξαιρετικα βιαιη μορφη σε συγκριση με την Ελλαδα(π.χ. Αρμενικη Γενοκτονια)αφου η Τουρκια προηλθε απο μια Αυτοκρατορια στην οποια ζουσαν συμπαγεις αλλοεθνεις και αλλοθρησκοι πλυθησμοι-που και αυτοι στην διαρκεια του 19ου αιωνα παλευαν για αυτοδιαθεση-ενω και και η Τουρκικη Εθνικη αφυπνιση ηρθε πολυ αργα(σε σχεση με την Ελληνικη π.χ.)μετα το δευτερο μισο του 19ου αιωνα.

Αυτα για οσους καταλαβαινουν για τι μιλαω η τελος παντων κινουνται με καλη διαθεση,το ιδιο κανει.


Τωρα,αν εσεις οι"Ελληνοψυχοι"πιστευετε οτι ειστε"ριγμενοι"σε σχεση με τους"Τουρκοψυχους"σε σφαγες και βιασμους ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΟΠΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΧΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΣΦΑΧΤΕ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΡΕΦΑΡΕΤΕ.

Και να μην τις γαμησετε απο το μουνι που τους το κοψαν οι πατεραδες τους απο τον κωλο να τις γαματε,ΖΩΑ.

το δικαιωμα του αυτοπροσδιορισμου δεν σημαινει και αποσχιση η αυτονομια
ο μειονοτικος δεν εχει μονο δικαιωματα αλλα και υποχρεωσεις
οσο για το τελευαταιο που γραφεις δεν ειπε κανεις κατι τετοιο
αυτα τα λες εσυ ωστε να δωσεις φρικιαστικη μορφη σε αυτα που ειπαν
κλασσικο κολπο ;)
 

Επισκέπτης
Δεν εγραψα ΟΥΤΕ ΜΙΑ φορα την λεξη αποσχιση,η αυτονομια.

Εγω ειμαι υπερ της ΙΣΗΣ μεταχειρισης,που συνεπαγεται και ισες υποχρεωσεις βεβαιως.

Με ΑΠΟΛΥΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΟΜΩΣ στο δικαιωμα Εθνικου αυτοπροσδιορισμου.

ΚΑΦΡΙΛΕΣ τυπου"τον πουλο"και"στην Μεκκα για κλειτοριδεκτομη"τις εγραψαν αλλοι και οχι εγω,διαβασε τις παραθεσεις που κανω.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
198
Πόντοι
866
Δηλαδή θέλεις να λέγεσαι Τούρκος;
Εύγε...Κέρδισες ένα εισιτήριο (με κτελ, έχουμε και έξοδα ως κράτος) χωρίς επιστροφή για Κωνσταντινούπολη και άει στην ευχή του Αλλάχ...
Σε ενοχλεί που εμείς τις κλειτορίδες δεν τις κόβουμε αλλά τις γλύφουμε; Μαγκιά σου...Μόνο που αν θέλεις να κόψεις την κλειτορίδα της κορούλας σου, πήγαινε κάνε το στη μέκκα και μην ξαναγυρίσεις...
αυτο εγραψε
και εσυ απο αυτο εβγαλες το εξης συμπερασμα

Τωρα,αν εσεις οι"Ελληνοψυχοι"πιστευετε οτι ειστε"ριγμενοι"σε σχεση με τους"Τουρκοψυχους"σε σφαγες και βιασμους ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΟΠΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΧΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΣΦΑΧΤΕ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΡΕΦΑΡΕΤΕ.

Και να μην τις γαμησετε απο το μουνι που τους το κοψαν οι πατεραδες τους απο τον κωλο να τις γαματε,ΖΩΑ.

τωρα αν αυτος ειναι ο καφρος ο ακραιος και εσυ εισαι ο ηρεμος προοδευτικος τι να πω
ισως εγω δεν καταλαβαινω

εγω παντως δεν νοιωθω ριγμενος που δεν εκαναν περιτομη σε μενα η κλειτοριδεκτομη στην μητερα μου
βιτσια ειναι αυτα ομως ;)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom