Νέα

Αντώνη να ένα μήλο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ~ Buddha
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 288
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Στο μυαλό του Αντωνη

  • Ειδε εναν ιπταμενο δισκο

    Ψήφοι: 1 20,0%
  • Ειδε ενα αεροπλανο

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Ειδε ενα σπανιο ειδος πουλιου

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Πηγε να πιασει το μηλο

    Ψήφοι: 1 20,0%
  • Εκανε προβα παραδοσιακων χορών

    Ψήφοι: 1 20,0%
  • Πηγε να παρει την κεφαλιά

    Ψήφοι: 1 20,0%
  • Τον ξεγελασε η τροχια της μπαλας

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Μια χαρα εκανε,οπως καθε τερματοφυλακας

    Ψήφοι: 1 20,0%
  • Ειχε παιξει στο θεατρικο "Η εξοδος του Μεσσολογγιου" και του 'μεινε

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    5

julio_the_impaler

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2007
Μηνύματα
193
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
1
μηπως ο Ernesto πρεπει να ψαξει και για κανενα τερματοφυλακα ????
 

Iblis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2008
Μηνύματα
14.890
Κριτικές
28
Like
14
Πόντοι
766
ας ειναι καλα η καλαθοσφαιριση
 

rustymoon

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2007
Μηνύματα
217
Like
0
Πόντοι
1
Κανονικά θα έπρεπε να του απαγορέψουν την είσοδο στη χώρα μετά από αυτά που έκανε. Για εμένα φταίει και για τα τρία γκολ. Στο γκολ του ιμπραίμοβιτς τι ήθελε στην αριστερή του γωνία; Έπρεπε να είναι πιο δεξιά για να καλύπτει το τέρμα. Για τα άλλα δύο γκολ δεν θέλω να πω τίποτα. Μας κατέστρεψε...
Βέβαια και οι άλλοι δεν ήταν καλύτεροι (εξαιρείται ο Κυργιάκος) αλλά η θέση του τερματοφύλακα πιστεύω σε τέτοιους θεσμούς και ειδικά για ομάδες μικρής δυναμικότητας όπως ήταν η Ελλάδα, είναι πάρα πολύ σημαντική. Ας έβαζε τον Τζόρβα. Αν ήμουν νικοπολίδης δεν θα είχα το θράσσος να ξαναπαίξω Εθνική. Μόνο μαγκιές στην Ελλάδα με την ανοχή των διαιτητών κάνει. Αλλά φίλε Αντώνη η Τούμπα σε ξαναπεριμένει.
 

Tefktros

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2007
Μηνύματα
98
Like
0
Πόντοι
0
Ρε βγάλτε τα οπαδικά γυαλιά και δείτε την πραγματικότητα.
Ελλάδα: η ομάδα με τον μεγαλύτερο μέσο όρο ηλικίας και τον 70+ προπονητή. Τις ίδιες μαλακίες έκαναν και οι Ιταλοί με τα πουρά της Μίλαν και δεν ήξεραν από που τα τρώγανε από τους Ολλανδούς.
Τι έκανε ο Δέλλας στο γκόλ χθές? Ti έκανε ο Κυργιάκος στο γκολ του Ιμπραήμοβιτς με τους Σουηδούς? Τι έκανε η Εθνική μετα το 60 και με Σουηδούς και με Ρώσσους?
Βλέπεις την Ολλανδία και νομίζεις ότι το γήπεδο είναι μικρό. Βλέπεις την Ελλάδα και νομίζεις ότι παίζουμε με 7 παίκτες. Γιατί άραγε?
Φτάνει πια η γεροντολαγνεία!
Ερωτήματα: - Toν looser τον Λυμπερόπουλο γιατί τον έβαλε και όχι το παιδάκι τον Σαλπιγγίδη?
          - Τον Δέλλα τον επιβράβευσε για την καλή εμφάνιση με την Σουηδία?
          - Ο Κυργιάκος σε τι θέση έπαιζε στο β ημίχρονο?
          - Ο Χαριστέας μετά το τελευταίο γκολ το 2004 πότε έχει ξαναπαίξει έστω και μέτρια?
          - Το ίδιο και ο Γιαννακόπουλος
          - Που είναι τα νέα παιδιά? Παπασταθόπουλος, Νίνης, Μήτρογλου και τόσοι άλλοι?
Η Ελλάδα πήρε ότι άξιζε (όπως και το '94 που κάναμε τις ίδιες μαλακίες με τους γεους)
Τέλος ας φάμε στην μάπα τώρα τον Ρεχάγκελ και για το μουντιάλ γιατί κάποιοι θεώρησαν ότι έπρεπε να τον κλέισουν μην τον χάσουν λες και τον ήθελε κανένας άλλος.
Δε μεταδίδω άλλο...

Οι γέροι στο ΚΑΠΗ
να δεί η Ελλάδα προκοπή!
 

Valentino_Rossi

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2007
Μηνύματα
2.626
Κριτικές
1
Like
11
Πόντοι
16
πες τα ρε Tefktros
 

Συνημμένα

  • alphavitario.jpg
    alphavitario.jpg
    18,8 KB · Εμφανίσεις: 33

boidopoutsa

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.467
Like
5
Πόντοι
16
τον ΚΟΥΡΑΔΑ,μας εκαψε παλι..

μετα απο τα προκριματικα του 06,τα προκριματικα του 08,ο ρεχακλης εξακολουθει να τον παιρνει ρε γμτ?
Mην το κοιτας οπαδικα. Βλεπεις το πρωταθλημα. Υπαρχει αλλος ; Ο ανθρωπος φετος ηταν μονος του ολοκληρος ο Ολυμπιακος.  :-
 

spirosbof

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.578
Like
2
Πόντοι
16
Ο Αντωνης  γραφει στο φουτσο του κατι χανουμοβαζελους μ@λ@κες.Ρε ουστ απο δω :jerking: :jerking: :jerking:
 

Υπουργός

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Σεπ 2006
Μηνύματα
3.616
Κριτικές
41
Like
2.029
Πόντοι
8.235
Ο Αντωνης  γραφει στο φουτσο του κατι χανουμοβαζελους μ@λ@κες.Ρε ουστ απο δω :jerking: :jerking: :jerking:

Φιλε και εγω γαυρος ειμαι αλλα τον Νικοπολιδη δεν το θεωρω εναν ολοκληρωμενο και πληρη τερματοφυλακα - ειναι σαν την αγελαδα που δινει μια στο τελος και χυνει ολη την καρδαρα με το γαλα / για μενα π.χ. ο Βαντσικ ηταν απο τους κορυφαιους !!!!!
 

spirosbof

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.578
Like
2
Πόντοι
16
Φιλε και εγω γαυρος ειμαι αλλα τον Νικοπολιδη δεν το θεωρω εναν ολοκληρωμενο και πληρη τερματοφυλακα - ειναι σαν την αγελαδα που δινει μια στο τελος και χυνει ολη την καρδαρα με το γαλα / για μενα π.χ. ο Βαντσικ ηταν απο τους κορυφαιους !!!!!
για τον Βαντσικ συμφωνω και εγω,αλλα αφου λες οτι εισαι γαυρος πρωταθλημα φετος πηρες λογω Αγιου Αντωνη(πεναλτυ με σκατοβαζελο,Ξανθη κλπ κλπ),δεν λεω οτι δεν εφταιγε για χτες αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα και ιδιαιτερα εμεις.Ωραιο θρεντ ανοιξες
 

Melitzanampetis

Νέο Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2008
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
Επιτρεψτε μου ενα σχολιο....Καταρχην δεν εχει σημασια τι ομαδα ειμαι , αλλωστε κανεις απο την μεγαλη πλειοψηφια των ελληνων δεν ειναι 1ον με την εθνικη και 2ον τη βλεπει μονο οταν κερδιζει και ειναι βαρια η πουτσα του τσολια και αλλες νεοελληναραδικες μαλακιες...Ολοι οι ελληναραδες ( ειδικη κατηγορια χομο καννιβαλλους) ειναι υπερπατριωτες αρκει ο εκαστοτε βρωμοαλβανος, ρωσοποντιος να γινει ακακιος κλπ....Λοιπον για να μη σας κουραζω αλλο θα πω οτι αυτους που βριζετε οσοι τους βριζετε τωρα ηταν οι παιχταραδες ( με μερικες απουσιες και προσθηκες λογω της ηλικιας) που κατεβαινατε στους δρομους....Ενω ας πουμε για το οτι θα δουλευουμε σαν μαλακες μεχρι τα 70 δεν ειναι θεμα να κατεβουμε κατω και να τα γαμησουμε ολα....Οσο για τον αντωνη μιας και για αυτον μιλατε ειμαι σιγουρος οτι αν επαιζε ακομα στον παναθηναικο θα ηταν τιμητες του οι παναθηναικοι και ολοι οι αλλοι θα τον ετρωγαν...Ειναι σημαδι του τυφλου οπαδισμου  ....περαστικα
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Ρε βγάλτε τα οπαδικά γυαλιά και δείτε την πραγματικότητα.
Ελλάδα: η ομάδα με τον μεγαλύτερο μέσο όρο ηλικίας και τον 70+ προπονητή. Τις ίδιες μαλακίες έκαναν και οι Ιταλοί με τα πουρά της Μίλαν και δεν ήξεραν από που τα τρώγανε από τους Ολλανδούς.
Τι έκανε ο Δέλλας στο γκόλ χθές? Ti έκανε ο Κυργιάκος στο γκολ του Ιμπραήμοβιτς με τους Σουηδούς? Τι έκανε η Εθνική μετα το 60 και με Σουηδούς και με Ρώσσους?
Βλέπεις την Ολλανδία και νομίζεις ότι το γήπεδο είναι μικρό. Βλέπεις την Ελλάδα και νομίζεις ότι παίζουμε με 7 παίκτες. Γιατί άραγε?
Φτάνει πια η γεροντολαγνεία!
Ερωτήματα: - Toν looser τον Λυμπερόπουλο γιατί τον έβαλε και όχι το παιδάκι τον Σαλπιγγίδη?
           - Τον Δέλλα τον επιβράβευσε για την καλή εμφάνιση με την Σουηδία?
           - Ο Κυργιάκος σε τι θέση έπαιζε στο β ημίχρονο?
           - Ο Χαριστέας μετά το τελευταίο γκολ το 2004 πότε έχει ξαναπαίξει έστω και μέτρια?
           - Το ίδιο και ο Γιαννακόπουλος
           - Που είναι τα νέα παιδιά? Παπασταθόπουλος, Νίνης, Μήτρογλου και τόσοι άλλοι?
Η Ελλάδα πήρε ότι άξιζε (όπως και το '94 που κάναμε τις ίδιες μαλακίες με τους γεους)
Τέλος ας φάμε στην μάπα τώρα τον Ρεχάγκελ και για το μουντιάλ γιατί κάποιοι θεώρησαν ότι έπρεπε να τον κλέισουν μην τον χάσουν λες και τον ήθελε κανένας άλλος.
Δε μεταδίδω άλλο...

Οι γέροι στο ΚΑΠΗ
να δεί η Ελλάδα προκοπή!
συμφωνώ στο 90%. Δηλ. το Γιαννακόπουλο δεν μπορείς να τον κρίνεις αφού δεν τον έβαλε ουσιαστικά να παίξει, κακώς για μένα γιατί άλλο μπουκαδόρο περιφερειακό επιθετικό εν έχει.
Δεν καταλαβαίνω γιατί άνοιξε κι άλλο θρεντ για το Euro ενώ έχουμε άλλα 3 αλλά τεσπα.

Για το Νικοπολίδη να πω πως έκανε λάθος έξοδο, αλλά πήγε να καλύψει το κενό της άμυνας αφού εκεί που πήγε έπρεπε να υπάρχει αμυντικός και μάλλον ο Τοροσίδης. Κατά τα άλλα ο Κυριάκος παραπονιόταν για την αλληλοκάλυψη σε όλο το ματς αλλά τι σκατά αλληλοκάλυψη με δύο κεντρικούς πιο αργούς από σαλιγγάρια;
Δεν έχω καταλάβει τι πρόβλημα έχει ο Ρεχάγκελ με τους αριστεροπόδαρους...αυτός ο κακομοίρης ο Σπυρόπουλος δεν αξίζει να παίξει μια φορά έστω;
 

Επισκέπτης
συμφωνώ στο 90%. Δηλ. το Γιαννακόπουλο δεν μπορείς να τον κρίνεις αφού δεν τον έβαλε ουσιαστικά να παίξει, κακώς για μένα γιατί άλλο μπουκαδόρο περιφερειακό επιθετικό εν έχει.
Δεν καταλαβαίνω γιατί άνοιξε κι άλλο θρεντ για το Euro ενώ έχουμε άλλα 3 αλλά τεσπα.

Για το Νικοπολίδη να πω πως έκανε λάθος έξοδο, αλλά πήγε να καλύψει το κενό της άμυνας αφού εκεί που πήγε έπρεπε να υπάρχει αμυντικός και μάλλον ο Τοροσίδης. Κατά τα άλλα ο Κυριάκος παραπονιόταν για την αλληλοκάλυψη σε όλο το ματς αλλά τι σκατά αλληλοκάλυψη με δύο κεντρικούς πιο αργούς από σαλιγγάρια;
Δεν έχω καταλάβει τι πρόβλημα έχει ο Ρεχάγκελ με τους αριστεροπόδαρους...αυτός ο κακομοίρης ο Σπυρόπουλος δεν αξίζει να παίξει μια φορά έστω;
Γενικά δεν υπάρχει συνεννόηση στην ομάδα, όλες οι γραμμές δεν έχουν σωστή επικοινωνία και μιλάνε πολύ μεταξύ τους και δεν μπορούν να συνεννοηθούν! Το 2004 μόνο ένας μιλούσε στο γήπεδο και καθόριζε τις γραμμές!
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Επιτρεψτε μου ενα σχολιο....Καταρχην δεν εχει σημασια τι ομαδα ειμαι , αλλωστε κανεις απο την μεγαλη πλειοψηφια των ελληνων δεν ειναι 1ον με την εθνικη και 2ον τη βλεπει μονο οταν κερδιζει και ειναι βαρια η πουτσα του τσολια και αλλες νεοελληναραδικες μαλακιες...Ολοι οι ελληναραδες ( ειδικη κατηγορια χομο καννιβαλλους) ειναι υπερπατριωτες αρκει ο εκαστοτε βρωμοαλβανος, ρωσοποντιος να γινει ακακιος κλπ....Λοιπον για να μη σας κουραζω αλλο θα πω οτι αυτους που βριζετε οσοι τους βριζετε τωρα ηταν οι παιχταραδες ( με μερικες απουσιες και προσθηκες λογω της ηλικιας) που κατεβαινατε στους δρομους....Ενω ας πουμε για το οτι θα δουλευουμε σαν μαλακες μεχρι τα 70 δεν ειναι θεμα να κατεβουμε κατω και να τα γαμησουμε ολα....Οσο για τον αντωνη μιας και για αυτον μιλατε ειμαι σιγουρος οτι αν επαιζε ακομα στον παναθηναικο θα ηταν τιμητες του οι παναθηναικοι και ολοι οι αλλοι θα τον ετρωγαν...Ειναι σημαδι του τυφλου οπαδισμου  ....περαστικα
ένα ποστάρισμα και έγραψε ο άτιμος. 100% σωστός.
Βέβαια για τον εχαγκλίδη και τις επιλογές του τα λέμε ανά τακτά διαστήματα. Προκριματικά ευρώ 2004, στο 2004, προκριματικά Παγκοσμίου, προκριματικά ευρώ 2008 και τώρα πάλι. Είναι γκάου σε ορισμένα θέματα, τον σώνουνε οι παίκτες αρκετές φορές πιστεύω.
Πάντως γενικό σχόλιο είναι πως ούτε το 2004 είχαμε παικταράδες, απόδειξη πως κανείς τους δεν πήγε σε πρωτοκλασάτη ομάδα (ο Γεωργάτος που πέρασε από Ιντερ δεν του έκανε καν του Οττο). Η καλύτερη ομάδα που πήγε διεθνής μας ήταν η Μπενφίκα. Πρωταθλήτρια Ευρώπης που να μην κάνουν πάρτι για το ποιος θα πρωτοπάρει παίκτη της πρώτη φορά συμβαίνει.
Οι νιούμπες που αναφέρει ο φίλος καλοί είναι αλλά για μένα και πάλι μέτριοι.
Γενικό χαρακτηριστικό των ελλήνων ποδοσφαιριστών είναι πως δεν ξέρουν τα βασικά του ποδοσφαίρου: στοπάρισμα και πάσα
Ποιος από αυτούς που έπαιξαν εχθές έκανε ΕΝΑ έστω σωστό στοπάρισμα ρε γμτ;; Και κατά τα άλλα η τακτική της Εθνικής είναι να παίζει με μακρινές μπαλιές από την άμυνα. Οι χαφ δηλ. είναι απλα΄για να συμπληρώνουν ενδεκάδα.
Εχθές παίζαμε με τον Κυριάκο στην επίθεση και τον Γκέκα τελευταίο αμυντικό σε κάποια φάση..είναι δυνατόν αυτό; Ο Κυριάκος μια πάσα σε συμπάικτη του δεν έκανε, μόνο κέρδιζε όλες τις κεφαλιές. Σόρρυ κιόλας, αλλά με αυτούς τους έλληνες παίκτες...είναι λογικό να βλέπουμε τους 3 μεγάλους με ξένους.
Όσο αφορά το θρεντ και το θέμα του, ας τον κάλυπτε η άμυνα που έμπαζε από παντού και ειδικά σε αυτή τη φάση ούτε την μπάλα κάλυψε ούτε τον παίκτη που έβαλε το γκολ. Θεωρούσε καλύτερο απλά να κοιτάει.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Γενικά δεν υπάρχει συνεννόηση στην ομάδα, όλες οι γραμμές δεν έχουν σωστή επικοινωνία και μιλάνε πολύ μεταξύ τους και δεν μπορούν να συνεννοηθούν! Το 2004 μόνο ένας μιλούσε στο γήπεδο και καθόριζε τις γραμμές!
συμφωνώ αν και δεν κατάλαβα ποιον έναν εννοείς. Πάντως ο Ρεχάγκελ κατάφερε να ρίξει την αγοραστική αξία όλων των ποδοσφαιριστών με δύο μόνο ματς.
Δεν έβαλε να παίξουνε Σπυρόπουλο, Παπασταθόπουλο (δεν τον πήρε καν), Σαλπιγγίδη. Έβαλε σε λάθος θέσεις Τοροσίδη, Πατσατζόγολου, Αμανατίδη, Σαμαρά, Καραγκούνη (ή με λάθος συμπάικτες).
Τον Χαριστέα ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί τον ξαναπήρε. Θα μου πεις ποιον να πάρει καλύτερο...πάω πάσο σε αυτό..αλλά πάρτον τον κερατά για πάγκο, όχι να μην μπορεί να κάνει ένα σουτ της προκοπής και να θεωρείται επιθετικός. Πλασέ δεν έχει, σούτ δεν έχει, στοπάρισμα δεν κάνει, πάσα δεν έχει, μόνο κεφάλι έχει, αλλά κλούβιο....ήμαρτον
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Α, και αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, έλληνα τερματοφύλακα δεν έχουμε μετά τον Αντώνη.
Εκτός αν θεωρείτε το Σηφάκη τερματοφύλακα εθνικής....θέλει πολλά ψωμιά ακόμα για να γίνει βασικός ακόμα και στον ΟΦΗ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom