Νέα

Ανταλλαγή ζευγαριών – συντρόφων - swinging...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Andras37Athina
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 165K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

θα ανταλλασες συντροφο?

  • ΝΑΙ

    Ψήφοι: 60 85,7%
  • ΟΧΙ

    Ψήφοι: 10 14,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    70

Alexandros_17

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2008
Μηνύματα
9
Like
0
Πόντοι
0
Σαν σκέψη το σκεφτόμαστε πολλές φορές. Τώρα σαν πράξη... θα δείξει... :-*
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Η ανταλλαγή συντρόφων είναι συνηθισμένο φαινόμενο στην Ευρώπη και δεν πρέπει να μας ξενίζει. Αν το ζεγάρι συμφωνεί  στην ανταλλαγή, γιατί να μη γίνει; Η αντίληψη ότι οι δυο σύζυγοι πρέπει να μείνουν προσκολλημένοι ο ένας στον άλλο ισοβίως ανήκει πια σε περασμένες εποχές. Ο γάμος είναι δεσμός και θεσμός, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι το ζευγάρι, αν δεν έχει στενές αλλά ευρύτερες για το γάμο αντιλήψεις, δεν μπορεί να  κάνει την ανταλλαγή αφού  είναι η επιθυμία και των δυο.


ετσι ακριβως ειναι.......ο θεσμος της οικογενειας (και οχι του γαμου αυτα ειναι μλκιες) βασιζεται σε αλλα πραγματα....οπως την ειλικρινεια......προσωπικα θελω ο συντροφος μου να γνωριζει ολα τα σεξουλικα μου θελω οπως και εγω τα δικα του.....και οσο μπορουμε να τα καλυπτουμε......το να ξενοπηδαει ή να ξενοπηδιεμαι ειναι αποτελεσμα της ελλειψης επικοινωνιας και του κομπλεξ που επικρατει.....

παρολαυτα δεν θα το κανα ποτε με γνωστους.....μαλλον στο εξωτερικο θα το προτιμουσα.... :)

Swinging rulez  :rockon: :rockon: :rockon:
 

il5251

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2006
Μηνύματα
141
Κριτικές
14
Like
0
Πόντοι
11
ολα  ειναι  καλα   αρκει  να  ειναι  με  μετρο..

ειχα  καπιοες  εμπειριες  και   ξερω τι γινετε στην  ελλαδα  και  στον  εξω κοσμο με  την ανταλλαγη...
ειναι ολα  μεσα  στο  μυαλο  μας...και  αν  πιεις λιγο  παραπανω  πολλα  μπορουν να  γινουν.
εχει  πολλα  site  POY KANOYN  SWING...
NA  PERNATE  OLOI  KALA..
--------------------------------------------------
Με/μας ενδιαφέρει η ιδέα και το σκεφτόμαστε καιρό τώρα.Θα μπορούσες να πεις διευθύνσεις από κάποια τέτοια sites που μπορούμε να βρούμε ζευγάρια από την ελλάδα.Καλά και αξιόπιστα αν ξέρεις ? Ευχαριστώ και να περνάς καλά.... ε σόρρυ δηλαδή όλοι μας.
 

XCRUISER

Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2007
Μηνύματα
26
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
0
..πως σας φαινετε η ιδεα?
 

gobr

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
3.379
Κριτικές
6
Like
56
Πόντοι
16
Γιατι να μην αντεχουμε δηλαδη? καρδιακοι ειμαστε?
 

paixnidinaginete

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.371
Like
1
Πόντοι
16
Αμα ειναι καλη η γυναικα σου

Θελεις να την ανταλαξουμε με ενα σκουτερ που εχω για καμια εβδομαδα??

Θα γλυτωσεις πολυ κινηση λεμεεεεε
 

XCRUISER

Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2007
Μηνύματα
26
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
0
....δεν θα βλεπεσε αμα ανταλλαζεις το σκουτερ




 

Υπουργός

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Σεπ 2006
Μηνύματα
3.616
Κριτικές
41
Like
2.011
Πόντοι
8.235
Συναδελφοι τετοιες πρωτοποριακες ιδεες μονο στην πολιτισμενη Ευρωπη παιζουν - για το συγκεκριμενο θεμα στο εξωτερικο υπαρχουν τα λεγομενα swingers clubs / εδω στο Ελλαντα δεν μπορουμε ενα μουνι της προκοπης να γαμησουμε θελετε και ανταλλαγες συντροφων και μαλιστα εμφανισιμων / εδω αν βρει κανεις κανενα μουναρο να γαμαει οχι μονο ανταλλαγη δεν θα τη κανει αλλα θα τη βαλει σε γυαλα μην του τη κλεψουν / ολα τα ειχε η Μαριωρη ο φερετζες της ελειπε ......
 

mpoufos

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2005
Μηνύματα
374
Like
18
Πόντοι
1
Συναδελφοι τετοιες πρωτοποριακες ιδεες μονο στην πολιτισμενη Ευρωπη παιζουν - για το συγκεκριμενο θεμα στο εξωτερικο υπαρχουν τα λεγομενα swingers clubs / εδω στο Ελλαντα δεν μπορουμε ενα μουνι της προκοπης να γαμησουμε θελετε και ανταλλαγες συντροφων και μαλιστα εμφανισιμων / εδω αν βρει κανεις κανενα μουναρο να γαμαει οχι μονο ανταλλαγη δεν θα τη κανει αλλα θα τη βαλει σε γυαλα μην του τη κλεψουν / ολα τα ειχε η Μαριωρη ο φερετζες της ελειπε ......
+100000000000
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
31
Πόντοι
166
Εγω ειμαι υπερ της προοδου και χωρις ταμπου

ΑΝΤΑΛΛΑΖΩ την πεθερα μου 55 χρονων καλοδιατηρημενη καβλιαρα και ζωντοχηρα μα μια αλλη πεθερα

κατω των πενηντα, μιλφακι και καβλιαρα επισης.

Συμφωνια εντιμη κατοπιν ανταλλαγης φωτο

 

paixnidinaginete

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.371
Like
1
Πόντοι
16
Εγω ειμαι υπερ της προοδου και χωρις ταμπου

ΑΝΤΑΛΛΑΖΩ την πεθερα μου 55 χρονων καλοδιατηρημενη καβλιαρα και ζωντοχηρα μα μια αλλη πεθερα

κατω των πενηντα, μιλφακι και καβλιαρα επισης.

Συμφωνια εντιμη κατοπιν ανταλλαγης φωτο


Εσυ τι λες για το σκουτερακι?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom