Νέα

Άνδρες δημόσιοι υπάλληλοι και σχέσεις με γυναίκες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cool11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 840
  • Εμφανίσεις 64K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.356
Κριτικές
1
Like
2.987
Πόντοι
456
Βολεψάκηδες και κοπρόσκυλα σαφώς και υπάρχουν στο δημόσιο όπως και παντού αλλά το τσουβάλιασμα και οι γενικότητες δείχνουν έλλειψη επίγνωσης της πραγματικότητας.

Λες και στον ιδιωτικό τομέα είναι όλοι τέλειοι...Ρώτα έναν που παίρνει 700 ευρώ και γαμιεται όλη μέρα αν θα προτιμούσε δημόσιο με τα ίδια λεφτά και τσέκαρε απάντηση...Αν πει όχι λέει ψέμματα...
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.356
Κριτικές
1
Like
2.987
Πόντοι
456
Για να είσαι υψηλόμισθος στο δημόσιο θέλει πτυχία...Ξέρω κοπέλα που πέρασε εθνική σχολή δημόσιας διοίκησης η οποία είχε τελειώσει άριστα το πτυχίο της κι έδωσε εξετάσεις δύσκολες για να μπει...Τώρα είναι 30 χρονών και παίρνει 1200 περίπου αλλά διάβασε δεν ξυνόταν....
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.631
Κριτικές
57
Like
6.800
Πόντοι
5.406
Για να είσαι υψηλόμισθος στο δημόσιο θέλει πτυχία...Ξέρω κοπέλα που πέρασε εθνική σχολή δημόσιας διοίκησης η οποία είχε τελειώσει άριστα το πτυχίο της κι έδωσε εξετάσεις δύσκολες για να μπει...Τώρα είναι 30 χρονών και παίρνει 1200 περίπου αλλά διάβασε δεν ξυνόταν....
1200????
Μηπως την βρισκουμε στις Μαλβιδες για διακοπες την κοπελα?
:grin: :grin: :grin:
 

dimitris(2)

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2020
Μηνύματα
109
Like
113
Πόντοι
1
στην Ολλανδία βασικός μισθός είναι 1600 σε δουλειές όπως αποθήκη που με υπερωρίες μπορεί κάποιος να φτάνει τα 2000 άμα βγάλεις και το ενοίκι άνετα παίρνεις 1200 καθαρά τώρα για Ελλάδα κάποιος που παίρνει 600 δε ζει με τίποτα
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.295
Κριτικές
62
Like
44.949
Πόντοι
9.297
στην Ολλανδία βασικός μισθός είναι 1600 σε δουλειές όπως αποθήκη που με υπερωρίες μπορεί κάποιος να φτάνει τα 2000 άμα βγάλεις και το ενοίκι άνετα παίρνεις 1200 καθαρά τώρα για Ελλάδα κάποιος που παίρνει 600 δε ζει με τίποτα
Αναλογα που είσαι....στην Αθήνα και την Θεσσαλονίκη όπως και στην Κρήτη και λοιπά τουριστικά μέρη , με τίποτα .
Σε πόλεις με κάτω από 50.000 πληθυσμο έστω οριακά παλεύεται η κατάσταση....
 

komarov

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2021
Μηνύματα
606
Like
1.296
Πόντοι
206
στην Ολλανδία βασικός μισθός είναι 1600 σε δουλειές όπως αποθήκη που με υπερωρίες μπορεί κάποιος να φτάνει τα 2000 άμα βγάλεις και το ενοίκι άνετα παίρνεις 1200 καθαρά τώρα για Ελλάδα κάποιος που παίρνει 600 δε ζει με τίποτα
Φίλε μου λογικά δεν έχεις ζήσει ή δουλέψει στην Ολλανδία, ο βασικός μισθός είναι 1400€ αλλά οι συμβάσεις εργασίας που υπογράφεις είναι ημερήσιες ή εβδομάδιες δλδ αν σε πονέσει η μέση ή αν σπάσεις χέρι πόδι απευθείας δεν σε ανανεώνουν την σύμβαση. Το ταμείο ανεργίας είναι 4 μήνες το 70% του μισθού σου. Επίσης ξέχασες να αναφέρεις ότι πληρώνεις το ελάχιστο 100€ για ιατρική περίθαλψη που δεν σε καλύπτει για τίποτα, τώρα σπίτι 400€ εσύ που βρήκες θα ήθελα να το ήξερα εγώ όταν ζούσα 800€ ήταν για σπίτι 25τμ και για να το νοικιάσεις ήθελε ένα κάρο χαρτιά. Όταν δούλευα Ολλανδία με καθαρό μισθό λίγο πάνω από 3500€ δεν με έμειναν κ πολλά στην άκρη...
 

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.308
Like
2.967
Πόντοι
456
Για να είσαι υψηλόμισθος στο δημόσιο θέλει πτυχία...Ξέρω κοπέλα που πέρασε εθνική σχολή δημόσιας διοίκησης η οποία είχε τελειώσει άριστα το πτυχίο της κι έδωσε εξετάσεις δύσκολες για να μπει...Τώρα είναι 30 χρονών και παίρνει 1200 περίπου αλλά διάβασε δεν ξυνόταν....


1200 μικτα θα εννοεις μαλλον

καθαρα ειναι γυρω στο χιλιαρι :hi:
 

sargiris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Μαΐ 2006
Μηνύματα
724
Κριτικές
8
Like
762
Πόντοι
366
Το δημόσιο έχει την "ασφάλεια" του μήνας μπαίνει μήνας βγαίνει.
Η πλειοψηφία στην επαρχία τουλάχιστον, είναι συγγενείς.
Στο χώρο που εργάζομαι εγώ, 5 επώνυμα είναι όλα κι όλα στο δημαρχείο!
Οι περισσότεροι όντως ξύνονται, υπάρχει όμως και μια μειοψηφία (ως συνήθως συμβασιούχοι όπως κι εγώ) που βγάζουν την δύσκολη δουλειά για 3,60 όπως εύστοχα ειπώθηκε.
Να μην πω για τους ντεμεκ συνδικαλιστές που δουλεύουν όλο τον κόσμο και δεν έχουν εμφανιστεί στην δουλειά ποτέ!
Προσωπικά θα αναφέρω ότι είμαι συμβασιούχος 9 μήνες και 3 μήνες πηγαίνω κανονικά στην δουλειά μου χωρίς σχέση εργασίας, γιατί είμαι μόνος μου στο αντικείμενο, έχω δημιουργήσει κάτι ωραίο και δεν θέλω αυτούς τους 3 μήνες να πάει στράφι ο κόπος όλων αυτών των μηνών.
Ευχαριστώ εννοείται ότι δεν θα ακούσω ποτέ κι από κανέναν, αλλά τουλάχιστον νιώθω πολύ καλά με τον εαυτό μου.
 

kafearkoudas

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
4.112
Κριτικές
26
Like
17.835
Πόντοι
4.496
Ο δημόσιος υπάλληλος έχει χάσει την αξία που είχε παλιά στην αγορά του μουνιού. Τώρα απλά παίρνει τα υποδέλοιπα από κάποιες που έχουν ξεμείνει, ανύπαντρες με μυαλά (να δέσω το γάιδαρό μου, φτωχικά), εκτός αν κατέχεις θέση που σε παίρνει να κάνεις ψιλοδουλίτσες με χαρτζιλίκι (μαύρο), προϊστάμενος σε συγκεκριμένα τμήματα ασούμε ή στις άδειες καταστημάτων, άδειες οικοδομών κλπ. Επίσης έχουν πέραση σε αλλοδαπές (όχι μουνάρες) πρώτης γενιάς και έχεις και σπίτι στη Βουλγαρία άμα λάχει!!!
 

komarov

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2021
Μηνύματα
606
Like
1.296
Πόντοι
206
1200 μικτα θα εννοεις μαλλον

καθαρα ειναι γυρω στο χιλιαρι :hi:
Όταν τελειώσεις σχολή δημόσιας διοίκησης μαζί με ένα μεταπτυχιακό (που είναι αυτονόητο) το αρχικό σου μεροκάματο είναι λίγο αυξημένο οπότε κάπου εκεί τα καθαρά είναι 1200€ (τα μικτά είναι γύρω στα 1800€) μετά η αύξηση κάθε δύο χρόνια είναι περίπου 30-40€ χωρίς τα επιδόματα θέσης. Μιλάμε φυσικά για μια σχολή που δίνεις εξετάσεις σε τρία πολύ δύσκολα μαθήματα με τεράστια ύλη αφού μπεις είναι δύο χρόνια όπου σε πληρώνουν περίπου 800€ καθαρά ή λίγο λιγότερα. Όπως καταλαβαίνει κάποιος δεν αξίζει από οικονομική άποψη αυτή την στιγμή μια θέση στο δημόσιο ούτε κεκεπουρι είσαι. Επίσης σε όλες τις υπηρεσίες υπάρχουν ελάχιστοι άνθρωποι κ η δουλειά μπόλικη οπότε νεύρα, στρες κλπ μπορεί εύκολα να τα μεταφέρεις σπίτι..
 

komarov

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2021
Μηνύματα
606
Like
1.296
Πόντοι
206
Και κάτι ακόμα σήμερα για να ζεις αξιοπρεπώς στην Β.Ελλαδα δεν ξέρω για Αθήνα κλπ θέλεις 2000€ τον μήνα καθαρά, Αν έχεις δικό σου σπίτι τότε σίγουρα 1600€ καθαρά το ελάχιστο οι μισθοί 1000-1200€ είναι πείνας.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
Ο δημόσιος υπάλληλος έχει χάσει την αξία που είχε παλιά στην αγορά του μουνιού. Τώρα απλά παίρνει τα υποδέλοιπα από κάποιες που έχουν ξεμείνει, ανύπαντρες με μυαλά (να δέσω το γάιδαρό μου, φτωχικά), εκτός αν κατέχεις θέση που σε παίρνει να κάνεις ψιλοδουλίτσες με χαρτζιλίκι (μαύρο), προϊστάμενος σε συγκεκριμένα τμήματα ασούμε ή στις άδειες καταστημάτων, άδειες οικοδομών κλπ. Επίσης έχουν πέραση σε αλλοδαπές (όχι μουνάρες) πρώτης γενιάς και έχεις και σπίτι στη Βουλγαρία άμα λάχει!!!

Ίσα ίσα,που τώρα η αξία του είναι στα ύψη.

Και αν ξέρει να χρησιμοποιήσει καλά αυτό το χαρτί και δεν παντρευτεί την πρώτη που θα βρει,θα γαμήσει πολλές 25-30+ που ψάχνονται για γάμους.

Εδώ άλλες με άνεργους πηδιούνται και κάνουν σχέσεις,με δ.υ δε θα κάνουν;
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.308
Like
2.967
Πόντοι
456
Ο δημόσιος υπάλληλος έχει χάσει την αξία που είχε παλιά στην αγορά του μουνιού. Τώρα απλά παίρνει τα υποδέλοιπα από κάποιες που έχουν ξεμείνει, ανύπαντρες με μυαλά (να δέσω το γάιδαρό μου, φτωχικά), εκτός αν κατέχεις θέση που σε παίρνει να κάνεις ψιλοδουλίτσες με χαρτζιλίκι (μαύρο), προϊστάμενος σε συγκεκριμένα τμήματα ασούμε ή στις άδειες καταστημάτων, άδειες οικοδομών κλπ. Επίσης έχουν πέραση σε αλλοδαπές (όχι μουνάρες) πρώτης γενιάς και έχεις και σπίτι στη Βουλγαρία άμα λάχει!!!


τυπαρα μου κατι ασχετο :grin:

το "Σευχελλες" λειτουργει ακομη στη Σπαρτη?
 

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.308
Like
2.967
Πόντοι
456
Όταν τελειώσεις σχολή δημόσιας διοίκησης μαζί με ένα μεταπτυχιακό (που είναι αυτονόητο) το αρχικό σου μεροκάματο είναι λίγο αυξημένο οπότε κάπου εκεί τα καθαρά είναι 1200€ (τα μικτά είναι γύρω στα 1800€) μετά η αύξηση κάθε δύο χρόνια είναι περίπου 30-40€ χωρίς τα επιδόματα θέσης. Μιλάμε φυσικά για μια σχολή που δίνεις εξετάσεις σε τρία πολύ δύσκολα μαθήματα με τεράστια ύλη αφού μπεις είναι δύο χρόνια όπου σε πληρώνουν περίπου 800€ καθαρά ή λίγο λιγότερα. Όπως καταλαβαίνει κάποιος δεν αξίζει από οικονομική άποψη αυτή την στιγμή μια θέση στο δημόσιο ούτε κεκεπουρι είσαι. Επίσης σε όλες τις υπηρεσίες υπάρχουν ελάχιστοι άνθρωποι κ η δουλειά μπόλικη οπότε νεύρα, στρες κλπ μπορεί εύκολα να τα μεταφέρεις σπίτι..

μηπως προ μνημονιων? εγω γνωστη μουνιτσα(δεν την εχω φαει) απο βορεια που ξεκινησε να φοιτα φετος στον Ταυρο !

και μου ειχε αναφερει τα σχετικα. λογικα το μεταπτυχιακο δινει μπονους στο μισθο?

εν τω μεταξυ αυτη πρεπει να εχει κανει ενα μεταπτυχιακο,δε θυμαμαι που.
 

kafearkoudas

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
4.112
Κριτικές
26
Like
17.835
Πόντοι
4.496

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom