Νέα

Άνδρες δημόσιοι υπάλληλοι και σχέσεις με γυναίκες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cool11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 840
  • Εμφανίσεις 64K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Προσωπικά θα αναφέρω ότι είμαι συμβασιούχος 9 μήνες και 3 μήνες πηγαίνω κανονικά στην δουλειά μου χωρίς σχέση εργασίας, γιατί είμαι μόνος μου στο αντικείμενο, έχω δημιουργήσει κάτι ωραίο και δεν θέλω αυτούς τους 3 μήνες να πάει στράφι ο κόπος όλων αυτών των μηνών.
Ευχαριστώ εννοείται ότι δεν θα ακούσω ποτέ κι από κανέναν, αλλά τουλάχιστον νιώθω πολύ καλά με τον εαυτό μου.
Εννοεις πως πηγαινεις 3 μηνες χωρις να πληρωνεσαι;
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

komarov

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2021
Μηνύματα
606
Like
1.296
Πόντοι
206
Αν δεν αυξηθει ο μεσος μισθος στον ιδιωτικο τομεα,τοτε πολλα παιρνουν ακομα και τωρα,οι δημοσιοι υπαλληλοι!!

:globeos-haha:
O μέσος μισθός στον Ιδιωτικό Τομέα αυτη την στιγμή είναι αρκετά υψηλός σε σχέση με τον δημόσιο. Τωρα φυσικά μην μου συγκρίνεις αποθηκάριο με Διευθυντή στην εφορια.
Πρέπει να μιλάμε για εργασίες που χρησιμοποιούν τις ιδιες γραμματειακές γνώσεις πάνω κατω.
Οπως ειπε και ενας αλλος συναγωνιστής τα θετικά του είναι το εργασιακό ωράριο του αλλα μονο αυτό. Το κακο ειναι πως με αυτα τα χρήματα που παίρνεις δεν γίνεται να μην κανεις και δουλειές στην μαύρη οποτε παλι μια απο τα ίδια εισαι σε θέμα χρόνου.
 

komarov

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2021
Μηνύματα
606
Like
1.296
Πόντοι
206
μηπως προ μνημονιων? εγω γνωστη μουνιτσα(δεν την εχω φαει) απο βορεια που ξεκινησε να φοιτα φετος στον Ταυρο !

και μου ειχε αναφερει τα σχετικα. λογικα το μεταπτυχιακο δινει μπονους στο μισθο?

εν τω μεταξυ αυτη πρεπει να εχει κανει ενα μεταπτυχιακο,δε θυμαμαι που.
Αν ειναι ακομα φοιτητρια στην σχολη δημόσιας διοικησης παιρνει καθαρα γυρω στα 800 αφου τελειωσει νομιζω παει 1200 ή κατι παραπανω επειδη παιρνεις και ενα επίδομα θέσης αλλα ο μισθός μετα μένει εκει και αυξάνει περίπου 30-40ευρω καθε δυο χρόνια.
Αυτη την στιγμή οι πιο ακριβοπληρωμένοι ΔΥ ειναι οι δικαστές αλλα τα καθαρα τους οταν διοριστους ειναι περιπου 2000ευρω που αν τα κανεις μια αναλογια με τον ιδιωτικο τομεα που εχει δωρα ενω ο δημόσιος οχι τοτε τα 2000ευρω γίνονται περίπου 1700ευρω.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.295
Κριτικές
62
Like
44.947
Πόντοι
9.297
Ίσα ίσα,που τώρα η αξία του είναι στα ύψη.

Και αν ξέρει να χρησιμοποιήσει καλά αυτό το χαρτί και δεν παντρευτεί την πρώτη που θα βρει,θα γαμήσει πολλές 25-30+ που ψάχνονται για γάμους.

Εδώ άλλες με άνεργους πηδιούνται και κάνουν σχέσεις,με δ.υ δε θα κάνουν;
Αρκεί να είσαι εντός του κύκλου σου...αν είσαι ξένος μέσα σε ξένους σε περιοχές με υψηλό κόστος ζωής θα είσαι μεροδουλι μεροφα'ι'.Αν είσαι κοντα σε Αθήνα η Θεσσαλονίκη πας αυθημερόν για να ζμπρωξεις σε ιδρύματα.Αλλιως ζήσε Μάη μου.....
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.295
Κριτικές
62
Like
44.947
Πόντοι
9.297

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.295
Κριτικές
62
Like
44.947
Πόντοι
9.297
Ναι.
Μαλακια; Ίσως, αλλά ηθικά έτσι το βλέπω σωστό.
Σου αξίζει βραβείο από την υπηρεσία σου....αν δεν στο δώσουν θα σε αποκαταστήσουμε εμείς εδώ στο bou. κάτοπιν εισηγήσεως μου.
 

dwdeka

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2021
Μηνύματα
180
Κριτικές
12
Like
743
Πόντοι
311
Δηλαδη ενας νεος μηχανολογος μηχανικος,που εργαζεται σε γραφειο,αν εργαζεται
σε σχεση με 1 νεο μηχανολογο μηχανικο,που εργαζεται στο υπουργειο μεταφορων
παιρνουν τα ιδια χρηματα ? :think:

Ποτέ. Ο ΔΥ πάντα περισσότερα
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.631
Κριτικές
57
Like
6.800
Πόντοι
5.406
Δηλαδη ενας νεος μηχανολογος μηχανικος,που εργαζεται σε γραφειο,αν εργαζεται
σε σχεση με 1 νεο μηχανολογο μηχανικο,που εργαζεται στο υπουργειο μεταφορων
παιρνουν τα ιδια χρηματα ? :think:

Ποτέ. Ο ΔΥ πάντα περισσότερα
Στην αρχη παιρνει λιγοτερα, μετα απο 2 χρονια τα ιδια και μετα (αν εχει skills αυτος του ιδιωτικου τομεα) δεν θελει να περναει ουτε σαν ιδεα απ το μυαλο του να ασχοληθει με δημοσιο
 

6Y44

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Οκτ 2018
Μηνύματα
1.764
Κριτικές
56
Like
6.153
Πόντοι
11.836
Στην αρχη παιρνει λιγοτερα, μετα απο 2 χρονια τα ιδια και μετα (αν εχει skills αυτος του ιδιωτικου τομεα) δεν θελει να περναει ουτε σαν ιδεα απ το μυαλο του να ασχοληθει με δημοσιο

η μονιμότητα είναι το βασικότερο κίνητρο συν το ότι οι δημόσιοι παίρνουν και ιδιωτικές δουλειές
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.356
Κριτικές
1
Like
2.987
Πόντοι
456
Παιδιά η κοπέλα που ξέρω εγώ παίρνει 1200 καθαρά αλλά είναι άλλο ο δημόσιος υπάλληλος που βγαίνει από σχολή Δημόσιας Διοίκησης κι άλλο ο "απλός" ας πούμε υπάλληλος....

Για να λάβεις μέρος στον ΑΣΕΠ για τη συγκεκριμένη σχολή θέλει ήδη πτυχίο και οι εξετάσεις είναι δύσκολες....
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.295
Κριτικές
62
Like
44.947
Πόντοι
9.297
η μονιμότητα είναι το βασικότερο κίνητρο συν το ότι οι δημόσιοι παίρνουν και ιδιωτικές δουλειές
Για να πάρει ο Δ.Υ. δουλειά έξω πρέπει να είναι εξοικειωμένος με την ιδέα ότι δεν θα έχει χρόνο για τον εαυτό του ίσως ούτε για να φάει...και θα γίνει περιζήτητος χρηματοδότης αν δεν έχει χρόνο ;Δεν νομίζω....
 

daddycool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2022
Μηνύματα
616
Κριτικές
14
Like
1.698
Πόντοι
496
Νομιζω ο χρόνος είναι ο σημαντικότερος παράγοντας ελκυστικότητας στον ΔΥ, για σχεση πάντα.
Ξερω ζευγαρια που δεν τους ενδιαφέρει τπτ στη ζωή τους, καθε , μα καθε μερα με το που θα σχολάσουν θα πάνε για μπάνιο στη θάλασσα και μετά υπνο, τον χειμώνα για καφε, εκδρομή το ΣΚ, και θεωρούν τα ψωνια στο Σουπερμαρκετ "δουλεια".
Ούτε να φτιάξουν κάτι με τα χερακια τους, ούτε να μαθουν, ενα βιβλίο, ενα χόμπυ έστω, τιποτα.
Ο ανθρωπος που σχολαει στις τρεις και εχει τις αυτες φιλοδοξίες από τη ζωή του είναι ελκυστικός σε ανθρωπο που επίσης τον ενδιαφέρει μόνο το μαμ, κακα και νανι
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.356
Κριτικές
1
Like
2.987
Πόντοι
456
Μια χαρά είναι να είσαι δημόσιος υπάλληλος...Χτυπιούνται όλοι και τους βρίζουν αλλά κρα θα κάνανε να μπαίνανε...

Είναι άσχημο να έχεις σουκου ελεύθερα ,γιορτές, αργίες, σταθερό ωράριο και μονιμότητα ? Οκ τα λεφτά είναι γύρω στο 1000ρικο αλλά ποιος τα παίρνει ιδιωτικός χωρίς να γαμιεται όλη την ημέρα ?

Δημόσιο και πάλι δημόσιο...Χρόνο έχεις μια χαρά για σχέσεις, γαμήσια και ο,τι άλλο θες....Δραστηριότητες ? Αραλίκι και καφέδες ? Διακοπές ?

Μόνο δημόσιο...:rockon:
 

6Y44

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Οκτ 2018
Μηνύματα
1.764
Κριτικές
56
Like
6.153
Πόντοι
11.836
Για να πάρει ο Δ.Υ. δουλειά έξω πρέπει να είναι εξοικειωμένος με την ιδέα ότι δεν θα έχει χρόνο για τον εαυτό του ίσως ούτε για να φάει...και θα γίνει περιζήτητος χρηματοδότης αν δεν έχει χρόνο ;Δεν νομίζω....

σαν υπάλληλος ή συνεργαζόμενος θα πάει όχι σαν αφεντικό. Ξέρω 1-2 περιπτώσεις που το κάνουν
 

daddycool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2022
Μηνύματα
616
Κριτικές
14
Like
1.698
Πόντοι
496
Μια χαρά είναι να είσαι δημόσιος υπάλληλος...Χτυπιούνται όλοι και τους βρίζουν αλλά κρα θα κάνανε να μπαίνανε...

Είναι άσχημο να έχεις σουκου ελεύθερα ,γιορτές, αργίες, σταθερό ωράριο και μονιμότητα ? Οκ τα λεφτά είναι γύρω στο 1000ρικο αλλά ποιος τα παίρνει ιδιωτικός χωρίς να γαμιεται όλη την ημέρα ?

Δημόσιο και πάλι δημόσιο...Χρόνο έχεις μια χαρά για σχέσεις, γαμήσια και ο,τι άλλο θες....Δραστηριότητες ? Αραλίκι και καφέδες ? Διακοπές ?

Μόνο δημόσιο...:rockon:
Δηλαδή εμείς οι ΕΕ δεν εχουμε ΟΠΟΙΟ ΣΚ θέλουμε, ή οποίο απόγευμα θελουμε ελεύθερο; Πρέπει να τα έχω ΟΛΑ?
ΥΓ: Αν φτιαξεις πετατεία, €1000 βγαινουν με τρεις μερες δουλεια και τρεις μερες καφέδες
 

komarov

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2021
Μηνύματα
606
Like
1.296
Πόντοι
206
Δηλαδη ενας νεος μηχανολογος μηχανικος,που εργαζεται σε γραφειο,αν εργαζεται
σε σχεση με 1 νεο μηχανολογο μηχανικο,που εργαζεται στο υπουργειο μεταφορων
παιρνουν τα ιδια χρηματα ? :think:
Λεω ακριβώς το αναποδο οτι δεν παιρνουν τα ιδια χρήματα αυτος που ειναι στον ιδιωτικό τομεα θα καθαριζει καθαρα τον μηνα 1500-1600 το λιγοτερο μαζι με δυο μισθους δωρα δλδ +3200ευρω τον χρονο συνολικες ετησιες απολαβες θα ειναι περιπου 22.000ευρω Ο ίδιος αν δούλευε στον Δημόσιο θα καθάριζε κανενα 800-900ευρω τον μηνα χωρις δωρα δλδ ετήσιες απολαβες περίπου 10.500 μιλάμε δλδ για τα μισά λεφτα!
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.356
Κριτικές
1
Like
2.987
Πόντοι
456
Δηλαδή εμείς οι ΕΕ δεν εχουμε ΟΠΟΙΟ ΣΚ θέλουμε, ή οποίο απόγευμα θελουμε ελεύθερο; Πρέπει να τα έχω ΟΛΑ?
ΥΓ: Αν φτιαξεις πετατεία, €1000 βγαινουν με τρεις μερες δουλεια και τρεις μερες καφέδες
Εγώ προσωπικά όσους ξέρω που δουλεύουν εκτός Δημοσίου είναι όλη μέρα έξω για 600 και 800 ευρώ.

Φίλος που δουλεύει σε κατασκευαστική πάει κάθε μέρα πλην Κυριακής από τις 7 μισή το πρωί μέχρι 8 το βράδυ για 800 ευρώ...Με σπουδές το παιδι και μεταπτυχιακό...

Άλλη γνωστή μου δικηγόρος τα ίδια, έχει φρικάρει γιατί 5 χρόνια τώρα δεν ανεβαίνει και σκέφτεται να δώσει για δικαστής...δημόσιος υπάλληλος δηλαδή...

Δεν διαφωνώ μαζί σου ,σαφώς και πολλοί ελεύθεροι επαγγελματίες είναι μια χαρά αλλά αυτό που όλοι κράζουν τους δημόσιους κάπου έχει κουράσει...
 

komarov

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2021
Μηνύματα
606
Like
1.296
Πόντοι
206
η μονιμότητα είναι το βασικότερο κίνητρο συν το ότι οι δημόσιοι παίρνουν και ιδιωτικές δουλειές
Για να παρεις ιδιωτικη δουλεια νομιμα θελει να εχεις αδεια ιδιωτικου εργου και ελαχιστες υπηρεσιες το δέχονται.. Επίσης η φορολογια περα τον κανονικον κρατησεων εχει και ενα καπελο οπου στο τελος θα παρεις το 55-60% απο τα μικτά λεφτά της εργασίας σου οποτε δεν συμφερει κανενα να τον κανει. Μονοδρομος ειναι τα μαυρα και αυτά δεν ειναι για ολους π.χ. αν εισαι αστυνομικος σιγουρα θα πουλας προστασία αλλα δεν το κανουν ολοι αυτο ίσως μερικοι που δουλευουν ΟΠΚΕ, ΔΙΑΣ, Ασφάλεια και το έχουν, αν εισαι εφοριακος δουλεύεις και σαν λογιστης το βραδυ και υπογραφει αλλος για εσενα κλπ κλπ
 

komarov

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2021
Μηνύματα
606
Like
1.296
Πόντοι
206
Εγώ προσωπικά όσους ξέρω που δουλεύουν εκτός Δημοσίου είναι όλη μέρα έξω για 600 και 800 ευρώ.

Φίλος που δουλεύει σε κατασκευαστική πάει κάθε μέρα πλην Κυριακής από τις 7 μισή το πρωί μέχρι 8 το βράδυ για 800 ευρώ...Με σπουδές το παιδι και μεταπτυχιακό...

Άλλη γνωστή μου δικηγόρος τα ίδια, έχει φρικάρει γιατί 5 χρόνια τώρα δεν ανεβαίνει και σκέφτεται να δώσει για δικαστής...δημόσιος υπάλληλος δηλαδή...

Δεν διαφωνώ μαζί σου ,σαφώς και πολλοί ελεύθεροι επαγγελματίες είναι μια χαρά αλλά αυτό που όλοι κράζουν τους δημόσιους κάπου έχει κουράσει...
Δεν ξερω για αλλα επαγγελματα αλλα για επαγγελματα που εχεις δικαιωμα υπογραφης οπως π.χ. δικηγορος αν σε λεει οτι βγαζει 800ευρω ή σε κοροιδευει ή δεν το εχει γενικα. Σκέψου οτι για να βγει ενα διαζύγιο θελεις να δωσεις το λιγοτερο 700ευρω και τα παραβολα ειναι 150-200ευρω σκέψου οτι για να βγάλει μια συνταξη σου ζητάνε μια συνταξη δλδ 600-700ευρω και δεν εχει παραβολα μονο αγκαρια και να ξερεις τους νομους, σκεψου οτι για να σε καθαρισουν κανενα ακινητο σου απο το δανειο ζητάνε το λιγότερο 1500ευρω. Αλλα και τελείος αμπαλος να εισαι μια μετάφραση η σελίδα θελει 20-30ευρω ή μια αίτηση να κανει για τον ΑΣΕΠ ζητάνε 50-60ευρω+
Το ίδιο για Μηχανικούς όποιος ειναι Μηχανολογος, Τοπογράφος, Ηλεκτρολόγος Μηχανικός, Χημικος Μηχανικος και λεει οτι δεν βγαζει ή λεει ψεμματα ή απλα ειναι ατυχος
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom