Νέα

Άνδρες δημόσιοι υπάλληλοι και σχέσεις με γυναίκες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα cool11
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 840
  • Εμφανίσεις 64K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006

komarov

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2021
Μηνύματα
606
Like
1.296
Πόντοι
206
στο δημο μου ερχονται ατομα απο την αλλη ακρη της αθηνας για αν δουλεψουν σκουπιδιαρηδες,αυτο πιστευω τα λεει ολα για το δημοσιο,ολοι θα θελαμε να δουλευομε 2 ωρες τη μερα πενταημρεο και να παιρνουμε 1200 το μηνα,και1500 ο οδηγος..σκεψου τωρα ποσοι αστυνομικοι κανουνε δευτερες δουλειες ως σεκιουριτι σε εφοπλιστες.Η ποσοι γιατροι του δημοσιου εχουν ιδιωτικο ιατρειο..Γιατι ο αλλος στο δημοσιο ειναι ξεκουραστος και μπορει ανετα να κανει δαευτερη δουλεια
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


και γιστι δεν δηλωνεις παραιτηση να πας στον ιδιωτικο τομεα τυπε?
Ρε φίλε κάνε αιτηση και εσύ να πας να δουλέψεις, όχι δεν δίνουν τρελά λεφτά αλλά σου δίνουν ένσημο και σταθερό μισθό.
Δεν είναι παράνομο να κάνεις δεύτερη δουλειά ούτε στο δημόσιο ούτε στον ιδιωτικό τομέα, στο δημόσιο παίρνεις απλά μια άδεια ιδιωτικού έργου. Φυσικά τα μπραβιλικια σε εφοπλιστές είναι παράνομα, αλλά εσύ θα δουλεύες πότε στην ΕΚΑΜ για 800€ και να αντιμετωπίζεις κάθε μέρα σκληρούς κακοποιούς; Φυσικά και όχι, απλά η ΕΚΑΜ είναι το διαβατήριο για την δεύτερη δουλειά σου. Από την άλλοι γιατροί και δικηγόροι δικαιούνται να ανοίγουν γραφεία.
Τέλος για να το κλείσω αν είσαι οδηγός και λιγουρευεσαι μια θέση στο δημόσιο σίγουρα δεν τα ξέρεις καλα και σε έχουν πληροφόρηση λάθος ή είσαι κοντά στην σύνταξη κάνε κανένα ευρωπαϊκό ταξίδι και βγάλε χοντρά λεφτά.
 

komarov

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2021
Μηνύματα
606
Like
1.296
Πόντοι
206
γιατι αμα ειχε τοσα λεφτα θα επαιρνε καποιον πιο ομορφο με πιο πολλα λεφτα
Φίλε μου η κοπέλα μου βγάζει δύο με τρεις φορές πάνω τα χρήματα που βγάζω εγώ. Είναι κακό; Είμαι περήφανος για εκείνη έχει ένα δικηγορικό γραφείο και πάει καλά.. Με την λογική σου να έβλεπα μόνο κοπέλες που βγάζουν κάτω από 1000€? Για να πεινάμε μαζί η για να νιώθω πιο άντρας εγώ;
 
Εγγρ.
20 Σεπ 2021
Μηνύματα
1.438
Like
1.410
Πόντοι
216
  • Αγάπη
Αντιδράσεις: alex71

komarov

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2021
Μηνύματα
606
Like
1.296
Πόντοι
206

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.586
Like
17.706
Πόντοι
3.656
Ούτε η ΔΕΗ ο ΟΤΕ η ΕΥΔΑΠ ο ΟΣΕ ΔΕΝ είναι δημόσιο. Ιδιωτικές εταιρείες είναι και δίνουν ότι μισθούς θέλουν.
Οι Δημόσιες υπηρεσίες έχουν το ενιαίο μισθολόγιο.
Αυτοί που παίρνουν τα 2800€ το μήνα, είχαν διοριστεί όταν ήταν δημόσιο . Και θα παίρνουν αυτά μισθά μέχρι το 2030 .
Αυτοί που προσέλαβαν ως ιδιωτικές εταιρείες , παίρνουν πολύ λιγότερα.
Σίγουρα εδώ μέσα , είναι κάμποσοι . Των 2800€ εννοώ.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
Φίλε μου η κοπέλα μου βγάζει δύο με τρεις φορές πάνω τα χρήματα που βγάζω εγώ. Είναι κακό; Είμαι περήφανος για εκείνη έχει ένα δικηγορικό γραφείο και πάει καλά.. Με την λογική σου να έβλεπα μόνο κοπέλες που βγάζουν κάτω από 1000€? Για να πεινάμε μαζί η για να νιώθω πιο άντρας εγώ;

Στον πρώτο καυγά όμως που θα στο πετάξει,μην σε δούμε κι εσένα θέμα στο bou...
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.111
Κριτικές
10
Like
1.544
Πόντοι
506
Για εμένα το πρόβλημα ξεκινάει από τον λαό...ο Έλληνας γούσταρε επί χρόνια να χώνεται και να χώνει στο Δημόσιο με αντάλαγμα την ψήφο και το ρουσφέτι...γούσταρε να βγάζει κυβερνήσεις που μοίραζαν δανεικό χρήμα για να ζει και η κυραμαρία στο χωριό πλούσια ζωή...γούσταρε να παίρνει δάνεια και πιστωτικές και να πιστολιάζει μετά...και προφανώς γούσταρε την διαφθορά του κράτους όσο διόριζε τα παιδιά του σε θέσεις με πολλά λεφτά και επιδόματα.

Μόλις τελείωσε το χρήμα το 2010 θυμήκε ο μπάρμπας που έβγαζε πασοκ 20 χρόνια να κατέβεισ το σύνταγμα να διαμαρτυρηθεί. Δε λέω τομάρια οι πολιτικοί...διέπραξαν προμελετημένο έγκλημα...αν ο μπάρμπας έβγαλε 10 οι πολιτικά εμπλεκόμενοι έβγαλαν 1.000.000....

αλλά σήμερα αυτή την σιχαμένη νοωτροπία πληρώνουμε...και αυτή είναι η μεγάλη διαφορά στις απόψεις μας με τον Δημόσιο υπάλληλο που συζητούσαμε πιο πάνω...στην Ελλάδα έμαθε η κοινωνία να πληρώνεται και να απαιτεί χωρίς να παράγει το ανάλογο έργο...ακόμα υπάρχουν αυτά....όλοι ονειρεύονται τα επιδόματα και ψηφίζουν όποιον τάξει τα πιο πολλα.

Το πρόβλημα είναι οτι αυτοί που παράγουν έργο παίρνουν λίγα για να παίρνουν πολλά αυτοί που νομίζουν ότι το να πατήσουν το πόδι τους στην υπηρεσία τους είναι δουλειά.
Δεν ειμαστε ολοι ιδιοι. Το σχολιο σου το επιβεβαιωνει και εγω θα μπορουσα να μπω στο δημοσιο αλλα απο επιλογη δεν το εκανα ακομα και συγγενεις μου δεν δεχτηκαν να προσκινησουν, να γινουν γκιαουριδες στο κομμα. Δεν μπορουμε να κρινουμε το συνολο απο μειοψηφιες.

Πχ, οταν δωθηκε στον λαο να εκφραστει με δημοψηφισμα αυτος επελεξε το δυσκολο, αλλα τον σωστο δρομο. Οι κλοουν της αριστερας κ της προοδου τον προδωσανε.

Ο ανθρωπος εχει μια ροπη στο κακο, ποιος αρνειτε το χρημα οταν του το δεινουν, ελαχιστοι. Εαν το αφεντικο τρελαθηκε και το σκορπαει; Αλλα τα σκορπαει γιατι τρελαθηκε; ή γιατι κατι αλλο συνεβαινε. Ησουν στην αγορα εκεινη τη περιοδο;

ΠΑντος οσον αφορα το δημοσιο, εχω δει μεγαλη διαφορα απο τοτε που ξεκινησε το ασεπ. Σε υπηρεσιες οπως τα κεπ, σε λιγοτερο βαθμο με εφορεια.

Το προβλημα ειναι η επιλογη ψηφου, αυτοι που μας εφεραν εδω συνεχιζουν να κυβερνανε, επειδη δεν ψιφιζουμε με κριτηρια
 

komarov

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2021
Μηνύματα
606
Like
1.296
Πόντοι
206
Στον πρώτο καυγά όμως που θα στο πετάξει,μην σε δούμε κι εσένα θέμα στο bou...
Φίλε είναι τι θέλεις. Αν εσένα σε ψήνει μια άνεργη η χαμηλόμισθη γυναίκα γιατί νομίζεις ότι την κουμαντάρεις καλύτερα να την πάρεις. Εγώ θέλω μια γυναίκα έξυπνη δυναμική που αν πάθω τίποτα αύριο πχ αν με χτυπήσει κανένα αυτοκίνητο ή κανένας καρκίνος να μπορεί να μεγαλώσει τα παιδιά μας.
Κ φυσικά όταν είναι καθημερινές μαγειρεύω εγώ, γιατί αυτή δουλεύει όλη μερα, την βοηθάω στην δουλειά της κλπ κλπ δεν θέλω δούλα ούτε υπηρέτρια σύντροφό θέλω..
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.840
Κριτικές
21
Like
10.955
Πόντοι
4.546
Φίλε είναι τι θέλεις. Αν εσένα σε ψήνει μια άνεργη η χαμηλόμισθη γυναίκα γιατί νομίζεις ότι την κουμαντάρεις καλύτερα να την πάρεις. Εγώ θέλω μια γυναίκα έξυπνη δυναμική που αν πάθω τίποτα αύριο πχ αν με χτυπήσει κανένα αυτοκίνητο ή κανένας καρκίνος να μπορεί να μεγαλώσει τα παιδιά μας.
Κ φυσικά όταν είναι καθημερινές μαγειρεύω εγώ, γιατί αυτή δουλεύει όλη μερα, την βοηθάω στην δουλειά της κλπ κλπ δεν θέλω δούλα ούτε υπηρέτρια σύντροφό θέλω..
:hi::hi::hi:
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
Εγώ θέλω μια γυναίκα έξυπνη δυναμική που αν πάθω τίποτα αύριο πχ αν με χτυπήσει κανένα αυτοκίνητο ή κανένας καρκίνος να μπορεί να μεγαλώσει τα παιδιά μας

Που θα τα μεγαλώνει με τον επόμενο,δεν πιστεύω να σε πειράζει

Ή νομίζεις ότι θα κάθεται να σε κλαίει;
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
Κ φυσικά όταν είναι καθημερινές μαγειρεύω εγώ, γιατί αυτή δουλεύει όλη μερα, την βοηθάω στην δουλειά της κλπ κλπ δεν θέλω δούλα ούτε υπηρέτρια σύντροφό θέλω..

Σιγά μην μαγειρεύουμε κιόλας

Ρε πάτε καλά,τι beτάδες έχετε γίνει;Τρίζουν τα κόκκαλα των παππούδων μας
 

komarov

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2021
Μηνύματα
606
Like
1.296
Πόντοι
206
Που θα τα μεγαλώνει με τον επόμενο,δεν πιστεύω να σε πειράζει

Ή νομίζεις ότι θα κάθεται να σε κλαίει;
Αν πεθάνω θέλω η γυναίκα μου να τα μεγαλώνει με τον καλύτερο τρόπο και ας βρει και άλλο.
Στην τελικη εσύ νομίζεις ότι είμαστε 40 χρόνια πίσω.
Γνώρισα πολλές κοπέλες με εισόδημα 500€-700€ που ήθελαν ταξίδια και καλά αυτοκίνητα εξόδους σε ακριβά μαγαζιά κλπ κλπ κ όλη μέρα γκρίνια.
Ευτυχώς έχω δει κ κοπέλες με εισοδήματα 3000+ που καμιά τέτοια απαίτηση δεν έχουν από εμένα..
Στην τελική εγώ τις δίνω και ώθηση για την δουλειά της και τις λέω πως αν δεν αντέχει άλλο πίεση κλπ ο μισθός μου είναι εκεί για να μας στηρίξει και τους δύο, πολύ σημαντικό να υπάρχει η σιγουριά..
 

komarov

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2021
Μηνύματα
606
Like
1.296
Πόντοι
206
Σιγά μην μαγειρεύουμε κιόλας

Ρε πάτε καλά,τι beτάδες έχετε γίνει;Τρίζουν τα κόκκαλα των παππούδων μας
Για αυτό το έγραψα γιατί σας κόβω για τρελά αρσενικά όλους σας. Κ θα μαγειρέψω και θα καθαρίσω αν εγώ δουλεύω 8 ώρες και αυτή 14ωρες..
 

Mpratan

Μέγας
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.840
Κριτικές
21
Like
10.955
Πόντοι
4.546
Για αυτό το έγραψα γιατί σας κόβω για τρελά αρσενικά όλους σας. Κ θα μαγειρέψω και θα καθαρίσω αν εγώ δουλεύω 8 ώρες και αυτή 14ωρες..
Surprised Well Done GIF by NBC
χωρίς ειρωνεία!
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.833
Κριτικές
2
Like
6.362
Πόντοι
1.336
Το έχω ξαναπεί δύσκολες οι ανθρώπινες σχέσεις .Δεν έχω σχέση (δουλεύω στην αστυνομία .Δύσκολο πολύ να βρεις δουλειά στην Ελλάδα .Είναι σίγουρη δουλειά παρολου που είναι κάποιες φορες επικινδυνη .Είμαι υπαρχιφυλακας .).Εύχομαι σε όλους το καλύτερο .
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
Για αυτό το έγραψα γιατί σας κόβω για τρελά αρσενικά όλους σας. Κ θα μαγειρέψω και θα καθαρίσω αν εγώ δουλεύω 8 ώρες και αυτή 14ωρες..

Α και θα δουλεύεις και θα μαγειρεύεις κιόλας.Μάλιστα

Τί καυλωτικό για την γυναίκα να γυρνάει σπίτι και να σε βλέπει με την ποδίτσα

Φοβάμαι ότι κάποια στιγμή θα σε δούμε στις ειδήσεις τύπε,μακάρι να βγω ψεύτης
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.299
Κριτικές
62
Like
44.956
Πόντοι
9.297
Α και θα δουλεύεις και θα μαγειρεύεις κιόλας.Μάλιστα

Τί καυλωτικό για την γυναίκα να γυρνάει σπίτι και να σε βλέπει με την ποδίτσα

Φοβάμαι ότι κάποια στιγμή θα σε δούμε στις ειδήσεις τύπε,μακάρι να βγω ψεύτης
Το θέμα είναι να τα βρίσκουν μεταξύ τους...ο συναγωνιστής μπορεί να είναι καλύτερος στο μαγείρεμα.Το αίσθημα μπορεί να έχει καλύτερες επιδόσεις στο σιδέρωμα.
Γιατί είναι ντροπή να μαγειρεύει άνδρας;Δεν μαγειρεύουν όσοι είναι τελείως άχρηστοι στην κουζίνα,όσοι είναι προνομιούχοι και δεν χρειάζεται να ψάχνουν για μαγειρεμένο φαγητό και οσοι ανήκουν ταυτόχρονα και στις δύο παραπάνω κατηγορίες.Οι υπόλοιποι είναι άξιοι βιοπαλαιστές που εργάζονται και εκτός σπιτιού αλλά και εντός με τα νοικοκυρικα.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.792
Πόντοι
3.656
Το θέμα είναι να τα βρίσκουν μεταξύ τους...ο συναγωνιστής μπορεί να είναι καλύτερος στο μαγείρεμα.Το αίσθημα μπορεί να έχει καλύτερες επιδόσεις στο σιδέρωμα.
Γιατί είναι ντροπή να μαγειρεύει άνδρας;Δεν μαγειρεύουν όσοι είναι τελείως άχρηστοι στην κουζίνα,όσοι είναι προνομιούχοι και δεν χρειάζεται να ψάχνουν για μαγειρεμένο φαγητό και οσοι ανήκουν ταυτόχρονα και στις δύο παραπάνω κατηγορίες.Οι υπόλοιποι είναι άξιοι βιοπαλαιστές που εργάζονται και εκτός σπιτιού αλλά και εντός με τα νοικοκυρικα.

Το αίσθημα προφανώς δεν θα'χει ιδέα απο νοικοκυριό.

Τί να πω,αν υπάρχουν ξεφτίλες που κάθονται να μαγειρεύουν στις γυναίκες τους,δεν μας εκφράζουν.Οι ίδιοι αν μπορούσαν να μείνουν και έγκυες για να μην πονέσει το 'αίσθημα',θα το έκαναν.

Που είστε ρε παππούδες να δείτε την κατάντια των απογόνων σας
 

komarov

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2021
Μηνύματα
606
Like
1.296
Πόντοι
206
Α και θα δουλεύεις και θα μαγειρεύεις κιόλας.Μάλιστα

Τί καυλωτικό για την γυναίκα να γυρνάει σπίτι και να σε βλέπει με την ποδίτσα

Φοβάμαι ότι κάποια στιγμή θα σε δούμε στις ειδήσεις τύπε,μακάρι να βγω ψεύτης
Περίμενε ρε φίλε, όταν ζούσα μόνος με καθάριζε άλλος η με μαγείρευε άλλος; Τώρα τι άλλαξε δλδ; Τι θεωρείς δλδ ότι νομίζουν ότι είναι καυλωτικο οι γυναίκες; Να δουλεύουν 14 ώρες μέσα στο στρες και να έρχονται σπιτι κ εγώ να έχω τα πόδια στον καναπέ; Σόρρυ φίλε αν συμβεί αυτό έφυγε την άλλη μέρα και καλά θα κάνει. Κ γραμματέας στο γραφείο της είμαι κ ραντεβού κλείνω κλπ κλπ είναι ντροπή; Μακάρι φίλε να υπάρχει συνεννόηση..
Όσο για τις ειδήσεις δεν ξέρω κανένα γνωστό μου στην ηλικία μου δλδ 35 και κάτω, που να μην κάνει το ίδιο.
Αυτό φυσικά θα ίσχυε για την γυναίκα μου είτε έβγαζε 500€ με δουλειά όλη μέρα είτε 5500€, είναι θέμα σεβασμου
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom