Νέα

Αλήτες στρατιωτικοί- αχάριστοι καραβανάδες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα lagonisian
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 59K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Η γνώμη σας

  • Είναι δημόσιοι υπάλληλοι

    Ψήφοι: 61 56,5%
  • Δεν είναι δημόσιοι υπάλληλοι - μπολ εκδοχή

    Ψήφοι: 17 15,7%
  • Πόσο σκασίλα μας όμως..

    Ψήφοι: 30 27,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    108

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
μην το περιπλέκεις χωρίς λόγο...
αν ο λαός δεν ψήφιζε διευθαρμενους πολιτικούς θα μπορούσαμε να μιλάμε για ουτοπίες.
εγώ δεν έδωσα ποτέ εξουσία σε κανένα λαμόγιο άρα δεν έχω καμία ευθύνη..
και τι ευθύνη να έχω στα 28 ?
 

πάρε δρόμο και τράβα στα βουνά να ζήσεις μόνος σου...

 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
Καντε εσεις σωστα τη δουλεια σας με ευγενεια και επαγγελματισμο και δεν υπαρχει περιπτωση να εχετε ποτε προβλημα.
Απλα καλομαθατε ολοι με τις αρπαχτες και σας χαλαει τωρα που πρεπει να στρωσετε κωλο.
Και καπως ετσι κλεισανε ολα τα ρουχαδικα κ ανοιξανε καλαμαδικα και γιαουρταδικα.
Αν αυτα δεν ειναι αρπαχτες, τοτε τι ειναι?

Σε περιπτωση που δεν το ξερεις οι ατομικες εχουν 35% φορο και οι επε κοντα 45% συνολικα

Για φπα δεν λεω, εκει πληρωνει ο πελατης

Και μεταξυ μας δεν εχω δει ελευθερο να ψωλοβρονταει στην δουλεια του, ενω αντιθετα εχω δει πολλους Ιδ υπαλληλους και σχεδον ολους τους δημοσιους. Τωρα για αρπαχτη που λες, εννοειται οτι θα την αρπαξεις με τα δοντια, αλλα σε καμμια περιπτωση δεν ειναι αυτος ο τροπος που καθοριζει την δουλεια σου, γιατι αν το κανεις ετσι σε 2-3 χρονια δεν θα υπαρχεις.

Τελος, ισως ασχετο, αλλα εχω την εντυπωση οτι αυτοι με τα καλαμαδικα και γιαουρταδικα ειναι φρεσκοι στον χωρο, πριν πρεπει να ηταν υπαλληλοι
 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
25
Πόντοι
66
πάρε δρόμο και τράβα στα βουνά να ζήσεις μόνος σου...

πραγματικά το σπίτι μου είναι πάνω σε βουνό 7 χιλιόμετρα από την πόλη,  :2funny: :2funny: :2funny:
τις άκρες μου οικονομηκά τις έχω , και το συμαντηκότερο τη συνείδηση μου καθαρή επίσης....  σε αντίθεση με το κάθε άρρωστο κοματόσκυλο.
εγώ απλά το διασκεδάζω....

υγ
και πούσε , δεν με βόλεψε ποτέ κανείς και δε βρήκα ποτέ έτοιμο τίποτα....
 

Επισκέπτης
Αν ομως δεν εκλεβε κανεις δυ και εε, τοτε δε θα τολμουσε και κανεις πολιτικος να κανει το παραμικρο.

epicpost1.gif
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
ρε κακομοιρα τι κρατος και κρατος λες, το κρατος εισαι εσυ γαμω το κεφαλι μου μεσα
το κρατος το ενα, το κατεστημενο το αλλο, το συστημα το τριτο
δε σε αναγκασε το κρατος να παρεις μεγαλο σπιτι/αυτοκινητο/να χωσεις στο ΧΑ
βρες καμια δουλεια να βαλεις τον κωλο σου κατω να δουλεψεις κ ασε τις θεωριες για το σωκρατη και τον πλατωνα
Θα σου παραθεσω ενα κομματι το οποιο αναφερεται στο συνταγμα της χωρας μας : η έννοια του κράτους δικαίου συνδέεται άμεσα με την αρχή της νομιμότητας (principle of legality) σύμφωνα με την οποία οι αποφάσεις αυτών που έχουν κρατική εξουσία πρέπει να βασίζονται σε σαφείς νομικούς κανόνες που έχουν καθοριστεί από πριν, και να μην μεταβάλλουν εκ των υστέρων και κατά περίπτωση τους νομικούς κανόνες....

το επιασες ; εξακολουθεις να θεωρεις οτι αυτοι που σε εξουσιαζουν και που ενοχλησε να τους λεω  κρατος σε εξουσιαζουν ορθα και δεν καταστρατηγουν το συνταγμα σου βλαπτοντας τα συμφεροντα σου;
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
πραγματικά το σπίτι μου είναι πάνω σε βουνό 7 χιλιόμετρα από την πόλη,  :2funny: :2funny: :2funny:
τις άκρες μου οικονομηκά τις έχω , και το συμαντηκότερο συνείδηση μου καθαρή επίσης....  σε αντίθεση με το κάθε άρρωστο κοματόσκυλο.
εγώ απλά το διασκεδάζω....

υγ
και πούσε , δεν με βόλεψε ποτέ κανείς και δε βρήκα ποτέ έτοιμο τίποτα....

Για τον τραμουντάνα έστω κι αν δεν πήρες μια φορά απόδειξη από το ψιλικατζίδικο της γειτονιάς σου θεωρείσαι συνένοχος κι ότι... τα έφαγες μαζί με τον Πάγκαλο!
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
κ εσυ εξω απ΄το χορο των δυ εισαι τυπε, αρα δε δικαιουσαι να εχεις αποψη
οσο τον πληρωνεις εσυ τον δυ για την υπηρεσια που σου προσφερει, αλλο τοσο σε πληρωνει εκεινος.

Ακτσουαλυ ειχα 3 χρονια συμβαση εργου στο δημοσιο (04-07) :birdman:


Το εχω δει εκ των εσω πολυ καλα, πιστεψε με
 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
25
Πόντοι
66
δηλαδή εσύ τα έκανες όλα σωστά και νόμιμα στην ζωή σου ??

εγώ απλά απολαμβάνω τον κόσμο που μου προσέφεραν οι μεγαλύτεροι μου...
και σε ανθρώπους που δεν έχουν δώσει εξουσία ποτέ σε νδ και πασοκ δείξτε λίγο ταπινότητα...
εγώ ήμουν τυχερός και δεν με κατέστρεψαν οι πολιτικές επιλογές σας, αλλά τράβα να τα πεις αυτά σε ένα άστεγο παιδί στην ηλικία μου...
μεγάλο θράσος να βγάζεις ένα 28 χρονο που δεν ψήφισε ποτέ τα ρεμάλια συνυπεύθηνο!!!!
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
19
Πόντοι
166
εγω νομιζω οτι αυτο το εχεις εσυ κ ολοι οσοι δεν κοβετε αποδειξη σωστα και στην ωρα σας
ο τραμου πληρωνει εφορια θελει δε θελει αφου εχει και παρακρατηση απο το μισθο του
κ αυτο το εχει μια ζωη απο την πρωτη στιγμη που δουλευει
εσενα και κατι αλλα λαμογια σας χαλαει τωρα που μπηκε το αγγουρι και στο δικο σας κωλο, αλλα δε γινεται εσεις να εχετε και αποψη για τον αν πρεπει ή οχι να κοβεται η αποδειξη.
Δεν ειναι θεμα γυφτιας, ειναι θεμα ισοτιτας κ ισονομιας, οι μονοι γυφτοι ειναι οσοι δεν κοβουν αποδειξεις.
μαλακακο τι να κανουμε ετσι ειναι,δεν γιναμε ολοι δημοσιοι υπαληλοι γλυφωντας κωλοτρυπιδες..και να γαμησουμε το κρατος,εμεις βαλαμε κεφαλαιο για να ανοιξουμε ενα μαγαζι παιξαμε το κεφαλι μας κωρονα γραμματα για να ερθει ο καθε γαμημενος πολιτικος πους σας διορισε να ξεσπαει πανω στους ελευθερους επαγγελματιες..
 

Επισκέπτης
Για τον τραμουντάνα έστω κι αν δεν πήρες μια φορά απόδειξη από το ψιλικατζίδικο της γειτονιάς σου θεωρείσαι συνένοχος κι ότι... τα έφαγες μαζί με τον Πάγκαλο!

Και ως εκ τούτου δεν πρέπει να διαμαρτύρεσαι για τις μεγάλες κουταλιές γιατί ο αναμάρτητος και λοιπές πίπες..

Αυτή η μαλακία πάλι με τον αναμάρτητο και το λίθο γιατί θα πρέπει να τη δεχθούμε??
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.272
Πόντοι
8.645
Και ως εκ τούτου δεν πρέπει να διαμαρτύρεσαι για τις μεγάλες κουταλιές γιατί ο αναμάρτητος και λοιπές πίπες..

Αυτή η μαλακία πάλι με τον αναμάρτητο και το λίθο γιατί θα πρέπει να τη δεχθούμε??

Εδώ δεχθήκαμε αυτό που είπε ο άλλος, το ότι οι πολιτικοί παίρνουν θάρρητα από μας και κλέβουν.  :2funny:
Πλέον το "Μαζί τα φάγαμε" πέρασε σε άλλα επίπεδα!
 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
25
Πόντοι
66
Και ως εκ τούτου δεν πρέπει να διαμαρτύρεσαι για τις μεγάλες κουταλιές γιατί ο αναμάρτητος και λοιπές πίπες..

Αυτή η μαλακία πάλι με τον αναμάρτητο και το λίθο γιατί θα πρέπει να τη δεχθούμε??

εκεί στις κομματοσκυλικες συνάξεις που κάνουν τους ποτίζουν τίποτα καλό ?
να ξέρω να πάω και γω αν είναι....
μιλάμε τα άτομα είναι σε μόνιμη παράκρουση.. :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
μαλακακο τι να κανουμε ετσι ειναι,δεν γιναμε ολοι δημοσιοι υπαληλοι γλυφωντας κωλοτρυπιδες..και να γαμησουμε το κρατος,εμεις βαλαμε κεφαλαιο για να ανοιξουμε ενα μαγαζι παιξαμε το κεφαλι μας κωρονα γραμματα για να ερθει ο καθε γαμημενος πολιτικος πους σας διορισε να ξεσπαει πανω στους ελευθερους επαγγελματιες..

Man εγω ανεργος ειμαι που δουλευω μεταφοραι-μετακομισεις οποτε εχει δουλεια.
Ουτε με διορισε κανεις, ουτε κωλοτρυπιδες γλυφω, ποτε δεν το εκανα και ποτε δε θα το κανω.

Εσυ νομιζεις οτι εισαι καποιος και βριζεις αβερτα κουβερτα, τι κεφαλαιο βρε γκασμα που νομιζεις οτι προσφερεις και στο κρατος λες κ εισαι κανας εφοπλιστης.
Γιναν κ οι τσαγκαρηδες σκαφατοι ρε βλαχο?
Οι υπαλληλοι γαμησαν το κρατος ρε χαμενε?
Ο πολιτικος θελει να ξεσπασει μονο πανω στους ελευθερους επαγγελματιες.........
Οκ, δε νομιζω οτι εχει νοημα να συνεχισω την αντιπαραθεση με ατομα μειωμενης αντιληψης..
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
μαλακακο τι να κανουμε ετσι ειναι,δεν γιναμε ολοι δημοσιοι υπαληλοι γλυφωντας κωλοτρυπιδες..και να γαμησουμε το κρατος,εμεις βαλαμε κεφαλαιο για να ανοιξουμε ενα μαγαζι παιξαμε το κεφαλι μας κωρονα γραμματα για να ερθει ο καθε γαμημενος πολιτικος πους σας διορισε να ξεσπαει πανω στους ελευθερους επαγγελματιες..

και επειδή έβαλες κεφάλαιο θα πρέπει να μην πληρώνεις φόρους ?? και μάλιστα όχι να μην πληρώνεις αλλά και να κλέβεις και τον φόρο που σου ακουμπάω για να τον αποδώσεις για λογαριασμό μου στο δημόσιο ??

ωραία λογική ρε...

και ένας μηχανικός κεφάλαιο έβαλε, και ένας δικηγόρος και ενας γιατρός.. ίσως και πολύ μεγαλύτερο από το δικό σου αν λογαριάσεις ότι έφαγε το λιγώτερο τέσσερα χρόνια στα θρανία και ξόδεψε τα μαλλιά της κεφαλής του (ο πατέρας του) για να σπουδάσει... τι σημαίνει αυτό ??

και θα πρέπει οι ποινές να γίνουν ακόμη αυστηρότερες...

γιατί από τον καθε μορφής υπάλληλο και ειδικά τον ιδιωτικό κάθε μήνα τα παίρνει θέλει δεν θέλει μέχρι μίας...
και ο ιδιωτικός μπορεί να έχει φάει και πέντε έξη χρόνια στα θρανία για να μπορεί να έχει μια θέση που να του δίνει έναν αξιοπρεπή μισθό.. και να έχει ξοδεψει και καμμιά πενηνταριά χιλιάρικα για ένα μεταπτυχιακό στο εξωτερικό...

θα μου πείς έβαλες κεφάλαιο και πούτσες μπλέ... ας το είχες στην τράπεζα να ζείς με τους τόκους οι οποίοι έχουν χαμηλή φορολογία...
 

Επισκέπτης
Εδώ δεχθήκαμε αυτό που είπε ο άλλος, το ότι οι πολιτικοί παίρνουν θάρρητα από μας και κλέβουν.  :2funny:
Πλέον το "Μαζί τα φάγαμε" πέρασε σε άλλα επίπεδα!

Αργούν να σου ζητήσουν το λόγο νομίζεις?
Να σου πουν και την τελευταία πρώτη επειδή ο καθένας τους ήταν πρότυπο ακέραιου χαρακτήρα και παρασύρθηκαν απ'το πόπολο που δεν έκοβε αποδείξεις??
Ότι μαλακία θες, εδώ θα τη διαβάσεις..
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
19
Πόντοι
166
Man εγω ανεργος ειμαι που δουλευω μεταφοραι-μετακομισεις οποτε εχει δουλεια.
Ουτε με διορισε κανεις, ουτε κωλοτρυπιδες γλυφω, ποτε δεν το εκανα και ποτε δε θα το κανω.

Εσυ νομιζεις οτι εισαι καποιος και βριζεις αβερτα κουβερτα, τι κεφαλαιο βρε γκασμα που νομιζεις οτι προσφερεις και στο κρατος λες κ εισαι κανας εφοπλιστης.
Γιναν κ οι τσαγκαρηδες σκαφατοι ρε βλαχο?
Οι υπαλληλοι γαμησαν το κρατος ρε χαμενε?
Ο πολιτικος θελει να ξεσπασει μονο πανω στους ελευθερους επαγγελματιες.........
Οκ, δε νομιζω οτι εχει νοημα να συνεχισω την αντιπαραθεση με ατομα μειωμενης αντιληψης..
τραβα πλυνε κανα πιατο στο στειτς και μου μη σκοτιζεις τα αρχιδια λοιπον... :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom