Νέα

Αλήτες στρατιωτικοί- αχάριστοι καραβανάδες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα lagonisian
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 59K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Η γνώμη σας

  • Είναι δημόσιοι υπάλληλοι

    Ψήφοι: 61 56,5%
  • Δεν είναι δημόσιοι υπάλληλοι - μπολ εκδοχή

    Ψήφοι: 17 15,7%
  • Πόσο σκασίλα μας όμως..

    Ψήφοι: 30 27,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    108

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
nai re ta ξερω,το θεμα ειναι και αν δεν κοψεις μια αποδειξη πρεπει ο αλλος αν την θελει να στην ζητησει του την δινεις πληρωνει και ολα μια χαρα....τωρα αν δεν κοψεις αποδειξη και αρχισει ο αλλοσ τα δεν πληρωνο με τσαμπουκα εκει παει αλλου το πραμα..

δεν μου λές... έρχεται ένας στις 8.30 τον σερβίρεις στις 8.40 και στις 9.30 πάει να φύγει και σου λέει "φέρε την απόδειξη αλλά να γράφει 8.40" ... τότε τι του λές ???
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
nai re ta ξερω,το θεμα ειναι και αν δεν κοψεις μια αποδειξη πρεπει ο αλλος αν την θελει να στην ζητησει του την δινεις πληρωνει και ολα μια χαρα....τωρα αν δεν κοψεις αποδειξη και αρχισει ο αλλοσ τα δεν πληρωνο με τσαμπουκα εκει παει αλλου το πραμα..

δεν πάει πουθενα γιατί σε τυλίγει σε μια κόλλα χαρτί και τρέχεις και δεν φτάνεις... το βουλώνεις και λές και ευχαριστώ αφεντικό που δεν με καρφώνεις να με γαμίσουνε...
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
19
Πόντοι
166
δεν μου λές... έρχεται ένας στις 8.30 τον σερβίρεις στις 8.40 και στις 9.30 πάει να φύγει και σου λέει "φέρε την απόδειξη αλλά να γράφει 8.40" ... τότε τι του λές ???
δηλαδη αν δεν εχω κοψει αποδειξη και του κοψω εκεινη την στιγμη που μου την ζηταει με ωρα 9.30 δεν του κανει? γιατι αν δεν του κανει ειναι μαλακας,τοτε την παει αλλου την δουλεια,η δεν γουσταρει να πληρωση για να φαει τσαμπα η θελει να το παιξει ιστοριας..
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
δηλαδη αν δεν εχω κοψει αποδειξη και του κοψω εκεινη την στιγμη που μου την ζηταει με ωρα 9.30 δεν του κανει? γιατι αν δεν του κανει ειναι μαλακας,τοτε την παει αλλου την δουλεια,η δεν γουσταρει να πληρωση για να φαει τσαμπα η θελει να το παιξει ιστοριας..

ο τραμουντομαλακας ειναι γεννημενος ρουφιανος, δοσιλογος, πουστρακι θανατου. Για να μην πληρωσει θα εκανε τα παντα. Υποψιαζομαι οτι παει σπιτι του και λεει οτι γαμιεται στην δουλεια για να του εχουν υποχρεωση και αυτος μπαινει μπουρδελα . Αν τον παρουν ειδηση θα τον φτυνουν οικογενειακως. :2funny:
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
19
Πόντοι
166
ο τραμουντομαλακας ειναι γεννημενος ρουφιανος, δοσιλογος, πουστρακι θανατου. Για να μην πληρωσει θα εκανε τα παντα. Υποψιαζομαι οτι παει σπιτι του και λεει οτι γαμιεται στην δουλεια για να του εχουν υποχρεωση και αυτος μπαινει μπουρδελα . Αν τον παρουν ειδηση θα τον φτυνουν οικογενειακως. :2funny:
ειναι λιγο μυστηριος,εχει αυτο το.. ο κλασικος ο ελληνας ο μαλακας...
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
προσεξα οτι κανεις απο τους υπερμαχους των αποδειξεων δεν ειναι ελευθερος επαγγελματιας. Οποιος ειναι εξω απο τον χορο πολλα τραγουδια ξερει λενε


Ελπιζω σε αναλογο πολεμικο κλιμα για το θεμα της φορολογιας στις ατομικες, οε και επε
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
ειναι λιγο μυστηριος,εχει αυτο το.. ο κλασικος ο ελληνας ο μαλακας...

εεε ναι δεν το έχω να είμαι κλασσικός έλληνας απατεώνας και μικρολαμόγιο...

και όσο για την μπαζόλα που μίλησε παραπάνω ... αει σιχτίρι μωρή βάλε στο μουνί σου την βούρτσα της τουαλέτας μπας και ξεβρωμίσει...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
προσεξα οτι κανεις απο τους υπερμαχους των αποδειξεων δεν ειναι ελευθερος επαγγελματιας. Οποιος ειναι εξω απο τον χορο πολλα τραγουδια ξερει λενε


Ελπιζω σε αναλογο πολεμικο κλιμα για το θεμα της φορολογιας στις ατομικες, οε και επε


φυσικά και δεν είναι ... οι μισθωτοί σκούζουν γιατί αυτούς γαμάει η εφορία...
 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
ειναι λιγο μυστηριος,εχει αυτο το.. ο κλασικος ο ελληνας ο μαλακας...
εγω νομιζω οτι αυτο το εχεις εσυ κ ολοι οσοι δεν κοβετε αποδειξη σωστα και στην ωρα σας
ο τραμου πληρωνει εφορια θελει δε θελει αφου εχει και παρακρατηση απο το μισθο του
κ αυτο το εχει μια ζωη απο την πρωτη στιγμη που δουλευει
εσενα και κατι αλλα λαμογια σας χαλαει τωρα που μπηκε το αγγουρι και στο δικο σας κωλο, αλλα δε γινεται εσεις να εχετε και αποψη για τον αν πρεπει ή οχι να κοβεται η αποδειξη.
Δεν ειναι θεμα γυφτιας, ειναι θεμα ισοτιτας κ ισονομιας, οι μονοι γυφτοι ειναι οσοι δεν κοβουν αποδειξεις.
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
90
Πόντοι
866
προσεξα οτι κανεις απο τους υπερμαχους των αποδειξεων δεν ειναι ελευθερος επαγγελματιας. Οποιος ειναι εξω απο τον χορο πολλα τραγουδια ξερει λενε


Ελπιζω σε αναλογο πολεμικο κλιμα για το θεμα της φορολογιας στις ατομικες, οε και επε

ενα κρατος που σε αντιμετωπιζει σαν κλεφτη και φοροφυγα πριν καν αποδειξεις αν εισαι η οχι, δεν μπορει να διαμορφωσει φορολογικη συνειδηση ουτε να απαιτει παροχες . Εν ακρατος που ξυπνα ενα πρωι σε λεει συμμετοχο στα λαθη του και σε γεμιζει μη υπαρκτα χρεη με το ετσι θελω, δεν μπορει να σου ζηταει τιποτα γιατι ειναι κρατος απατεωνας. τελος ενα κρατος που σου λεει παρε αυτοκινητα μεγαλων κυβικων και μετα στην ¨φερνει" με φορολογηση τους αμεσως μετα οποτε σου κανει πουτσιες δεν μπορει να απαιτει νομιμοτητα απο εσενα. εχει πολλα ο καταλογος αναλογα παραδειγματα...
 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
προσεξα οτι κανεις απο τους υπερμαχους των αποδειξεων δεν ειναι ελευθερος επαγγελματιας. Οποιος ειναι εξω απο τον χορο πολλα τραγουδια ξερει λενε


Ελπιζω σε αναλογο πολεμικο κλιμα για το θεμα της φορολογιας στις ατομικες, οε και επε

Φιλε μου δεν υπαρχει ελευθερος επαγγελματιας και δημοσιος υπαλληλος, αυτα ειναι παπαριες.
Οταν παω στο περιπτερο και μου κοβει αποδειξη για τα 50λεπτα, θα ξαναπαω και θα ξαναπαω.
Οταν ομως παω για σουβλακια με την παρεα μου και μου φερνει ενα κωλοχαρτο που γραφει 30e προφανως και θα του την πω.
Κ εγω μπορει να μην ασχολουμαι και πολυ, αλλα σε καμια περιπτωση δεν αδικω οσους το τραβανε το θεμα.

Δε ζοριζεστε μονο εσεις μαγκες, μη διαχωριζετε δημοσιους και ελευθερους επαγγελματιες, γιατι στην τελικη πρωτα να μου πειτε τι δινετε και πως φερεστε στους υπαλληλους σας και μετα μιληστε για τους αλλους.

Καντε εσεις σωστα τη δουλεια σας με ευγενεια και επαγγελματισμο και δεν υπαρχει περιπτωση να εχετε ποτε προβλημα.
Απλα καλομαθατε ολοι με τις αρπαχτες και σας χαλαει τωρα που πρεπει να στρωσετε κωλο.
Και καπως ετσι κλεισανε ολα τα ρουχαδικα κ ανοιξανε καλαμαδικα και γιαουρταδικα.
Αν αυτα δεν ειναι αρπαχτες, τοτε τι ειναι?
 

Heartbreaker83

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.814
Like
12
Πόντοι
16
φυσικά και δεν είναι ... οι μισθωτοί σκούζουν γιατί αυτούς γαμάει η εφορία...

Θες να πεις οτι μονο τους μισθωτους γαμει η εφορια?

Τους εε τους γαμουσε και προ κρισης, τωρα εχει περασει σε S&M

Αυτο που ειπα, ο εξω απο τον χορο κλπ
 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
ενα κρατος που σε αντιμετωπιζει σαν κλεφτη και φοροφυγα πριν καν αποδειξεις αν εισαι η οχι, δεν μπορει να διαμορφωσει φορολογικη συνειδηση ουτε να απαιτει παροχες . Εν ακρατος που ξυπνα ενα πρωι σε λεει συμμετοχο στα λαθη του και σε γεμιζει μη υπαρκτα χρεη με το ετσι θελω, δεν μπορει να σου ζηταει τιποτα γιατι ειναι κρατος απατεωνας. τελος ενα κρατος που σου λεει παρε αυτοκινητα μεγαλων κυβικων και μετα στην ¨φερνει" με φορολογηση τους αμεσως μετα οποτε σου κανει πουτσιες δεν μπορει να απαιτει νομιμοτητα απο εσενα. εχει πολλα ο καταλογος αναλογα παραδειγματα...
ρε κακομοιρα τι κρατος και κρατος λες, το κρατος εισαι εσυ γαμω το κεφαλι μου μεσα
το κρατος το ενα, το κατεστημενο το αλλο, το συστημα το τριτο
δε σε αναγκασε το κρατος να παρεις μεγαλο σπιτι/αυτοκινητο/να χωσεις στο ΧΑ
βρες καμια δουλεια να βαλεις τον κωλο σου κατω να δουλεψεις κ ασε τις θεωριες για το σωκρατη και τον πλατωνα
 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
25
Πόντοι
66
Καντε εσεις σωστα τη δουλεια σας με ευγενεια και επαγγελματισμο και δεν υπαρχει περιπτωση να εχετε ποτε προβλημα.

μα αν δεν βγαίνεις όταν κλέβεις από φπα και λοιπά, αν κόβεις τα πάντα θα πας φυλακή σίγουρα...
και γιατί να μην κλέβεις σε τελική ?
για να βγαίνει ο υπουργός να χαρίζει το 80% των χρημάτων της λίστας Λαγκάρντ πχ..
η να σκάει τα δανικά σε τραπεζίτες και φαρμακοβιομηχανίες οεο ?  
 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
Θες να πεις οτι μονο τους μισθωτους γαμει η εφορια?

Τους εε τους γαμουσε και προ κρισης, τωρα εχει περασει σε S&M

Αυτο που ειπα, ο εξω απο τον χορο κλπ
κ εσυ εξω απ΄το χορο των δυ εισαι τυπε, αρα δε δικαιουσαι να εχεις αποψη
οσο τον πληρωνεις εσυ τον δυ για την υπηρεσια που σου προσφερει, αλλο τοσο σε πληρωνει εκεινος.
 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
μα αν δεν βγαίνεις όταν κλέβεις από φπα και λοιπά, αν κόβεις τα πάντα θα πας φυλακή σίγουρα...
και γιατί να μην κλέβεις σε τελική ?
για να βγαίνει ο υπουργός να χαρίζει το 80% των χρημάτων της λίστας Λαγκάρντ πχ..
η να σκάει τα δανικά σε τραπεζίτες και φαρμακοβιομηχανίες οεο ? 
μα βλεπεις ποσο μικρομυαλος εισαι???
Λες κλεβει εκεινος, ας το κανω κ εγω!
Εκει σας φτασανε! Και γι' αυτο τωρα η πουτσα παει συννεφο σε ολους μας.
Αν ομως δεν εκλεβε κανεις δυ και εε, τοτε δε θα τολμουσε και κανεις πολιτικος να κανει το παραμικρο.
Εκει εναποκειται λοιπον το "μαζι τα φαγαμε". Απλα αυτοι τρωνε τα γουρουνια κ εμεις τα κεφτεδακια ΙΚΕΑ
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
μα βλεπεις ποσο μικρομυαλος εισαι???
Λες κλεβει εκεινος, ας το κανω κ εγω!
Εκει σας φτασανε! Και γι' αυτο τωρα η πουτσα παει συννεφο σε ολους μας.
Αν ομως δεν εκλεβε κανεις δυ και εε, τοτε δε θα τολμουσε και κανεις πολιτικος να κανει το παραμικρο.
Εκει εναποκειται λοιπον το "μαζι τα φαγαμε". Απλα αυτοι τρωνε τα γουρουνια κ εμεις τα κεφτεδακια ΙΚΕΑ

+100000000000000000000000000

Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθον βαλέτω
 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
25
Πόντοι
66
Λες κλεβει εκεινος, ας το κανω κ εγω!
Εκει σας φτασανε! Και γι' αυτο τωρα η πουτσα παει συννεφο σε ολους μας.
Αν ομως δεν εκλεβε κανεις δυ και εε, τοτε δε θα τολμουσε και κανεις πολιτικος να κανει το παραμικρο.
Εκει εναποκειται λοιπον το "μαζι τα φαγαμε". Απλα αυτοι τρωνε τα γουρουνια κ εμεις τα κεφτεδακια ΙΚΕΑ

μην το περιπλέκεις χωρίς λόγο...
αν ο λαός δεν ψήφιζε διευθαρμενους πολιτικούς θα μπορούσαμε να μιλάμε για ουτοπίες.
εγώ δεν έδωσα ποτέ εξουσία σε κανένα λαμόγιο άρα δεν έχω καμία ευθύνη..
και τι ευθύνη να έχω στα 28 ?
 
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
ρε κακομοιρα τι κρατος και κρατος λες, το κρατος εισαι εσυ γαμω το κεφαλι μου μεσα
το κρατος το ενα, το κατεστημενο το αλλο, το συστημα το τριτο
δε σε αναγκασε το κρατος να παρεις μεγαλο σπιτι/αυτοκινητο/να χωσεις στο ΧΑ
βρες καμια δουλεια να βαλεις τον κωλο σου κατω να δουλεψεις κ ασε τις θεωριες για το σωκρατη και τον πλατωνα

προπαθείς να βάλεις μυαλό στο τσόλι ρε φίλε ???

δεν πρόκειται...
 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
25
Πόντοι
66
+100000000000000000000000000

Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθον βαλέτω

εγώ που δεν ψήφισα ποτέ πασοκ και νδ δλδ μπορώ να  αρχίσω πέτρες στις όσους το έκανα έστω και μια φορά στη ζωή τους ?
δίκαιο.... ;)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom