Νέα

Alcatraz

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα lemonias
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 395K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.553
Πόντοι
8.846
Ρε παιδιά με συγχωρείτε αλλά ένα από τα πρώτα καμπαρέ ήταν το moulin rouge στο Παρίσι το οποίο είχε νομίζω ξεκινήσει να υπάρχει από το δεύτερο μισό του 19ου αιώνα. Στις ημέρες μας προσπαθούν να τα αναβιώσουν στο μέτρο του δυνατού αυτά τα πράγματα, αλλά με πραγματικές χορεύτριες και σαν στοιχεία ιστορίας και πολιτισμικής πλέον παράδοσης. Δεν είναι καμπαρέ το στριπτιζάδικο του 21ου αιώνα σαν εκείνα που συχνάζανε ποιητές, ζωγράφοι, διάφοροι άλλοι καλλιτέχνες ανάμεικτοι με ανθρώπους που δεν ήταν του πνεύματος (όπως ''ο μαύρος γάτος'' στο Παρίσι) και που σήμερα πρέπει να τα χρεώνουν ένα σωρό λεφτά στους τουρίστες. Τότε ο κλασικός συνθέτης Όφενμπαχ είχε γράψει το καν-καν στο ''Ο Ορφέας στον υπόκοσμο'', ο Τουλούζ Λωτρέκ ζωγράφιζε γυναίκες των καμπαρέ, γύρω από την ξέφρενη ερωτική νυχτερινή ζωή του Παρισιού δημιουργήθηκαν αθάνατα έργα πολιτισμού. Το στριπτιζάδικο του 21ου αιώνα είναι σκέτη τσόντα, δεν θυμίζει καμπαρέ στο παραμικρό. Τελείως αστοιχείωτοι χωριάτες είμαστε σε αυτήν την χώρα; Χοντράνθρωποι που νομίζουμε ότι οποιοδήποτε σεξουαλικό θέαμα είναι καμπαρέ; Κατ 'αρχήν ποιος σου είπε ότι σε ένα καμπαρέ πηγαίνει κάποιος για να χουφτώσει ή να πηδήξει; Άσε που σε άλλα στριπτιζάδικα πηγαίνεις, κάθεσαι, αν το έχεις προγραμματίσει παίρνεις μπουκάλι, και μόλις το δουν αυτό οι γυναίκες εκεί μέσα έρχονται και κάθονται δίπλα σου. Τη μια είναι κάτι καμπαρέ, την άλλη στριπτιζάδικο, την άλλη club, τουρλουμπούκι που έλεγε ο μακαρίτης Χάρι Κλυν. Και 80 ευρώ το μπουκάλι για Αλκατράζ δεν ξέρω, θα μπορούσε να είναι τσιμπημένο λίγο πιο πάνω. Μήπως το χρήμα έχει λιγοστέψει δραματικά; Κάτι δεν μου αρέσει σε όλα αυτά καθόλου.
τύπε παρέθεσες δίπλα δίπλα το moulin rouge με το αλκατραζ? :confused::think:
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.553
Πόντοι
8.846
το ένα είναι καμπαρέ (ο ορισμός των καμπαρέ) και το άλλο είναι στριπτιζοκωλάδικο
 

FlashDance

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουν 2022
Μηνύματα
3.107
Κριτικές
4
Like
7.256
Πόντοι
1.336
Ρε παιδιά με συγχωρείτε αλλά ένα από τα πρώτα καμπαρέ ήταν το moulin rouge στο Παρίσι το οποίο είχε νομίζω ξεκινήσει να υπάρχει από το δεύτερο μισό του 19ου αιώνα. Στις ημέρες μας προσπαθούν να τα αναβιώσουν στο μέτρο του δυνατού αυτά τα πράγματα, αλλά με πραγματικές χορεύτριες και σαν στοιχεία ιστορίας και πολιτισμικής πλέον παράδοσης. Δεν είναι καμπαρέ το στριπτιζάδικο του 21ου αιώνα σαν εκείνα που συχνάζανε ποιητές, ζωγράφοι, διάφοροι άλλοι καλλιτέχνες ανάμεικτοι με ανθρώπους που δεν ήταν του πνεύματος (όπως ''ο μαύρος γάτος'' στο Παρίσι) και που σήμερα πρέπει να τα χρεώνουν ένα σωρό λεφτά στους τουρίστες. Τότε ο κλασικός συνθέτης Όφενμπαχ είχε γράψει το καν-καν στο ''Ο Ορφέας στον υπόκοσμο'', ο Τουλούζ Λωτρέκ ζωγράφιζε γυναίκες των καμπαρέ, γύρω από την ξέφρενη ερωτική νυχτερινή ζωή του Παρισιού δημιουργήθηκαν αθάνατα έργα πολιτισμού. Το στριπτιζάδικο του 21ου αιώνα είναι σκέτη τσόντα, δεν θυμίζει καμπαρέ στο παραμικρό. Τελείως αστοιχείωτοι χωριάτες είμαστε σε αυτήν την χώρα; Χοντράνθρωποι που νομίζουμε ότι οποιοδήποτε σεξουαλικό θέαμα είναι καμπαρέ; Κατ 'αρχήν ποιος σου είπε ότι σε ένα καμπαρέ πηγαίνει κάποιος για να χουφτώσει ή να πηδήξει; Άσε που σε άλλα στριπτιζάδικα πηγαίνεις, κάθεσαι, αν το έχεις προγραμματίσει παίρνεις μπουκάλι, και μόλις το δουν αυτό οι γυναίκες εκεί μέσα έρχονται και κάθονται δίπλα σου. Τη μια είναι κάτι καμπαρέ, την άλλη στριπτιζάδικο, την άλλη club, τουρλουμπούκι που έλεγε ο μακαρίτης Χάρι Κλυν. Και 80 ευρώ το μπουκάλι για Αλκατράζ δεν ξέρω, θα μπορούσε να είναι τσιμπημένο λίγο πιο πάνω. Μήπως το χρήμα έχει λιγοστέψει δραματικά; Κάτι δεν μου αρέσει σε όλα αυτά καθόλου.
@antony777 αναλυτικο το ποστ σου αλλα συγκρινεις ανομια πραγματα
Το 19ο αιωνα το να δεις τον αστραγαλο της γυναικας θεωρειτο σουπερ σεξυ Οποτε εκει που εβλεπαν ολο το σωμα ηταν στον παραδεισο Στη σημερινη εποχη πας σε μια πλαζ της Αθηνας ( Bolivar πχ ) και βλεπεις μουνοχειλα , αρα το μαγαζι πρεπει να προσφερει κατι παραπανω για τα 200-300 που θα σου παρει , ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ
Για να καταλαβουν οι μυστες τι απατη γινεται θα σας πω το τελευταιο συμβαν και δεν ξαναπατησα
Στη δεξια πλευρα του Αλκα υπαρχει μια τελειωμενη 60αρα και στην αριστερη ενας Ρωσος σφιχτης Ελεγχουν τις κοπελλες Στην τελευταια μου επισκεψη η κοπελλα ηταν πιο διαχυτικη απο οτι " προβλεπει η υπηρεσια ¨ και οταν σηκωθηκε να παει στην τουαλετα της βαλανε χερι να μαζευτει Σιχαματα
 

FlashDance

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουν 2022
Μηνύματα
3.107
Κριτικές
4
Like
7.256
Πόντοι
1.336
Για μενα το πιο σημαντικο στα στριπτιτζαδικα ειναι οτι δεν υπαρχει σεβασμος
ειδικα στο αλκατραζ που εχω παει καμποσες φορες.Οι φορες που ειχα παει ητανε
διοτι ειχε πολυ ομορφες κοπελες αλλα το γεγονος οτι ολοι που δουλευουν εκει μεσα
ειδικα οι κοπελες κοιτανε να στα φανε επιδεικτικα ειναι μεγαλο ξενερωμα και φαουλ για μενα.
Τουλαχιστον σε αλλα παιζουν κ λιγο θεατρο κατι ειναι αυτο για μενα
Τα mainstream στριπτιζαδικα ειναι για τουριστες και για αματουρια μικρους και μεγαλους που κανουν το πρωτο διστακτικο βημα στον κοσμο της νυχτας και της παρανομης ηδονης Ολοι οι αλλοι μακρυα , θα κλαψετε τα λεφτα σας
 

Clever843

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2022
Μηνύματα
362
Like
255
Πόντοι
21
Αμα θελεις να σε παραμυθιαζουν, βρες μια ταυλανδη ονλαιν, να σου πουλησει τρελο ερωτα-οπως ειχε κανει σε ενα φιλο μου- και ολα καλα.
Δεν μου αρεσουν οι ασιατισσες χαχα!
Ρε φιλε νομιζω κτλβες τι ηθελα να πω...
 

JimisBou

Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2010
Μηνύματα
20
Like
22
Πόντοι
0
Alcatraz Kinky είναι καμπαρέ και μόνο . Καμία σχέση με το παλιό Λίντο που με 50-100 ευρώ τα έκανες όλα . Επίσης οι περισσότερες είναι ουκρανεζες που κάνουν show και δεν ενδιαφέρονται για χορο .πολύ πιθανό να θυμώσουν κιόλας αν δεν περιοριστείς σε αεροχωρο. Η μόνη που ασχολείται με το σπορ είναι η Σβετλάνα
 

RT103

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2012
Μηνύματα
952
Κριτικές
1
Like
1.459
Πόντοι
206
Alcatraz Kinky είναι καμπαρέ και μόνο . Καμία σχέση με το παλιό Λίντο που με 50-100 ευρώ τα έκανες όλα . Επίσης οι περισσότερες είναι ουκρανεζες που κάνουν show και δεν ενδιαφέρονται για χορο .πολύ πιθανό να θυμώσουν κιόλας αν δεν περιοριστείς σε αεροχωρο. Η μόνη που ασχολείται με το σπορ είναι η Σβετλάνα
Η Σβετλάνα είναι ότι καλύτερο υπάρχει εκεί μέσα. Την κοντουλα με το γυμνασμένο σώμα υποθέτω πως λες
 

RT103

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2012
Μηνύματα
952
Κριτικές
1
Like
1.459
Πόντοι
206
Αυτή η καινουρια είναι απίστευτη
 

Συνημμένα

  • 991C762D-25F7-4582-9BC4-1D1053A2503C.jpeg
    991C762D-25F7-4582-9BC4-1D1053A2503C.jpeg
    1,5 MB · Εμφανίσεις: 123
  • 636EB46F-8923-4ADA-87EF-4403D71C6AED.jpeg
    636EB46F-8923-4ADA-87EF-4403D71C6AED.jpeg
    2 MB · Εμφανίσεις: 111

RT103

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2012
Μηνύματα
952
Κριτικές
1
Like
1.459
Πόντοι
206
Δεν ξέρω ακριβώς πάντως δεν είναι συνέχεια. Δεν φαίνεται να έχει όρεξη για δουλειά
 

Clever843

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2022
Μηνύματα
362
Like
255
Πόντοι
21
Δεν ξέρω ακριβώς πάντως δεν είναι συνέχεια. Δεν φαίνεται να έχει όρεξη για δουλειά
Αυτο ισχυει...Την εχω παρει και εγω για χορο.Αν σκασεις 100αρακι ισως να αλλαξει διαθεση...
 

RT103

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2012
Μηνύματα
952
Κριτικές
1
Like
1.459
Πόντοι
206
Δεν ειναι τοσο καινουργια τυπε.Κανα 3μηνο ειναι στο μαγαζι σιγουρα!
Ε ναι σε σχέση με άλλες είναι φρέσκια
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Αυτο ισχυει...Την εχω παρει και εγω για χορο.Αν σκασεις 100αρακι ισως να αλλαξει διαθεση...
Το θέμα είναι αν θα αξίζει το 100ρικο ή θα πάει τσάμπα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom