Νέα

Alcatraz

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα lemonias
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 395K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

antony777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2012
Μηνύματα
686
Κριτικές
1
Like
1.319
Πόντοι
206
Λοιπόν για να τελειώνει η γκρίνια και το πούλημα μουρης, επαναλαμβάνω ότι το Alcatraz είναι εξαιρετικό αλλά είναι αναγκασμένο να πορεύεται σύμφωνα με την τσέπη του κόσμου, το kinky σε τραβάνε από το μανίκι κυριολεκτικά μόλις σε κόψουν από την πόρτα ότι θα δώσεις minimum 150-200 ευρώ αλλά δεν κατάλαβα αν ακόμα και τις καθημερινές κάθονται στους καναπέδες άτομα που είναι γνωστοί και ξοδεύουν συγκεκριμένα ποσά ενώ οι υπόλοιποι τη βγάζουν στο πλάι. Το μόνο καλό είναι το Caissa γιατί είναι σαφώς οριοθετημένο οικονομικά, ώστε να γνωρίζεις από πριν τι θα ξοδέψεις. Αν τα έχεις πηγαίνεις αν δεν τα έχεις δεν πηγαίνεις.
 

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.557
Like
4.645
Πόντοι
1.706
Λοιπόν για να τελειώνει η γκρίνια και το πούλημα μουρης, επαναλαμβάνω ότι το Alcatraz είναι εξαιρετικό αλλά είναι αναγκασμένο να πορεύεται σύμφωνα με την τσέπη του κόσμου, το kinky σε τραβάνε από το μανίκι κυριολεκτικά μόλις σε κόψουν από την πόρτα ότι θα δώσεις minimum 150-200 ευρώ αλλά δεν κατάλαβα αν ακόμα και τις καθημερινές κάθονται στους καναπέδες άτομα που είναι γνωστοί και ξοδεύουν συγκεκριμένα ποσά ενώ οι υπόλοιποι τη βγάζουν στο πλάι. Το μόνο καλό είναι το Caissa γιατί είναι σαφώς οριοθετημένο οικονομικά, ώστε να γνωρίζεις από πριν τι θα ξοδέψεις. Αν τα έχεις πηγαίνεις αν δεν τα έχεις δεν πηγαίνεις.
150-200?
Δεν έχουμε 2008 :2funny::2funny:
 

antony777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2012
Μηνύματα
686
Κριτικές
1
Like
1.319
Πόντοι
206
Είδες λοιπόν που όλοι λόγω της αφραγκιας στη Συγγρού είναι ο,τι προλάβουν να αρπάξουν; Ο σώζων εαυτώ σωθητω. Γι' αυτό ο τύπος που είπε παραπάνω ότι μια από τις 3 λύσεις είναι να επιλέξω αυτό που περνάω καλά ήταν ο πιο σωστός απ' όλους.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.889
Πόντοι
3.846
Τι πιο απλό από το να κλείσετε το τραπεζάκι σας (όπως κάνω κι εγώ) κ να πάτε κύριοι , ειδικά Σαββατοβραδο,αφου διαθέτετε κ τα γκαφρα...τιναφτορε!
Έλα ντε.
Πάει ο άλλος μετά τις 12 που το μαγαζί είναι φισκα και κλαίγεται που δε βρίσκει τραπέζι.

Στην τελική, ή κλείνεις τραπέζι οπως λες ή πας νωρίς κατά τις 11 και σίγουρα θα βρεις κάτι.
 

paparoupas

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.233
Κριτικές
10
Like
1.821
Πόντοι
4.180
Είδες λοιπόν που όλοι λόγω της αφραγκιας στη Συγγρού είναι ο,τι προλάβουν να αρπάξουν; Ο σώζων εαυτώ σωθητω. Γι' αυτό ο τύπος που είπε παραπάνω ότι μια από τις 3 λύσεις είναι να επιλέξω αυτό που περνάω καλά ήταν ο πιο σωστός απ' όλους.
Ερωτηση: μπηκες στις κριτικες του μαγαζιου να διαβασεις πριν πας? Εγω τουλ. εχω γραψει 3 φορες το τελευταιο τριμηνο για αλκα. Αν ειχες διαβασει, θα εβλεπες οτι το αλκα ειναι πλεον καμπαρε στυλ, γεματο απο κοσμο, και για να κατσεις θελει μπουκαλι.
Επισης, αντιστοιχα για κινκυ, που και παλι εχω γραψει κι εγω αλλα και αλλοι προσφατως.
Κι εμενα θα με χαλαγε να μπω μεσα και να με βαλουν στο μπαρ, αλλα αμα ειναι φουλ το μαγαζι, τι να κανουν δηλαδη? Και στην τελικη, οπως ειπε και καποιος, αφου εισαι διατεθειμενος να τα σκασεις, παρε το μπουκαλακι σου, δωσε και ενα 20ρικο στο σερβιτορο και αραξε πρωτο τραπεζι
 

Clever843

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2022
Μηνύματα
362
Like
255
Πόντοι
21
Είδες λοιπόν που όλοι λόγω της αφραγκιας στη Συγγρού είναι ο,τι προλάβουν να αρπάξουν; Ο σώζων εαυτώ σωθητω. Γι' αυτό ο τύπος που είπε παραπάνω ότι μια από τις 3 λύσεις είναι να επιλέξω αυτό που περνάω καλά ήταν ο πιο σωστός απ' όλους.
Παιδια το με τι παιρναει καλα ο καθενας κατ εμε ειναι υποκειμενικο.Εχοντας παει αρκετες φορες σε στριπτιτζαδικα και με 70 ευρω μπορεις να περασεις καλα.Απλα πρεπει καταληξεις σε ενα στριπ που σ αρεσει και να ξερεις τι παιζει απο κοπελες και ποιες σου αρεσουν πραγματικα.Στο αλκατραζ συγκεκριμενα εχει πολυ καλες κοπελες ΑΛΛΑ για μενα δεν σεβονται τον κοσμο καποιες απο αυτες το ιδιο και το προσωπικο.Δεν μπορει να κερναω ποτο κοπελα και να μου λεει ψεματα οτι παει να παρει το τσιγαρο της να εξαφανιζεται μετα και να πηγαινει να καθεται σε αλλο τραπεζι εχοντας αφησει εμενα με το ποτο της σαν τον μαλακα!Επισης η εξυπηρετηση εκει περα για να κατσεις σε ενα τραπεζι ειναι ξεφραγκο αμπελι...Γνωμη μου ετσι ωραιες κοπελες εκει μεσα δεν λεω αλλα η συμπεριφορα απαξιωτικη πολλες φορες το λιγοτερο.
 

bixterious

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Ιουν 2013
Μηνύματα
3.457
Κριτικές
42
Like
7.868
Πόντοι
4.666
το ζήτημα είναι ότι κατά μεγάλη πλειοψηφία θεωρώ πως δεν περνάνε καλά οι πελάτες είτε είναι φτωχολογιά είτε το αντίθετο....και πως να περάσεις καλά εκεί μέσα???? (ρητορική ερώτηση)
 

kavlaboy

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2010
Μηνύματα
444
Like
307
Πόντοι
21
Αν διαθέτεις το χρήμα και ξέρεις και τη δύναμη του,ξερεις και το παιχνίδι περνας καλά παντού και πάντα,αυτα είναι γνωστα,Αν...και φυσικά επιλέγεις μόνο Α εθνικής καταστήματα,αυταααα....
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.889
Πόντοι
3.846
το ζήτημα είναι ότι κατά μεγάλη πλειοψηφία θεωρώ πως δεν περνάνε καλά οι πελάτες είτε είναι φτωχολογιά είτε το αντίθετο....και πως να περάσεις καλά εκεί μέσα???? (ρητορική ερώτηση)
Όχι ρε που να περνάνε καλά.
Για αυτό το μαγαζί γεμίζει από τις 12 και δεν κλείνει πριν τις 6 το πρωί.
Για αυτό πήγανε και ανοίξανε μεγαλύτερο μαγαζί και έχουν μέσα σχεδόν 40-50 γυναίκες. Επειδή δεν περνάει καλά ο κόσμος.
 
  • Like
Αντιδράσεις: cursed

kavlaboy

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2010
Μηνύματα
444
Like
307
Πόντοι
21
Όχι ρε που να περνάνε καλά.
Για αυτό το μαγαζί γεμίζει από τις 12 και δεν κλείνει πριν τις 6 το πρωί.
Για αυτό πήγανε και ανοίξανε μεγαλύτερο μαγαζί και έχουν μέσα σχεδόν 40-50 γυναίκες. Επειδή δεν περνάει καλά ο κόσμος.
Παρασκευή έφυγα 8.30 κι είχε μέσα ακόμα 2 παρέες...
 

Clever843

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2022
Μηνύματα
362
Like
255
Πόντοι
21
το ζήτημα είναι ότι κατά μεγάλη πλειοψηφία θεωρώ πως δεν περνάνε καλά οι πελάτες είτε είναι φτωχολογιά είτε το αντίθετο....και πως να περάσεις καλά εκεί μέσα???? (ρητορική ερώτηση)
Εγω με ενα 60αρακι 70αρακι μια χαρα παιρναω athens queens...Ξερω τι θελω απο κοπελες γιατι εχω παει αρκετες φορες παιρνω μια που γουσταρω για 5 6 χορους και ειμαι ευχαριστημενος.Τωρα τι θελει ο καθενας εδω τρεχα γυρευε...
 

Clever843

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2022
Μηνύματα
362
Like
255
Πόντοι
21
Αν διαθέτεις το χρήμα και ξέρεις και τη δύναμη του,ξερεις και το παιχνίδι περνας καλά παντού και πάντα,αυτα είναι γνωστα,Αν...και φυσικά επιλέγεις μόνο Α εθνικής καταστήματα,αυταααα....
Τυπε δεν συμφωνω σε ολα τα σκελη.Εγω στo alca εχω περασει και καλα εχω περασει και ασχημα.Πριν και μαλλον δεν το καταλαβες μιλουσα για ασεβεια απο το προσωπικο και καποιες κοπελες και οχι για τα φραγκα που εχω να διαθεσω...Αν βρω μια να με καβλωνει παιρνω τραπεζι.Πρεπει να σου βγαζουν και οι κοπελες καλο vibe και οχι οτι πανε να σε κοροιδεψουν και να στα φανε γρηγορα.Εγω δεν το γουσταρω και δεν θα τα σκασω αν το νιωσω εντονα.Στα παπαρια μου πως την εχουνε δει ολοι εκει μεσα.
 

Clever843

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2022
Μηνύματα
362
Like
255
Πόντοι
21
Και για να μην φανω υπερβολικος δεν ειναι ολες οι κοπελες ετσι εκει μεσα ειπαμε...
Αλλα 2 3 που γουσταρα μου το βγαλαν πολυ εντονα...
 

bixterious

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Ιουν 2013
Μηνύματα
3.457
Κριτικές
42
Like
7.868
Πόντοι
4.666
Εγω με ενα 60αρακι 70αρακι μια χαρα παιρναω athens queens...Ξερω τι θελω απο κοπελες γιατι εχω παει αρκετες φορες παιρνω μια που γουσταρω για 5 6 χορους και ειμαι ευχαριστημενος.Τωρα τι θελει ο καθενας εδω τρεχα γυρευε...
βρε για το αλκατράζ μιλάμε...
 

Clever843

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2022
Μηνύματα
362
Like
255
Πόντοι
21
βρε για το αλκατράζ μιλάμε...
Ναι τυπε το ξερω απλα αναφερω καποιο αλλο συγκριτικα που παιρναω καλυτερα.Στο κατω κατω αν διαβασεις η εμπειρια μου στο αλκατραζ αναφεροτανε...
 

antony777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2012
Μηνύματα
686
Κριτικές
1
Like
1.319
Πόντοι
206
Ερωτηση: μπηκες στις κριτικες του μαγαζιου να διαβασεις πριν πας? Εγω τουλ. εχω γραψει 3 φορες το τελευταιο τριμηνο για αλκα. Αν ειχες διαβασει, θα εβλεπες οτι το αλκα ειναι πλεον καμπαρε στυλ, γεματο απο κοσμο, και για να κατσεις θελει μπουκαλι.
Επισης, αντιστοιχα για κινκυ, που και παλι εχω γραψει κι εγω αλλα και αλλοι προσφατως.
Κι εμενα θα με χαλαγε να μπω μεσα και να με βαλουν στο μπαρ, αλλα αμα ειναι φουλ το μαγαζι, τι να κανουν δηλαδη? Και στην τελικη, οπως ειπε και καποιος, αφου εισαι διατεθειμενος να τα σκασεις, παρε το μπουκαλακι σου, δωσε και ενα 20ρικο στο σερβιτορο και αραξε πρωτο τραπεζι
Ρε παιδιά με συγχωρείτε αλλά ένα από τα πρώτα καμπαρέ ήταν το moulin rouge στο Παρίσι το οποίο είχε νομίζω ξεκινήσει να υπάρχει από το δεύτερο μισό του 19ου αιώνα. Στις ημέρες μας προσπαθούν να τα αναβιώσουν στο μέτρο του δυνατού αυτά τα πράγματα, αλλά με πραγματικές χορεύτριες και σαν στοιχεία ιστορίας και πολιτισμικής πλέον παράδοσης. Δεν είναι καμπαρέ το στριπτιζάδικο του 21ου αιώνα σαν εκείνα που συχνάζανε ποιητές, ζωγράφοι, διάφοροι άλλοι καλλιτέχνες ανάμεικτοι με ανθρώπους που δεν ήταν του πνεύματος (όπως ''ο μαύρος γάτος'' στο Παρίσι) και που σήμερα πρέπει να τα χρεώνουν ένα σωρό λεφτά στους τουρίστες. Τότε ο κλασικός συνθέτης Όφενμπαχ είχε γράψει το καν-καν στο ''Ο Ορφέας στον υπόκοσμο'', ο Τουλούζ Λωτρέκ ζωγράφιζε γυναίκες των καμπαρέ, γύρω από την ξέφρενη ερωτική νυχτερινή ζωή του Παρισιού δημιουργήθηκαν αθάνατα έργα πολιτισμού. Το στριπτιζάδικο του 21ου αιώνα είναι σκέτη τσόντα, δεν θυμίζει καμπαρέ στο παραμικρό. Τελείως αστοιχείωτοι χωριάτες είμαστε σε αυτήν την χώρα; Χοντράνθρωποι που νομίζουμε ότι οποιοδήποτε σεξουαλικό θέαμα είναι καμπαρέ; Κατ 'αρχήν ποιος σου είπε ότι σε ένα καμπαρέ πηγαίνει κάποιος για να χουφτώσει ή να πηδήξει; Άσε που σε άλλα στριπτιζάδικα πηγαίνεις, κάθεσαι, αν το έχεις προγραμματίσει παίρνεις μπουκάλι, και μόλις το δουν αυτό οι γυναίκες εκεί μέσα έρχονται και κάθονται δίπλα σου. Τη μια είναι κάτι καμπαρέ, την άλλη στριπτιζάδικο, την άλλη club, τουρλουμπούκι που έλεγε ο μακαρίτης Χάρι Κλυν. Και 80 ευρώ το μπουκάλι για Αλκατράζ δεν ξέρω, θα μπορούσε να είναι τσιμπημένο λίγο πιο πάνω. Μήπως το χρήμα έχει λιγοστέψει δραματικά; Κάτι δεν μου αρέσει σε όλα αυτά καθόλου.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Clever843

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2022
Μηνύματα
362
Like
255
Πόντοι
21
Ρε παιδιά με συγχωρείτε αλλά ένα από τα πρώτα καμπαρέ ήταν το moulin rouge στο Παρίσι το οποίο είχε νομίζω ξεκινήσει να υπάρχει από το δεύτερο μισό του 19ου αιώνα. Στις ημέρες μας προσπαθούν να τα αναβιώσουν στο μέτρο του δυνατού αυτά τα πράγματα, αλλά με πραγματικές χορεύτριες και σαν στοιχεία ιστορίας και πολιτισμικής πλέον παράδοσης. Δεν είναι καμπαρέ το στριπτιζάδικο του 21ου αιώνα σαν εκείνα που συχνάζανε ποιητές, ζωγράφοι, διάφοροι άλλοι καλλιτέχνες ανάμεικτοι με ανθρώπους που δεν ήταν του πνεύματος (όπως ''ο μαύρος γάτος'' στο Παρίσι) και που σήμερα πρέπει να τα χρεώνουν ένα σωρό λεφτά στους τουρίστες. Τότε ο κλασικός συνθέτης Όφενμπαχ είχε γράψει το καν-καν στο ''Ο Ορφέας στον υπόκοσμο'', ο Τουλούζ Λωτρέκ ζωγράφιζε γυναίκες των καμπαρέ, γύρω από την ξέφρενη ερωτική νυχτερινή ζωή του Παρισιού δημιουργήθηκαν αθάνατα έργα πολιτισμού. Το στριπτιζάδικο του 21ου αιώνα είναι σκέτη τσόντα, δεν θυμίζει καμπαρέ στο παραμικρό. Τελείως αστοιχείωτοι χωριάτες είμαστε σε αυτήν την χώρα; Χοντράνθρωποι που νομίζουμε ότι οποιοδήποτε σεξουαλικό θέαμα είναι καμπαρέ; Κατ 'αρχήν ποιος σου είπε ότι σε ένα καμπαρέ πηγαίνει κάποιος για να χουφτώσει ή να πηδήξει; Άσε που σε άλλα στριπτιζάδικα πηγαίνεις, κάθεσαι, αν το έχεις προγραμματίσει παίρνεις μπουκάλι, και μόλις το δουν αυτό οι γυναίκες εκεί μέσα έρχονται και κάθονται δίπλα σου. Τη μια είναι κάτι καμπαρέ, την άλλη στριπτιζάδικο, την άλλη club, τουρλουμπούκι που έλεγε ο μακαρίτης Χάρι Κλυν. Και 80 ευρώ το μπουκάλι για Αλκατράζ δεν ξέρω, θα μπορούσε να είναι τσιμπημένο λίγο πιο πάνω. Μήπως το χρήμα έχει λιγοστέψει δραματικά; Κάτι δεν μου αρέσει σε όλα αυτά καθόλου.
Εχεις δικιο φιλε αλλα αυτες οι εποχες δεν ξαναερχονται...
Τα στριπ εχουνε τουρλου τουρλου νιοτροπια και ο κοσμος της αθηνας ειδικα ο νεαροκοσμος εχει χαλασει πολυ κατε εμε.Δεν υπηρχαν ποτε καμπαρε ετσι οπως τα περιγραφεις στην αθηνα.
 

Clever843

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2022
Μηνύματα
362
Like
255
Πόντοι
21
Για μενα το πιο σημαντικο στα στριπτιτζαδικα ειναι οτι δεν υπαρχει σεβασμος
ειδικα στο αλκατραζ που εχω παει καμποσες φορες.Οι φορες που ειχα παει ητανε
διοτι ειχε πολυ ομορφες κοπελες αλλα το γεγονος οτι ολοι που δουλευουν εκει μεσα
ειδικα οι κοπελες κοιτανε να στα φανε επιδεικτικα ειναι μεγαλο ξενερωμα και φαουλ για μενα.
Τουλαχιστον σε αλλα παιζουν κ λιγο θεατρο κατι ειναι αυτο για μενα
 

JimisBou

Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2010
Μηνύματα
20
Like
22
Πόντοι
0
Ξέρετε αν η Σβετφα κάνει κάτι παραοσνω στο prive ?
 

paparoupas

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.233
Κριτικές
10
Like
1.821
Πόντοι
4.180
Για μενα το πιο σημαντικο στα στριπτιτζαδικα ειναι οτι δεν υπαρχει σεβασμος
ειδικα στο αλκατραζ που εχω παει καμποσες φορες.Οι φορες που ειχα παει ητανε
διοτι ειχε πολυ ομορφες κοπελες αλλα το γεγονος οτι ολοι που δουλευουν εκει μεσα
ειδικα οι κοπελες κοιτανε να στα φανε επιδεικτικα ειναι μεγαλο ξενερωμα και φαουλ για μενα.
Τουλαχιστον σε αλλα παιζουν κ λιγο θεατρο κατι ειναι αυτο για μενα
Αμα θελεις να σε παραμυθιαζουν, βρες μια ταυλανδη ονλαιν, να σου πουλησει τρελο ερωτα-οπως ειχε κανει σε ενα φιλο μου- και ολα καλα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom