Νέα

Αγορά μπάσου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kevinslipknot173
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 24
  • Εμφανίσεις 688
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kevinslipknot173

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2012
Μηνύματα
371
Κριτικές
4
Like
315
Πόντοι
21
Καλημερα, σκέφτομαι να αγοράσω μπάσο ( έπαιζα ντραμς παλιά και ακόμα παλιότερα κλασική κιθάρα δεν θυμάμαι τίποτα πλέον δυστυχώς) έχετε προτάσεις για κάποιο καλό αλλά όχι πολύ ακριβό, δεδομένου ότι παίζει να πάει άπατο, να προτείνει? Ευχαριστω εκ των προτέρων.
 

Giorgos H

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Φεβ 2023
Μηνύματα
562
Κριτικές
23
Like
1.882
Πόντοι
496
Καλημερα, σκέφτομαι να αγοράσω μπάσο ( έπαιζα ντραμς παλιά και ακόμα παλιότερα κλασική κιθάρα δεν θυμάμαι τίποτα πλέον δυστυχώς) έχετε προτάσεις για κάποιο καλό αλλά όχι πολύ ακριβό, δεδομένου ότι παίζει να πάει άπατο, να προτείνει? Ευχαριστω εκ των προτέρων.
kort απο τον Λογοθέτη Χ.Τρικούπη 83 (εχω αγοράσει πριν απο... 20 χρόνια (δεν είμαι μπασσίστας)
 

Panos 1978

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Δεκ 2022
Μηνύματα
1.774
Κριτικές
13
Like
5.909
Πόντοι
2.046
Εγώ πάλι θα ήθελα να αγοράσω ενα πιάνο
 

nostradamosg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2022
Μηνύματα
1.163
Κριτικές
1
Like
2.390
Πόντοι
456
Καλημερα, σκέφτομαι να αγοράσω μπάσο ( έπαιζα ντραμς παλιά και ακόμα παλιότερα κλασική κιθάρα δεν θυμάμαι τίποτα πλέον δυστυχώς) έχετε προτάσεις για κάποιο καλό αλλά όχι πολύ ακριβό, δεδομένου ότι παίζει να πάει άπατο, να προτείνει? Ευχαριστω εκ των προτέρων.
Τι στυλ σε ενδιαφερει να παιξεις;
Φανταζομαι βασικες γνωσεις εχεις
 
OP
OP
kevinslipknot173

kevinslipknot173

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2012
Μηνύματα
371
Κριτικές
4
Like
315
Πόντοι
21
Τι στυλ σε ενδιαφερει να παιξεις;
Φανταζομαι βασικες γνωσεις εχεις
Αρχάριος τελείως είμαι, μέταλ κυρίως αλλά σίγουρα θα ξεκινήσω με εύκολα βατά κομμάτια για να μάθω
 
Εγγρ.
25 Αυγ 2023
Μηνύματα
354
Like
709
Πόντοι
81
Καλημερα, σκέφτομαι να αγοράσω μπάσο ( έπαιζα ντραμς παλιά και ακόμα παλιότερα κλασική κιθάρα δεν θυμάμαι τίποτα πλέον δυστυχώς) έχετε προτάσεις για κάποιο καλό αλλά όχι πολύ ακριβό, δεδομένου ότι παίζει να πάει άπατο, να προτείνει? Ευχαριστω εκ των προτέρων.

παρε μεταχειρισμενο να μην δωσεις πολλα.
 

nikos708

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2017
Μηνύματα
746
Κριτικές
131
Like
6.983
Πόντοι
17.576
Καλησπέρα ρίξε μια ματιά στο thoman.de Harley benton έχει αρκετά μεγάλη γκάμα από 4χορδα 5χορδα 6χορδα ίσως ότι πιο τίμιο κυκλοφορεί πάντα σε σχέση ποιότητας τιμής
 

gamawmetiskaltses

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2023
Μηνύματα
3.130
Like
15.711
Πόντοι
2.256
Αν δε θέλεις να δώσεις πολλά, πάρε squier. Έχει την τεχνογνωσία της fender και για τα λεφτά του ο ήχος είναι ανεκτός.
 

nostradamosg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2022
Μηνύματα
1.163
Κριτικές
1
Like
2.390
Πόντοι
456
Αρχάριος τελείως είμαι, μέταλ κυρίως αλλά σίγουρα θα ξεκινήσω με εύκολα βατά κομμάτια για να μάθω
Βασικη γνωση εννοω να μετρας πχ 8α η 16α
Να ξερεις τι ειναι αυτα.
Αν το 173(1973)ειναι ετος γεννησεως αυτο που εχω να σου πω ειναι οτι τα πραγμα απο τη μια θα ειναι πιο ευκολα απο την αποψη να κατανοησεις θεωρια λογω ωριμοτητας απο την αλλη ομως ξανα παλι λογω ηλικιας θα σου ειναι πιο δυσκολο να τεχνικα διοτι ο χρονος ενασχολησης μας λογω ηλικιας θα ειναι σχετικα περιορισμενος.
Στο δια ταυτα
Αν εισαι αποφασισμενος μη πας σε κατι φτηνιαρικο-κακο οργανο διοτι μετα απο 6 μηνες η ενα χρονο δε θα σε ικανοποιει.
Αν οχι παιρνεις ενα φτηνιαρικο και βλεπεις
Αν ξεκινησεις με δασκαλο θα σε καθοδηγησει να αγορασεις καποιο μεταχειρισμενο η και καινουργιο που θα σε ικανοποιει για τα επομενα 3 η και περισσοτερα χρονια.
 
OP
OP
kevinslipknot173

kevinslipknot173

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2012
Μηνύματα
371
Κριτικές
4
Like
315
Πόντοι
21
Βασικη γνωση εννοω να μετρας πχ 8α η 16α
Να ξερεις τι ειναι αυτα.
Αν το 173(1973)ειναι ετος γεννησεως αυτο που εχω να σου πω ειναι οτι τα πραγμα απο τη μια θα ειναι πιο ευκολα απο την αποψη να κατανοησεις θεωρια λογω ωριμοτητας απο την αλλη ομως ξανα παλι λογω ηλικιας θα σου ειναι πιο δυσκολο να τεχνικα διοτι ο χρονος ενασχολησης μας λογω ηλικιας θα ειναι σχετικα περιορισμενος.
Στο δια ταυτα
Αν εισαι αποφασισμενος μη πας σε κατι φτηνιαρικο-κακο οργανο διοτι μετα απο 6 μηνες η ενα χρονο δε θα σε ικανοποιει.
Αν οχι παιρνεις ενα φτηνιαρικο και βλεπεις
Αν ξεκινησεις με δασκαλο θα σε καθοδηγησει να αγορασεις καποιο μεταχειρισμενο η και καινουργιο που θα σε ικανοποιει για τα επομενα 3 η και περισσοτερα χρονια.
Πιο πολύ για την καβλα μου θα ξεκινήσω. Χωρίς δάσκαλο για αυτό θέλω να πάρω κάτι φθηνό αν μου βγει και δεν βαρεθώ έχει καλώς αν όχι το παρατάω. Σε ευχαριστω για την απάντηση παντως
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Αν δε θέλεις να δώσεις πολλά, πάρε squier. Έχει την τεχνογνωσία της fender και για τα λεφτά του ο ήχος είναι ανεκτός.
Θα το τσεκάρω, ευχαριστω φιλε
 
OP
OP
kevinslipknot173

kevinslipknot173

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2012
Μηνύματα
371
Κριτικές
4
Like
315
Πόντοι
21
Καλησπέρα ρίξε μια ματιά στο thoman.de Harley benton έχει αρκετά μεγάλη γκάμα από 4χορδα 5χορδα 6χορδα ίσως ότι πιο τίμιο κυκλοφορεί πάντα σε σχέση ποιότητας τιμής
Θα τσεκάρω και εκεί ευχαριστω
 

nostradamosg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2022
Μηνύματα
1.163
Κριτικές
1
Like
2.390
Πόντοι
456
Πιο πολύ για την καβλα μου θα ξεκινήσω. Χωρίς δάσκαλο για αυτό θέλω να πάρω κάτι φθηνό αν μου βγει και δεν βαρεθώ έχει καλώς αν όχι το παρατάω. Σε ευχαριστω για την απάντηση παντως
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Θα το τσεκάρω, ευχαριστω φιλε
Ποσο χρονων εισαι;
Θα σου προτεινα να πας σε ενα δασκαλο να κανεις 4-5 μαθηματα πριν αποφασισεις αν βαρεθηκες η οχι.Οι αυτοδιδακτοι καποια στιγμη βαλτωνουν και εκει χρειαζεται ο δασκαλος η το παρατανε
Να πας σε ενα δασκαλο να σου μαθει λιγη θεωρια σε 4-5 μαθημα θα δεις οτι θα μπορεις και απο μονος χωρις δασκαλο με διαφορα βιβλια να ανεβεις πολλα level.
Η πληροφορια αυτη τη στιγμη ειναι απεριοριστη που σημαινει ορεξη να εχεις
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.418
Κριτικές
1
Like
7.376
Πόντοι
2.306
Προσεχε μονο τυπε μην μας βγεις οπως ο τυπος στο βιντεο:confused:
 

klarino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2010
Μηνύματα
3.172
Κριτικές
3
Like
4.323
Πόντοι
736
Πόσες βίζιτες κοστίζει ένα μπάσο ?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom