Νέα

Αγορά Εργασίας Νέο Φαινόμενο!!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Boldemort
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 608
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
21
Πόντοι
66
ε αν εσενα αυτο φιλε σε κανει ευτυχισμενο, εχει καλως!
ε αν εσυ μενεις σε ενα πατρικο που ειναι π.χ. 2οροφο και εισαι πανω κατω και εχεις την ησυχια σου παλι εχει καλως!
ε αν παλι μενεις σε διαμερισμα με τους γονεις σου και δεν σε ενδιαφερει να χεις την ησυχια σου τον προσωπικο σου χωρο ! να καλεσεις ενα φιλο να πιειτε μια μπυρα να δειτε εναν αγωνα να πηδηξεις μια γκομενα ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ και αλλα πολλα!
παλι καλως!
καθενας μας ειναι ξεχωριστος! εχει αλλα <θελω> απο την ζωη του και απαιτησεις!
ας (ξανα)αναφερω αυτο που ειπα πριν λιγο!
κατ εμε για μενα δεν ειναι υγειες!
περι ορεξεως!!

μαγκες παρακολουθω το thread κ βλεπω οτι εχει ξεφυγει το θεμα κ εχει καταντησει διαγωνισμος για το πιο "επιτυχημενο"..ε δε γινεται ρε μαγκες ολοι να βγαζουν 2 χιλιαρικα το μηνα κ να χουν κ δικο τους σπιτι απο τα 30..αλλοι μπορει να δουλευουν για πολυ λιγοτερα κ να ναι κ ευχαριστημενοι..οπως κ η οικογενεια δεν ειναι για ολους,ειδικα με τις σημερινες συνθηκες..αλλος μπορει να γουσταρει να "νοικοκυρευτει" απ'τα 25-30 με σπιτι,γυναικα,παιδια κ αλλος μπορει να γουσταρει να το παιζει εργενης μια ζωη κ να τα τρωει στα ξεκωλα,τις τανες κ τις μπαροβιες..οπως ανεφερε κ ο φιλος str81977 οπως τη βρισκει ο καθενας..
ουτε διαγωνισμος ομορφιας ουτε διαγωνισμος πετυχημενου κατηντησε!
απλα εγω βλεπω την μειοψηφια που δεν συμφωνει με ενα στυλακι συνηθως να προσπαθει να επιβαλει την δικη της αποψη! με μαγκια βρισιδια και πουτανες for ever!
κανεις απ ολλους αυτους δεν γυρισε ΠΟΤΕ να πει εδω μεσα οτι ΝΑΙ ρε φιλε! περι ορεξεως κολοκυθοπιτα!

μονο οι ακομπλεξαριστοι τα λενε αυτα!

το να χεις στοχους και ονειρα απο την ζωη δεν σημαινει οτι ολλοι πρεπει να βγαζουμε απαραιτητως και 2.000 τον μηνα! μην το παμε στο αλλο ακρο!


αλλα η πλακα ξερεις ποια ειναι???
αυτοι συνηθως που κατηγορουνε-βριζουνε και λενε τις παπαριες εδω μεσα παιζει να ναι και οι χειροτεροι μουνακηδες-μουνοδουλοι του κοσμου!
κατι τετοιους εχω γνωρισει που το παιζουν ταχα μου ανεξαρτητοι....δεν εχουμε αναγκη τις γυναικες και οταν δουν κανα καλο μουνι και κολησουν κανουν κακα πανω τους! διαροια!!
αλλα τι περιμενεις σκυλος που συνεχεια γαβγιζει.......

εγω δεν ειδα κανεναν επιτυχημενο να λεει..μην γαματε μουνια! μην δουλευετε,μην εχετε στοχους! μην παιρνετε αυτοκινητα μην βγαινετε για καφε! συνεχιστε να ζειτε με την μαμακα μεχρι να παρετε συνταξη.....

τεσπα! μην τα πω πιο χοντροκομενα!

αλλα τι περιμενεις!
οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια!!


πολλοι εδω μεσα που κατηγορουν γκομενες (ενω θα καναν τα χειροτερα αν μπορουσαν) κατηγορουν μπουζουκια lifestyle ντυσιμο αυτοκινητα
μου θυμιζουν κατι τυπαδες που επειδη δεν εχουν μια λενε....αιντε ρε την να την κανεις την bmw? καλη χρυση αλλα δεν αξιζει (επειδη εχουν κανα kia ceed μεταχειρο) κλπ κλπ με λιγα λογια την βγαζουνε αχρηστη...ενω αν μπορουσαν να παρουν την 335 θα παιρναν........
πες ναι ρε πουστη! ωραιο αμαξι! μακαρι να μπορουσα να παρω και γω! οχι να τα βγαζουμε ολλα αχρηστα!

παραδειγμα εδωσα για το αυτοκινητο!
το ιδιο ισχυει για γυναικες-σπιτι-δουλεια!!
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
ΤΗΑΝΟΣΣΣΣ μας εχεις ταραξει στο σεντονι ρε τυπε
πιο μεγαλα και απο μενα γραφεις   :headbang: :headbang: :headbang:
ζεις στον κοσμο σου εσυ.
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
300 + 300 + 600
Αυτά μαθαίνατε στην σχολή? :2funny: :2funny: :2funny:

εσυ τι μαθαινες στην σχολη ρε τυπε
οτι το + ειναι ιδιο με το = ?  :headbang: :headbang: :headbang:
απο το πολυ αγχος να προλαβεις να με ειρωνευτεις την πατησες
και ο ιδιος  :2funny: :2funny: :2funny:
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
καλα κρασια μονο ο streetwalker και ο str8 ειπανε μερικες σωστες αποψεις
ολοι οι αλλοι οι ελληναραδες τιγκα στο κομπλεξ και την ανασφαλεια  :jerking:
κατα τα αλλα παραπονιεστε που σας πηρανε γραμμη οι ευρωπαιοι και σας δουλευουνε  :-
 

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.188
Like
2
Πόντοι
16
καλα κρασια μονο ο streetwalker και ο str8 ειπανε μερικες σωστες αποψεις
ολοι οι αλλοι οι ελληναραδες τιγκα στο κομπλεξ και την ανασφαλεια  :jerking:
κατα τα αλλα παραπονιεστε που σας πηρανε γραμμη οι ευρωπαιοι και σας δουλευουνε  :-

Βοld δεν έκατσα να διαβάσω όλο το thread και τη διαμάχη. Απλά επειδή φαίνεσαι αρκετά έξυπνος θα σου πω ότι πιστεύω ότι έχεις πάρει το site πολύ πιο σοβαρά από ότι πρέπει. Φιλικά στο γράφω, χωρίς να σημαίνει ότι διαφωνώ με αυτά που λες.

Όπως πολύ σοβαρά βλέπω ότι το έχουν πάρει και αρκετοί εδώ μέσα. Ένα ηλεκτρονικό καφενείο είναι τπτ άλλο. Δεν θα λύσουμε τα προβλήματα μας στο bou.com.

Τώρα λες τη γνώμη σου σε κάτι, άλλοι θα συμφωνήσουν άλλοι όχι. Πάντως καλό είναι να ακούς και μια διαφορετική γνώμη, άσχετα αν τη συμμερίζεσαι ή όχι. Μπορεί να δεις τα πράγματα με μια διαφορετική προοπτική αρκετές φορές.
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Βοld δεν έκατσα να διαβάσω όλο το thread και τη διαμάχη. Απλά επειδή φαίνεσαι αρκετά έξυπνος θα σου πω ότι πιστεύω ότι έχεις πάρει το site πολύ πιο σοβαρά από ότι πρέπει. Φιλικά στο γράφω, χωρίς να σημαίνει ότι διαφωνώ με αυτά που λες.

Όπως πολύ σοβαρά βλέπω ότι το έχουν πάρει και αρκετοί εδώ μέσα. Ένα ηλεκτρονικό καφενείο είναι τπτ άλλο. Δεν θα λύσουμε τα προβλήματα μας στο bou.com.

Τώρα λες τη γνώμη σου σε κάτι, άλλοι θα συμφωνήσουν άλλοι όχι. Πάντως καλό είναι να ακούς και μια διαφορετική γνώμη, άσχετα αν τη συμμερίζεσαι ή όχι. Μπορεί να δεις τα πράγματα με μια διαφορετική προοπτική αρκετές φορές.

Φιλε μου ευχαριστω για τα καλα σου λογια. Ναι το χουμε παρει σοβαρα
απο οτι φαινεται εχεις δικιο σε αυτη την επισημανση  :- απλα θελω να πω το εξης
ο ελληνας εχει ενα κακο... ειναι υπερβολικος. ΣΕ ΟΛΑ. Αυτο ειναι πολυ μεγαλο μειονεκτημα
δυστυχως. Τι θα πει πας 5-6 μηνες τσαμπα και με την ελπιδα οτι ο αλλος θα σε παρει μετα με λεφτα κανονικα....
αυτο ειναι υπερβολικη αυτοπεποιθηση και πιστη στην επιτυχη εκβαση μιας κινησης... μια κινηση
ομως δεν εχει επιτυχημενη εκβαση παντα αλλα και αποτυχημενη και συνηθως η αποτυχημενη ειναι πολυ πιο πιθανη . Οι ξενοι δεν τα εχουν αυτα για αυτο και εχουν παει και μπροστα... ζυγιζουν , υπολογιζουν και πραττουν. Η υπερβολη ειναι μεγαλο λαθος πιστευω.

Ενα παραδειγμα... πολυ παλια θυμαμαι οταν διναμε Lower μας ειχαν φερει δειγματα 2 εκθεσεων η μια πηρε Α και η αλλη D σε πληροφορω η πρωτη ηταν 15 γραμμες ενω η δευτερη 25 και ομως... καμια σχεση η 1η ηταν ευστοχη ενω η 2η 25 γραμμες παπαριες  :headbang: :headbang: :headbang:

πρεπει να σταματησει η υπερβολη... παντου. Ετσι πιστευω εγω
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Γιατι καποιοι απο τα λεγομενα τους αφησε να εννοηθει οτι παιξτο καλος
στην αρχη για να κανεις καλη εντυπωση και να σε παρει μετα... οχι δεν θα το παιξω καλος
θα ειμαι κανονικος. Και μακαρι να ειμαι και ευστοχος και να μπορω να κανω ακριβως οτι μου ζητειται ωστε να ειμαι αποτελεσματικος... τι θα πει παιξτο καλος
αυτα ειναι υπερβολες... εδω ειμαι κυριε τεσταρετε με σας κανω ή δεν σας κάνω?  :)

σε ολα υπερβολικοι ρε πουστη μου

-στις δουλειες (δουλευε τσαμπα να κανεις καλη εντυπωση...)
-στις γκομενες  (δωστα ολα να κανεις καλη εντυπωση...)
-στις φιλιες    (φορτωσε ολα τα ψυχολογικα σου στους φιλους και μετα ονομασε τους κολλητους επειδη σε ανεχονται... λες και αυτοι δεν εχουν δικα τους προβληματα να σκεφτουν πρεπει να ακουνε και τα δικα σου να γινεται η ζωη τους χ2 μιζερη)

α ρε μυαλα που εχουμε  :headbang: :headbang: :headbang:

για αυτο και παιρνουμε το μπουλο στο τελος  :grin:
 

Επισκέπτης
Φιλε μου ευχαριστω για τα καλα σου λογια. Ναι το χουμε παρει σοβαρα
απο οτι φαινεται εχεις δικιο σε αυτη την επισημανση  :- απλα θελω να πω το εξης
ο ελληνας εχει ενα κακο... ειναι υπερβολικος. ΣΕ ΟΛΑ. Αυτο ειναι πολυ μεγαλο μειονεκτημα
δυστυχως. Τι θα πει πας 5-6 μηνες τσαμπα και με την ελπιδα οτι ο αλλος θα σε παρει μετα με λεφτα κανονικα....
αυτο ειναι υπερβολικη αυτοπεποιθηση και πιστη στην επιτυχη εκβαση μιας κινησης... μια κινηση
ομως δεν εχει επιτυχημενη εκβαση παντα αλλα και αποτυχημενη και συνηθως η αποτυχημενη ειναι πολυ πιο πιθανη . Οι ξενοι δεν τα εχουν αυτα για αυτο και εχουν παει και μπροστα... ζυγιζουν , υπολογιζουν και πραττουν. Η υπερβολη ειναι μεγαλο λαθος πιστευω.

Ενα παραδειγμα... πολυ παλια θυμαμαι οταν διναμε Lower μας ειχαν φερει δειγματα 2 εκθεσεων η μια πηρε Α και η αλλη D σε πληροφορω η πρωτη ηταν 15 γραμμες ενω η δευτερη 25 και ομως... καμια σχεση η 1η ηταν ευστοχη ενω η 2η 25 γραμμες παπαριες  :headbang: :headbang: :headbang:

πρεπει να σταματησει η υπερβολη... παντου. Ετσι πιστευω εγω
το κακο που εχει ο Ελληνας δεν ειναι η υπερβολη ειναι οτι ειναι φιγοπονος και αλαζονας
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Εμπειρία δεν έχει ο καθένας τύπε...
Και όταν λέμε εμπειρία δεν εννοούμε την παλαιότητα αυτήν καθεαυτήν αλλά το πως έχεις αφομοιώσει αφενός τις θεωρητικές σου γνώσεις, αφετέρου την πρακτική τους εφαρμογή...
Και πέραν των εργασιακών προσόντων, ρόλο παίζουν και άλλες παράμετροι, τύπου ικανότητα συνεργασίας, να ψυχολογείς τον άλλον, ιδίως τον πελάτη και να ξέρεις τί παίζει στην πιάτσα.
Και αυτά δεν αποκτώνται από τη μια μέρα στην άλλη, αν και κάποιοι τα αποκτούν πιο γρήγορα από κάποιους άλλους (η αφομοίωση που λέγαμε)...
είχα εξηγήσει (τουλάχιστον ήλπιζα πως ήταν αρκετή η εξήγηση ) στον μικρό ξερόλα (μπόλντι) πως σε μία επιχείρηση εκτός των γνώσεων παίζει σημαντικό ρόλο και η συμπεριφορά ενός εργαζόμενου.
σε μία εταιρία που έχει σημασία η συνεργασία ένας παρτάκιας δεν είναι καλοδεχούμενος.
πρέπει ο εργαζόμενος να μπορεί να μπει στην κουλτούρα της εταιρίας
να αφομοιωθεί
και η συνέντευξη εκτός από την παρουσίαση των γνώσεών σου έχει τη σημασία του να δει ο άλλος ποιος είσαι.
ο εξυπνότερος άνθρωποσ στον κόσμο να είσαι, άμα κάνει μάλε βράσε μια εταιρία λόγω χαρακτήρα, θα είναι παρείσακτος και ανεπιθύμητος
η συναισθηματική νοημοσύνη αρχίζει και εκτιμάται όλο και περισσότερο στον επιχειρηματικό κόσμο.
Ε, αν τώρα θέλει να δουλέψει μόνος και μονόχνωτος κανένας, δεν τον εμποδίζει τίποτα
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
το κακο που εχει ο Ελληνας δεν ειναι η υπερβολη ειναι οτι ειναι φιγοπονος και αλαζονας

Η αλαζονεια τι ειναι? Κακη μορφη αυτοπεποιθησης.
Αυτο προερχεται απο την διογκωμενη εικονα για τον εαυτο σου.
Αρα υπερβολη. Και η φυγοπονια απο την υπερβολη προερχεται
θεωρεις φανταστικες φοβιες που σε αναγκαζουν να μεινεις αμετοχος
και να αποφευγεις πραγματα και δράσεις. Υπερβολη και παλι δηλαδη
διογκωμενες φοβιες.

Ρε μην την ψάχνεις εχω κανει την ανακαλυψή μου (για την παρτη μου εννοω)
η υπερβολη ειναι κακος συμμαχος τυπε οποτε την ειχα ολα πηγαιναν σκατα παντου
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
είχα εξηγήσει (τουλάχιστον ήλπιζα πως ήταν αρκετή η εξήγηση ) στον μικρό ξερόλα (μπόλντι) πως σε μία επιχείρηση εκτός των γνώσεων παίζει σημαντικό ρόλο και η συμπεριφορά ενός εργαζόμενου.
σε μία εταιρία που έχει σημασία η συνεργασία ένας παρτάκιας δεν είναι καλοδεχούμενος.
πρέπει ο εργαζόμενος να μπορεί να μπει στην κουλτούρα της εταιρίας
να αφομοιωθεί
και η συνέντευξη εκτός από την παρουσίαση των γνώσεών σου έχει τη σημασία του να δει ο άλλος ποιος είσαι.
ο εξυπνότερος άνθρωποσ στον κόσμο να είσαι, άμα κάνει μάλε βράσε μια εταιρία λόγω χαρακτήρα, θα είναι παρείσακτος και ανεπιθύμητος
η συναισθηματική νοημοσύνη αρχίζει και εκτιμάται όλο και περισσότερο στον επιχειρηματικό κόσμο.
Ε, αν τώρα θέλει να δουλέψει μόνος και μονόχνωτος κανένας, δεν τον εμποδίζει τίποτα

Δεν εχω προθεση να κανω μια επιχειρηση ανω κατω
εγω απλα ειπα πως αυτα που ειπατε ηταν υπερβολικα.
Το να παω με ενα φουσατο στην Α επιχειρηση οτι ειμαι γνωστης
και να μην δωσω σημασια στα αλλα που λες και εσυ ειναι ΥΠΕΡΒΟΛΗ.
ΕΠισης ΥΠΕΡΒΟΛΗ ειναι και το να μπορεις να δουλεψεις αλλου ενω εχεις
κανει καποιες Α σπουδες που θα μπορουσες να δουλεψεις εκει και χωρις σπουδες πχ
βεβαια αυτο ειναι ελλειψη οχι υπερβολη που και παλι κακο ειναι.

Τωρα αν καποιος καταφερει και γινει διευθυντης χωρις σπουδες με γεια του με χαρα του ρε μαγκα
θα του δωσω και συγχαρητηρια δεν εχω προβληματακια τετοια για να προλαβω οσους αρχισουν να
νομιζουν οτι κανω επιδειξη των σπουδων μου παλι , τοσος κοσμος εχει σπουδασει δεν ειμαι ο μονος αλλωστε!!!!!

ΑΠλα θα προσπαθησω να μην αφησω κανεναν να με εκμεταλευτει.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Δεν εχω προθεση να κανω μια επιχειρηση ανω κατω
εγω απλα ειπα πως αυτα που ειπατε ηταν υπερβολικα.
Το να παω με ενα φουσατο στην Α επιχειρηση οτι ειμαι γνωστης
και να μην δωσω σημασια στα αλλα που λες και εσυ ειναι ΥΠΕΡΒΟΛΗ.
ΕΠισης ΥΠΕΡΒΟΛΗ ειναι και το να μπορεις να δουλεψεις αλλου ενω εχεις
κανει καποιες Α σπουδες που θα μπορουσες να δουλεψεις εκει και χωρις σπουδες πχ
βεβαια αυτο ειναι ελλειψη οχι υπερβολη που και παλι κακο ειναι.

Τωρα αν καποιος καταφερει και γινει διευθυντης χωρις σπουδες με γεια του με χαρα του ρε μαγκα
θα του δωσω και συγχαρητηρια δεν εχω προβληματακια τετοια για να προλαβω οσους αρχισουν να
νομιζουν οτι κανω επιδειξη των σπουδων μου παλι , τοσος κοσμος εχει σπουδασει δεν ειμαι ο μονος αλλωστε!!!!!

ΑΠλα θα προσπαθησω να μην αφησω κανεναν να με εκμεταλευτει.
ρε παλικάρι
είσαι 24-25 (αν μετράω καλά, αλλιώς μικρότερος)
και ΔΕΝ έχεις δουλέψει ΠΟΤΕ σε εταιρία

σου μιλάνε άνθρωποι που έχουνε δουλέψει χρόνια ολάκερα και σε πολλές διαφορετικές εταιρίες με πολλές εμπειρίες και εσύ κάνεις λες και τα ξέρεις όλα

σε πληροφορώ πως δεν έχεις δει ΤΙΠΟΤΑ
είσαι μικρός ακόμα
αλλά αυτό δεν σημαίνει πως μεγαλώνοντας θα μάθεις - όταν ειδικά θεωρείς πως η δική σου άποψη είναι η μοναδική αλήθεια

σε κάτι που εξ αποδείξεως ΔΕΝ ξέρεις (δεν έχεις δουλέψει ποτέ), δεν μπορείς να μη δέχεσαι συμβουλές και γνώμες άλλων. Μπορείς να τις απορρίψεις όταν αποκτήσεις ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ διαφορετικές εμπειρίες

βέβαια εσύ τα ξέρεις όλα, οπότε τι να συζητάμε
 

karamitroglou

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
414
Like
0
Πόντοι
1
Δεν εχω προθεση να κανω μια επιχειρηση ανω κατω
εγω απλα ειπα πως αυτα που ειπατε ηταν υπερβολικα.
Το να παω με ενα φουσατο στην Α επιχειρηση οτι ειμαι γνωστης
και να μην δωσω σημασια στα αλλα που λες και εσυ ειναι ΥΠΕΡΒΟΛΗ.
ΕΠισης ΥΠΕΡΒΟΛΗ ειναι και το να μπορεις να δουλεψεις αλλου ενω εχεις
κανει καποιες Α σπουδες που θα μπορουσες να δουλεψεις εκει και χωρις σπουδες πχ
βεβαια αυτο ειναι ελλειψη οχι υπερβολη που και παλι κακο ειναι.

Τωρα αν καποιος καταφερει και γινει διευθυντης χωρις σπουδες με γεια του με χαρα του ρε μαγκα
θα του δωσω και συγχαρητηρια δεν εχω προβληματακια τετοια για να προλαβω οσους αρχισουν να
νομιζουν οτι κανω επιδειξη των σπουδων μου παλι , τοσος κοσμος εχει σπουδασει δεν ειμαι ο μονος αλλωστε!!!!!

[size=40pt]ΑΠλα θα προσπαθησω να μην αφησω κανεναν να με εκμεταλευτει. [/size]
Πλύσου καλά.
Το αναλ ριμιγκ θα πιάσει βάθος  :grin: :grin: :grin:
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.790
Κριτικές
183
Like
3.251
Πόντοι
8.535
είχα εξηγήσει (τουλάχιστον ήλπιζα πως ήταν αρκετή η εξήγηση ) στον μικρό ξερόλα (μπόλντι) πως σε μία επιχείρηση εκτός των γνώσεων παίζει σημαντικό ρόλο και η συμπεριφορά ενός εργαζόμενου.
σε μία εταιρία που έχει σημασία η συνεργασία ένας παρτάκιας δεν είναι καλοδεχούμενος.
πρέπει ο εργαζόμενος να μπορεί να μπει στην κουλτούρα της εταιρίας
να αφομοιωθεί
και η συνέντευξη εκτός από την παρουσίαση των γνώσεών σου έχει τη σημασία του να δει ο άλλος ποιος είσαι.
ο εξυπνότερος άνθρωποσ στον κόσμο να είσαι, άμα κάνει μάλε βράσε μια εταιρία λόγω χαρακτήρα, θα είναι παρείσακτος και ανεπιθύμητος
η συναισθηματική νοημοσύνη αρχίζει και εκτιμάται όλο και περισσότερο στον επιχειρηματικό κόσμο.
Ε, αν τώρα θέλει να δουλέψει μόνος και μονόχνωτος κανένας, δεν τον εμποδίζει τίποτα
εδω φιλε θα διαφωνησω εγω...δυστηχως ξερω πολλα ατομα παρτακηδες που μια χαρα δουλευουν σε ιδιωτικους τομεις...κ τυχαινει επισης στις εταιρειες που δουλευουν να απαιτειται συνεργασια κ ομαδικη δουλεια...κ δεν εχουν  απολυθει,ουτε βεβαια προαγωγη εχουν παρει,αλλα μια χαρα βλεπω τα βολευουν μεχρι τωρα...

Εγω συμφωνω με τον Boldemort κ αντιτιθεμαι στην τζαμπα εργασια...δεν το εκανα ποτε κ παντα εβρισκα την ακρη ακομη κ σε δουλειες του κωλου...(ασχετα αν εχω κ γω πτυχιο,οπως κ σχεδον ολη η Ελλαδα)...το θεωρω ξεφτιλα να δουλευεις τσαμπα...οποιος το κανει ειναι σκλαβος,παθητικος κ θελει φτυσιμο στα μουτρα.
το οτι η αγορα εργασιας εχει γαμηθει ειναι αληθεια...κ το οτι η πλειονοτητα των εργοδοτων θελουν να μας γαμαει (ακομη κ απο κωλο=χωρις λεφτα), ειναι επισης αληθεια.Αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να τους χαριζουμε κ την βαζελινη...απλα πραγματα...αλλιως εισαι ξεφτιλας.
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
ρε παλικάρι
είσαι 24-25 (αν μετράω καλά, αλλιώς μικρότερος)
και ΔΕΝ έχεις δουλέψει ΠΟΤΕ σε εταιρία

σου μιλάνε άνθρωποι που έχουνε δουλέψει χρόνια ολάκερα και σε πολλές διαφορετικές εταιρίες με πολλές εμπειρίες και εσύ κάνεις λες και τα ξέρεις όλα

σε πληροφορώ πως δεν έχεις δει ΤΙΠΟΤΑ
είσαι μικρός ακόμα
αλλά αυτό δεν σημαίνει πως μεγαλώνοντας θα μάθεις - όταν ειδικά θεωρείς πως η δική σου άποψη είναι η μοναδική αλήθεια

σε κάτι που εξ αποδείξεως ΔΕΝ ξέρεις (δεν έχεις δουλέψει ποτέ), δεν μπορείς να μη δέχεσαι συμβουλές και γνώμες άλλων. Μπορείς να τις απορρίψεις όταν αποκτήσεις ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ διαφορετικές εμπειρίες

βέβαια εσύ τα ξέρεις όλα, οπότε τι να συζητάμε

ΚΟιταξε απο καποιον που βιαζεται η αληθεια ειναι πως δεν μπορω να παρω ευκολα συμβουλες
γιατι δεν τον θεωρω αξιοπιστο. Λυπαμαι. Σε αυτο δεν φταιω εγω... Με λες παρτακια ενω αυτο δεν ισχυει .

Και εν παση περιπτωση καλα και αγιες οι πολυτιμες γνωμες των μεγαλυτερων
αλλα ο καθενας χαραζει και την δικη του πορεια . Σε εταιρεια μπορει να μην εχω δουλεψει αλλα εχω λαβει μερος σε 3 προτζεκτ απο αποσταση μαζι με αλλους προγραμματιστες απο Ινδια... απο Κορεα... απο Αμερικη.... απο Αυστρια... οποτε δεν μπορεις να αμφισβητησεις την ικανοτητα μου στην ομαδικοτητα...
αυτοι οι ανθρωποι ειναι απο μονοι τους ο καθενας μια διαφορετικη κουλτουρα. Αυτα φυσικα δεν χρειαζεται να τα αποδειξω τωρα αλλα τα εχω φτιαξει και οργανωσει σε περιπτωση που καποιος με δεχθει για συνεντευξη.

Σε περιπτωση ομως που εχει το δικο σου υφος να ξερεις πως με πολυ ειλικρινια θα σηκωθω θα του εξηγησω πως δεν θελω να συνεχισουμε και θα σηκωθω και θα φυγω. Το οτι εχεις περασει καποιες εμπειριες θα πρεπει να σε εχει κανει πιο ευελικτο τυπε οχι πιο αποτομο... ποιος νομιζεις οτι εισαι? Σε εργαζομενο μιλας οχι σε κανα ζωο.

EDIT: Εχω δουλεψει και σε μεγαλη αλυσιδα φροντιστηριων για 5 μηνες αν σου κανει
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
εδω φιλε θα διαφωνησω εγω...δυστηχως ξερω πολλα ατομα παρτακηδες που μια χαρα δουλευουν σε ιδιωτικους τομεις...κ τυχαινει επισης στις εταιρειες που δουλευουν να απαιτειται συνεργασια κ ομαδικη δουλεια...κ δεν εχουν  απολυθει,ουτε βεβαια προαγωγη εχουν παρει,αλλα μια χαρα βλεπω τα βολευουν μεχρι τωρα...

Εγω συμφωνω με τον Boldemort κ αντιτιθεμαι στην τζαμπα εργασια...δεν το εκανα ποτε κ παντα εβρισκα την ακρη ακομη κ σε δουλειες του κωλου...(ασχετα αν εχω κ γω πτυχιο,οπως κ σχεδον ολη η Ελλαδα)...το θεωρω ξεφτιλα να δουλευεις τσαμπα...οποιος το κανει ειναι σκλαβος,παθητικος κ θελει φτυσιμο στα μουτρα.
το οτι η αγορα εργασιας εχει γαμηθει ειναι αληθεια...κ το οτι η πλειονοτητα των εργοδοτων θελουν να μας γαμαει (ακομη κ απο κωλο=χωρις λεφτα), ειναι επισης αληθεια.Αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να τους χαριζουμε κ την βαζελινη...απλα πραγματα...αλλιως εισαι ξεφτιλας.

τι τσαμπα ρε συ? θα τρελαθουμε τελειως?
οπως δεν ειναι φιλανθρωπικα ιδρυματα οι επιχειρησεις
ετσι δεν ειμαστε και εμεις. ΟΙ εργαζομενοι του αλτερ
εκαναν υπομονη 7-8 μηνες... μηνας εμπαινε μηνας εβγαινε δεν πληρωνοντουσαν
και να το αποτελεσμα τωρα... να τους κυνηγανε να τους δωσουν τα δεδουλευμενα τους
φιλε αμα μπλεξεις με δικαστηρια μετα δεν σε συμφερει....

εγω αμα ο αλλος δεν με πληρωνε τον 1ο μηνα θα ειχα φυγει...
θα του ελεγα αν θελεις σε παρακαλω σου δινω διορια 15 μερες
να με πληρωσεις καθως διανυουμε τον 2ο μηνα που μενω απληρωτος.
Αλλιως θα περασω απο το λογιστηριο να υποβαλλω παραιτηση
θα το εψαχνα κιολας να μαθω τα δικαιωματα μου.

Εγω πως ειμαι στην ωρα μου στην δουλεια? ζητω (και οχι απαιτω) τα χρηματα
να ειναι και αυτα στην ωρα τους... δεν μπορεις? κλειστην. Βαλε καλυτερο λογιστη
τρωγε λιγοτερα στις πουτανες.... πουλησε την μερσεντες που κυκλοφορεις και θες να κανεις επιδειξη
δεν με απασχολει θελω τα χρηματα μου  ;)

 

pornosafaristas

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.249
Like
3
Πόντοι
16
ΑΛλο παλι και τουτο..... εχω αρχισει να ακουω πως
για να παρουν προυπηρεσια καποιοι αποφοιτοι κανουν δουλεια
στο τσαμπα... κανονικο 8ωρο τσαμπαρια... ουτε 300 ευρω το μηνα
εστω για τα ματια του κοσμου... δεν ξερω αν απο παλια ηταν ετσι το συστημα
αλλα πλεον εχει παραγινει γιατι ολο και ακουω νεα ατομα να δεχονται αυτη την εκμεταλευση.

Δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομυριο ο εργοδοτης να μην μπορει να βγαλει εστω εναν μισθο
300ευρω το μηνα για την πρακτικη... τελειως τσαμπα? παμε καλα? προτιμω ανεργος παρα να δεχθω
τετοια εκμεταλευση και να κοροιδευουν απο πισω. Η δικη σας γνωμη ποια ειναι ?

εισαι απολυτα σωστος
δεν θα πηγαινα ποτε για δυο λογους
πρωτον σε χρησιμοποιουνε δουλευεις αμισθη
και δευτερον μπλοκαρεις θεση απο καποιον που θα εμπενε στο ποστο σου αμοιβομενος

για το πουτσο οποιος δεχεται να δουλευει αμισθη
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom