Νέα

Αγορά Εργασίας Νέο Φαινόμενο!!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Boldemort
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 608
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
εισαι απολυτα σωστος
δεν θα πηγαινα ποτε για δυο λογους
πρωτον σε χρησιμοποιουνε δουλευεις αμισθη
και δευτερον μπλοκαρεις θεση απο καποιον που θα εμπενε στο ποστο σου αμοιβομενος

για το πουτσο οποιος δεχεται να δουλευει αμισθη

ΑΚριβως!!!!! Θα επαιρνε λεφτα και καποιος που τα εχει οντως αναγκη
και πρεπει να ζησει την οικογενεια του κτλπ. εκτος αυτου θα ανεβαινε
και η αγοραστικη του δυναμη πες μετα οποτε θα εδινε λεφτα σαν καταναλωτης
δεν θα υπηρχε παγωμα στην αγορα κτλπ κτλπ... αλλα οχι ολα αυτα πρεπει να θυσιαστουν
επειδη καποιος τυπος εχει βρει την φαμπρικα να αναεωνει το προσωπικο ανα 2-3 μηνες
οπως ειπαν και αλλοι πριν και να καυχιεται κιολας για αυτο.  :jerking: :jerking: :jerking:

Αν καποιος μου εφερνε οντως τα βιβλια της επιχειρησης του και εβλεπα πως ειναι οντως χρεωμενος
και δεν εχει ΟΥΔΕΜΙΑ δυνατοτητα να με πληρωσει ισως και να το σκεφτομουν... πραγματικα εκει
ο αλλος σου ανοιγεται οποτε μπορεις να το κανεις και εσυ... αλλα οχι τωρα να μην ξερω τιποτα
και να δουλευω και τσαμπα και τυφλα.
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
επισης ο θανοςςς και ισως και καποιοι αλλοι επεσαν σε μια περιεργη αντιφαση!
Ειπαν οτι το να δουλευουν τσαμπα και γενικοτερα αυτο το συστημα θα το κανουν 1 φορα στην ζωη τους
αυτο δεν ισχυει γιατι οταν βρεθουν σε αντιστοιχη θεση (αν ποτε στο μελλον γινουν επιχειρηματιες)
θα το ξανακανουν επειδη πολυ απλα ετσι εμαθαν. Σου λεει εγω τοτε γιατι το ειχα κανει αυτο μαλακας ημουν? θα το επιβαλλω και στους αλλους τωρα...

αρα αυτο δεν γινεται μονο 1 φορα στην ζωη ! Απλα μετα αλλαζει η θεση .
 

Επισκέπτης
ας (ξανα)αναφερω αυτο που ειπα πριν λιγο!
κατ εμε για μενα δεν ειναι υγειες!
περι ορεξεως!!
ουτε διαγωνισμος ομορφιας ουτε διαγωνισμος πετυχημενου κατηντησε!
απλα εγω βλεπω την μειοψηφια που δεν συμφωνει με ενα στυλακι συνηθως να προσπαθει να επιβαλει την δικη της αποψη! με μαγκια βρισιδια και πουτανες for ever!
κανεις απ ολλους αυτους δεν γυρισε ΠΟΤΕ να πει εδω μεσα οτι ΝΑΙ ρε φιλε! περι ορεξεως κολοκυθοπιτα!

μονο οι ακομπλεξαριστοι τα λενε αυτα!

το να χεις στοχους και ονειρα απο την ζωη δεν σημαινει οτι ολλοι πρεπει να βγαζουμε απαραιτητως και 2.000 τον μηνα! μην το παμε στο αλλο ακρο!


αλλα η πλακα ξερεις ποια ειναι???
αυτοι συνηθως που κατηγορουνε-βριζουνε και λενε τις παπαριες εδω μεσα παιζει να ναι και οι χειροτεροι μουνακηδες-μουνοδουλοι του κοσμου!
κατι τετοιους εχω γνωρισει που το παιζουν ταχα μου ανεξαρτητοι....δεν εχουμε αναγκη τις γυναικες και οταν δουν κανα καλο μουνι και κολησουν κανουν κακα πανω τους! διαροια!!
αλλα τι περιμενεις σκυλος που συνεχεια γαβγιζει.......

εγω δεν ειδα κανεναν επιτυχημενο να λεει..μην γαματε μουνια! μην δουλευετε,μην εχετε στοχους! μην παιρνετε αυτοκινητα μην βγαινετε για καφε! συνεχιστε να ζειτε με την μαμακα μεχρι να παρετε συνταξη.....

τεσπα! μην τα πω πιο χοντροκομενα!

αλλα τι περιμενεις!
οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια!!


πολλοι εδω μεσα που κατηγορουν γκομενες (ενω θα καναν τα χειροτερα αν μπορουσαν) κατηγορουν μπουζουκια lifestyle ντυσιμο αυτοκινητα
μου θυμιζουν κατι τυπαδες που επειδη δεν εχουν μια λενε....αιντε ρε την να την κανεις την bmw? καλη χρυση αλλα δεν αξιζει (επειδη εχουν κανα kia ceed μεταχειρο) κλπ κλπ με λιγα λογια την βγαζουνε αχρηστη...ενω αν μπορουσαν να παρουν την 335 θα παιρναν........
πες ναι ρε πουστη! ωραιο αμαξι! μακαρι να μπορουσα να παρω και γω! οχι να τα βγαζουμε ολλα αχρηστα!

παραδειγμα εδωσα για το αυτοκινητο!
το ιδιο ισχυει για γυναικες-σπιτι-δουλεια!!

Φιλε γαμας?
 

Amanita

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.424
Like
0
Πόντοι
16
Α βγάλατε τα ασπρόρουχα βλέπω.Αντε  να κάνουμε την προίκα μας κι εμείς οι αστεφάνωτες  :rockon: :rockon: :rockon:
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
21
Πόντοι
66
επισης ο θανοςςς και ισως και καποιοι αλλοι επεσαν σε μια περιεργη αντιφαση!
Ειπαν οτι το να δουλευουν τσαμπα και γενικοτερα αυτο το συστημα θα το κανουν 1 φορα στην ζωη τους
αυτο δεν ισχυει γιατι οταν βρεθουν σε αντιστοιχη θεση (αν ποτε στο μελλον γινουν επιχειρηματιες)
θα το ξανακανουν επειδη πολυ απλα ετσι εμαθαν. Σου λεει εγω τοτε γιατι το ειχα κανει αυτο μαλακας ημουν? θα το επιβαλλω και στους αλλους τωρα...

αρα αυτο δεν γινεται μονο 1 φορα στην ζωη ! Απλα μετα αλλαζει η θεση .
συμφνω! εν μερη!
εχεις δικιο! ειδικα σε αυτο που ειπες παραπανω! αν και ΕΓΩ εβλεπα οτι δεν με πληρωνει τον 1ο μηνα τον 2ο θα το συζητουσα! στην τελικη ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΜΕΝΑ λεφτα ειναι δεν ζητας δανεικα!!
το να δουλεψεις ειπα σαν πιτσιρικας ενα 2μηνο 3μηνο να μαθεις μια δουλεια καπου δεν ειναι κακο! κανεις μια πρακτικη, εξασκηση τεσπα! ειδικα σαν πιτσιρικας θα κανα και τουμπεκι!
αργοτερα ουτε καταδιανοια! εφοσον εχω περασει σε αλλο επιπεδο εχω μαθει την δουλεια και εχω προυπηρεσια και μια ηλικια θα παω για δουλεια ΠΛΕΟΝ και οχι για πρακτικη!
θα ειχα αλλο τουπε να ΖΗΤΗΣΩ!
απειρος δεν εχω τα @@@@@@@@ να ζητησω-απαιτησω ΤΙΠΟΤΑ!!
να το κανεις 1 φορα οχι συνεχεια!!

γιατι ρωτας αν γαμαω? τι δεν σου αρεσε απ το σεντονι που εγραψα? σου φανηκε κατι υπερβολικο?
στην τελικη εμενα αυτη ειναι η αποψη μου! περι ορεξεως........
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
συμφνω! εν μερη!
εχεις δικιο! ειδικα σε αυτο που ειπες παραπανω! αν και ΕΓΩ εβλεπα οτι δεν με πληρωνει τον 1ο μηνα τον 2ο θα το συζητουσα! στην τελικη ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΜΕΝΑ λεφτα ειναι δεν ζητας δανεικα!!
το να δουλεψεις ειπα σαν πιτσιρικας ενα 2μηνο 3μηνο να μαθεις μια δουλεια καπου δεν ειναι κακο! κανεις μια πρακτικη, εξασκηση τεσπα! ειδικα σαν πιτσιρικας θα κανα και τουμπεκι!
αργοτερα ουτε καταδιανοια! εφοσον εχω περασει σε αλλο επιπεδο εχω μαθει την δουλεια και εχω προυπηρεσια και μια ηλικια θα παω για δουλεια ΠΛΕΟΝ και οχι για πρακτικη!
θα ειχα αλλο τουπε να ΖΗΤΗΣΩ!
απειρος δεν εχω τα @@@@@@@@ να ζητησω-απαιτησω ΤΙΠΟΤΑ!!
να το κανεις 1 φορα οχι συνεχεια!!
γιατι ρωτας αν γαμαω? τι δεν σου αρεσε απ το σεντονι που εγραψα? σου φανηκε κατι υπερβολικο?
στην τελικη εμενα αυτη ειναι η αποψη μου! περι ορεξεως........

ρε συ υπαρχουν και αλλες φορμουλες για να μαθεις απλα ο κοσμος βαριεται να ψαξει
και γινεται ανεκτικος....
εγω πχ διαβαζω μονος μου και πηγαινω και σε σεμιναρια...
δινω και λεφτα να παρακολουθω μαθηματα που και που παιρνω πιστοποιησεις
αυτο θα γινεται δηλαδη καθε φορα? θα δουλευω τσαμπα για να μαθαινω κατι καινουργιο?
Ας βγαλουν εναν 1ο μισθο για τους νεοσυλλεκτους στον συγκεκριμενο τομεα ρε συ δεν εχω αντιρρηση
αν ειναι χαμηλος.
Την μια θα με φωναζουν για ΛΙνουξ δηλαδη και θα δουλευω 2 μηνες τσαμπα
μετα αμα παω για Windows Server αλλους 2 μηνες τσαμπα κτλπ? Δεν ειναι και πολυ λογικο ρε συ
εγω δεν παω τσαμπουκαλεμενος εκει περα... απλα δεν θελω να με εκμεταλευτει καποιος γιατι μετα
δεν θα νιωθω καλα εγω ο ιδιος... καλυτερα να μεινω ανεργος σοβαρα στο λεω.

 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
η ηλικια δεν εχει καμια σχεση με την γνωση...
τις περισσοτερες φορες θα χρειαζεται να δουλευεις
σε καινουργιους τομεις (μεσα στην επιστημη σου βεβαια παντα)
γιατι οι προηγουμενοι θα εχουν πεθανει και οι τασεις της αγορας
πιθανον να εχουν αλλαξει... αυτο θα γινεται καθε φορα? με αυτο δεν συμφωνω.
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
21
Πόντοι
66
ρε συ υπαρχουν και αλλες φορμουλες για να μαθεις απλα ο κοσμος βαριεται να ψαξει
και γινεται ανεκτικος....
εγω πχ διαβαζω μονος μου και πηγαινω και σε σεμιναρια...
δινω και λεφτα να παρακολουθω μαθηματα που και που παιρνω πιστοποιησεις
αυτο θα γινεται δηλαδη καθε φορα? θα δουλευω τσαμπα για να μαθαινω κατι καινουργιο?
Ας βγαλουν εναν 1ο μισθο για τους νεοσυλλεκτους στον συγκεκριμενο τομεα ρε συ δεν εχω αντιρρηση
αν ειναι χαμηλος.
Την μια θα με φωναζουν για ΛΙνουξ δηλαδη και θα δουλευω 2 μηνες τσαμπα
μετα αμα παω για Windows Server αλλους 2 μηνες τσαμπα κτλπ? Δεν ειναι και πολυ λογικο ρε συ
εγω δεν παω τσαμπουκαλεμενος εκει περα... απλα δεν θελω να με εκμεταλευτει καποιος γιατι μετα
δεν θα νιωθω καλα εγω ο ιδιος... καλυτερα να μεινω ανεργος σοβαρα στο λεω.

το καταλαβαινω αυτο που λες! αλλα δυστυχως πεσαμε σε μια εποχη πολυ δυσκολη!
καλως ή κακως!
εσενα η δουλεια σου ειναι τετοια που μπορεις πριν παρεις καν πτυχιο να βγαλεις καποια λεφτα εστω σαν χαρτζιλικι!
εμενα η δουλεια μου ειναι τετοια που πρεπει να ξεκινησεις απο πολυ χαμηλα!!
ειναι πολυ πρακτικη δουλεια! και θα πρεπει μεχρι και τα μαστορια να σου μαθουν ! οποτε καθε τομεας διαφορετικος!
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
το καταλαβαινω αυτο που λες! αλλα δυστυχως πεσαμε σε μια εποχη πολυ δυσκολη!
καλως ή κακως!
εσενα η δουλεια σου ειναι τετοια που μπορεις πριν παρεις καν πτυχιο να βγαλεις καποια λεφτα εστω σαν χαρτζιλικι!
εμενα η δουλεια μου ειναι τετοια που πρεπει να ξεκινησεις απο πολυ χαμηλα!!
ειναι πολυ πρακτικη δουλεια! και θα πρεπει μεχρι και τα μαστορια να σου μαθουν ! οποτε καθε τομεας διαφορετικος!

ναι ενταξει οκ. Τελοςπαντων θα δουμε ρε συ τυπε...
δεν ξερω ακομη... τρωω και πολυ χρονο για μαλακιες
ακυρες... θα τα κοψω αυτα και θα χωθω στην αγορα εργασιας
σοβαρα να δω τι παιζεται. Καλη τυχη σε ολους  :dancing:
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.008
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
ναι ενταξει οκ. Τελοςπαντων θα δουμε ρε συ τυπε...
δεν ξερω ακομη... τρωω και πολυ χρονο για μαλακιες
ακυρες... θα τα κοψω αυτα και θα χωθω στην αγορα εργασιας
σοβαρα να δω τι παιζεται. Καλη τυχη σε ολους  :dancing:

Γαμησε τα τυπε, θα σου πω εγω τι παιζεται... τιποτα!! Δεν κινειται πουστης στην αγορα εργασιας  :headbang:  καλη τυχη σε οσους ψαχνουν για δουλεια. Εγω ειμαι απο τους τυχερους, καταφερα να βρω μετα απο πολυ κοπο και ψαξιμο.
Για ωραριο βεβαια ουτε λογος, δουλευω ολη μερα, καθε μερα και ΣΚ τις περισσοτερες φορες. Για ουτε 900 ευρω το μηνα  :headbang:
 

neos123

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2010
Μηνύματα
8.951
Κριτικές
1
Like
12
Πόντοι
66
Γαμησε τα τυπε, θα σου πω εγω τι παιζεται... τιποτα!! Δεν κινειται πουστης στην αγορα εργασιας  :headbang:  καλη τυχη σε οσους ψαχνουν για δουλεια. Εγω ειμαι απο τους τυχερους, καταφερα να βρω μετα απο πολυ κοπο και ψαξιμο.
Για ωραριο βεβαια ουτε λογος, δουλευω ολη μερα, καθε μερα και ΣΚ τις περισσοτερες φορες. Για ουτε 900 ευρω το μηνα  :headbang:
γιαυτο χαθηκες τυπε?
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.680
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Αλλοι δεν εχουν ουτε αυτα.

Δεν είναι λογική αυτή. Λέει ότι δουλεύει όλη μέρα και κάποια Σαββατοκύριακα. Δεν είναι ότι είναι λίγα τα 900, αλλά σε σχέση με τις ώρες που δουλεύει, ε δεν το λες κι ευκαιρία. Ανάλογα και τη δουλειά που κάνει ασφαλώς.
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.008
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Δεν είναι λογική αυτή. Λέει ότι δουλεύει όλη μέρα και κάποια Σαββατοκύριακα. Δεν είναι ότι είναι λίγα τα 900, αλλά σε σχέση με τις ώρες που δουλεύει, ε δεν το λες κι ευκαιρία. Ανάλογα και τη δουλειά που κάνει ασφαλώς.

Eνταξει δε σκαβω κιολας αν εννοεις για σωματικη κουραση. Πνευματικη κοπωση υπαρχει σε μεγαλο βαθμο. Το θεμα με τις τοσες ωρες ειναι οτι δεν εχω καθολου χρονο για αραγμα, οτι ελευθερο χρονο βρισκω τον χρησιμοποιω για να δω φιλους. Και δεν βρισκω και πολυ, με καποιους εχω αραιωσει αρκετα  :-

ΥΓ. Ευκαιρια δεν ειναι, τα 900 για σημερα ειναι μετρια, τουλαχιστον ομως μου αρεσει η δουλεια.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.196
Like
767
Πόντοι
146
Δεν είναι λογική αυτή. Λέει ότι δουλεύει όλη μέρα και κάποια Σαββατοκύριακα. Δεν είναι ότι είναι λίγα τα 900, αλλά σε σχέση με τις ώρες που δουλεύει, ε δεν το λες κι ευκαιρία. Ανάλογα και τη δουλειά που κάνει ασφαλώς.
Ε τοτε να κατσει σπιτι του και να περιμενει να του δωσει λεφτα να φαει το φορουμ.
Πας καλα κοπελα μου;Ξερεις τι ανεργία υπαρχει εξω απο το σπιτι σου;Και ποσο χειροτερα θα γινουν τα πραγματα;
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.008
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Ε τοτε να κατσει σπιτι του και να περιμενει να του δωσει λεφτα να φαει το φορουμ.
Πας καλα κοπελα μου;Ξερεις τι ανεργία υπαρχει εξω απο το σπιτι σου;Και ποσο χειροτερα θα γινουν τα πραγματα;

Κοιτα το θεμα δεν ειναι τα λεφτα, το σημαντικο για μενα ηταν να αρχισω να γραφω προυπηρεσια. Δουλειες του ποδαριου για να βγαζω τα εξοδα μου δε μου ελειψαν ποτε. Τετοιες ακομα υπαρχουν, τοσα τηλεφωνικα κεντρα ζητανε συνεχως.
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.680
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
Ε τοτε να κατσει σπιτι του και να περιμενει να του δωσει λεφτα να φαει το φορουμ.
Πας καλα κοπελα μου;Ξερεις τι ανεργία υπαρχει εξω απο το σπιτι σου;Και ποσο χειροτερα θα γινουν τα πραγματα;

A δεν πληρώνομαι για τα τόσα ποστς που κάνω δλδ? Ω sorry παρανόηση.

Άλλο ήταν το point, αν δεν κατάλαβες δεν φταίω εγώ.

Eνταξει δε σκαβω κιολας αν εννοεις για σωματικη κουραση. Πνευματικη κοπωση υπαρχει σε μεγαλο βαθμο. Το θεμα με τις τοσες ωρες ειναι οτι δεν εχω καθολου χρονο για αραγμα, οτι ελευθερο χρονο βρισκω τον χρησιμοποιω για να δω φιλους. Και δεν βρισκω και πολυ, με καποιους εχω αραιωσει αρκετα  :-

ΥΓ. Ευκαιρια δεν ειναι, τα 900 για σημερα ειναι μετρια, τουλαχιστον ομως μου αρεσει η δουλεια.

Καλή αρχή να έχεις πάντως, εφόσον σ'αρέσει κιόλας. :cheesy:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom