Νέα

Αγορά Εργασίας Νέο Φαινόμενο!!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Boldemort
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 608
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

40DDD

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.729
Like
17
Πόντοι
16
Και δεν βρισκω και πολυ, με καποιους εχω αραιωσει αρκετα  :-

ΥΓ. Ευκαιρια δεν ειναι, τα 900 για σημερα ειναι μετρια, τουλαχιστον ομως μου αρεσει η δουλεια.
Φίλοι ή "Φίλοι" κλπ ;) βρίσκονται πάντα - δουλειά που να σου αρέσει δύσκολο. Οπότε καλά είσαι και με τα 900 τηρουμένων των αναλογιών. ;)

Εγώ πάντως όταν ήμουν Jr σε παρόμοια φάση, είχα βάλει φραγμό στην Κυριακή. Ήταν θέμα αρχής αλλά και ουσίας - ο εγκέφαλος θέλει μια μέρα να ξεμπλοκάρει... αν τον γαμάς και την Κυριακή, από Δευτέρα θα χαλάς ότι έφτιαξες την προηγούμενη εβδομάδα. ;)

Δεν ισχύει πάντα βέβαια, αλλά λέμε τώρα... :rolleyes:
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.008
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Φίλοι ή "Φίλοι" κλπ ;) βρίσκονται πάντα - δουλειά που να σου αρέσει δύσκολο. Οπότε καλά είσαι και με τα 900 τηρουμένων των αναλογιών. ;)

Εγώ πάντως όταν ήμουν Jr σε παρόμοια φάση, είχα βάλει φραγμό στην Κυριακή. Ήταν θέμα αρχής αλλά και ουσίας - ο εγκέφαλος θέλει μια μέρα να ξεμπλοκάρει... αν τον γαμάς και την Κυριακή, από Δευτέρα θα χαλάς ότι έφτιαξες την προηγούμενη εβδομάδα. ;)

Δεν ισχύει πάντα βέβαια, αλλά λέμε τώρα... :rolleyes:

Διαφωνω καθετα οσον αφορα το υπαγραμμισμενο. Οι φιλοι για μενα, και οι ανθρωποι γενικα, ειναι οτι πιο σημαντικο εχω μετα την υγεια μου. Τα υπολοιπα βρισκονται.

Στα υπολοιπα εχεις δικιο. Οταν παντως σε πιεζει deadline δεν μπορεις να βαλεις ορια για ολοκληρες μερες ελευθερες. Το μονο οριο που εχω βαλει ειναι στις τουλαχιστον 6 ωρες υπνο τη μερα.
 

40DDD

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.729
Like
17
Πόντοι
16
Διαφωνω καθετα οσον αφορα το υπαγραμμισμενο. Οι φιλοι για μενα, και οι ανθρωποι γενικα, ειναι οτι πιο σημαντικο εχω μετα την υγεια μου. Τα υπολοιπα βρισκονται.
Κοίτα, επειδή είμαι άλλη γενιά - φίλος είναι αυτός που θα σου δώσει το τελευταίο σπίρτο. Με το fb και τις πίπες, έχουμε μπλέξει λίγο τις έννοιες - καταλαβαίνεις τι εννοώ... ;)
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.008
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Κοίτα, επειδή είμαι άλλη γενιά - φίλος είναι αυτός που θα σου δώσει το τελευταίο σπίρτο. Με το fb και τις πίπες, έχουμε μπλέξει λίγο τις έννοιες - καταλαβαίνεις τι εννοώ... ;)

:2funny: :2funny: :2funny:  μαλλον της ιδιας γενιας ειμαστε στις αντιληψεις, προφανως και δεν εννοω φιλους τους 600 τοσους που εχω στο fb, αυτοι ειναι γνωστοι
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.680
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Φίλοι ή "Φίλοι" κλπ ;) βρίσκονται πάντα - δουλειά που να σου αρέσει δύσκολο. Οπότε καλά είσαι και με τα 900 τηρουμένων των αναλογιών. ;)

Εγώ πάντως όταν ήμουν Jr σε παρόμοια φάση, είχα βάλει φραγμό στην Κυριακή. Ήταν θέμα αρχής αλλά και ουσίας - ο εγκέφαλος θέλει μια μέρα να ξεμπλοκάρει... αν τον γαμάς και την Κυριακή, από Δευτέρα θα χαλάς ότι έφτιαξες την προηγούμενη εβδομάδα. ;)

Δεν ισχύει πάντα βέβαια, αλλά λέμε τώρα... :rolleyes:

Εγώ πάλι έχω ως ιερή μέρα το Σάββατο- Κυριακή αρκετές φορές δουλεύω σχεδόν σαν σε καθημερινή, αφού πρέπει να ετοιμάσω πράγματα για την επόμενη βδομάδα.
Ρε μήπως είμαι οβραίος;  :grin:

 

gangstaXZ

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
19 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.642
Κριτικές
5
Like
27
Πόντοι
1.516
Στα πλαίσια της εκπαίδευσης δεν είναι τόσο κακό για λίγο καιρό να δουλεύει κανείς αμισθί, αν και πάλι εφόσον ο μαθητεύομενος βγάζει δουλειά δεν το θεωρώ καθόλου παράξενο να παίρνει ένα χαρτζηλίκι. Σαν πρακτικάριος εγώ έπαιρνα το 80% του μισθού ενός ανειδίκευτου εργάτη κι έτσι λέει η νομοθεσία δηλαδή.

Το θέμα όμως εδώ δεν είναι οι λίγοι μήνες αμισθί, αλλά η αυξανόμενη τάση γενικότερα να δίνουμε γη και ύδωρ στους εργοδότες εξαιτίας της ανεργίας και της εργασιακής ανασφάλειας!

Το επόμενο βήμα το βλέπετε εδώ πέρα:
Θα ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ για να δουλέψουμε  :uglystupid:

Και σε εταιρείες όχι χρεοκοπημένες, αλλά που τις περισσότερες φορές παίρνουν αφορμή από την κρίση για να κόψουν τα μεροκάματα την ίδια ώρα που καταγράφουν κέρδη ή επεκτείνουν τη δραστηριότητά τους, έτσι;

 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.860
Like
13
Πόντοι
366
αν καταφερεις να προσληφθεις, μεσα σε 1 μηνα, σε οποιοδηποτε καταστημα Γερμανος, σε οποιαδηποτε θεση.

εγω θα σου δωσω 5000€, μετρητα κ σε οποιοδηποτε χαρτονομισμα επιθυμεις.

η προσφορα ισχυει μονο για σενα.

;) ;) ;) ;)

η μαγκια θα ειναι να καταφερει να κρατησει και τη θεση για 1 μηνα ;)
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.860
Like
13
Πόντοι
366
Με τη μειωσαρα μισθου που μου τραβηξανε εμενα παντως οχι στον Γερμανο παω για δευτερη δουλεια αλλα και στη λαικη να πουλησω πατατες και ασε τον μπολντ να τραγουδαει για πτυχια και μπουρδες....
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.008
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Με τη μειωσαρα μισθου που μου τραβηξανε εμενα παντως οχι στον Γερμανο παω για δευτερη δουλεια αλλα και στη λαικη να πουλησω πατατες και ασε τον μπολντ να τραγουδαει για πτυχια και μπουρδες....

Ιδιωτικο τομεα? Κι αν επιτρεπεται σε τι ειδους εταιρια? Για να ξερουμε τι μας περιμενει  :-
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
δεν ειμαι σε εταιρια....και αρκετα μεγαλη μειωση πιστεψε με....σνιφ...
πόσο τοις εκατό δηλαδή επι του μισθού ?

Καλα οποίος περιμένει οτι δεν θα πειραξουν τον ιδιωτικό τομέα κοιμάται ορθιος


Μην την ψάχνεις Νιτσα μας έχουν διαλύσει όλους !!!!!

Καλα κουραγια σε όλους μας
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.860
Like
13
Πόντοι
366
πόσο τοις εκατό δηλαδή επι του μισθού ?

Καλα οποίος περιμένει οτι δεν θα πειραξουν τον ιδιωτικό τομέα κοιμάται ορθιος


Μην την ψάχνεις Νιτσα μας έχουν διαλύσει όλους !!!!!

Καλα κουραγια σε όλους μας

30%....σνιφ λιγμ κλαψ...
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
30%....σνιφ λιγμ κλαψ...
30% με την μια ? :o :o :o


Παρα πολλα.........



Καλα μην νομίζεις κι εμάς τα τελευταία δυο έτη έχει κόψει η δουλεια κατα 70-80% χωρίς καμία υπερβολή !!!!!



Καλα κουραγια  :S
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
Με τη μειωσαρα μισθου που μου τραβηξανε εμενα παντως οχι στον Γερμανο παω για δευτερη δουλεια αλλα και στη λαικη να πουλησω πατατες και ασε τον μπολντ να τραγουδαει για πτυχια και μπουρδες....

Δεν ειμαστε ολοι ισα και ομοια ρε τυπισσα
ο καθενας εχει διαφορετικο μυαλο και αρα διαφορετικες ευκαιριες  :grin:
 
OP
OP
Boldemort

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.529
Κριτικές
12
Like
42
Πόντοι
1.220
:2funny: :2funny: :2funny:  μαλλον της ιδιας γενιας ειμαστε στις αντιληψεις, προφανως και δεν εννοω φιλους τους 600 τοσους που εχω στο fb, αυτοι ειναι γνωστοι

τυπε μετα την δυσκολη εγγραφη που εκανες εδω μεσα
η τυχη σου χαμογελασε και βρηκες ευκολα δουλεια  :grin:
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.365
Like
34
Πόντοι
166
βαζουν χερι και στον ιδιωτικο τομεα τα μουνοσκυλα..δεν διωχνουν κοσμο απο τα κοπροσκυλα που εχουν μαζεψει στο δημοσιο και τα θρεφουμε τα θρεφταρια και βαζουν χερι στον ιδιωτικο τομεα..πραγμα αδιανοητο για καθε πολιτισμενο κρατος..ομως εδω στην ευρωαλβανια ολα γινονται με τον ελληνικο τροπο..

 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.793
Κριτικές
24
Like
89
Πόντοι
2.357
βαζουν χερι και στον ιδιωτικο τομεα τα μουνοσκυλα..δεν διωχνουν κοσμο απο τα κοπροσκυλα που εχουν μαζεψει στο δημοσιο και τα θρεφουμε τα θρεφταρια και βαζουν χερι στον ιδιωτικο τομεα..πραγμα αδιανοητο για καθε πολιτισμενο κρατος..ομως εδω στην ευρωαλβανια ολα γινονται με τον ελληνικο τροπο..

Τουs ταισαμε καλα καλα και τωρα θελουν να μαs εξαφανισουν
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom