Νέα

Αγορά Εργασίας Νέο Φαινόμενο!!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Boldemort
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 608
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

40DDD

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.729
Like
17
Πόντοι
16
ρε μπολτ τι διαφορα εχει ενας προγραμματιστης που περνει 500€ απο εναν που περνει 2000?????
Την εμπειρια.
Πως αποκτας εμπειρια???
Δουλευοντας ακωμα και αμισθι.
Εμπειρία έχει ο καθένας - σημασία έχει ποιος έχει γνώση και αν με τη γνώση μπορεί να δώσει λύσεις ΓΡΗΓΟΡΑ. Όλα τ' άλλα είναι πίπες.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Εμπειρία έχει ο καθένας - σημασία έχει ποιος έχει γνώση και αν με τη γνώση μπορεί να δώσει λύσεις ΓΡΗΓΟΡΑ. Όλα τ' άλλα είναι πίπες.

Εμπειρία δεν έχει ο καθένας τύπε...
Και όταν λέμε εμπειρία δεν εννοούμε την παλαιότητα αυτήν καθεαυτήν αλλά το πως έχεις αφομοιώσει αφενός τις θεωρητικές σου γνώσεις, αφετέρου την πρακτική τους εφαρμογή...
Και πέραν των εργασιακών προσόντων, ρόλο παίζουν και άλλες παράμετροι, τύπου ικανότητα συνεργασίας, να ψυχολογείς τον άλλον, ιδίως τον πελάτη και να ξέρεις τί παίζει στην πιάτσα.
Και αυτά δεν αποκτώνται από τη μια μέρα στην άλλη, αν και κάποιοι τα αποκτούν πιο γρήγορα από κάποιους άλλους (η αφομοίωση που λέγαμε)...
 

40DDD

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.729
Like
17
Πόντοι
16
Περίπου το ίδιο λέμε - το να λες έχω 12 χρόνια, δε σημαίνει τίποτα. Η γνώση αξιολογογείται - και στο δημόσιο ο άλλος έχει 25 χρόνια και δεν ξέρει την τύφλα του.

Άλλος σε 7 χρόνια έχει δουλέψει σε Ολυμπιάδα, σε έργα σε Τράπεζες κλπ. Ο Δντής του άγνωστου Χ τύπου ξέρει τι ψάρια πιάνει - επίσης υπάρχει δείκτης ποιότητας σε μας τους μηχανικούς και ο οποίος επίσης αξιολογείται.

and so on and so forth... ;)
 

40DDD

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.729
Like
17
Πόντοι
16
Και πέραν των εργασιακών προσόντων, ρόλο παίζουν και άλλες παράμετροι, τύπου ικανότητα συνεργασίας, να ψυχολογείς τον άλλον, ιδίως τον πελάτη και να ξέρεις τί παίζει στην πιάτσα.
Όντως. Υπάρχουν άτομα που είναι μόνο για εργαστήριο - μηδενική ικανότητα επικοινωνίας :headbang: και άλλα πολλά φρούτα - άλλος νομίζει από την πρώτη μέρα ότι θα γαμήσει και τον CEO... έχει η Ελλάδα ομορφιές!!! :boobies: :2funny:
 

Επισκέπτης
  Εγω παντως αυτο που με ενδιαφερει ειναι να χω μια δουλεια να βγαζω λεφτα. Εχω δουλεψει και σε σουπερ μαρκετ ως φοιτητρια και σε καφετερια σερβιτόρα ως μεταπτυχιακη και εκανα προωθησεις και ολα. Και τωρα αν μ επαιρναν πωλητρια η σε σουπερ μαρκετ πολυ ευχαριστως θα πηγαινα. Το ονειρο μου βεβαια ειναι να γινω καποια στιγμη καθηγητρια πανεπιστημιου αλλα δεν θα σκεσω κιολας. Βρε σε σουπερ μαρκετ σε σουπερ. Αρκει να χω ενα μισθο

Αγαπη μου σε μπουρδελακι θα δουλευες?  :)  
 

Nio16

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.394
Like
3
Πόντοι
66
αυτο δεν ειναι δουλεια ειναι λειτουργημα λεμεεεεεε
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Περίπου το ίδιο λέμε - το να λες έχω 12 χρόνια, δε σημαίνει τίποτα. Η γνώση αξιολογογείται - και στο δημόσιο ο άλλος έχει 25 χρόνια και δεν ξέρει την τύφλα του.

Άλλος σε 7 χρόνια έχει δουλέψει σε Ολυμπιάδα, σε έργα σε Τράπεζες κλπ. Ο Δντής του άγνωστου Χ τύπου ξέρει τι ψάρια πιάνει - επίσης υπάρχει δείκτης ποιότητας σε μας τους μηχανικούς και ο οποίος επίσης αξιολογείται.

and so on and so forth... ;)

+1...
Το καλό βιογραφικό δύσκολα αποκτάται και η παλαιότητα από μόνη της δεν λέει απολύτως τίποτα σε κάποιον που ξέρει...
Και όταν λέμε βιογραφικό δεν εννοούμε μόνο σπουδές ή θέσεις που βρέθηκε κάποιος (γιατί μπορεί να βρέθηκε τυχαία ή βυσματικά) αλλά και απτά αποτελέσματα.

Όντως. Υπάρχουν άτομα που είναι μόνο για εργαστήριο - μηδενική ικανότητα επικοινωνίας :headbang: και άλλα πολλά φρούτα - άλλος νομίζει από την πρώτη μέρα ότι θα γαμήσει και τον CEO... έχει η Ελλάδα ομορφιές!!! :boobies: :2funny:

Ω, ναι...Υπάρχουν αρκετά τυπάκια που νομίζουν ότι όλος ο κόσμος του χρωστάει επειδή τελείωσαν στέλεχος στο Χ ιεκ και ότι τα ξέρουν όλα αυτοί και οι άλλοι δεν ξέρουν τίποτα...
Επιβιώνουν όσο καιρό καταφέρνουν να δείχνουν ότι μόνο αυτοί σκίζονται και ότι όλοι οι άλλοι υπονομεύουν την προσπάθειά τους.
 

Επισκέπτης
Δε ξέρω τις ηλικίες μερικών. Αν είναι 22,23 και θεωρούν μια χαρά ζωή το να παίρνουν 500ευρά και τα μισά να τα δίνουν στις τάνες και με τα άλλα μισά να περνάνε το μήνα καλά κάνουν και τη θεωρούν, γιατί ΟΛΟΙ μας στα 22,23 μας αυτό σκεφτόμασταν. Αν όμως είναι πάνω από 26,27 έχουν τελιώσει και το φανταριλίκη τους και θεωρούν πως η ζωή είναι να μένουν με τους γονείς τους να παίρνουν 500ευρώ σε μια δουλεία χωρίς μέλλον και τα μισά να τα τρώνε στις πουτάνες και πως είναι και γαμω τα τυπάκια, συγγνώμη κιόλας αλλά έχουν κάποιο θέμα! Γιατί κάποια στιγμή στη ζωή σου (η οποία θεωρώ πως είναι κάπου μεταξύ 25 και 27) πρέπει να καθήσεις κάτω με τον εαυτό σου και να βάλεις κάποιους στόχους. Να κάνεις ένα σχέδιο (που θα έλεγαν και μερικοί) για το τι θες να κάνεις στη ζωή σου. Και όταν λέω σχέδιο εννοώ σοβαρα πράγματα και όχι μαλακίες του στυλ να μένω με τους δικούς μου και να δίνω τα μισά μου λεφτά στις πουτάνες. Δε λέω καλές και οι πουτάνες (εξάλλου ο λόγος που είμαστε εδώ στο μπου είναι αυτές) αλλά από κάποια στιγμή και μετά έρχονται σε 2η ή 3η ή τελευταία μοίρα.
Όλα με μέτρο και οι πουτάνες και τα μπουζούκια και οι χαρντ ροκ συναυλίες και οι καφέδες και τα ρεντ μπουλς και οι ταβέρνες. Αλλά έχοντας αρκετά χρόνια έξω και μακριά από τις ελληνικές νοοτροπίες θεωρώ πως στην Ελλάδα η λέξη "μέτρο" είναι άγνωστη στους περισσότερους. Υπάρχουν παιδιά (γνωρίζω προσωπικά) που με 700 και 800 ευρώ πήραν δάνειο από την τράπεζα για να πάρει το 500Αμπαρθ, για να το παίξουν μεγάλη ζωή κτλπ και τώρα κάθονται στον άξονα των Ζ και περιστρεφονται και γύρω από αυτόν. Επίσης μέτρο είναι το να πεις "επειδή ξεκινάω ΤΩΡΑ στην αγορά εργασίας ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΜΟΥ και είμαι γατάκι θα δεχτώ μέχρι 2-3-4 μήνες χωρίς μισθό". Αυτό θα το κάνεις ΜΙΑ ΓΑΜΗΜΕΝΗ ΦΟΡΑ στην επαγγελματική σου καριέρα. Δε θα το κάνεις ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που αλλάζεις εργοδότη (άσε που να αλλάζεις συχνά εργοδότη το μόνο που καταφέρνεις είναι να μειώνεις τις πιθανότητές σου να βρεις εργασία). Αν θεωρούν κάποιοι εκμετάλλευση το να το κάνουν ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ που να δούνε τι τους περιμένει μετά. Πατήστε πόδι σε άλλα πολύ πιο σοβαρά πράγματα (προσωπικά μιλώντας δήλωσα παραίτηση ενώ ήμουν στο εξωτερικό λόγο κάποιας απώλειας πολύ αγαπητού προσώπου και η εταιρεία αρνήθηκε να με αντικατστήσει για να γυρίσω Ελλάδα και να παρεβρεθώ στη κηδεία με τη δικαιολογία "και να γυρίσεις τι θα πετύχεις; Θα αναστηθεί; " ). Στην Ελλάδα σε αντίθεση με το εξωτερικό θεωρείται υποχρέωση για τον εργαζόμενο να κάθεται υπερωρίες. Στο εξωτερικό ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ. Στο εξωτερικό 30 και 40 ώρες υπερωρίες το μήνα σε ανεβάζουν στα ανώτερα κλιμάκια για πλάκα. Γι αυτό και πολλοί Έλληνες που εργαζόντουσαν στην Ελλάδα όταν πήγαν εξωτερικό ανεβαίνουν τα σκαλοπάτια της ιεραρχίας 5-5.
Έτσι όπως διαβάζω πως είναι τα πράγματα το να κάνεις πρακτική εξάσκηση ή να δουλεύεις για κάποιο διάστημα (λογικό διάστημα και όχι χρόνο) χωρίς να πληρώνεσαι δεν είναι και το ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ. Σε λίγο όταν η ανεργεία θα χτυπήσει και ΕΠΙΣΗΜΑ (γιατί ανεπίσημα είναι ΗΔΗ ΕΚΕΙ) 20% θα πληρώνουν τους εργοδότες για να εργαστούν.
Πάντως και στο εξωτερικό να φύγει κάποιος δεν είναι τόσο εύκολο. Η κρίση έχει χτυπήσει λίγο πολύ ΟΛΕΣ τις χώρες, οι οποίες για να προστατέψουν τη κοινωνική τους δομή προτιμάνε ΠΡΩΤΑ τους γηγενείς. Συνήθως μετανάστες παίρνουν για τις χειρονακτηκές εργασίες. Έτσι πχ πιο πολλές πιθανότητες έχει κάποιος έλληνας να βρει εργασία σαν οικοδόμος στο Βέλγιο πχ παρά σα μηχ. μηχανικός.

Φιλε καλα σου την ειπε ο bakalhs, γεμισαμε απο μεντορες!

Καλυτερα κοιτα την περιπτωση σου γιατι ο καθενας ειναι ξεχωριστος. Εγω προσωπικα ειμαι 33 και οι γονεις μου ειναι 60. Δεν με νοιαζει καθολου που μενω μαζι τους, μια χαρα τη βγαζω. Να ειναι καλα οι ανθρωποι, θα ζησουμε πολλα χρονια ακομα μαζι. Δεν ζηταω ποτε λεφτα για τιποτα, απλα μενω στο πατρικο μου και γουσταρω. Δεν με ενδιαφερει καθολου να εχω γκομενα ουτε να κανω οικογενεια, το μονο που θελω ειναι να γαμαω. Και οταν καποτε φυγουν οι δικοι μου, θα παω να μεινω με 2-3 φιλαρακια μου εργενηδες και παλι θα τη βγαζω με λιγα λεφτα και με πολυ σεξ. Καταλαβες?

:rockon:
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Φιλε καλα σου την ειπε ο bakalhs, γεμισαμε απο μεντορες!

Καλυτερα κοιτα την περιπτωση σου γιατι ο καθενας ειναι ξεχωριστος. Εγω προσωπικα ειμαι 33 και οι γονεις μου ειναι 60. Δεν με νοιαζει καθολου που μενω μαζι τους, μια χαρα τη βγαζω. Να ειναι καλα οι ανθρωποι, θα ζησουμε πολλα χρονια ακομα μαζι. Δεν ζηταω ποτε λεφτα για τιποτα, απλα μενω στο πατρικο μου και γουσταρω. Δεν με ενδιαφερει καθολου να εχω γκομενα ουτε να κανω οικογενεια, το μονο που θελω ειναι να γαμαω. Και οταν καποτε φυγουν οι δικοι μου, θα παω να μεινω με 2-3 φιλαρακια μου εργενηδες και παλι θα τη βγαζω με λιγα λεφτα και με πολυ σεξ. Καταλαβες?

Αν δεν γίνομαι αδιάκριτος, τί δουλειά κάνεις;
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
21
Πόντοι
66
Φιλε καλα σου την ειπε ο bakalhs, γεμισαμε απο μεντορες!

Καλυτερα κοιτα την περιπτωση σου γιατι ο καθενας ειναι ξεχωριστος. Εγω προσωπικα ειμαι 33 και οι γονεις μου ειναι 60. Δεν με νοιαζει καθολου που μενω μαζι τους, μια χαρα τη βγαζω. Να ειναι καλα οι ανθρωποι, θα ζησουμε πολλα χρονια ακομα μαζι. Δεν ζηταω ποτε λεφτα για τιποτα, απλα μενω στο πατρικο μου και γουσταρω. Δεν με ενδιαφερει καθολου να εχω γκομενα ουτε να κανω οικογενεια, το μονο που θελω ειναι να γαμαω. Και οταν καποτε φυγουν οι δικοι μου, θα παω να μεινω με 2-3 φιλαρακια μου εργενηδες και παλι θα τη βγαζω με λιγα λεφτα και με πολυ σεξ. Καταλαβες?
ε αν εσενα αυτο φιλε σε κανει ευτυχισμενο, εχει καλως!
ε αν εσυ μενεις σε ενα πατρικο που ειναι π.χ. 2οροφο και εισαι πανω κατω και εχεις την ησυχια σου παλι εχει καλως!
ε αν παλι μενεις σε διαμερισμα με τους γονεις σου και δεν σε ενδιαφερει να χεις την ησυχια σου τον προσωπικο σου χωρο ! να καλεσεις ενα φιλο να πιειτε μια μπυρα να δειτε εναν αγωνα να πηδηξεις μια γκομενα ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ και αλλα πολλα!
παλι καλως!
καθενας μας ειναι ξεχωριστος! εχει αλλα <θελω> απο την ζωη του και απαιτησεις!
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Δεν εχει σημασια. Κανω μια ανετη δουλεια οπου βγαζω 500-600 ευρω το μηνα, ειμαι πολυ ολιγαρκης τυπος, τα μισα τα δινω για σεξ και περναω καλα.  :sunglasses:

Όπως τη βρίσκει ο καθένας και περί ορέξεως κολοκυθόπιττα..
Προσωπική άποψη που δεν θέλω να την επιβάλλω σε κανέναν είναι ότι αν περνάνε τα χρόνια και κοιτώντας πίσω, δεν έχεις κάποιον αξιοπρεπή απολογισμό (ακαδημαϊκές - επαγγελματικές επιτυχίες, απόκτηση κάποιων περιουσιακών αγαθών με ΔΙΚΑ ΣΟΥ και μόνον λεφτά, πλήρη αυτονόμηση από τους δικούς σου, ταξίδια, ποιότητα ζωής- για οικογένεια δεν μιλάω γιατί εκεί πρέπει να βρεις και τη σωστή κατάλληλη κοπέλα και αυτά είναι λιγάκι τυχερά) κάτι λείπει...
Και καλός ο τρόπος ζωής του έφηβου (χαρτζιλίκι και τάνες) αλλά μετά τα 30 μου φαίνεται κάπως ανούσιος.
Άποψή μου πάντοτε και αν είσαι ευτυχισμένος, λόγος δεν πέφτει σε κανέναν.
 

gregory35

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2010
Μηνύματα
14.285
Κριτικές
25
Like
1.435
Πόντοι
966
Φιλε καλα σου την ειπε ο bakalhs, γεμισαμε απο μεντορες!

Καλυτερα κοιτα την περιπτωση σου γιατι ο καθενας ειναι ξεχωριστος. Εγω προσωπικα ειμαι 33 και οι γονεις μου ειναι 60. Δεν με νοιαζει καθολου που μενω μαζι τους, μια χαρα τη βγαζω. Να ειναι καλα οι ανθρωποι, θα ζησουμε πολλα χρονια ακομα μαζι. Δεν ζηταω ποτε λεφτα για τιποτα, απλα μενω στο πατρικο μου και γουσταρω. Δεν με ενδιαφερει καθολου να εχω γκομενα ουτε να κανω οικογενεια, το μονο που θελω ειναι να γαμαω. Και οταν καποτε φυγουν οι δικοι μου, θα παω να μεινω με 2-3 φιλαρακια μου εργενηδες και παλι θα τη βγαζω με λιγα λεφτα και με πολυ σεξ. Καταλαβες?

:rockon:
Αλήθεια του γονείς σου τους έχεις ρωτήσει αν τους πειράζει που ΕΣΥ μένεις μαζί τους;
Μετά από 20 χρόνια τα φιλαρακια σου θα είναι ακόμα εργένηδες; Και πες ότι είναι. Θα αντέχεται ο ένας τα χουγια του άλλου; Και δε μιλάω στα 50σας, αλλά στα 60 και στα 70 σας που ο άνθρωπος λίγο πολύ ξεμωρένεται.

Υ.Γ Όσο για τον μπακάλη. Στο μπούτζο μου λουλούδια κιόλας! (όπως υποθέτω το ίδιο λέει και αυτός για μένα).
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
21
Πόντοι
66
Όπως τη βρίσκει ο καθένας και περί ορέξεως κολοκυθόπιττα..
Προσωπική άποψη που δεν θέλω να την επιβάλλω σε κανέναν είναι ότι αν περνάνε τα χρόνια και κοιτώντας πίσω, δεν έχεις κάποιον αξιοπρεπή απολογισμό (ακαδημαϊκές - επαγγελματικές επιτυχίες, απόκτηση κάποιων περιουσιακών αγαθών με ΔΙΚΑ ΣΟΥ και μόνον λεφτά, πλήρη αυτονόμηση από τους δικούς σου, ταξίδια, ποιότητα ζωής- για οικογένεια δεν μιλάω γιατί εκεί πρέπει να βρεις και τη σωστή κατάλληλη κοπέλα και αυτά είναι λιγάκι τυχερά) κάτι λείπει...
Και καλός ο τρόπος ζωής του έφηβου (χαρτζιλίκι και τάνες) αλλά μετά τα 30 μου φαίνεται κάπως ανούσιος.
Άποψή μου πάντοτε και αν είσαι ευτυχισμένος, λόγος δεν πέφτει σε κανέναν.
Αλήθεια του γονείς σου τους έχεις ρωτήσει αν τους πειράζει που ΕΣΥ μένεις μαζί τους;
Μετά από 20 χρόνια τα φιλαρακια σου θα είναι ακόμα εργένηδες; Και πες ότι είναι. Θα αντέχεται ο ένας τα χουγια του άλλου; Και δε μιλάω στα 50σας, αλλά στα 60 και στα 70 σας που ο άνθρωπος λίγο πολύ ξεμωρένεται.

Υ.Γ Όσο για τον μπακάλη. Στο μπούτζο μου λουλούδια κιόλας! (όπως υποθέτω το ίδιο λέει και αυτός για μένα).
χτες που ανεφερα κατι παρομοιο καποιοι μονο που δεν πεσαν να με φανε!
ξαναλεω τι ειπα!

ενταξει Man! ε αν εσυ εισαι ευχαριστημενος ! κατσε ετσι! μην προσπαυθεις!
γαμα συνεχεια πουτανες! μην κανεις μια νορμαλ υγειη σχεση! καλες χρυσες οι τανες αλλα με μετρο...
μην παρεις αυτοκινητο κατσε με κανα παπακι ή με αστικο....
πηγαινε στις πλατειες συνεχεια σαν τους ρωσοποντιους που παιζουν ταβλι-χαρτια.....μην κανεις παρεες να βγαινεις να πινεις εναν καφε...ασε για ποτο δεν σου λεω,πιες ρετσινα-κολα στην πλατεια ΤΟΥΜΠΑΛΙΜΠΡΕ.....!
και συνεχισε να ζεις με τους δικους σου......και στην τελικη αν καποτε παντρευτεις πηγαινε να γινεις σωγαμπρος!!!

(μην πω για διακοπες με παρεα κλπ εδω δεν πινεις ενα καφε που και  τα παπουδια εστω καφενειο θα πιουν)
θα ναι τραβηγμενο!
μην πω για παρεες-παρτακια κλπ θα το χεσω το κερατο....μην πως για καλοκαιρια....θα το ξεσκισω.....
...για καφε δεν βγαινω ουτε επειδη ειμαι ποζερας.....ουτε επειδη ψαχνω μουνιαααααααα συνεχεια
δεν μου χουνε γινει και εμονη
ουτε για να ΦΕΝΟΜΑΙ ουτε για ΤΙΠΟΤΑ!
γιατι σε ΟΛΛΑ πρεπει να βαζουμε ταμπελιτσες?
βγαινω να πιω ενα καφε σε μερος της αρεσκειας μου με παρεα που γουσταρω για να χαλαρωσω,να δω ενα φιλο να συζητησουμε,να πουμε καμια παπαρια,να γελασουμε να ξεσκασουμε να συζησουμε ενα προβλημα ....κλπ!
ενα ταβερνακι κατι ρε παιδι μου!
....αλλος τα τρωει σε μπουζουκια αλλος σε πουτανες αλλος σε ταξιδια σε ψωνια κλπ
δικαιωμα του καθενος!

αλλα εγω μιλαω για πραγματα ανθρωπινα! να πας για ενα καφε μια ταβερνα...απλα πραγματακια!
 

curie29

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.740
Like
54
Πόντοι
16
μαγκες παρακολουθω το thread κ βλεπω οτι εχει ξεφυγει το θεμα κ εχει καταντησει διαγωνισμος για το πιο "επιτυχημενο"..ε δε γινεται ρε μαγκες ολοι να βγαζουν 2 χιλιαρικα το μηνα κ να χουν κ δικο τους σπιτι απο τα 30..αλλοι μπορει να δουλευουν για πολυ λιγοτερα κ να ναι κ ευχαριστημενοι..οπως κ η οικογενεια δεν ειναι για ολους,ειδικα με τις σημερινες συνθηκες..αλλος μπορει να γουσταρει να "νοικοκυρευτει" απ'τα 25-30 με σπιτι,γυναικα,παιδια κ αλλος μπορει να γουσταρει να το παιζει εργενης μια ζωη κ να τα τρωει στα ξεκωλα,τις τανες κ τις μπαροβιες..οπως ανεφερε κ ο φιλος str81977 οπως τη βρισκει ο καθενας..
 

Fuckable

Μέλος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
201
Κριτικές
18
Like
5
Πόντοι
11
Η πρακτικη ασκηση στην σχολη μου εδινε το μηνα 700 ευρω
300 απο την εταιρεια και αλλα 300 απο την σχολη
μας δουλευεις????? Σιγα μην ερθω να κανω το τσιρακι
σε πολιτικο γραφειο στο τσαμπα!!!!! Εδω πηγαινα με κερνουσανε
και μετα ψηφιζα αλλα ντι αλον ρε τυπε  :2funny: :2funny: :2funny:

300 + 300 + 600
Αυτά μαθαίνατε στην σχολή? :2funny: :2funny: :2funny:
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
21
Πόντοι
66
Αυτό δεν το έχω δει ποτέ μου!
τι δεν εχεις δει ποτε?
την υγειη σχεση που ειπα και υπογραμισες?
ε τοτε ΕΓΩ ζω μαλλον σε αλλο πλανητη! και στο ελλαντα και στο εξωτερικο που χω δει-γνωρισει ανθρωπους....μαλλον θα μουν στον διδυμο πλανητη της γης που ανακλυφθηκε και ανακοινωθηκε τις προαλες απο την ΝΑSA!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom