Νέα

Αφιερωμα στο Θρασύβουλο Τσακαλώτο τoν Συμμοριτοκτόνο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα petroskonstantinou17
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 267
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Και φυσικά να τεκμηριώνουμε ποιανού οι φόνοι είχαν τα "σωστότερα" ιδεολογικά κίνητρα.Σκατά στους σκατόψυχους και τους  δεξιούς και αριστερούς φασίστες
 
OP
OP
petroskonstantinou17
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
Ελεος, θρεντ για τον Τσακαλωτο?????????????


Tελικα ο "σκληροπυρινικος" δεξιος Αντωνης Σαμαρας δεν εχει ενημερωσει τους οπαδους του οτι εστειλε 2 βουλευτες στο γραμμο φετος...και συνεπως ειναι υπερ της κληρονομιας τσακαλωτου
 
OP
OP
petroskonstantinou17
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
Να αφιέρωσουμε κι άλλα θρεντ σε φονιάδες και μετά να κάνουμε και ψηφοφορία για να διαλέξουμε τον αγαπημένο μας δολοφόνο!

διαβασε ιστορια!!!

Ο επίλογος μίας τραγικής δεκαετίας 62 χρόνια από την καταστολή της κομμουνιστικής ανταρσίας

www.e-grammes.gr/article.php?id=3957]http://www.e-grammes.gr/article.php?id=3957[/url]
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Σύρθηκε... αλλά όχι έξω. Σύρθηκε σα σκουλήκι παρακαλώντας. Και μετά έκανε τις μαγκιές του με αμερικάνικες σφαίρες. Αλλά ήρθε και αυτού η ώρα του. Στην Καζάρμα... τα ξέρεις Λάκη? Μάλλον όχι. Ποιός να σου τα πει? (Εμένα μου τα είχε πει ο Κονταλώνης  ;) )

εγώ αυτό που ξέρω για τροχαίο στην Καζάρμα είναι ότι ένας σουρωμένος αλβανός κόντεψε να στείλει στον τάφο ενα ζευγα΄ρι Ελλήνων με το αυτοκίνητο του.. ευτυχώς σκοτώθηκε μόνο αυτός

 

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Συγνώμη για τη διακοπή...
Ψάχνω κανά λίνκ της κοινής συνέντευξης τσκαλώτου- βαφειάδη και δεν βρίσκω τίποτα στο youtube...
Σε κανά διάλλειμα του χεσίματος σε τάφους, αν μπορεί κανείς ας βοηθήσει.
Ευχαριστώ!

Κάτι θυμάμαι ότι είχε αναφέρει ο voltaire45 για αυτό.

Και έχω κι εγώ ένα ένθετο στο σπίτι με αυτούς τους δύο στο εξώφυλλο από το ΈΘΝΟΣ. Ίσως όμως είναι αφιέρωμα και όχι η συνέντευξη...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
γιατι σε τι εγινε καλυτερη;

αυτό δεν οφείλεται στον Τσακαλώτο αλλά στο τρίδυμο Γ.Παπανδρέου (senior)- Α.Παπανδρέου - Γ.Παπανδρέου (junior ο επιλεγόμενος και παιντί)
 

Επισκέπτης
Καλά αυτό αποτελεί υπόδειγμα παραχάραξης της Ιστορίας.

Λες και ο Λεωνίδας Κύρκος δεν ήταν μέλος της ΕΠΟΝ, δεν καταδικάστηκε σε θάνατο από το Στρατοδικείο, δεν υπήρξε βουλευτής της ΕΔΑ, δεν φυλακίστηκε από την Χούντα.

Για δε τον Συνασπισμό και τον Χαρίλαο ούτε λόγος.Σα να μην υπήρξαν ποτε.

Αν ο ιστορικός του μέλλοντος είχε στα χέρια του μόνον αυτό το φύλλο του Ριζοσπάστη σε τι συμπεράσματα θα έφθανε.
Ακριβως,υποδειγμα και οχι ΜΑΛΑΚΙΑ παραχαραξη της Ιστοριας:"με λενε Τερυ και κατεβαζω ενα καφασι Fosters πριν ανοιξω νημα". :2funny:
 

Επισκέπτης
Να σου πει ο λακης,ο κολλητος του ταυγετακου.
Eτσι οπως παει το πραμα θα πλακωσουνε οι κνιτες υπηρεσιας απο το phorum.
Τύπε μην σκιάζεσαι, τέταρτο γύρο με απ' όλα εννοεί ο ποντικαράς.
Οχι,τεταρτη μεριδα στιφαδο με μπολικο κρομμυδι.
 

anonuser

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2007
Μηνύματα
894
Κριτικές
4
Like
720
Πόντοι
86
εισαι η μειοψηφια φιλε. και ελάσσονα μαλιστα
 

Επισκέπτης
Ντάξει ρε μάγκες, το να λέμε ότι τα ΤΑ δεν ήταν δωσιλογικοί σχηματισμοί είναι σα να λέμε ότι το κκε δεν ήθελε να δώσει τη μακεδονία στους σλάβους...
Πάλι τα ίδια;
Βέβαια, ας μην ξεχνάμε ότι ο εμφύλιος είχε ξεκινήσει το 1943 και ότι στα τα δεν μπήκαν μόνο τομάρια, πουλητάρια και εθνικοσοσιαλιστές αλλά και τυποι που είχαν πάρει ένα preview από το τί θα πει κομμουνισμός...
Και για να συμπληρώσω, αντίστοιχα αρκετοί βρέθηκαν στο κκε όχι γιατί ήξεραν από διαλεκτικό υλισμό αλλά λόγω λευκής τρομοκρατίας και διαφόρων εθνικοφρόνων τομαριών που θυμήθηκαν την πατρίδα μετά την απελευθέρωση (μέχρι τότε έκαναν αναλ ριμινγκ στους ναζί)...
Σιγά ρε, θα μπει καμια μύγα!  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Στο γιουνανιστάν της περιόδου, οι διαφορές ήταν πρωτίστως προσωπικές... Ο πολιτικός- ιδεολογικός μανδύας έμπαινε μετά.
Δεν σε πήγαινα και τα είχα καλά με τους γερμανούς; Σε έδινα και άντε βγάλε ακρη..
Έμπαινε ο ελας στο χωριό και ήθελα να σου φάω το χωράφι; Σε έβγαζα συνεργάτη και (σε) καθάριζα...
Απλά πράγματα.
Αλλος ενας ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΟΣ παραχαρακτης της Ιστοριας.

Ολα σουπα για να μην βγαινει ακρη,εκτος απο το"καποιοι ειχαν παρει preview"και τα ρεστα,γυρω απο το οποιο περιφερονται τα υπολοιπα.
 

pouranger

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Δεκ 2007
Μηνύματα
8.379
Κριτικές
11
Like
9
Πόντοι
1.290
Έργο με Εβραίους  δεν έχει σήμερα ?
Όλο κομμουνιστές - κομμουνιστές μπαφιάσαμε  ?

Γράφτε  για το  Μπεναρόγια  ρε  που  έχει  τα  πάντα  όλα  μέσα !
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Αλλος ενας ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΟΣ παραχαρακτης της Ιστοριας.

Ολα σουπα για να μην βγαινει ακρη,εκτος απο το"καποιοι ειχαν παρει preview"και τα ρεστα,γυρω απο το οποιο περιφερονται τα υπολοιπα.

Πάντως υπήρχαν πάρα πολλές περιπτώσεις που τα προσωπικά έπαιρναν αργότερα ιδεολογικό χαρακτήρα. Δεν έχει άδικο σε αυτό. Σιγά μην ήξεραν από το "Ο ΑΓΩΝ ΜΟΥ" ή από το "ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΜΑΝΙΦΕΣΤΟ" στο Κατσικοχώριον. επαρχίας Λεστινίτσης.

ΥΓ: Για το άβαταρ του lakis33 θα πεις εν τέλει;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom