Νέα

Αφέντρες στην Θεσσαλονίκη

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

SLK200GR

Μέλος
Εγγρ.
4 Φεβ 2008
Μηνύματα
847
Like
373
Πόντοι
26
Στα τελευταία μηνύματα δεν μου απάντησε ,θεωρώ ότι το έχει κόψει το σπορ
 
  • Like
Αντιδράσεις: LB

forza23

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Απρ 2009
Μηνύματα
2.979
Κριτικές
2
Like
5.985
Πόντοι
1.056
Kάποια στιγμή που είχα επικοινωνήσει μαζί της, δεν την συνάντησα, από αυτά που είπαμε κατάλαβα ότι κάνει πολύ σοφτ πρόγραμμα και κυρίως ποδολαγνεία. Πέρασε πολύς καιρός βέβαια... δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι. Από κριτικές εδώ μέσα πάντως, όντως, φαίνεται να είναι καλή περίπτωση για όποιους προτιμούν σχετικά light προγράμματα.

Τις πρώτες φορές που είχα συναντηθεί μαζί της ήταν και για λίγο πιο σκληρά προγράμματα.
Μετά μάλλον κατάλαβε ότι μπορεί να βγάλει χρήμα και χωρίς να κάνει πολλά πολλά οπότε τα έκοψε.
Τελευταία φορά που είχα συναντηθεί όντως είχε περιοριστεί σε πολύ light και βασικά προγράμματα και δεν ξαναδοκίμασα.
Πως είναι η Αριάδνη σωματικά? Γιατί σε κάποιες φώτο φαίνεται λίγο γεμάτη... Μπορείς να δώσεις κανένα παράδειγμα απο γνωστή πχ. παρουσιάστρια/ ηθοποιό κτλ?
Επίσης ένας άλλος λόγος που δεν ξαναδοκίμασα είναι ότι είχε αρχίσει να ξεφεύγει από τον σωματότυπο της μπαμπάτσικης και πλησίαζε την αρκετά εύσωμη
 
  • Like
Αντιδράσεις: LB

LB

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2020
Μηνύματα
740
Like
1.918
Πόντοι
206
Στα τελευταία μηνύματα δεν μου απάντησε ,θεωρώ ότι το έχει κόψει το σπορ
Κριμα.... Εστω και vanilla μονο να προσφερε καλα θα ηταν.... Πολυ ωραια γυναικα η Τοκιο (τουλαχιστον ετσι φαινεται απο τις αναρτησεις στο instagram). Τεσπα.. Απο επαγγελματιες αφέντρες σχεδον παπαλα στην πολη. Μονο η Damavida πρεπει να εμεινε η οποια και αυτη ειναι μαλλον σοφτ από οτι καταλαβα απο αυτα που ανεφερε ο φίλος παραπανω. Μονη σταθερη διεξοδος για αυταρχικο στην πολη μενουν τα στουντιο στο Μυλο δηλαδη...
 
Τελευταία τροποποίηση:

forza23

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Απρ 2009
Μηνύματα
2.979
Κριτικές
2
Like
5.985
Πόντοι
1.056
Κριμα.... Εστω και vanilla μονο να προσφερε καλα θα ηταν.... Πολυ ωραια γυναικα η Τοκιο (τουλαχιστον ετσι φαινεται απο τις αναρτησεις στο instagram). Τεσπα.. Απο επαγγελματιες αφέντρες σχεδον παπαλα στην πολη. Μονο η Damavida πρεπει να εμεινε η οποια και αυτη ειναι μαλλον σοφτ από οτι καταλαβα απο αυτα που ανεφερε ο φίλος παραπανω. Μονη σταθερη διεξοδος για αυταρχικο στην πολη μενουν τα στουντιο στο Μυλο δηλαδη...

Πραγματικά μου φαίνεται αδιανόητο να μην υπάρχει μια δεύτερη, έστω και μέτρια, επαγγελματίας αφέντρα στην πόλη μας εκτός από την Damavida.
 

LB

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2020
Μηνύματα
740
Like
1.918
Πόντοι
206
Πραγματικά μου φαίνεται αδιανόητο να μην υπάρχει μια δεύτερη, έστω και μέτρια, επαγγελματίας αφέντρα στην πόλη μας εκτός από την Damavid

Πραγματικά μου φαίνεται αδιανόητο να μην υπάρχει μια δεύτερη, έστω και μέτρια, επαγγελματίας αφέντρα στην πόλη μας εκτός από την Damavida.
Ηλέκτρα (και μιστρες κελυ) θα λέμε και θα κλαίμε. Και η αλήθεια είναι ότι -ίσως- δεν τις τιμούσαμε όσο τις άξιζε τότε... Βέβαια και άλλες εποχές, υπήρχε υπερπροσφορά τότε με τις πολλές επισκέψεις από αφεντρες της Αθήνας.
 

forza23

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Απρ 2009
Μηνύματα
2.979
Κριτικές
2
Like
5.985
Πόντοι
1.056
Ηλέκτρα (και μιστρες κελυ) θα λέμε και θα κλαίμε. Και η αλήθεια είναι ότι -ίσως- δεν τις τιμούσαμε όσο τις άξιζε τότε... Βέβαια και άλλες εποχές, υπήρχε υπερπροσφορά τότε με τις πολλές επισκέψεις από αφεντρες της Αθήνας.

Στάθηκα άτυχος γιατί Κελυ δεν δοκίμασα ποτέ και Ηλέκτρα την πέτυχα μόνο στην πολύ αρχική επαφή μου με τον χώρο...
 

LB

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2020
Μηνύματα
740
Like
1.918
Πόντοι
206
Στάθηκα άτυχος γιατί Κελυ δεν δοκίμασα ποτέ και Ηλέκτρα την πέτυχα μόνο στην πολύ αρχική επαφή μου με τον χώρο...
Εγω Κέλυ την πετυχα όταν ερχόνταν από Κύπρο πλέον ή τουλάχιστον τότε ψαχτηκα να την συναντήσω.. Αρκετά καλή περίπτωση. Για Ηλέκτρα και εγώ το ίδιο. Από κόβιντ και μετά έχω την εντύπωση πως πρέπει να δούλεψε ελάχιστα.. Τωρά που πλέον που έχω πολύ περισσότερη εμπειρία μπορώ και αναγνωρίζω το πόσο αυθεντική αφεντρα ηταν η Ηλεκτρα.
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.832
Κριτικές
1
Like
5.837
Πόντοι
2.356
Πιο πάνω αναφέρθηκε η Τόκιο για αυταρχικό. Γνωρίζει κανείς αν κάνει σέσσιον; Κάποια επιπλέον πληροφορία για το πρόγραμμα της; Βάζει αγγελία ή μόνο μέσω instagram;
βλεπω στο τελος να ανεβαζει καμια αλλη κοπελα αγγελια σαν "τοκιο" μιας και το εχουμε ξαναδει το εργο...
 

Συνημμένα

  • japan.JPG
    japan.JPG
    42,7 KB · Εμφανίσεις: 154

Nikos40@

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2023
Μηνύματα
178
Like
377
Πόντοι
21
Kάποια στιγμή που είχα επικοινωνήσει μαζί της, δεν την συνάντησα, από αυτά που είπαμε κατάλαβα ότι κάνει πολύ σοφτ πρόγραμμα και κυρίως ποδολαγνεία. Πέρασε πολύς καιρός βέβαια... δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι. Από κριτικές εδώ μέσα πάντως, όντως, φαίνεται να είναι καλή περίπτωση για όποιους προτιμούν σχετικά light προγράμματα.
Έχεις τηλέφωνό της?
 

LB

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2020
Μηνύματα
740
Like
1.918
Πόντοι
206
Έχεις τηλέφωνό της?
Όχι εχει περασει πολύ καιρος. Νομίζω μέσω facebook την βρηκα αρχικα δεν θυμάμαι με τι ονομα ακριβως. Αν πας κάποιες σελίδες πισω στο νήμα θα βρεις υλικό. Αν βέβαια ισχυει μεχρι σημερα.
 

Nikos40@

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2023
Μηνύματα
178
Like
377
Πόντοι
21
Κριμα.... Εστω και vanilla μονο να προσφερε καλα θα ηταν.... Πολυ ωραια γυναικα η Τοκιο (τουλαχιστον ετσι φαινεται απο τις αναρτησεις στο instagram). Τεσπα.. Απο επαγγελματιες αφέντρες σχεδον παπαλα στην πολη. Μονο η Damavida πρεπει να εμεινε η οποια και αυτη ειναι μαλλον σοφτ από οτι καταλαβα απο αυτα που ανεφερε ο φίλος παραπανω. Μονη σταθερη διεξοδος για αυταρχικο στην πολη μενουν τα στουντιο στο Μυλο δηλαδη...
Συμφωνώ φιλαράκι! Αν είχαν λίγο μυαλό κάποιες γνωστές αφέντρες , θα ανέβαιναν πιο συχνά στη Σαλονίκη...Θα τις συνέφερε εμπορικά... Η αγορά της συμπρωτεύουσας έχει πολύ ζήτηση και μηδενική σχεδόν προσφορά....
 

SLK200GR

Μέλος
Εγγρ.
4 Φεβ 2008
Μηνύματα
847
Like
373
Πόντοι
26
Τρίχες κάθε φορά που ερχόντουσαν όλοι εδώ ρωτούσαν και κανείς δεν πήγαινε και αυτές είχαν χοντρά έξοδα που δεν έβγαιναν ,τώρα ας κλάψουμε με την μιζέρια μας ,αυτά από την μεγαλύτερη αφέντρα (μέσα από τις 2 καλύτερες )
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.879
Κριτικές
6
Like
3.641
Πόντοι
736
Τρίχες κάθε φορά που ερχόντουσαν όλοι εδώ ρωτούσαν και κανείς δεν πήγαινε και αυτές είχαν χοντρά έξοδα που δεν έβγαιναν ,τώρα ας κλάψουμε με την μιζέρια μας ,αυτά από την μεγαλύτερη αφέντρα (μέσα από τις 2 καλύτερες )
Περίεργο πάντως , μήπως φταίει οτι δεν μας περίσσευαν και εμάς ; Αν και λίγο δύσκολο με την καταπληκτική ποιότητα ζωής που είχαμε τελευταία :confused:
 

Spiler

Μέγας
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.123
Κριτικές
10
Like
2.808
Πόντοι
3.665
Συμφωνώ φιλαράκι! Αν είχαν λίγο μυαλό κάποιες γνωστές αφέντρες , θα ανέβαιναν πιο συχνά στη Σαλονίκη...Θα τις συνέφερε εμπορικά... Η αγορά της συμπρωτεύουσας έχει πολύ ζήτηση και μηδενική σχεδόν προσφορά....
Φίλε τελείως λάθος αυτό, και στο λέω γνωρίζοντας καταστάσεις, τόσο παλιά, όσο και τώρα. Η Αθήνα έχει πολλαπλάσιο κόσμο που δεν τον φτάνει η Θεσσαλονίκη για να συντηρήσει μακροπρόθεσμα συχνά τέτοια ταξίδια. Ίσως 1 το 3μηνο με 4μηνο, κι αυτό οριακά.
 

Nikos40@

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2023
Μηνύματα
178
Like
377
Πόντοι
21
Τρίχες κάθε φορά που ερχόντουσαν όλοι εδώ ρωτούσαν και κανείς δεν πήγαινε και αυτές είχαν χοντρά έξοδα που δεν έβγαιναν ,τώρα ας κλάψουμε με την μιζέρια μας ,αυτά από την μεγαλύτερη αφέντρα (μέσα από τις 2 καλύτερες )
Περίεργο πάντως , μήπως φταίει οτι δεν μας περίσσευαν και εμάς ; Αν και λίγο δύσκολο με την καταπληκτική ποιότητα ζωής που είχαμε τελευταία :confused:
Φίλε τελείως λάθος αυτό, και στο λέω γνωρίζοντας καταστάσεις, τόσο παλιά, όσο και τώρα. Η Αθήνα έχει πολλαπλάσιο κόσμο που δεν τον φτάνει η Θεσσαλονίκη για να συντηρήσει μακροπρόθεσμα συχνά τέτοια ταξίδια. Ίσως 1 το 3μηνο με 4μηνο, κι αυτό οριακά.
Θα συμφωνήσω με την πραγματικότητα. Η Αθήνα είναι πολλαπλάσια από τη Θεσσαλονίκη και αυτό τις δίνει συγκριτικό πλεονέκτημα στο κομμάτι αγοραίο bdsm. Βλέπετε, πέραν της αγοραστικής δύναμης, η ανωνυμία και η διακριτικότητα που παρέχεται σε μια πόλη των 4,5 εκατομμυρίων δεν υπάρχει σε μια πόλη του 1+ εκατομμυρίου.
 

Spiler

Μέγας
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.123
Κριτικές
10
Like
2.808
Πόντοι
3.665
Θα συμφωνήσω με την πραγματικότητα. Η Αθήνα είναι πολλαπλάσια από τη Θεσσαλονίκη και αυτό τις δίνει συγκριτικό πλεονέκτημα στο κομμάτι αγοραίο bdsm. Βλέπετε, πέραν της αγοραστικής δύναμης, η ανωνυμία και η διακριτικότητα που παρέχεται σε μια πόλη των 4,5 εκατομμυρίων δεν υπάρχει σε μια πόλη του 1+ εκατομμυρίου.
Δεν είναι μόνο αυτό το συγκριτικό πλεονέκτημα, αλλά υπάρχουν και οι δυνατότητες με χώρους, αλλά και η "ανεκτικότητα" της κοινωνίας. Σκέψου το αλλιώς, είμαστε μια περιοχή (Νομός Θεσσαλονίκης, ή έστω Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας), η οποία παραδοσιακά την τελευταία 20ετία περίπου, βγάζει κεντροδεξιούς με δεξιούς "άρχοντες", με την αποδοχή της διαφορετικότητας να γίνεται σταδιακά, και με πολύ αργούς ρυθμούς.

Παραδοσιακά μαγαζιά, με ιστορία χρόνων στην εναλλακτική ερωτική σκηνή, π.χ. D7, κλείσανε γιατί δεν μπόρεσε να τα στηρίξει πλήρως η δική τους κοινότητα. Οριακά αποδεχόμαστε 3-4 μαγαζιά ομοφυλοφιλικά, ή έστω, με τέτοιο κοινό ως target group, όταν στην Αθήνα υπάρχουν πολλαπλάσια. Δεν έχουμε 1 dungeon, όταν στην Αθήνα υπάρχουν, 2-3, και πόσα άλλα κρυφά ή πριβέ την τελευταία 10ετία με 15ετία. Για την ακρίβεια, δεν υπήρξε ΠΟΤΕ στη Θεσσαλονίκη δημόσια διαθέσιμο dungeon την τελευταία 20ετία.

Για να μπορέσουμε λοιπόν να φέρουμε αφέντρες, ή και γενικότερα γυναίκες, πρέπει να αλλάξουμε πολλά στην πόλη, συμπεριλαμβανομένου και του εαυτού μας. Ειδάλλως, θα είμαστε μια αρπαχτή, ή ένα τουρ μια στο τόσο, για συγκεκριμένο αριθμό εργαζομένων, που είναι διατεθειμένες να βάλουν παύση στην Αθήνα για κάποιες μέρες.
 

LB

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2020
Μηνύματα
740
Like
1.918
Πόντοι
206
Δεν είναι μόνο αυτό το συγκριτικό πλεονέκτημα, αλλά υπάρχουν και οι δυνατότητες με χώρους, αλλά και η "ανεκτικότητα" της κοινωνίας. Σκέψου το αλλιώς, είμαστε μια περιοχή (Νομός Θεσσαλονίκης, ή έστω Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας), η οποία παραδοσιακά την τελευταία 20ετία περίπου, βγάζει κεντροδεξιούς με δεξιούς "άρχοντες", με την αποδοχή της διαφορετικότητας να γίνεται σταδιακά, και με πολύ αργούς ρυθμούς.

Παραδοσιακά μαγαζιά, με ιστορία χρόνων στην εναλλακτική ερωτική σκηνή, π.χ. D7, κλείσανε γιατί δεν μπόρεσε να τα στηρίξει πλήρως η δική τους κοινότητα. Οριακά αποδεχόμαστε 3-4 μαγαζιά ομοφυλοφιλικά, ή έστω, με τέτοιο κοινό ως target group, όταν στην Αθήνα υπάρχουν πολλαπλάσια. Δεν έχουμε 1 dungeon, όταν στην Αθήνα υπάρχουν, 2-3, και πόσα άλλα κρυφά ή πριβέ την τελευταία 10ετία με 15ετία. Για την ακρίβεια, δεν υπήρξε ΠΟΤΕ στη Θεσσαλονίκη δημόσια διαθέσιμο dungeon την τελευταία 20ετία.

Για να μπορέσουμε λοιπόν να φέρουμε αφέντρες, ή και γενικότερα γυναίκες, πρέπει να αλλάξουμε πολλά στην πόλη, συμπεριλαμβανομένου και του εαυτού μας. Ειδάλλως, θα είμαστε μια αρπαχτή, ή ένα τουρ μια στο τόσο, για συγκεκριμένο αριθμό εργαζομένων, που είναι διατεθειμένες να βάλουν παύση στην Αθήνα για
H αλήθεια είναι ότι προ covid καθε τρεις και λιγο ανεβαιναν αβερτα αφεντρες κάθε μήνα απο Αθήνα και κάθε τόσο είχε και ανανέωση και σε προσωπα. Δεν ξέρω τι γίνεται αθήνα, ωστόσο, νομίζω ότι γενίκοτερα υπάρχει ύφεση στο χώρο ή τουλάχιστον στην εμφάνιση νέων επαγγελματιών, τη στιγμή που η παλιά φρουρά είτε αποσύρεται είτε περιορίζει τη δραστηριότητα της.
Σε κάθε περίπτωση έχω την αίσθηση ότι ένα μεγάλο ποσοστό του αγοραίου έρωτα (όχι μόνο του εναλλακτικού ερωτισμού) έχει μεταφερθεί κυρίως διαδικτυακά.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Nikos40@

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουν 2023
Μηνύματα
178
Like
377
Πόντοι
21
Δεν είναι μόνο αυτό το συγκριτικό πλεονέκτημα, αλλά υπάρχουν και οι δυνατότητες με χώρους, αλλά και η "ανεκτικότητα" της κοινωνίας. Σκέψου το αλλιώς, είμαστε μια περιοχή (Νομός Θεσσαλονίκης, ή έστω Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας), η οποία παραδοσιακά την τελευταία 20ετία περίπου, βγάζει κεντροδεξιούς με δεξιούς "άρχοντες", με την αποδοχή της διαφορετικότητας να γίνεται σταδιακά, και με πολύ αργούς ρυθμούς.

Παραδοσιακά μαγαζιά, με ιστορία χρόνων στην εναλλακτική ερωτική σκηνή, π.χ. D7, κλείσανε γιατί δεν μπόρεσε να τα στηρίξει πλήρως η δική τους κοινότητα. Οριακά αποδεχόμαστε 3-4 μαγαζιά ομοφυλοφιλικά, ή έστω, με τέτοιο κοινό ως target group, όταν στην Αθήνα υπάρχουν πολλαπλάσια. Δεν έχουμε 1 dungeon, όταν στην Αθήνα υπάρχουν, 2-3, και πόσα άλλα κρυφά ή πριβέ την τελευταία 10ετία με 15ετία. Για την ακρίβεια, δεν υπήρξε ΠΟΤΕ στη Θεσσαλονίκη δημόσια διαθέσιμο dungeon την τελευταία 20ετία.

Για να μπορέσουμε λοιπόν να φέρουμε αφέντρες, ή και γενικότερα γυναίκες, πρέπει να αλλάξουμε πολλά στην πόλη, συμπεριλαμβανομένου και του εαυτού μας. Ειδάλλως, θα είμαστε μια αρπαχτή, ή ένα τουρ μια στο τόσο, για συγκεκριμένο αριθμό εργαζομένων, που είναι διατεθειμένες να βάλουν παύση στην Αθήνα για κάποιες μέρες.
Όλα ξεκινούν από το πληθυσμιακό πλεονέκτημα της Αθήνας. Η ανεκτικότητα της κοινωνίας έρχεται σε μεγάλες κοινωνίες όπου κυριαρχεί η σχετική ανωνυμία. Όσον αφορά το πολιτικό σκέλος, θα σου θυμίσω φίλε ότι στις κομμουνιστικές, αριστερές κοινωνίες ο αγοραίος έρωτας διώκονταν πανταχόθεν!!!
Επίσης τα κινήματα των ΛΟΑΤΚΙ , όπως όλα τα κινήματα είναι υποκινούμενα. Η εναλλακτική ερωτική σκηνή κάλλιστα μπορεί να έρθει στη Σαλονίκη μας, αρκεί να υπάρχει "ζουμί" στην όλη υπόθεση.
Μην μπερδεύεις τον αγοραίο έρωτα με την ερωτική απελευθέρωση.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom