Νέα

22/08/2009 Φωτιές στην αττική

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 875
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
 Την φωτια στην κορυφη της πεντελης στο Διονυσο την χαζευα  γυρνωντας απο μπανιο  πριν σχεδον 25 χρονια  !!! Δηλαδη τι θα μπορουσα να κανω για να μην το ξαναζησω αλλες 10 φορες στα 25 χρονια που περασαν ?????

Στην Πεντελη εχω δει αναζοπυρωση μπροστα μου (ενα μονο κουτσουρο μεσα στα καρβουνα ξαναεπaισε)


 Υπαρχει κανας αυτοπτης μαρτυρας να μας ενημερωσει για το γινεται ΄η εγινε ????

 
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.158
Like
32
Πόντοι
366
Και εγώ είπα παραπάνω όταν το 83,2 ψηφίζει τα δύο, ποιοι είναι αυτοί
Όταν είναι στην κυβέρνηση η ΝΔ αυτοί είναι οι Πασόκοι και όταν είναι στην εξουσία το ΠΑΣΟΚ αυτοί είναι οι δεξιοί...
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
μόλις θυμήθηκα

Κάποιοι αλήτες είχανε βάλει φωτιά σε χόρτα στο γραμματικό πριν 3 εβδομάδες όταν είχανε πάει εκεί τα συνεργεία για το ΧΥΤA

Όλοι είδανε ποιοι ήταν

Πήγε κανένας από αυτούς φυλακή?

Όχι.

Δε μου το βγάζετε από το μυαλό ότι κάποιος από αυτούς ξεκίνησε αυτή τη φωτιά
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Και εγώ είπα παραπάνω όταν το 83,2 ψηφίζει τα δύο, ποιοι είναι αυτοί
δια της εις ατόπου απαγωγής μιας και αρνείσαι επιμελώς να απαντήσεις από αυτά που γράφεις και από τις θέσιες σου μου μένει η επιλογή του ΛΑΟΣ.
Αυτή είναι η λύση.
Εγώ ξεκινάω ήδη με την άποψη ότι εγώ είμαι καμμένος από επιλογή.
Κατά συνέπεια οι πυρκαγιές θα είχαν αποφευχθεί εάν η κρατική μηχανή είχε εναποθέσει όλες της τις δυνάμεις στην απομάκρυνση των λαθρομεταναστών

Πώς και δεν το είχα σκεφτεί τοσο καιρό..
 

toro

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2007
Μηνύματα
209
Like
0
Πόντοι
1
προχθές μιλούσα με μέλος του σάιτ.
του έλεγα...
αδερφέ αυτός είναι ο πάτος;
μου λέει σχεδόν.
τώρα ερωτώ ξανά.
αυτό είναι;


Δεν υπάρχει πάτος στην εξαθλίωση...Πάντα μπορείς να πέσεις ακόμη παρακάτω...

Η βλακεία δεν είναι μετρησημο μέγεθος καθώς τείνει προς το άπειρο...

Ζούμε μια παρόμοια κατάσταση με την παρακμή της Ρωμαϊκής Δημοκρατίας, όταν ο κάθε πλιατσικολόγος Ρωμαίος στρατηγός εφορμούσε προς την εξουσία, εν ονοματι της Δημοκρατίας και του λαού της Ρώμης, πλαισιωμένος από ένα στρατό εξαθλιωμένων/πεινασμένων για λεία, λεγεωνάριων.

Όσο το κεφάλι του Έλληνα είναι μπουκωμένο από τα πιτόγυρα και μπορεί να τον ...ακουμπάει στη Φυλής με τα 20ρικα-χαρτζηλίκια από το ΕΚΑΣ της γιαγιάς του πάντα οι ΚωστοΓιωργάκηδες θα είναι οι καταλληλότεροι !

Άρτος και Θεάματα ...

 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
memosan όσο και αν λυπάμαι που το λέω, συμφωνώ μαζί σου

Μακάρι η καταστροφή αυτή να γίνει η αιτια να ενωθούμε εναντια στον πραγματικό εχθρό, τους αλήτες όλων των παρατάξεων
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
μόλις θυμήθηκα

Κάποιοι αλήτες είχανε βάλει φωτιά σε χόρτα στο γραμματικό πριν 3 εβδομάδες όταν είχανε πάει εκεί τα συνεργεία για το ΧΥΤA

Όλοι είδανε ποιοι ήταν

Πήγε κανένας από αυτούς φυλακή?

Όχι.

Δε μου το βγάζετε από το μυαλό ότι κάποιος από αυτούς ξεκίνησε αυτή τη φωτιά

το είπαν κάτοικοι του Αγιου Στέφανου...
Προσπάθησαν να κάψουν την έκταση που θα γινόταν ο ΧΥΤΑ και χάθηκε ο έλεγχος.
Απλά πράματα.
 

OXIA

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.289
Like
8
Πόντοι
16
Όταν είναι στην κυβέρνηση η ΝΔ αυτοί είναι οι Πασόκοι και όταν είναι στην εξουσία το ΠΑΣΟΚ αυτοί είναι οι δεξιοί...
Δϊκιο έχεις αλλά η ιστορία έγραψε πως επί διακυβέρνησης ΝΔ κάηκε η Πελοπόννησος και η Αττική. Και ο κόσμος συνεχίζει να τους ψηφίζει.
 

OXIA

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.289
Like
8
Πόντοι
16
memosan όσο και αν λυπάμαι που το λέω, συμφωνώ μαζί σου

Μακάρι η καταστροφή αυτή να γίνει η αιτια να ενωθούμε εναντια στον πραγματικό εχθρό, τους αλήτες όλων των παρατάξεων

Κι εγώ το ίδιο.
Αλλά και πάλι έχω αμφιβολίες.
Συνέχεια βλέπουμε το ίδιο έργο και μετά.... τίποτα.
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Εσύ ετοιμάσου να φας την τσουτσού και να προσέχεις τον δικό σου πάτο απόψε! :zfuck:
Αναβολή θα πάρετε κουφαλίτσες  :s&m_3: :s&m_3:

δε θυμάμαι ποιος φίλος το έγραψε αλλα είχε δίκιο

η ελλάδα ΔΕΝ έχει απορροφήσει τα κονδύλια για πυροπροστασία δασών

Πιο πολύ ρίχνω το βάρος σε εμάς γιατί δεν προστατέψαμε το δασος, δεν καταγγείλαμε τους καταπατητές, δε βιάσαμε τους υπαλληλους τις πολεοδομίας, δεν κάψαμε τα αυθαίρετα

Ο κραμανλής, η ντόρα, ο παυλόπουλος και το κάθε αλητάκι μπαίνει στο αεροπλάνο σήμερα κιόλας και πάει και μένει για πάντα ελβετία. ΕΜΕΊΣ όμως μένουμε πίσω. Εμείς έπρεπε να είχαμε κάνει κάτι, όχι οι αλήτες
Τελευταία έχει προκύψει νέος δραγάτης.
Αυτός που όταν πάει ένας δήμαρχος/κοινοτάρχης/εκλεγμένος μαλάκας τελος πάντων να κάνει αποψίλωση και να κόψει κανένα δέντρο για να δημιουργήσει καμιά αντιπυρική ζώνη, τον κυνηγάει για καταστροφή δασικής έκτασης. Δασική Υπηρεσία την λένε?? Κάπως έτσι τέλος πάντων  :dunno: :dunno:
Αν τώρα προσθέσεις και τα πολεοδομικά σχέδια που περιλαμβάνουν περιοχές που υπάγονται σε διάφορους φορείς και ως δια μαγείας μπερδεύουν τα μπούτια τους και δεν κάνουν το παραμικρό.
Άντε για να τελειώνουμε, ας προσθέσουμε και τον κάθε κακομοίρογλου που βάζει το κεραμύδι  πάνω απο το κεφαλάκι του.

Η ερώτηση μου είναι απλή.
Είναι τόσο μαλάκες βάσει σχεδίου ή απλής ανικανότητας?
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.436
Κριτικές
5
Like
66.965
Πόντοι
12.056
Eιναι δυνατον να περνουνε οι δημαρχοι στον ΣΚΑΙ και να ζητανε να πανε αεροπλανα για να κανουν ριψεις νερου??? :headbang: :headbang: :headbang: :jerking: :jerking:
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
το είπαν κάτοικοι του Αγιου Στέφανου...
Προσπάθησαν να κάψουν την έκταση που θα γινόταν ο ΧΥΤΑ και χάθηκε ο έλεγχος.
Απλά πράματα.

μαλακα σοβαρά μιλάς?

Ο πασβαντίδης που είχε εμφανιστεί με κάτι αλλα αλητάκια για να τους υπερασπιστεί και να τους βγάλει από το τμήμα τώρα που είναι?

Βιασμός και μετά θάνατος. Ούτε δικαστήρια ούτε τίποτα. Αγνή, καθαρή δικαιοσύνη
 

OXIA

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.289
Like
8
Πόντοι
16
Eιναι δυνατον να περνουνε οι δημαρχοι στον ΣΚΑΙ και να ζητανε να πανε αεροπλανα για να κανουν ριψεις νερου??? :headbang: :headbang: :headbang: :jerking: :jerking:
Στην ελληνική τριτοκοσμική πραγματικότητα ειναι δυνατόν αυτό να είναι ο κανόνας
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.482
Like
11
Πόντοι
166
δια της εις ατόπου απαγωγής μιας και αρνείσαι επιμελώς να απαντήσεις από αυτά που γράφεις και από τις θέσιες σου μου μένει η επιλογή του ΛΑΟΣ.
Αυτή είναι η λύση.
Εγώ ξεκινάω ήδη με την άποψη ότι εγώ είμαι καμμένος από επιλογή.
Κατά συνέπεια οι πυρκαγιές θα είχαν αποφευχθεί εάν η κρατική μηχανή είχε εναποθέσει όλες της τις δυνάμεις στην απομάκρυνση των λαθρομεταναστών

Πώς και δεν το είχα σκεφτεί τοσο καιρό..

Ρε διάνοια με μένα ασχολείσαι; Εδώ το 83,2 ψηφίζει επιμελώς και σε νοιάζει το 10%;
Και επειδή ηλιθιωδώς επιμένεις και αυτή την ώρα να μιλάς για τους λαθρομετανάστες, να σου πω αν και δεν θα το προτιμούσα, ότι δεν έχω ψηφίσει λαός, αν και θα ήταν κάτι διαφορετικό
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Δϊκιο έχεις αλλά η ιστορία έγραψε πως επί διακυβέρνησης ΝΔ κάηκε η Πελοπόννησος και η Αττική. Και ο κόσμος συνεχίζει να τους ψηφίζει.

η εκάστοτε κυβέρνηση με την ψήφο επικροτείται ή όχι γι αυτά που κάνει.
ΕΡΩΤΩ ΕΝΑΝ ΕΛΛΟΓΟ.
Οταν ο κυβερνήτες μετά από μια απο τις μεγαλύτερες καταστροφές δεν αναλαμβάνει από μόνος του την ευθύνη να αποσυρθεί και οι ίδιοι οι υπήκοοι τον επικροτούν αμέσως μετά την καταστροφή,
ερωτώ:
αποθρασύνεται, ΝΑΙ, ή ΟΧΙ. Παίρνει ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΙΚΑ το ΔΙΚΑΙΩΜΑ να Κάνει, ή να ΜΗΝ Κάνει ό,τι γουστάρει;
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
altec21 ποιον να πάρουν;Βλέπεις εσύ πουθενά τον κ.Παυλόπουλο και τον κ.Μαρκογιαννάκη;Όπως τον Δεκέμβριο είναι κρυμμένοι και υπολογίζουν το πολιτικό κόστος.Για το οικονομικό χέστηκαν.Και ο κ.Αντώναρος ετοιμάζει την φιλοσοφία του να απαντήσει στο ΠΑΣΟΚ που θα σπεύσει να εκμεταλλευτεί την ανικανότητα τους.Και θα κάνει αυτό που έκαναν και οι άλλοι.
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom