Νέα

22/08/2009 Φωτιές στην αττική

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 875
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.436
Κριτικές
5
Like
66.965
Πόντοι
12.056
Καιγονται μεζονετες ΜΕΣΑ στα πευκα..... :uglystupid: :uglystupid:

%CE%B1%CF%85%CE%B8%CE%B1%CE%AF%CE%B5%CF%81%CE%B1+%CF%80%CE%AC%CF%81%CE%BD%CE%B8.jpg


%CE%B1%CF%85%CE%B8%CE%B1%CE%AF%CF%81%CE%B5%CF%84%CE%B1+%CF%80%CE%AC%CF%81%CE%BD%CE%B8%CE%B7.jpg
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
σε λίγο θα μας πεις πως όλα τα κτίσματα στις περιοχές αυτές είναι χτισμένα από τους ιδιοκτήτες και όχι αγορασμένες μεζονέτες προκατασκευασμένες από τους κατασκευαστές....
Μη χέσω...διαρκώς είστε οι άγιοι...

Αν δεν υπήρχε ζήτηση,δε θα υπήρχε και προσφορά.Όταν το όνειρο του Έλληνα είναι να αποκτήσει μεζονέτα με barbequ,με γκαζόν να παίζουν τα παιδάκια τους και φυσικά με ένα πολυτελές suv να τους μεταφέρει,θα υπάρχουν πάντα οι "καλοπροαίρετοι" να τους τα προσφέρουν.Έβλεπα πριν λίγο κάτι κυράτσες,να ουρλιάζουν ότι καίγεται η περιουσία τους.Όταν όμως αγόραζαν το σπίτ/οικόπεδο μέσα στα δένδρα καμάρωναν και το έπαιζαν λεφτάδες.Ελπίζω να μην τους δοθεί καμία αποζημίωση.Υπάρχουν περιοχές που δεν έχουν ούτε ένα δένδρο,αλλά θεωρούνται δασικές και δεν αξιοποιούνται,και κατάφυτες περιοχές που έχουν ρεύμα,και μπόλικα σπίτια.Αρκετά με την υποκρισία.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Σε όλα αυτά που γίνονται πάντως το βασικό πρόβλημα είναι η έλλειψη ελέγχου στην Ελλάδα.
Εάν υπήρχανε σωστοί ελεγκτικοί μηχανισμοί και αδιάφθοροι, τότε όλες οι παρανομίες θα περιορίζονταν.

Μεγάλη συζήτηση και δεν είναι η ώρα να την κάνουμε...άλλωστε είναι και ατελέσφορη.
Χριστιανός είμαι...αλλά οι σκέψεις που περνάνε από το μυαλό μου για αυτούς που βάλανε τις φωτιές...μάλλον μουσουλμάνο θα με κάνουνε.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Αν δεν υπήρχε ζήτηση,δε θα υπήρχε και προσφορά.Όταν το όνειρο του Έλληνα είναι να αποκτήσει μεζονέτα με barbequ,με γκαζόν να παίζουν τα παιδάκια τους και φυσικά με ένα πολυτελές suv να τους μεταφέρει,θα υπάρχουν πάντα οι "καλοπροαίρετοι" να τους τα προσφέρουν.Έβλεπα πριν λίγο κάτι κυράτσες,να ουρλιάζουν ότι καίγεται η περιουσία τους.Όταν όμως αγόραζαν το σπίτ/οικόπεδο μέσα στα δένδρα καμάρωναν και το έπαιζαν λεφτάδες.Ελπίζω να μην τους δοθεί καμία αποζημίωση.Υπάρχουν περιοχές που δεν έχουν ούτε ένα δένδρο,αλλά θεωρούνται δασικές και δεν αξιοποιούνται,και κατάφυτες περιοχές που έχουν ρεύμα,και μπόλικα σπίτια.Αρκετά με την υποκρισία.
μα τι μαλακίες μου λες. Αν υπάρχουνε 300 τρελοί που θέλουνε να αυτοκτονήσουνε και εσύ πας να κάνεις μια εταιρία που να τους προσφέρει συνθήκες αυτοκτονίας, εσύ είσαι ηθικά σωστός; Και οι τρελοί ή μαλάκες είναι αυτοί που φταίνε;;; Τι λογική είναι αυτή;;

 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
μα τι μαλακίες μου λες. Αν υπάρχουνε 300 τρελοί που θέλουνε να αυτοκτονήσουνε και εσύ πας να κάνεις μια εταιρία που να τους προσφέρει συνθήκες αυτοκτονίας, εσύ είσαι ηθικά σωστός; Και οι τρελοί ή μαλάκες είναι αυτοί που φταίνε;;; Τι λογική είναι αυτή;;

Η Λογική του χρήματος μάγκα.Χέστηκαν για το ηθικό.Μήπως οι προαγωγοί είναι ηθικοί;Χάρις σε αυτούς όμως βρίσκεις δροσερά κοριτσάκια να γαμήσεις.Και ο DR Θάνατος δεν ήταν ηθικός για τους άλλους,αλλά για τους ασθενείς που υπέφεραν ήταν λύτρωση.

***Καλό είναι να αποφεύγεις τις ύβρεις σε άτομα που δεν ξέρεις.Δεν ισχυροποιείς τα επιχειρήματα σου με αυτόν τον τρόπο***
 

riderer

Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2006
Μηνύματα
178
Like
6
Πόντοι
1
Να μην μείνει τίποτα από τα σπίτια αυτά.Σε προηγούμενες καμμένες περιοχές είχαν χτιστεί.Ας πρόσεχαν.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Κάηκε και του σωτήρα μας? :grin:
γάτε να καούνε όλα.
Εχω βαρεθεί ν ακούω έχουν προτεραιότητα οι περιουσίες.
Οχι ρε αρχίδια. Το δάσος έχει προτεραιότητα.
Ηταν εκεί πριν το γαμήσετε. Τώρα να πάτε να γαμηθείτε.
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.158
Like
32
Πόντοι
366
γάτε να καούνε όλα.
Εχω βαρεθεί ν ακούω έχουν προτεραιότητα οι περιουσίες.
Οχι ρε αρχίδια. Το δάσος έχει προτεραιότητα.
Ηταν εκεί πριν το γαμήσετε. Τώρα να πάτε να γαμηθείτε.
Αν ήταν να καούνε οι περιουσίες μόνο όσων έχουν παρανομήσει μαζί σου...
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Η Λογική του χρήματος μάγκα.Χέστηκαν για το ηθικό.Μήπως οι προαγωγοί είναι ηθικοί;Χάρις σε αυτούς όμως βρίσκεις δροσερά κοριτσάκια να γαμήσεις.Και ο DR Θάνατος δεν ήταν ηθικός για τους άλλους,αλλά για τους ασθενείς που υπέφεραν ήταν λύτρωση.

***Καλό είναι να αποφεύγεις τις ύβρεις σε άτομα που δεν ξέρεις.Δεν ισχυροποιείς τα επιχειρήματα σου με αυτόν τον τρόπο***
δεν έβρισα κανέναν.
το γεγονός πως υπάρχει ζήτηση δεν σημαίνει πως είναι ηθικό ή δικαιολογημένο το να κάνεις παρανομία.
Ζήτηση για την παρανομία θα υπάρχει σε όλα τα επίπεδα και πάντα.
Και μια και ανέφερες για τους προαγωγούς, άμα κολλήσεις καμιά ασθενειούλα από κορασίδα επειδή ο προαγωγός δεν την περνάει από έλεγχο, σε ποιον θα τα ρίξεις για πες μου, στον προαγωγό ή στους μπουρδελιάρηδες που δημιουργούν τη ζήτηση;;;;;;

Ξαναλέω, δεν είναι λογική αυτή. Εισαι λάθος.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Αν ήταν να καούνε οι περιουσίες μόνο όσων έχουν παρανομήσει μαζί σου...

ΑΔΕΡΦΕ ΠΡΕΠΕΙ Σ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΟΥΝ ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΓΕΝΕΕΣ.
τα πιτσιρίκια τώρα πες μου.
1.
τι επαγγελματικές προοπτικές έχουν;
2.
τι περιβελλοντικές προοπτικές έχουν;
3.
τι ποιότητα ζωής υποχρεούνται να βιώσουν;

ερωτώ.
ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΓΑΜΩΣΠΙΤΟ εάν
α.
όλο το καλοκαίρι καίγεται ο τόπος από 45 50 βαθμούς κελσίου;
β.
δεν έχεις επαρκή αποθέματα πόσιμου νερού;
γ.
δηλητηριάζεις το υπέδαφος από τεράστιες χωματερές;
δ.
δεν έχεις ασφαλιστικές καλύψεις;
ε.
δεν υπάρχει στοιχειώδης ιατροφαρμακευτική περίθαλψη;
στ.
αναπνέεις καρκίνο, καυσαέριο και σκόνη;
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
μπορούμε να δημιουργήσουμε μια ομάδα διάσωσης.
Να πηγαίνουμε και να καίμε εμείς πριν από τους επιτήδιους στοχευμένα τα παράνομα δομημένα σπίτια....και να καλούμε αμέσως την πυροσβεστική να τους τα σώζει καμμένα...
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.479
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
ΑΔΕΡΦΕ ΠΡΕΠΕΙ Σ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΟΥΝ ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΓΕΝΕΕΣ.
τα πιτσιρίκια τώρα πες μου.
1.
τι επαγγελματικές προοπτικές έχουν;
2.
τι περιβελλοντικές προοπτικές έχουν;
3.
τι ποιότητα ζωής υποχρεούνται να βιώσουν;

ερωτώ.
ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΓΑΜΩΣΠΙΤΟ εάν
α.
όλο το καλοκαίρι καίγεται ο τόπος από 45 50 βαθμούς κελσίου;
β.
δεν έχεις επαρκή αποθέματα πόσιμου νερού;
γ.
δηλητηριάζεις το υπέδαφος από τεράστιες χωματερές;
δ.
δεν έχεις ασφαλιστικές καλύψεις;
ε.
δεν υπάρχει στοιχειώδης ιατροφαρμακευτική περίθαλψη;
στ.
αναπνέεις καρκίνο, καυσαέριο και σκόνη;
υπερβολικός είσαι....
σκέψου πως σου δίνουνε το δικαίωμα να ψηφίσεις...υπάρχει ανώτερο αγαθό από το δικαίωμα αυτό στην Ελλάδα;
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
o δήμαρχος του Διονύσου δηλώνει:
"
ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΚΥΚΛΩΘΕΙ Ο ΔΙΟΝΥΣΟΣ.
όπως φυσάει ο αέρας σε 1 ώρα θα πάει ΕΚΑΛΗ ΚΗΦΙΣΙΑ ΚΑΙ ΝΕΑ ΕΡΥΘΡΑΙΑ.

ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΩ ΥΠΕΥΘΥΝΑ.

δεν πετάει ούτε ένα εναέριο μέσο. Είμαστε στο μηδέν
"
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
υπερβολικός είσαι....
σκέψου πως σου δίνουνε το δικαίωμα να ψηφίσεις...υπάρχει ανώτερο αγαθό από το δικαίωμα αυτό στην Ελλάδα;

δεν είμαι υποχρεωμένος να το ασκώ πλέον.
είμαι όμως υποχρεωμένος να βλέπω και να ακούω αυτό το θέαμα.
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
δεν έβρισα κανέναν.
το γεγονός πως υπάρχει ζήτηση δεν σημαίνει πως είναι ηθικό ή δικαιολογημένο το να κάνεις παρανομία.
Ζήτηση για την παρανομία θα υπάρχει σε όλα τα επίπεδα και πάντα.
Και μια και ανέφερες για τους προαγωγούς, άμα κολλήσεις καμιά ασθενειούλα από κορασίδα επειδή ο προαγωγός δεν την περνάει από έλεγχο, σε ποιον θα τα ρίξεις για πες μου, στον προαγωγό ή στους μπουρδελιάρηδες που δημιουργούν τη ζήτηση;;;;;;

Ξαναλέω, δεν είναι λογική αυτή. Εισαι λάθος.

Ο καθένας αναλαμβάνει τις ευθύνες του.Κι εγώ όταν πάω σε πουτάνες,παίρνω ότι προφύλαξη μπορώ.Σε δασική έκταση δεν έχω χτίσει.Αυτοί που αποφάσισαν να αγοράσουν σπίτι σε δάσος ας αναλάβουν τις ευθύνες τους.Αγοράζουν μεζονέτες με 500.000€ και τσιγκουνεύονται να αγοράσουν μερικά πυροσβεστικά μέσα.Εδώ,καίγονται σπίτια σε πόλεις από ένα καντήλι ή από ένα τηγάνι και δεν έχουν ένα πυροσβεστήρα που κοστίζει 20€.Ποιος τους φταίει εκεί πέρα από τη βλακεία τους;Μια ζωή για τους Έλληνες μας φταίνε οι άλλοι..
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom