Νέα

Ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα FROID
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 170
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Αμα δεν θέλετε να μένουν έγγυες οι πουτανίτσες  που πηδάτε
πηδάτε με καπότα ή χύνετε έξω διαφορετικά άμα κάτσει η άσχημη να μην παραπονιέστε....

Δεν μπορείς να ξέρεις τι πηδάει ο καθένας, εκτός και αν όλες για σένα είναι πουτάνες ή σε έχουν πειράξει. Πρόσεχε λίγο σε παρακαλώ.
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Αμα δεν θέλετε να μένουν έγγυες οι πουτανίτσες  που πηδάτε
πηδάτε με καπότα ή χύνετε έξω διαφορετικά άμα κάτσει η άσχημη να μην παραπονιέστε....

....κατι μου θυμιζεις...... κατι μου θυμιζεις...... τι να μου θυμιζεις.......
 

polemistis

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2006
Μηνύματα
1.162
Like
6
Πόντοι
16
Προτιμας δηλαδη να μεγαλωσει αυτο το παιδι σε μια οικογενεια που πιθανον οι γονεις του να μην αγαπηθουν ποτε και να ζουν καταπιεσμενοι και δυστυχισμενοι με οτι συνεπεια θα εχει αυτο στη ζωη του παιδιου και ολα αυτα για να μην αφαιρεσεις "τη ζωη" απο μια "μυξα" μερικων εκατονταδων κυτταρων διχως σχηματισμενους ιστους και οργανα???


Week 6:  Brain waves are detectable
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
(LOL τώρα το έπιασα: την είδες real μπροστά σου ; Χεχ)


Ναι παιδι μου λεμε.........στο βασιλοπουλο........πιτσιρικι να ουρλιαζει και να χτυπιεται στα πατωματα γιατι δεν του παιρνουν σοκοφρετες........ο δε μπαμπας του ο καψερος δεν ηξερε τι να κανει ασε.......λοοοοοολ
 

Επισκέπτης
και επιδη το προβλημα που εχω συνεχιζεται θα ηθελα καποιος να μου πει αν ειναι καλυτερα να το αναγνωρισω η οχι?
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
και επιδη το προβλημα που εχω συνεχιζεται θα ηθελα καποιος να μου πει αν ειναι καλυτερα να το αναγνωρισω η οχι?

..ρε παληκαρι, αυτα ειναι πυρ κατα συνειδηση....
 

menis

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2006
Μηνύματα
604
Like
3
Πόντοι
6
νομιζω οτι ειναι πολυ σκληρο να στερησεις απο ενα παιδι το να γνωρισει τον πατερα του.μπορει να μην θες να πληρωσεις για τις αναγκες του επειδη δεν ηταν δικια σου αποφαση να γεννηθει τελικα αυτο το παιδι,αλλα επειδη ξερεις οτι ειναι δικο σου νομιζω οτι τουλαχιστον θα εχει δικαιωμα να εχει την εικονα του πατερα του.ενας ανθρωπος μπορει να δεχτει την αρνηση να στηριχθει οικονομικα απο εναν ανθρωπο,αλλα δε νομιζω να βρει εστω κ μια δικαιολογια στο να μην θελει εστω να το γνωρισεις.αποψη μου
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
μεχρι στιγμης εχω παρει αποφαση να μην το δω και να μην το αναγνωρισω αλλα θα ηθελα να ακουσω και καμια αλλη αποψη

..αν σου πω εγω την αποψη μου και μαλιστα αφιλτραριστη θα με σταυρωσουν εδω μεσα....
 

Επισκέπτης
νομιζω οτι ειναι πολυ σκληρο να στερησεις απο ενα παιδι το να γνωρισει τον πατερα του.μπορει να μην θες να πληρωσεις για τις αναγκες του επειδη δεν ηταν δικια σου αποφαση να γεννηθει τελικα αυτο το παιδι,αλλα επειδη ξερεις οτι ειναι δικο σου νομιζω οτι τουλαχιστον θα εχει δικαιωμα να εχει την εικονα του πατερα του.ενας ανθρωπος μπορει να δεχτει την αρνηση να στηριχθει οικονομικα απο εναν ανθρωπο,αλλα δε νομιζω να βρει εστω κ μια δικαιολογια στο να μην θελει εστω να το γνωρισεις.αποψη μου
Συμφωνω με οτι λες αλλα εφοσον δεν εχω σκοπο να εχω σχεση μαζι του αναγκαστικα θα ειμαι ενας πολυ κακος μπαμπας αν δεν το αναγνωρισω θα ειμαι ενας αλητης η κωλοπαιδο .
τι ειναι καλυτερο?
 

menis

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2006
Μηνύματα
604
Like
3
Πόντοι
6
τι ειναι καλυτερο????θα προτιμουσες μια ζωη να ζεις πιστευοντας οτι "φυτρωσες",οτι ο πατερας σου ουτε καν εκανε τον κοπο να σε δει?να αισθανεσαι οτι δεν αξιζεις ουτε την περιεργεια του ΠΑΤΕΡΑ σου?δεν νομιζω.πιο ευκολα μπορει ενα παιδι μεγαλωνοντας να καταλαβει μια κατασταση-το οτι δεν το αναγνωρισες-,αλλα ρε φιλε το γιατι δεν το γνωρισες καν εγω προσωπικα δεν θα το χωνευα με τπτ.
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
...πιο ευκολα μπορει ενα παιδι μεγαλωνοντας να καταλαβει μια κατασταση-τ........

..αυτο, το συγκεκριμενο, νομιζω πως ειναι η απολυτη ουτοπια....
..δεν υπαρχει, κατ εμε, περιπτωση ενα παιδι που μεγαλωνει με εναν απ τους δυο γονεις και ακουει το μενος του αλλου για τον/την απομακρυσμενο/νη συζυγο, να αποκτησει ποτε τη δυνατοτητα της αντικειμενικης κρισης και κριτικης....
 

antonis_p

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2007
Μηνύματα
241
Like
0
Πόντοι
1
μεχρι στιγμης εχω παρει αποφαση να μην το δω και να μην το αναγνωρισω αλλα θα ηθελα να ακουσω και καμια αλλη αποψη
αν καταλαβα καλα,
κανεις δεν συμφωνει με την αποψη σου,
δικαιουσαι να μην την παντρευτεις ποτε,
αρραβωνιασου μια αλλη αυριο εντελει,
αλλα απεναντι του κανε το καθηκον σου
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
18
Πόντοι
16
ρε παιδια τι του λετε του ανθρωπου? ΠΩΣ ΠΑΕΙ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ και κρατάει το παιδι οταν ο αλλος διαφωνεί? ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ εφοσων δεν το νιώθει παιδί του..Δεν πρεπει να καταστρεφονται ετσι οι ζωες , επειδη αυτη δεν εχει τι να ασχοληθει στην ζωη της θα φερει εναν ανθρωπο ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ στον κόσμο?ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ?
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Ακουμε βεβαια μονο τη μια πλευρα της υποθεσης οποτε ας μην βγαζουμε συμπερασματα........γενικοτερα το λεω αυτο......
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Ακουμε βεβαια μονο τη μια πλευρα της υποθεσης οποτε ας μην βγαζουμε συμπερασματα........γενικοτερα το λεω αυτο......

..η μια πλευρα, οπως σωστα λες, λεει οτι δεν γουσταρει.... πως το λενε ? ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ, ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ....!!!!
..ειναι δικαιωμα του....!!
..η αλλη πλευρα αξιωνει να του δωσει αντι για δικαιωμα, υποχρεωση για κατι που ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ..
..ειναι σαν να λεμε οτι μια γκομενα που θα πηδηχτει μαζι μου, προσεχει και δεν γουσταρει (πραγματικα) να γκαστρωθει, και επειδη εγω ο μαλακας την εχω δει οτι τη θελω για μανα των παιδιων μου, τρυπαω την καποτα, την γκαστρωνω, και αξιωνω εγω απο αυτη να το κρατησει, οταν αυτη δεν θελει ουτε καν να το ακουει.....!!!!!

..αυτο πως σας ακουγεται ????????
 

Επισκέπτης
Ακουμε βεβαια μονο τη μια πλευρα της υποθεσης οποτε ας μην βγαζουμε συμπερασματα........γενικοτερα το λεω αυτο......
αγπητη mounitsa καλα κανεις και δειχνεις αλυλεγγιη στις γυναικες αλλα η συγκεκρυμενη επελεξε 100% να κανει μονη της παιδι.Εγω στο παιδι θα φανω μαλακας με γνωρισει δεν με γνωρισει οπωτε νομιζω ειναι καλυτερο να μην με γνωρισει
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Τασαεφ δε δειχνω αλληλεγγυη σε κανεναν απολυτως.......καταλογιζω αρκετες ευθυνες στην μανταμ και μανα πλεον του παιδιου σου......απλα θεωρω οτι εγω προσωπικα δε μπορω να εχω ολοκληρωμενη αποψη για ενα θεμα το οποιο θεωρω αρκετα σοβαρο......δε συζηταμε το αν ειναι ανεγκεφαλη ή οχι απλως μια γκομενα ή το αν η γκομενα θελει καποιον για τα λεφτα του ή αν καποιος την θελει επειδη απλα κανει ωραιες πιπες......και για αυτους ακριβως τους λογους δε μπορω να εχω πληρη αποψη........

ζορζ δε μπορεις να ξερεις τι εχει ειπωθει αναμεσα στους δυο.......ουτε εκ μερους του τσαεφ ουτε εκ μερος της μανταμ.....ειναι πολυ πιθανον αν ηταν εκεινη στο φορουμ να ελεγε το ιδιο τρανταχτα επιχειρηματα τα οποια να σε πειθανε......

τασαεφ επι του θεματος ειπα και πιο πανω οτι θεωρω λαθος την αποφαση της.......απο κει και περα της δινω ενα καποιο ελαφρυντικο επειδη ανεφερες εναν αριθμο εκτρωσεων πραγμα αρκετα σοβαρο για μια γυναικα.....(αν και με προβληματιζουν οι τοσες εκτρωσεις....κατι δεν παει καλα κοινως) οσο για σενα θεωρω λαθος το σεξ χωρις προφυλαξεις ειδικα για μια σχεση του μηνα οπως λες......

απο κει και περα ομως μιλαμε για ενα παιδι το οποιο στην τελικη δε φταιει σε τιποτα........προσωπικα απορω πως αντεχεις και δε θες να δεις ή να γνωρισεις το μωρο σου (πολυ μελο αυτο το ξερω) αλλα απο την αλλη αυτη θα ηταν η δικια μου αντιδραση οποτε προφανως κανεις δε μπορει να σε υποχρεωσει για τιποτα.......η ηθικη ειναι καθαρα ατομικο θεμα για καποια πραγματα και κοινωνικο θεμα για καποια αλλα.....οποτε εσυ αποφασιζεις......απλα πιστευω οτι καποιες αποφασεις τις οποιες περνουμε λογω θυμου τις μετανιωνουμε πολυ αργοτερα.......ισως να κανω λαθος ομως :grin:
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
ζορζ δε μπορεις να ξερεις τι εχει ειπωθει αναμεσα στους δυο.......ουτε εκ μερους του τσαεφ ουτε εκ μερος της μανταμ.....ειναι πολυ πιθανον αν ηταν εκεινη στο φορουμ να ελεγε το ιδιο τρανταχτα επιχειρηματα τα οποια να σε πειθανε......

..συμφωνω απολυτα οτι δεν ακουμε και τις δυο πλευρες, καθ ο,τι οσα ξερει ο νοικοκυρης κλπ κλπ....
ομως στο αντεστραμενο κατα τα φυλα παραδειγμα που αναφερω πιο πανω, τι γνωμη εχεις ?
..πρεπει η γκομενα να το κρατησει παρα την αντιθετη της αποψη ???????
..και μην αρχισω να ακουω οτι στην αντιστροφη περιπτωση ειναι διαφορετικα τα πραγματα, διοτι η περιοδος της εγκυμοσυνης ειναι μια περιοδος που αφορα μονο τη γυναικα οσο αφορα τις αλλαγες στις οποιες υποκειται το σωμα της και αλλες τετοιες παπαριες....
 

Επισκέπτης
Τασαεφ δε δειχνω αλληλεγγυη σε κανεναν απολυτως.......καταλογιζω αρκετες ευθυνες στην μανταμ και μανα πλεον του παιδιου σου......απλα θεωρω οτι εγω προσωπικα δε μπορω να εχω ολοκληρωμενη αποψη για ενα θεμα το οποιο θεωρω αρκετα σοβαρο......δε συζηταμε το αν ειναι ανεγκεφαλη ή οχι απλως μια γκομενα ή το αν η γκομενα θελει καποιον για τα λεφτα του ή αν καποιος την θελει επειδη απλα κανει ωραιες πιπες......και για αυτους ακριβως τους λογους δε μπορω να εχω πληρη αποψη........


ζορζ δε μπορεις να ξερεις τι εχει ειπωθει αναμεσα στους δυο.......ουτε εκ μερους του τσαεφ ουτε εκ μερος της μανταμ.....ειναι πολυ πιθανον αν ηταν εκεινη στο φορουμ να ελεγε το ιδιο τρανταχτα επιχειρηματα τα οποια να σε πειθανε......

τασαεφ επι του θεματος ειπα και πιο πανω οτι θεωρω λαθος την αποφαση της.......απο κει και περα της δινω ενα καποιο ελαφρυντικο επειδη ανεφερες εναν αριθμο εκτρωσεων πραγμα αρκετα σοβαρο για μια γυναικα.....(αν και με προβληματιζουν οι τοσες εκτρωσεις....κατι δεν παει καλα κοινως) οσο για σενα θεωρω λαθος το σεξ χωρις προφυλαξεις ειδικα για μια σχεση του μηνα οπως λες......

απο κει και περα ομως μιλαμε για ενα παιδι το οποιο στην τελικη δε φταιει σε τιποτα........προσωπικα απορω πως αντεχεις και δε θες να δεις ή να γνωρισεις το μωρο σου (πολυ μελο αυτο το ξερω) αλλα απο την αλλη αυτη θα ηταν η δικια μου αντιδραση οποτε προφανως κανεις δε μπορει να σε υποχρεωσει για τιποτα.......η ηθικη ειναι καθαρα ατομικο θεμα για καποια πραγματα και κοινωνικο θεμα για καποια αλλα.....οποτε εσυ αποφασιζεις......απλα πιστευω οτι καποιες αποφασεις τις οποιες περνουμε λογω θυμου τις μετανιωνουμ&#
949; πολυ αργοτερα.......ισως να κανω λαθος ομως :grin:






Σε ολα οσα λες συμφωνω αλλα να θελω να προσθεσω οτι εφοσον καναμε σεξ απο την πρωτη φορα  χωρις προφυλαξεις και μου ελεγε οτι της αρεσει να τελειωνω μεσα της αλλα δεν μου ειπε οτι εχει κανει 2 εκτρωσεις και ατι αν μεινει εγγυος θα το κρατησει.Εγω φανταζομουν οτι θα παρει το χαπι της επομενης μερας η θα κανει εκτρωση.Τωρα ας επομιστει το κοστος της επιλογης της.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom