Νέα

Ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα FROID
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 170
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

FROID

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.917
Κριτικές
1
Like
142
Πόντοι
16
θα ηθελα να βαλω ενα σοβαρο θεμα προς συζητηση και ανταλλαγη εμπειρειων αποψεων κλπ.
Ενα θεμα που μπορει να χει απασχολησει μερικους λιγο και αλλους πολυ...αφου σε αυτες τις περιπτωσεις τα δυσκολα ερχονται οταν η γυναικα θελει να κρατησει το παιδι.
Τοτε τι κανουμε...?
Σας εχει τυχει ποτε κατι τετοιο?
Προσωπικα ξερω 2 περιπτωσεις φιλων μου που κατεληξαν σε γαμο κατω απο το καθεστως του ερχομου ενος παιδιου.
Απο αυτους ο ενας χωρισε μετα 3 περιπου χρονια ο αλλος εκανε και δευτερο και τριτο...
 

airjordan23

Μέλος
Εγγρ.
3 Οκτ 2005
Μηνύματα
11
Like
0
Πόντοι
0
Δεν μου έτυχε αλλα είμαι απόλυτος .Δεν το θέλω !!!Θές να το κρατήσεις κυρά μου ??? Χωρίζουμε επιτόπου και όταν γεννηθεί το αναγνωρίζω  και πληρώνω ότι είναι ....Έτσι και παιδί θα έχω και το κεφάλι μου ήσυχο ότι τεκνοποίησα ... 
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
18
Πόντοι
16
σχεδόν ολες λένε οτι θα σκέφτονταν την έκτρωση..
την υσταρη ώρα ολες θέλουν να το κρατήσουν και σε πιέζουν για γάμο..
εχω φθάσει σε σημείο να μην μπορώ να κοιμηθώ για 1 εβδομάδα απο το άγχος του μην ειναι έγκυος...
Με ολες εκεινη την εβδομάδα που περιμέναμε την περιοδο της,ειχαμε τσακωμούς γιατι ενώ θέλαν έκτρωση εκεινη την στιγμή λεγαν 'θελω να το κρατησω αν μεινω'...
Προσωπικα ειμαι ΥΠΕΡ της έκτρωσης..Κλεινεις 3 οικογένειες με μια  ανευ γάμου εγκυμοσυνη..
ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ συνμπουρδελιάρηδες να πείσετε τις κοπέλες σας για το χάπι της επόμενης μέρας η το αντισυλλιπτικό..
Μην παίζετε με τέτοια..
 
OP
OP
FROID

FROID

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.917
Κριτικές
1
Like
142
Πόντοι
16
Δεν μου έτυχε αλλα είμαι απόλυτος .Δεν το θέλω !!!Θές να το κρατήσεις κυρά μου ??? Χωρίζουμε επιτόπου και όταν γεννηθεί το αναγνωρίζω  και πληρώνω ότι είναι ....Έτσι και παιδί θα έχω και το κεφάλι μου ήσυχο ότι τεκνοποίησα ... 
    Φιλε τζορνταν δεν πιστευω οτι ειναι τοσο ευκολα τα πραγματα οπως τα λες....ειναι και θεμα χαρακτηρα βεβαια.
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Δεν μου έτυχε αλλα είμαι απόλυτος .Δεν το θέλω !!!Θές να το κρατήσεις κυρά μου ??? Χωρίζουμε επιτόπου και όταν γεννηθεί το αναγνωρίζω  και πληρώνω ότι είναι ....Έτσι και παιδί θα έχω και το κεφάλι μου ήσυχο ότι τεκνοποίησα ... 

Ωραίος μάγκας είσαι εσύ..............
 

Trelo Agori

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Νοε 2006
Μηνύματα
410
Like
8
Πόντοι
1
Δεν μου έτυχε αλλά είμαι απόλυτος: Η' παντρεύομαι ή το αναγνωρίζω και το μεγαλώνω (με έμφαση το πρώτο). Θεωρώ ότι η έκτρωση είναι φόνος! Αφαιρείς μια ζωή (γιατί υπάρχει ζωή εκεί μέσα η οποία δεν φταίει σε τίποτα!)!

Γι'αυτό λοιπον, προσέχω για να έχω! Όχι χυσίματα μέσα! ʼμα θέλω να κάνω ''μερακλιδικο γαμίσι'' να είμαι έτοιμος να υποστώ και τις συνέπειες! Όχι μόνο δεν θέλω έκτρωση, αλλά προσπαθώ να αλλάξω τη γνώμη της συντρόφου μου σε περίπτωση που θέλει έκτρωση!!!
 

peterk

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2006
Μηνύματα
168
Κριτικές
3
Like
3
Πόντοι
1
Ακούγετε απλό οπώς το περιγράφουν οι φίλοι παραπάνω αλλα δεν είναι. Η καλύτερη λύση είναι η πρόληψη.

Σας εύχομαι να μην σας τύχει.

Σωστό το τρελό αγόρι
 

flyeron

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Σεπ 2005
Μηνύματα
606
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
Αν σας τύχει και δεν έχετε καμια ουσιαστική σχέση με την κυρία, τότε μην παντρευτείτε. Αναγνωρίστε το παιδί σας, προσπαθήστε να είστε κοντά του στο μεγάλωμα, βοηθήστε τη μάνα του, χαρείτε το όσο μπορείτε. Αλλά μην παντρευτείτε, τα πράγματα γίνονται πολύ χειρότερα έστω και αν παντρευτείτε για ένα μήνα.
 

germaon

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Απρ 2006
Μηνύματα
1.655
Κριτικές
18
Like
13
Πόντοι
2.007
Συγγνώμη, αλλά σε αυτό το θέμα η σωστή άποψη είναι μία. Εδώ ΔΕΝ ισχύει το δικαίωμα της άποψης. Το παιδί το κρατάς. Φθάσαμε σε τέτοιο επίπεδο σήψης ως κοινωνία, ώστε αυτό το γεγονός να είναι θέμα διαξιφισμών. Η έκτρωση είναι έγκλημα. Δολοφονία. Σκοτώνετε έναν άνθρωπο απλώς επειδή είναι μικρός σε μέγεθος. Όμως είναι ΟΛΟΖΩΝΤΑΝΟΣ οργανισμός. (έχει μέχρι και σεξουαλική "ζωή" με ίχνη πρωτοστύσης).  Σας παρακαλώ , επειδή όλοι περάσαμε από αυτό το στάδιο περισσότερο σεβασμός στην ανθρώπινη ύπαρξη.
 

FidoDiLdo

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
864
Like
4
Πόντοι
6
Δεν μου έτυχε αλλά είμαι απόλυτος: Η' παντρεύομαι ή το αναγνωρίζω και το μεγαλώνω (με έμφαση το πρώτο). Θεωρώ ότι η έκτρωση είναι φόνος! Αφαιρείς μια ζωή (γιατί υπάρχει ζωή εκεί μέσα η οποία δεν φταίει σε τίποτα!)!

Προτιμας δηλαδη να μεγαλωσει αυτο το παιδι σε μια οικογενεια που πιθανον οι γονεις του να μην αγαπηθουν ποτε και να ζουν καταπιεσμενοι και δυστυχισμενοι με οτι συνεπεια θα εχει αυτο στη ζωη του παιδιου και ολα αυτα για να μην αφαιρεσεις "τη ζωη" απο μια "μυξα" μερικων εκατονταδων κυτταρων διχως σχηματισμενους ιστους και οργανα???

Με τον αυνανισμο ξερεις ποσες εκαντονταδες εκατομμυρια τετοιες ζωες εχεις αφαιρεσει...?
Μην μου πεις οτι δεν ειναι το ιδιο...

Για να μην αναφερω και τις περισσοτερες φορες που τα ζευγαρια δεν ειναι ετοιμα οικονομικα για ενα παιδι...

Η εκτρωση δεν ειναι μονο λυση για αποφυγη προσωπικων προβληματων και υποχρεωσεων , ειναι και προστασια του μελλοντικου σου παιδιου απο μια δυστυχισμενη και προβληματικη ζωη...
 

Επισκέπτης
αυτο το ζητημα μου εχει συμβει 7 φορες την πρωτη με μια ελληνιδα και το ριξαμε κοινη συνενεση την δευτερη με μια παντρεμενη και το κρατησε και εκανα πολυτεκνο τον κερατα τριτη φορα με μια βουλγαρα και πηγε και το εριξε μετα με μια εληνιδα που το ριξαμε κοινη συνενεση μετα με μια ουκρανεζα το ιδιο και δυο φορες με την ιδια ρωσιδα και ειτανε η μοναδικη φορα που ηθελα να τα κρατησουμε αλλα δεν ηθελε αυτη γαμησε τα
 

Trelo Agori

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Νοε 2006
Μηνύματα
410
Like
8
Πόντοι
1
Προτιμας δηλαδη να μεγαλωσει αυτο το παιδι σε μια οικογενεια που πιθανον οι γονεις του να μην αγαπηθουν ποτε και να ζουν καταπιεσμενοι και δυστυχισμενοι με οτι συνεπεια θα εχει αυτο στη ζωη του παιδιου και ολα αυτα για να μην αφαιρεσεις "τη ζωη" απο μια "μυξα" μερικων εκατονταδων κυτταρων διχως σχηματισμενους ιστους και οργανα???

Με τον αυνανισμο ξερεις ποσες εκαντονταδες εκατομμυρια τετοιες ζωες εχεις αφαιρεσει...?
Μην μου πεις οτι δεν ειναι το ιδιο...

Για να μην αναφερω και τις περισσοτερες φορες που τα ζευγαρια δεν ειναι ετοιμα οικονομικα για ενα παιδι...

Η εκτρωση δεν ειναι μονο λυση για αποφυγη προσωπικων προβληματων και υποχρεωσεων , ειναι και προστασια του μελλοντικου σου παιδιου απο μια δυστυχισμενη και προβληματικη ζωη...

Δεν συμφωνώ (φυσικά!). Καταρχάς το σπέρμα από μόνο του ΔΕΝ μπορεί να δημιουργήσει ανθρώπινη ζωή (αναφέρομαι στο θέμα της μαλακίας)! Αντίθετα το έμβριο είναι ήδη άνθρωπος δρομολογημένος. Η διαφορά πιστεύω είναι φανερή!

ʼν οι γονεις (το ζευγάρι τέλος πάντων) δεν είναι έτοιμοι για παιδί θα πρέπει να παίρνουν προφυλάξεις!!! ʼμα δεν τους αρέσει το προφυλακτικό, να επισκευθούν έναν ειδικό για να τους προτείνει τον καταλληλότερο γι'αυτούς τρόπο αντισύληψης! Απλό δεν είναι? Να μην φτάσουμε στο σημείο να την πληρώσει ένας αθώος άνθρωπος!

Όσον αφορά το δίλλημα που έθεσες ''έκτρωση ή μιζέρια'', η άποψή μου είναι ότι πολλά (μα πάρα πολλά) παντρεμένα ζευγάρια με μεγάλα παιδιά αποφασίζουν να χωρίσουν. Θεωρείς οτι και σ'αυτές τις περιπτώσεις θα πρέπει να σκοτώνουμε τα παιδιά ''για να μην ζήσουν σε μια οικογενεια που πιθανον οι γονεις του να μην αγαπηθουν ποτε και να ζουν καταπιεσμενοι και δυστυχισμενοι με οτι συνεπεια θα εχει αυτο στη ζωη τους''???

Το έμβριο είναι ζωή! Μπορεί να μην είναι γραμμένο στα μυτρώα, αλλά υπάρχει και περιμένει να του δώσουμε την ευκαιρία να ζήσει όπως την έχουμε όλοι εμείς εδώ στο site!
 

aspirin

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2005
Μηνύματα
694
Like
14
Πόντοι
6
Για ελάτε στη θέση ενός νέου ζευγαριού που δεν έχει στον ήλιο μοίρα και η κοπέλα να είναι έγγυος. Ακόμα κ μια μικρή καθυστέρηση της περιόδου σου αφαιρεί 1000 χρόνια από ζωής! Γι'αυτό όποιος δεν έχει ζήσει αυτό το άγχος δε ξέρει τίποτα. Πρωτού έχω σχέση ήμουνα ο μεγαλύτερος ηθικοπλάστης του κόσμου, αλλά είδα πως στην πράξη συμβεί μια ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη βρίσκεσαι σε ένα μεγάλο σταυροδρόμι. Οποιαδήποτε κατεύθυνση επιλέξει το ζευγάρι είναι η σωστή.

Δυστυχώς οι κοπέλες θεωρούν επικίνδυνη την αντισύλλυψη και μας βάζουν να κάνουμε ριψοκίνδυνα πράγματα. Αυτές καταρχήν έχουν την ευθύνη της εγκυμοσύνης.

Το να κάθεσαι σπίτι κ να αυνανίζεσαι δεν είναι λύση. Ο έρωτας είναι δώρο Θεού, αρκεί να αντιμετωπίζεται με ωριμότητα. Γι'αυτό στο γυναικολόγο για σωστή αντισύλληψη κ μετά κοκο.
 

tkinaliss

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Μαΐ 2006
Μηνύματα
767
Κριτικές
30
Like
7.491
Πόντοι
7.613
παρόλο που έχω κάνει πολλά "επικύνδυνα" στο πρόσφατο παρελθόν (γαμήσι χωρίς καπότα με 3 "μόνιμες" σχέσεις που είχα τα τελευταία 10 χρόνια), ευτυχώς δεν μου έτυχε ποτέ....
πάντα με την μέθοδο του έγκαιρου τραβήγματος και όταν έπρεπε να ξαναμπώ του γυαλίσματος της πούτσας με την γλώσσα της γυναίκας....
κάποια περίοδο μάλιστα, εκτός από ακάποτο το πρόγραμμα είχε και χύσιμο με ΟΛΑ μέσα που ήταν Η ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ καύλα (έπαιρνε χάπι και μούλιαζα μέσα σε σπέρμα και κολπικά υγρά)....
ευτυχώς λοιπόν που ΔΕΝ μου έτυχε....
εάν μου τύχαινε, πιστεύω με τις 2 από τις 3 θα το κρατούσα γιατί προφανώς νοιώθω πως θα πρέπει τα "γονίδιά μου να ξεκινήσουν με κάποιες στοιχειώδεις προοπτικές".....
με την 3η γκόμενα δεν θα το κρατούσα αλλά πιστεύω πως θα με κατέτρεχε σαν απόφαση....
συνεπώς μπορώ να με κατατάξω στους μη ηθικοπλάστες που θα συμβιβάζονταν με το "έγκλημα" ζυγίζοντας τα υπέρ και τα κατά.....
 

MATURELOVERR

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2005
Μηνύματα
321
Like
2
Πόντοι
1
για μενα εκτρωση=φονος.
φιλε fidodildo,να με συμπαθας αλλα καμια σχεση ο αυνανισμος με την εκτρωση.
 

pervertboy

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
207
Like
3
Πόντοι
1
Συγγνώμη, αλλά σε αυτό το θέμα η σωστή άποψη είναι μία. Εδώ ΔΕΝ ισχύει το δικαίωμα της άποψης. Το παιδί το κρατάς. Φθάσαμε σε τέτοιο επίπεδο σήψης ως κοινωνία, ώστε αυτό το γεγονός να είναι θέμα διαξιφισμών. Η έκτρωση είναι έγκλημα. Δολοφονία. Σκοτώνετε έναν άνθρωπο απλώς επειδή είναι μικρός σε μέγεθος. Όμως είναι ΟΛΟΖΩΝΤΑΝΟΣ οργανισμός. (έχει μέχρι και σεξουαλική "ζωή" με ίχνη πρωτοστύσης).  Σας παρακαλώ , επειδή όλοι περάσαμε από αυτό το στάδιο περισσότερο σεβασμός στην ανθρώπινη ύπαρξη.
+1000
Eχουμε φτασει σε σημειο, η εκτρωση να θεωρειται αντισύλληψη!!Ειναι ΦΟΝΟΣ! Στην τελικη αμα δεν θελουν να το κρατησουν μπορουν να το δωσουν για υιοθεσία και να το παρει καποιο ζευγαρι που θελει αλλα δεν μπορει να κανει παιδια! Εκτος αυτου ειναι πολυ επικινδυνο και για την ιδια τη γυναικα!
 

FidoDiLdo

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
864
Like
4
Πόντοι
6
φιλε fidodildo,να με συμπαθας αλλα καμια σχεση ο αυνανισμος με την εκτρωση.

Ισως ατυχες παραδειγμα , το εγραψα με την εννοια του οπως το σπερματοζωαρια ειναι ενα βιολογικο στοιχειο που του λειπει εναν παραγοντας (το ωαριο) για να οδηγησει σε ζωη , ετσι και το εμβρυο εινα ι ενα βιολογικο στοιχειο που του λειπουν καποιοι σημαντικοι παραγοντες μεχρι να θεωρειται ζωντανος οργανισμος...

Τεσπα ειναι θεμα αντιληψης , αλλοι θεωρουν οτι το εμβρυο μεσα στους πρωτους 4μηνες που μπορει να γινει η εκτρωση ειναι ενας ζωντανος οργανισμος ενω εγω το αντιλαμβανομαι σαν μια μαζα αδιαφοροποιητων κυτταρων που διαιρειται συνεχως.

Στο θεμα της αντισυλληψης (προφυλακτικα,χαπια κλπ) ειμαι υπερ αλλα δυστυχως ειναι πολλοι αυτοι που δεν εχουν τις γνωσεις ή την νοημοσυνη γα να κανουν σωστη προληψη.Δεν ειναι κριμα ομως να καταδικασουμε ενα παιδι σε πιθανη δυστυχια ,λογω της απερισκεψιας ορισμενων?

Μην ξεχναμε και το παραγοντα τυχη.Ποσες μειναν εγκυες ενω επαιρναν χαπι ή απο σπασμενο προφυλακτικο?
 

JOHNNYDMAX

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.134
Like
26
Πόντοι
16
Συγγνώμη, αλλά σε αυτό το θέμα η σωστή άποψη είναι μία. Εδώ ΔΕΝ ισχύει το δικαίωμα της άποψης. Το παιδί το κρατάς. Φθάσαμε σε τέτοιο επίπεδο σήψης ως κοινωνία, ώστε αυτό το γεγονός να είναι θέμα διαξιφισμών. Η έκτρωση είναι έγκλημα. Δολοφονία. Σκοτώνετε έναν άνθρωπο απλώς επειδή είναι μικρός σε μέγεθος. Όμως είναι ΟΛΟΖΩΝΤΑΝΟΣ οργανισμός. (έχει μέχρι και σεξουαλική "ζωή" με ίχνη πρωτοστύσης).  Σας παρακαλώ , επειδή όλοι περάσαμε από αυτό το στάδιο περισσότερο σεβασμός στην ανθρώπινη ύπαρξη.


+1000.000.000.000.000.000.!!!!!!!!!!!!!!
ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΨΗ ΜΑΓΚΕΣ !
Κι αν αποτύχει, αναγνωρίστε έστω την αθώα ζωούλα , που είναι μέσα στην κοιλιά, ΑΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΗ !
Δεν είναι ανάγκη να παντρευτείτε, αλλά ΟΧΙ ΕΚΤΡΩΣΗ !!!!
 

Επισκέπτης
τι λετε ρε παιδια?
Η κοινωνια αυτη την στιγμη ειναι γεματη με εγκληματιες που γεννηθικαν επιδη καπιοι σαν και εσας θεωρουν εγκλημα το σκοτωσεις κατι αντιστιχο του αυνανισμου.
Δυστυχος αυτη την στιγμη που μιλαμε μια κοπελα που την γαμουσα ενα μηνα κραταει στην κοιλια της ενα παιδι,της ξεκαθαρισα οτι δεν θα με ξαναδει αλλα αυτη το κρατησε.
Αυτο ειναι αδικο για το παιδι που θα μεγαλωσει μονο με μια χαζη μανα
 

Επισκέπτης
το ασχημο ειναι να κανουν τα ζωα εκτρωση.οι ανθρωποι εχουν μυαλο και μπορουν να προγραματισουν ποτε θα ειναι η καταληλη στιγμη να κανουν παιδια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom