Νέα

Υπάρχει κάτι που έχετε κάνει στη ζωή σας για το οποίο να μετανιώσατε πικρά;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mantaklas32
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 186
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

BRAZILIAN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2010
Μηνύματα
162
Κριτικές
8
Like
485
Πόντοι
301
τύπε βαρβάτα λάθη και τα 3...
μήπως να φευγες έστω και τώρα έξω;

μήπως το μετανιώσεις σε 15 χρόνια αν δεν κάνεις έστω και τώρα την κίνηση;

Φίλε μου, καί αυτό τό σκέφτηκα...καί πιάνω τόν εαυτό μου νά μού λέη ότι άν δέν είχα δημιουργήσει κάποια πράγματα εδώ, θά είχα ήδη φύγει ακόμα καί τώρα...όμως έχω φτιάξει δύο σπίτια, εκ τών οποίων τό ένα στήν Κεφαλλονιά, είναι παράδεισος...στό άλλο στήν Αθήνα μένουμε μαζί μέ τήν γριά μάνα μου, η οποία μέ έχει ανάγκη...μέ λίγα λόγια, νοιώθω παγιδευμένος από τήν άτιμη τήν χώρα πού ζούμε, η οποία αφού τής έδωσα καραβιές από λεφτά (σέ συναλλαγμα, μήν τό ξεχνάμε), τώρα μού λέει ότι δέν σέ χρειάζομαι άλλο, και σέ πετάω σάν στιμμένη λεμονόκουπα...αυτήν τήν τεράστια αχαριστία δέν τήν αντέχω, μέ πνίγει.
 

Hirayama

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2011
Μηνύματα
3.258
Like
3
Πόντοι
16
Φίλε μου, καί αυτό τό σκέφτηκα...καί πιάνω τόν εαυτό μου νά μού λέη ότι άν δέν είχα δημιουργήσει κάποια πράγματα εδώ, θά είχα ήδη φύγει ακόμα καί τώρα...όμως έχω φτιάξει δύο σπίτια, εκ τών οποίων τό ένα στήν Κεφαλλονιά, είναι παράδεισος...στό άλλο στήν Αθήνα μένουμε μαζί μέ τήν γριά μάνα μου, η οποία μέ έχει ανάγκη...μέ λίγα λόγια, νοιώθω παγιδευμένος από τήν άτιμη τήν χώρα πού ζούμε, η οποία αφού τής έδωσα καραβιές από λεφτά (σέ συναλλαγμα, μήν τό ξεχνάμε), τώρα μού λέει ότι δέν σέ χρειάζομαι άλλο, και σέ πετάω σάν στιμμένη λεμονόκουπα...αυτήν τήν τεράστια αχαριστία δέν τήν αντέχω, μέ πνίγει.

Να γηροκομήσεις τη μάνα σου όπως της πρέπει και να χαρείς το σπίτι στην Κεφαλλονιά !
Μη μασας με εξωτερικά και μαλακίες στην ηλικία σου.
Θα πας και θα νοιώθεις μοναξια αβασταχτη και θα σε φαει η μελαγχολία.

Βάλε αγγελία στο ιντερνετ κι αρχισε να φιλοξενεις αγάμητες σκανδιναβές στην Κεφαλλονιά.
Εσύ θα βάζεις το σπίτι και το ...νησί-ήλιο-θαλασσα.
Αυτές - το μουνί !

Θα εκπλαγείς από την ανταπόκριση που θα έχεις και θα περάσεις πολύ καλά.
Οι Ευρωπαιοσκανδιναβές ψοφανε για ξεκαθαρες εξηγησεις...

Καλό βόλι !
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Η αλήθεια είναι ότι για να λες ότι έζησες πρέπει να πάρεις ρίσκα και να κάνεις λάθη που θα σε κάνουν να μετανιώσεις πικρά κάποια πράγματα.Αλλά όταν κάποιος βρίσκετε στη θέση να μετανιώσει πραγματικά πικρά και αμετάκλειτα για κάτι καταλαβαίνει ότι η ζωή ήταν ποιο ωραία πριν που καθόταν στα αυγά του...
 

cyclist

Μέλος
Εγγρ.
22 Σεπ 2014
Μηνύματα
123
Like
0
Πόντοι
1
Eγώ κάποτε δούλευα (ας όψεται η ανάγκη) σε έναν που έβριζε και όλη την ώρα με υποτιμούσε. Μια μέρα του παρέδωσα τα κλειδιά από το μαγαζί του και τον χαιρέτησα, κρατήθηκα πολύ να μη του δώσω μια γροθιά να με θυμάται.

Παράδειγμα με έλεγε καθυστερημένο, μου φώναζε γιατί άργησα να κάνω τις παραδόσεις με το εταιρικό κλπ

Γύριζε στο μυαλό μου γιατί δεν του έδωσα μια γροθιά η αλήθεια ήταν ότι άξιζε πολλές γροθιές γιατί είχε μεγάλο βρωμόστομα, και ήταν και πολύ αμόρφωτος.

Που λέτε σε κάνα δίμηνο βλέπω το εταιρικό το ψυγείο είχε φτάσει στο τιμόνι.... ο δικός μου έκανε μόνος του παραδόσεις και είχε στουκάρει σε κολώνα... και τον μαζέψανε νομίζω τον συναρμολόγησαν στραβά από τότε γιατί πάει και το μαγαζί.

Τα πάντα είναι αυτόματα στη ζωή. Δεν χρειάζονται γροθιές.
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Μετανιωνω που στα 15 μου επαιρνα στα σοβαρα τις γυναικες και πιστευα σε ρομαντικες μπουρδες
 

company of heroes tho

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
5.804
Κριτικές
184
Like
18.597
Πόντοι
30.558
Από μικρός στο ψέμα, δεν πιστεύω τωρα που μεγάλωσες να παίρνεις στα σοβαρά τις γυναίκες
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Από μικρός στο ψέμα, δεν πιστεύω τωρα που μεγάλωσες να παίρνεις στα σοβαρά τις γυναίκες
κοιτα ολοι εχουμε πιστεψει μπουρδες.τουλαχιστον εγω τις πιστευα ως στα15 με16 .αλλοι τις πιστευουν στα30φευγα και αλλοι μεχρι να πεθανουν
 

psix_fan

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.449
Κριτικές
5
Like
477
Πόντοι
36
Και πάλι σας λέω ότι είναι εντελώς άτοπο να λέμε ότι μετανοιώνουμε γιατί ο χρόνος δε γυρίζει πίσω, το μυαλό και η καρδιά μας έτσι ήταν τότε και αυτό ήθελαν να κάνουν. Προσπαθήστε να κάνετε το παρόν όμορφο. Μπορεί να μην είναι δυνατόν πλέον στα 40, τα 50 ή τα 60 να πάει κανείς για σπουδές στην Αγγλία, ούτε να γίνει πάλι 15 και να έχει την ωριμότητα του 40άρη. Παιδιά, είναι σαν να έγινε κάποιος αστέρι γιατρός στα 35 του. Είναι δυνατόν να μετανοιώνει που δεν είχε τις γνώσεις αυτές στα 20; Έτσι είναι και η ζωή. Μια σειρά από μαθήματα και εμπειρίες. Ζώντας μαθαίνουμε. Κάντε το παρόν και το μέλλον όπως θέλετε. Έχουμε καιρό.
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.434
Κριτικές
3
Like
3.382
Πόντοι
786
Ή οπτική οξύτητα όταν κοιτάμε πίσω είναι πάντα 10/10. Αυτό είναι εύκολο, τό θέμα δέν είναι τό μοιρολόι αλλά ή σωστή επένδυση στήν εμπειρία.
 

Galb

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
4.898
Κριτικές
8
Like
34
Πόντοι
16
Ή οπτική οξύτητα όταν κοιτάμε πίσω είναι πάντα 10/10. Αυτό είναι εύκολο, τό θέμα δέν είναι τό μοιρολόι αλλά ή σωστή επένδυση στήν εμπειρία.
Σου βγάζω το καπέλο ! Σε 9 σελίδες με ένα ποστ μερικών λέξεων τα είπες όλα !!! ΜΠΡΑΒΟ !!!!!!
 

Galb

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
4.898
Κριτικές
8
Like
34
Πόντοι
16
Μετανιώνω για διάφορα πράγματα ! Σε σημείο να φάσκω και να αντιφάσκω με τον ίδιο μου τον εαυτό ! Παραδείγματα : Να τελειώσω με την πρώην μου ( 5 χρόνια σχέση ) μια ώρα ή μάλλον πολλές ώρες αρχύτερα ! Ή το αντίθετο να τελειώσω με κάποια πολύ γρήγορα λόγω προκατάληψης ενώ δεν έπρεπε ! Να αφήσω μια δουλειά για μία που νόμιζα ότι ήταν καλύτερη αλλά τελικά δεν ήταν ή να μην αφήσω μια δουλειά για κάποια άλλη ΊΣΩΣ καλύτερη ! Να φύγω νωρίς από ξενύχτι ενώ στη συνέχεια υπήρξε πολύ καλό σκηνικό ή να ξενυχτάω άδικα χωρίς λόγο ενώ την επόμενη μέρα είχα πολύ δύσκολο πρόγραμμα ! Και εννοείται το μεγαλύτερο λάθος είναι ότι ενώ είχα σχέση μπορούσα να πηδήξω πολλά μα πολλά μουνάκια που μου τριβόντουσαν αλλά όντας αγαπούλης - αγαθός - τίμιος τα έστειλα αγάμητα σπίτι τους ! Παρόλα αυτά δεν πρέπει να μας παίρνει από κάτω ! Όλα είναι επιλογές της στιγμής που στο πέρασμα του χρόνου κρίνουμε αν ήταν λάθος ή σωστές.. Όπως λέει και ένας σοφός : Η εμπειρία είναι μια χτένα που σου δίνει η ζωή αφού έχεις μείνει φαλακρός !
:rockon: :rockon: :rockon:
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.434
Κριτικές
3
Like
3.382
Πόντοι
786
Η εμπειρία είναι μια χτένα που σου δίνει η ζωή αφού έχεις μείνει φαλακρός !
:rockon: :rockon: :rockon:

:rockon:

URL]]
 

ISINAS

Μέγας
Εγγρ.
17 Σεπ 2012
Μηνύματα
5.035
Κριτικές
57
Like
6.410
Πόντοι
3.636
Δεν εχω μετανιωση για τιποτα , εχω περαση ολα τα σταδια πιστευω και ειμαι στο σημερα ψιμενος και δυνατος  :rockon:
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.099
Κριτικές
52
Like
17.539
Πόντοι
10.686
Και πάλι σας λέω ότι είναι εντελώς άτοπο να λέμε ότι μετανοιώνουμε γιατί ο χρόνος δε γυρίζει πίσω, το μυαλό και η καρδιά μας έτσι ήταν τότε και αυτό ήθελαν να κάνουν. Προσπαθήστε να κάνετε το παρόν όμορφο. Μπορεί να μην είναι δυνατόν πλέον στα 40, τα 50 ή τα 60 να πάει κανείς για σπουδές στην Αγγλία, ούτε να γίνει πάλι 15 και να έχει την ωριμότητα του 40άρη. Παιδιά, είναι σαν να έγινε κάποιος αστέρι γιατρός στα 35 του. Είναι δυνατόν να μετανοιώνει που δεν είχε τις γνώσεις αυτές στα 20; Έτσι είναι και η ζωή. Μια σειρά από μαθήματα και εμπειρίες. Ζώντας μαθαίνουμε. Κάντε το παρόν και το μέλλον όπως θέλετε. Έχουμε καιρό.
Αυτές τις σκέψεις επιστρατεύω σαν φάρμακο-γιατρειά,όταν βυθίζομαι σε ψυχική μαυρίλα για τα χαμένα χρόνια κι ευκαιρίες!Τουλάχιστον δεν αδίκησα ή έβλαψα κανέναν,μόνο τον εαυτό μου...
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.099
Κριτικές
52
Like
17.539
Πόντοι
10.686
κοιτα ολοι εχουμε πιστεψει μπουρδες.τουλαχιστον εγω τις πιστευα ως στα15 με16 .αλλοι τις πιστευουν στα30φευγα και αλλοι μεχρι να πεθανουν
Οι ''μπούρδες'' αυτές που λες,είναι η επίσημη και κατευθυνόμενη προπαγάνδα της Εκκλησίας και της Πολιτείας,(γάμος,οικογένεια,δουλειά),για να μπορεί να υπάρχει μια ελάχιστη βάση κοινωνικής συνοχής,μια εθελοδουλεία για την αύξηση της παραγωγής και των κερδών των κεφαλαιοκρατών,κλπ.Κάποιοι βέβαια γεννιούνται ή γίνονται στην πορεία... απείθαρχοι,οι περισσότεροι όμως σκύβουμε το κεφάλι και υποτασσόμαστε αργά ή γρήγορα,για να μην βρεθούμε εκτός του κοινωνικού ιστού...
 

heland13

Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2011
Μηνύματα
313
Κριτικές
5
Like
16
Πόντοι
1
...το ότι δεν πήδηξα την Ματσούκα.
 

ISINAS

Μέγας
Εγγρ.
17 Σεπ 2012
Μηνύματα
5.035
Κριτικές
57
Like
6.410
Πόντοι
3.636
μετανιωσα που βοηθησα μουνοπανα αχαριστα σημερα θα τους εδινα μια να πανε ακομα πιο χαμηλα και θα κλεινα και την ταφοπλακα για να μην πανε μακρια  ;)
Σωστος τυπε , αλλα εγω τους εχω βαλη ταφοπλακα στην καρδια μου και στην σκεψη μου τους εχω πεθανη  ;) Βεβαια και να μην τους βοηθαγαμε εμεις θα εβρισκαν αλλα θυματα... :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom