Νέα

Warsaw - Βαρσοβία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα TLEVEND
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 16K
  • Εμφανίσεις 853K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.925
Κριτικές
8
Like
1.697
Πόντοι
216
Το στεγαστικο δεν ειναι καθαρο χρεος, γιατι μαζι με το δανειο, αποκτας και το σπιτι

Λογιστικα γραφεις μια υποχρεωση 300Κ στο παθητικο και ενα ασετ 300Κ στο ενεργητικο

Ρε αυτιστικέ τι δεν καταλαβαίνεις, θέλει να τα φάει στις πουτάνες. Πάρε εσύ δάνειο να αγοράσεις το δυάρι στα σεπόλια και να πηγαίνεις με το μετρό στην δουλειά. Οι γιατροί θα στα φάνε και οι άεργοι συγγενείς σου χαχα
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.293
Like
9.321
Πόντοι
2.306
Αμα βρει χαμηλο επιτοκιο ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ. Βασικα ο καθενας πρεπει να αγοραζει αμα βρει επιτοκια κατω του 3% σε οποιαδηποτε εποχη και σε οποιοδηποτε γεωγραφικο πλατος και μηκος. Το να αρνηθεις επιτοκια του 1% ειναι οικονομικη βλασφημια

Η ελευθερια μετακινησης δεν εχει καμια σημασια, πλην της περιπτωσης που σου επιβαλλει ο δανειακος ορος να μενεις στο σπιτι (ως θεωρουμενο Α κατοικια, κλπ εξ ου και το χαμηλο επιτοκιο). Αν οχι, τοτε το που μενεις, δουλευεις, ταξιδευεις, ειναι εντελως ανεξαρτητο με το δανειο/σπιτι

Αν μπορεις αυριο να μου βρεις στεγαστικο με 1% σταθερο μεχρι τη ληξη του δανειου για 200Κ, 500Κ η ακομα καλυτερα για 2.000.000 ευχαριστως να υπογραψω και συνεχιζουμε την κουβεντα απο μεθαυριο
1% στα δυο εκατομμύρια είναι , 20 χιλιάρικα μόνο σε τόκους κάθε χρόνο.
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.673
Κριτικές
6
Like
11.049
Πόντοι
3.936
Εγώ ας πούμε τώρα θα μπορούσα να αποταμιεύω 3000 ευρώ μηνιαίως αλλά μετά δε θα είχα ούτε σπονσοριλίκια ούτε γούστα.
Γιατι ρε τυπε οι ταριφες που νταραβεριζεσαι κοστιζουν 3χηνες το μηνα; Αφου δυο ταξιδια των τριων ημερων πηγαινεις τον χρονο και στην πενταετια επανω ενα κατεβασμα σε νησι.
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.293
Like
9.321
Πόντοι
2.306
Γιατι ρε τυπε οι ταριφες που νταραβεριζεσαι κοστιζουν 3χηνες το μηνα; Αφου δυο ταξιδια των τριων ημερων πηγαινεις τον χρονο και στην πενταετια επανω ενα κατεβασμα σε νησι.
Νομίζω κάνει τέσσερα ταξίδια τουλάχιστον ο ΚΜΑΝ.

Βέβαια με 7 χιλιάρικα καθαρά το μήνα δεν βγαίνουν και πολύ τα νούμερα αλλά εμείς τον αγαπάμε όπως και να έχει. Ακόμα και αν είναι σαν το μακαρίτη τον Αλεφαντο που έβγαζε εντεκάδα με δώδεκα κεφτέδες

Αν σκοπεύεις να μείνεις σε ένα μέρος ,για διάστημα πάνω των πέντε ετών και έχεις τη ρευστότητα ,προφανώς και συμφέρει δάνειο με 1% επιτόκιο. Αλλά όλα εξαρτώνται από τη παραμονή σου η όχι στο μέρος , την ηλικία και τη δόση που δίνεις.

Αν πχ τώρα ο ΚΜΑΝ είχε πάρει σπίτι και έφευγε για μόνιμα στο Γερεβαν, θα είχε πρόβλημα. Γιατί τώρα δύσκολα δίνουν οι τράπεζες δάνεια με χαμηλά επιτόκια(όποτε θα έπρεπε να ρίξει την τιμή για να πουλήσει ) , όποτε αν το νοίκιαζε θα είχε το ρίσκο να το δώσει σε καμία Ουκρανή που θα τη βοηθούσαν οι Γερμανίδες γαλλαζομαλλουσες να αποφύγει να πληρώσει
 

Balkan cowboy

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
2.587
Like
6.186
Πόντοι
1.056
Νομίζω κάνει τέσσερα ταξίδια τουλάχιστον ο ΚΜΑΝ.

Βέβαια με 7 χιλιάρικα καθαρά το μήνα δεν βγαίνουν και πολύ τα νούμερα αλλά εμείς τον αγαπάμε όπως και να έχει. Ακόμα και αν είναι σαν το μακαρίτη τον Αλεφαντο που έβγαζε εντεκάδα με δώδεκα κεφτέδες

Αν σκοπεύεις να μείνεις σε ένα μέρος ,για διάστημα πάνω των πέντε ετών και έχεις τη ρευστότητα ,προφανώς και συμφέρει δάνειο με 1% επιτόκιο. Αλλά όλα εξαρτώνται από τη παραμονή σου η όχι στο μέρος , την ηλικία και τη δόση που δίνεις.

Αν πχ τώρα ο ΚΜΑΝ είχε πάρει σπίτι και έφευγε για μόνιμα στο Γερεβαν, θα είχε πρόβλημα. Γιατί τώρα δύσκολα δίνουν οι τράπεζες δάνεια με χαμηλά επιτόκια(όποτε θα έπρεπε να ρίξει την τιμή για να πουλήσει ) , όποτε αν το νοίκιαζε θα είχε το ρίσκο να το δώσει σε καμία Ουκρανή που θα τη βοηθούσαν οι Γερμανίδες γαλλαζομαλλουσες να αποφύγει να πληρώσει

Τα νούμερα βγαίνουν.Τα έχω δείξει πάρα πολλές φορές αναλυτικά με λογαριασμούς κτλ.Δεν υπάρχει περίπτωση άλλος να δείξει τόσο αναλυτικά τι και πώς από την πρώτη γραμμή.
Αμα ζητούσα από άλλους να αποδείξουν τους ισχυρισμούς τους με παρόμοια στοιχεία δε θα δεχόταν κανείς και επουδενί και σε καμία περίπτωση.

Ο άλλος λέει έφερες μία σε 5 χρόνια Ελλάδα όταν έχω δείξει φωτό από εφτά γκόμενες που έφερα Ελλάδα σε αυτό το διάστημα 3 Ουκρανέζες,δύο Τσέχες,δύο Σλοβάκες.Χώρια πόσες έφερα Γερμανία.

Είναι και το θέμα του χρόνου.Αν δείξω γκόμενα που έφερα το 2021 θα πει ο άλλος παμπάλαιες φωτός προπολεμικές,αν δείξει άλλος φωτός του 2014 θα πούνε είναι πρόσφατες.Ο χρόνος μετράει διαφορετικά αν είσαι Kman.Δε συγκρίνουν χρονολογία με χρονολογία,μέρος με μέρος αλλά πάντα προσωποιούν.Γενικά όμως πάντα αυτό γίνεται,το έχω παρατηρήσει.Η αναμενόμενη επίδοση από άτομα σαν εμένα είναι τεράστια,σε άλλο επίπεδο.
Το θέμα ε΄ιναι ποιος καθορίζει τα στάνταρντς των επιδόσεων.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Balkan cowboy

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
2.587
Like
6.186
Πόντοι
1.056
Πολωνικά μπαλέτα ντίσκο πόλο.Γενικά οι Σλάβες το έχουν με το χορό.Ωραίες οι φιγούρες ντίσκο πόλο.



 
Τελευταία τροποποίηση:

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.673
Κριτικές
6
Like
11.049
Πόντοι
3.936

Συνημμένα

  • albert-einstein-ce93ce9dcea9cea3ce97.jpg
    albert-einstein-ce93ce9dcea9cea3ce97.jpg
    59 KB · Εμφανίσεις: 20

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.673
Κριτικές
6
Like
11.049
Πόντοι
3.936

Συνημμένα

  • cf83cf86cebfcf85ceb3ceb3ceb1cf81ceb1cebaceb7cf82.jpg
    cf83cf86cebfcf85ceb3ceb3ceb1cf81ceb1cebaceb7cf82.jpg
    41,6 KB · Εμφανίσεις: 17

Valkanios Poutsaras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2023
Μηνύματα
696
Like
2.465
Πόντοι
446
Πιο καλή λύση να αγοράσεις κανά διαμέρισμα Πράγα και να το δίνεις για ενοικίαση στο airbnb όταν δε μένεις εκεί αλλά και αυτά πανάκριβα θα είναι τώρα.
Επειδή ξέρω κόσμο που έχει airbnb στην Πράγα, ξέρεις τι πακέτο έφαγαν επί πανδημίας;
Eπίσης αν μένεις σε άλλη χώρα, είτε έχεις μέσα ενοικιαστή, είτε airbnb, πρέπει για τα διαδικαστικά να παρεμβαίνει και τρίτος επί πληρωμή, ειδικά στην περίπτωση του airbnb.

Πάμε και στα άλλα...
Ποιο δάνειο 2 εκατ. ρε τύποι με 1% επιτόκιο;
Που συμβαίνουν αυτά τα πράγματα;
Eγώ πληρώνω στρογγυλοποιημένα 2.800ευρώ ενοίκιο.
Για κοιτάξτε μία τετραγωνικά και τιμές στη δική μου συνοικία:
Flat for sale: Wollishofen (Zurich)

Θεωρεί κάποιος ότι σε πόλεις όπως η Ζυρίχη,το Μόναχο και άλλες,
που γίνεται μάχη για κάθε τετραγωνικό σε μέρη με αξία,
μεταξύ πολυεκατομυριούχων,μεσιτικών γραφείων,κ.λ.π.
θα πας εσύ ο αλλοδαπός υπάλληλος και θα τους αποσπάσεις κάτι που έχει επενδυτική αξία;

Μιλάμε τώρα για περιοχές πόλεων που πέφτουν κορμιά για ένα τετραγωνικό,
όχι τα Δριμύκλανα Ευρυτανίας ή περιοχές της Αττικής που τα διαμερίσματα κοστίζουν όσο
το αυτοκίνητό μου.
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.293
Like
9.321
Πόντοι
2.306
Επειδή ξέρω κόσμο που έχει airbnb στην Πράγα, ξέρεις τι πακέτο έφαγαν επί πανδημίας;
Eπίσης αν μένεις σε άλλη χώρα, είτε έχεις μέσα ενοικιαστή, είτε airbnb, πρέπει για τα διαδικαστικά να παρεμβαίνει και τρίτος επί πληρωμή, ειδικά στην περίπτωση του airbnb.

Πάμε και στα άλλα...
Ποιο δάνειο 2 εκατ. ρε τύποι με 1% επιτόκιο;
Που συμβαίνουν αυτά τα πράγματα;
Eγώ πληρώνω στρογγυλοποιημένα 2.800ευρώ ενοίκιο.
Για κοιτάξτε μία τετραγωνικά και τιμές στη δική μου συνοικία:
Flat for sale: Wollishofen (Zurich)

Θεωρεί κάποιος ότι σε πόλεις όπως η Ζυρίχη,το Μόναχο και άλλες,
που γίνεται μάχη για κάθε τετραγωνικό σε μέρη με αξία,
μεταξύ πολυεκατομυριούχων,μεσιτικών γραφείων,κ.λ.π.
θα πας εσύ ο αλλοδαπός υπάλληλος και θα τους αποσπάσεις κάτι που έχει επενδυτική αξία;

Μιλάμε τώρα για περιοχές πόλεων που πέφτουν κορμιά για ένα τετραγωνικό,
όχι τα Δριμύκλανα Ευρυτανίας ή περιοχές της Αττικής που τα διαμερίσματα κοστίζουν όσο
το αυτοκίνητό μου.
δηλαδή ρε φίλε δε μπορούν να μου δώσουν 5-6 χαρτιά (μιλιονια) δάνειο ,σαν ανειδίκευτος που είμαι ; Με εγγύηση 50 γλειφομουνια;
 

Balkan cowboy

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
2.587
Like
6.186
Πόντοι
1.056
Την Παρασκευή ετοιμάζομαι για τριολέ και μετά Βαρσοβία για Πρωτοχρονιά με Ουκρανοπούλα που θα καταφτάσει από Κίεβο.Αλλες Ουκρανέζες με έχουν καλέσει Χάρκοβο αλλά είναι μεγάλη ταρζανιά να βρεθώ κάτω απο τις κάνες των ρωσικών πολυβόλων,μάλλον θα τη βγάλω Βαρσοβία στη θαλπωρή των Πολωνέζων.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.704
Κριτικές
1
Like
4.481
Πόντοι
1.706
Την Παρασκευή ετοιμάζομαι για τριολέ και μετά Βαρσοβία για Πρωτοχρονιά με Ουκρανοπούλα που θα καταφτάσει από Κίεβο.Αλλες Ουκρανέζες με έχουν καλέσει Χάρκοβο αλλά είναι μεγάλη ταρζανιά να βρεθώ κάτω απο τις κάνες των ρωσικών πολυβόλων,μάλλον θα τη βγάλω Βαρσοβία στη θαλπωρή των Πολωνέζων.
Σε φαντάζομαι να περπατάς μόνος σου φοροντας χακί καμπαρντίνα, σε χιονισμένο δρόμο στο Χάρκοβο, σέρνοντας αμέριμνος ένα βαλιτσακι με Ρόδες, με το άλλο χέρι να μιλάς με την σπονσορετα/γκόμενα στο κινητό και να περνάς αλώβητος αλλά και ατάραχος ανάμεσα από διασταυρούμενα πυρά...

Κμάν άρχοντας, μεγαλείο.
Υποψήφιος για άγαλμα σε 50 χρόνια σε κάποια ουκρανική πολη
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.569
Like
11.452
Πόντοι
2.406

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.881
Πόντοι
3.846
Πολωνία εγγύηση και για ψώνια!

Πας στο Half Price και βρίσκεις τρελές τιμές σε μεγάλες μάρκες!
Τσίμπησα στο Βροτσλαβ χειμερινό παλτό με επενδύσεις, τσέπες μέσα έξω, ωραίο και για έξοδο βράδυ (όχι σπορ για βουνά μόνο) στα 80€!!
 

Συνημμένα

  • 2115345 (1).jpeg
    2115345 (1).jpeg
    129,4 KB · Εμφανίσεις: 33

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.704
Κριτικές
1
Like
4.481
Πόντοι
1.706
Πολωνία εγγύηση και για ψώνια!

Πας στο Half Price και βρίσκεις τρελές τιμές σε μεγάλες μάρκες!
Τσίμπησα στο Βροτσλαβ χειμερινό παλτό με επενδύσεις, τσέπες μέσα έξω, ωραίο και για έξοδο βράδυ (όχι σπορ για βουνά μόνο) στα 80€!!
Είσαι και ομορφόπαιδο !
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.109
Κριτικές
10
Like
1.542
Πόντοι
506
Πολωνία εγγύηση και για ψώνια!

Πας στο Half Price και βρίσκεις τρελές τιμές σε μεγάλες μάρκες!
Τσίμπησα στο Βροτσλαβ χειμερινό παλτό με επενδύσεις, τσέπες μέσα έξω, ωραίο και για έξοδο βράδυ (όχι σπορ για βουνά μόνο) στα 80€!!
οτι πρεπει για την βαρυχειμωνια της Κυπρου:confused:
 

Balkan cowboy

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
2.587
Like
6.186
Πόντοι
1.056
Σε φαντάζομαι να περπατάς μόνος σου φοροντας χακί καμπαρντίνα, σε χιονισμένο δρόμο στο Χάρκοβο, σέρνοντας αμέριμνος ένα βαλιτσακι με Ρόδες, με το άλλο χέρι να μιλάς με την σπονσορετα/γκόμενα στο κινητό και να περνάς αλώβητος αλλά και ατάραχος ανάμεσα από διασταυρούμενα πυρά...

Κμάν άρχοντας, μεγαλείο.
Υποψήφιος για άγαλμα σε 50 χρόνια σε κάποια ουκρανική πολη

Φαντάσου το Ρώσο σνίπερ να παρακολουθεί για μέρες καμουφλαρισμένος κάτω από τα χαλάσματα τον Ελληνα γαμίκο να πηδάει την Ουκρανή μέχρι ο σύζυγος αξιωματικός να χτυπήσει την πόρτα και να του την καρφώσει στα μάτια.
 

Le Blanc

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Νοε 2018
Μηνύματα
1.941
Κριτικές
27
Like
4.294
Πόντοι
1.446
Φαντάσου το Ρώσο σνίπερ να παρακολουθεί για μέρες καμουφλαρισμένος κάτω από τα χαλάσματα τον Ελληνα γαμίκο να πηδάει την Ουκρανή μέχρι ο σύζυγος αξιωματικός να χτυπήσει την πόρτα και να του την καρφώσει στα μάτια.
Randy Didnt Happen GIF by SERVPRO
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
4.293
Like
9.321
Πόντοι
2.306
Φαντάσου το Ρώσο σνίπερ να παρακολουθεί για μέρες καμουφλαρισμένος κάτω από τα χαλάσματα τον Ελληνα γαμίκο να πηδάει την Ουκρανή μέχρι ο σύζυγος αξιωματικός να χτυπήσει την πόρτα και να του την καρφώσει στα μάτια.
Και κερατάς και πυροβολημένος
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.920
Κριτικές
15
Like
11.881
Πόντοι
3.846
οτι πρεπει για την βαρυχειμωνια της Κυπρου:confused:
Ότι πρέπει για κάποια από τα 15 ταξίδια που κάνω τον χρόνο ανά την υφήλιο.
Εσύ τυπε που βγάζεις και γλώσσα κάνεις παραπάνω;
Αν όχι μοκο και μην ασχολείσαι με άτομα που δεν ασχολούνται μαζί σου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom