Νέα

Warsaw - Βαρσοβία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα TLEVEND
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 16K
  • Εμφανίσεις 855K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Max Cady

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Απρ 2007
Μηνύματα
1.052
Κριτικές
17
Like
11
Πόντοι
2.178
Γενικά όλα τα συστήματα των pick up artists οι Ελληνες τα ξέρουν εδώ και δεκαετίες.Απλά στα ελληνικά το sarging λέγεται ψαρεύω γκόμενες το pick up καμακώνω το story telling,DHV παραμύθιασμα,το kino μπαλαμούτιασμα το AMOG πουλάω μαγκιά,το negging μειώνω τη γκόμενα κτλ.Είναι όλα γνωστά.Ελληνες Ιταλοί κτλ είναι πρωταθλητές στο καμάκι.
Επισης και την μουνοδουλια την ξερουν εδω και πολλα χρονια και ειναι μεγαλοι ηγετες και σε αυτο
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.898
Like
1.417
Πόντοι
216
- Ποσο φτωχότερη ή πλουσιότερη είναι η καθημερινότητα της μέσης πολωνέζας(μιλω για την μεγαλη πλειοψηφια) σε σχεση με την αντιστοιχη ελληνικη πραγματικοτητα; Πχ. αν στα 24 της βρει μια δουλεια, μια μεση συνηθισμενη δουλεια, μπορει να πει οτι μπορει να παει να ζησει μονη της σε αλλο σπιτι απο το πατρικο; Ποσο ζορικα ειναι τα πραγματα απο οικονομικης αποψεως;

- Όσοι έχετε/ειχατε σχέση με πολωνεζα ή ξερετε απο φιλους σας, για πειτε, τι ειναι αυτο που παρακινει μια πολωνεζα να κανει σχεση με μη πολωνο, αντι να κανει σχεση με εναν ομοεθνη της;
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.898
Like
1.417
Πόντοι
216
Που ειστε βρε πολωνο-γνωστες; Μονος μου ρωταω, και κανενας δεν απανταει, γενικα ερημια.
Ετσι, θα αφησουμε την πολωνικη ευκαιρια να μας φυγει μεσα απο τα χερια μας;
Εδω πρεπει να υπαρχει ζωντανη και συνεχης συζητηση περι πολωνεζων!
 

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
Που ειστε βρε πολωνο-γνωστες; Μονος μου ρωταω, και κανενας δεν απανταει, γενικα ερημια.
Ετσι, θα αφησουμε την πολωνικη ευκαιρια να μας φυγει μεσα απο τα χερια μας;
Εδω πρεπει να υπαρχει ζωντανη και συνεχης συζητηση περι πολωνεζων!
syntrofe o epomenos προορισμος για μενα προσοπικα ειναι το κατο μερος της πολονιας στα σινορα τσεχιας και σλοβακιας στης μικροτερες πολης οχι στης γνοστες που εχουν προσβαση αεροπορικος μαθενω απο πολυ αξιοπιστες πιγες οτι γινεται του μουνιου το πανηγηρη φτηνα και χαλαρα :knockinb: :knockinb: :knockinb: ξερεις τιποτα????
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
- Ποσο φτωχότερη ή πλουσιότερη είναι η καθημερινότητα της μέσης πολωνέζας(μιλω για την μεγαλη πλειοψηφια) σε σχεση με την αντιστοιχη ελληνικη πραγματικοτητα; Πχ. αν στα 24 της βρει μια δουλεια, μια μεση συνηθισμενη δουλεια, μπορει να πει οτι μπορει να παει να ζησει μονη της σε αλλο σπιτι απο το πατρικο; Ποσο ζορικα ειναι τα πραγματα απο οικονομικης αποψεως;

- Όσοι έχετε/ειχατε σχέση με πολωνεζα ή ξερετε απο φιλους σας, για πειτε, τι ειναι αυτο που παρακινει μια πολωνεζα να κανει σχεση με μη πολωνο, αντι να κανει σχεση με εναν ομοεθνη της;
Εγω τηρα μπηκα στο σα'ι'τ και γι'αυτο σου απανταω.Η μεση Πολωνεζα θα παιρνει μισθο απο 200-400 Ευρω (υπολογιζε γυρω στα 300).Τωρα η Πολωνια φτηνηνε αρκετα θα ελεγα λογω κρισης.Αν φυγει απ'το πατρικο της θα αναγκαστει να νοικιασει διαμερισμα με καποια φιλη της.Συνηθως παντρευονται και φευγουν απ'το πατρικο τους.---------Δεν θα ελεγα οτι οι Πολωνεζες επιδιωκουν τη σχεση με καποιον ξενο οσο την επιδιωκουν οι Ρωσσιδες.Ισως γιατι οι Πολωνοι ειναι πιο σοβινιστες σαν λαος λογω του Καθολικισμου αν και θα τους χαρακτηριζα ψωροπεριφανους!σιγουρα πολλες Πολωνεζες παντρευονται με ξενους.Το κακο των Πολωνων οπως και των Ρωσσων ειναι 1.ο αλκοολισμος τους και 2.η απαισια συμπεριφορα τους.Αυτα αποθουνε της γυναικες
 

klarino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2010
Μηνύματα
3.175
Κριτικές
3
Like
4.332
Πόντοι
736
Mαγγες εγώ πάντως από Κρακοβία και Βαρσοβία που ξέρω δεν μπορείς να πεις ότι γίνετε πανηγύρι. Για Κρακοβία δεν το συζητάω καν , είναι πολύ Γερμανοί και Ιταλοί και οι γκόμενες έχουν τρελές απαιτήσεις , αλλά και υψηλό σχετικά βιοτικό επίπεδο. Στην Βαρσοβία ήταν λίγο καλύτερα, άλλα σε καμία περίπτωση εύκολα. Εκτιμώ ότι εάν κάποιος γνωρίζει την γλώσσα στην επαρχία της Πολωνιας  μπορεί να παίξει μπάλα. Οι πολωνες πάντως αν και τελείως απελευθερωμένες στο sex , είναι πιο ακίνδυνες από τις Ουκρανές και Ρωσίδες. Όλα αυτά βέβαια με βάση την φτωχή μου εμπειρία.

Συναγωνιστή  Davarits εννοείς κατοβιτσε μεριά ;
 

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
γιασου δημητριε τσαρε παντον τον ρωσιον μεγα πηδηχτη και τιμορε ολον τον ανατολικοντεβουσκον ελπιζω να εισε ακμαιος και ντουρασελ πολονια με βλεπω φετος τον χειμονα απο τριτοκοσμικος θα γινω δευτεροκοσμικος  :2funny: :2funny: τι γνωμη εχεις για πολονεζες σε σχεση με ουκρανοροσιδες??
 

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
Mαγγες εγώ πάντως από Κρακοβία και Βαρσοβία που ξέρω δεν μπορείς να πεις ότι γίνετε πανηγύρι. Για Κρακοβία δεν το συζητάω καν , είναι πολύ Γερμανοί και Ιταλοί και οι γκόμενες έχουν τρελές απαιτήσεις , αλλά και υψηλό σχετικά βιοτικό επίπεδο. Στην Βαρσοβία ήταν λίγο καλύτερα, άλλα σε καμία περίπτωση εύκολα. Εκτιμώ ότι εάν κάποιος γνωρίζει την γλώσσα στην επαρχία της Πολωνιας  μπορεί να παίξει μπάλα. Οι πολωνες πάντως αν και τελείως απελευθερωμένες στο sex , είναι πιο ακίνδυνες από τις Ουκρανές και Ρωσίδες. Όλα αυτά βέβαια με βάση την φτωχή μου εμπειρία.

Συναγωνιστή  Davarits εννοείς κατοβιτσε μεριά ;
συντροφε εγραψα στησ μικροτερες πολεις οπου δεν υπαρχει αεροδρομιο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!κρακοβια κτλ ετσι εινε οπος τα λες αλλα αρκετα φθινα ακομα!!!!!
 

Συνημμένα

  • map-of-poland.gif
    map-of-poland.gif
    95,6 KB · Εμφανίσεις: 28

hollywood2

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2009
Μηνύματα
385
Like
0
Πόντοι
1
Ρε σεις ποιο ειναι το θρεντ για Μοσχα?  Παω συντομα, καμια συμβουλη κανεις?
 

Max Cady

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Απρ 2007
Μηνύματα
1.052
Κριτικές
17
Like
11
Πόντοι
2.178
Μια ερωτηση και περιμενω ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ απο γνωστες:"ποια sites χρησιμοποιειτε για να γνωρισετε Πολωνεζες???"
Περιμενω απαντησεις!!!
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.898
Like
1.417
Πόντοι
216
Υπαρχουν κι αλλα, αλλα νομιζω χρεωνουν για να δεις μηνυματα, ή για να στειλεις.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.898
Like
1.417
Πόντοι
216
αν εννοεις αν απαντανε στα αγγλικα οι πολωνεζες, αυτο υποθετω εχει να κανει με το αν και ποσο καλα ξερει η καθεμια.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.998
Πόντοι
2.606
Ρε παιδια εχετε παει σε μικρη πολη της Πολωνιας;Ερημια αντε να δεις κανα τρακτερ.Μονο.πολεις με πανω απο 200000 κατοικους παιζουν.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.898
Like
1.417
Πόντοι
216
Ρε παιδια εχετε παει σε μικρη πολη της Πολωνιας;Ερημια αντε να δεις κανα τρακτερ.Μονο.πολεις με πανω απο 200000 κατοικους παιζουν.

Mηπως εκει παιζουν πιο καλες ευκαιριες-πολωνεζες ομως???
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.355
Πόντοι
4.765
γιασου δημητριε τσαρε παντον τον ρωσιον μεγα πηδηχτη και τιμορε ολον τον ανατολικοντεβουσκον ελπιζω να εισε ακμαιος και ντουρασελ πολονια με βλεπω φετος τον χειμονα απο τριτοκοσμικος θα γινω δευτεροκοσμικος  :2funny: :2funny: τι γνωμη εχεις για πολονεζες σε σχεση με ουκρανοροσιδες??
Στο γαμιση ειναι σιγουρα 1.000.000 καλητερες οι Πολωνεζες.Αυτο που δεν μου αρεσει στο χαρακτηρα τους ειναι η Ψωροπερηφανια!λενε εμεις ημαστε Ευρωπαιες! :jerking:πανε να σου δειξουν οτι καποιες ειναι!χωρις βεβαια να το πιστευουν ουτε οι ιδιες αυτο :2funny:κατι παρομοιο συμβαινει και με της γκομενες απο χωρες της Βαλτικης (Λεττονια,Λιθουανια.ΟΧΙ Εστονια).θα ελεγα εχουνε ενα κομπλεξ και μια κακια!για μενα οι καλητερες σαν χαρακτηρα ειναι απο πολεις της Ρωσσιας προς τα ανατολικα Π.Χ.Περμ,Τομσκ,Τσιλιμπινσκ ειναι απλες και καλοκαγαθες και αν τους φερθεις καλα περνας μαζι τους τέλεια.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.998
Πόντοι
2.606
Οποιος δεν έχει δοκιμάσει πολωνικό τσιμπούκι δεν έχει κάνει τίποτα.Δεν παίζονται οι Πολωνέζες είναι κορυφαίες στο oral και σας το βεβαιώνω εγώ που έχω πάει με δεκάδες Τσέχες,Ουκρανές,Ρωσίδες απλά οι Πολωνέζες έχουν άλλο στυλ.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.898
Like
1.417
Πόντοι
216
Μου  κανει εντυπωση το εξης:
εχω στειλει σε αυτα τα social sites προσωπικα μηνυματα σε πολωνεζες, στα αγγλικα.
Και αυτες μου απαντανε στα πολωνεζικα!
Αυτο, μου κανει εντυπωση γιατι:
α) ειπαμε σε αλλη σελιδα οτι η νεα γενια μιλα αγγλικα (που ειναι ομως?)
β) για να μου απαντουν σχετικα με οτι τους λεω, σημαινει ότι ή καταλαβαινουν αγγλικα, είτε το μεταφραζουν online! Και αν συμβαινει ή το ενα ή το αλλο, τους πεφτει κοπος να μου απαντησουν στα αγγλικα?

Δηλαδη, να πω μια δεν ξερει αγγλικα, να μην απαντησει.
Αλλα να καταλαβαινει τα αγγλικα μου και να απαντα πολωνεζικα δεν το καταλαβαινω.

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom