Νέα

Βίκυ Σταμάτη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ARISPEED
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 866
  • Εμφανίσεις 74K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

alkinos32

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2010
Μηνύματα
23.433
Κριτικές
14
Like
105
Πόντοι
376

alkinos32

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2010
Μηνύματα
23.433
Κριτικές
14
Like
105
Πόντοι
376
Ο μυθικός χορός της φύσης
Κύριος Συγγραφέας: Σταμάτη, Βίκυ
Εκδότης: ΕΚΔΟΤΙΚΟΣ ΟΙΚΟΣ Α. Α. ΛΙΒΑΝΗ
Ημερομηνία Έκδοσης: 0/2004
Σελίδες: 40
ISBN: 9789601408453

http://[URL unfurl="true"]www.biblionet.gr/images/covers/b81858.jpg[/img[/URL]]

Σύντομη περιγραφή  
Βλέπετε, φίλοι μας Λήδα και Άρη, όπως κάθε λουλούδι, κάθε θάμνος και κάθε δέντρο έχει το δικό του μύθο, έτσι έχει και το δικό του μυστικό, που είναι ξεχωριστό, και αυτή η διαφορετικότητα είναι και η ομορφιά του. Ζει αρμονικά με τα άλλα άτομα στη λουλουδογειτονιά του, που έχει τους δικούς της νόμους. Είναι ευτυχισμένο στη δική του λουλουδούπολη, που εμείς λέμε βιότοπο, αρκεί να μην την καταστρέψουμε εμείς οι άνθρωποι.  

Y.Γ. Κα Σταμάτη η ΚΛΟΠΗ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΑΓΑΘΩΝ και η ΜΙΖΑ επιτρέπετε στον βιότοπο?
 

alkinos32

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2010
Μηνύματα
23.433
Κριτικές
14
Like
105
Πόντοι
376
Συγγραφέας
"Σταμάτη Βίκυ"

http://[URL unfurl="true"]www.livanis.gr/articles/images/stamativ.jpg[/img[/URL]]

Τα ενδιαφέροντά μου κινούνται σε δύο βασικούς άξονες: ο ένας αφορά στο περιβάλλον και ο άλλος αφορά στην τέχνη με τη μορφή της ζωγραφικής και της λογοτεχνίας.
Αποπειρώμαι για πρώτη φορά να μεταδώσω αυτά μου τα ενδιαφέροντα στα παιδιά μέσα από το δρόμο της μυθολογίας μας.

Πηγή: [URL unfurl="true"]http://www.livanis.gr/ViewAuthors.aspx?ValueId=600363[/URL]

Συγγραφέας
"Σταμάτη Βίκυ"
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Ρε τι τραβούσε ο ΑΚΗΣ,
για αυτό σου λέει καλύτερα ΦΥΛΑΚΗ, να έχω και την ησυχεία μου.

[img]http://content-mcdn.feed.gr/filesystem/images/20120418/low/2012041702298_146120031.jpg
 

txar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2011
Μηνύματα
4.210
Κριτικές
3
Like
1.689
Πόντοι
496
Συγγραφέας
"Σταμάτη Βίκυ"

http://[URL unfurl="true"]www.livanis.gr/articles/images/stamativ.jpg[/img[/URL]]

Τα ενδιαφέροντά μου κινούνται σε δύο βασικούς άξονες: ο ένας αφορά στο περιβάλλον και ο άλλος αφορά στην τέχνη με τη μορφή της ζωγραφικής και της λογοτεχνίας.
Αποπειρώμαι για πρώτη φορά να μεταδώσω αυτά μου τα ενδιαφέροντα στα παιδιά μέσα από το δρόμο της μυθολογίας μας.

Πηγή: [URL unfurl="true"]http://www.livanis.gr/ViewAuthors.aspx?ValueId=600363[/URL]

Συγγραφέας
"Σταμάτη Βίκυ"
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Ρε τι τραβούσε ο ΑΚΗΣ,
για αυτό σου λέει καλύτερα ΦΥΛΑΚΗ, να έχω και την ησυχεία μου.

[img]http://content-mcdn.feed.gr/filesystem/images/20120418/low/2012041702298_146120031.jpg

:tooth: :tooth: :tooth:
 

hotyan

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Αυγ 2007
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
14
Like
24
Πόντοι
2.057
"Σταμάτη Βίκυ"
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Ρε τι τραβούσε ο ΑΚΗΣ,
για αυτό σου λέει καλύτερα ΦΥΛΑΚΗ, να έχω και την ησυχεία μου.

2012041702298_146120031.jpg

Μπα της ταίριαζε!

[size=16pt]Βίκυ Σταμάτη η γυναίκα του ακαμάτη!![/size]

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.824
Κριτικές
10
Like
2.555
Πόντοι
3.187
H Βικούλα είναι κλασσική περίπτωση καριόλας βορείων ή νοτίων προαστίων που έχει μεγάλη ιδέα για τον εαυτό της, θέλει να πατάει το ποδαράκι της μόνο σε σαλέ και δεξιώσεις, να φωτογραφίζεται σε εκδηλώσεις για περιοδικά τα οποία θα πρέπει οπωσδήποτε να γράφουν από κάτω στη λεζάντα το ονοματάκι της. Πρέπει να ασχολείται με τη διάσωση του περιβάλλοντος και με την τέχνη. Οτιδήποτε δηλαδή αφήνουν παντελώς αδιάφορο τους κοινούς θνητούς όπως είμαστε όλοι εμείς. Και επειδή όλα αυτά κοστίζουν (θεωρείται κοστοβόρα γκόμενα) πρέπει να παντρευτεί κάποιον που να μπορεί να της τα εξασφαλίσει. Το λούσο, τα ταξίδια τα κοσμήματα πρέπει να θεωρούνται δεδομένα προκειμένου να δεχτεί η κα Βίκυ να του ρίξει μια ματιά, ένα βλέμμα, να του πει έστω ενα γειά. Πάντως αν ήμουν στη θέση του δικαστή εγώ δεν θα την έβαζα στη μπουζού για αυτά που έκλεψε αλλά για τον χαρακτήρα της και την συμπεριφορά της.
 

Επισκέπτης
H Βικούλα είναι κλασσική περίπτωση καριόλας βορείων ή νοτίων προαστίων που έχει μεγάλη ιδέα για τον εαυτό της, θέλει να πατάει το ποδαράκι της μόνο σε σαλέ και δεξιώσεις, να φωτογραφίζεται σε εκδηλώσεις για περιοδικά τα οποία θα πρέπει οπωσδήποτε να γράφουν από κάτω στη λεζάντα το ονοματάκι της. Πρέπει να ασχολείται με τη διάσωση του περιβάλλοντος και με την τέχνη. Οτιδήποτε δηλαδή αφήνουν παντελώς αδιάφορο τους κοινούς θνητούς όπως είμαστε όλοι εμείς. Και επειδή όλα αυτά κοστίζουν (θεωρείται κοστοβόρα γκόμενα) πρέπει να παντρευτεί κάποιον που να μπορεί να της τα εξασφαλίσει. Το λούσο, τα ταξίδια τα κοσμήματα πρέπει να θεωρούνται δεδομένα προκειμένου να δεχτεί η κα Βίκυ να του ρίξει μια ματιά, ένα βλέμμα, να του πει έστω ενα γειά. Πάντως αν ήμουν στη θέση του δικαστή εγώ δεν θα την έβαζα στη μπουζού για αυτά που έκλεψε αλλά για τον χαρακτήρα της και την συμπεριφορά της.

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
  είναι κλασσική περίπτωση [size=20pt]καριόλας [/size] βορείων ή νοτίων προαστίων που έχει μεγάλη ιδέα για τον εαυτό της, θέλει να πατάει το ποδαράκι της μόνο σε σαλέ και δεξιώσεις,


να μην διαβασεις για καργιολα αμεσως να συμφωνησεις  :2funny: :2funny:
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
Και επειδή όλα αυτά κοστίζουν (θεωρείται κοστοβόρα γκόμενα) πρέπει να παντρευτεί κάποιον που να μπορεί να της τα εξασφαλίσει. Το λούσο, τα ταξίδια τα κοσμήματα πρέπει να θεωρούνται δεδομένα προκειμένου να δεχτεί η κα Βίκυ να του ρίξει μια ματιά, ένα βλέμμα, να του πει έστω ενα γειά. Πάντως αν ήμουν στη θέση του δικαστή εγώ δεν θα την έβαζα στη μπουζού για αυτά που έκλεψε αλλά για τον χαρακτήρα της και την συμπεριφορά της.


Φίλε μου όλες οι γυναίκες ανεξαιρέτως έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά με αυτά που αναφέρεις στο μήνυμά σου. Η διαφορά είναι ότι οι περισσότερες αναγκάζονται και προσγειώνονται στη πραγματικότητα ανώμαλα και να βολεύονται με το δυάρι και το φιατάκι ενώ για κάποιες ελάχιστες τυχαίνουν περιπτώσεις σαν τον Άκη.
Αυτή ούτε στο ΚΥΣΕΑ ήταν ούτε υπουργός γενικά ένα τίποτα ήταν που της έπεσε ένα πολύ πλούσιο λαχείο.
Είμαι σίγουρος ότι πολλές γυναίκες που τη χλευάζουν και τη βρίζουν θα ήθελαν να είναι στη θέση της.  
 

Επισκέπτης
Φίλε μου όλες οι γυναίκες ανεξαιρέτως έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά με αυτά που αναφέρεις στο μήνυμά σου. Η διαφορά είναι ότι οι περισσότερες αναγκάζονται και προσγειώνονται στη πραγματικότητα ανώμαλα και να βολεύονται με το δυάρι και το φιατάκι ενώ για κάποιες ελάχιστες τυχαίνουν περιπτώσεις σαν τον Άκη.
Αυτή ούτε στο ΚΥΣΕΑ ήταν ούτε υπουργός γενικά ένα τίποτα ήταν που της έπεισε ένα πολύ πλούσιο λαχείο.
Είμαι σίγουρος ότι πολλές γυναίκες που τη χλευάζουν και τη βρίζουν θα ήθελαν να είναι στη θέση της.  

όλες οι καριόλες δηλαδή θα θέλαν να είναι στη θέση της... τουλαχιστον μέχρι χθες...γιατί σε λίγο η Βίκυ θα προσφέρει τις υπηρεσίες της :pipa1: στους δεσμοφύλακες! :2funny:
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
όλες οι καριόλες δηλαδή θα θέλαν να είναι στη θέση της... τουλαχιστον μέχρι χθες...γιατί σε λίγο η Βίκυ θα προσφέρει τις υπηρεσίες της :pipa1: στους δεσμοφύλακες! :2funny:

Περίμενε να της απαγγελθούν κατηγορίες πρώτα και μετά βλέπουμε...
 

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.253
Κριτικές
4
Like
1.913
Πόντοι
266
...ΤΙΠΟΤΕ ΠΙΟ ΕΥΣΤΟΧΟ...ΒΛΑΧΑΡΑ, ΤΣΟΥΛΑΡΑ...ΜΕ ΟΛΗ ΤΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΩΝ ΛΕΞΕΩΝ...ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΙ ΠΟΡΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΙΜΟΤΕΡΕΣ...
 

kosamf

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Δεκ 2009
Μηνύματα
6.795
Κριτικές
25
Like
1.914
Πόντοι
2.537
εντάξει χαλάρωσε τα παιδιά δεν φταίνε σε τίποτα! :uglystupid:

O κοσμος εχει ψιλοξεφυγει
Με το δικιο του βεβαια, γιατι τα παιδια των Τσοχατζοπουλων μεγαλωνουν μεσα στα κολλεγια και μετα καπελωνουν τα παιδια του λαου, με φραγκα ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΤΟΥ ΛΑΟΥ!
Απ' την αλλη, ολη αυτη η οργη (τυφλη πολλες φορες), δεν ξερω πού θα βγαλει
Ή μαλλον ξερω, αλλα το απευχομαι
 

polo81vw

Μέλος
Εγγρ.
15 Νοε 2011
Μηνύματα
194
Like
0
Πόντοι
1
εντάξει χαλάρωσε τα παιδιά δεν φταίνε σε τίποτα! :uglystupid:

Γιατί φίλος;
Είδες κανένα παιδί βουλευτή ή άλλου λαμόγιου αβόλευτο;
Είδες ποτέ στα χρονικά της Ελλάδος κάποιος γόνος τέτοιας οικογένειας να ακολουθεί το δικό του δρόμου και να αγωνίζεται επί ίσοις όροις για τη ζωή του;
Να απαρνιέται την βόλεψή του;

Η απάντηση είναι ΟΧΙ.

Ταξικό είναι το θέμα.
Ή ΕΜΕΙΣ Ή ΑΥΤΟΙ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom