Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 150 63,8%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 42 17,9%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    235

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Δεν μας ΛΕΣ,και ΠΟΣΟΙ ΠΕΘΑΝΑΝΕ(αυτοκτονήσανε)ΠΟΣΟΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΝΕ?Μια έκθεση του ΟΗΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΟΛΟΘΡΕΥΣΗ ΤΟΥ 1/3 ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΛΥΘΗΣΜΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ?Ολα ΑΥΤΑ γιατι ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΝΑΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ?ΓΙΑΤΙ ΖΟΥΣΑΜΕ ΣΤΗΝ ΔΑΝΙΑ ΤΟΥ ΝΟΤΟΥ Ε?Υπάρχουν ΕΝΟΧΟΙ ΕΠΙ ΑΥΤΟΥ?Τιθετε θέμα ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ με βάση τις προεκλογικές δεσμέυσεις?Ευρώ με οποιοδήποτε κόστός,ΓΙΑ ΤΩΝ ΓΗΓΕΝΗ ΠΛΥΘΗΣΜΟ?Εντάξει δεν ΛΕΩ ΟΤΙ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ,αλλά να κοιτάμε και τι ΟΛΕΘΡΟ ΑΦΗΝΟΥΝ.

ρωτα τον αστο για αργοτερα που οταν  ηταν να παρει μετρα επαιζε με το ps

ρωτα ιρλανδια πορτογαλια

ρωτα ισπανια ιταλια κυπρο


 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.997
Κριτικές
41
Like
559
Πόντοι
6.055
αρκεί να επιβιώσει το 8% του πασοκ.  :2funny:
αρκεί να επιβιώσει το 8% του πασοκ.  :2funny:
Κοίτα PERSONA,υπάρχει ΣΥΝΟΛΙΚΟ πρόβλημα,ΜΕ ΒΑΣΗ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΙΘΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΟΥΤΕ ΤΟ 8% που αναφέρεις θα την ΣΚΑΠΟΥΛΑΡΕΙ,και εκεί είναι το ΛΑΘΟΣ,αν δεν υπάρξει μια κοινή στάση με βάση τα ανθρωπιστικά προβλήματα,που αφορούν το συνολο,τότε πολύ φοβάμαι ότι αυτά που ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ οτι θα ΣΥΜΒΟΥΝ,ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΣΚΛΗΡΑ ΣΕ ΕΝΤΑΣΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΤΥΠΟ.
 

Επισκέπτης
Αν την εχεις προχειρη στειλτη μου γιατι με ενδιαφερει

Τι να την κανεις ? Να διαπιστωσεις ποσο μας αγαπανε οι συμαχοι μας ? Στην τελικη αυτοι τη δουλεια τους κανουν. Εδω εχουμε τους μαλακες που ψηφιζουν ΠΑΣΟΚ και ΝΔ και υστερα βγαινουν στους δρομους να διαμαρτυρηθουν.  
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Κοίτα PERSONA,υπάρχει ΣΥΝΟΛΙΚΟ πρόβλημα,ΜΕ ΒΑΣΗ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΙΘΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΟΥΤΕ ΤΟ 8% που αναφέρεις θα την ΣΚΑΠΟΥΛΑΡΕΙ,και εκεί είναι το ΛΑΘΟΣ,αν δεν υπάρξει μια κοινή στάση με βάση τα ανθρωπιστικά προβλήματα,που αφορούν το συνολο,τότε πολύ φοβάμαι ότι αυτά που ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ οτι θα ΣΥΜΒΟΥΝ,ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΣΚΛΗΡΑ ΣΕ ΕΝΤΑΣΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΤΥΠΟ.
ναι αλλά το 8% έτσι πιστεύει.
επίσης πιστεύει ότι ο κουρασμένος είναι αποκλειστικά υπεύθυνος για το 09-12
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Κοίτα PERSONA,υπάρχει ΣΥΝΟΛΙΚΟ πρόβλημα,ΜΕ ΒΑΣΗ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΙΘΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΟΥΤΕ ΤΟ 8% που αναφέρεις θα την ΣΚΑΠΟΥΛΑΡΕΙ,και εκεί είναι το ΛΑΘΟΣ,αν δεν υπάρξει μια κοινή στάση με βάση τα ανθρωπιστικά προβλήματα,που αφορούν το συνολο,τότε πολύ φοβάμαι ότι αυτά που ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ οτι θα ΣΥΜΒΟΥΝ,ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΣΚΛΗΡΑ ΣΕ ΕΝΤΑΣΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΤΥΠΟ.

αυτα ειναι θεωριες υπαρχει αλλη εναλλακτικη ;

θα βρεθουν λεφτα ; απο που ;

καλα τα φιλοσοφηματα στο πρακτικο μερος τι γινεται;
 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.997
Κριτικές
41
Like
559
Πόντοι
6.055
ρωτα τον αστο για αργοτερα που οταν  ηταν να παρει μετρα επαιζε με το ps

ρωτα ιρλανδια πορτογαλια

ρωτα ισπανια ιταλια κυπρο
Εντάξει τώρα αν το θέσουμε ΟΤΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΞΕΡΑ ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΧΛΩΡΑ,τι συζητήση να κάνουμε.Αλλά εγώ θα σε ξαναρωτήσω,ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ,ΚΑΙ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΑ,ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΦΕΡΕΙ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΗ ΚΡΙΣΗ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ?
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
[quote author=brain_gamer  link=topic=25155.msg4045371#msg4045371 date=1347010884]
ρε μαλακισμενε ακομη με τα τσικο ασχολεισαι???

[/quote]τι να κάνω.
μ έχουν εμπλοκή για μια βλάβη στο πουστόνησο και ξεσπάω τα νεύρα μου  :fuck1:
 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.997
Κριτικές
41
Like
559
Πόντοι
6.055
αυτα ειναι θεωριες υπαρχει αλλη εναλλακτικη ;

θα βρεθουν λεφτα ; απο που ;

καλα τα φιλοσοφηματα στο πρακτικο μερος τι γινεται;
Να σταματήσει το ΞΕΒΡΑΚΩΜΑ.Εκανε ποτέ ΜΑΓΚΙΕΣ η ΕΛΛΑΔΑ?Δεν ΗΤΑΝ ΕΤΑΙΡΑ ΜΕ ΤΑ ΟΛΑ ΤΗΣ?,δεν σου λέω να ζει ο κόσμος σε χλιδές και παραμύθια να έχει όμως τα βασικά.Οι κυβερνούντες σε αυτό θα ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΟΚΙΝΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ.Δεν ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΑΣΤΟ.
 

brain_gamer

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2010
Μηνύματα
540
Like
0
Πόντοι
6
τι να κάνω.
μ έχουν εμπλοκή για μια βλάβη στο πουστόνησο και ξεσπάω τα νεύρα μου  :fuck1:
επεστρεψε ο χοντρος,ο δωρητης μεχρι & η πουστογρια ο ταλος & εσυ ασχολεισαι με τα παρλιακα???
εχεις πολλα προβληματα τελικα..
να το κοιταξεις ρε μαλακα..
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
[quote author=brain_gamer  link=topic=25155.msg4045396#msg4045396 date=1347011472]
επεστρεψε ο χοντρος,ο δωρητης μεχρι & η πουστογρια ο ταλος & εσυ ασχολεισαι με τα παρλιακα???
[size=18pt]εχεις πολλα προβληματα τελικα..[/size]
να το κοιταξεις ρε μαλακα..
[/quote]

εκ γενετής.  :grin:
 

piderof

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2006
Μηνύματα
5.020
Κριτικές
2
Like
36
Πόντοι
66
Δήλωση σοκ Τσίπρα στη βουλή

Την «ευχή» να είχε γίνει η Ελλάδα Αργεντινή διατύπωσε σήμερα στη Βουλή ο επικεφαλής του ΣΥΡΙΖΑ Αλέξης Τσίπρας αφήνοντας άφωνους όλους τους παρισταμένους.

Η σχετική δήλωση έγινε στο πλαίσιο λεκτικής αντιπαράθεσης που σημειώθηκε μεταξύ του κ. Τσίπρα και του υπουργού Οικονομικών στο ελληνικό κοινοβούλιο. Την ώρα που ο κ. Στουρνάρας εξηγούσε από το βήμα της Βουλής ότι «το αρνητικό κλίμα για την Ελλάδα έχει αλλάξει» ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ του απάντησε «Μακάρι να είχαμε γίνει Αργεντινή!».

Νταξ ο άνθρωπος μιλάμε είναι επικίνδυνος. Από τι σωθήκαμε στις 17 Ιουνίου. Πού θα βρισκόμασταν σήμερα με τους προδότες...
 

forest

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
3.997
Κριτικές
41
Like
559
Πόντοι
6.055
Δήλωση σοκ Τσίπρα στη βουλή

Την «ευχή» να είχε γίνει η Ελλάδα Αργεντινή διατύπωσε σήμερα στη Βουλή ο επικεφαλής του ΣΥΡΙΖΑ Αλέξης Τσίπρας αφήνοντας άφωνους όλους τους παρισταμένους.

Η σχετική δήλωση έγινε στο πλαίσιο λεκτικής αντιπαράθεσης που σημειώθηκε μεταξύ του κ. Τσίπρα και του υπουργού Οικονομικών στο ελληνικό κοινοβούλιο. Την ώρα που ο κ. Στουρνάρας εξηγούσε από το βήμα της Βουλής ότι «το αρνητικό κλίμα για την Ελλάδα έχει αλλάξει» ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ του απάντησε «Μακάρι να είχαμε γίνει Αργεντινή!».

Νταξ ο άνθρωπος μιλάμε είναι επικίνδυνος. Από τι σωθήκαμε στις 17 Ιουνίου. Πού θα βρισκόμασταν σήμερα με τους προδότες...
Μιας και μιλας ΕΠΙ ΕΝΙΚΟΥ,εγώ θα σου ΔΩΣΩ ΠΑΣΑ ΕΠΙ ΠΛΥΘΗΝΤΙΚΟΥ,ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΟΙ.Οσο για τους ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ,δεν ΤΥΧΑΙΝΟΥΝ ΚΑΜΙΑΣ ΙΔΕΟΛΟΓΙΚΗΣ ΑΠΟΨΕΩΣ,ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ,ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΑΝΗΚΟΥΝ ΟΧΙ ΩΣ ΠΡΟΣ ΩΦΕΛΟΣ ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ,ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΔΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΥΧΟΥΝ,ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΤΟΥΣ.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Συνέντευξη: Αλέξης Τσίπρας

Συμφωνείς με την αποποινικοποίηση του χασίς;
Ναι, βέβαια.
Έχεις δοκιμάσει εσύ χασίς;
Όχι, δεν έχω δοκιμάσει, γιατί εγώ σαν άτομο έχω μια φοβία με τα drugs, φοβάμαι τις επιπτώσεις τους. Αλλά πολύ συχνά έχω βρεθεί σε παρέες που πίνουν και ακόμα και τώρα βρίσκομαι. Δε ζω σε γυάλα.
Συμφωνείς με την κατάργηση της στρατιωτικής θητείας;
Συμφωνώ με την κατάργηση του στρατού. Να καταργηθούν όλοι οι στρατοί.

)

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Συνέντευξη: Αλέξης Τσίπρας

Συμφωνείς με την αποποινικοποίηση του χασίς;
Ναι, βέβαια.
Έχεις δοκιμάσει εσύ χασίς;
Όχι, δεν έχω δοκιμάσει, γιατί εγώ σαν άτομο έχω μια φοβία με τα drugs, φοβάμαι τις επιπτώσεις τους. Αλλά πολύ συχνά έχω βρεθεί σε παρέες που πίνουν και ακόμα και τώρα βρίσκομαι. Δε ζω σε γυάλα.
Συμφωνείς με την κατάργηση της στρατιωτικής θητείας;
Συμφωνώ με την κατάργηση του στρατού. Να καταργηθούν όλοι οι στρατοί.

)

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Και γιατί ακριβώς χαχανίζεις πρασινοβλακέντιε;
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΙΑ

...

Στηρίζουμε τις κινητοποιήσεις των ενστόλων. Πόσο δε μάλλον όταν αντιλαμβανόμαστε πως η δημόσια ασφάλεια και η πολιτική προστασία είναι ένα δημόσιο αγαθό. Δεν μπορεί ένας αστυνομικός που βρίσκεται από το πρωί ως το άλλο πρωί στο δρόμο με κίνδυνο της ζωής του να  παίρνει 540 ευρώ. Δεν μπορεί ένας πυροσβέστης που δίνει μάχη με κίνδυνο τη ζωή του με απαξιωμένα μέσα να είναι εξαθλιωμένος και να παίρνει 500 €. Υπάρχουν ειδικά μισθολόγια γι αυτόν ακριβώς το λόγο, γιατί υπάρχουν κάποιες ειδικές κατηγορίες εργαζομένων με κοινωνική υπεραξία.

....


εγώ πάντως παπατρόμπα γελάω με αυτό...

και που είσαι .. μην ξναδώ να γράφεις πουθενά για τους μπάτσους θα σε καρφώσω στον Αλέξη...
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
εγώ πάντως παπατρόμπα γελάω με αυτό...

και που είσαι .. μην ξναδώ να γράφεις πουθενά για τους μπάτσους θα σε καρφώσω στον Αλέξη...
Και που βλέπεις το αστείο σε αυτό ρε γεροπαπαρίδη;;;

Άλλο η αυθαιρεσία κ η αστυνομική βία κ άλλο τα μισθολογικά τους δικαιώματα.

 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Δεν μας ΛΕΣ,και ΠΟΣΟΙ ΠΕΘΑΝΑΝΕ(αυτοκτονήσανε)

Ελλάδα: Πολλοί δυστυχούν λίγοι αυτοκτονούν
Υψηλότερα τα ποσοστά αυτοκτονιών στις πιο «ευτυχισμένες» χώρες σύμφωνα με έρευνα

Παρόλο που οι Έλληνες καταγράφονται μεταξύ των πιο δυστυχισμένων Ευρωπαίων, η χώρα μας παρουσιάζει ένα από τα χαμηλότερα επίπεδα αυτοκτονιών. Σύμφωνα μάλιστα με έρευνα, στα πιο «ευτυχισμένα» μέρη του κόσμου σημειώνονται τα υψηλότερα ποσοστά αυτοκτονιών.
Σύμφωνα με την έρευνα, που συνέκρινε στατιστικές όσον αφορά στην ικανοποίηση των ανθρώπων από τη ζωή τους με ποσοστά αυτοκτονιών ανά τον κόσμο, χώρες που εμφανίζουν υψηλά επίπεδα ευτυχίας των πολιτών (όπως ο Καναδάς, οι ΗΠΑ, η Ισλανδία, η Ιρλανδία και η Ελβετία) έχουν μεγάλα ποσοστά αυτοκτονιών.

Την ίδια στιγμή, τα χαμηλότερα ποσοστά αυτοκτονιών εμφανίζουν οι Έλληνες, που, ωστόσο, σύμφωνα με σχετική έρευνα, φαίνεται να μαραζώνουν. Μόλις το 21% των Ελλήνων θεωρεί ικανοποιητικά τα επίπεδα ευτυχίας του, σύμφωνα με παγκόσμια έρευνα από τον στατιστικό οργανισμό Gallup. Ωστόσο τα ποσοστά αυτοκτονίας στην Ελλάδα είναι από τα χαμηλότερα στον κόσμο, ξεπερνώντας μετά βίας τα 5 περισταστικά ανά 100.000 άτομα.

Από την άλλη, η Ελβετία έχει το τέταρτο μεγαλύτερο ποσοστό αυτοκτονιών στον κόσμο με 35 αυτοκτονίες ανά 100.000 άτομα, δηλαδή επτά φορές όσο η Ελλάδα. Κι όμως η χώρα βρέθηκε στην τρίτη θέση των πιο «ευτυχισμένων» του κόσμου.

Οι ερευνητές εκτιμούν πως η μελέτη δείχνει ότι οι άνθρωποι κρίνουν τα συναισθήματά τους σε σχέση με τους γύρω τους. Επομένως όσοι αισθάνονται δυστυχισμένοι και περιβάλλονται από χαρούμενους ανθρώπους, νιώθουν χειρότερα.

Ο καθηγητής Άντριου Όσουαλντ του Πανεπιστημίου του Warwick δήλωσε ότι: "Οι δυσαρεστημένοι άνθρωποι που βρίσκονται σε χαρούμενα μέρη ενδέχεται να αισθάνονται ότι αντιμετωπίζονται ιδιαίτερα σκληρά από τη ζωή".

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom