Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 150 63,8%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 42 17,9%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    235

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Επειδη εμπλεκομαι λιγο στα δημοτικά θα σου πω το εξής:
Το φυσιολογικό αφησε ενα φεσι 9 εκ το 2009, πολύ μεγαλο και πρωτοφανες για το μεγεθος του δήμου.
Επιστρεφει τωρα και με τις ευλογίες μητσοτακη ξανακάνει τα ίδια και παράλληλα τα τσεπωνει κι απο άλλου λογω προαγωγης απο τον αρχηγο.
Να μου λειπει τέτοιο φυσιολογικο
Πάντα θα συμβαινουν αυτα, εδω ο Πολακης ειχε διπλα βιβλια στα Σφακια. Την μεγαλη εικονα θα βλεπεις.
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: riding

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.835
Like
4.116
Πόντοι
506
Πάντα θα συμβαινουν αυτα, εδω ο Πολακης ειχε διπλα βιβλια στα Σφακια. Την μεγαλη εικονα θα βλεπεις.
Δεν ειναι το ίδιο ρε τυπε. Εδώ μιλάμε χάθηκε το μετρο. Κι αλλοι τρωγανε αλλα ητανε μαγκες γιατι ξέρανε να κρατανε ισορροπιες
 

Jason.vavv

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2016
Μηνύματα
534
Κριτικές
1
Like
394
Πόντοι
26
Επειδη εμπλεκομαι λιγο στα δημοτικά θα σου πω το εξής:
Το φυσιολογικό αφησε ενα φεσι 9 εκ το 2009, πολύ μεγαλο και πρωτοφανες για το μεγεθος του δήμου.
Επιστρεφει τωρα και με τις ευλογίες μητσοτακη ξανακάνει τα ίδια και παράλληλα τα τσεπωνει κι απο άλλου λογω προαγωγης απο τον αρχηγο.
Να μου λειπει τέτοιο φυσιολογικο
Χα χα, εδώ κολλάει το "δημοκρατία δεν θέλατε"; (σημ. :το σχόλιο είναι ειρωνικό, δεν είμαι κατά της Δημοκρατίας, είμαι κατά αυτού του κοινοβουλευτισμου, ξαναλέω, ΑΥΤΟΥ του κοινοβουλευτισμου)ο λαός αποφάσισε. Οφείλουμε να το σεβαστούμε.
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.835
Like
4.116
Πόντοι
506
Χα χα, εδώ κολλάει το "δημοκρατία δεν θέλατε"; (σημ. :το σχόλιο είναι ειρωνικό, δεν είμαι κατά της Δημοκρατίας, είμαι κατά αυτού του κΥνοβουλευτισμου, ξαναλέω, ΑΥΤΟΥ του κΥνοβουλευτισμου)ο λαός αποφάσισε. Οφείλουμε να το σεβαστούμε.
Το διορθωσα λιγο
 

Jason.vavv

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2016
Μηνύματα
534
Κριτικές
1
Like
394
Πόντοι
26
Ο Τσιπρας μας τελείωσε. Περιμένω τον Τonyxx να μας πει τι έφταιξε, ή να μας βρίσει...
 

Jason.vavv

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2016
Μηνύματα
534
Κριτικές
1
Like
394
Πόντοι
26
Αμα τον δεις γραψε μου
Περιμένω, επειδή πολλά μας τα έλεγε... Πάντως alex71, πιστεύω ότι η ήττα του συριζα είναι και ιδεολογική, αν δεν το καταλάβουν καλό 3-5%.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
Περιμένω, επειδή πολλά μας τα έλεγε... Πάντως alex71, πιστεύω ότι η ήττα του συριζα είναι και ιδεολογική, αν δεν το καταλάβουν καλό 3-5%.
Ειναι κυρίως ιδεολογική. Ναι. Αλλά ειναι και ηττα για λογους "πολιτικης αισθητικης".
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.457
Like
1.489
Πόντοι
216
Περιμένω, επειδή πολλά μας τα έλεγε... Πάντως alex71, πιστεύω ότι η ήττα του συριζα είναι και ιδεολογική, αν δεν το καταλάβουν καλό 3-5%.
Το αξιοσημείωτο είναι ότι εξ αρχής νόμιζαν ότι τα εκατομμύρια που τους ψήφισαν και έγιναν κυβέρνηση, ταυτίζονταν και ιδεολογικά μαζί τους.
Μιλάμε για πλήρη απουσία ενσυναίσθησης. Και μάλιστα ομαδική. Θα εξετάζεται από τους ψυχολόγους του μέλλοντος.
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.259
Κριτικές
18
Like
20.049
Πόντοι
4.546
Το αξιοσημείωτο είναι ότι εξ αρχής νόμιζαν ότι τα εκατομμύρια που τους ψήφισαν και έγιναν κυβέρνηση, ταυτίζονταν και ιδεολογικά μαζί τους.
Μιλάμε για πλήρη απουσία ενσυναίσθησης. Και μάλιστα ομαδική. Θα εξετάζεται από τους ψυχολόγους του μέλλοντος.
Καλό είναι να εξεταστούν - εξετάζονται από ψυχολόγους, και οι ίδιοι που πολιτευονται στο μόρφωμα αυτό: πρέπει να διερευνηθεί σε βάθος τι τρέλα έχει κάποιος με αυτές τις ιδέες, ειδικά όταν ζει, πλουτιζει και ευδοκιμεί σε χώρα της Δύσης, καπιταλιστικη χώρα (έστω... με τα επιδόματα της .... και το δημόσιο της)
 

Jason.vavv

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2016
Μηνύματα
534
Κριτικές
1
Like
394
Πόντοι
26
Ειναι κυρίως ιδεολογική. Ναι. Αλλά ειναι και ηττα για λογους "πολιτικης αισθητικης

Το αξιοσημείωτο είναι ότι εξ αρχής νόμιζαν ότι τα εκατομμύρια που τους ψήφισαν και έγιναν κυβέρνηση, ταυτίζονταν και ιδεολογικά μαζί τους.
Μιλάμε για πλήρη απουσία ενσυναίσθησης. Και μάλιστα ομαδική. Θα εξετάζεται από τους ψυχολόγους του μέλλοντος.

Το αξιοσημείωτο είναι ότι εξ αρχής νόμιζαν ότι τα εκατομμύρια που τους ψήφισαν και έγιναν κυβέρνηση, ταυτίζονταν και ιδεολογικά μαζί τους.
Μιλάμε για πλήρη απουσία ενσυναίσθησης. Και μάλιστα ομαδική. Θα εξετάζεται από τους ψυχολόγους του μέλλοντος.
Αναφυλαξια, μου είχε δοθεί η εντύπωση ότι θα πουν ο, τι να ναι για να ξαναπιάσουν καρέκλα. Ε, αυτό δεν το είδα μόνο εγώ. 2ον,κλήθηκαν να υπερασπιστουν ένα πρόγραμμα που ούτε καν το γνωρίζουν, ρωτήστε κανέναν φίλο σας συριζαιο ΠΩΣ θα προστατευτεί η πρώτη κατοικία (δεν ξέρει). Μέχρι πότε; (δεν ξέρει).3ον,αφού ο ο Γιανις μιλούσε για Δήμητρες, γιατί δεν ξεκοβαν το σενάριο συνεργασίας μαζί του (κανείς δεν ξέρει). 4ον,πού πάνε με τον Αντώναρο; (ξέρουν, στα σκατά..)..
Ε, κάπως έτσι έχασαν με 20 μονάδες στο κεφάλι...
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.457
Like
1.489
Πόντοι
216
Καλό είναι να εξεταστούν - εξετάζονται από ψυχολόγους, και οι ίδιοι που πολιτευονται στο μόρφωμα αυτό: πρέπει να διερευνηθεί σε βάθος τι τρέλα έχει κάποιος με αυτές τις ιδέες, ειδικά όταν ζει, πλουτιζει και ευδοκιμεί σε χώρα της Δύσης, καπιταλιστικη χώρα (έστω... με τα επιδόματα της .... και το δημόσιο της)
Καλά, τώρα ανοίγεις μεγάλη συζήτηση. Σίγουρα ένα κομμάτι έχει να κάνει με τον δήθεν "ηρωισμό". Νιώθουν καλύτερα ως "αντί-", γιατί χωρίς αυτό, τι θα έκαναν; Μια βαρετή ζωή.
Αν και οι περισσότεροι πολιτευτές, πάνε για το λόγο που όλοι φανταζόμαστε και είναι ο ίδιος σχεδόν σε όλα τα κόμματα.
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.457
Like
1.489
Πόντοι
216
ρωτήστε κανέναν φίλο σας συριζαιο ΠΩΣ θα προστατευτεί η πρώτη κατοικία (δεν ξέρει)
Όπως είπε και ο Αλέξης, με αριθμούς και νούμερα θα ασχολιόμαστε τώρα; Στο περίπου και καφενείο.
Έτσι νομίζουν κάποιοι ότι γίνονται οι δουλειές. Στο περίπου, αρκεί να έχεις καλή θέληση.
Τεσπα.
 

Jason.vavv

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2016
Μηνύματα
534
Κριτικές
1
Like
394
Πόντοι
26
Όπως είπε και ο Αλέξης, με αριθμούς και νούμερα θα ασχολιόμαστε τώρα; Στο περίπου και καφενείο.
Έτσι νομίζουν κάποιοι ότι γίνονται οι δουλειές. Στο περίπου, αρκεί να έχεις καλή θέληση.
Τεσπα.
Ακριβώς, όπως φτιάχνουμε τα γεμιστά, όπως είχε πει και μια πρώην υπουργός...
 

Dynamic

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
278
Like
273
Πόντοι
21
Πρώτον ο Βοριδης δεν ειναι στην περιφερεια που ψηφιζω
Δευτερον εχω εξηγησει εδω και μερες γιατι θα ψηφισω ΠΑΣΟΚ στις πρωτες εκλογες.
καλα ρε αλεξ μην βαρας μια κουβεντα ειπαμε! που να ξερω που ψηφιζεις? ΠΑΣΟΚ δεν διαβασα καπου οτι θα το ριξεις!εχεις κανενα βυσμα?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.470
Πόντοι
8.006
καλα ρε αλεξ μην βαρας μια κουβεντα ειπαμε! που να ξερω που ψηφιζεις? ΠΑΣΟΚ δεν διαβασα καπου οτι θα το ριξεις!εχεις κανενα βυσμα?
Μια φιλη πολιτευοταν και ηθελα να την στηριξω
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom