Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 150 63,8%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 42 17,9%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    235

7spirit

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
790
Like
1.408
Πόντοι
206
Για πες μας εσύ λοιπόν ποιος αξίζει...

Κανένας ε?

Ήμουν σίγουρος! Σε πρόλαβα? :)
Πρέπει να αξίζει κάποιος ;
Εγώ σε άλλο θρεντ έγραψα ότι αυτή η στάνη , αυτό το τυρί βγάζει.
Αυτή είναι η Ελλάδα.
Μια μικρή χώρα , απόλυτα εξαρτώμενη και έρμαιο του διεθνούς παράγοντα
Ψήφισε ό,τι θες , έχε το αυτό όμως στο πίσω μέρος του μυαλού σου .
Όπως έχε στο μυαλό σου πώς αν γίνουν φωτιές , πλημμύρες , σεισμοί , πόλεμος , εισβολές μεταναστών θα μετράς απώλειες και θύματα, είτε κυβερνάει ο ένας , είτε ο άλλος
Νομίζω ότι μετά από τόσες εναλλαγές κυβερνήσεων στην μεταπολίτευση , αυτό τουλάχιστον έπρεπε να το είχαμε καταλάβει ως λαός.
Από κει και πέρα , αν έχεις κάποια δεξιά παράδοση ψήφισε ΝΔ
Αν έχεις κάποια αριστερή παράδοση ψήφισε ΣΥΡΙΖΑ
Το τί περιμένεις από την ψήφο είναι που προσωπικά το βρίσκω περίεργο
 

Jelly Bean

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2021
Μηνύματα
2.174
Κριτικές
53
Like
6.650
Πόντοι
7.636
Πρέπει να αξίζει κάποιος ;
Εγώ σε άλλο θρεντ έγραψα ότι αυτή η στάνη , αυτό το τυρί βγάζει.
Αυτή είναι η Ελλάδα.
Μια μικρή χώρα , απόλυτα εξαρτώμενη και έρμαιο του διεθνούς παράγοντα
Ψήφισε ό,τι θες , έχε το αυτό όμως στο πίσω μέρος του μυαλού σου .
Όπως έχε στο μυαλό σου πώς αν γίνουν φωτιές , πλημμύρες , σεισμοί , πόλεμος , εισβολές μεταναστών θα μετράς απώλειες και θύματα, είτε κυβερνάει ο ένας , είτε ο άλλος
Νομίζω ότι μετά από τόσες εναλλαγές κυβερνήσεων στην μεταπολίτευση , αυτό τουλάχιστον έπρεπε να το είχαμε καταλάβει ως λαός.
Από κει και πέρα , αν έχεις κάποια δεξιά παράδοση ψήφισε ΝΔ
Αν έχεις κάποια αριστερή παράδοση ψήφισε ΣΥΡΙΖΑ
Το τί περιμένεις από την ψήφο είναι που προσωπικά το βρίσκω περίεργο
Να πούμε κάτι άλλο;
Εάν είχαμε η εάν γίνει υπηρεσιακή κυβέρνηση;
Θα έχουμε κάτι καλύτερο σαν αποτέλεσμα;
Απλά ρωταω
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.638
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Πρέπει να αξίζει κάποιος ;
Eντάξει, κατάλαβα χωρίς καν να διαβάσω το υπόλοιπο :)
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Να πούμε κάτι άλλο;
Εάν είχαμε η εάν γίνει υπηρεσιακή κυβέρνηση;
Θα έχουμε κάτι καλύτερο σαν αποτέλεσμα;
Απλά ρωταω
Όχι :)
 

Jelly Bean

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2021
Μηνύματα
2.174
Κριτικές
53
Like
6.650
Πόντοι
7.636

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.638
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Οκ κάπως με καλυψες.
Σιγά μην άλλαζε κάτι....
Για πες μου εσύ λοιπόν τι θα έβλεπες μέσα από μια οικομενική κυβέρνηση:

ΝΔ- Κιναλ-Τσίριζα-Μπαρούφ-Βελό

Ακούω με πολύ προσοχή :)
 

Jelly Bean

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2021
Μηνύματα
2.174
Κριτικές
53
Like
6.650
Πόντοι
7.636
Για πες μου εσύ λοιπόν τι θα έβλεπες μέσα από μια οικομενική κυβέρνηση:

ΝΔ- Κιναλ-Τσίριζα-Μπαρούφ-Βελό

Ακούω με πολύ προσοχή :)
Τίποτα απολύτως.
Όλοι τους μόλις μπούνε στην καρέκλα αρχίζουν τα δύσκολα.
Δυσκολη η Ελλάδα για κυβέρνηση και πολιτική.
Πάνε οι παλιές εποχές
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.638
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Τίποτα απολύτως.
Όλοι τους μόλις μπούνε στην καρέκλα αρχίζουν τα δύσκολα.
Δυσκολη η Ελλάδα για κυβέρνηση και πολιτική.
Πάνε οι παλιές εποχές
Ναι κι αυτό πρέπει να καταλάβεις. Οι κανόνες άλλαξαν. Ή δεν θα μπεις να παίξεις και θα χάσεις χωρίς να παίξεις ή θα μπεις και θα παίξεις μπάλα με τους νέους κανόνες μπας και βάλεις κάνα γκολάκι!
 

Jelly Bean

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2021
Μηνύματα
2.174
Κριτικές
53
Like
6.650
Πόντοι
7.636
Ναι κι αυτό πρέπει να καταλάβεις. Οι κανόνες άλλαξαν. Ή δεν θα μπεις να παίξεις και θα χάσεις χωρίς να παίξεις ή θα μπεις και θα παίξεις μπάλα με τους νέους κανόνες μπας και βάλεις κάνα γκολάκι!
Για γκολακι πλέον σαν κυβέρνηση στην Ελλάδα λίγο δύσκολο.Να φάει πολλά γκολ οποίος αναλαμβάνει πιο ευκολο
 

Howitzer

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2021
Μηνύματα
168
Like
183
Πόντοι
1
εξυπνος ανθρωπος,και ικανοτατος πρωθυπουργος,ανεκαμψε τη χωρα και εδωσε λιγο μαορυλι στα κατωτερα στρωματα(το κεα δικη του εφευρεση)..διπλασιασε πχ τον χρονο που παιρνει καποιος λεφτα στο ταμειο ανεργιας φορολογησε επιτελους τους πλουσιους,ηρεμησε την κοινωνια που εβραζε επι των ημερων του..αλλα εκωφαντικη η σιωπη του τωρα που ειναι ολα κατεστραμμενα..το γιατι δεν θα το μαθουμε ισως ποτε..γνωμη μου οτι ο συρια πρεπει να ξαναγινει οτι ηταν το 2012 και το 2015 κοντα στον καταπιεσμενο των φτωχο και εναντια στο συστημα να γινει κινημα αντιδρασης..με τον να γινει σοσιαλδημοκρατια απλα ο τσιπρας θα χασει τη λαικη βαση..πρεπει να πεισει τους φτωχους και τους νεους να πανε στις καλπες γιατι ολοι αυτοι αν και μισουν θανασιμα τη νουδουλα δεν πανε να ψηφισουν..ο τσιπρας πρειπρει να αξανγινει ο παλιος καλος εαυτος του,το χρωσταει στη χωρα και στο λαο,αλλα και στο κομμα γιατι ειναι σε στασιμοτητα,γνωμη μου παντα!
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.638
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
1632589619110.jpeg
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.998
Πόντοι
2.606
όχι 2 αλλά 102 γάιδαροι μαλώνανε σε ξένο αχυρώνα.

"αποκλείεται ο Τσίπρας να πέρασε με πανελλήνιες" - παίκτη τράβα στα αρχεία του Μετσοβίου ,τμήμα Πολιτικών Μηχανικών ο Τσίπρας γεννήθηκε το 1974 ψάξε αν μπήκε με την πρώτη ή με τη δεύτερη και δες αν πέρασε με πανελλήνιες ή με μεταγραφή. Επίσης ψάξτη από τα αρχεία του Λυκείου του, στους Αμπελόκηπους νομίζω.
Στο ξαναγράφω: Σχεδόν όλοι οι βουλευτές έχουν τελειώσει ελληνικό ΑΕΙ. Διάβαζαν για να μπουν έστω με την 2η ή την τρίτη, τους έφτιαχαν και καμία μεταγραφή ΕΝΤΟΣ συνόρων (μπορεί ο Τσίπρας να μπήκε Ξάνθη ας πούμε) και μετά το κόμμα τους κανόνιζε πτυχία και μεταπτυχιακά ώστε να αφιερώνουν το χρόνο τους στο να μαζεύουν ψήφους.
Αυτό που με ενδιαφέρει για τον Τσίπρα είναι ότι είναι αμόρφωτος (στα παπάρια μου αν έχει πτυχίο) αλλά και βλάκας.

Ο Κούλης αντίθετα ΔΕΝ τελείωσε ελληνικό ΑΕΙ. Οι σπουδές του ήταν σε ιδιωτικά ιδρύματα. Τώρα ήταν πάντα αριστούχος, έπαιρνε υποτροφίες ,δεν ξέρω κι εγώ τι, δεν έχω λόγο να μην το πιστέψω. Άλλωστε το εξωτερικό το όνομα Μητσοτάκης δε σημαίνει τίποτα. Ήταν πολύ πετυχημένος στη δουλειά του; Αυτό το ξέρουν όσοι έχουν δουλέψει μαζί του.
Και πάλι αυτό πο υμένει για μένα είναι ότι δεν είναι ηγέτης με πυγμή και αν και έχει κάνει και σωστά, ξεσκεπάστηκε πολύ νωρίς ότι δεν είναι ο σύγχρονος φιλελεύθερος δεξιός όπως τον παρουσίαζαν.

Ούτε ο Τσίπρας ούτε ο Μητσοτάκης πέρασαν πανελλήνιες γιατί δε διέθεταν τα αναγκαία νοητικά εφόδια.
Φυσικά αυτά δεν είναι PC και προκαλούν αντιδράσεις αλλά στον πούτσο μας.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.638
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Ούτε ο Τσίπρας ούτε ο Μητσοτάκης πέρασαν πανελλήνιες γιατί δε διέθεταν τα αναγκαία νοητικά εφόδια.
Φυσικά αυτά δεν είναι PC και προκαλούν αντιδράσεις αλλά στον πούτσο μας.
Nαι σωστά... για να τελειώσες με άριστα το Xάρβαρντ αρκεί να έχεις τα αναγκαία νοητικά εφόδια!!

Αλλά όχι, τι μαλακίες λέω!!!! ΠΛΗΡΩΣΕ ΤΟ ΧΑΡΒΑΡΝΤ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΜΕ ΑΡΙΣΤΑ!!!!

:tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.998
Πόντοι
2.606
Nαι σωστά... για να τελειώσες με άριστα το Xάρβαρντ αρκεί να έχεις τα αναγκαία νοητικά εφόδια!!

Αλλά όχι, τι μαλακίες λέω!!!! ΠΛΗΡΩΣΕ ΤΟ ΧΑΡΒΑΡΝΤ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΜΕ ΑΡΙΣΤΑ!!!!

:tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:

Τελείωσε σε μη ανταγωνιστική σχολή και μπήκε γιατί ήτανε γόνος.Εχει πολλούς τέτοιους ΗΠΑ.Ξένους γόνους διασήμων πολιτικών που τους δέχονται λόγω καταγωγής.
Μετά τον διόρισε ο πατέρας του σε βυσματικές θέσεις.
Αυτός συνεχίζει το ίδιο τροπάριο.
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.194
Κριτικές
13
Like
4.591
Πόντοι
4.765
Τελείωσε σε μη ανταγωνιστική σχολή και μπήκε γιατί ήτανε γόνος.Εχει πολλούς τέτοιους ΗΠΑ.Ξένους γόνους διασήμων πολιτικών που τους δέχονται λόγω καταγωγής.
Μετά τον διόρισε ο πατέρας του σε βυσματικές θέσεις.
Αυτός συνεχίζει το ίδιο τροπάριο.
αρχηγε τι λεει το ντοιτσλαντ?θα μπουν κυβερνηση τα κουμμουνια?ετοιμασε βαλιτσα για μονιμα στα σλαβικα μουνολιβαδα
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.638
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Τελείωσε σε μη ανταγωνιστική σχολή της πούτσας και μπήκε γιατί ήτανε γόνος.Εχει πολλούς τέτοιους ΗΠΑ.Ξένους γόνους διασήμων πολιτικών που τους δέχονται λόγω καταγωγής.
Τελείωσαν αυτοί οι γόνοι με άριστα? ή μάλλον για να στο θέσω κάπως αλλιώς...

ΌΛΟΙ όσοι τελειώνουν το Χάρβαρντ, γόνοι και μη, τελειώνουν με άριστα? :)

Μετά τον διόρισε ο πατέρας του σε βυσματικές θέσεις.
Ναι ΟΚ... αλλά ξέρεις... ένα πτυχίο από Χάρβαρντ με άριστα μετράει αρκετά... χωρίς να είσαι βυσματίας. Ξέρεις κανέναν απόφοιτο Χάρβαρντ χωρίς δουλειά? :) Και ούτε καν αριστούχο :)
Αυτός συνεχίζει το ίδιο τροπάριο.
Ναι, ΟΚ. Για πες λοιπόν... ποιον να έβαζε που για να ΜΗΝ το θεωρούσες βύσμα? :)
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.998
Πόντοι
2.606
αρχηγε τι λεει το ντοιτσλαντ?θα μπουν κυβερνηση τα κουμμουνια?ετοιμασε βαλιτσα για μονιμα στα σλαβικα μουνολιβαδα

Δεν ξέρω τι θα γίνει αλλά η Μέρκελ είναι παρελθόν.Κρίμα δηλαδή.
Δε νομίζω να γίνουν μεγάλες αλλαγές στα σημαντικά ζητήματα.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.998
Πόντοι
2.606
Τελείωσαν αυτοί οι γόνοι με άριστα? ή μάλλον για να στο θέσω κάπως αλλιώς...

ΌΛΟΙ όσοι τελειώνουν το Χάρβαρντ, γόνοι και μη, τελειώνουν με άριστα? :)


Ναι ΟΚ... αλλά ξέρεις... ένα πτυχίο από Χάρβαρντ με άριστα μετράει αρκετά... χωρίς να είσαι βυσματίας. Ξέρεις κανέναν απόφοιτο Χάρβαρντ χωρίς δουλειά? :) Και ούτε καν αριστούχο :)

Ναι, ΟΚ. Για πες λοιπόν... ποιον να έβαζε που για να ΜΗΝ το θεωρούσες βύσμα? :)

Στο Χάρβαρντ σπούδασε κοινωνικές επιστήμες.Δεν είναι καμιά ανταγωνιστική σχολή όπως ιατρική,νομική,σχολές μηχανικών,ανώτερες οικονομικές σχολές κτλ που χρειάζεται να είσαι πραγματικά καλός για να μπεις.Αλλο να τελείωνε τη νομική του Χάρβαρντ με άριστα που βασικά είναι αδύνατο.Ούτε καν θα πέρναγε.
Οι Αμερικανοί που τελειώνουν κοινωνικές επιστήμες παίζει να τυλίγουν μετά μπέργκερς στα Μακ Ντόναλντς.Η μετέπειτα εξέλιξη από τέτοιες σχολές είναι καθαρά θέμα γνωριμιών,καταγωγής,βύσματος.
 
  • Like
Αντιδράσεις: lailas

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.638
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Στο Χάρβαρντ σπούδασε κοινωνικές επιστήμες.Δεν είναι καμιά ανταγωνιστική σχολή όπως ιατρική,νομική,σχολές μηχανικών,ανώτερες οικονομικές σχολές κτλ που χρειάζεται να είσαι πραγματικά καλός για να μπεις.Αλλο να τελείωνε τη νομική του Χάρβαρντ με άριστα που βασικά είναι αδύνατο.
Εσύ ποιο πανεπιστημιο έβγαλες που τα ξέρεις τόσο καλά? :)

Οι Αμερικανοί που τελειώνουν κοινωνικές επιστήμες παίζει να τυλίγουν μετά μπέργκερς στα Μακ Ντόναλντς.Η μετέπειτα εξέλιξη από τέτοιες σχολές είναι καθαρά θέμα γνωριμιών,καταγωγής,βύσματος.
Οι Αμερικανοί απόφοιτοι του Χάρβαρντ φτιάχνουν burgers. Το ακούσαμε κι αυτό....! :tooth:
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.194
Κριτικές
13
Like
4.591
Πόντοι
4.765
Δε νομίζω να γίνουν μεγάλες αλλαγές στα σημαντικά ζητήματα.
νομιζεις και ελπιζεις αλλα η αληθεια ειναι οτι oi Γερμανοι μολυνθηκαν απο το συνθετο παγκοσμιοποιημενο παιχνιδι που ηταν εξω απο τη φυση τους αλλα και την στενη επαφη τους με διεφθαρμενες ρατσες στο βωμο του κερδους και παιρνουν πλεον εναν επικινδυνο δρομο
 
  • Like
Αντιδράσεις: lailas

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom