Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 150 63,8%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 42 17,9%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    235

john_fystikis

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2013
Μηνύματα
7.498
Κριτικές
9
Like
140
Πόντοι
66
Ακουω την επισημη αποψη του Συριζα. Παντου σε ολα τα κομματα υπαρχουν αυτοι που θελουν να δημιουργησουν προβλημα οπως τατσοπουλος. Για ρωμανο δεν ειδα να ρωτας κατι..!Εαν θες επανελαβε την ερωτηση
αλήθεια αν ο Ρωμανός ήταν Χρυσαυγίτης που έκανε ληστείες με καλάζνικοφ για να χρηματοδοτίσει την Χ.Α. θα έσκουζαν καθόλου;
 

Επισκέπτης
Έλα μη την ψάχνετε συντηριτικές πετούνιες.Ο πιτσαδόρος μας τελείωσε.Το θέμα είναι τον Γενάρη πόσο δυνατή κυβέρνηση θα φτιάξει ο Τσίπρας.Με την πόλωση συνεχώς να μεγαλώνει καθώς κοντεύουμε τότε οριακά θα μπορούσε να αγγίξει αυτοδυναμία.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
Έλα μη την ψάχνετε συντηριτικές πετούνιες.Ο πιτσαδόρος μας τελείωσε.Το θέμα είναι τον Γενάρη πόσο δυνατή κυβέρνηση θα φτιάξει ο Τσίπρας.Με την πόλωση συνεχώς να μεγαλώνει καθώς κοντεύουμε τότε οριακά θα μπορούσε να αγγίξει αυτοδυναμία.
Πόλωση ξερεις σημαινει ότι ανεβαινει και ο άλλος πόλος. Προσεχε μην την παρει άλλος την πρωτια...
 

john_fystikis

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2013
Μηνύματα
7.498
Κριτικές
9
Like
140
Πόντοι
66
Τσίπρας: Ιδιωτικοποιήσεις τέλος - Κατάργηση all inclusive – Νέα κρατική «Ολυμπιακή»
Υποσχέθηκε τη δημιουργία αναπτυξιακής τράπεζας υπό δημόσιο έλεγχο και τη σύσταση εθνικού αερομεταφορέα

Την επανεξέταση όλων των συμβάσεων παραχώρησης γης για την ανοικοδόμηση τουριστικών συγκροτημάτων, εξήγγειλε ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ Αλέξης Τσίπρας παρουσιάζοντας τις προγραμματικές θέσεις του κόμματος στον τομέα του τουρισμού σε ομιλία του στο Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο Αθηνών.

Όπως τόνισε, θα υπάρξει άρση του προγράμματος ιδιωτικοποιήσεων ενώ παράλληλα στράφηκε κατά του μοντέλου all inclusive που εφαρμόζεται στα ξενοδοχεία, χαρακτηρίζοντάς το, ως «μνημονιακό μοντέλο του τουρισμού που προωθούν τα μεγάλα τουριστικά συγκροτήματα.»

Ο Αλέξης Τσίπρας υποσχέθηκε ακόμα τη δημιουργία αναπτυξιακής τράπεζας υπό δημόσιο έλεγχο, τη σύσταση εθνικού αερομεταφορέα καθώς και τη δημιουργία Τουριστικού Επιμελητηρίου.

«Έχουμε κάθε λόγο να ευχόμαστε ευτυχές το νέο έτος, γιατί το νέο έτος θα φέρει τη λαϊκή κυριαρχία και μία ισχυρή εντολή για διαπραγμάτευση» δήλωσε νωρίτερα για την επίσπευση της εκλογής Προέδρου της Δημοκρατίας ο κ. Τσίπρας, προσθέτοντας ότι «ο λαός θα δώσει στον ΣΥΡΙΖΑ μια μεγάλη, αδιαμφισβήτητη πλειοψηφία».

Πηγή:
αν πιστεύεις apoc και όποιος άλλος πως έτσι έρχεται η ανάπτυξη, θα βγούμε από την κρίση και θα ανέβει το βιοτικό επίπεδο της χώρας μαζί με το ΑΕΠ πάω πάσο. Κατά τα άλλα πρέπει να τον δω να κυβερνάει για να καταλάβω τι αποτέλεσμα θα έχει η διακυβέρνηση του σύριζα, έτσι;
 

Επισκέπτης
Πόλωση ξερεις σημαινει ότι ανεβαινει και ο άλλος πόλος. Προσεχε μην την παρει άλλος την πρωτια...


Ποιός μωρή θα πάρει πρωτιά?Ότι κ να σκαρφιστεί η πιτσαδόρισα βλέπει το τέλος να πλησιάζει.Άντε άρχιζε τα γλυφομούνια στη Ντόρα από τώρα μπας κ σε διορίσει πουθενά.
 

KYRMEDIOS

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2013
Μηνύματα
2.767
Like
3
Πόντοι
16
Έλα μη την ψάχνετε συντηριτικές πετούνιες.Ο πιτσαδόρος μας τελείωσε.Το θέμα είναι τον Γενάρη πόσο δυνατή κυβέρνηση θα φτιάξει ο Τσίπρας.Με την πόλωση συνεχώς να μεγαλώνει καθώς κοντεύουμε τότε οριακά θα μπορούσε να αγγίξει αυτοδυναμία.

Ρε φίλε εσύ δεν ανεβαζες φωτογραφίες με την ψωλή του Πακιστανού στο στόμα?
Εμείς είμαστε οι πετούνιες?  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
Ποιός μωρή θα πάρει πρωτιά?Ότι κ να σκαρφιστεί η πιτσαδόρισα βλέπει το τέλος να πλησιάζει.Άντε άρχιζε τα γλυφομούνια στη Ντόρα από τώρα μπας κ σε διορίσει πουθενά.
Ασε τα "μωρη", δεν ειμαστε φιλενάδες. Αγριο πραγμα τα δροσερα συριζαιικα αγορια βλεπω.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Ρε φίλε γιατί πάντα νομίζεις ότι αυτοί που θεωρούν τον Τσίπρα ηλίθιο είναι Σαμαρικοί?  :think:
Το ερωτημα θα ηταν σωστο εαν το ιδιο ελεγα σε ολους. Μονο σε οσους το δηλωνουν ανοιχτα τους κραζω
 

john_fystikis

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2013
Μηνύματα
7.498
Κριτικές
9
Like
140
Πόντοι
66
Έλα μη την ψάχνετε συντηριτικές πετούνιες.Ο πιτσαδόρος μας τελείωσε.Το θέμα είναι τον Γενάρη πόσο δυνατή κυβέρνηση θα φτιάξει ο Τσίπρας.Με την πόλωση συνεχώς να μεγαλώνει καθώς κοντεύουμε τότε οριακά θα μπορούσε να αγγίξει αυτοδυναμία.
άκου τύπε, σοβαρά τώρα και με όλη την καλή διάθεση και χωρίς καμία δόση ειρωνείας. Για να βρεις το "δίκιο" σου για τα σεξουαλικά σου δικαιώματα επειδή δεν στα ικανοποιεί η Ν.Δ. λόγο συντηρητισμού και κακώς δεν σημαίνει πως ο Σύριζα είναι η λύση!
 

Επισκέπτης
άκου τύπε, σοβαρά τώρα και με όλη την καλή διάθεση και χωρίς καμία δόση ειρωνείας. Για να βρεις το "δίκιο" σου για τα σεξουαλικά σου δικαιώματα επειδή δεν στα ικανοποιεί η Ν.Δ. λόγο συντηρητισμού και κακώς δεν σημαίνει πως ο Σύριζα είναι η λύση!

Σε ποιόν μιλάς ρε ψηλέ?Στην αριστερά είμαι ιδεολογικά από τότε που ανατέλει ο ήλιος να πούμε.Σιγά μην άφηνα το πολιτικό μου acumen να στηρίζεται σε μια μόνο πτυχή.
 

KYRMEDIOS

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2013
Μηνύματα
2.767
Like
3
Πόντοι
16
Σε ποιόν μιλάς ρε ψηλέ?Στην αριστερά είμαι ιδεολογικά από τότε που ανατέλει ο ήλιος να πούμε.Σιγά μην άφηνα το πολιτικό μου acumen να στηρίζεται σε μια μόνο πτυχή.

Και μετά ο ήλιος έδυσε στον κώλο σου μέσα  :S
 

john_fystikis

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2013
Μηνύματα
7.498
Κριτικές
9
Like
140
Πόντοι
66
Σε ποιόν μιλάς ρε ψηλέ?Στην αριστερά είμαι ιδεολογικά από τότε που ανατέλει ο ήλιος να πούμε.Σιγά μην άφηνα το πολιτικό μου acumen να στηρίζεται σε μια μόνο πτυχή.
καλά τώρα το τι θεωρεί ο καθένας αριστερά είναι τελείως σχετικό. Και γω μπορώ να χαρακτηρίσω τον εαυτό μου αριστερό πιο πολύ από δεξιό, οπότε άστο... στο λέω γιατί γνωρίζω πολλές περιπτώσεις μειοψηφιών όπως και καλή ώρα στην περίπτωση σου που έχουν τόσο κόμπλεξ (πολλές φορές δικαιολογημένα) και χάνουν το δίκιο τους με τις επιλογές τους ή με το σκεπτικό τους!Δεν σου λέω προσωπικά, αλλά κατάλαβες φαντάζομαι...
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.903
Κριτικές
16
Like
14.764
Πόντοι
6.515
πηγατε στα Super Market τυποι? Ερχεται ο συριζα  :S

τι να αποθηκεύσουμε?  Σκεπτομαι να ψωνισω 5 - 6 μεγαλα κουτια νεσκαφέ. Ακουω αλλες προτασεις  :think:
 

Επισκέπτης
καλά τώρα το τι θεωρεί ο καθένας αριστερά είναι τελείως σχετικό. Και γω μπορώ να χαρακτηρίσω τον εαυτό μου αριστερό πιο πολύ από δεξιό, οπότε άστο... στο λέω γιατί γνωρίζω πολλές περιπτώσεις μειοψηφιών όπως και καλή ώρα στην περίπτωση σου που έχουν τόσο κόμπλεξ (πολλές φορές δικαιολογημένα) και χάνουν το δίκιο τους με τις επιλογές τους ή με το σκεπτικό τους!Δεν σου λέω προσωπικά, αλλά κατάλαβες φαντάζομαι...

Δε ξέρω με ποιές στερεοτυπικές δευτερότριτες συναναστρέφεσαι ψηλέ.Το σκεπτικό μου δεν βασίζεται μόνο στα δικαιώματα των μειονοτήτων αλλά κ σε αυτά.Έχω λιώσει παπούτσι εγώ στις πορείες της αριστεράς τόσο που ανοίγεις εργοστάσιο.
 

KYRMEDIOS

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2013
Μηνύματα
2.767
Like
3
Πόντοι
16
Τουλάχιστον εγώ την χαίρομαι την κωλάρα μου ,εσύ ρε τρούπια ακόμα περιμένεις το πρόσταγμα του Άνθιμου?

Άσε με εμένα να μην την χαίρομαι .... Όλη η χαρά να είναι δική σου    :pipa3: :grin:
Ο Άνθιμος που κολλάει?
 

KYRMEDIOS

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2013
Μηνύματα
2.767
Like
3
Πόντοι
16
πηγατε στα Super Market τυποι? Ερχεται ο συριζα  :S

τι να αποθηκεύσουμε?  Σκεπτομαι να ψωνισω 5 - 6 μεγαλα κουτια νεσκαφέ. Ακουω αλλες προτασεις  :think:

Εβαπορέ φίλε, κλασικό από την εποχή του Τσέρνομπιλ.
 
Εγγρ.
29 Οκτ 2014
Μηνύματα
110
Like
0
Πόντοι
1
Δε ξέρω με ποιές στερεοτυπικές δευτερότριτες συναναστρέφεσαι ψηλέ.Το σκεπτικό μου δεν βασίζεται μόνο στα δικαιώματα των μειονοτήτων αλλά κ σε αυτά.Έχω λιώσει παπούτσι εγώ στις πορείες της αριστεράς τόσο που ανοίγεις εργοστάσιο.
Βουλωσε το στομα σου με καμια Πακικη ψωλη ρε γαμημενε και σκασε.
Σας εχει σιχαθει οι ψυχη μου παλιοπουστες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom