Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 13 άτομα (0 μέλη και 13 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 150 63,8%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 42 17,9%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    235

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
Περαιτέρω, ας μην ξεχναμε ότι οι εταιριες δημοσκοπήσεων δεν είναι παρα ιδιωτικες εταιριες, που νοιαζονται και για το μελλον τους.
Αν βγαζουν ό,τι να' ναι και διαψεύδονται οικτρά, διακινδυνευουν να πεσουν σε ανυποληψια και να στερηθούν πελατες.
Αρα δεν τις συμφέρει να "στηνουν".
Ας μην ξεχναμε τι ζημια επαθε η Public issue το 2012, που προεβλεπε 31-25 υπερ Συριζα 15 μερες πριν τις εκλογες (τοτε απαγορευονταν μετα οι δημοσκοπησεις) και μετα απολογείτο γιατι επεσε εξω.
Εγω ειλικρινα πειστηκα στις εξηγήσεις της, ότι το αποτέλεσμα άλλαξε τις 15 τελευταιες ημερες (αυτό θα γινει και τωρα)  :grin:
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Περαιτέρω, ας μην ξεχναμε ότι οι εταιριες δημοσκοπήσεων δεν είναι παρα ιδιωτικες εταιριες, που νοιαζονται και για το μελλον τους.
Αν βγαζουν ό,τι να' ναι και διαψεύδονται οικτρά, διακινδυνευουν να πεσουν σε ανυποληψια και να στερηθούν πελατες.
Αρα δεν τις συμφέρει να "στηνουν".
Ας μην ξεχναμε τι ζημια επαθε η Public issue το 2012, που προεβλεπε 31-25 υπερ Συριζα 15 μερες πριν τις εκλογες (τοτε απαγορευονταν μετα οι δημοσκοπησεις) και μετα απολογείτο γιατι επεσε εξω.
Εγω ειλικρινα πειστηκα στις εξηγήσεις της, ότι το αποτέλεσμα άλλαξε τις 15 τελευταιες ημερες (αυτό θα γινει και τωρα)  :grin:
Ενω η GPO εγκυρη
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
πάντως αν εγώ ήμουν κυβέρνηση ή με κάποιο τρόπο μπορούσα να επηρρεάσω την κυβέρνηση
θα έστηνα τις δημοσκοπήσεις για να επηρρεάσω την κοινή γνώμη για να διασφαλίσω την σταθερότητα

δλδ αν πέφτει το χρηματιστήριο 10 μονάδες μπροστά στην απειλή τσίπρα , δλδ τι θα γίνει
αν ανέβει? κράχ ?
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Εσυ νομιζεις ότι απλως μη πληρωνοντας τις δοσεις τελειωσες? Και σου μενουν τα υπολοιπα? Α καλα...
Γιατι επιμενεις να μην μου απαντας? ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΕΣΟΔΑ ΕΞΟΔΑ ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΔΑΝΕΙΑ.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
πάντως αν εγώ ήμουν κυβέρνηση ή με κάποιο τρόπο μπορούσα να επηρρεάσω την κυβέρνηση
θα έστηνα τις δημοσκοπήσεις για να επηρρεάσω την κοινή γνώμη για να διασφαλίσω την σταθερότητα

δλδ αν πέφτει το χρηματιστήριο 10 μονάδες μπροστά στην απειλή τσίπρα , δλδ τι θα γίνει
αν ανέβει? κράχ ?
Αν δηλαδή ηθελες να επηρεάσεις, προς ποια κατευθυνση θα επηρέαζες? Θα ηθελες να δειχνει ότι κερδίζεις ή ότι χανεις?
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.094
Πόντοι
20.605
Αν δηλαδή ηθελες να επηρεάσεις, προς ποια κατευθυνση θα επηρέαζες? Θα ηθελες να δειχνει ότι κερδίζεις ή ότι χανεις?

θα έβαζα να κερδίζει 10μονάδες η ΝΔ ,για να επηρρεαστούν και να μην κάνουν κάποιο ολέθριο λάθος οι μαλάκες που ψηφίζουν
δεν εμπιστεύομαι την κοινή γνώμη καθόλου...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
θα έβαζα να κερδίζει 10μονάδες η ΝΔ ,για να επηρρεαστούν και να μην κάνουν κάποιο ολέθριο λάθος οι μαλάκες που ψηφίζουν
δεν εμπιστεύομαι την κοινή γνώμη καθόλου...
Τοτε όμως μπορει καποιοι δεξιοι ψηφοφόροι που θα θεωρουσαν ότι κερδιζει σιγουρα η ΝΔ, να ριξουν την ψηφο τους αλλού, αφου η πρωτια θα ηταν δεδομενη. ;)
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.281
Πόντοι
8.006
Νουμερα θελω ρε ΝΟΥΜΕΡΟ Λοιπον? Θα απαντησεις η να σε αρχισω στα καντηλια? Δικη σου επιλογη
Να λολα ένα μηλο.
Πρωτογενες πλεονασμα σημαινει θετικο αποτέλεσμα Εσοδα μειον εξοδα χωρις αποπληρωμή δανειων. Ενταξει τωρα?
Οσο είναι το πρωτογενες πλειονασμα τοση είναι και η διαφορα.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Να λολα ένα μηλο.
Πρωτογενες πλεονασμα σημαινει θετικο αποτέλεσμα Εσοδα μειον εξοδα χωρις αποπληρωμή δανειων. Ενταξει τωρα?
Οσο είναι το πρωτογενες πλειονασμα τοση είναι και η διαφορα.
Τι λες....ρε σαβουρη σοβαρα μιλας? Αντε πηγαινε να μαθεις σωστα το μαθημα σου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom