Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 150 63,8%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 42 17,9%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    235

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.279
Πόντοι
8.006
απο το μνημονιο και δω ολα τα αρθρα που αφορουν τη φορολογιση των πολιτων κατ αρχας.

για τα υπολοιπα μπορεις να βρεις τις σχετικες καταγγελιες εγκριτων συνταγματολογων οπως ο κασσιματης, ο κατρουγκαλος, ο χρυσογονος, ακομη και συνταγματολογοι βουλευτες οπως ο πολυδωρας, ο λοβερδος κλπ.

εννοειται πως μπροστα στις δηλωσεις των ειδικων, καθε τιποτενιος ελαχιστος δικηγορισκος της φαπας ειναι απλα ηχορρυπανση  :)
Ο Πολύδωρας είναι συνταγματολόγος?  :headbang: :headbang: :headbang:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.279
Πόντοι
8.006
οχι απο το κρατος που οφειλει να μου τα παρεχει
Γιατι "οφειλει" να σου τα παρεχει το κρατος?
Μηπως σε λιγο θα οφειλει να σου παρεχει και τροφη και στεγη?
Ρε πατε καλα?
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.998
Πόντοι
2.606
(1) η πενικιλλίνη δεν συνταγογραφείται ποτέ για ιώσεις αλλά μόνο σε μικροβιακές μολύνσεις... εδώ που τα λέμε κανένα αντιβιωτικό δεν πρέπει να συνταγογραφείται για μια απλή ίωση διότι έτσι και αλλιώς δεν κάνουν τίποτε... οπότε την αλλεργία σου δεν την πειράζει η αντιβίωση που θα σου γράψουν...

(2) τα γενόσημα δεν πειράζουν κανέναν διότι είναι ακριβώς η ίδια δραστική ουσία και ουδέτερα έκδοχα (δηλαδή αβλαβή στον οργανισμό και χωρίς καμμία αλλεργική αντίδραση) και το μόνο που αλλάζει είναι η συσκευασία (παίζει και στο πρωτότυπο η δραστική ουσία να έχει φτιαχτεί στο ίδιο εργοστάσιο με αυτήν του γενοσήμου).. μάλλον λοιπόν η συσκευασία δεν ταιριάζει στην αισθητική σου και σε πειράζουν...

(3) σιροπάκια για τον βήχα και OTC διεθνώς δεν συνταγογραφούνται (μάλιστα στις πολιτισμένες χώρες τα πουλάνε στα μπακάλικα)... αν θες σιροπάκι να πιείς χαμόμηλο

(4) ο λαιμός δεν χρειάζεται ασηπτικά προιόντα και ειδικά hexalen ... αν θέλεις να το πληρώσεις αλλιώς κάνε γαργάρες με αλατόνερο... εναλλακτικά ως συριζαίο θα σου πρότεινα να κάνεις γαργάρες με σαρμελόζουμο που αρέσουν και στον γαβρήλο...

1.Και πού ξέρεις αν είναι ίωση ή μικροβιακή λοίμωξη.Ετσι κι αλλιώς πολλές ιογενείς λοιμώξεις επιμολύνονται με μικρόβια.
2.Πολλά γεννόσημα κατασκευάζονται στην Ινδία.Ούτε που ξέρεις τι περιέχουν μέσα.
3.Αυτό για τα σιρόπια από πού το έβγαλες?Ξέρεις πόσοι Γερμανοί πλακώνονται με σιρόπια και γουστάρουν κιόλας?
4.Σοβαρά?Δεν κυκλοφορούν στη Γερμανία και στην Ευρώπη αντισηπτικά για το λαιμό?Απλά προτιμούν συχνότερα καραμέλες.
Δεν ξέρω για UK και τους τρελλούς με τα οικονομικά αλλά στην ηπειρωτική Ευρώπη η κατάσταση δε διαφέρει πολύ από την Ελλάδα εκτός του οτι δε μπορείς να αγοράζεις αντιβιωτικά από το φαρμακείο χωρίς συνταγή γιατρού.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Σε έξωση αναγκάζει η τράπεζα Πειραιώς 48χρονη άνεργη στην Θεσσαλονίκη


Eιπα να μην ξαναγραψω λογο οτι πλεον δεν ειμαι μονος αλλα αξιζει το ρισκο αυτη την στιγμη. Αυτο ειναι το success story για λιγους ομως

αυγη 30-10-14

αρχικη σελιδα της τσυριζαιικης φυλλαδας

δεν ντρεπεστε αποκαμμενε;
 

Συνημμένα

  • ScreenHunter_133 Oct. 30 23.08.jpg
    ScreenHunter_133 Oct. 30 23.08.jpg
    92,3 KB · Εμφανίσεις: 16

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.279
Πόντοι
8.006
εσυ ως τι διαφωνεις με τη λιστα των συνταγματολογων που παρεθεσα? ως ειδικος στη συμπληρωση νομων 105 για γεροντια?  :jerking:
Εχω βαρεθεί να λεω τα ιδια και τα ιδια. Αντε ψηφισε συριζα και ξεφορτωσου με.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.279
Πόντοι
8.006
αυγη 30-10-14

αρχικη σελιδα της τσυριζαιικης φυλλαδας

δεν ντρεπεστε αποκαμμενε;
Ε φαινεται τελειωσαν οι διαφημισεις από την "ελληνικος χρυσος" και πρεπει να αναπληρωσουν τα χαμενα διαφημιστικα κερδη :grin:
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.726
Like
22
Πόντοι
366
αυγη 30-10-14

αρχικη σελιδα της τσυριζαιικης φυλλαδας

δεν ντρεπεστε αποκαμμενε;
η τραπεζα πειραιως δεν ειναι αυτη που διακανονισε το θαλασσοδανειο 330εκ του πασοκ τσωνυ? μηπως κατα τυχη και ο προεδρος της ειναι ιδρυτικο μελος του πασοκ? ε? για πες μας για διαπλοκη πρασινε εμετε  :2on1:
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
37
Πόντοι
366
Σε ποια εξωση "αναγκαζει" η τραπεζα την δανειοληπτρια?
Από ό,τι βλεπω, το σπιτι το εχει παρει η τραπεζα από το 2008, μολαταύτα δέχτηκε να παραμενει μεσα η πρωην ιδιοκτητρια με ένα συμβολικο ενοικιο.
Ούτε αυτό μπορεσε να εξυπηρετησει. Τι πρεπει να γινει τωρα, να παραστησει η τραπεζα το φιλανθρωπικο ιδρυμα?
Τι παει να πει "θελω να ξανακερδισω το σπιτι μου?" Πλακα κανουμε? ΔΕΝ είναι δικο της το σπιτι. Είναι δηλαδή δικαιο να μενει εκεινη σε ένα ΞΕΝΟ σπιτι χωρις ενοικιο, ενώ πολλοι αλλοι αγκομαχάνε να πληρωσουν ενοικια και να είναι ενταξει?
Σοβαρολογείτε????
Θα μπορουσε το κρατος,αν υπηρχε φυσικα,να κανει αυτο που εταζε ο καταστροφεας Σαμαρας,να της δωσει μια δουλεια.Στοχος ηταν του αλητη,και καλα,να δουλευει εστω ενας απο καθε οικογενεια.Εγω γνωριζω οικογενεια με 3 παιδια,που δουλευαν ΚΑΙ ΟΙ 5 στο δημοσιο.Με μισθο απο 1000 εως 2500 ο καθενας τους.Θα μπορουσε λοιπον το κρατος,αν υπηρχε να απαγορευει σε μια οικογενεια να δουλευει πανω απο ενας,στο δημοσιο.Και να εβαζε στην θεση των υπολοιπων,πολιτες που εχουν αναγκη.Το πως ειχαν μπει στο δημοσιο ολου τους,ας μη το συζητησουμε καλυτερα.Κομματοσκυλα στο στυλ το δικο σου και του τσωνυ.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Θα σου συνιστουσα να μαζεψεις κι εσυ κανεναν πρωην πασοκο, κι ασε τι κανω εγω.

αντι να βγαινεις για ψαρεμα δεν κανεις και μια αυτοκριτικη που το κομμα σου μας εφερε στο χαλι αυτο;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.279
Πόντοι
8.006
Θα μπορουσε το κρατος,αν υπηρχε φυσικα,να κανει αυτο που εταζε ο καταστροφεας Σαμαρας,να της δωσει μια δουλεια.Στοχος ηταν του αλητη,και καλα,να δουλευει εστω ενας απο καθε οικογενεια.Εγω γνωριζω οικογενεια με 3 παιδια,που δουλευαν ΚΑΙ ΟΙ 5 στο δημοσιο.Με μισθο απο 1000 εως 2500 ο καθενας τους.Θα μπορουσε λοιπον το κρατος,αν υπηρχε να απαγορευει σε μια οικογενεια να δουλευει πανω απο ενας,στο δημοσιο.Και να εβαζε στην θεση των υπολοιπων,πολιτες που εχουν αναγκη.Το πως ειχαν μπει στο δημοσιο ολου τους,ας μη το συζητησουμε καλυτερα.Κομματοσκυλα στο στυλ το δικο σου και του τσωνυ.
Αν μπηκαν στο δημοσιο με εξετασεις του ΑΣΕΠ, καλα κάνανε και μπήκανε.
Εξομοιωση και στις θέσεις στο δημοσιο θα κανουμε τωρα?
Τι παει να μπει "να μπουν πολιτες που εχουν αναγκη"?
Όχι, να μην μπουν. Να μπουν αυτοι που το αξιζουν. Θα παιζουμε με το δημοσιο?
Αυτά που διαβαζω δεν είναι σοβαρα πραγματα.
Και γιατι "να της δωσει δουλεια ο Σαμαρας"? Σοβαρολογείς? Οποιανού του παιρνει το σπιτι η τραπεζα προτείνεις να τον βαζουμε στα 48 του στο δημοσιο?
Παραληρείς...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.279
Πόντοι
8.006
αντι να βγαινεις για ψαρεμα δεν κανεις και μια αυτοκριτικη που το κομμα σου μας εφερε στο χαλι αυτο;
Α μαλιστα. Φρονείς ότι εν ετει 2014 με τον Συριζα προ των πυλων, είναι η ωρα να μιλησουμε για το 1989, το 2004, το 2009 κι εγω δεν ξερω για τι άλλο.
Σοβαρεψου.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Θα μπορουσε το κρατος,αν υπηρχε φυσικα,να κανει αυτο που εταζε ο καταστροφεας Σαμαρας,να της δωσει μια δουλεια.Στοχος ηταν του αλητη,και καλα,να δουλευει εστω ενας απο καθε οικογενεια.Εγω γνωριζω οικογενεια με 3 παιδια,που δουλευαν ΚΑΙ ΟΙ 5 στο δημοσιο.Με μισθο απο 1000 εως 2500 ο καθενας τους.Θα μπορουσε λοιπον το κρατος,αν υπηρχε να απαγορευει σε μια οικογενεια να δουλευει πανω απο ενας,στο δημοσιο.Και να εβαζε στην θεση των υπολοιπων,πολιτες που εχουν αναγκη.Το πως ειχαν μπει στο δημοσιο ολου τους,ας μη το συζητησουμε καλυτερα.Κομματοσκυλα στο στυλ το δικο σου και του τσωνυ.

γιαυτο η πουροπμεμπεκω συντροφισσα δεν θελει την αξιολογηση ;

για να μην ταραχτει η γαληνη των λαμογιων;

αι παγαινε ρε
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Σε ποια εξωση "αναγκαζει" η τραπεζα την δανειοληπτρια?
Από ό,τι βλεπω, το σπιτι το εχει παρει η τραπεζα από το 2008, μολαταύτα δέχτηκε να παραμενει μεσα η πρωην ιδιοκτητρια με ένα συμβολικο ενοικιο.

Ούτε αυτό μπορεσε να εξυπηρετησει. Τι πρεπει να γινει τωρα, να παραστησει η τραπεζα το φιλανθρωπικο ιδρυμα?
Τι παει να πει "θελω να ξανακερδισω το σπιτι μου?" Πλακα κανουμε? ΔΕΝ είναι δικο της το σπιτι. Είναι δηλαδή δικαιο να μενει εκεινη σε ένα ΞΕΝΟ σπιτι χωρις ενοικιο, ενώ πολλοι αλλοι αγκομαχάνε να πληρωσουν ενοικια και να είναι ενταξει?
Σοβαρολογείτε????

Επειδη δεν διαβαζεις σωστα θα σου ποσταρω τα σημεια που υπερασπιζεσαι.

Έτσι το 2008 η Τράπεζα Πειραιώς βάζει σε πλειστηριασμό το σπίτι χωρίς όμως να την ειδοποιεί. Το χαρτί της ειδοποίησης δεν έφτασε ποτέ στο σπίτι της με αποτέλεσμα μια μέρα να σηκώσει το τηλέφωνο όπου η τράπεζα την ειδοποιούσε ότι το σπίτι δεν είναι πια δικό της!

Η κα Σαρίδου στην προσπάθειά της να μείνει στο πατρικό της σπίτι και χωρίς και τότε να έχει καμία εναλλακτική επιβίωσης κάνει διακανονισμό με την τράπεζα η οποία συμφώνησε να της το νοικιάζει έναντι κάποιου μισθώματος της τάξης των 250 ευρώ το οποίο θα έληγε τον Ιούλιο του 2015.

Σιγά σιγά σε ένα διάστημα 16 μηνών λόγω της ανεργίας αλλά και του γεγονότος ότι κανένας δεν μπορούσε να την στηρίξει οικονομικά συσσώρευσε χρέη 3.000 ευρώ. Να αναφερθεί ότι αντίστοιχες δυσκολίες αντιμετώπιζε και με τους λογαριασμούς του ρεύματος ενώ τους τελευταίους μήνες σιτιζόταν από το συσσίτιο της εκκλησίας του Αγ. Ελευθερίου στην Σταυρούπολη. Προφανώς καμια κοινωνική υπηρεσία ή δημόσια δομή δεν βρέθηκε να την ρωτήσει αν αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα και κυρίως να την παράσχει κάποια στήριξη ή διευκόλυνση.

“Δύο φορές μου έχουν κόψει το ρεύμα, έχω κάνει διακανονισμό όπου ξεπλήρωσα στην ΔΕΗ ένα μέρος του χρέους αλλά και πάλι χρωστάω” λέει η κα Σαρίδου και συνεχίζει :

“Τον Σεπτέμβριο η τράπεζα ξεκίνησε να μου κάνει έξωση. Το δικαστήριο πήρε αναβολή για 11 Νοεμβρίου αλλά για κάποιους λόγους η αναβολή ακυρώθηκε και ο δικαστικός επιμελητής με ειδοποίησε ότι θα ερχόταν να μου αλλάξει την κλειδαριά παρά το γεγονός ότι τον ενημέρωσα ότι δεν έχω που να μείνω αλλά ούτε και που να μεταφέρω τα πράγματά μου”

“Μοναδικό καταφύγιο μου ένα αυτοκίνητο ενός φίλου της ο οποίος έμεινε άστεγος και κοιμάται σε ένα αμάξι. Σήμερα μάζεψα τα εντελώς απαραίτητα, μία κουβέρτα και λίγα ρούχα και περίμενα τον δικαστικό επιμελητή” τονίζει ακόμη.

Να σημειωθεί ότι η κα Σαρίδου έκανε αίτηση ανακοπής του πλειστηριασμού προσπαθώντας να βρει προστασία στο νόμο Κατσέλη ο οποίος απαγορεύει τους πλειστηριασμούς πρώτης κατοικίας, αίτημα το οποίο όμως θα εκδικαστεί το 2016.
“Έχω ζητήσει από την τράπεζα μια παράταση έτσι ώστε να μπορέσω να βρω μια λύση στο πρόβλημά μου και να ξεκινήσω να πληρώνω σιγά σιγά τα χρέη μου. Για μένα αυτό που κάνει η τράπεζα είναι εντελώς ανήθικο”.

“Αν ήταν ιδιώτης και συντηρούνταν από το σπίτι αυτό θα το καταλάβαινα. [size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt]Αλλά η τράπεζα καίγεται για τα δικά μου 3.000 ευρώ;[/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size]” αναρωτιέται. “Χρειάζομαι λίγο χρόνο και έναν βιώσιμο δικανονισμό. Θέλω να ξανακερδίσω το σπίτι μου” καταλήγει.

Η τράπεζα Πειραιώς όμως αδιαφορώντας όχι μόνο για την προστασία της πρώτης κατοικίας αλλά και για το τι μέλλει γενέσθαι με την ζωή της μιας γυναίκας που γνωρίζει σε ποια κατάσταση βρίσκεται, τολμάει την πιο απάνθρωπη κίνηση: την έξωση από το σπίτι της για να την βλέπει να κοιμάται μαζί με τους υπόλοιπους άστεγους σε μια περίοδο που το κρύο μετατρέπει την ζωή στους δρόμους σε καθημερινό στοίχημα.


Ποσα δις πηραν οι τραπεζες στο ονομα του Ελληνικου λαου για να ειναι ορθιες? Για 3000 ευρω κατασχετουν ΤΗΝ 1η ΚΑΤΟΙΚΙΑ. Για πες μας ρε αλεξ απο το νομο δεν προστατευεται η 1η κατοικια εως το 2014? Με τι δικαιολογια κατασχετη ενα σπιτι ΠΑΤΡΙΚΟ για υπολοιπο 3000 ευρω?
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
1.Και πού ξέρεις αν είναι ίωση ή μικροβιακή λοίμωξη.Ετσι κι αλλιώς πολλές ιογενείς λοιμώξεις επιμολύνονται με μικρόβια.

γιατί το είπε ο χαπάκης... και σε ιώσεις δεν συνίσταται αντιβίωση πριν την τρίτη εμπύρετη ημέρα

2.Πολλά γεννόσημα κατασκευάζονται στην Ινδία.Ούτε που ξέρεις τι περιέχουν μέσα.

γιατί ξέρεις τα πρωτότυπα που κατασκευάζονται ?? ή μήπως ξέρεις τι περιέχουν μέσα... και είναι δουλειά σου να ξέρεις τι έχουν μέσα ?? εφόσον ο ευρωπαικός οργανισμός φαρμάκων και ο ΕΟΦ τα έχουν εγκρίνει (που σημαίνει ότι κυκλοφορούνε σε όλες τις χώρες της Ευρώπης είναι εντάξει...  και γενόσημα από την Ινδία δεν έρχονται στην Ελλάδα

3.Αυτό για τα σιρόπια από πού το έβγαλες?Ξέρεις πόσοι Γερμανοί πλακώνονται με σιρόπια και γουστάρουν κιόλας?

τους τα πληρώνει το ταμείο??

4.Σοβαρά?Δεν κυκλοφορούν στη Γερμανία και στην Ευρώπη αντισηπτικά για το λαιμό?Απλά προτιμούν συχνότερα καραμέλες.ηγοι

κανένας δεν είπε ότι δεν κυκλοφορούν ... δεν κατηγοριοποιούνται όμως ως φάρμακα αλλά ως OTC και δεν παρέχονται από το σύστημα υγείας καμμιάς χώρας...


Δεν ξέρω για UK και τους τρελλούς με τα οικονομικά αλλά στην ηπειρωτική Ευρώπη η κατάσταση δε διαφέρει πολύ από την Ελλάδα εκτός του οτι δε μπορείς να αγοράζεις αντιβιωτικά από το φαρμακείο χωρίς συνταγή γιατρού.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom