Νέα

Τσίπρας-ΣΥ.ΡΙΖ.Α.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Pradadevil
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 65K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

''Καθαρή Έξοδος από τα μνημόνια τον Αύγουστο''

  • Καμία έξοδος τον Αύγουστο. Ο Τσίπρας πάλι μας δουλεύει!

    Ψήφοι: 150 63,8%
  • Θα είναι έξοδος αλλά θα βρωμάει! Δούλεμα δηλαδή αλλά εν μέρει!

    Ψήφοι: 42 17,9%
  • Θα είναι έξοδος και θα είναι και καθαρή! Λέει αλήθεια!

    Ψήφοι: 43 18,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    235

Judge Dred89

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2014
Μηνύματα
4.910
Like
5
Πόντοι
16
εεε τότε να την βρείς μόνος σου και να ζητήσεις τον βασικό μισθό…

το ίδρυμα απαιτεί να κάνεις 6 μήνες πρακτική… πρόβλημα σου είναι που θα βρείς επιχείρηση να σε αναλάβει η οποία θα σε πληρώσει…
εδω εχει καποιο δικιο ο "τζιμερος"  :grin: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Φόρτσα Φορτσάκη!
Η περίπτωση του νέου πρύτανη του Καποδιστριακού Θεόδωρου Φορτσάκη αποδεικνύει για ακόμη μία φορά πόσο αληθές είναι το χιλιοειπωμένο ότι δεν μας λείπουν οι νόμοι αλλά η διάθεση να τους εφαρμόσουμε. Επιτέλους, βρέθηκε ένας άνθρωπος στην πρυτανεία του παλαιότερου πανεπιστημίου της χώρας ο οποίος προσπαθεί να επιβάλει το αυτονόητο στη λειτουργία του ιδρύματος: έλεγχο ταυτοτήτων των εισερχομένων, ώστε να πάψει το καθεστώς ανομίας που επικράτησε στους πανεπιστημιακούς χώρους με το πρόσχημα του ασύλου και την ιδεολογική κάλυψη της Αριστεράς.

Εχει σημασία ότι ο Θ. Φορτσάκης επέμεινε στην απόφασή του να επιβληθεί έλεγχος εισερχομένων στο πανεπιστήμιο και δεν άρχισε να το ξανασκέπτεται μόλις οι συνδικαλιστές του ΣΥΡΙΖΑ (ΤΥ-Λ), χρησιμοποιώντας ως πολιορκητικό κριό τρεις βουλευτές του κόμματος, εισέβαλαν στην πρυτανεία και την κατέλαβαν. Αν ο Φορτσάκης δεν είχε επιμείνει στη θέση του, είναι πολύ αμφίβολο εάν ο Ανδρέας ο Loveρδος θα είχε βρει ποτέ το θάρρος να υποστηρίξει την πρυτανεία και τις ενέργειές της. (Και μόνο το γεγονός ότι ο υπουργός προέρχεται από την επαγγελματική κατηγορία των πολιτευομένων πανεπιστημιακών τα λέει όλα...) Το θέμα θα είχε λήξει με ακόμη μία υποχώρηση της κοινής λογικής μπροστά στον τοίχο της ιδεολογικής βλακείας. Επίσης, αν ο Θ. Φορτσάκης δεν είχε υποβάλει μήνυση κατά των καταληψιών, δεν νομίζω ότι η Εισαγγελία θα είχε φιλοτιμηθεί να παρέμβει αυτοβούλως για τη διατάραξη της λειτουργίας του πανεπιστημίου.

Γύρω από την προσπάθεια του Θ. Φορτσάκη θα συσπειρωθούν οι υγιείς δυνάμεις του πανεπιστημίου, που αγανακτούν χρόνια τώρα με την κατάσταση χάους και αναρχίας στα ΑΕΙ. Ας ελπίσουμε ότι τις δυνάμεις αυτές θα τολμήσει να στηρίξει η άτολμη κυβέρνηση…


FORZA Fortsakis !!!!!!!!!!!!!!

Και τα μαλακισμένα στην κυβέρνηση πρέπει να τον στηρίξουν ειδικά ο παπάρας ο Αθανασόπουλος να συστήσει στους εισαγγελείς να είναι περισσότερο προσεκτικοί και να κινητοποιούνται άμεσα σε τέτοιες περιπτώσεις καταφανών παρανομιών και να μην κάνουν τα στραβά μάτια…

Ο Φορτσάκης έκανε ρόμπα τους τρείς βολευτές του Σφύριζα, τους ξεμπρόστιασε και έδειξε σε όλον τον κόσμο το ποιοί είναι και τι πρεσβεύουν σαν άτομα και σαν κόμμα…

ΜΠΡΑΒΟ στον πρύτανη… επιτέλους και ένας λεβέντης…

μετα τις εκλογες θα λεει τα ιδια η μπα  :think: :think: :think:
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Πώς ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ σχολιάζει την πρόσφατη συνέντευξη της Γιάννας Αγγελοπούλου
Σταθάκης για Γιάννα: Το θέμα δεν είναι να μας ψηφίσει αλλά να μας... χρηματοδοτήσει
23/10/201416:05

Η ψήφος της πρώην πρώτης κυρίας των Ολυμπιακών του 2004 δεν είναι αρκετή για την αξιωματική αντιπολίτευση - «Το θέμα είναι να γίνει και... μέλος» δήλωσε ο βουλευτής του κόμματος για να συνεισφέρει οικονομικά στο κόμμα

Η δήλωση της Γιάννας Αγγελοπούλου ότι παρακολουθεί με ενδιαφέρον τον ΣΥΡΙΖΑ και ότι ευχαρίστως θα ψήφιζε ένα κόμμα που φέρνει μία νέα αντίληψη για τα πράγματα, φαίνεται ότι απασχολεί ιδιαιτέρως τα στελέχη της αξιωματικής αντιπολίτευσης.

Ο βουλευτής του κόμματος, Γιώργος Σταθάκης σχολιάζοντας τη συνέντευξη που παραχώρησε στην «Καθημερινή» η πρώην πρώτη κυρία των Ολυμπιακών του 2004, ανέφερε ότι «το θέμα δεν είναι ότι θέλει να μας ψηφίσει αφού όποιος θέλει μπορεί να το κάνει αυτό. Το θέμα είναι να γίνει και... μέλος του ΣΥΡΙΖΑ».



Όπως αποκαλύπτει ο ΒΗΜΑτοδότης ο κ. Σταθάκης έκανε τη συγκεκριμένη δήλωση στη Βουλή. Κι όταν κάποιος συνομιλητής του τον ρώτησε γιατί έχει τέτοια μεγάλη πρεμούρα να γίνει μέλος η άλλοτε κραταιά πρόεδρος του Αθήνα 2004, ο κ. Σταθάκης απάντησε: «Σύμφωνα με το καταστατικό του ΣΥΡΙΖΑ, τα μέλη του συνεισφέρουν οικονομικά στο κόμμα το 1/25 των εσόδων τους. Κάντε τώρα τους υπολογισμούς σας».

Κάποιος όμως από την ομήγυρη, γιατί ο κ. Σταθάκης τα έλεγε όλα αυτά παρουσία και άλλων βουλευτών, παρατήρησε με κακεντρέχεια: «Τα έχει δώσει ήδη» και ότι «ο Σταθάκης τα λέει αυτά για ξεκάρφωμα».

Τρέλανε και την Goldman Sachs

Σύμφωνα πάντα με τον ΒΗΜΑτοδότη ο κ. Σταθάτης ήρθε ορεξάτος από την Ουάσιγκτον όπου στη συνεδρίαση της Παγκόσμιας Τράπεζας άφησε έκπληκτους τους εκπροσώπους της Goldman Sachs (που παρακολουθούσαν την ομιλία του από τις πρώτες σειρές) όταν τους είπε με πολύ σοβαρό ύφος ότι μπορούμε να έχουμε ανάπτυξη στην Ελλάδα χωρίς... χρήματα.

Τον κοίταζαν όλοι παράξενα αλλά ο κ. Σταθάκης συνέχισε ακάθεκτος λέγοντάς τους ότι «ο πατέρας μου κατάφερε να αποκτήσει 7 καΐκια χωρίς να δώσει ούτε δραχμή!».

Όταν άκουσαν οι εκπρόσωποι της Goldman Sachs ότι μπορείς να αποκτήσεις καράβια χωρίς να ξοδέψεις τον τάραξαν στις ερωτήσεις: «Πώς γίνεται αυτό;».

Και ο κ. Σταθάκης τους απάντησε με αυτό το γνωστό αινιγματικό ύφος που πάντοτε συνοδεύεται με χαμόγελο: «Με τη μέθοδο της αντιπαροχής». Και τους εξήγησε πώς λειτούργησε χρόνια στην Ελλάδα το σύστημα της αντιπαροχής με το οποίο πολλοί έγιναν ιδιοκτήτες ακινήτων χωρίς να καταφύγουν στον δανεισμό.


δεν παιζονται οι ανθρωποι





 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
η δουρου δεν ειχε καμια απολυτως σχεση με τον ακη για να σε προλαβω μην αρχισεις να παραθετεις πλαστογραφημενες φωτο
(ξερεις σαν αυτη του τσιπρα πουκαι καλα ειχε αφισα του πασοκ στο δωματιο του πραγμα που φανηκε η πλαστογραφια που την ειχε φτιαξει η δημοσιοφραφος γκομενα του φουντουλη(

δεν είναι θέμα φωτό .. είναι θέμα ότι η Δούρου είχε διοριστεί σύμβουλος στο γραφείο του Ακη.. η ίδια το παραδέχεται εξάλλου

1ον) Κατηγορούμαι ότι «απέκρυψα» από το βιογραφικό μου τη συνεργασία μου με το Ινστιτούτο Αμυντικών Αναλύσεων, προφανώς γιατί είχα κάτι να κρύψω, δηλαδή τη... συνεργασία μου με τον τότε υπουργό, κ. Άκη Τσοχατζόπουλο! Αντιλαμβάνομαι ότι αυτή η «αποκάλυψη» «δένει» με τα υπόλοιπα προεκλογικά επιχειρήματα της Ν.Δ. σε βάρος του ΣΥΡΙΖΑ, ο οποίος δήθεν συνεργάζεται με το... βαθύ ΠΑΣΟΚ, κ.ο.κ. Ωστόσο θεωρώ βασική αρχή το να μην συγχέουμε την κομματική προπαγάνδα με τη δημοσιογραφία. Για τον απλούστατο λόγο ότι α) σε ένα βιογραφικό 50 λέξεων, είναι φυσικό να κάνει κανείς επιλογές και προτίμησα, λόγω της υποψηφιότητάς μου, να δώσω έμφαση στις πολιτικές, κινηματικές μου δράσεις και όχι στις επαγγελματικές. Έτσι, με την ίδια λογική «απέκρυψα» το γεγονός ότι συνεργάστηκα με διαφημιστικές εταιρίες, από τις πιο σημαντικές του χώρου, «απέκρυψα» τα βραβεία, τις υποτροφίες ή το μεταπτυχιακό μου στην Ανάλυση Πολιτικού Λόγου κι Ιδεολογίας. β) Αν πράγματι ήθελα να αποκρύψω τη συμμετοχή μου στο ΙΑΑ, δεν θα είχα ανεβάσει δύο (2) φωτογραφίες από συνεδρίασή του, με δική μου συμμετοχή, στην ιστοσελίδα μου, με δημόσια πρόσβαση για όλους, από όπου τις αλίευσε η εφημερίδα για να στηρίξει το δήθεν αποκαλυπτικό της ρεπορτάζ.

2ον) Το γεγονός ότι μετείχα ως πολιτική αναλύτρια, και μάλιστα με την ευθύνη εκπόνησης εργασιών, στο ΙΑΑ, που είναι ένα ερευνητικό, επιστημονικό Ινστιτούτο, υπό την εποπτεία του ΥΠΕΘΑ, συνιστά μια μένα τιμή, καθώς σε αυτό μετείχαν πανεπιστημιακοί, καταξιωμένοι επιστήμονες, όλων των πεποιθήσεων, καθηγητές και διπλωμάτες, με στόχο την τεκμηριωμένη ενημέρωση όχι μόνο του υπουργείου αλλά όλων των κομμάτων του ελληνικού κοινοβουλίου καθώς και της Προεδρίας της Δημοκρατίας. Και ας μη θεωρηθεί ότι η συμμετοχή (και οι εργασίες) συνεπαγόταν, όπως άφηναν να εννοηθούν το δημοσιεύματα, υψηλές αμοιβές... Αντιθέτως... Η πληρωμή γινόταν με «μπλοκάκι» (έλαβα μάλιστα και περαίωση για αυτό), σαν να ήμουν ελεύθερος επαγγελματίας, και πρέπει να παρατηρήσει κανείς εδώ τις ελαστικές σχέσεις εργασίας που επέβαλλε για πρώτη φορά το ΠΑΣΟΚ στο δημόσιο...



Πηγή: Ρένα Δούρου: Ο Άκης Τσοχατζόπουλος ήταν υπάλληλός μου! | iefimerida.gr
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306

Judge Dred89

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2014
Μηνύματα
4.910
Like
5
Πόντοι
16
προφανώς κάποια βρωμιά ετοιμάζεται να βγεί για την χρηματοδότηση του ΣΥΡΙΖΑ από την Γιάννα οπότε σκέφτεται να την προλάβει…
ntanny στειλε ενα μειλ στην γιαννα να συναντηθουμε ρε, το σπιτι  της το ξερω στην ζυριχη,, :grin:
πολυ κουγκαρ το καβλο-πουρο,,, :fuck2: :s&m_1: :pipa2: οτι πρεπει για συνοδος σε σουινγκερ κλαμπ... :s&m_1: :s&m_2: :s&m_2:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
ntanny στειλε ενα μειλ στην γιαννα να συναντηθουμε ρε, το σπιτι  της το ξερω στην ζυριχη,, :grin:
πολυ κουγκαρ το καβλο-πουρο,,, :fuck2: :s&m_1: :pipa2:

πέμπτη απόγευμα και παρασκευή μέχρι τις πέντε θα είμαι με ένα πολύ καλύτερο και καυλερέστερο κούγκαρ .. και περισσότερο πρόθυμο από την πλαστικούρα την Γιάννα…
 

Judge Dred89

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2014
Μηνύματα
4.910
Like
5
Πόντοι
16
πέμπτη απόγευμα και παρασκευή μέχρι τις πέντε θα είμαι με ένα πολύ καλύτερο και καυλερέστερο κούγκαρ .. και περισσότερο πρόθυμο από την πλαστικούρα την Γιάννα…
εγω γουσταρω πλαστικ ρε,,ειναι το φετιχ μου στα πουρα,,,, :zfuck: :zfuck: :zfuck:
παρε το τηλ απο τον τζημερο κ παρτηνε,,, :grin: :grin: :grin: :zfuck: :zfuck:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
πέμπτη απόγευμα και παρασκευή μέχρι τις πέντε θα είμαι με ένα πολύ καλύτερο και καυλερέστερο κούγκαρ .. και περισσότερο πρόθυμο από την πλαστικούρα την Γιάννα…
Να περιμενουμε φωτογραφικο υλικο?
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
ο χαπάκης τι έγινε ρε παιδιά ?? πήγε για καφέ πάλι ή ανέβηκε στην γιαγιά για να πάρει το χαρτζιλίκι ??

σαν δεν ντρέπεται ρε 29 χρόνων γάιδαρος να τον ταίζει η γιαγιά του … 29 χρόνων να πιάνει πέτρα και να της βγάζει ζουμί… η μια δουλειά του ξυνίζει ή άλλη του βρωμάει η τρίτη ζέχνει η τέταρτη δεν είναι του επιπέδου του… το τζάμπα ξύδι καλύτερο από μέλι όμως…

πάω στοίχημα ότι αν τυχόν πεθάνει η γιαγιά (ζωή να έχει η έρημη) θα την βαλσαμώσει για να εισπράττει την σύνταξη της… 
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
ο χαπάκης τι έγινε ρε παιδιά ?? πήγε για καφέ πάλι ή ανέβηκε στην γιαγιά για να πάρει το χαρτζιλίκι ??

σαν δεν ντρέπεται ρε 29 χρόνων γάιδαρος να τον ταίζει η γιαγιά του … 29 χρόνων να πιάνει πέτρα και να της βγάζει ζουμί… η μια δουλειά του ξυνίζει ή άλλη του βρωμάει η τρίτη ζέχνει η τέταρτη δεν είναι του επιπέδου του… το τζάμπα ξύδι καλύτερο από μέλι όμως…

πάω στοίχημα ότι αν τυχόν πεθάνει η γιαγιά (ζωή να έχει η έρημη) θα την βαλσαμώσει για να εισπράττει την σύνταξη της… 

ε εισαι προπαγανδιστης εγω ποτε ειπα οτι δεν θελω να δουλεψω?????? ρε και τι σε ενοχλει που παω για καφεδακια σημερα δεν θα παω για καφε θα παω για μπυρακι
 

gamiarits

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
3.035
Like
2
Πόντοι
16
ο χαπάκης τι έγινε ρε παιδιά ?? πήγε για καφέ πάλι ή ανέβηκε στην γιαγιά για να πάρει το χαρτζιλίκι ??

σαν δεν ντρέπεται ρε 29 χρόνων γάιδαρος να τον ταίζει η γιαγιά του … 29 χρόνων να πιάνει πέτρα και να της βγάζει ζουμί… η μια δουλειά του ξυνίζει ή άλλη του βρωμάει η τρίτη ζέχνει η τέταρτη δεν είναι του επιπέδου του… το τζάμπα ξύδι καλύτερο από μέλι όμως…

πάω στοίχημα ότι αν τυχόν πεθάνει η γιαγιά (ζωή να έχει η έρημη) θα την βαλσαμώσει για να εισπράττει την σύνταξη της… 

60 χρονων και εχεις τοση κακια και βρωμια μεσα σου...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
ε εισαι προπαγανδιστης εγω ποτε ειπα οτι δεν θελω να δουλεψω?????? ρε και τι σε ενοχλει που παω για καφεδακια σημερα δεν θα παω για καφε θα παω για μπυρακι
Ρε 29 εισαι? Γιατι σε ειχα για μικροτερο?
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
60 χρονων και εχεις τοση κακια και βρωμια μεσα σου...

από πότε το να λές την αλήθεια είναι κακία και βρωμιά και το να την κρύβεις και να την ωραιοποιείς καλωσύνη και ηθική ??
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom