Νέα

Trans -shemale danai

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα hotyan
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 327K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

DANAHTRANS

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.983
Like
6
Πόντοι
66
εχουμε και δουλειες  κυριε  Μαθητα....  ηρεμηστε....
 

DANAHTRANS

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.983
Like
6
Πόντοι
66
Καλημερα  καυλακιαααα...  και  τσουλακιααααα....  Καλο Σαββκυριακο  με πολλα εφτραπελα  ετσι τα λενε????  :2funny: :2funny:


                Για παρτη σας ........



                                         
 

Συνημμένα

  • PC020103 copy.jpg
    PC020103 copy.jpg
    132 KB · Εμφανίσεις: 22
  • PC020062 copy.jpg
    PC020062 copy.jpg
    114,7 KB · Εμφανίσεις: 17

PAN5898

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2006
Μηνύματα
137
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
1
καλησπέρα μωρό μου!!! τί κάνεις?
 

PAN5898

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2006
Μηνύματα
137
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
1
πήγα νωρίτερα καυυλιάρα μου!!! εσύ ? πώς και μέσα?
 

DANAHTRANS

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.983
Like
6
Πόντοι
66
Καλησπερα  Καυλες...  Θερινο  Ηλιοσταστασιο  σημερα.... 


Η Φυσική αναγέννηση και κορύφωση του Ηλίου ως ένα αρχέτυπο για την πνευματική ανύψωση

Το καλοκαίρι ξεκινά επίσημα την 21η Ιουνίου με το θερινό ηλιοστάσιο, την μεγαλύτερη σε διάρκεια μέρα στο βόρειο ημισφαίριο και την μικρότερη στο νότιο. Το θερινό ηλιοστάσιο αποτελούσε πολύ σημαντικό γεγονός μέχρι σχετικά πρόσφατα. Όλες δε οι αρχαίες κοινωνίες έκαναν πολυήμερες γιορτές γύρω από αυτή την ημερομηνία. Θερινό Ηλιοστάσιο, 21η Ιουνίου. Ημερομηνία όπου ο Ήλιος υψώνεται ακριβώς στον μέσο του ορίζοντα και βρίσκεται στο άξονα της ισημερίας χαρίζοντας έτσι τη μεγαλύτερη ημέρα του χρόνου. Αυτό σηματοδοτεί όμως το χάσιμο της δύναμης του Ηλίου και έτσι σχετίζεται άμεσα με τη ζωή και την ανάπτυξη και το επόμενο στάδιο το οποίο είναι ο θάνατος. Ο ερχομός όμως του Χειμερινού Ηλιοστασίου σηματοδοτεί την αναγέννηση και τον αιώνιο κύκλο της Ζωής και του Θανάτου. Έτσι μπορούμε να αντιληφθούμε πολύ απλά τη φυσική αρμονία και ισορροπία.

Για τον λόγο αυτό, το Θερινό Ηλιοστάσιο είναι από τις ιερότερες εορτές της Ευρωπαϊκής παγανιστικής λατρείας. Έτσι είτε αναφερόμαστε σε Έλληνες, Κέλτες, Γερμανούς ή Σλάβους, είναι εξίσου σημαντική εορτή. Γιορτάζεται λοιπόν η Ζωή και αποδίδονται τιμές στον Ήλιο και τη Φύση γενικότερα. Σε κάθε Ευρωπαϊκή παγανιστική λατρεία το σύμβολο που χρησιμοποιείται ευρέως είναι ο Ηλιακός Τροχός (ο γνωστός στους περισσότερους ως Κέλτικος Σταυρός) και πιο συγκεκριμένα οι Γερμανογενείς λαοί χρησιμοποιούσαν και τις ρούνες Sigel και Tir, συμβολίζοντας έτσι τον Ήλιο και τον Ουρανό αντίστοιχα. Επίσης φωτιές ανάβονται σε υψώματα, και ένας φλεγόμενος Ηλιακός Τροχός αφήνεται από μια πλαγιά να κυλίσει προς τα κάτω συμβολίζοντας έτσι τη τροχιά του Ήλιου.
 

giorgos58

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2008
Μηνύματα
13.713
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
166
Καλησπερα καυλιαρα
 

DANAHTRANS

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.983
Like
6
Πόντοι
66
εκανα  μια παρτουζιτσα εχθες μουρλια....  θα σας πω..  το ευχαριστηθηκα.. καυλα ηταν αληθεια... λοιπον παω να κανω το μπανιο μου και θα σας γραψω λεπτομερειες..  φιλουρες αγαπες..
 

PAN5898

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2006
Μηνύματα
137
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
1
καλησπέρα καυλιάρα!!!!! πώς τα περνάς? πέρασες ωραία στην παρτούζα σου?
 

PAN5898

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2006
Μηνύματα
137
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
1
καλά είμαι μωρό μου!!! μου έλειψες!!! και τώρα μου λες και για παρτούζες και αναστατώνομαι!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom