Νέα

Tο site φθίνει; (έχοντας περάσει τα 1 εκ post όμως!)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pixis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 75K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιος απο τους παρακατω Μods ειναι ο πιο αντιπαθης και πρεπει να φυγει;

  • chevalier fidel

    Ψήφοι: 17 25,0%
  • solitonios

    Ψήφοι: 5 7,4%
  • sonyp 900

    Ψήφοι: 6 8,8%
  • tipos

    Ψήφοι: 8 11,8%
  • andreoug

    Ψήφοι: 9 13,2%
  • stavros51

    Ψήφοι: 7 10,3%
  • duracell

    Ψήφοι: 7 10,3%
  • pitsilistis

    Ψήφοι: 11 16,2%
  • zero tolerance

    Ψήφοι: 11 16,2%
  • Κανένας, την δουλειά τους προσπαθούν να κάνουν...

    Ψήφοι: 17 25,0%
  • Ολοι, για να γίνει κυριολεκτικά το forum μπουρδέλο!

    Ψήφοι: 22 32,4%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    68

fkmenace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Like
14
Πόντοι
6
Προσοχή στο ύφος μααααααααααςςςςςςςςς
Δύο ban - άκια ήδη δεν φτάνουν, μέσα στο χειμώνα ?  ;)

Λάγαρε όντως προχτές εκεί μέσα ήμουν, που το κατάλαβες?  :2funny:
 

petrospelekanos

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
772
Like
2
Πόντοι
6
Προσοχή στο ύφος μααααααααααςςςςςςςςς
Δύο ban - άκια ήδη δεν φτάνουν, μέσα στο χειμώνα ?  ;)

Λάγαρε όντως προχτές εκεί μέσα ήμουν, που το κατάλαβες?  :2funny:

Τι ακριβώς εννοείς; Δεν το κάνεις πιο λιανά και όχι με -δήθεν απειλητικά- υπονοούμενα;
 

fkmenace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Like
14
Πόντοι
6
Μην κουράζουμε πάλι το φόρουμ.
Απειλή δεν υπάρχει πουθενά. Απάντησα έτσι, επειδή ήσουν απότομος. Εκτέθηκες, αφού έχουμε ξανατσακωθεί,και για αυτό απάντησες έτσι. Αυτό που προφανώς λέω είναι ότι έφαγες μπαν , Θεόφιλε, και αυτό προφανώς είναι το νέο σου προφίλ.

Και για να σε προλάβω, όχι , δεν έχω αποδείξεις, το είδα στον ύπνο μου. Ευχαριστημένος??
 

Ropaloforos

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2005
Μηνύματα
885
Like
11
Πόντοι
6
...
 

Συνημμένα

  • TerriblyWrong.jpg
    TerriblyWrong.jpg
    24,7 KB · Εμφανίσεις: 23

JOHNNYDMAX

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.134
Like
26
Πόντοι
16
[size=13pt]ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΘΡΕΝΤ, ΜΕ ΥΨΗΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ, ΧΩΡΙΣ ΙΧΝΟΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΕΠΙΘΕΣΕΩΝ....[/size]

Αρχίζω να θυμάμαι αυτούς που έλεγαν ότι το σάιτ φθίνει......
ʼραγε ποιοί το ''φθίνουν'';;;
 

petrospelekanos

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
772
Like
2
Πόντοι
6
[size=13pt]ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΘΡΕΝΤ, ΜΕ ΥΨΗΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ, ΧΩΡΙΣ ΙΧΝΟΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΕΠΙΘΕΣΕΩΝ....[/size]

Αρχίζω να θυμάμαι αυτούς που έλεγαν ότι το σάιτ φθίνει......
ʼραγε ποιοί το ''φθίνουν'';;;

Το υψηλό επίπεδο συζήτησης το καθορίζει σε μεγάλο βαθμό αυτός που ανοίγει το θρεντ, έτσι δεν είναι;

Η μήπως αναβαθμίζεται το σάϊτ όταν περιφερόμαστε απο θρεντ σε θρεντ λέγοντας οτι το σάϊτ φθίνει; Καταλαβαίνω φυσικά την αγωνία σου και έχεις δίκιο σε πολλά, αλλά υποθέτω πως κι εσύ προτιμάς όμως μια ρέουσα και ζωντανή συζήτηση, έστω και αν εκτρέπεται πολλάκις, απο μια αποστειρωμένη ανταλλαγή απόψεων με ατζέντα.
 

petrospelekanos

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
772
Like
2
Πόντοι
6
Και ο βαθμός ευαισθησίας του καθενός μας είναι διαφορετικός. Στο θρεντ που είμαστε, ας πούμε, ο φίλος που το άνοιξε θεώρησε σκόπιμο να κάνει φτηνό αντικομμουνισμό ειρωνευόμενος το μεγάλο ποιητή Γιάννη Ρίτσο. ʼρα είναι και υπεύθυνος σε μεγάλο βαθμό για αρκετά απο αυτά που λέχθηκαν αργότερα. Η όχι;
 

andreoug

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.508
Κριτικές
22
Like
390
Πόντοι
6.055
Μην κουράζουμε πάλι το φόρουμ.
Απειλή δεν υπάρχει πουθενά. Απάντησα έτσι, επειδή ήσουν απότομος. Εκτέθηκες, αφού έχουμε ξανατσακωθεί,και για αυτό απάντησες έτσι. Αυτό που προφανώς λέω είναι ότι έφαγες μπαν , Θεόφιλε, και αυτό προφανώς είναι το νέο σου προφίλ.

Και για να σε προλάβω, όχι , δεν έχω αποδείξεις, το είδα στον ύπνο μου. Ευχαριστημένος??

Το εχω ξαναπει. Δεν υπαρχει μεγαλυτερη ξεφτιλα να σε διωχνουν απο μια παρεα γιατι δεν σεβεσαι τους κανονες της και και να επιστρεφεις μεταμφιεσμενος, παραβαινοντάς τους πάλι. Οπως επισης δεν υπάρχει μεγαλύτερη τιμωρία για τους περιφερόμενους αξιολύπητους με τα 100 Post/min από το να μην λαμβάνουν απάντηση στην κακομοιριά τους.
 

stunt

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.136
Like
4
Πόντοι
16
Το εχω ξαναπει. Δεν υπαρχει μεγαλυτερη ξεφτιλα να σε διωχνουν απο μια παρεα γιατι δεν σεβεσαι τους κανονες της και και να επιστρεφεις μεταμφιεσμενος, παραβαινοντάς τους πάλι. Οπως επισης δεν υπάρχει μεγαλύτερη τιμωρία για τους περιφερόμενους αξιολύπητους με τα 100 Post/min από το να μην λαμβάνουν απάντηση στην κακομοιριά τους.

και εγω το εχω ξαναπει...δεν υπαρχει μεγαλυτερη ξεφτιλα να κανει καποιος τον νταη σε μια παρεα επειδη εγινε μοντ (με ποια κριτηρια αλλωστε;) και να εκτονωνει τα συμπλεγματα του μπαναροντας αδικως ατομα. Και δεν υπαρχει πιο αξιοθρηνητη κατασταση να γινεται καποιος μοντ, ενω ειναι εντελως ανεπιθυμητος λογω στυλ και υφους, μονο και μονο για να βγαλει απωθημενα επικαλουμενος κανονισμους και αρθρα που αυτος ο ιδιος παραβιαζει εξυβριζοντας τα ιδια τα μελη....Η τιμωρια του; να ξαναβλεπει τα ατομα που με τοσο κοπο και οργη μπαναρισε, να επανεμφανιζονται!!!
 

stunt

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.136
Like
4
Πόντοι
16
καλα εκανες αλλα θεωρω οτι οφειλεις να πας και σε αλλα θρεντ να σβησεις καποια ψευτομαγκικα  ποστ!!

εμ, εχουμε επιλεκτικα σβησιματα και μπαναρισματα φιλε war! αναλογα με το πως θα ξυπνησουμε
 

Επισκέπτης
μπορειτε να μου εξηγησετε γιατι κανατε μπαν τον θεοφιλο?οταν ασκουμε κριτικη ,ασκουμε σε ολα τα μελη και οχι επιλεκτικα!!
 

andreoug

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.508
Κριτικές
22
Like
390
Πόντοι
6.055
Για να μεινει ησυχο το thread, υπάρχει επιλογή σε κάθε post, αναφορά στον συντονιστή. Eιναι αδύνατον να παρακολουθούνται όλοι οι περίεργοι, ειδικά όταν κάνουν 100 post την ημέρα έκαστος.
 

stunt

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.136
Like
4
Πόντοι
16
μπορειτε να μου εξηγησετε γιατι κανατε μπαν τον θεοφιλο?οταν ασκουμε κριτικη ,ασκουμε σε ολα τα μελη και οχι επιλεκτικα!!

εναν ξερω που μπαναρει για να  μπαναρει (bourdeloκαυλος), με προκλητικο υφος και στυλ- οι υπολοιποι mods ειναι και αγαπητοι, αλλα και κανουν σωστα το εργο που τους ανατεθηκε....
 

Επισκέπτης
Και ο βαθμός ευαισθησίας του καθενός μας είναι διαφορετικός. Στο θρεντ που είμαστε, ας πούμε, ο φίλος που το άνοιξε θεώρησε σκόπιμο να κάνει φτηνό αντικομμουνισμό ειρωνευόμενος το μεγάλο ποιητή Γιάννη Ρίτσο. ʼρα είναι και υπεύθυνος σε μεγάλο βαθμό για αρκετά απο αυτά που λέχθηκαν αργότερα. Η όχι;

Όλα είναι διαφορετικά... Μπορεί κάποιος να γουστάρει κουμουνισμό, μπορεί ό άλλος να είναι ακροδεξιός. Μπορεί κάποιος να θεωρεί τον Ρίτσο ποιητάρα κι ο άλλος να τον έχει για τον πούτσο και να γουστάρει Σεφέρη.

Αυτό που δεν μπορείτε να καταλάβετε εσείς που τσακώνεστε για τα πιστεύω σας είναι ότι δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ περίπτωση, μα ΚΑΜΙΑ περίπτωση, μα ΚΑΜΙΑ περίπτωση, ούτε μία στο δισεκατομμύριο, στο τρισεκατομμύριο, στο τετρακισεκατομμύριο να πείσετε τον άλλον μέσω μιας οθόνης ότι ΕΣΕΙΣ έχετε δίκιο και ΕΚΕΙΝΟΣ άδικο. Ό,τι παραδείγματα και να φέρετε, όσες αποδείξεις και αν παραθέσετε, όσα γεγονότα κι αν εξιστορήσετε, έχετε-δεν έχετε δίκιο, ο άλλος θα σας γράψει στις τριχωτές παπάρες του κι εσείς από την άλλη το ίδιο. Οπότε δεν βλέπω τον λόγο της απάντησης στην απάντηση της απάντησης που απάντησε σε απάντηση της απάντησης που έδωσε ο προηγούμενος!

Προσωπικά, είχα παρεκτραπεί κι εγώ πριν πολύ καιρό με έναν από εδώ και το κατάλαβα. Από εκείνη την ημέρα και πέρα, όποτε κάποιος αρχίσει την αντιπαράθεση μαζί μου θα του απαντήσω ΜΙΑ φορά. Κι αυτό όχι επειδή "απαξιώ να απαντήσω" στον οποιοδήποτε χρήστη. Απλά ξέρω ότι είτε απαντήσω, είτε δεν απαντήσω ο άλλος θα υποστηρίξει με μανία την άποψή του, είτε έχει άδικο είτε όχι.

Αυτό τουλάχιστον μου έχει διδάξει μια 17ετία στον χώρο των forums και των chat στο Internet. ΠΑΝΤΑ αυτές οι συζητήσεις καταλήγουν σε φαύλο κύκλο και τελικά το μόνο που κάνουν είναι να πιάνουν απλά χώρο στον δίσκο του server! Για μένα μια συζήτηση μέσω Internet δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση από μια συζήτηση face-to-face οπότε δεν θα κάτσω να αναλώνομαι σε μαλακίες.

Κι όποιος δεν το έχει καταλάβει αυτό... λυπάμαι.
 

andreoug

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.508
Κριτικές
22
Like
390
Πόντοι
6.055
μπορειτε να μου εξηγησετε γιατι κανατε μπαν τον θεοφιλο?οταν ασκουμε κριτικη ,ασκουμε σε ολα τα μελη και οχι επιλεκτικα!!

Από σβησμένα post του συγκεκριμένου, αν συμφωνεις με το υφος και το περιεχόμενο, σεβαστή η  αποψή σου .
.
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Πρόσεξε, δεν το έχουν σε τίποτα να σε χαρακτηρίσουν (εκτός απο ρουφιάνο, φυσικά) και ηδονοβλεψία!
Κατά τα άλλα, όλοι καλά στην οικογένειά σου; Και όταν λέω όλοι, εννοώ ΟΛΟΙ.
ʼντε χάσου, βλακάκο!

Κοίτα, αρχιδάκι που το παίζεις μαγκάκος πίσω απο τον υπολογιστή σου, ευχαρίστως θα σου στραπατσάρι ζα τη μάπα για την επιμονή σου σε κάτι που ουδέποτε απέδειξες.
Αλλά επειδή δεν κάνει να βαράμε ανήλικα, φυλάξου! Αυτό σου λέω μόνο!

Κοτ κοτ κοτ!
ʼντε να σε κεράσω κι ένα μίλκο μετά απ' αυτό που είπες, που για μένα επέχει θέσιν συγγνώμης!
Αλλά μην ξαναβρεθείς μπροστά μου λέγων παπαριές, οκ;
Και μάθε κάποτε οτι οι σωστοί άντρες δεν είναι ρουφιάνοι.
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Εγώ πάντως επιμένω:

Είσαι και ΡΟΥΦΙΑΝΟΣ, και ΑΣΦΑΛΙΤΗΣ!

 

Επισκέπτης
δεν συμφωνω με τετοιες εκφρασεις και πστευω οτι το εχεις καταλαβει!!απο κει και περα ομως εκφρασεις του στυλ,πουσταρες,αδερφαρες,χασικληδες,δεν ειναι οτι καλυτερο!!
 

Επισκέπτης
μεγαλος ποιητης ο ριτσος οπως και ο σεφερης!!
 

stunt

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.136
Like
4
Πόντοι
16
απο ποστ του andreoug που απευθυνεται σε μενα:

---------------------------------------
Οταν σε διωχνουν απο ενα σπιτι ειναι κακομοιρια να επιστρεφεις . Περαστικα στην ψυχασθένεια σου.
------------------------------------------------------------

ζητα και καμμια συγγνωμη αδελφε και κοψε τα μπαναρισματα, βλαπτουν το μεσο που υπηρετεις....
 

Sincity

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
820
Like
6
Πόντοι
6
Μια απορία.

Όταν κάποιος προκαλεί, χρησιμοποιώντας ειρωνία και προσβλητικές εκφράσεις, οδηγώντας με τη συμπεριφορά του κάποιον να βγει από τα ρούχα του και να τον προσβάλλει και αυτός με αποτέλεσμα μόνο ο δεύτερος να γίνεται ban - είναι σωστό;

Αυτός που προκαλεί, δεν έχει καμμία ευθύνη;

Έχει γίνει έστω και παρατήρηση στους διάφορους ψευτοτραμπούκους ώστε να περιορίσουν την περιφερόμενη μαγκιά τους;

Αν τίποτα απο αυτά δεν έχει γίνει, τότε απλά οι τύποι αυτοί αποθρασύνονται.

Μια άλλη παρενέργεια είναι το ότι δίνεται η εντύπωση στους άλλους χρήστες ότι ενδεχομένως κάποιος να απολαμβάνει προστασίας ή κάποιος να έγινε ban όχι γιατί δεν τήρησε τους κανόνες αλλά για προσωπικούς λόγους.

Θα ήθελα εδώ τα σχόλιά σας
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom