Νέα

Το pc κάνει συνέχεια reboot

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ilzux
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 64
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.131
Like
196
Πόντοι
16
περα απ αυτο τα windows xp με sp2 δεν κολλανε τον sasser
 

vasm

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2006
Μηνύματα
377
Κριτικές
5
Like
5
Πόντοι
1
Αν εκλεινε τελειως θα χες σιγουρα προβλημα τροφοδοτικου. Τωρα μπορει και να ναι.
Εγω ψηφiζω CPU ή virus.
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.131
Like
196
Πόντοι
16
CPU θα ελεγα σιγουρα.. <ΑΝ> ανεβαζε θερμοκρασια.
 

kaiaphas

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.105
Like
81
Πόντοι
16
Μνημη ειναι στανταρ το ειχα παθει εγω πριν κανα μηνα!
 
OP
OP
I

ilzux

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2005
Μηνύματα
40
Like
22
Πόντοι
0
Μνημη ειναι στανταρ το ειχα παθει εγω πριν κανα μηνα!
Πώς όμως αγαπητέ φίλε? Αφού αλλάξαμε motherboard και μνήμες ειδικά για να είναι συμβατές μόλις πριν από 3 μήνες...
Εκτός αν τα παιδιά του πλαισίου με δουλεύουν
 

akis0502

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2006
Μηνύματα
31
Like
2
Πόντοι
0
Γιατι δεν δοκιμαζεις και κατι ακομα, αν φυσικα εχεις την δυνατοτητα. Παρε τον δισκο σου και βαλτον σε ενα αλλο pcaki. Αν ανοιξει, εχεις καθαρισει απο λειτουργικο. Δες και τον event viewer σου να δεις τα μηνυματακια. Βεβαια, θα σε ξεσκισει σε αναζητηση drivers αλλα αγνοησε τα. Δες μονο τον Event Viewer αν σου δωσει κανα info. Αν παλι δεν ανοιξει, τοτε μαλλον θα πρεπει να πας στην κλασσικη λυση του Πλαισιου. Εδω τους πας modem που δεν παιζει κι αυτοι σου λενε να κανεις format  :2funny:
 

Επισκέπτης
Αν παλι δεν ανοιξει, τοτε μαλλον θα πρεπει να πας στην κλασσικη λυση του Πλαισιου. Εδω τους πας modem που δεν παιζει κι αυτοι σου λενε να κανεις format  :2funny:
[/quote]

LOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLEEEEEEEEEEMMMMMMMMMMEEEEEEEEEE
 

kaiaphas

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.105
Like
81
Πόντοι
16
Απο το πλαισιο το πηρες?Λοιπον μεγαλυτερη απατη απο το να παιρνεις υπολογιστη απο μεγαλα καταστηματα δεν υπαρχει!Λοιπον δεν ξερω τι αλλο να σσου πω απο το να πας στο BIOS και να δεις τις ρυθμισεις για τα ρευματα αν ξερεις στην τελικη επανεφερε τα στην αρχικη μορφη ή ψαξε κανα φιλο σου που να ξερει!
Αλλιως και αυτο με το τροφοδοτικο ειναι πιθανον!
Επιπλεον ανοιξε τον και δες τι αλλες "μαιμουδες" σου εχουν βαλει απο το πλαισιο! :)
 
OP
OP
I

ilzux

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2005
Μηνύματα
40
Like
22
Πόντοι
0
Απο το πλαισιο το πηρες?Λοιπον μεγαλυτερη απατη απο το να παιρνεις υπολογιστη απο μεγαλα καταστηματα δεν υπαρχει!Λοιπον δεν ξερω τι αλλο να σσου πω απο το να πας στο BIOS και να δεις τις ρυθμισεις για τα ρευματα αν ξερεις στην τελικη επανεφερε τα στην αρχικη μορφη ή ψαξε κανα φιλο σου που να ξερει!
Αλλιως και αυτο με το τροφοδοτικο ειναι πιθανον!
Επιπλεον ανοιξε τον και δες τι αλλες "μαιμουδες" σου εχουν βαλει απο το πλαισιο! :)
μωρέ τα μηχανήματα μαϊμούδες δεν είναι τα βάλανε μπροστά μου.
Για τα διαγνωστικά που τρέχουνε και αν πραγματικά ασχολούνται απορώ, αλλά και για την εξυπνάδα τους.
Στο κάτω κάτω γιατί να χάσω τόσο χρόνο για να κάνω μια δουλειά που είναι δική τους?
Όποιος βρεθεί σήμερα το απόγευμα στο πλαίσιο Ψυχικού θα απολαύσει show
 

MATURELOVERR

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2005
Μηνύματα
321
Like
3
Πόντοι
1
Eπίσης, ΑΛΛΑΞΕ ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ !!! Πολλά προβλήματα οφείλονται στην τροφοδοσία...
αυτο που λεει ο φιλος.το ιδιο μου εκανε και μετα και αλλαξα τροφοδοτικο 70 ευρωπουλα και λυθηκε το προβλημα.
 

Επισκέπτης
Mην θεωρειται τιποτα στανταρ με τους υπολογιστες δεν μπορεις να εισαι ποτε σιγουρος.Το να λες οτι ειναι σιγουρα μνημη δεν εχει απολυτως καμια βαση...Οπως αναλυσα και ποιο πανω μπορει να ειναι hardware αλλα και software.Βεβαια μην ξεχναμε και το προβλημα να οφειλεται ακομα και στον σκληρο μεσα απο καποια μηνυματα τα οποια μπορει να πεταξει σε μπλε οθονη οπως inaccesible boot device ειναι αυτος λογος το μηχανημα να μπουταρει απο μονο του.Δεν ειναι μουφα το πλαισιο  καινουργια πραγματα πουλαει εαν κατι ηταν σκαρτο σε αυτο δεν φερει ευθυνη το πλαισιο
 

kifinas

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.422
Like
2
Πόντοι
16
είμαι ο πλέον άσχετος για pc αλλά μου είχε κάτσει το εξής!
αρκετή ώρα για να μπει αν έμπαινε και όταν έμπαινε συχνά πυκνά μπλε οθόνη! μου ήρθε να το πετάξω απο το μπαλκόνι!  :headbang:
τελικά την λύση την έδωσε ένας τεχνικός που γνώρισα σε μια παρέα!
"κάνε unistall οτι P2P πρόγραμμα έχεις (mule π.χ.) και ξανα install, κάποια μαλακία απο εκεί παίζει"!
ε αφού τα είχα δοκιμάσει όλα, το έκανα και αυτό και απο τότε πάει μια χαρά! (!)
Στο plaisio δεν ξέρω τι βάζουν μέσα αλλά απο αυτούς ποτέ δεν είδα προκοπή

 

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.237
Like
450
Πόντοι
36
Απο το πλαισιο το πηρες?Λοιπον μεγαλυτερη απατη

Όταν πήγα να πάρω Η?Υ απ' αυτούς τους κυρίους, προσπάθησαν να μου φορτώσουν ο,τι μαλακία μπορείτε να φανταστείτε (πχ πάρε αργή μνήμη και βάλε μεγαλύτερη...τέτοια λαμόγια είναι). Τελικά πήγα στη 'γραμμή' και είμαι ευχαριστημένος. Φυσικά δεν πήγα μόνος μου, αλλά μ' ένα φίλο που ήξερε παραπάνω. Την απάτη όμως την κατάλαβα και μόνος μου.....Ένας άλλος φίλος πήρε από εκεί Η/Υ (με γνωστό φοιτητή Πληροφορικής μαζί του) και μέσα σε 2,5 χρόνια του κάηκε η μητρική 2 φορές....

Χρειάζεται 'κόφτης' (Voltage Regulator) πριν το τροφοδοτικό, αλλιώς έχεις πάντα προβλήματα με το μπουρδελόρευμα που μας δίνει η ΔΕΗ
 

Mikros

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2006
Μηνύματα
86
Like
0
Πόντοι
0
κάτι απλοϊκό... μήπως είναι ο driver της κάρτας γραφικών?

Σε Safe Mode μπαίνεις κανονικά ? (Safe Mode F8 όταν κάνει boot το PC)
 

Butts

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.366
Κριτικές
75
Like
1.684
Πόντοι
3.137
Φίλε πες μας το configuration που πήρες. CPU - M/B -  Memory DIMMS και αν ξέρεις το BIOS version. Στο λέω γιατί από τους διπλοπύρηνους επεξεργαστές και μετά έχει γίνει μπάχαλο με τα CHIPSETS και τι υποστηρίζει το καθένα......
 

Amale

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2006
Μηνύματα
342
Like
11
Πόντοι
1
Απο το πλαισιο το πηρες?Λοιπον μεγαλυτερη απατη απο το να παιρνεις υπολογιστη απο μεγαλα καταστηματα δεν υπαρχει!Λοιπον δεν ξερω τι αλλο να σσου πω απο το να πας στο BIOS και να δεις τις ρυθμισεις για τα ρευματα αν ξερεις στην τελικη επανεφερε τα στην αρχικη μορφη ή ψαξε κανα φιλο σου που να ξερει!
Αλλιως και αυτο με το τροφοδοτικο ειναι πιθανον!
Επιπλεον ανοιξε τον και δες τι αλλες "μαιμουδες" σου εχουν βαλει απο το πλαισιο! :)

  Εγώ φίλε μου μια φόρα την πάτησα ,τους πήγα δικαστικά για άρνηση επισκευής συσκευής εντός service και 'εκτοτε δουλεύω με e-shops και συνικοιακά μαγαζάκια...Δεν μπορείς να φανταστείς τι καταπάτηση κάνει το πλαίσιο του νόμου περι  προστασίας καταναλωτών..
 
OP
OP
I

ilzux

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2005
Μηνύματα
40
Like
22
Πόντοι
0
Φίλε πες μας το configuration που πήρες. CPU - M/B -  Memory DIMMS και αν ξέρεις το BIOS version. Στο λέω γιατί από τους διπλοπύρηνους επεξεργαστές και μετά έχει γίνει μπάχαλο με τα CHIPSETS και τι υποστηρίζει το καθένα......

Αγαπητέ φίλε, δεν είναι καινούριο το pc,  η CPU δεν είναι διπλοπύρηνη αλλά intel P4 και ο σκληρός  δηλαδή είναι από Νοέμβριο 2004. Τον Αύγουστο μου έβαλαν Asus P5P800  και αντίστοιχα συμβατές μνήμες και καινούρια κάρτα γραφικών ειδικά για να λυθεί υποτίθεται το πρόβλημα.
Χτες το ξαναπήγα για μια τελευταία προσπάθεια, αν και οι τεχνικοί επιμένουν ότι το hardware (τροφοδοτικό, και επεξεργαστής) παίζουν κανονικά. Για να δούμε, αλλιώς θα πρέπει να ψαχτώ αλλιώς
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom