Νέα

Το παράλογο φαινόμενο των Mgtow και των incels

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

αμαμητος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.458
Like
1.463
Πόντοι
216
τώρα η τάση είναι πώς θα βγάλουν αρχίδια οι ίδιες για να τον ανταγωνιστούν.
ετσι μιλανε μεταξυ τους αλλα ακουσα και εναν νεαρο στα μακ ντοναλτς που ελεγε στο γκομενακι του οτι τον γραφει στα αρχιδια του....
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Τι λες μωρή ναζιστική κάμπια; Πάλι έφαγες στιφάδο και έβλεπες εφιάλτες;
Απο οτι φαίνεται ισχύει αυτό , είχε κάνει και ολόκληρο βίντεο σχετικά με το θέμα ο θεόδωρος εδω , δεν το έψαξα περαιτέρω , αλλά δεν νομίζω να καθόταν ο τύπος να κάνει ολόκληρο βίντεο αν δεν ίσχυε.

 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.304
Πόντοι
10.336
Τι λες μωρή ναζιστική κάμπια; Πάλι έφαγες στιφάδο και έβλεπες εφιάλτες;
δεν εχει αδικο εδω που τα λεμε. Τοσες σοβαρες ερευνες το αποδεικνυουν. Οι τρανς γυναικες (ακομα και με χρηση ορμονων) ειναι σαφως δυνατοτερες απο τις αντιστοιχες νορμαλ γυναικες.
 

αμαμητος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.458
Like
1.463
Πόντοι
216
Γι αυτο και τα κοριτσια ήταν -και σε πολλα μερη ειναι ακομα- ανεπιθυμητα. Και δεν εχει να κανει με γονιδια εχει να κανει με κατανομη πλουτου και κοινωνικη δομη.
δεν ειναι ακριβως θεμα πλουτου και κοινωνικης δομης.

απλα η γυναικα δεν μπορει να επιβιωσει χωρις εναν αντρα διπλα της. δεν μπορει να παραγει πορους, για αυτη και τα παιδια της.
σημερα οι γυναικες μπορουν να το κανουν αυτο γιατι ολη η κοινωνια δηλαδη ολοι οι αντρες δινουν απο ενα πετραδακι για να μπορουν να μενουν ανυπαντρες διαζευγμενες κτλ υπο την μορφη επιδοτησεων ευνοικων ρυθμισεων κτλ κτλ

σε ολες τις κοινωνιες ενα χωραφι μονο ο αντρας μπορει να το δουλεψει και οχι οι γυναικες ετσι ειναι φυσικο αυτο να πηγαινει στον γιο. ομως ο γιος ειναι αυτος που θα παραξει οχι μονο για ολη την οικογενεια αλλα και για την αδερφη για να της δωσει προικα και μαλιστα θα πρεπει να το κανει πριν νυμφευτει
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.862
Like
2.252
Πόντοι
456
Δεν επαιζε τετοιο ενδεχομενο για την συντριπτικη πλειοψηφια των γυναικων. Βγαλε απο το μυαλο σου τη συγχρονη Δυση και τις αστικες νεωτερικες κοινωνιες. Το να γινεις πουτανα ιστορικα συνηθως ισοδυναμουσε με κοινωνικο εξοστρακισμο ή και θανατο σε πολλες κοινωνιες.
Σε κανονικές κοινωνίες ούτε οι κλέφτες, ούτε οι πουτάνες είναι αποδεκτοί. Σε δύσκολες συγκυρίες όμως, όπως για παράδειγμα όταν καταλύθηκε η Γερμανία το '45 από τους Σοβιετικούς, πολλές Γερμανίδες επιβίωσαν έτσι, "καθήμενες" στους κατακτητές. Ο αντίστοιχος ηττημένος άντρας της εποχής πρέπει να κλέψει για να ζήσει, με πολύ μεγαλύτερο ρίσκο φυσικά. Το ίδιο και όταν οι Γερμανοί κατέλαβαν την Αθήνα, και φαντάζομαι το ίδιο σε όλα τα μήκη και πλάτη της γης.

Δεν υπηρξε ποτε - ουτε καν σημερα- αποδεκτη λυση. Και το ζητημα δεν ειναι τα προς το ζην , καμια δεν πεθανε απο πεινα. Το ζητημα ειναι οτι κατεληγαν πραγματικα incels εφ ορου ζωης , οχι σα τους ψευτοincels του reddit.
incel οι γυναίκες; :think:
 

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.497
Like
7.103
Πόντοι
1.056
δεν ειναι ακριβως θεμα πλουτου και κοινωνικης δομης.

απλα η γυναικα δεν μπορει να επιβιωσει χωρις εναν αντρα διπλα της. δεν μπορει να παραγει πορους, για αυτη και τα παιδια της.
σημερα οι γυναικες μπορουν να το κανουν αυτο γιατι ολη η κοινωνια δηλαδη ολοι οι αντρες δινουν απο ενα πετραδακι για να μπορουν να μενουν ανυπαντρες διαζευγμενες κτλ υπο την μορφη επιδοτησεων ευνοικων ρυθμισεων κτλ κτλ

σε ολες τις κοινωνιες ενα χωραφι μονο ο αντρας μπορει να το δουλεψει και οχι οι γυναικες ετσι ειναι φυσικο αυτο να πηγαινει στον γιο. ομως ο γιος ειναι αυτος που θα παραξει οχι μονο για ολη την οικογενεια αλλα και για την αδερφη για να της δωσει προικα και μαλιστα θα πρεπει να το κανει πριν νυμφευτει

Mα καπως ετσι καθοριστηκε η κατανομη πλουτου και η διαμορφωση της κοινωνικης δομης. Δεν ειπε κανεις οτι αποφασιστηκε απο τους Ιλουμινατι. Με βαση τις υφισταμενες αναγκες και την διαθεσιμοτητα των πορων.
 

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.497
Like
7.103
Πόντοι
1.056
Σε κανονικές κοινωνίες ούτε οι κλέφτες, ούτε οι πουτάνες είναι αποδεκτοί. Σε δύσκολες συγκυρίες όμως, όπως για παράδειγμα όταν καταλύθηκε η Γερμανία το '45 από τους Σοβιετικούς, πολλές Γερμανίδες επιβίωσαν έτσι, "καθήμενες" στους κατακτητές. Ο αντίστοιχος ηττημένος άντρας της εποχής πρέπει να κλέψει για να ζήσει, με πολύ μεγαλύτερο ρίσκο φυσικά. Το ίδιο και όταν οι Γερμανοί κατέλαβαν την Αθήνα, και φαντάζομαι το ίδιο σε όλα τα μήκη και πλάτη της γης.


incel οι γυναίκες; :think:
Ισχυει αλλα δεν μιλαμε για ειδικες καταστασεις. Και μπορω να σου φερω και το παραδειγμα των γυφτων σε "κανονικες" κοινωνιες που δεν υπαρχει ουσιαστικη διαφοροποιηση αναμεσα στα φυλα , εξισου κλεβουν και οι δυο. Αν εννοεις οτι οι γυναικες χουν ενα επιπλεον οπλο με το μουνι τους , προφανως και το εχουν. Αυτο δεν σημαινει οτι ολες θελουν να το χρησιμοποιησουν.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.803
Like
14.548
Πόντοι
3.656
Τι μακροπρόθεσμα ρε τύπε δεν βλέπεις τι γίνεται εδώ με τους τρανς που παίρνουν μέρος και σαρώνουν τα μετάλλια στα γυναικεία αγωνίσματα,η γυναίκα έχει ήδη χάσει απλά δεν έχει τη βούληση να καταλάβει τι γίνεται
Ναι. Συμμάχησαν με αυτή την Κοινότητα χωρίς να καταλαβαίνουν τις επιπτώσεις
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.862
Like
2.252
Πόντοι
456
Ισχυει αλλα δεν μιλαμε για ειδικες καταστασεις. Και μπορω να σου φερω και το παραδειγμα των γυφτων σε "κανονικες" κοινωνιες που δεν υπαρχει ουσιαστικη διαφοροποιηση αναμεσα στα φυλα , εξισου κλεβουν και οι δυο. Αν εννοεις οτι οι γυναικες χουν ενα επιπλεον οπλο με το μουνι τους , προφανως και το εχουν. Αυτο δεν σημαινει οτι ολες θελουν να το χρησιμοποιησουν.
Δουλεύει από μόνο του :-)

Εγώ να σου πω, ακόμα και στη σημερινή κοινωνία βλέπω ότι ο άντρας πρέπει να αποδεικνύει την αξία του συνέχεια, δεν του χαρίζεται τίποτα. Από παιδί παίζει ξύλο στο ποδόσφαιρο, ξύλο στο στρατό, "ξύλο" στη δουλειά. Οι γυναίκες μεγαλώνουν αλλιώς, εκ του ασφαλούς. Το ότι περνάνε καλύτερα από τους άντρες φαίνεται στις στατιστικές επιβίωσης, που σχεδόν παντού ζούνε 5-6 χρόνια παραπάνω. Μόνο στο Πακιστάν ή Ινδία νομίζω κατάφεραν να ισοφαρίσουν οι άντρες γιατί εκεί υπάρχουν πολλοί που τις μισούνε πραγματικά και το δείχνουν. Οι γύφτοι που αναφέρεις πακιστανική κουλτούρα έχουν.
 

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.497
Like
7.103
Πόντοι
1.056
Δουλεύει από μόνο του :-)

Εγώ να σου πω, ακόμα και στη σημερινή κοινωνία βλέπω ότι ο άντρας πρέπει να αποδεικνύει την αξία του συνέχεια, δεν του χαρίζεται τίποτα. Από παιδί παίζει ξύλο στο ποδόσφαιρο, ξύλο στο στρατό, "ξύλο" στη δουλειά. Οι γυναίκες μεγαλώνουν αλλιώς, εκ του ασφαλούς. Το ότι περνάνε καλύτερα από τους άντρες φαίνεται στις στατιστικές επιβίωσης, που σχεδόν παντού ζούνε 5-6 χρόνια παραπάνω. Μόνο στο Πακιστάν ή Ινδία νομίζω κατάφεραν να ισοφαρίσουν οι άντρες γιατί εκεί υπάρχουν πολλοί που τις μισούνε πραγματικά και το δείχνουν. Οι γύφτοι που αναφέρεις πακιστανική κουλτούρα έχουν.

Σε ολες τις κοινωνιες και ολες τις εποχες. Βιολογικες διαφορές. Οι γυναικες ειναι φτιαγμενες να επιβιωνουν και να εξασφαλιζουν την ευημερια τη δικη τους και των παιδιων τους. Οι αντρες ειναι φτιαγμενοι να ανταγωνιζονται και να μαχονται. Κυριως για το μουνι. Γι αυτο γινονται ολα οσο κι αν το κρυβουμε μεσα απο πολιτισμικες αναπαραστασεις. Αλλα δες λιγο και το αποτελεσμα. Ολος αυτος ο κοσμος ειναι φτιαγμενος απο τους αντρες. Απο τα πληκτρα που γραφω τωρα μεχρι τον καπνο που στριβω. Αν κανουμε καποτε ενα κοινωνικο πειραμα και αφησουμε μια ομαδα γυναικων και αλλη μια αντρων σε απομονωμενα νησια , οι γυναικες θα καταληξουν πισω στις σπηλιες , οι αντρες θα ξαναχτισουν πολιτισμο απο το μηδεν.
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
Εζησα πολλα χρονια μονιμα. Οχι τουριστας.
Εχω αποψη.

Ναι κι εκεί ψαχνοντε να φυγουν οπως κ αφρικη κ ασια.

Το αποτελεσμα μετραει ομως.
Το αποτελεσμα ειναι πολυαριθμα γκομενακια στη μιση μου ηλικια με κοστος, φαγητο, εξοδοι, κτλ τυπικα εξοδα.
ναι δεν λεω απλα σε ρωτο για τους professionals που λες αυτο δεν καταλαβα. Γιατι απο γνωστους που εχω το professionals εκει ειναι το παθητικο σαν την ελλαδα . Του μαλακα δηλαδη . Ρωταο γιατι αμα με παει στραβα Γερμανια θελω να ξερω τι παιζει αγγλια . Μην βρεθω προ εκπληξεως . Αν και απο αυτα που ακουω ολοι για τον πουτσο πρεπει να ειναι αγγλια. Μαυρη μαρμαγγα πρεπει να τους τρωει . Ειχα και ενα κολεγκα σε ενα προτζεκ αγγλο εφυγε τρεχοντας απο αγγλια για να ερθει γερμανια . Ηταν για τον πουτσο μου ελεγε συνεχεια. Και μονο ποσο χαλια ηταν ακουγα.
Απο την αλλη αγγλια μονο λονδινο πρεπει να παιζει και εκει ειναι δυσκολα τα πραγματα λογο ακριβιας . Τωρα απο δουλειες ακουω οτι παιζει αρκετα καλα ΜΟΝΟ λονδινο . Γιαυτο σε ρωταο τι και πως . Μετα με τα γκομενακια που λες απο ρους pro εννοεις και καλα στην δουλεια φοιτητριες η κατι αλλο .

Γενικα λονδινο πρεπει να γινεται μονο παιχνιδι και παντου αλλου για τα μπαζα πρεπει να ειναι .
Ειχα και γνωστο στο μαντσεστερ ειχε κανει μεταπτυχιακο εκει αλλα δεν ειχε και πολλα κονε μου ειπε. (δεν ειναι και ο πιο ωραιος λεω εγω ).
Λογικα στα cooperate πρεπει να γινεται τις πουτανας . Να τις πηδανε ολες καργα. Αλλιως προοδο δεν εχουν αλλα Για δωσε τα φωτα σου να μαθουμε τι και πως . Εαν δεν θες εδω στειλε πμ .
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
Δεν πιστευω πως παει τοσο βαθια με τοση θεωρια.

Απλα ο αντρας που ξερει κοιταζει να μην την πατησει ή να μην την ξαναπατησει.

-προστατευεται μη μπλεκοντας σε γαμους ή μακροχρονιες σχεσεις.
-παει με ιεροδουλες, τι πιο τιμιο και ακινδυνο
-αυτοβελτιωνεται συνεχως, οικονομικα, σωματικα, πνευματικα.

Τι το κακο βρισκετε σε αυτο?

Εχει κολλησει σε πολλους ,κακως, η ιδεα, πως καποιος MGTOW ,ειναι ενας σπυριαρης, αδυναμος τυπος με γυαλια, που οταν βλεπει γυναικα απομακρυνετε λογω κομπλεξ ενω μπορει να ειναι και ο μπράβος του μπαρ που ολα τα γκομενετα τον κανουν χαζι.
Μονο που αυτος επαθε κι εμαθε.
Που του πηρε η πρωην του την κορουλα του, την μοναδικη του αγαπη, το πολυτιμοτερο για αυτον στη ζωη, τον έβγαλε απο το πατρικο του, του πηρε το αμαξι, κοιμηθηκε κ δυο βραδυα στο κρατητηριο γιατι τις εχωσε δυο χαστουκια οταν του ειπε "οποιον θελω θα βαζω μεσα στο σπιτι, δεν θα σε ρωτησω" ενω στο σπιτι βρισκοταν η κορη του.

Πειτε τον εσεις, κομπλεξικο μιγκταου, φαλλοκρατη, πατριαρχικο, αυταρχικο ,τραμπουκο, ή οτι αλλο θετε.

Εγω θα τον πω, αντρακλα, με αρχες και ηθος
τα ιδια κανουν και αυτοι που δεν ειναι mgtow οποτε !!
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
Σε ολες τις κοινωνιες και ολες τις εποχες. Βιολογικες διαφορές. Οι γυναικες ειναι φτιαγμενες να επιβιωνουν και να εξασφαλιζουν την ευημερια τη δικη τους και των παιδιων τους. Οι αντρες ειναι φτιαγμενοι να ανταγωνιζονται και να μαχονται. Κυριως για το μουνι. Γι αυτο γινονται ολα οσο κι αν το κρυβουμε μεσα απο πολιτισμικες αναπαραστασεις. Αλλα δες λιγο και το αποτελεσμα. Ολος αυτος ο κοσμος ειναι φτιαγμενος απο τους αντρες. Απο τα πληκτρα που γραφω τωρα μεχρι τον καπνο που στριβω. Αν κανουμε καποτε ενα κοινωνικο πειραμα και αφησουμε μια ομαδα γυναικων και αλλη μια αντρων σε απομονωμενα νησια , οι γυναικες θα καταληξουν πισω στις σπηλιες , οι αντρες θα ξαναχτισουν πολιτισμο απο το μηδεν.
Οι αντρες ειναι φτιαγμενοι να ανταγωνιζονται και να μαχονται. Κυριως για το μουνι. χρονια ταλεω αλλα κανεις δεν με ακουει. Παρε παραδειγμα στην δουλεια ο ανταγωνισμος γινεται για αυτο τον λογο .
Οι γυναικες δεν θα καταληξουν στις σπηλιες δυστυχως . Γιατι ολοι θελουν να γαμισουν
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
Καθημερινοτητα.
Το νοιωθεις μονο αφου το εχεις ζησει.

Λενε πως ο εξυπνος μαθαινει απο τα λαθη του ενω ο εξυπνοτερος μαθαινει απον τα λαθη των αλλων.
Το αντρικο iq δυστυχως ειναι χαμηλο
Λενε πως ο εξυπνος μαθαινει απο τα λαθη του ενω ο εξυπνοτερος μαθαινει απον τα λαθη των αλλων.

εισαι τελειος.
 

emperor13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.795
Like
747
Πόντοι
96
βρε πασοκικε κιναιδε, σε ολα αυτα που αναφερεις ιδιαιτερα στα δυο τελευταια, πιστευεις οτι διαφωνει η πλειοψηφια των μελων αυτου του σαη?
μονο κατι αριστερα σεσημασμενα πουστονικ διαφωνουν, κατι γαμοπασοκια σα και σενα και οι γκευ του σαη αλλα και αυτοι οχι ολοι καθοτι αρκετοι απο αυτους ειναι ακροδεξιοι
για αυτο mgtow και ινσελς ειναι οι νεοι κοινωνικοι επαναστατες :sunglasses:
 

emperor13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.795
Like
747
Πόντοι
96
Τα ειπες ολα σε αυτη τη φραση.
Τα μεσα αναζητουν και διεκδικουν τα ακρα και το αποτελεσμα?
Ο κοινωνικος τραγελαφος που παρατηρουμε.
Γι αυτο και η φεγγαροπροσωπη κορη του φουρναρη εχει αποκτησει τουπε χιλιων καρδιναλιων και απορριπτει το συμπαθη Τασο τον χρωματοπωλη που και αξιο και ικανο παιδι ειναι και της αξιζει...
Ουτε η μουναρα μοντελα Alexandra ομως που της εβαψε τους τοιχους θα τον αφησει να της σοβατησει κατι αλλο...
Γιατι τα χει με εναν σφυξακια τρεντυ πορτα κυριλε μαγαζιου πρωην μποξερ...
Αλλα κι ο μποξερ γουσταρει τη ντιβα που ερχεται καθε βδομαδα στο μαγαζι τους αλλα εκεινη ουτε με την ακρη του ματιου της δεν τον κοιταει...
Γιατι αυτη γλυφει την πουτσα του ταδε σαπιοκοιλια βουλευτη ο οποιος ορεγεται να γαμησει την Μερκελ...αλλα αυτη δε του καθεται γιατι ειναι ανδρας και στραποναρει τους πρωθυπουργους αδυναμων κρατων...κοκ
Μια αλυσιδα στην οποια κανεις δεν ειναι happy για ολοι θα θελαν κατι παραπανω απο αυτο που μπορουν!

Υγ τυχαια η αναφορα σε προσωπα και καταστασεις
μπουρδες με το συμπαθειο


 

emperor13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.795
Like
747
Πόντοι
96
Δε χρειάζεται να πλάθουμε σενάρια. Αρκει να δεις την πραγματικοτητα. Τι συνεπειες ειχε στην πραξη η συστημική καλλιέργεια ουτοπικων προσδοκιων και η συνεπαγομενη συγκρουση ; α) Διαλυση κοινωνικου ιστου β) Αναδειξη ατομικισμου γ) Υπογεννητικοτητα. (Για πιο εμβριθη αναλυση προτεινω ανεπιφυλακτα το κλασσικο masterpiece του Κριστοφερ Λας "Η κουλτουρα του ναρκισσισμου") . Πως βολευει αυτο την αρχουσα ταξη ; α) Διαιρει και βασιλευε β) Προαγωγη πολυπολιτισμικοτητας και παγκοσμπιοποιησης γ) Σταδιακη επιβολη αυταρχισμου. Η ιστορια εχει δειξει οτι τα καθεστωτα επιβαλλονται πολυ ευκολοτερα σε ανομοιογενεις και ετεροκλητες μαζες με τη λογικη του μαστιγιου και καροτου.
ολα αυτα που αναφερεις περιγραφουν τον καπιταλισμο
 

emperor13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.795
Like
747
Πόντοι
96
Ο στοχος δεν ειναι ο πολεμος των φυλων. Ο στοχος ειναι ο κατακερματισμος της ατομικης και συλλογικης ταυτοτητας σε δεκαδες αντιμαχομενες μικρο-ταυτοτητες. Αντρες vs Γυναικες , Στρειτ vs Γκει , Μονογαμικοι vs Πολυγαμικοι , Χοντροι vs Αδυνατοι , Vegan vs Κρεατοφαγοι κλπ κλπ. Δημιουργουν συνεχεια καινουργιες ταυτοτητες και τις προβαλλουν ως σημαντικες για να δημιουργησουν αντιπαραθεσεις και ρηγματα.
οτι πρεσβευαν οι διαφορες θατσερ δλδ που μιλουσαν για ατομα και οχι για συλλογικοτητες

το red pill κινημα δεν μπορει παρα να ειναι αντικαπιταλιστικο
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.705
Κριτικές
1
Like
4.485
Πόντοι
1.706
ναι δεν λεω απλα σε ρωτο για τους professionals που λες αυτο δεν καταλαβα. Γιατι απο γνωστους που εχω το professionals εκει ειναι το παθητικο σαν την ελλαδα . Του μαλακα δηλαδη . Ρωταο γιατι αμα με παει στραβα Γερμανια θελω να ξερω τι παιζει αγγλια . Μην βρεθω προ εκπληξεως . Αν και απο αυτα που ακουω ολοι για τον πουτσο πρεπει να ειναι αγγλια. Μαυρη μαρμαγγα πρεπει να τους τρωει . Ειχα και ενα κολεγκα σε ενα προτζεκ αγγλο εφυγε τρεχοντας απο αγγλια για να ερθει γερμανια . Ηταν για τον πουτσο μου ελεγε συνεχεια. Και μονο ποσο χαλια ηταν ακουγα.
Απο την αλλη αγγλια μονο λονδινο πρεπει να παιζει και εκει ειναι δυσκολα τα πραγματα λογο ακριβιας . Τωρα απο δουλειες ακουω οτι παιζει αρκετα καλα ΜΟΝΟ λονδινο . Γιαυτο σε ρωταο τι και πως . Μετα με τα γκομενακια που λες απο ρους pro εννοεις και καλα στην δουλεια φοιτητριες η κατι αλλο .

Γενικα λονδινο πρεπει να γινεται μονο παιχνιδι και παντου αλλου για τα μπαζα πρεπει να ειναι .
Ειχα και γνωστο στο μαντσεστερ ειχε κανει μεταπτυχιακο εκει αλλα δεν ειχε και πολλα κονε μου ειπε. (δεν ειναι και ο πιο ωραιος λεω εγω ).
Λογικα στα cooperate πρεπει να γινεται τις πουτανας . Να τις πηδανε ολες καργα. Αλλιως προοδο δεν εχουν αλλα Για δωσε τα φωτα σου να μαθουμε τι και πως . Εαν δεν θες εδω στειλε πμ .
Το μηνυμα αυτο μηπως ειναι για αλλον?
Εγω ποτέ δεν εγραψα για αγγλια λονδινο κτλ
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.001
Πόντοι
3.556
ναι δεν λεω απλα σε ρωτο για τους professionals που λες αυτο δεν καταλαβα. Γιατι απο γνωστους που εχω το professionals εκει ειναι το παθητικο σαν την ελλαδα . Του μαλακα δηλαδη . Ρωταο γιατι αμα με παει στραβα Γερμανια θελω να ξερω τι παιζει αγγλια . Μην βρεθω προ εκπληξεως . Αν και απο αυτα που ακουω ολοι για τον πουτσο πρεπει να ειναι αγγλια. Μαυρη μαρμαγγα πρεπει να τους τρωει . Ειχα και ενα κολεγκα σε ενα προτζεκ αγγλο εφυγε τρεχοντας απο αγγλια για να ερθει γερμανια . Ηταν για τον πουτσο μου ελεγε συνεχεια. Και μονο ποσο χαλια ηταν ακουγα.
Απο την αλλη αγγλια μονο λονδινο πρεπει να παιζει και εκει ειναι δυσκολα τα πραγματα λογο ακριβιας . Τωρα απο δουλειες ακουω οτι παιζει αρκετα καλα ΜΟΝΟ λονδινο . Γιαυτο σε ρωταο τι και πως . Μετα με τα γκομενακια που λες απο ρους pro εννοεις και καλα στην δουλεια φοιτητριες η κατι αλλο .

Γενικα λονδινο πρεπει να γινεται μονο παιχνιδι και παντου αλλου για τα μπαζα πρεπει να ειναι .
Ειχα και γνωστο στο μαντσεστερ ειχε κανει μεταπτυχιακο εκει αλλα δεν ειχε και πολλα κονε μου ειπε. (δεν ειναι και ο πιο ωραιος λεω εγω ).
Λογικα στα cooperate πρεπει να γινεται τις πουτανας . Να τις πηδανε ολες καργα. Αλλιως προοδο δεν εχουν αλλα Για δωσε τα φωτα σου να μαθουμε τι και πως . Εαν δεν θες εδω στειλε πμ .
Παίζει ρόλο σε τι εταιρία θα πετύχεις. Οι περισσότερες έχουν εντατικούς ρυθμούς, αν είσαι τυχερός όμως και πετύχεις καμιά πιο χαλαρή εταιρία, είναι παράδεισος.
Εννοείται πως ξεκινάς με χάντικαπ σε σχέση με τους ντόπιους.
Οι γκόμενες όμως εκεί δεν παίζονται. Χαίρεσαι να κάνεις χαβαλέ μαζί τους, είναι πολύ ανοιχτές, δεν παρεξηγούν, πίνουν πολύ, χορεύουν, κάνουν συνέχεια χαβαλέ, με ρυθμούς ασύλληπτους για τα δικά μας δεδομένα.
Αν ήμουν κάτω από 40 χρονών και άνεργος, θα ξαναπήγαινα άνετα Αγγλία αύριο κιόλας, ειδικά Λονδίνο που είναι ένας πλανήτης από μόνο του.
Η υπόλοιπη Αγγλία που αναφέρεις, δεν είναι χάλια, αν έχεις καλή δουλειά, μπορείς να περάσεις καλά παντού, αλλά καμία σχέση με το Λονδίνο φυσικά σε διασκέδαση.
Δεν ξέρω αν ισχύει παντού, αλλά να ξέρεις πως αυτοί που περνάνε πολύ καλά στην Αγγλία, δε θα σου το πούνε, ούτε θα σου πουν λεπτομέρειες και τους λόγους για τους οποίους περνάνε καλά. Μπορεί στην ερώτηση "Πως πάει επάνω; Περνάς καλά;" να σου που ένα "Ναι, μια χαρά, είμαι ικανοποιημένος αρκετά" και να κάνει ζωάρα με πολλά λεφτά, διασκεδάσεις, ανέσεις. Αντίθετα ο κλάψας μπορεί να σου μιλάει για ώρες για το πόσο χάλια περνάει και γι αόλα τα στραβά που του τύχανε. Για αυτό και στατιστικά σχηματίζεις την άποψη πως γενικά είναι χάλια επάνω, που φυσικά δεν ισχύει, αλλιώς δε θα έμενε τόσος κόσμος.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom