Νέα

Το παράλογο φαινόμενο των Mgtow και των incels

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.043
Πόντοι
216
Εγω θα παω απλα και βιολογικα ντετερμινιστικα.
Ειμαστε μικρα ζωακια απορια της εξελιξης εκατομμυριων ετων και τιποτα παραπανω.
Κοινωνικες πιεσεις και κανονες ειναι ενα φιλτρο και τιποτα παραπανω και ολα γυρνανε πισω στη βιολογια σε υποσυνειδητο επιπεδο.
Ολα ειναι επιβιωση και αναπαραγωγη.

Γεννηθηκαμε με ετοιμο το προγραμμα για αναπαραγωγη οπως καθε αλλο θηλαστικο


Μεγαλωνοντας καποιοι buggaran το προγραμμα τους κυριως απο περιβαλλον, ταινιες, κοινωνια, ρομαντισμο, disney, παρθενες μονοκεροι κλπ και εχτισαν λαθος προσδοκιες, εφαγαν πουτσα, καταπιεση, εκμεταλλευση.

Ειχαν 2 επιλογες.
1. Να πουν οπα τι μαλακια εκανα και τα εκανα σκατα στη ζωη μου και σε ποιο σημειο ειμαι εκτος reality με τη φυση.
2. Να πουν τη βολικη ευκολη εκλογικευση οτι εγω ειμαι ΓΑΜΑΤΟΣ αλλα ΟΛΟΙ οι αλλοι εχουν το προβλημα.

Και ετσι γεννιουνται ΟΛΕΣ οι ιδεολογιες πολιτικες κοινωνιες φυλετικες κλπ

Ειναι intellectual gymnastics απο το bullshit animal που λεγεται ανθρωπος να εκλογικευσει τις αποφασεις στη ζωη του μεσα απο ενα πρισμα ηθικολογιας, δικαιου και ορθοτητας.

Αρνηση αποδοχης του κοσμου οπως ειναι. Οχι οπως θα ηθελε να ειναι. Και βεβαια με υποσυνειδητη εσωτερικη εγωιστικη ατζεντα να παρει αυτο που θελει. Με υποστηριξη, κλαμα και ηθικη υπεροχη.


Δεν υπαρχει ΕΝΑΣ που να ειναι στη MGTOW κοινοτητα που να μην ειναι προβληματικος, καταπιεσμενος και να εχει κουβαλησει καποιο κομπλεξ, γιατι εαν δεν ηταν δε θα ειχε την αναγκη να το δηλωσει αλλα θα το κραταγε ως μια δικη του προσωπικη επιλογη/μαθημα που πηρε.
Αλλα οχι. Νιωθει οτι εχει την αποστολη να κυρηξει το μανιφεστο ως σωτηρας να σωσει το αντρικο φυλο.
Θελει να ακουστει και να τον προσεξουμε. Υποστηριζει με μανια και παθος. Βρηκε ενα αποκουμπι στη ζωη αν το χασει και αυτο ποια θα ειναι η επομενη δικαιολογια?


Αντιστοιχα δεν υπαρχει ΜΙΑ φεμινιστρια που να μην εχει καποιο κομπλεξ απο αντρα.
Εαν δεν ειχε θα ηταν happy.
Η θα ηταν σε ειρηνη με την πραγματικοτητα.
Δε θα γινοταν φεμινιστρια.

Basic human psychology
Ακόμη ενα ποστ ποίημα. Το. ίδιο έγραψα πάνω κάτω και εγώ. Όταν κάτι γίνεται "ιδεολογία" κάτι δε πάει καλά Η ηθικιστικη κλάψα είναι οτι χειρότερο.
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.043
Πόντοι
216
Επισης υπαρχει και η αλλη οπτικη οτι ολο αυτο εχει γινει force απο τα πανω.

Σαν να υπαρχει μια ατζεντα η οποια θελει να περασει κοντρα μεταξυ των φυλων. Με το ετσι θελω.

Δε μπορει με το που ξεσπασε στην αμερικη τα τελευταια χρονια, να προχωραει στον υπολοιπο κοσμο και να ερχεται και εδω απο το πουθενα και να γεμιζει ο τοπος στην επικοινωνια και τα μεσα με καταγγελιες βιασμων, γυναικοκτονιες, ουρανια τοξα, lgbt κλπ

Δεν βλεπω καποια αναγκη απο τα κατω στη κοινωνια η οποια βραζει και πνιγεται με κοντρα των 2 φυλων.
Παρα μονο εξαναγκαστικη πλυση εγκεφαλου απο πανω.

Τωρα για ποιο λογο μπορει να γινεται αυτο? Δε ξερω.
Καποιοι λενε οτι θελουν να γαμησουν τον μεσο αντρα γιατι αυτος ειναι ο μονος που στην ιστορια ξεκινουσε επαναστασεις και εφερνε αλλαγες.
Σαφώς και είναι δεδηλωμενα και επίσημα στα πλαίσια ατζεντας κρατικών πολιτικων, κρατών και θεσμών η προώθηση όλων αυτων. Δεν είναι καν κάτι "μυστικό".
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.862
Like
2.252
Πόντοι
456
Δεν ειναι ακριβες ιστορικα αυτο. Μεχρι την συγχρονη καπιταλιστικη εποχη , αυτες που εβγαιναν συχνοτερα εκτος παιχνιδιου ηταν οι γυναικες οχι οι αντρες. Κοπελες απο φτωχα κοινωνικα στρωματα χωρις περιουσια ηταν καταδικασμενες σχεδον σε ολες τις ανθρωπινες κοινωνιες. Γι αυτο και τα κοριτσια ήταν -και σε πολλα μερη ειναι ακομα- ανεπιθυμητα. Και δεν εχει να κανει με γονιδια εχει να κανει με κατανομη πλουτου και κοινωνικη δομη.
Οι γυναίκες ήταν υπεράνω παιχνιδιού. Αν δεν παντρευόταν να κάνουν οικογένεια, το χειρότερο που μπορούσε να τους συμβεί ήταν να γίνουν πουτάνες, επιβίωναν κι έτσι, δεν έχει πιο κάτω για τη γυναίκα. Γι αυτό σπάνιο να βρεις γυναίκες διαρρήκτες, ληστές, φονιάδες, φαντάρους, μέλη συμμοριών, φυλακισμένες. Δεν είχαν καμία ανάγκη ποτέ να πέσουν τόσο χαμηλά.
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.594
Πόντοι
4.765
Δεν υφισταται ουτε πατριαρχια ουτε στρειτ αντρες. Αυτα ειναι νεοταξικα αφηγηματα. Αυτο που υφισταται ειναι μια κοινωνια με πολλες ανισοτητες (που δεν οφειλονται σε καποια ακαθοριστη "πατριαρχια" ) και αντρες σκετο. Το "στρειτ αντρες' ειναι ad hoc πλεονασμος , σα να λεμε "γυναικες με μουνι".
το πρωτο δεν υφισταται σιγουρα,το δευτερο επισης τεινει να εξαφανιστει,δεν ειναι πλεονασμος,προσδιορισμος ειναι
 

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.497
Like
7.103
Πόντοι
1.056
Χαιρομαι που συμφωνουμε σε καποιους απο τους βασικους πυλωνες.

Προσωπικα εχω σχεσεις ,οχι πολλες, με το αντιθετο φυλο. Εχω θωρακιστει ομως συναισθηματικα για να μην γην ξαναπατησω.
Τα αισθηματα δεν εχουν ισοβια εγγυηση. Ανα πασα στιγμη, σε καταστρεφει η αλλη φευγοντας. Εννοω παιδια, περιουσια, κοινωνικα, κτλ.

Η τελευταια μου σχεση τελειωσε πριν 5 μηνες γιατι δεν ηθελα κατι "πιο μονιμο".
Μονιμο σημαινει ρισκο.
Απο εκει κ περα εγω ειμαι αυτος που δεν συνεχισε σε κατι πιο μονιμο στις τελευταιες 3-4 σχεσεις.

Οποτε, εχω καποια επαφη με το αντιθετο φυλο. Μεχρι ενα σημειο ομως

Θα συμφωνησουμε σε περισσοτερα απ' ο,τι φανταζεσαι γιατι λιγο πολυ οι περισσοτεροι εχουμε κοινα βιωματα. Δεν υποδυομαι ουτε τον Ρομπεν των Δασων ουτε θα χαρακτηριζα ποτε καποιον "προβληματικο" επειδη υπεκυψε στις ψυχολογικες του αμυνες και την ενστικτωδη αναγκη αυτοαμυνας. Και προφανως δεν ειμαι ουτε ο ιδιος το προτυπο που θα κρινει τους αλλους. Κι εγω εχω βιωσει τραυματικες εμπειριες και εχω προσαρμοσει τις αμυνες μου πανω σε αυτες. Απλα καταβαλω προσπαθεια να διαχωρισω την πραγματικοτητα απο την δικη μου ψυχοσυνθεση. Δυσκολο , αλλα προσπαθω. Μου πηρε πολλα χρονια μεχρι να συνειδητοποιησω οτι μια γαμημενη πουτανα καταφερε να μου γαμησει την ψυχη, να μου τσακισει την αυτοεκτιμηση και να μου δηλητηριασει το μυαλο. Και δεν το επιτρεπω πλεον στον εαυτο μου. Οι ιδεολογικοποιησεις απλα ριχνουν λαδι στη φωτια. Ρισκο ; Ναι, ολα εχουν ρισκο. Αλλα αν δε ρισκαρεις δεν θα πετυχεις. Και δεν θα μαθεις ποτε που θα μπορουσες να φτασεις και τι θα μπορουσες να βιωσεις. Και το ξαναγραφω , δεν μιλαω σαν ινστρουκτορας ή σαν μεντορας , μιλαω σαν ανθρωπος που προσπαθει να βρει τον εαυτο του.
 

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.497
Like
7.103
Πόντοι
1.056
το πρωτο δεν υφισταται σιγουρα,το δευτερο επισης τεινει να εξαφανιστει,δεν ειναι πλεονασμος,προσδιορισμος ειναι
Υπερβαλεις. Το οτι υπερπροβαλεται απο τα ΜΜΕ μια ασημαντη μειοψηφια γκει δεν σημαινει οτι πρεπει να προσδιοριζουμε τους υπολοιπους αφαιρετικα βασει αυτου. Αυτο ειναι η παγιδα.
 

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.497
Like
7.103
Πόντοι
1.056
Οι γυναίκες ήταν υπεράνω παιχνιδιού. Αν δεν παντρευόταν να κάνουν οικογένεια, το χειρότερο που μπορούσε να τους συμβεί ήταν να γίνουν πουτάνες, επιβίωναν κι έτσι, δεν έχει πιο κάτω για τη γυναίκα. Γι αυτό σπάνιο να βρεις γυναίκες διαρρήκτες, ληστές, φονιάδες, φαντάρους, μέλη συμμοριών, φυλακισμένες. Δεν είχαν καμία ανάγκη ποτέ να πέσουν τόσο χαμηλά.

Δεν επαιζε τετοιο ενδεχομενο για την συντριπτικη πλειοψηφια των γυναικων. Βγαλε απο το μυαλο σου τη συγχρονη Δυση και τις αστικες νεωτερικες κοινωνιες. Το να γινεις πουτανα ιστορικα συνηθως ισοδυναμουσε με κοινωνικο εξοστρακισμο ή και θανατο σε πολλες κοινωνιες. Δεν υπηρξε ποτε - ουτε καν σημερα- αποδεκτη λυση. Και το ζητημα δεν ειναι τα προς το ζην , καμια δεν πεθανε απο πεινα. Το ζητημα ειναι οτι κατεληγαν πραγματικα incels εφ ορου ζωης , οχι σα τους ψευτοincels του reddit.
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.594
Πόντοι
4.765
Υπερβαλεις. Το οτι υπερπροβαλεται απο τα ΜΜΕ μια ασημαντη μειοψηφια γκει δεν σημαινει οτι πρεπει να προσδιοριζουμε τους υπολοιπους αφαιρετικα βασει αυτου. Αυτο ειναι η παγιδα.
δεν εχει να κανει με την υπερπροβολη αλλα με την αποδοχη,παντα υπηρχε ο προσδιορισμος αλλα σε αντιθεση με σημερα συνοδευοταν απο στιγματισμο
 

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.497
Like
7.103
Πόντοι
1.056
δεν εχει να κανει με την υπερπροβολη αλλα με την αποδοχη,παντα υπηρχε ο προσδιορισμος αλλα σε αντιθεση με σημερα συνοδευοταν απο στιγματισμο
Eγω προσωπικα ουτε αποδεχομαι την 'φυσιολογικοτητα" της διαφορετικοτητας τους ουτε τους στιγματιζω. Πιστευω οτι προκειται για μια ακομα σεξουλικη παρεκκλιση αλλα στην τελικη στ' αρχιδια μου αν γουσταρουν να αλληλοτσιμπουκωνονται. Δεν με αφορα. Δεν με ενοχλουν , δε τους ενοχλω. Η υπερπροβολη στοχευει ακριβως στο να πολωσει το κλιμα. Θα πρεπε να σε προβληματισει το γιατι προβαλλεται η εν λογω παρεκκλιση σε σχεση με εκατονταδες αλλες που παραμενουν περιθωριοποιημενες.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.304
Πόντοι
10.336
αντιφεμινιστες, σεξιστες και φαλλοκρατες σε ενα ανδροκρατουμενο φορουμ για αγοραιο ερωτα.....μαλιστα....
Δηλαδη τι προσδοκιες ειχατε; Σιγουρα καποιοι το παρατραβανε (σαφως και εγω ορισμενες φορες), αλλα δεν καταλαβαινω... θελετε να γινουμε κοσμοπολιταν; Αυτη ηταν ειναι και θα ειναι η ταυτοτητα του μπου, καποιες ακραιες συμπεριφορες-δηλωσεις πρεπει να αποθαρρυνονται για να μην ξεφυγουμε (κυριως νομικα αλλα και ηθικα), κατα τα αλλα η φαλλοκρατια ευρυτερα θεωρω οτι ειναι ενα αναποσπαστο κομματι του αγοραιου ερωτα. Και να το πω αλλιως, οσο φεμινιστης κι αν νομιζεις οτι εισαι, αν πληρωνεις τακτικα πουτανες για να τις γαμας, η πλειοψηφια της κοινωνιας δεν θα σε αποδεχτει ποτε ως φεμινιστη.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.705
Κριτικές
1
Like
4.485
Πόντοι
1.706
Θα. Ρισκο ; Ναι, ολα εχουν ρισκο. Αλλα αν δε ρισκαρεις δεν θα πετυχεις. Και δεν θα μαθεις ποτε που θα μπορουσες να φτασεις και τι θα μπορουσες να βιωσεις. Και το ξαναγραφω , δεν μιλαω σαν ινστρουκτορας ή σαν μεντορας , μιλαω σαν ανθρωπος που προσπαθει να βρει τον εαυτο του.
Να ρισκαρω για να ξανα-κανω καποια ευτυχισμενη?
Οχι δεν θα ξανα-παρω.
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.594
Πόντοι
4.765
Eγω προσωπικα ουτε αποδεχομαι την 'φυσιολογικοτητα" της διαφορετικοτητας τους ουτε τους στιγματιζω. Πιστευω οτι προκειται για μια ακομα σεξουλικη παρεκκλιση αλλα στην τελικη στ' αρχιδια μου αν γουσταρουν να αλληλοτσιμπουκωνονται. Δεν με αφορα. Δεν με ενοχλουν , δε τους ενοχλω. Η υπερπροβολη στοχευει ακριβως στο να πολωσει το κλιμα. Θα πρεπε να σε προβληματισει το γιατι προβαλλεται η εν λογω παρεκκλιση σε σχεση με εκατονταδες αλλες που παραμενουν περιθωριοποιημενες.
τυπε ή δεν την αποδεχεσαι η στ αρχιδια σου τι κανουν,διαλεξε,η υπερπροβολη με την συνοδευομενη αποδοχη δε σκοπευει σε πολωση αλλα σε αυξηση της συγκεκριμενης παρέκκλισης ο λόγος δε που προωθειται περισσότερο απο άλλες ειναι οτι καθοτι ειναι σαφως πιο "βαρεια" απο τις άλλες εξυπηρετει καλυτερα τους σκοπους αυτων που την προωθουν
 

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.497
Like
7.103
Πόντοι
1.056
Να ρισκαρω για να ξανα-κανω καποια ευτυχισμενη?
Οχι δεν θα ξανα-παρω.

H "ευτυχια" ειναι κατι πολυ υποκειμενικο. Εχεις δει το "happiness" του Solondz (1998) ; Αν οχι , δεστο.

Κατα τ'αλλα μπορεις να το διαχειριστεις οπως αισθανεσαι. Αρκει να εισαι συνειδητοποιημενος για τις αιτιες και τις συνεπειες. Δεν χρειαζεσαι την ιδεολογικη καλυψη των mgtow. Πατα στα ποδια σου , συμβιβασου με το τραυμα και την απωλεια καθως και με τις λαθος επιλογες που εχεις κανει. Δεν ειναι ολες οι γυναικες σαπιες. Ειναι κριμα να χασεις κατι που αξιζει λογω ανασφαλειων και φοβου. Μπορει να μην εισαι ετοιμος να το διαχειριστεις τωρα και να εισαι σε 10 χρονια. Οκ. Απλα κρατα το μυαλο σου ανοιχτο.
 

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.497
Like
7.103
Πόντοι
1.056
τυπε ή δεν την αποδεχεσαι η στ αρχιδια σου τι κανουν,διαλεξε,η υπερπροβολη με την συνοδευομενη αποδοχη δε σκοπευει σε πολωση αλλα σε αυξηση της συγκεκριμενης παρέκκλισης ο λόγος δε που προωθειται περισσότερο απο άλλες ειναι οτι καθοτι ειναι σαφως πιο "βαρεια" απο τις άλλες εξυπηρετει καλυτερα τους σκοπους αυτων που την προωθουν
Δεν κατανοω το σκεπτικο σου. Ούτε τους ποδολαγνους, τους φετιχιστες , τους κοπρολαγνους , τους υποτακτικους στραποναριστες , τους τρανσακιδες κλπ (γραφω περιπτωσεις που υπαρχουν πολλες εδω στο φορουμ) θεωρω φυσιολογικους. Τι θα πρεπε να κανω κατα τη γνωμη σου ; Να βγαλω το ουζι και να αρχισω να γαζωνω ; Να μαζεψουμε υπογραφες και να απαιτησουμε απο τη διαχειριση να τους μπλοκαρει δια βιου ; Οπως τη βρισκει ο καθενας στην τελικη.
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.594
Πόντοι
4.765
Δεν κατανοω το σκεπτικο σου. Ούτε τους ποδολαγνους, τους φετιχιστες , τους κοπρολαγνους , τους υποτακτικους στραποναριστες , τους τρανσακιδες κλπ (γραφω περιπτωσεις που υπαρχουν πολλες εδω στο φορουμ) θεωρω φυσιολογικους. Τι θα πρεπε να κανω κατα τη γνωμη σου ; Να βγαλω το ουζι και να αρχισω να γαζωνω ; Να μαζεψουμε υπογραφες και να απαιτησουμε απο τη διαχειριση να τους μπλοκαρει δια βιου ; Οπως τη βρισκει ο καθενας στην τελικη.
ρε τυπε απλα δεν εχεις καταλαβει σε ποια πλευρα ανηκεις,αυτο προσπαθω να σου εξηγησω,απο τη στιγμη που δεν αποδεχεσαι την φυσιολογικοτητα τους ανηκεις σε αυτους που δεν τους αποδεχονται τέλος,τα υπολοιπα που γραφεις ειναι περιττα
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.186
Like
1.705
Πόντοι
216
Ναι δεν λέω οι γυναίκες αυτή την εποχή έχουν άπειρες επιλογές αλλά ταυτόχρονα το ίδιο συμβαίνει και με τον άνδρα.
Μια στο Insta πχ μπορεί να έχει 1000+ followers (συνήθως αυτές είναι ναρκισιστικά ναυάγια που βγάζουν μόνο selfies αλλά αυτό είναι άλλο θέμα) και να της την πέφτουν αρκετοί αλλά ταυτόχρονα και ο μέσος άνδρας σήμερα έχει περισσότερες δυνατότητες. Ενώ πχ το 1980 ήξερες ότι θα γνωρίσεις μια/έναν μόνο από την πόλη σου τώρα μπορείς να γνωρίσεις από όλη την Ελλάδα ή ακόμα και από το εξωτερικό. Πραγματικά άπειρες επιλογές. Απλά ο άνδρας πρέπει να κυνηγήσει τις περιπτώσεις ενώ η γυναίκα να επιλέξει.
Σε ότι αφορά τα σοσιαλ δεν ισχύει για τον μέσο άντρα ό,τι ισχύει για τη μέση γκόμενα, καμία σχέση. Ο λόγος είναι οτι απλά οι γκόμενες δεν είναι το ίδιο διαθέσιμες να γαμηθούν ανά πάσα ώρα και στιγμή και σίγουρα όχι με τον καθένα ενώ ο μέσος άντρας αν του ανοίξει ένα 6άρι τα πόδια και έχει καύλες θα ορμηξει. Οι mgtow νομίζω εκεί βλέπουν την αδικια. Δηλαδή τα σοσιαλ ευνοούν τα άκρα, είτε τις μπαζογκόμενες, είτε τους πολύ εμφανίσιμους. Η λογική τους είναι ξεκάθαρο μάρκετινγκ, όπου πλασάρεσαι όπως γουστάρεις.
 
Τελευταία τροποποίηση:

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.497
Like
7.103
Πόντοι
1.056
ρε τυπε απλα δεν εχεις καταλαβει σε ποια πλευρα ανηκεις,αυτο προσπαθω να σου εξηγησω,απο τη στιγμη που δεν αποδεχεσαι την φυσιολογικοτητα τους ανηκεις σε αυτους που δεν τους αποδεχονται τέλος,τα υπολοιπα που γραφεις ειναι περιττα
Mα αυτο προσπαθω να σου εξηγησω τοση ωρα οτι το δίλημμα "μαζι μας ή εναντιον μας" που ασπαζονται οι social justice warriors δεν με αφορα. Δεν ειμαι ουτε μαζι τους ούτε εναντιον τους , για μενα δεν υπαρχουν , δε τους βλεπω πως να στο πω αλλιως. Οσο και να σκουζουν τα ΜΜΕ. Υπαρχουν και ανωμαλοι αναμεσα μας , οπως υπαρχουν και δολοφονοι και ψυχοπαθεις κλπ. Πρεπει να ζησουμε με αυτο.
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.172
Like
50.935
Πόντοι
12.756
Μα όπως αποδείχτηκε από τις πράξεις τους, αυτοί και μόνο οι λόγοι ήταν που τις κράταγαν παντρεμένες
μαλλον αλλα δεν εχει αξια και παλι
Το θέμα βέβαια είναι ότι πλέον είναι ένα μικρό ποσοστό όσες αγαπάνε και σέβονται τους άντρες. Παλιά έβρισκες γκόμενες που δεν δυσκολεύονταν να σεβαστούν τ' αρχίδια του άντρα, τώρα η τάση είναι πώς θα βγάλουν αρχίδια οι ίδιες για να τον ανταγωνιστούν.
Σαφως και ειναι το μικρο ποσοστο που αξιζουν σε χαρακτηρα...οι περισσοτερες αξιζουν για χυσοδοχεια συνηθως
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

τυπε ποτε δε σε γουσταρε,αγαπουσε,σεβοταν η γυναικα πραγματικα,η κοινωνια την αναγκαζε,τωρα οχι μονο δεν την αναγκαζει αλλα την προωθει να σε θεωρει μαλακα και να σε μισει,η γυναικα δεν σκεφτεται απο μονη της,απλα ακολουθει
μακροπροθεσμα η γυναικα θα χασει...αυτο ειναι σιγουρο πιστευω
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.594
Πόντοι
4.765
μακροπροθεσμα η γυναικα θα χασει...αυτο ειναι σιγουρο πιστευω
Τι μακροπρόθεσμα ρε τύπε δεν βλέπεις τι γίνεται εδώ με τους τρανς που παίρνουν μέρος και σαρώνουν τα μετάλλια στα γυναικεία αγωνίσματα,η γυναίκα έχει ήδη χάσει απλά δεν έχει τη βούληση να καταλάβει τι γίνεται
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.172
Like
50.935
Πόντοι
12.756
Τι μακροπρόθεσμα ρε τύπε δεν βλέπεις τι γίνεται εδώ με τους τρανς που παίρνουν μέρος και σαρώνουν τα μετάλλια στα γυναικεία αγωνίσματα,η γυναίκα έχει ήδη χάσει απλά δεν έχει τη βούληση να καταλάβει τι γίνεται
το διαβασα...μεγαλυτερη μαλακια απο αυτο δεν υπαρχει
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom