Νέα

Το ημερολόγιο των πρώην

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα troubaman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 103
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

poutsoskampiliere

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2021
Μηνύματα
15
Like
26
Πόντοι
0
Εκ πείρας μη μιλάτε ποτε με γκομενες για τις πρώην σας ή για τους πρώην τους, αλλάχτε κουβεντα με τη μία γιατί δε θα βγει τιποτα καλό.
Οτι και να ειπωθεί θα χρησιμοποιηθεί εναντίον σας.
Η σωστη απάντηση είναι "κοιτάω μπροστά δε θέλω να ασχολούμαι με παρελθόν", "ασε πίσω το παρελθόν κοιταμε το μέλλον".

Επίσης αν η γκόμενα τη πηγαίνει εκεί τη κουβέντα ντε και καλά είτε είναι κολλημένη με πρώην είτε θέλει να πάρει το πάνω χερι μέσω συγκρίσεων.

Ειχα γκόμενα (μούναρος αλλά και ναρκισσίστρια) "σχολέιο" σε κάτι τετοια που προσπαθούσε με χίλιους τρόπους να πάρει το πάνω χέρι.
Ενας από τους βασικούς μηχανισμούς να πάρει το πάνω χέρι ήταν οι συγκρίσεις με πρώην με τους οποίους κρατούσε επαφή κιόλας αφού τους είχε σα "καβάτζες" ξεκάθαρα.
Χωρίζαμε καθε 2 μήνες για κανα δυο βδομάδες επί 2 χρόνια που κρατησε το νταλαβερι...ο λόγος ήταν ότι βαριόμουνα να κάνω το μαλάκα και να ακούω τις μαλακίες της ναρκισσιστριας παραπάνω από 2 μήνες...
αλλά επειδή πραγματικά έκανα με αυτή το καλύτερο γαμησι της ζωής μου (διαστημικό - δε νομίζω να ξαναπετύχω ξανά στη ζωη μου τέτοια αστρονομικά επίπεδα γαμησιού είτε με γκομενα είτε με πουτάνα) πάντα μετα απο λίγο έκανα το μαλάκα και ξαναρχίζαμε.

Ομολογώ ότι της είχα ρίξει τρελλό κέρατο καθόλη τη σχέση μας που ήταν on - off και όταν 'ηθελα να τη πληγώσω της ξέρναγα στη μούρη για σπάσιμο (ισχυροζόμενος πάντα ότι γίναν στα off ή στο παρελθόν με πρώην) εμπειρίες και της έλεγα τι ωραία πέρασα αφού ηταν πραγματικά το "πυρηνικό μου όπλο" απέναντι σε εναν ναρκισιστη -καμικάζι αντίπαλο.

Γιατί τα λέω όλα αυτά από μία πολύ έντονη περίοδο της ζωής μου?

Για να στοιχεοθετήσω τη συμβουλή μου που είναι ούτε να ακούτε ,ούτε να λέτε για πρώην ή άλλες εμπειρίες με αμόρε γιατί θα πληγωθείτε και θα πληγώσετε.
Τίποτα άλλο δε θα καταφέρετε,
Αν πραγματικά ενδιαφέρεστε για το άλλον και υπάρχει ελπίδα για κάτι καλό βιώστε ατενίζοντας το μέλλον και μη το δηλητηριάζετε με παρελθόν.


MY 5 CENTS.
 
OP
OP
troubaman

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.464
Πόντοι
3.296
Εκ πείρας μη μιλάτε ποτε με γκομενες για τις πρώην σας ή για τους πρώην τους, αλλάχτε κουβεντα με τη μία γιατί δε θα βγει τιποτα καλό.
Οτι και να ειπωθεί θα χρησιμοποιηθεί εναντίον σας.
Η σωστη απάντηση είναι "κοιτάω μπροστά δε θέλω να ασχολούμαι με παρελθόν", "ασε πίσω το παρελθόν κοιταμε το μέλλον".

Επίσης αν η γκόμενα τη πηγαίνει εκεί τη κουβέντα ντε και καλά είτε είναι κολλημένη με πρώην είτε θέλει να πάρει το πάνω χερι μέσω συγκρίσεων.

Ειχα γκόμενα (μούναρος αλλά και ναρκισσίστρια) "σχολέιο" σε κάτι τετοια που προσπαθούσε με χίλιους τρόπους να πάρει το πάνω χέρι.
Ενας από τους βασικούς μηχανισμούς να πάρει το πάνω χέρι ήταν οι συγκρίσεις με πρώην με τους οποίους κρατούσε επαφή κιόλας αφού τους είχε σα "καβάτζες" ξεκάθαρα.
Χωρίζαμε καθε 2 μήνες για κανα δυο βδομάδες επί 2 χρόνια που κρατησε το νταλαβερι...ο λόγος ήταν ότι βαριόμουνα να κάνω το μαλάκα και να ακούω τις μαλακίες της ναρκισσιστριας παραπάνω από 2 μήνες...
αλλά επειδή πραγματικά έκανα με αυτή το καλύτερο γαμησι της ζωής μου (διαστημικό - δε νομίζω να ξαναπετύχω ξανά στη ζωη μου τέτοια αστρονομικά επίπεδα γαμησιού είτε με γκομενα είτε με πουτάνα) πάντα μετα απο λίγο έκανα το μαλάκα και ξαναρχίζαμε.

Ομολογώ ότι της είχα ρίξει τρελλό κέρατο καθόλη τη σχέση μας που ήταν on - off και όταν 'ηθελα να τη πληγώσω της ξέρναγα στη μούρη για σπάσιμο (ισχυροζόμενος πάντα ότι γίναν στα off ή στο παρελθόν με πρώην) εμπειρίες και της έλεγα τι ωραία πέρασα αφού ηταν πραγματικά το "πυρηνικό μου όπλο" απέναντι σε εναν ναρκισιστη -καμικάζι αντίπαλο.

Γιατί τα λέω όλα αυτά από μία πολύ έντονη περίοδο της ζωής μου?

Για να στοιχεοθετήσω τη συμβουλή μου που είναι ούτε να ακούτε ,ούτε να λέτε για πρώην ή άλλες εμπειρίες με αμόρε γιατί θα πληγωθείτε και θα πληγώσετε.
Τίποτα άλλο δε θα καταφέρετε,
Αν πραγματικά ενδιαφέρεστε για το άλλον και υπάρχει ελπίδα για κάτι καλό βιώστε ατενίζοντας το μέλλον και μη το δηλητηριάζετε με παρελθόν.


MY 5 CENTS.
Σωστος τυπε μου

Βασικα οι γυναικες σα συνολο εχουν το εξης χαρακτηριστικο
Οταν ειναι ενδιαφερουσες για παρεα(σπανιο) δεν ειναι ελκυστικες για γαμησι και το αντιστροφο.

Μου χει τυχει μαλακισμενη τυπισα να μιλαει και να λεει ολο μαλακιες

Θυμαμαι πως μιλουσε και στα προκαταρκτικα ακομη μη σου πω και στο γαμησι

Ε και οπως μιλαγε μια φορα κι ελεγε"αγορασα κατι νεα παπου..."πουτσα της εβαλα στο στομα και συνεχισε τους λαρυγγισμους της ενω της γαμουσα το στομα...
Απιστευη περιπτωση φοβερο μουνι ομως.
Απο τη στιγμη που μερικες δε βουλωνουν ουτε με πουτσα στο στομα κατανοω πληρως τι θες να πεις φιλαρακο και τι ανεχομαστε εμεις οι ανδρες προκειμενου να αδειασουμε τις σπερματοσακουλες μας οταν αυτες γεμιζουν και μας βασανιζουν.

Αλλοιως τι στον πουτσο να τις κανουμε τις γυναικες;
Εχουν μια εκ φυσεως ναρκισσιστικη προσωπικοτητα και αγαπουν πανω απ ολα εκεινες και τα μελλοντικα παιδια τους και τιποτε αλλο.
Σκληρη η φυση και φαντασου πως σε ορισμενα ειδη εντομων νομιζω στις μελισσες μολις γαμησει ο κηφηνας και γκαστρωσει τη βασιλισσα τοτε η δευτερη τον αποκεφαλιζει.
Αρα παλι καλα που τη βγαζουμε καθαρη με λιγο σπασαρχιδισμα
 

Fillipos

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
214
Like
130
Πόντοι
1

iliasl

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Μαΐ 2021
Μηνύματα
793
Like
2.314
Πόντοι
446
Το αγαπημένο σου ποτό , είναι ένα συγκεκριμένο ουίσκι , το οποίο το πίνεις σκέτο , και επί πολλά χρόνια . Πας σε ένα μπαρ , ζητάς το αγαπημένο σου ποτό , και μια χαμογελαστή μπαρ γούμαν ,σου πλασάρει μια ωραιότατη μπόμπα . Πόσα δευτερόλεπτα θα χρειαστούν μόνο και μόνο από την μυρωδιά , για να πάρεις χαμπάρι την μαλακία που την δέρνει , και την απάτη ???

Κάτι παρόμοιο παίζει και με τις μαλακίες περί πρώην όπως και πολλών άλλων τις οποίες ξεφουρνίζουν , [η και όχι κάνοντας την παπια ] οι διάφορες σιγανοπαπαδιές , οι διάφορες από μπροστά παρθένα και από πίσω μπαίνουν τρένα , οι διάφορες δήθεν έτσι και γιουβέτσι , όπως και άλλες συνομοταξίες .
 
OP
OP
troubaman

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.464
Πόντοι
3.296
Παντως αν οντως θελετε να μαθετε ,πρεπει ν ανοιξετε κινητο κρυφα. Εγω με μια παρτολα που ημουν ειχα ανακαλυψει οτι ειχε κανει παρτουζα με δυο μπατσους και τους ειχε στειλει ,οτι της αρεσε,να το ξαναεπαναλαβουν
Το ειχα ανοιξει κι εγω σε μια τυπισσα που την ειχα ψιλοπατησει
Και ηταν ενας που της ελεγε
"Μου λειψε η μουναρα σου η μαυρη..."
Κι αυτη του λεγε "ειμαι σε σχεση χοντροψωλη μου...δε μπορω να κερατωσω το αγορι μου..."
Της ελεγε αυτος μετα "αποψε θα την παιξω για παρτη σου μουναρε μου...για τη ροζ ξεσκισμενη μουνα σου"
Και του απανταγε αυτη "αχ μη γαιδαροψωλη μου ειμαι πιστη δε γινεται να σου δωσω το μουνι μου οπως παλια που το καυλι σου το ανοιγε σα τριανταφυλλο και μουλιαζαν τ αρχιδια σου απο το μουνοχυμα μου"
Δε ξερω τι επαθα
Ενα μειγμα ενοχλησης αλλα και καυλας...
Το τι γαμησαρα καναμε μετα με την κοπελα μου δε λεγεται...
Στο τελος μαλιστα,της εριξα ενα δυνατο κρεμπιε και μετα επεσα σε ναρκη
Το πρωι που σηκωθηκα διπλα της της αμολησα μια πορδη διαρκειας με ενταση δυναμη και μυρωδια...
Τι απολαυση...
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.630
Κριτικές
57
Like
6.796
Πόντοι
5.406
Το ειχα ανοιξει κι εγω σε μια τυπισσα που την ειχα ψιλοπατησει
Και ηταν ενας που της ελεγε
"Μου λειψε η μουναρα σου η μαυρη..."
Κι αυτη του λεγε "ειμαι σε σχεση χοντροψωλη μου...δε μπορω να κερατωσω το αγορι μου..."
Της ελεγε αυτος μετα "αποψε θα την παιξω για παρτη σου μουναρε μου...για τη ροζ ξεσκισμενη μουνα σου"
Και του απανταγε αυτη "αχ μη γαιδαροψωλη μου ειμαι πιστη δε γινεται να σου δωσω το μουνι μου οπως παλια που το καυλι σου το ανοιγε σα τριανταφυλλο και μουλιαζαν τ αρχιδια σου απο το μουνοχυμα μου"
Δε ξερω τι επαθα
Ενα μειγμα ενοχλησης αλλα και καυλας...
Το τι γαμησαρα καναμε μετα με την κοπελα μου δε λεγεται...
Στο τελος μαλιστα,της εριξα ενα δυνατο κρεμπιε και μετα επεσα σε ναρκη
Το πρωι που σηκωθηκα διπλα της της αμολησα μια πορδη διαρκειας με ενταση δυναμη και μυρωδια...
Τι απολαυση...
Αυτο τους αξιζει γαμησι και χεσιμο!!!
:rockon:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
70.021
Like
72.058
Πόντοι
12.756
Το ειχα ανοιξει κι εγω σε μια τυπισσα που την ειχα ψιλοπατησει
Και ηταν ενας που της ελεγε
"Μου λειψε η μουναρα σου η μαυρη..."
Κι αυτη του λεγε "ειμαι σε σχεση χοντροψωλη μου...δε μπορω να κερατωσω το αγορι μου..."
Της ελεγε αυτος μετα "αποψε θα την παιξω για παρτη σου μουναρε μου...για τη ροζ ξεσκισμενη μουνα σου"
Και του απανταγε αυτη "αχ μη γαιδαροψωλη μου ειμαι πιστη δε γινεται να σου δωσω το μουνι μου οπως παλια που το καυλι σου το ανοιγε σα τριανταφυλλο και μουλιαζαν τ αρχιδια σου απο το μουνοχυμα μου"
Δε ξερω τι επαθα
Ενα μειγμα ενοχλησης αλλα και καυλας...
Το τι γαμησαρα καναμε μετα με την κοπελα μου δε λεγεται...
Στο τελος μαλιστα,της εριξα ενα δυνατο κρεμπιε και μετα επεσα σε ναρκη
Το πρωι που σηκωθηκα διπλα της της αμολησα μια πορδη διαρκειας με ενταση δυναμη και μυρωδια...
Τι απολαυση...
νομιζω τωρα θα σε ερωτευτηκε για πάντα :confused:
 
OP
OP
troubaman

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.464
Πόντοι
3.296
νομιζω τωρα θα σε ερωτευτηκε για πάντα :confused:
Ηθελε να δει μαζι μου ρομαντικες σειρες οπως εκεινες του παπακαλιατη

Της αρεσαν

Το Αν για παραδειγμα

Εγω προσπαθουσα να τριψω την ψωλη μου στα μπουτια της η να της τον δωσω πιπα και αυτη ηταν δακρυσμενη απο την ταινια...
 

gougou

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
361
Like
254
Πόντοι
21
Ηθελε να δει μαζι μου ρομαντικες σειρες οπως εκεινες του παπακαλιατη

Της αρεσαν

Το Αν για παραδειγμα

Εγω προσπαθουσα να τριψω την ψωλη μου στα μπουτια της η να της τον δωσω πιπα και αυτη ηταν δακρυσμενη απο την ταινια...
Δεν ταιριάζετε σου λέω.
 

Horny7

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2009
Μηνύματα
256
Κριτικές
10
Like
487
Πόντοι
2.292
Μετα θα σου πει "με πνιγεις" και θα ζητησει "προνομοια" οπως να βγαινει με τις φιλες της κτλ
Ασε που μπορει να σου δαγκασει το δαχτυλο και να γαμηθει με το μπουκαλι :confused:
Εννοούσα ότι μετά θα της βάζεις δάχτυλο όποτε θα θέλει να βγει αλλά οκ.
 

thefemalecoach89

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2019
Μηνύματα
239
Like
320
Πόντοι
21
Δεν ξέρω αν εκφράζω 100% τις υπόλοιπες αλλά θέλω να πιστεύω οι περισσότερες το κάνουμε για 2-3 λόγους:

- δεν έχουμε ξεπεράσει κάποιον πρώην μας (μπορεί και πάνω από 1)
-σας αφήνουμε υπονοούμενα για να μην κάνετε τις ίδιες μακακίες με τους προηγούμενους και αυτόματος μπείτε στη λίστα (με αυτούς που ήρθαν στην πηγή και δεν ήπιαν νερό)
-απλώς βαριόμαστε και δεν έχουμε άλλο κάτι να σηζητήσουμε εκτός από το να σκαλίζουμε το ένδοξο παρελθόν μας (γιατί καλώς η κακώς είμαστε και μαζόχες)

Κλασσικό λάθος που κάνουν οι πλείστοι είναι να κοιτούν την γκόμενα σαν αποχαυνωμένοι ή να προσπαθούν αλλάξουν θέμα με κλισέ ατάκες όπως π.χ. "εγώ δεν είμαι σαν τους άλλους" (ψψψ όταν πραγματικά θέλεις να διαφέρεις το κάνεις με πράξεις και όχι λόγια). Η γκόμενα θα πρέπει να καταλάβει ότι την ακούεις με αμέριστη προσοχή και ότι συμπονείς με τα παθήματα της αλλά ως ένα σημείο. Αν το παρακάνει καλό είναι να την ρωτήσεις ευγενικά αν φέρει και αυτή ευθύνη για όλα όσα της έτυχαν (και εκείς πρέπει να αντέξεις άλλον ένα τεράστιο γύρο αχρείαστων λεπτομερειών) αλλά τουλάχιστον θα έχεις ανοίξει μια μικρή ψυχολογική πόρτα η οποία μπορεί να βγει προς όφελος σου.
 

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.222
Κριτικές
60
Like
20.257
Πόντοι
14.936
Δεν ξέρω αν εκφράζω 100% τις υπόλοιπες αλλά θέλω να πιστεύω οι περισσότερες το κάνουμε για 2-3 λόγους:

- δεν έχουμε ξεπεράσει κάποιον πρώην μας (μπορεί και πάνω από 1)
-σας αφήνουμε υπονοούμενα για να μην κάνετε τις ίδιες μακακίες με τους προηγούμενους και αυτόματος μπείτε στη λίστα (με αυτούς που ήρθαν στην πηγή και δεν ήπιαν νερό)
-απλώς βαριόμαστε και δεν έχουμε άλλο κάτι να σηζητήσουμε εκτός από το να σκαλίζουμε το ένδοξο παρελθόν μας (γιατί καλώς η κακώς είμαστε και μαζόχες)

Κλασσικό λάθος που κάνουν οι πλείστοι είναι να κοιτούν την γκόμενα σαν αποχαυνωμένοι ή να προσπαθούν αλλάξουν θέμα με κλισέ ατάκες όπως π.χ. "εγώ δεν είμαι σαν τους άλλους" (ψψψ όταν πραγματικά θέλεις να διαφέρεις το κάνεις με πράξεις και όχι λόγια). Η γκόμενα θα πρέπει να καταλάβει ότι την ακούεις με αμέριστη προσοχή και ότι συμπονείς με τα παθήματα της αλλά ως ένα σημείο. Αν το παρακάνει καλό είναι να την ρωτήσεις ευγενικά αν φέρει και αυτή ευθύνη για όλα όσα της έτυχαν (και εκείς πρέπει να αντέξεις άλλον ένα τεράστιο γύρο αχρείαστων λεπτομερειών) αλλά τουλάχιστον θα έχεις ανοίξει μια μικρή ψυχολογική πόρτα η οποία μπορεί να βγει προς όφελος σου.
καλησπερα.σημασια εχει να καταλαβουν και τα κοριτσια και τα αγορια οτι οταν ξεκινανε κατι καινουριο μονο κακο κανουν
με αναφορες στο ενδοξο παρελθον.
αφου περνουσαν τοσο καλα γιατι εφυγαν απο το οποιο παρελθον?
φιλικα παντα.
 

thefemalecoach89

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2019
Μηνύματα
239
Like
320
Πόντοι
21
καλησπερα.σημασια εχει να καταλαβουν και τα κοριτσια και τα αγορια οτι οταν ξεκινανε κατι καινουριο μονο κακο κανουν
με αναφορες στο ενδοξο παρελθον.
αφου περνουσαν τοσο καλα γιατι εφυγαν απο το οποιο παρελθον?
φιλικα παντα.
ναι δεν υπονόησα ότι είναι σωστό, τουναντίον ανεξαρτήτως λόγου, όλες αυτές οι συζητήσεις είναι φάουλ. Και το γεγονός ότι μια γκόμενα σου μιλάει ακατάπαυστα για το παρελθόν της, δεν έχει να κάνει μόνο με την ίδια αλλά και την προσέγγιση σου. Αν δεν έχεις άλλα πράγματα να συζητήσεις και αν δεν είσαι ενδιαφέρον τύπος, από συνήθεια και βαρεμάρα θα αρχίσει μόνη της να σου μιλάει για άλλους, χωρίς να την ρωτήσεις ή να το καταλάβει και η ίδια.
Σε πιο νεαρή ηλικία μου έχει τύχει πολλές φορές να βαριέμαι τόσο τον τύπο που είχα απεναντί μου που ασυνείδητα το έριχνα σε τέτοιες κουβέντες μπας και τον ξυπνήσω (έστω και λανθασμένα).
'Οπως και να χει, όταν μια γυναίκα από μόνη της μιλάει ακατάυστα για πρώην της και μακακίες κάτι πάει Χ (και από τις 2 μεριές). Μια γυναίκα η οποία πραγματικά καίγεται για πάρτη σου και ΕΣΥ μόνο καταφέρνεις να της κρατήσεις την προσοχή, δεν θα ρισκάρει να μιλήσει για άλλους με πάσα λεπτομέρεια, ειδικά χωρίς να ρωτήσεις κάτι σχετικό ο ίδιος.
 

Άχθος Αρούρης

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Απρ 2021
Μηνύματα
8.222
Κριτικές
60
Like
20.257
Πόντοι
14.936
ναι δεν υπονόησα ότι είναι σωστό, τουναντίον ανεξαρτήτως λόγου, όλες αυτές οι συζητήσεις είναι φάουλ. Και το γεγονός ότι μια γκόμενα σου μιλάει ακατάπαυστα για το παρελθόν της, δεν έχει να κάνει μόνο με την ίδια αλλά και την προσέγγιση σου. Αν δεν έχεις άλλα πράγματα να συζητήσεις και αν δεν είσαι ενδιαφέρον τύπος, από συνήθεια και βαρεμάρα θα αρχίσει μόνη της να σου μιλάει για άλλους, χωρίς να την ρωτήσεις ή να το καταλάβει και η ίδια.
Σε πιο νεαρή ηλικία μου έχει τύχει πολλές φορές να βαριέμαι τόσο τον τύπο που είχα απεναντί μου που ασυνείδητα το έριχνα σε τέτοιες κουβέντες μπας και τον ξυπνήσω (έστω και λανθασμένα).
'Οπως και να χει, όταν μια γυναίκα από μόνη της μιλάει ακατάυστα για πρώην της και μακακίες κάτι πάει Χ (και από τις 2 μεριές). Μια γυναίκα η οποία πραγματικά καίγεται για πάρτη σου και ΕΣΥ μόνο καταφέρνεις να της κρατήσεις την προσοχή, δεν θα ρισκάρει να μιλήσει για άλλους με πάσα λεπτομέρεια, ειδικά χωρίς να ρωτήσεις κάτι σχετικό ο ίδιος.
το γεγονος οτι μιλαει ακαταπαυστα για παρελθον ειναι και ο λογος να μην εχει μελλον πουθενα.
αν κανει στο μυαλο της ρομαντικες βολτες στο παρελθον πρεπει να παει σε ενα γιατρο να τα πει και μαλιστα πριν προχωρησει σε σχεσεις.
μεταξυ μας ομως τωρα ξερεις παρα πολυ καλα τι ειναι η γυναικα και για ποιους λογους
κανει το οτι κανει και μην κοροιδευομαστε.
ξερεις οτι με αυτον που μπορεις να τον χειριστεις δεν παει πουθενα αλλα και με εναν σαν του λογου μας παλι δεν πας
πουθενα.η μονη διαφορα ομως ειναι οτι ο δικος μας δεν θελει αυτος να παει πουθενα και ετσι τσιμπας
και μην μου πεις οχι λες ψεματα
και προσπαθεις να κανεις την διαφορα και να τον κανεις δικο σου.
αλλα δεν γιατι αγαπαμε και στηριζουμε τις ιερειες του ερωτα που μας κανουν και χαμογελαμε και περναμε καλα
και οχι αυτες που μας σπανε τα νευρα για να μην πω τιποτε αλλο.
 
OP
OP
troubaman

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.512
Κριτικές
28
Like
10.464
Πόντοι
3.296
Δεν ξέρω αν εκφράζω 100% τις υπόλοιπες αλλά θέλω να πιστεύω οι περισσότερες το κάνουμε για 2-3 λόγους:

- δεν έχουμε ξεπεράσει κάποιον πρώην μας (μπορεί και πάνω από 1)
-σας αφήνουμε υπονοούμενα για να μην κάνετε τις ίδιες μακακίες με τους προηγούμενους και αυτόματος μπείτε στη λίστα (με αυτούς που ήρθαν στην πηγή και δεν ήπιαν νερό)
-απλώς βαριόμαστε και δεν έχουμε άλλο κάτι να σηζητήσουμε εκτός από το να σκαλίζουμε το ένδοξο παρελθόν μας (γιατί καλώς η κακώς είμαστε και μαζόχες)

Κλασσικό λάθος που κάνουν οι πλείστοι είναι να κοιτούν την γκόμενα σαν αποχαυνωμένοι ή να προσπαθούν αλλάξουν θέμα με κλισέ ατάκες όπως π.χ. "εγώ δεν είμαι σαν τους άλλους" (ψψψ όταν πραγματικά θέλεις να διαφέρεις το κάνεις με πράξεις και όχι λόγια). Η γκόμενα θα πρέπει να καταλάβει ότι την ακούεις με αμέριστη προσοχή και ότι συμπονείς με τα παθήματα της αλλά ως ένα σημείο. Αν το παρακάνει καλό είναι να την ρωτήσεις ευγενικά αν φέρει και αυτή ευθύνη για όλα όσα της έτυχαν (και εκείς πρέπει να αντέξεις άλλον ένα τεράστιο γύρο αχρείαστων λεπτομερειών) αλλά τουλάχιστον θα έχεις ανοίξει μια μικρή ψυχολογική πόρτα η οποία μπορεί να βγει προς όφελος σου.
Γιατι ρε φιλεναδα να ανεχτουμε ολο αυτο το αχρειαστο ψυχολογικο σφυροκοπημα;
Και να γινουμε οτι θα ηθελε η κοπελα ωστε να μη μας στειλει;
Η λογικη του "ο ανδρας προσπαθει για τη γυναικα" ενω "η γυναικα απλα ειναι ο εαυτος της" ειναι μια μαλακια και μιση και δυστυχως ειναι αντιπροσωπευτικη στο 90% των περιπτωσεων...
Οταν απουσιαζει εχεις απλα να κανεις με γυναικα χαμηλης αυτοεκτιμησης.
Γενικα τα θελετε ολα για παρτη σας:
Και να ναι ωραιος,γυμνασμενος,μορφωμενος,να σας ακουει,αλλα να σας καταλαβαινει,να μη σας επικρινει,να ανεχεται τα νευρα και τα ψυχολογικα σας,να κατανοει και να επεξεργαζεται σωστα το παρελθον σας και στο τελος να ναι καλος μπαμπας να μεγαλωσει τα παιδια σας αφου φερνει χρημα στο σπιτι ενω εσεις χρημα στα κεντρα αισθητικης...

Κι ολα αυτα γιατι;Απλα για να γαμησουμε...

Δεν εχω ακριβως βρει τη φορμουλα,αλλα ειμαι κοντα στο να καταφερνω να ειμαι μαζι σας να σας γαμαω και να φαινομαι καλος κι εσεις καριολες...
Τουτεστιν στην πραξη να μη μπαινω στο στενο κλοιο σας,να μη σας αφηνω να μολυνετε την προσωπικη μου ζωη,αλλα με το γαντι παντα να σας περιοριζω εκει που πρεπει να ειστε...
Μονο στο κρεβατι μου...
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Δεν ξέρω αν εκφράζω 100% τις υπόλοιπες αλλά θέλω να πιστεύω οι περισσότερες το κάνουμε για 2-3 λόγους:

- δεν έχουμε ξεπεράσει κάποιον πρώην μας (μπορεί και πάνω από 1)
-σας αφήνουμε υπονοούμενα για να μην κάνετε τις ίδιες μακακίες με τους προηγούμενους και αυτόματος μπείτε στη λίστα (με αυτούς που ήρθαν στην πηγή και δεν ήπιαν νερό)
-απλώς βαριόμαστε και δεν έχουμε άλλο κάτι να σηζητήσουμε εκτός από το να σκαλίζουμε το ένδοξο παρελθόν μας (γιατί καλώς η κακώς είμαστε και μαζόχες)

Κλασσικό λάθος που κάνουν οι πλείστοι είναι να κοιτούν την γκόμενα σαν αποχαυνωμένοι ή να προσπαθούν αλλάξουν θέμα με κλισέ ατάκες όπως π.χ. "εγώ δεν είμαι σαν τους άλλους" (ψψψ όταν πραγματικά θέλεις να διαφέρεις το κάνεις με πράξεις και όχι λόγια). Η γκόμενα θα πρέπει να καταλάβει ότι την ακούεις με αμέριστη προσοχή και ότι συμπονείς με τα παθήματα της αλλά ως ένα σημείο. Αν το παρακάνει καλό είναι να την ρωτήσεις ευγενικά αν φέρει και αυτή ευθύνη για όλα όσα της έτυχαν (και εκείς πρέπει να αντέξεις άλλον ένα τεράστιο γύρο αχρείαστων λεπτομερειών) αλλά τουλάχιστον θα έχεις ανοίξει μια μικρή ψυχολογική πόρτα η οποία μπορεί να βγει προς όφελος σου.
Τυπε,γραφεις:
α) βαριεστε με τον νυν και συζητατε για τους πρωην μπροστα του
β)θα πρεπει να την ρωτησει ο νυν ευγενικα εαν φερει ευθυνη για τα παθηματα της!

Μηπως θες να χωσεις και κανα παλουκι στο γκωλο του νυν χαριν ολων των πρωην για να παρετε το αιμα σας πισω;

Ρε τι ν αυτα που γραφεις;Και ερχονται παιδια σ αυτον τον κοσμο απο ατομα που χουν αυτες τις αποψεις!

Εαν βαριεσαι τον νυν απλα τον σκολνας και δεν αναφερεις για τους πρωην,δλδ ειναι κριμα απ την μια απλα να βαριεστε ταυτοχρονα ομως να αποζητατε την ευγενεια...γιατι;Η ευγενεια κερδιζετε και δεν κανετε καμμια ενεργεια προς αυτη την κατευθυνση...τουναντιον μαλιστα
 

thefemalecoach89

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2019
Μηνύματα
239
Like
320
Πόντοι
21
Γιατι ρε φιλεναδα να ανεχτουμε ολο αυτο το αχρειαστο ψυχολογικο σφυροκοπημα;
Και να γινουμε οτι θα ηθελε η κοπελα ωστε να μη μας στειλει;
Η λογικη του "ο ανδρας προσπαθει για τη γυναικα" ενω "η γυναικα απλα ειναι ο εαυτος της" ειναι μια μαλακια και μιση και δυστυχως ειναι αντιπροσωπευτικη στο 90% των περιπτωσεων...
Οταν απουσιαζει εχεις απλα να κανεις με γυναικα χαμηλης αυτοεκτιμησης.
Γενικα τα θελετε ολα για παρτη σας:
Και να ναι ωραιος,γυμνασμενος,μορφωμενος,να σας ακουει,αλλα να σας καταλαβαινει,να μη σας επικρινει,να ανεχεται τα νευρα και τα ψυχολογικα σας,να κατανοει και να επεξεργαζεται σωστα το παρελθον σας και στο τελος να ναι καλος μπαμπας να μεγαλωσει τα παιδια σας αφου φερνει χρημα στο σπιτι ενω εσεις χρημα στα κεντρα αισθητικης...

Κι ολα αυτα γιατι;Απλα για να γαμησουμε...

Δεν εχω ακριβως βρει τη φορμουλα,αλλα ειμαι κοντα στο να καταφερνω να ειμαι μαζι σας να σας γαμαω και να φαινομαι καλος κι εσεις καριολες...
Τουτεστιν στην πραξη να μη μπαινω στο στενο κλοιο σας,να μη σας αφηνω να μολυνετε την προσωπικη μου ζωη,αλλα με το γαντι παντα να σας περιοριζω εκει που πρεπει να ειστε...
Μονο στο κρεβατι μου...
Δεν σε υποχρεώνει κανένας/καμία να ανέχεσε τέτοιου είδους συμπεριφορές όπως λες και κάνεις τρομερό λάθος με το να νομίζεις ότι η γυναίκα δεν προσπαθεί καθόλου και τα θέλει όλα στο πιάτο. Η μέση γυναίκα κάνει ένα εκατομμύριο πράγματα ταυτόχρονα και ευτυχώς ή δυστυχώς ζούμε στην εποχή ώπου πολλές γυναίκες ζουν και μόνες τους ή χρησιμοποιούν τους άνδρες μόνο ως μέσο αναπαραγωγής/τεκνοποιήσης.
Οι γυναίκες δεν θέλουν ούτε ψέματα, ούτε δόλιες τεχνικές ούτε τα πάντα στο πιάτο. Θέλουν απλά έναν άνδρα που να κατανοεί την ασταθή ψυχολογική φύση τους, να αναγνωρίζει τον ρόλο τους και να υπομένει ως ένα σημείο χωρίς να γίνεται μακάκας/μουνόδουλλος γιατί ξέρουν και οι ίδιες κατά βάθος ότι δεν τους αξίζει τέτοιος άνδρας γιατί είναι ατελείς. Θέλουν ένα άνδρα γνήσιο και αυθεντικό που κάνει στην πράξη όσα λέει. Τόοοοοσο δύσκολο είναι;

Τώρα αν εσύ σαν μέσος άνδρας ΔΕΝ έχεις γερά νεύρα να αντέξεις ή να κατανοήσεις τα ψυχολογικά τερτίπια της κάθε μιας και θές απλά να γαμήσεις, καλές είναι και οι πληρωμένες προφανώς.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom