Νέα

Tinder αξίζει;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα FROID
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 463K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

sakarvats

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.408
Κριτικές
107
Like
7.901
Πόντοι
7.815
Σήμερα μετά απο κανα μήνα που το έχω απενεργοποιημένο δημιούργησα πάλι προφίλ και σκέφτομαι να αγοράσω boost..

την εφαρμογή την χρησιμοποιώ από το 2015, για το boost δεν θα έλεγε ότι αξίζει .. παρε αυτό που σου δίνει μια φορά το μήνα (δωρεάν boost) και μεχρι εκει
 

The-Sex-Pistols

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2020
Μηνύματα
596
Like
113
Πόντοι
6
Άμα δημιουργείτε ξανά και ξανά προφίλ,  σας βάζει με handicap στο νέο προφιλ.  Και πολλά άλλα κόλπα.
Δεν αξίζει το συγκεκριμένο app.
 
Εγγρ.
5 Ιουλ 2012
Μηνύματα
187
Like
219
Πόντοι
21
Παιδιά γνωρίζετε αν αγοράσω το gold σε ετήσια ή εξαμηνιαία συνδρομή αν μπορώ να ακυρώσω τη συνδρομή μετά από 1-2 μήνες; Ή υποχρεωτικά θα πρέπει να εξαντληθεί το εξάμηνο ή το έτος;
Μου βγάζει ότι έχω 4 ταίρι άσματα αλλά δεν μπορώ να δω ποιες είναι παρά μόνο αν πάρω το gold
 

GREKO79

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2014
Μηνύματα
623
Κριτικές
5
Like
700
Πόντοι
86
Παιδιά γνωρίζετε αν αγοράσω το gold σε ετήσια ή εξαμηνιαία συνδρομή αν μπορώ να ακυρώσω τη συνδρομή μετά από 1-2 μήνες; Ή υποχρεωτικά θα πρέπει να εξαντληθεί το εξάμηνο ή το έτος;
Μου βγάζει ότι έχω 4 ταίρι άσματα αλλά δεν μπορώ να δω ποιες είναι παρά μόνο αν πάρω το gold
Λογικα στα τραβαει ολα μαζι για ολους του μηνες, αρα δεν θα γινεται να το διακοψεις.
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.816
Κριτικές
20
Like
12.678
Πόντοι
4.546
Παιδιά γνωρίζετε αν αγοράσω το gold σε ετήσια ή εξαμηνιαία συνδρομή αν μπορώ να ακυρώσω τη συνδρομή μετά από 1-2 μήνες; Ή υποχρεωτικά θα πρέπει να εξαντληθεί το εξάμηνο ή το έτος;
Μου βγάζει ότι έχω 4 ταίρι άσματα αλλά δεν μπορώ να δω ποιες είναι παρά μόνο αν πάρω το gold

Εγώ έχω βάλει μηνιαία συνδρομή τύπε μου οπότε ΔΕΝ γνωρίζω τί μέλλει γενέσθαι.. αν και λογικά θα πρέπει να εξαντληθεί η συνδρομή σιγά ΜΗΝ χάσουν φράγκα τα λαμόγια!
 

sakarvats

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.408
Κριτικές
107
Like
7.901
Πόντοι
7.815
Παιδιά γνωρίζετε αν αγοράσω το gold σε ετήσια ή εξαμηνιαία συνδρομή αν μπορώ να ακυρώσω τη συνδρομή μετά από 1-2 μήνες; Ή υποχρεωτικά θα πρέπει να εξαντληθεί το εξάμηνο ή το έτος;
Μου βγάζει ότι έχω 4 ταίρι άσματα αλλά δεν μπορώ να δω ποιες είναι παρά μόνο αν πάρω το gold

πρέπει να εξαντλήσεις όλο το διάστημα της συνδρομής σου .. πάντως εγώ τα τελευταία 2 χρόνια όταν τελείωνε η συνδρομή μου ΔΕΝ την ανανέωνα κ μετά από 8-9 μέρες έστελνε μνμ ότι υπάρχει προσφορά διάρκειας 24ωρών να αποφασίσεις, δίνοντας μια γενναία έκπτωση στην εκάστοτε συνδρομή, που σε κάνει να το σκέφτεσαι πιο ζεστά (εγώ έτσι έκανα 2 φορές 6μηνο το τελευταίο χρόνο σε πολύ καλή τιμή - σχεδόν μισή από όσο ζήταγε πριν..). Απλά τώρα που έκοψα τα ταξίδια κ δεν βλέπω να ξαναμπαίνω σε αεροπλάνο μέχρι τέλος του χρόνου, δεν με βλέπω να ανανεώνω..

Πιστεύω ότι κ αυτοί θα χάσουν πολλά χρήματα, τώρα που ο κόσμος δεν ταξιδεύει: πολλές αλλοδαπές, επέλεγαν για παράδειγμα ως προορισμό Αθήνα ή τα νησιά, ένα μήνα πριν φτάσουν εδώ, οπότε ήταν ήδη κανονισμένες κ δρομολογημένες οι συναντήσεις κ τα ραντεβού. Με αυτό τον πανικό, δεν βλέπω να ταξιδεύει κανείς πριν τον Ιούλιο.

Μαλάκια πάντως που έδωσαν το πακέτο passport δωρεάν μέχρι τέλος Απρίλη .. Αφενός έχει γεμίσει με γκομενάκια από όλο τον πλανήτη όσον αφορά την Αθήνα ή άλλοι δημοφιλοί τουριστικοί προορισμοί εντός Ελλαδος (και που αν ήξεραν ότι θα δουν ταξίδι με το κυάλι), αφετέρου εγώ που το έχω πληρωμένο μέχρι της 10 Μαη, νοίωθω ολίγον λ@λ@κας..

Επειδή την χρησιμοποιώ από το 2015 με εξαιρετικό ποσοστό επιτυχίας (ταξιδεύω το 1/3 του χρόνου μου εντός κ εκτός συνόρων), θα της δώσω μια ευκαιρία όταν ξαναέρθει η κανονικότητα (αν έρθει ποτέ ..)
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.637
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Παιδιά γνωρίζετε αν αγοράσω το gold σε ετήσια ή εξαμηνιαία συνδρομή αν μπορώ να ακυρώσω τη συνδρομή μετά από 1-2 μήνες; Ή υποχρεωτικά θα πρέπει να εξαντληθεί το εξάμηνο ή το έτος;
Μου βγάζει ότι έχω 4 ταίρι άσματα αλλά δεν μπορώ να δω ποιες είναι παρά μόνο αν πάρω το gold

Τραβάει όλο το ποσό κι ας διακόψεις μετά από 1-2-3 μήνες. Η μηνιαία είναι πιο safe αν το μετανιώσεις αλλά και η πιο ακριβή αναλογικά. Πάντως το Tinder θα έλεγα ότι ψιλοαξίζει. Παίζουν βέβαια πάρα πολλά CGs αλλά βρίσκεις και καθημερινές γκόμενες για πήδο. Επίπεδο έχει καλό και κάποιες φορές πολύ καλό! Φυσικά υπάρχουν και πολλά μπάζα, λογικό άλλωστε!

Ακόμη καλύτερο για αυτούς που ταξιδεύουν. Ουσιαστικά γι' αυτό φτιάχτηκε το Tinder, αυτό ήταν το αρχικό concept. Για συναντήσεις ανθρώπων διαφορετικών χωρών, όχι τόσο για τοπικό επίπεδο.
 

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.665
Like
1.454
Πόντοι
216
Μπαρμπαπήδουλα βγαζεις ακρη στην Ελλαδα?
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.637
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Μπαρμπαπήδουλα βγαζεις ακρη στην Ελλαδα?

Ναι, είμαι 1-2 χρόνια στο Tinder, έχω πληρώσει μηνιαίες συνδρομές 3 φορές. Έχω συναντήσει 5-6 γκομενάκια, έχω πηδήξει μία. Επίσης, ήμουν πολύ κοντά να βγω με άλλες 2-3, πολύ καλά κομμάτια φαινόντουσαν, αλλά στράβωσε η φάση. Έχω την αίσθηση ότι αν αρχίσεις το chat με μία γκόμενα από το Tinder, καλύτερα είναι να περάσεις κατευθείαν στο Viber ή στο Facebook.
 

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.665
Like
1.454
Πόντοι
216
παρομοιο ποσοστο επιτυχιας εχουμε. για μενα θεωρειται αποτυχια με αυτα που ακουω για το Tinder στο εξωτερικο. Συνδρομη δεν εχω  πληρωσει ακομα. Αν η αλλη δε περναει συντομα σε viber h fb ειναι χασιμο χρονου, διαγραφη αμεσα
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.637
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
παρομοιο ποσοστο επιτυχιας εχουμε. για μενα θεωρειται αποτυχια με αυτα που ακουω για το Tinder στο εξωτερικο. Συνδρομη δεν εχω  πληρωσει ακομα. Αν η αλλη δε περναει συντομα σε viber h fb ειναι χασιμο χρονου, διαγραφη αμεσα

Ε, άρα δεν είναι και κακό! Τι περίμενες να έχουμε, 80% επιτυχία χωρίς συνδρομή? Θεωρώ ότι το ποσοστό θα ήταν πολύ καλύτερο αν πληρώναμε σερί για 1 χρόνο ξέρω γω. Για το εξωτερικό είναι άλλη φάση. Γι' αυτό είπα ότι είναι πολύ καλύτερο για αυτούς που ταξιδεύουν συχνά.
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.816
Κριτικές
20
Like
12.678
Πόντοι
4.546
Ναι, είμαι 1-2 χρόνια στο Tinder, έχω πληρώσει μηνιαίες συνδρομές 3 φορές. Έχω συναντήσει 5-6 γκομενάκια, έχω πηδήξει μία. Επίσης, ήμουν πολύ κοντά να βγω με άλλες 2-3, πολύ καλά κομμάτια φαινόντουσαν, αλλά στράβωσε η φάση. Έχω την αίσθηση ότι αν αρχίσεις το chat με μία γκόμενα από το Tinder, καλύτερα είναι να περάσεις κατευθείαν στο Viber ή στο Facebook.

 

giovanni845

Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2010
Μηνύματα
674
Like
299
Πόντοι
26
Γενικά το tinder καταφεύγει σε πολλές λαδιές να ξέρετε. ΠΧ δεν σημαίνει ότι θα χεις περισσότερα match αν πληρώσεις gold. Ανακατεύει επισης τον αλγόριθμο του προφιλ σου και δε φαίνεσαι και πολύ πολύ. Αν αναρωτιέσται γιατί δε ματσαρετε ενώ έχετε εμφάνιση και καλό προφιλ αυτός είναι ο λόγος. Επίσης μη ματσάρετε όλες τις γκόμενες αβέρτα. Αυτό επισης χαντακώνει τον αλγόριθμο εμφάνισης του προφιλ σας. Όταν κάνεις νεο προφιλ το τιντερ σου δίνει ένα μικρό boost στο να εμφανίζεται περισσότερο το προφιλ σου. Κι επειδή μερικοί το εκμεταλευόντουσαν αυτό πχ διέγραφαν το προφιλ τους και το ξανακαναν απο την αρχή για το boost το Τιντερ τους έκανε shadowban. Δηλαδή αυτοί έβλεπαν κανονικά γκόμενες χρησιμοποιούσαν το app αλλά το προφιλ τους δε φαινόταν πουθενά.
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.816
Κριτικές
20
Like
12.678
Πόντοι
4.546
Ρεεέεεεε τύποι θέλω τα φώτα σας!
Λοιπόν, τις τελευταίες ημέρες μ'έχουν κάνει match πώς σκατά τέλος πάντων λέγεται αυτό.. 3 τύπισσες αλλά καμιά τους ΔΕΝ μου μιλάει!
Τί σκατά μονάχα σε μένα συμβαίνει κάτι τέτοιο;;;;  :think:
Έχει τύχει σε κάποιον άλλον κάτι αντίστοιχο ;;
 

Accountant 7

Μέγας
Εγγρ.
3 Φεβ 2012
Μηνύματα
3.990
Κριτικές
34
Like
7.781
Πόντοι
3.886
Εγω γελαω που μου βγαζει ατομα 14000 χλμ μακρια τι φαση..χαχαχαχ
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.637
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Ρεεέεεεε τύποι θέλω τα φώτα σας!
Λοιπόν, τις τελευταίες ημέρες μ'έχουν κάνει match πώς σκατά τέλος πάντων λέγεται αυτό.. 3 τύπισσες αλλά καμιά τους ΔΕΝ μου μιλάει!
Τί σκατά μονάχα σε μένα συμβαίνει κάτι τέτοιο;;;;  :think:
Έχει τύχει σε κάποιον άλλον κάτι αντίστοιχο ;;

Μάλλον είσαι λίγο άτυχος, έχω τύχει κι εγώ σε match να μην μιλάνε κάποιες, αλλά όχι 3 στα 3!!! Συνέχισε να στέλνεις like και super like (αν θες να πληρώσεις βέβαια).
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom