Νέα

Τί τσίμπησες, μαν!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Zebu
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 81K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (3 μέλη και 3 επισκέπτες)

Αριστοκράτες VS Πλεμπα


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    26

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.557
Like
4.636
Πόντοι
1.706
Πήρα σήμερα ντελίβερυ μαγειρευτό μετά από 2 μήνες.
Με την πρώτη μπουκιά λέω εγώ το έτρωγα αυτό το πράγμα τόσο καιρό. Από τις ελάχιστες φορές που έφαγα κάτι με το ζόρι για να μην πετάξω τα 8 ευρώ στον κάδο. Είναι εξαιρετικά άθλια η ποιότητα στο κέντρο της Αθήνας σε όλα τα φαγάδικα. Τα μόνα που αξίζουν είναι αυτά που είναι μια κλάση πάνω από την κουραδίλα του mainstream ντελιβεράδικου, που η μερίδα έχει 12-14 ευρώ και πάνω. Τόσα λεφτά δεν δίνω όμως για κανένα λόγο.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.255
Κριτικές
62
Like
44.899
Πόντοι
9.297
Μου αρέσει που κατά τ’ αλλά τρως ολικής άλεσης… :buck2:
Μην είμαστε χλεχλεδες...χωρίς λαδάκι να τσιτσιρισει καλύτερα πλακώσου στα φρούτα και στις ρυζογκοφρεττες.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.279
Like
13.628
Πόντοι
3.656
γιατι μαν τι ειχε το φαγητο κομμενα πακιστανικά νύχια για ντρέσινγκ? :coffee:
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.966
Κριτικές
1
Like
2.665
Πόντοι
606
Πήρα σήμερα ντελίβερυ μαγειρευτό μετά από 2 μήνες.
Με την πρώτη μπουκιά λέω εγώ το έτρωγα αυτό το πράγμα τόσο καιρό. Από τις ελάχιστες φορές που έφαγα κάτι με το ζόρι για να μην πετάξω τα 8 ευρώ στον κάδο. Είναι εξαιρετικά άθλια η ποιότητα στο κέντρο της Αθήνας σε όλα τα φαγάδικα. Τα μόνα που αξίζουν είναι αυτά που είναι μια κλάση πάνω από την κουραδίλα του mainstream ντελιβεράδικου, που η μερίδα έχει 12-14 ευρώ και πάνω. Τόσα λεφτά δεν δίνω όμως για κανένα λόγο.
Εχω να σου προτεινω καφενείο που φτιάχνει ΕΝΑ μόνο φαι και τρώνε και η οικογένεια. Πραγματικά σπιτικό φαγητό και νορμαλ τιμη. Απλά δεν έχει ντελιβερι και πρεπει να κανονίσεις αν όχι από τη προηγουμενη, νωρίς πριν το μεσημέρι.
 

Βασιλοφρων13

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
34.647
Like
5.911
Πόντοι
1.406
Εχω να σου προτεινω καφενείο που φτιάχνει ΕΝΑ μόνο φαι και τρώνε και η οικογένεια. Πραγματικά σπιτικό φαγητό και νορμαλ τιμη. Απλά δεν έχει ντελιβερι και πρεπει να κανονίσεις αν όχι από τη προηγουμενη, νωρίς πριν το μεσημέρι.
Μήπως θέλουν κ προκαταβολή τυπε;:confused:
 

Dilfaros

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαρ 2024
Μηνύματα
349
Like
877
Πόντοι
81
Πήρα σήμερα ντελίβερυ μαγειρευτό μετά από 2 μήνες.
Με την πρώτη μπουκιά λέω εγώ το έτρωγα αυτό το πράγμα τόσο καιρό. Από τις ελάχιστες φορές που έφαγα κάτι με το ζόρι για να μην πετάξω τα 8 ευρώ στον κάδο. Είναι εξαιρετικά άθλια η ποιότητα στο κέντρο της Αθήνας σε όλα τα φαγάδικα. Τα μόνα που αξίζουν είναι αυτά που είναι μια κλάση πάνω από την κουραδίλα του mainstream ντελιβεράδικου, που η μερίδα έχει 12-14 ευρώ και πάνω. Τόσα λεφτά δεν δίνω όμως για κανένα λόγο.
Μάθε να μαγειρεύεις.
 

Dilfaros

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαρ 2024
Μηνύματα
349
Like
877
Πόντοι
81
Μην είμαστε χλεχλεδες...χωρίς λαδάκι να τσιτσιρισει καλύτερα πλακώσου στα φρούτα και στις ρυζογκοφρεττες.
Κατευθείαν από την κατσαρόλα χωρίς λάδια και βούτυρα.
Ή ελάχιστο ελαιόλαδο από πάνω, ΟΧΙ καυτό όμως.
 

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.557
Like
4.636
Πόντοι
1.706
Μάθε να μαγειρεύεις.
Αυτό κάνω κάθε μέρα. Μια φορά πήρα μετά από μήνες. Δεν παίρνω τίποτα απ' έξω. Είναι όλα για το πούτσο.
Όποιος έχει άλλη γνώμη είμαι εδώ να μου αποδείξει το αντίθετο.
 

Random User 123

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2023
Μηνύματα
309
Κριτικές
11
Like
1.189
Πόντοι
371
Όχι πρέπει να έχει θερμίδες για να μετράει ως φαγητό. Εκτός αν το τσιμπήσες από σπέρμα
Παχαινει τι σπέρμα;
Για αυτό τελικά δεν μπορεί να χάσει κιλά το αφεντικό στη δουλειά. Μεγάλος μπουστς
 

Dilfaros

Μέλος
Εγγρ.
26 Μαρ 2024
Μηνύματα
349
Like
877
Πόντοι
81
Αυτό κάνω κάθε μέρα. Μια φορά πήρα μετά από μήνες. Δεν παίρνω τίποτα απ' έξω. Είναι όλα για το πούτσο.
Όποιος έχει άλλη γνώμη είμαι εδώ να μου αποδείξει το αντίθετο.
Αναλόγως από που παραγγέλνεις και τι τρως.
 

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.557
Like
4.636
Πόντοι
1.706
Αναλόγως από που παραγγέλνεις και τι τρως.
Είμαι νευριασμένος από το μεσημέρι.
Τα 99/100 είναι για το πούτσο. Μέχρι πριν λίγο καιρό έτρωγα κάθε μέρα απ' έξω και δοκίμαζα κάθε 2 μέρες άλλο μαγαζί. Αν σου δείξω το efood με τις παραγγελίες θα πάθεις σοκ. Μιλάμε για δηλητήρια. Η Αθήνα είναι ένας γαμημένος βοθρότοπος. Σκέψου για να είναι ανοιχτά όοοολα αυτά και να απασχολούν προμηθευτές τι κουράδα τρώει ο κόσμος. Αρα καταλαβαίνουμε για τι σκατιάρηδες μιλάμε. Είνια πολύ χαμηλό το επίπεδο sorry. Επαρχία δεν είναι έτσι, ούτε ακόμη αν βγεις λίγο εκτός κέντρου Αθήνας. Στο κέντρο είναι για τη π-ο-ύ-τ-σ-α ΟΛΑ.
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.124
Like
50.831
Πόντοι
12.756
δεν υπαρχει καλυτερο πραγμα απο το σπιτικο φαγητο
απο εξω τρωω το πολυ 1-2 φορες τον μηνα..
κανα σουβλακι,μπεργκερ,πιτσα συνηθως
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.255
Κριτικές
62
Like
44.899
Πόντοι
9.297
Κατευθείαν από την κατσαρόλα χωρίς λάδια και βούτυρα.
Ή ελάχιστο ελαιόλαδο από πάνω, ΟΧΙ καυτό όμως.
Οταν φτάσω σε φάση να τρώω στο νοσοκομειο θα το απολαύσω έτσι το φαγητό μου...όμως ΟΧΙ ΤΩΡΑ.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.255
Κριτικές
62
Like
44.899
Πόντοι
9.297
Κατευθείαν από την κατσαρόλα χωρίς λάδια και βούτυρα.
Ή ελάχιστο ελαιόλαδο από πάνω, ΟΧΙ καυτό όμως.
Τι πουστριλικια είναι αυτά;
Αν δεν καπνίζει το λάδι,δεν έκανες φαγητό....ΣΑΛΑΤΑ έκανες.
Κάπου κάπου ρίχνω και μπούκοβο στο καυτό λάδι...μαγεία!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom