Νέα

Τί τσίμπησες, μαν!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Zebu
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 80K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (2 μέλη και 1 επισκέπτες)

Αριστοκράτες VS Πλεμπα


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    26

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.557
Like
4.636
Πόντοι
1.706
δεν υπαρχει καλυτερο πραγμα απο το σπιτικο φαγητο
απο εξω τρωω το πολυ 1-2 φορες τον μηνα..
κανα σουβλακι,μπεργκερ,πιτσα συνηθως
Kι εγώ έτσι ακριβώς. Κι αν βγω για ποτό έχω φάει πριν και μετά πάντα κάποια αρχιδιά θα έχει μείνει σπίτι. πχ λίγο φαγητό, με ψωμί και διάφορα τυριά που φροντίζω να έχω πάντα τρώω και καληνύχτα. Εγώ τα λεφτά μου στα δηλητήρια δεν τα δίνω. Τέλος.
Θα πάρουν το πούτσο μου όλοι τους. Και τα μπαράκια με τους δυναμίτες που δίνουν. Σε επιλεκτικά σημεία που ξέρω από ποιον παίρνουν τα ποτά κιόλας από πρώτο χέρι πάω και πίνω. Τώρα να δίνεις 7ευρα για σκουπίδια ε είσαι τενεκές. Όλοι οι κατοικούντες της Αθήνας βρωμιάρηδες είναι. Αλλιώς γιατί είναι ανοιχτοί όλοι αυτοί ακόμη; Να σας πάω ένα tour να καταλάβετε. Γιατί ονόματα για ευνόητους λόγους δεν μπορούμε να πούμε.
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.124
Like
50.831
Πόντοι
12.756
Τι πουστριλικια είναι αυτά;
Αν δεν καπνίζει το λάδι,δεν έκανες φαγητό....ΣΑΛΑΤΑ έκανες.
Κάπου κάπου ρίχνω και μπούκοβο στο καυτό λάδι...μαγεία!
μπουκοβο καυτερο,ταμπασκο πρασινο για σαλατα,κοκκινο για φαγητο,τσιλι καυτερο,μαγιονεζες και μουσταρδες πικαντικες μουρλια
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.124
Like
50.831
Πόντοι
12.756
Kι εγώ έτσι ακριβώς. Κι αν βγω για ποτό έχω φάει πριν και πάντα κάποια αρχιδιά θα έχει μείνει σπίτι. πχ λίγο φαγητό, με ψωμί και διάφορα τυριά που φροντίζω να έχω πάντα τρώω και καληνύχτα. Εγώ τα λεφτά μου στα δηλητήρια δεν τα δίνω. Τέλος.
Θα πάρουν το πούτσο μου όλοι τους. Και τα μπαράκια με τους δυναμίτες που δίνουν. Σε επιλεκτικά σημεία που ξέρω από ποιον παίρνουν τα ποτά κιόλας από πρώτο χέρι πάω και πίνω. Τώρα να δίνεις 7ευρα για σκουπίδια ε είσαι τενεκές. Όλοι οι κατοικούντες της Αθήνας βρωμιάρηδες είναι. Αλλιώς γιατί είναι ανοιχτοί όλοι αυτοί ακόμη; Να σας πάω ένα tour να καταλάβετε. Γιατί ονόματα για ευνόητους λόγους δεν μπορούμε να πούμε.
για ποτο 3 μαγαζια εδω που ξερω στανταρ με καθαρα ποτα..πουθενα αλλου
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.255
Κριτικές
62
Like
44.899
Πόντοι
9.297
μπουκοβο καυτερο,ταμπασκο πρασινο για σαλατα,κοκκινο για φαγητο,τσιλι καυτερο,μαγιονεζες και μουσταρδες πικαντικες μουρλια
Πες στον άλλον που τα θέλει τα μακαρόνια νεροβραστα λες και είναι μοντέλο η έχουμε Μεγάλη Παρασκευή.
 

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.557
Like
4.636
Πόντοι
1.706
Πούστηδες είναι όσοι μένουν Αθήνα. Βρωμιάρηδες και πούστηδες μαζί.
Έχω φίλο που πάει μια χαρά η δουλειά του, είναι άνετος φουλ. Αν δείτε τι μαλακίες τρώει κάθε μέρα ρε πούστη μου θα φρίξετε. Ο τύπος ψοφάει για σαπίλα. Το ίδιο για τις γυναίκες, ότι μπάζο βρίσκει το θέλει. Είναι ιδιαίτερο πάθος αυτό, το να γουστάρεις τα σκατά. Αλλά μήπως είσαι όντως σκατιάρης κι εσύ;
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.124
Like
50.831
Πόντοι
12.756
Πες στον άλλον που τα θέλει τα μακαρόνια νεροβραστα λες και είναι μοντέλο η έχουμε Μεγάλη Παρασκευή.
γενικα θελουν προσοχη τα τσιγαριστα με μετρο
στα μακαρονια ας πουμε κυρα γουσταρει βουτυρο εγω λαδακι
ε μια ετσι μια αλλιως αναγκαστικα
 

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.557
Like
4.636
Πόντοι
1.706
για ποτο 3 μαγαζια εδω που ξερω στανταρ με καθαρα ποτα..πουθενα αλλου
αλλιώς μπύρα
αν και δεν πίνεται με τίποτα.. αλλά τι να κάνεις
και τις βαρελίσιες τις νοθεύουν φουλ. δεν ξέρω τι βάζουν μέσα
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.255
Κριτικές
62
Like
44.899
Πόντοι
9.297
γενικα θελουν προσοχη τα τσιγαριστα με μετρο
στα μακαρονια ας πουμε κυρα γουσταρει βουτυρο εγω λαδακι
ε μια ετσι μια αλλιως αναγκαστικα
Το πιο ασφαλές είναι λίγο λάδι και μετά βούτυρο για να μην μαυρίσει το βούτυρο.
Αλλά συνήθως προτιμώ σκέτο λάδι.
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.124
Like
50.831
Πόντοι
12.756
αλλιώς μπύρα
αν και δεν πίνεται με τίποτα.. αλλά τι να κάνεις
και τις βαρελίσιες τις νοθεύουν φουλ. δεν ξέρω τι βάζουν μέσα
παντως σε σχεση με παλαιοτερα χρονια που δεν υπηρχε ΣΧΕΔΟΝ πουθενα μαγαζι με καθαρα ποτα,σιγα σιγα αρχιζουν και φυτρωνουν μαγαζια μικρα και μεγαλα με ΚΑΘΑΡΑ ποτακια
κατι ειναι και αυτο
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.124
Like
50.831
Πόντοι
12.756
Το πιο ασφαλές είναι λίγο λάδι και μετά βούτυρο για να μην μαυρίσει το βούτυρο.
Αλλά συνήθως προτιμώ σκέτο λάδι.
αν και εγω προσωπικα τα μονα που ξερω να κανω ειναι αυγα βραστα και τηγανιτα,σκετα μακαρονια και κανα τοστ ειμαι τυχερος που η κυρα ξερει να μαγειρευει και οταν εχει κεφι φτιαχνει μεχρι και σπιτικο ψωμι για μπεργκερ τα μεγαλα ετσι αυτα τα λεια,πιτσες,μακαρονοσαλατες γαματες οποτε δε στερουμαι τιποτα και απο αυτα που συνηθως παιρνει ο κοσμος απεξω
 

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.557
Like
4.636
Πόντοι
1.706
Όταν ξεκίνησα να ''μαγειρεύω'', πήγα στο παρακμιακό σκουπιδιάρικο super market της γειτονιάς και πήρα από το ψυγείο ελληνικής προέλευσης πακεταρισμένες σπαλομπριζόλες. Λέω ωχ ρε μάγκα, για να ναι τόσο φθηνές ποιος ξέρει τι φόλα θα είναι. Αλλά κάτσε να πάρω λέω αφού δοκιμή θα κάνω. Σας πληροφορώ με λάδι από το χωράφι μου και πατάτες από το χωριό τις έβαλα στο φούρνο με φρέσκια ρίγανη πάλι από το χωριό και βγήκε απίστευτο το αποτέλεσμα. Κόστος; 5 ευρώ και έφαγα όλη τη μέρα. 4 μπριζόλες της πούτσας με 2 πατάτες και 2 σπυριά ρύζι από το ντελίβερυ κάνουν 40 ευρώ και πάλι χορτάτος δεν θα μείνεις και είναι και σκουπίδια. Πάρτε το καυλί μου δεν ξαναπαραγγέλνω ποτέ. Σιγά σιγά ψάχτηκα και για ψαρικά και έκλεισε το κεφάλαιο. Όχι θα φτιάχνω τον κάθε βρωμιάρη μάγκα με τα λεφτά μου.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.255
Κριτικές
62
Like
44.899
Πόντοι
9.297
αν και εγω προσωπικα τα μονα που ξερω να κανω ειναι αυγα βραστα και τηγανιτα,σκετα μακαρονια και κανα τοστ ειμαι τυχερος που η κυρα ξερει να μαγειρευει και οταν εχει κεφι φτιαχνει μεχρι και σπιτικο ψωμι για μπεργκερ τα μεγαλα ετσι αυτα τα λεια,πιτσες,μακαρονοσαλατες γαματες οποτε δε στερουμαι τιποτα και απο αυτα που συνηθως παιρνει ο κοσμος απεξω
Τυχερός είσαι
...τα μαλακιστηρια με τα πρησμένα χείλη ξέρουν να βράζουν αυγο;
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.124
Like
50.831
Πόντοι
12.756
Τυχερός είσαι
...τα μαλακιστηρια με τα πρησμένα χείλη ξέρουν να βράζουν αυγο;
τα αρχιδια μου ξερουν ρε φιλε και μιλαμε και γυναικες σε μεγαλες ηλικιες δεν μαγειρευουν
 

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.557
Like
4.636
Πόντοι
1.706
παντως σε σχεση με παλαιοτερα χρονια που δεν υπηρχε ΣΧΕΔΟΝ πουθενα μαγαζι με καθαρα ποτα,σιγα σιγα αρχιζουν και φυτρωνουν μαγαζια μικρα και μεγαλα με ΚΑΘΑΡΑ ποτακια
κατι ειναι και αυτο
Δυστυχώς, έχω από το 2019 κάποια πολύ συγκεκριμένα στέκια στα οποία επίσης παραγγέλνω συγκεκριμένα πράγματα. Δεν κάνω πειράματα να πηγαίνω από δω κι από κει και δεν ξέρω τι πολυ παίζει σε αυτό το θέμα. Πιστεύω είναι πάρα πολύ χαμηλό το επίπεδο στα μπαρ μεσαίας κατηγορίας. Πρέπει να δώσεις κάτι παραπάνω για να πας κάπου που είναι όλα ωραία (η μουσική, ο τρόπος που βαράει, ο ήχος, η ένταση / πέρα από τις επιλογές των κομματιών, καθαριότητα, ωραίος φωτισμός, άνεση, να μην έχει βρωμιάρη αφεντικό να σε κοιτάει στραβωμένος συνέχεια και γενικά να κοζάρει τους πελάτες στα μάτια να μη τους αφήνει να εκφραστούν ελεύθερα(
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.255
Κριτικές
62
Like
44.899
Πόντοι
9.297
τα αρχιδια μου ξερουν ρε φιλε και μιλαμε και γυναικες σε μεγαλες ηλικιες δεν μαγειρευουν
Αυτά τα κάνουν "μονδερνες" Αθηνεζες και Σαλονικιες...σε πιο μικρές κοινωνίες η γυναίκα συνήθως κάτι θα κάνει.
Εκτός αν έχει αποβλακωθει από τα σοσιαλ κρεμμύδια οπότε ...άστο καλύτερα.
 

Dr. Kolompo

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.557
Like
4.636
Πόντοι
1.706
αν και εγω προσωπικα τα μονα που ξερω να κανω ειναι αυγα βραστα και τηγανιτα,σκετα μακαρονια και κανα τοστ ειμαι τυχερος που η κυρα ξερει να μαγειρευει και οταν εχει κεφι φτιαχνει μεχρι και σπιτικο ψωμι για μπεργκερ τα μεγαλα ετσι αυτα τα λεια,πιτσες,μακαρονοσαλατες γαματες οποτε δε στερουμαι τιποτα και απο αυτα που συνηθως παιρνει ο κοσμος απεξω
Αν βασίσεις τη σίτισή σου στο απ'έξω θα πεθάνεις. Θα βγάλεις σοβαρά προβλήματα υγείας αν δεν σταματήσεις. Όπως αν συνέχιζα εγώ.
Δεν είμαι νέος και είδα ραγδαία πτώση από την κακή και ελλειπή διατροφή.
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.124
Like
50.831
Πόντοι
12.756
Αν βασίσεις τη σίτισή σου στο απ'έξω θα πεθάνεις. Θα βγάλεις σοβαρά προβλήματα υγείας αν δεν σταματήσεις. Όπως αν συνέχιζα εγώ.
Δεν είμαι νέος και είδα ραγδαία πτώση από την κακή και ελλειπή διατροφή.
απο τα 29 μου προσεχω τη διατροφη μου και ειμαι 51
ειχα φαει ηττες απο σαβουροφαγητα,χτυπησε καμπανακι και αυτο ηταν
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.255
Κριτικές
62
Like
44.899
Πόντοι
9.297

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.255
Κριτικές
62
Like
44.899
Πόντοι
9.297
Αν βασίσεις τη σίτισή σου στο απ'έξω θα πεθάνεις. Θα βγάλεις σοβαρά προβλήματα υγείας αν δεν σταματήσεις. Όπως αν συνέχιζα εγώ.
Δεν είμαι νέος και είδα ραγδαία πτώση από την κακή και ελλειπή διατροφή.
Αν δεν φας κάνα φρούτο και σαλατικό και την βγάζεις με τοστ και πίτσες θα πάθεις σκορβούτο και όχι μόνο ...!!!:confused::zombie::uglystupid:
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

ουτε ξερω με τις καριολες που ειχα γνωρισει
Που πας και τις βρίσκεις ;;;;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom