Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 189K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 91 άτομα (0 μέλη και 91 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 867 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,9%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,3%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 321 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 574 19,4%
  • αλλο

    Ψήφοι: 90 3,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.954

Επισκέπτης
μπηκα να ηρεμησω απ το διαβασμα.. δεν εχω την ορεξη ν ασχοληθω με τις φαντασιωσεις σου
οταν θα ξαναμπω μετα απο αρκετο καιρο παλι τα ξαναλεμε

ο καυτος ειναι ο φλεσακος

hello φιλεναδα  :-*



ναι εγώ κάθε μέρα κολωνάκι βρίσκομαι
γιατί περνάω να πάρω το γκομενάκι από τα εξάρχεια
με το παπί κ να πάμε ζωγράφου..
όταν σε μια σχέση είναι κ οι 2 φοιτητές π δεν δουλεύουν ακόμα
τότε ποιος τρώει τα λεφτά ποιανού? :P
επίσης δεν ξέρω κ πολλούς να κατεβαίνουν κέντρο με ταξάκι
είτε να πληρώνουν τόσα όσα λες..όπως δεν ξέρω κ τι εννοείς για τραπέζι
με 70 ευρώ..
:headbang:


για φαγητο ακα μασαμπουκα εννοει μαλλον  :P :P



 

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
μπηκα να ηρεμησω απ το διαβασμα.. δεν εχω την ορεξη ν ασχοληθω με τις φαντασιωσεις σου
οταν θα ξαναμπω μετα απο αρκετο καιρο παλι τα ξαναλεμε

ο καυτος ειναι ο φλεσακος

Και είχα μια φαγούρα Bite να ασχοληθείς εσύ με τις φαντασιώσεις μου...

Βρε δε με χέζεις ρε Νταλάρα!
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
;) ;) ;)

Η λογική του παραλόγου:

Οι γιαγιάδες και οι μανάδες μας που δεν δούλευαν και τις συντηρούσαν οι "μπαμπάδες" δεν ήταν ελεϊνίδες.

Εμείς - η σημερινή γενιά - που δουλεύουμε και συνεισφέρουμε στο σπίτι είμαστε ελεϊνίδες.

Δεν απαντάς

Ζούσαν με τα λεφτά του μπαμπά και μετεφέροντο στο σπίτι του συζύγου "Γυναίκα παντόφλες"
Κάτι όχι και τόσο του ενδιαφέροντός σας :2funny:
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
;) ;) ;)

Η λογική του παραλόγου:

Οι γιαγιάδες και οι μανάδες μας που δεν δούλευαν και τις συντηρούσαν οι "μπαμπάδες" δεν ήταν ελεϊνίδες.

Εμείς - η σημερινή γενιά - που δουλεύουμε και συνεισφέρουμε στο σπίτι είμαστε ελεϊνίδες.

εχετε σπιτι να συνεισφέρετε? και σε τι συνεισφέρετε ?
να πληρώνετε την γυναίκα που θα μεγαλώσει το παιδί σας?!
Μεγαλοφυές πράγματι
 

Palios pounai alios

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2008
Μηνύματα
1.534
Like
8
Πόντοι
16
χαχα ακριβώς..επίσης όποιον/α βλέπω
κ δεν παραπονιέται για τπτ μάλλον τόσο πιο
καλά περνάει κ τόσο πιο χορτασμένος/η από σεξάκι είναι.. :cheesy:

Χαχα!

Και όλα αυτά τα παιδιά που κάνανε λίμπα την Ελλάδα το Δεκέμβρη προφανώς αγάμητα ήταν μωρέ και γι' αυτό δεν ήταν ευτυχισμένα....

 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
Οκ καληνύχτα παιδιά και καλά να περνάτε!!!
 

dark_eyes

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
931
Like
2
Πόντοι
6
Χαχα!

Και όλα αυτά τα παιδιά που κάνανε λίμπα την Ελλάδα το Δεκέμβρη προφανώς αγάμητα ήταν μωρέ και γι' αυτό δεν ήταν ευτυχισμένα....

χαχα.παλιέ μου εγώ ενοούσα για
τα παιδιά του site.. :rolleyes:
 

Comando_1

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2008
Μηνύματα
715
Like
7
Πόντοι
6
οι γυναικες με βαση τα αποτελεσματα του ΑΣΕΠ ειναι το 75 % των επιτυχοντων στους διαγωνισμους των τελευταιων χρονων...
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
Δεν τα πληρώνει ο άντρας στην Ελλάδα????
Θες να κάνεις μια στατιστική ανάμεσα σε αγνώστα σε σένα ζευγάρια?
(Όχι στο τι λένε στο τι κάνουνε)


δεν ξερω τι κανει ο μεσος αντρας στην ελλαδα παντως οι αντρες που γνωριζω εγω με τις γκομενες τους μοιραζονται τα εξοδα.....οι πιο πολλοι...υπαρχουν και 2-3 που τους δουλευουμε γιατι τα σκανε ολα για τις γκομενες και ειναι θυματα αλλα αδυνατουν να το παρουν πρεφα....

οσες φορες ειχα σχεση ΠΟΤΕ μα ποτε δε δεχτηκα το οικονομικο θεμα να γινει ζητημα......ποτε δεν υπηρξα καρμιρισσα και ποτε δεν ηθελα τον αντρα να ειναι ειτε πολυ γενναιοδωρος ειτε τσιφουτης......και ευτυχως ποτε δε μου ετυχε να γινει ζητημα το οικονομικο....με "ομερτα" ο καθενας πληρωνε αναλογως καθε φορα που βγαιναμε.....ποτε ο ενας ποτε ο αλλος ετσι ωστε να μη ριχνεται ποτε κανεις απο τους δυο...βρισκω εκνευριστικο το να τα πληρωνει ολα ο αντρας οπως βρισκω και εκνευριστικη την περιβοητη "ισοτητα" που μας τσαμπουνανε ολη μερα....ειναι γλυκο και ομορφο να σου πληρωσουν εναν καφε, ενα ποτο, ενα δωρο αλλα μεχρι εκει.....οταν αυτο γινεται διαρκως δε διαφερεις ιδιαιτερα απο τις ιεροδουλες και τους αγαπουληδες που τους κανουν δωρακια οπως εχει αναφερθει στο αναλογο θρεντ αλλωστε........και με καμμενους δε συνηθιζω να σχετιζομαι ωστε να δεχομαι κατι τετοιο :)


σαφως και ξερω γυναικες που οχι απλα τους αρεσει αλλα απαιτουν κι ολας (!!!!) να τους τα πληρωνει ο αντρας ολα.......ξερω γυναικες που στην τελευταια μου σχεση η πρωτη τους ερωτηση ηταν (οταν ειχαμε φυγει τριημερο) αν πληρωσε εκεινος!!! η πρωτη ερωτηση!! αντι να ρωτησουν τι τυπος ειναι, αν τα παμε καλα κατι αλλο τελος παντων ρωτησαν αν πληρωσε...

το θεμα ομως ειναι οτι ΑΥΤΕΣ οι γυναικες παντα βρισκουν τους αγαπουληδες που τους τα σκανε απο επιλογη τους.......γιατι ειλικρινα πρεπει να εισαι πολυ μαλακας για να τα σκας σε μια γκομενα (ή ενα γκομενο τελευταιως αφθονει και αυτο το παρασιτικο ειδος)χωρις να θες και να κλαιγεσαι μετα.......επομενως δεχομαστε οτι υπαρχουν οι γυναικες που απαιτουν να τους τα σκανε και οι αντρες που λαμβανουν δραμια αρρενωποτητας και αντρικου εγωισμου με το να τα σκανε.......

οκ και? εμας (που ειμαστε ΟΛΟΙ πια τοσο διαφορετικοι σε αυτο το φορουμ απο την πλειοψηφια) τι μας νοιαζει??? του τα μασησε κανενος καμια και εχει πονο να πει? αν ναι ας προσεχε, περαστικα του, 2 ντεπον ημερησιως, κρυα ντους και την επομενη φορα να πηγαινει τοιχο τοιχο........αν δεν του τα μασησε και μιλαμε για πικραμενους κολλητους, συγγενεις, μπατζανακηδες ή γειτονες και οχι τον εαυτο μας τοτε τι στο καλο μας νοιαζει???? 
 

makemyday

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
684
Like
0
Πόντοι
6
δεν ξερω τι κανει ο μεσος αντρας στην ελλαδα παντως οι αντρες που γνωριζω εγω με τις γκομενες τους μοιραζονται τα εξοδα.....οι πιο πολλοι...υπαρχουν και 2-3 που τους δουλευουμε γιατι τα σκανε ολα για τις γκομενες και ειναι θυματα αλλα αδυνατουν να το παρουν πρεφα....

οσες φορες ειχα σχεση ΠΟΤΕ μα ποτε δε δεχτηκα το οικονομικο θεμα να γινει ζητημα......ποτε δεν υπηρξα καρμιρισσα και ποτε δεν ηθελα τον αντρα να ειναι ειτε πολυ γενναιοδωρος ειτε τσιφουτης......και ευτυχως ποτε δε μου ετυχε να γινει ζητημα το οικονομικο....με "ομερτα" ο καθενας πληρωνε αναλογως καθε φορα που βγαιναμε.....ποτε ο ενας ποτε ο αλλος ετσι ωστε να μη ριχνεται ποτε κανεις απο τους δυο...βρισκω εκνευριστικο το να τα πληρωνει ολα ο αντρας οπως βρισκω και εκνευριστικη την περιβοητη "ισοτητα" που μας τσαμπουνανε ολη μερα....ειναι γλυκο και ομορφο να σου πληρωσουν εναν καφε, ενα ποτο, ενα δωρο αλλα μεχρι εκει.....οταν αυτο γινεται διαρκως δε διαφερεις ιδιαιτερα απο τις ιεροδουλες και τους αγαπουληδες που τους κανουν δωρακια οπως εχει αναφερθει στο αναλογο θρεντ αλλωστε........και με καμμενους δε συνηθιζω να σχετιζομαι ωστε να δεχομαι κατι τετοιο :)


σαφως και ξερω γυναικες που οχι απλα τους αρεσει αλλα απαιτουν κι ολας (!!!!) να τους τα πληρωνει ο αντρας ολα.......ξερω γυναικες που στην τελευταια μου σχεση η πρωτη τους ερωτηση ηταν (οταν ειχαμε φυγει τριημερο) αν πληρωσε εκεινος!!! η πρωτη ερωτηση!! αντι να ρωτησουν τι τυπος ειναι, αν τα παμε καλα κατι αλλο τελος παντων ρωτησαν αν πληρωσε...

το θεμα ομως ειναι οτι ΑΥΤΕΣ οι γυναικες παντα βρισκουν τους αγαπουληδες που τους τα σκανε απο επιλογη τους.......γιατι ειλικρινα πρεπει να εισαι πολυ μαλακας για να τα σκας σε μια γκομενα (ή ενα γκομενο τελευταιως αφθονει και αυτο το παρασιτικο ειδος)χωρις να θες και να κλαιγεσαι μετα.......επομενως δεχομαστε οτι υπαρχουν οι γυναικες που απαιτουν να τους τα σκανε και οι αντρες που λαμβανουν δραμια αρρενωποτητας και αντρικου εγωισμου με το να τα σκανε.......

οκ και? εμας (που ειμαστε ΟΛΟΙ πια τοσο διαφορετικοι σε αυτο το φορουμ απο την πλειοψηφια) τι μας νοιαζει??? του τα μασησε κανενος καμια και εχει πονο να πει? αν ναι ας προσεχε, περαστικα του, 2 ντεπον ημερησιως, κρυα ντους και την επομενη φορα να πηγαινει τοιχο τοιχο........αν δεν του τα μασησε και μιλαμε για πικραμενους κολλητους, συγγενεις, μπατζανακηδες ή γειτονες και οχι τον εαυτο μας τοτε τι στο καλο μας νοιαζει???? 
Χωρίς να έχω παρακολουθήσει την εξέλιξη όλης της συζήτησης και όλων των προηγούμενων σελίδων,για να μπορώ να έχω πιο "σαφή" άποψη σε σχέση με το "σε τι" απαντάς,απλά θέλω να εκφράσω ένα respect στον τρόπο που σκέφτεσαι.γενικά,όχι για κάποια συγκερκιμένη φράση του σχολίου σου,αλλά στο γενικό "ρεζουμέ".
:cool2:
 

mounitsa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2006
Μηνύματα
20.880
Like
13
Πόντοι
366
μερσι :)
θελω να πιστευω οτι πολλα αλλα ατομα σκεφτοναι ετσι.......ο προβληματισμος μου ειναι οτι αυτο που εδω παρουσιαζεται ως "κανονας" στη δικη μου ζωη το βλεπω ως "εξαιρεση"......ο λογος νομιζω ειναι γιατι επιλεγω με ποιους συναναστρεφομαι και με ποιους κανω σχεση...φυσικα και ξερω ελλεηνιδες και φυσικα ξερω και ελληναρες....φυσικα ξερω γυναικες που θελουν να τους τα πληρωνου και φυσικα ξερω αντρες που τα σκανε....απλα ουτε τους κανω παρεα ουτε τους πιανω γκομενους......

ε τωρα κατι τελειωμενα ξαδερφια-ξαδερφες που εχω ευτυχως ειναι λιγα (τα καμμενα εννοω) και τι να κανουμε τα λουζομαστε αναγκαστικα :2funny:

μα γιατι δεν εχεις παρακολουθησει την υπολοιπη συζητηση? μονο 1261 σελιδες ειναι :P μπορεις να ξεκινησεις και σημερα ακομα :2funny:

 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
141
Πόντοι
7.985
Μιας και πιασαμε τον οικονομικο τομεα στις τελευταιες σελιδες (να δω τι αλλο μενει να ασχοληθουμε  :headbang:).... πιστευω πως δεν ειναι τεραστιο θεμα αυτο. Απο φιλες κολλητες (γνωριζω) αλλα και απο προηγουμενες (ο Θεος να τις κανει)... σχεσεις δεν υπαρχει τετοιο κομπλεξ απο πλευρας Ελεεινηδων.  ;)

Εχω ακουσει πως τα θελουν ολα ετοιμα αλλα σε καποια φαση κατανταει γελοιο και το καταλαβαινουν και οι ιδιες.  :)
 

makemyday

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
684
Like
0
Πόντοι
6
μερσι :)
θελω να πιστευω οτι πολλα αλλα ατομα σκεφτοναι ετσι.......ο προβληματισμος μου ειναι οτι αυτο που εδω παρουσιαζεται ως "κανονας" στη δικη μου ζωη το βλεπω ως "εξαιρεση"......ο λογος νομιζω ειναι γιατι επιλεγω με ποιους συναναστρεφομαι και με ποιους κανω σχεση...φυσικα και ξερω ελλεηνιδες και φυσικα ξερω και ελληναρες....φυσικα ξερω γυναικες που θελουν να τους τα πληρωνου και φυσικα ξερω αντρες που τα σκανε....απλα ουτε τους κανω παρεα ουτε τους πιανω γκομενους......

ε τωρα κατι τελειωμενα ξαδερφια-ξαδερφες που εχω ευτυχως ειναι λιγα (τα καμμενα εννοω) και τι να κανουμε τα λουζομαστε αναγκαστικα :2funny:

μα γιατι δεν εχεις παρακολουθησει την υπολοιπη συζητηση? μονο 1261 σελιδες ειναι :P μπορεις να ξεκινησεις και σημερα ακομα :2funny:
sorry για την "καθυστερημένη απάντηση",αλλά έκανα ένα....tour και σε άλλα θρεντ που είχα συμμετάσχει ή που είχαν κάτι ενδιαφέρον και...αφαιρέθηκα :2funny: :2funny:
ε τώρα είναι πια...αργά να κάνω check σε ότι άλλο έχει γραφτεί!
απλά το σημαντικότερο που διέκρινα σε αυτά που έγραφες και που μου άρεσε(άσχετα με το ότι συμφωνούσα κιόλας στα περισσότερα.αυτό είναι περισσότερο "υποκειμενικό")ήταν το ότι αποφεύγεις να "ομαδοποιείς" και να είσαι απόλυτη.αυτό και μόνο μου "κάνει" σε ότι αφορά τον τρόπο σκέψης.
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
141
Πόντοι
7.985
sorry για την "καθυστερημένη απάντηση",αλλά έκανα ένα....tour και σε άλλα θρεντ που είχα συμμετάσχει ή που είχαν κάτι ενδιαφέρον και...αφαιρέθηκα :2funny: :2funny:
ε τώρα είναι πια...αργά να κάνω check σε ότι άλλο έχει γραφτεί!
απλά το σημαντικότερο που διέκρινα σε αυτά που έγραφες και που μου άρεσε(άσχετα με το ότι συμφωνούσα κιόλας στα περισσότερα.αυτό είναι περισσότερο "υποκειμενικό")ήταν το ότι αποφεύγεις να "ομαδοποιείς" και να είσαι απόλυτη.αυτό και μόνο μου "κάνει" σε ότι αφορά τον τρόπο σκέψης.

Διαφωνω!

Πρωτα ομαδοποιουμε και μετα ξεχωριζουμε κατι!  ;)
Αλλα πως το εννοω:

Ετσι γινεται κι εδω!
Λεμε πως ΟΛΕΣ οι Ελεεινηδες ειναι σκαρτες!
Καποιοι ομως μενουν σε αυτο το ΟΛΕΣ!  :headbang:


Πχ. Γνωριζω εγω μια Ελλεινηδα. Εχω στο μυαλο μου πως υπαρχει περιπτωση να εξεληχθει (οπως τα λεμε εδω μεσα), αλλα δεν εχω αρνητηκη σκεψη γι'αυτη!  ;) Διχνω χαρακτηρα και αν ειναι η εξεραιση στον κανονα αυτο θα φανει απο την πρωτη κιολας στιγμη!  :sunglasses: Αν δεν ειναι.... ΟΜΑΔΟΠΟΙΗΣΗ!  :rockon:
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Πχ. Γνωριζω εγω [size=15pt]μια[/size] Ελλεινηδα. Εχω στο μυαλο μου πως υπαρχει περιπτωση να εξεληχθει (οπως τα λεμε εδω μεσα), αλλα δεν εχω αρνητηκη σκεψη γι'αυτη!  ;) Διχνω χαρακτηρα και αν ειναι η εξεραιση στον κανονα αυτο θα φανει απο την πρωτη κιολας στιγμη!  :sunglasses: Αν δεν ειναι.... ΟΜΑΔΟΠΟΙΗΣΗ!  :rockon:
αυτό το μία μου θύμισσε το εξής.
εγώ όσες μονάδες ελληνικές και θυληκές έχω γνωρίσει είναι συνήθως 2-3 από πίσω.
οπότε τρως στην μάπα αυτή τη μία, και 2 φίλες της.
όταν κάτι δεν πάει καλά λογοδοτείς σε όλες.
όταν ικανοποιείς μία πρέπει να τις ικανοποιήσεις όλες.
κάπως έτσι έχει το πράγμα.
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
δεν ξερω τι κανει ο μεσος αντρας στην ελλαδα παντως οι αντρες που γνωριζω εγω με τις γκομενες τους μοιραζονται τα εξοδα.....οι πιο πολλοι...υπαρχουν και 2-3 που τους δουλευουμε γιατι τα σκανε ολα για τις γκομενες και ειναι θυματα αλλα αδυνατουν να το παρουν πρεφα....

οσες φορες ειχα σχεση ΠΟΤΕ μα ποτε δε δεχτηκα το οικονομικο θεμα να γινει ζητημα......ποτε δεν υπηρξα καρμιρισσα και ποτε δεν ηθελα τον αντρα να ειναι ειτε πολυ γενναιοδωρος ειτε τσιφουτης......και ευτυχως ποτε δε μου ετυχε να γινει ζητημα το οικονομικο....με "ομερτα" ο καθενας πληρωνε αναλογως καθε φορα που βγαιναμε.....ποτε ο ενας ποτε ο αλλος ετσι ωστε να μη ριχνεται ποτε κανεις απο τους δυο...βρισκω εκνευριστικο το να τα πληρωνει ολα ο αντρας οπως βρισκω και εκνευριστικη την περιβοητη "ισοτητα" που μας τσαμπουνανε ολη μερα....ειναι γλυκο και ομορφο να σου πληρωσουν εναν καφε, ενα ποτο, ενα δωρο αλλα μεχρι εκει.....οταν αυτο γινεται διαρκως δε διαφερεις ιδιαιτερα απο τις ιεροδουλες και τους αγαπουληδες που τους κανουν δωρακια οπως εχει αναφερθει στο αναλογο θρεντ αλλωστε........και με καμμενους δε συνηθιζω να σχετιζομαι ωστε να δεχομαι κατι τετοιο :)


σαφως και ξερω γυναικες που οχι απλα τους αρεσει αλλα απαιτουν κι ολας (!!!!) να τους τα πληρωνει ο αντρας ολα.......ξερω γυναικες που στην τελευταια μου σχεση η πρωτη τους ερωτηση ηταν (οταν ειχαμε φυγει τριημερο) αν πληρωσε εκεινος!!! η πρωτη ερωτηση!! αντι να ρωτησουν τι τυπος ειναι, αν τα παμε καλα κατι αλλο τελος παντων ρωτησαν αν πληρωσε...

το θεμα ομως ειναι οτι ΑΥΤΕΣ οι γυναικες παντα βρισκουν τους αγαπουληδες που τους τα σκανε απο επιλογη τους.......γιατι ειλικρινα πρεπει να εισαι πολυ μαλακας για να τα σκας σε μια γκομενα (ή ενα γκομενο τελευταιως αφθονει και αυτο το παρασιτικο ειδος)χωρις να θες και να κλαιγεσαι μετα.......επομενως δεχομαστε οτι υπαρχουν οι γυναικες που απαιτουν να τους τα σκανε και οι αντρες που λαμβανουν δραμια αρρενωποτητας και αντρικου εγωισμου με το να τα σκανε.......

οκ και? εμας (που ειμαστε ΟΛΟΙ πια τοσο διαφορετικοι σε αυτο το φορουμ απο την πλειοψηφια) τι μας νοιαζει??? του τα μασησε κανενος καμια και εχει πονο να πει? αν ναι ας προσεχε, περαστικα του, 2 ντεπον ημερησιως, κρυα ντους και την επομενη φορα να πηγαινει τοιχο τοιχο........αν δεν του τα μασησε και μιλαμε για πικραμενους κολλητους, συγγενεις, μπατζανακηδες ή γειτονες και οχι τον εαυτο μας τοτε τι στο καλο μας νοιαζει???? 

Εγώ πάλι νομίζω ότι ως εκ του ρόλου του ο άντρας δικαιούται το να απολαμβάνει την ικανοποίηση του να πληρώνει για μια γυναίκα που το αξίζει και το εκτιμά, και εκείνη οφείλει να το δέχεται αδιαμαρτύρητα.

Αρκεί αυτό να μην θεωρείτε δεδομένη υποχρέωση από εκείνη, αλλά προνόμιο, γεγονός που θα πρέπει να φροντίζει να αναγνωρίζει και να αντισταθμίζει έμπρακτα με την συμπεριφορά της (“αγάπη μου αφού φάγαμε χθες έξω θα μαγειρέψω για σένα το Σάββατο”, "τζουτζούκο μου στα 5 τραπεζώματα κερδίζεις κουλούρι" :rockon: κτλ).

Επιπρόσθετα η εικόνα μιας γυναίκας που καλεί το σερβιτόρο/μαιτρ για να πληρώσει (η ακόμα χειρότερα δίνει στα μουλωχτά τα χρήματα στον καβαλιέρο της, πριν ή μετά, ώστε δήθεν να πληρώσει εκείνος) είναι περισσότερο από θλιβερή – στο δικό μου κόσμο τουλάχιστον.

Και τέλος έχε υπόψη σου ότι όσο αντιαισθητικό είναι το θέαμα του καληνυχτάκια-αγαπούλη-σπόνσορα άντρα που ορθά θίγεις, άλλο τόσο ενοχλητικό είναι το τόσο δημοφιλές στις μέρες μας μοντέλο της γκόμενας-πατσούρας που θεωρεί δεδομένο ότι το σύμπαν περιστρέφεται γύρω από το χρυσό μουνί της – και το οποίο άπαντες είναι υποχρεωμένοι να πληρώνουν με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο (από χάρες στο κρεβάτι, μέχρι ισόβιο σπόνσορινγκ χωρίς αντισταθμιστικά οφέλη).

Το πρόβλημα είναι ότι πολλοί μουνόδουλοι και μουνάκιδες αντί να ρίχνουν άκυρο και να τα χώνουν χωρίς δεύτερη κουβέντα σε εκείνα τα πορνίδια που η πρώτη διερευνητική ερώτηση τους πρός τον πιθανό γκόμενο στην αρχική κοινωνική συναναστροφή είναι τι “δουλειά κάνεις”  αντί  πχ “το ποια είναι τα χόμπυ σου”, σπαταλούν χρόνο και χρήμα για να τα κρεβατωθούν μαζί τους.

Η μαλακία τυφλώνει βλέπεις.

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom