Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 189K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 20 άτομα (1 μέλη και 19 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 868 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,9%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,3%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 321 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 574 19,4%
  • αλλο

    Ψήφοι: 90 3,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.955

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.581
Like
17.706
Πόντοι
3.656
Οταν λέω ανταπόκριση δέν εννοώ σέ καμία περίπτωση ερωτικού τύπου, θά έλεγα μία απλή συμμετοχή στήν συζήτηση!!
Με αυτό εγώ .... είχα πρόβλημα. Λόγω δουλειάς .... έπιανα εύκολα κουβέντα ... και πολλές δέχονταν και καφέδες και συναντήσεις .... χωρίς διάθεση για περαιτέρω ....

Μαλακία , δεν λέει . Καλύτερα να σε κόψει με τη μία, παρά να στο παίξει κοινωνική και ομιλητική.
Εκτός κι αν ψάχνεις πελατεία, αγοραστές κτλ ... που πάει αλλού το θέμα.
 

crsweber

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
506
Like
957
Πόντοι
86
Γενικά , σε μία βόλτα παίζει να μην διακρίνεις ούτε έναν αξιόλογο στόχο , με πιθανότητες να γίνει κάτι.
Να παίζει δηλαδή.
πηγα σημερα συνταγμα το μεσημερι και εφαγα στα γκουντις, πηγα και μια βολτιτσα μοναστηρακι να δω τι κοσμο ειχε, εγω παντως μονο μια της προκοπης παρατηρησα στην βολτα που εκανα κανα μισαωρο και στο μετρο που πηρα, ητανε μια με υψος 1.82 ομορφη με καλο σωμα γυρω στα 25 .
τουριστριες δεν ειχε, οι πιο πολλες ελληνιδες κατι κοντες, ξυνισμενες, χοντροκωλες, ειδα και 3 ελληνιδες με γκομενο τον κλασσικο μουσατο αγαπουλη ,
σημερα δεν ειχε αρκετες νεαρες ισως επειδη δεν εχουν μαθηματα τα πανεπιστημια και δεν πανε κεντρο.
το θεμα ειναι ομως οι υπολοιπες που ητανε κυριως οι πιο πολλες ανω των 25, ητανε επικα ναυαγια πανω απο το 90% , δηλαδη καποιοι πανε εκει που κοντευουν 50 χρονων και την πεφτουν σε αγνωστες, να χτυπησουν γκομενα, ποια? την 40 αρα μπαζολα . γιατι ειναι αδιανοτητο να τους κατσει κανα γκομενακι φοιτητρια εμφανισιμη 20 χρονων
 

Manoliskalousis

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2024
Μηνύματα
154
Like
282
Πόντοι
21
Με αυτό εγώ .... είχα πρόβλημα. Λόγω δουλειάς .... έπιανα εύκολα κουβέντα ... και πολλές δέχονταν και καφέδες και συναντήσεις .... χωρίς διάθεση για περαιτέρω ....

Μαλακία , δεν λέει . Καλύτερα να σε κόψει με τη μία, παρά να στο παίξει κοινωνική και ομιλητική.
Εκτός κι αν ψάχνεις πελατεία, αγοραστές κτλ ... που πάει αλλού το θέμα.

Θα τολμήσω να γίνω ο αντίλογος.

Η κουβέντα, ο καφές, οι συναντήσεις, είναι χαρακτηριστικό μιας κανονικής γυναίκας που γνωρίζει έναν υποψήφιο ερωτικό σύντροφο. Ακομα και μια βίζιτα θα κάνει το ίδιο. Ελάχιστες οι περιπτώσεις βραδινής εξόδου που μια γυναίκα θα γαμηθει επί τόπου (έχω την ατυχία να ξέρω και από δαύτες) ή σε κάποιο πανηγύρι πχ. Η κουβέντα κτλ χτίζουν την εμπιστοσύνη και την έλξη μεταξύ σας για να υπάρξει σεξ και μάλιστα καλό. Στο μυαλό του βιζιτακια ίσως επικρατεί πλέον το πιο απλό σενάριο του "πάρε χρήματα και τελείωνε". Έχω υποπέσει και εγώ σε αυτή την λογική. Το κυνήγι μιας γυναίκας όμως, όπως πχ μιας στο γυμναστήριο, που σου αρέσει, που την καταφέρνεις μόνος, ντόμπρα, αυτό είναι το delayed gratification, πολύ πιο "γλυκο" από το πληρωμένο σεξ.
 
Εγγρ.
19 Οκτ 2023
Μηνύματα
305
Like
267
Πόντοι
21
Και λίγα λες.
Αν ΔΕΙΣ 60 , δύσκολο να μιλήσεις σε 10-20 . Απίθανο να ενδιαφέρονται τόσες.

80-90% θα είναι τα άκυρα ... και όχι μόνο με δυασρέσκεια ... παίζει και βρίσιμο και μπινελίκι ..... ή ειρωνία ......

Βασικά 95-98% θα έλεγα εγώ, αν δεν επιλέγεις πολύ λιγότερους στόχους.

Ανταπόκριση σε 10-20% το βρίσκω μεγάλο ποσοστό . Κουβέντα .... ίσως .... και γρήγορη απομάκρυνση ......

Γενικά , σε μία βόλτα παίζει να μην διακρίνεις ούτε έναν αξιόλογο στόχο , με πιθανότητες να γίνει κάτι.
Να παίζει δηλαδή.
όντως η τελευταία σου πρόταση είναι μεγάλη αλήθεια για επαρχία και σε πόλη λίγων χιλιάδων κατοίκων. Π.χ. έχει τύχει σε βόλτα για περπάτημα να δω 3-6-8 γυναίκες συνολικά σε μία ώρα (μετράω και αυτές που μιλάνε/γράφουν στο τηλέφωνο).

Και το θέμα είναι ότι θα μιλήσεις σε κάποια που το σηκώνει. Πχ όταν η άλλη περνάει σαν σίφουνας και πρέπει να της κάνεις τάκλιν για να σταματήσει προφανώς την αφήνεις...

Ας κάνω λοιπόν μια πρόχειρη ανάλυση από τώρα: από 240 γυναίκες περίπου που έχω δει στο δρόμο έχω μιλήσει σε 10 ως τώρα, επομένως 1 στις 24 που βλέπω
 

Ακροατής_

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
4.163
Like
3.711
Πόντοι
1.706
Με αυτό εγώ .... είχα πρόβλημα. Λόγω δουλειάς .... έπιανα εύκολα κουβέντα ... και πολλές δέχονταν και καφέδες και συναντήσεις .... χωρίς διάθεση για περαιτέρω ....

Μαλακία , δεν λέει . Καλύτερα να σε κόψει με τη μία, παρά να στο παίξει κοινωνική και ομιλητική.
Εκτός κι αν ψάχνεις πελατεία, αγοραστές κτλ ... που πάει αλλού το θέμα.
Πολύ σωστό αυτό, καί σοφό!!
Αλλά μήν ξεχνάμε ότι ο μέσος Ελληνας, δέν έχει αυτή τήν "Πολυτέλεια" καί άνεση!!
Αρα οι περισσότεροι άνδρες, καί μόνο πού θά συμμετέχουν "Γιά 1-2 λεπτά" οι γκόμενες στήν συζήτηση..."Θά έχουν νά τό θυμούνται"
-Είναι δηλαδή καθαρά θέμα ερωτικού background-
 
Εγγρ.
19 Οκτ 2023
Μηνύματα
305
Like
267
Πόντοι
21
όντως η τελευταία σου πρόταση είναι μεγάλη αλήθεια για επαρχία και σε πόλη λίγων χιλιάδων κατοίκων. Π.χ. έχει τύχει σε βόλτα για περπάτημα να δω 3-6-8 γυναίκες συνολικά σε μία ώρα (μετράω και αυτές που μιλάνε/γράφουν στο τηλέφωνο).

Και το θέμα είναι ότι θα μιλήσεις σε κάποια που το σηκώνει. Πχ όταν η άλλη περνάει σαν σίφουνας και πρέπει να της κάνεις τάκλιν για να σταματήσει προφανώς την αφήνεις...

Ας κάνω λοιπόν μια πρόχειρη ανάλυση από τώρα: από 240 γυναίκες περίπου που έχω δει στο δρόμο έχω μιλήσει σε 10 ως τώρα, επομένως 1 στις 24 που βλέπω
λάθος στα στατιστικά, 210 έχω δει...και μετράω και αυτές που ήταν πχ σε απέναντι πεζοδρόμιο και δεν προλάβαινα να μιλήσω
 

crsweber

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
506
Like
957
Πόντοι
86
λάθος στα στατιστικά, 210 έχω δει...και μετράω και αυτές που ήταν πχ σε απέναντι πεζοδρόμιο και δεν προλάβαινα να μιλήσω
ασε τα στατιστικα και τα πεσιματα σε ακυρες, πηγαινε να ασχοληθεις με κανα αθλημα βολλει,τενις και μπασκετ να κανεις γνωριμιες με γυναικες. δεν γουσταρουν αγνωστους οι ελληνιδες.εκτος αν εισαι ο κιανου ριβς και φραγκατος.
στο τελος θα σε βλεπουν και θα λενε ολοι ο πεφτουλας της περιοχης
 
Εγγρ.
19 Οκτ 2023
Μηνύματα
305
Like
267
Πόντοι
21
έκανα σήμερα πέσιμο σε γκόμενα που φορούσε ακουστικά. Δεν με άκουσε καν, ούτε που με κοίταξε :2funny:
Επομένως νομίζω πως είναι καλύτερα όσες μιλούν/γράφουν στο τηλέφωνο ή είναι με ακουστικά να τις αφήνουμε γιατί είναι τσάμπα κόπος.
Πρέπει μάλλον να επικεντρωνόμαστε σε αυτές που εκείνη τη στιγμή επικοινωνούν με το περιβάλλον...
 
  • Like
Αντιδράσεις: SKEF

Ακροατής_

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
4.163
Like
3.711
Πόντοι
1.706
έκανα σήμερα πέσιμο σε γκόμενα που φορούσε ακουστικά. Δεν με άκουσε καν, ούτε που με κοίταξε :2funny:
Επομένως νομίζω πως είναι καλύτερα όσες μιλούν/γράφουν στο τηλέφωνο ή είναι με ακουστικά να τις αφήνουμε γιατί είναι τσάμπα κόπος.
Πρέπει μάλλον να επικεντρωνόμαστε σε αυτές που εκείνη τη στιγμή επικοινωνούν με το περιβάλλον...
Σέ αυτό πού λές "Νά επικεντρωνόμαστε σέ αυτές πού εκείνη τή στιγμή επικοινωνούν μέ τό περιβάλλον" από τήν μία μεριά έχεις δίκιο,
από τήν άλλη πάλι θά δυσκολευτείς αρκετά, γιά νά βρείς γκόμενα πού έχει άμεση σχέση μέ τό περιβάλλον. Αυτό τό λέω διότι είναι απόκοσμες,
κατά μία έννοια "Φυτά" σίγουρα πάντως άν θεωρήσουμε ότι πρίν είχες πιθανότητες 0.5-1% νά βγάλεις γκόμενα...τώρα θά έχεις καθαρά 1%
-Αν καί στήν πραγματικότητα θεωρώ, ότι οι πιθανότητες είναι 0.001% καί όχι 0.01% δηλαδή μία στίς 1000,καί όχι μία στίς 100!!!-
 
Εγγρ.
19 Οκτ 2023
Μηνύματα
305
Like
267
Πόντοι
21
Σέ αυτό πού λές "Νά επικεντρωνόμαστε σέ αυτές πού εκείνη τή στιγμή επικοινωνούν μέ τό περιβάλλον" από τήν μία μεριά έχεις δίκιο,
από τήν άλλη πάλι θά δυσκολευτείς αρκετά, γιά νά βρείς γκόμενα πού έχει άμεση σχέση μέ τό περιβάλλον. Αυτό τό λέω διότι είναι απόκοσμες,
κατά μία έννοια "Φυτά" σίγουρα πάντως άν θεωρήσουμε ότι πρίν είχες πιθανότητες 0.5-1% νά βγάλεις γκόμενα...τώρα θά έχεις καθαρά 1%
-Αν καί στήν πραγματικότητα θεωρώ, ότι οι πιθανότητες είναι 0.001% καί όχι 0.01% δηλαδή μία στίς 1000,καί όχι μία στίς 100!!!-
εγώ εξακολουθώ να πιστεύω στο 1%, έχω διανύσει περίπου το 10% της διαδρομής βέβαια, μόλις φτάσω τα 100 πεσίματα για το 2024 θα δούμε τι θα έχει γίνει!
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
13.581
Like
17.706
Πόντοι
3.656
εγώ εξακολουθώ να πιστεύω στο 1%, έχω διανύσει περίπου το 10% της διαδρομής βέβαια, μόλις φτάσω τα 100 πεσίματα για το 2024 θα δούμε τι θα έχει γίνει!


Παρουσιάσεις βιβλίων , ομιλίες σε πνευματικά κέντρα, θεατρικές παραστάσεις και συναυλίες από ερασιτεχνικές ομάδες κατοίκων της περιοχής ... μη μου πεις ότι δεν παίζουν . Παντού έχει . Μαθήματα χορού από το δήμο , αποκλειστικά για δημότες ....

Εκεί θέλει προσοχή και στρατηγική . Γνωριμία με γερόντια. Εύκολη. Στα γερόντια αν το παίζεις καλό παιδί και εργατικό , σε γουστάρουν για ... γαμπρό ....
 

Aristippos

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2011
Μηνύματα
380
Like
418
Πόντοι
21
Δε θα τον πιάνεις τον μπισμπικη στο στόμα σου σε παρακαλώ δε τον φτάνεις και ούτε θα τον φτάσεις ποτέ και επειδή γκέι δε είμαι άμα θέλεις να πάρουμε παρτουζα τη Βανδή εγω και αυτός πολύ ευχαρίστως εγώ θα τη γαμαω στα 4 και αυτός θα της τον δίνει στο στόμα και μετά εγώ θα της τον δίνω στο στόμα και αυτός θα την γαμαει στα 4.
Άμα κανεις και κανένα γλωσσόφιλο με το δεσποινάκι να μας πεις και τι γεύση έχει ο Μπισμπικης γιατί οι κακές γλώσσες λένε ότι είναι βρωμυλος.
 
Εγγρ.
19 Οκτ 2023
Μηνύματα
305
Like
267
Πόντοι
21
Παρουσιάσεις βιβλίων , ομιλίες σε πνευματικά κέντρα, θεατρικές παραστάσεις και συναυλίες από ερασιτεχνικές ομάδες κατοίκων της περιοχής ... μη μου πεις ότι δεν παίζουν . Παντού έχει . Μαθήματα χορού από το δήμο , αποκλειστικά για δημότες ....

Εκεί θέλει προσοχή και στρατηγική . Γνωριμία με γερόντια. Εύκολη. Στα γερόντια αν το παίζεις καλό παιδί και εργατικό , σε γουστάρουν για ... γαμπρό ....
λίγα πράγματα αλλά κάτι παίζει...
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.404
Κριτικές
41
Like
2.342
Πόντοι
506
Άμα κανεις και κανένα γλωσσόφιλο με το δεσποινάκι να μας πεις και τι γεύση έχει ο Μπισμπικης γιατί οι κακές γλώσσες λένε ότι είναι βρωμυλος.
Μακάρι να ήμουν ο μπισμπικης και να γαμαγα Βανδή γιατί θα γαμαγα μια πιο ωραία από μένα και μια που θα με χαρτζηλικωνε ποιος τη χάρη του μπισμπικη.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.423
Κριτικές
1
Like
2.821
Πόντοι
456
Μακάρι να ήμουν ο μπισμπικης και να γαμαγα Βανδή γιατί θα γαμαγα μια πιο ωραία από μένα και μια που θα με χαρτζηλικωνε ποιος τη χάρη του μπισμπικη.
δε θα ξανα γαμησεις τελος...εισαι ατυχος
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.423
Κριτικές
1
Like
2.821
Πόντοι
456

Ακροατής_

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
4.163
Like
3.711
Πόντοι
1.706
εγώ εξακολουθώ να πιστεύω στο 1%, έχω διανύσει περίπου το 10% της διαδρομής βέβαια, μόλις φτάσω τα 100 πεσίματα για το 2024 θα δούμε τι θα έχει γίνει!
Καί πολύ καλά κάνεις καί τό πιστεύεις, τό τελευταίο πράγμα πού πρέπει νά χάνει ο άνθρωπος είναι η πίστη του σέ κάτι!!
Από ότι έχω αντιληφθεί εσύ πρέπει νά ψάχνεις γιά "Γκόμενα μακράς διάρκειας" άν μπορώ νά τό πώ έτσι...γιά ερωτική σχέση δηλαδή μόνιμη.
Καί όχι απλά νά βρείς μία γκόμενα "Καί ότι κάτσει" Τουλάχιστον άν είσαι τυχερός μπορεί νά βρείς μία μέ καλό χαρακτήρα καί συμπεριφορά 7άρι η 8άρι.
Διότι εμφανισιακά πάντα μέ βάση τήν λογική θά είναι κοντά στό 4άρι μέ 5άρι τό πολύ.Αλλά είναι πολύ πιό καλό αυτό από τό νά είναι 7άρι εμφανισιακά,
αλλά σέ χαρακτήρα 2άρι η 3άρι. Ολόψυχα σού εύχομαι...τό καλύτερο!!
-Ετσι καί αλλιώς νέουλας είσαι ακόμα δέν σέ πήραν καί τά χρόνια-
 
Εγγρ.
19 Οκτ 2023
Μηνύματα
305
Like
267
Πόντοι
21
Καί πολύ καλά κάνεις καί τό πιστεύεις, τό τελευταίο πράγμα πού πρέπει νά χάνει ο άνθρωπος είναι η πίστη του σέ κάτι!!
Από ότι έχω αντιληφθεί εσύ πρέπει νά ψάχνεις γιά "Γκόμενα μακράς διάρκειας" άν μπορώ νά τό πώ έτσι...γιά ερωτική σχέση δηλαδή μόνιμη.
Καί όχι απλά νά βρείς μία γκόμενα "Καί ότι κάτσει" Τουλάχιστον άν είσαι τυχερός μπορεί νά βρείς μία μέ καλό χαρακτήρα καί συμπεριφορά 7άρι η 8άρι.
Διότι εμφανισιακά πάντα μέ βάση τήν λογική θά είναι κοντά στό 4άρι μέ 5άρι τό πολύ.Αλλά είναι πολύ πιό καλό αυτό από τό νά είναι 7άρι εμφανισιακά,
αλλά σέ χαρακτήρα 2άρι η 3άρι. Ολόψυχα σού εύχομαι...τό καλύτερο!!
-Ετσι καί αλλιώς νέουλας είσαι ακόμα δέν σέ πήραν καί τά χρόνια-
το ιδανικό θα ήταν κάτι πιο "σταθερό" ΑΝ βρεθεί κάποια που να στέκουν τα μυαλά της.
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom